Keresés

Részletes keresés

Koi-s Creative Commons License 2008.04.07 0 0 93
Szia!

Hoppááá….. Te már hiányoltál, én meg azt sem tudtam, hogy van ilyen topik…. (bár ez az én hibám)…. Honnan is tudtál a létezésemről?... talány….

Szóval kb. úgy 20-22 éve tavazok. Volt sokféle halam, pontyom már régóta. Ezek sok-sok éve rendszeresen leívnak. Pár éve sikerült vennem 10-15 koi-t, amiket nevelgettem. Aztán tavaly tavasszal eljutottam egy lelkiismeretes tenyésztőhöz, és elindult a lavina (mármint a koi őrület felé). Ekkor 100db felett vettem kicsi koi-kat. Amint korábban említetted, egy tenyésztőnél nem lehet mennyiségi határt állítani! Meglátod és kell! Meg a másik is! De csak nem vihettem haza kb.:10000db-ot…???...

Jelenleg 17-24cm-es (2nyaras) koi-jaim vannak, olyan 75-80db. A fajtákat nem egyszerű megállapítani, nem is igazán kísérleteztem vele. Ami tetszik az tetszik, ami nem az nem. Az anyagi értéke soha nem érdekelt, nem a pénzért csinálom a tavazást. A már említett tenyésztő tőlem 250-300km-re lakik, meg persze vissza. Mondhatná egy laikus, hogy hülyeség olyan messze menni, de én nem bánom, mert szép egészséges halak közül lehet válogatni, ráadásul szó szerint könyékig a „jóban”.

Kíváncsiságból, meg tanulásképpen azért érdekelne a fajok meghatározása. Segítetek benne? Akkor majd teszek fel képeket, s lehet tippelni.

Nagyon szép lehet az állományod. Mekkora tavakon „gazdálkodsz”? Milyen halfajok vannak még? Tán csak nem arany orfa is? Érdekelnének a tapasztalataid velük kapcsolatban (is).
Pikóhiányod enyhült?

Üdv.: Koi-s
Előzmény: optimus prime (91)
optimus prime Creative Commons License 2008.04.06 0 0 91
Kiváncsi voltam már, hogy mikor tünsz fel itt, hiába a név kötelez!:)
Milyen koik laknak nálad?
Előzmény: Koi-s (90)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.06 0 0 90
Sziasztok!

Szeretnék „bekéredzkedni” a topikotokba… Miért is? Ott a nevemben…

Üdv.: Koi-s
optimus prime Creative Commons License 2008.04.06 0 0 89
Nagyon szép a tavad, gratulálok hozzá!Kicsit elbizonytalanodtam a szűrést illetően, hiszen ez a tó így szép ahogy van. Gondolom azért van néhány hónap amikor viszonylag letisztul a vized, de partközelben biztos látnád a halakat.
Mi volt a baj házilagos szűrővel? Nem tudom mennyire vagy barkácsolós tipus, mert ezeknek a szerkezeteknek nem túlságosan bonyolult az elve. A gond csak az, hogy ilyen vízmennyiséghez azért szűrőből is nagy kell. Azt el kell helyezni valahogy, hogy ne rontsa túlságosan az összképet + takarítgatni se ártana időközönként...
Nyáron esetleg még valami szökőkúttal szellőztetheted a tavat, főleg hajnalonta örülnének ennek a halik.
Aranyorfa még ami nagyon látványos a tóban, mindig a felszin közelében mozognak, csapatban és nagyon gyorsan és a koikkal jól elvannak. Mekkora koikat szeretnél venni?
Előzmény: Törölt nick (88)
optimus prime Creative Commons License 2008.04.06 0 0 87
Direkt szeretik az algás vizet!:)Nem igényesebbek a viz minőségére, mint az aranyhalaid. Elég nagy a tavad, szépen fejlődnének benne a koik. Én szűröm a vizet és így azért könnyebb megcsodálni a halakat. Van néhány betegség amiben azért közrejátszanak a rothadó dolgok a tóban és ezért hasznos a szűrés. Ezenkivűl mozgatod a vizet és oxigénnel dúsul.Viszont akkora tóméretnél,sok növénnyel és ésszerű telepítéssel nem hiszem ,hogy probléma lenne a koikkal!
Előzmény: Törölt nick (86)
optimus prime Creative Commons License 2008.04.06 0 0 85

Cseréld le az aranyhalakat!:)

Biztos ,hogy elkövetnek néhány kisebb merényletet majd a növények ellen, de kárpótolnak ezért a szépségükkel. Nálam igazából a tavirózsákat sosem bántották különösebben, néha a szárának úszva letörnek 1-1 levelet, de ezt is csak a nagyok.

 

Előzmény: Törölt nick (84)
somap Creative Commons License 2008.03.25 0 0 83

Szia!

 

Gratulálok a halakhoz. Szépek!

 

Somap

Előzmény: NS68 (82)
NS68 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 82

Sziasztok !

Vettem 3 kis koit. Mit szóltok szépek?

somap Creative Commons License 2008.03.20 0 0 81

Sziasztok!

Csatlakozom Optimus barátomhoz!

Irigylésre méltó helyzetben vagy! :-)

Várjuk a képeket.

Üdv

Somap

Előzmény: optimus prime (80)
optimus prime Creative Commons License 2008.03.19 0 0 80
Maradéktalanul boldogok lennének a koik egy ilyen tóban. A koi azért elsősorban ponty, annak minden egyszerűségével. Imád iszapot turkálni és ilyen méretű tóban igen szépen fejlődne! Írigyellek, hogy ilyen szuper kis természetes tavad van. Ha tudsz majd tegyél fel képet!
Előzmény: Dzsibzon (79)
Dzsibzon Creative Commons License 2008.03.19 0 0 79
Kedves Fórumozók ! Tanácsot szeretnék kérni.. Van egy kisebb (mondjuk 30 x 50 méteres) természetes tavam Zala-megyében jellemzően 150 cm. néhol 250 cm. vízmélységgel. A meder részben el van iszaposodva.. olyan 30-50 cm.-t .. a víz tiszta.. nádas a szélén és kisebb bákalencse foltok időjárástól-évszaktól függően.. Örömest telepítenék bele Koi halakat.. ha ez nem állatkínzás és megszerethetik. Mit gondoltok ?
Előzmény: somap (78)
somap Creative Commons License 2008.02.15 0 0 78
Ugyanez, azzal a különbséggel, hogy már tervezem az idei szaporítást! Tó  kijelölés, anyákat is nézegettem! :-)
Előzmény: optimus prime (77)
optimus prime Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77
Megörjít ez a tél! Már a halaim is azt hitték, hogy itt a tavasz. :(
Az én orfáim is fent flangáltak már, most újra csak a jeget nézhetjük.
Nálad mi újság Somap bátyám?
Előzmény: somap (75)
cor2 Creative Commons License 2008.02.11 0 0 76

Hello NS68!

 

Köszönöm a lehetőséget, de inkább csak koikat tartanék, aranyhalak kíméljenek :)

(Hú ez nagyon gyenge poén volt).

 

Üdv:

 

Cor2

somap Creative Commons License 2008.02.10 0 0 75

Nem, még csak egy terepjáróra alkuszom! Majd azt cserélem repcsire! :-)))))))))

 

 

Előzmény: optimus prime (74)
optimus prime Creative Commons License 2008.02.10 0 0 74
Gondolom azóta már elcserélted a lovat egy Boeing 747-esre! :)
Tegnap már bedobtam a nagyobb tóba egy kis belső szürőt, hogy keringjen a víz egy kicsit. Aksiba nagyon szépek a koik ,amiket bevittünk.
Előzmény: somap (73)
somap Creative Commons License 2008.02.10 0 0 73

Szia!

 

Jött egy ismerős, adott egy lovat, és adtam vagy 20 kiskoit! (ez tényleg így volt, nem kamuzok)   :-)

Szépek a halak.

A tél és a szeles idő elég nagy pusztítást végzett a fóliákon.

 

Somap

Előzmény: optimus prime (72)
optimus prime Creative Commons License 2008.02.09 0 0 72
Na és milyenek a halak?
Minek is halásztál?
Előzmény: somap (71)
somap Creative Commons License 2008.02.09 0 0 71

Szia Optimus!

 

 

MA halásztam koikat!!!! Gondoltam ám rád!  :-))))))))))))))))))))))))

Baromi hideg volt a víz!

 

Somap

optimus prime Creative Commons License 2008.02.07 0 0 70
Ej, pedig nagyon tetszik nekem a kis fátyolos!:)
Milyen nagy már egyébként? A múlt évben én is elajándékoztam az összes aranyhalamat, ne zavarják a tavak királyát, a koi-t!
Előzmény: NS68 (69)
NS68 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 69
Előzmény: NS68 (68)
NS68 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 68

Helló

küldök pár nyári képet a tavamról, a fehér fátyolos sokat nőtt nem cserélem de ha érdekel tenyésztésre kölcsön adom. A debreceni érdekődőnek üzenem, hogy tavasszal az aranyhalaimat eladom csak koit akarok tartani vannak szép nagyok is.

Előzmény: optimus prime (66)
somap Creative Commons License 2008.01.31 0 0 67

Szia!

 

Eljön még a koicsere ideje! :-))))

 

ITT a tavasz!

 

Somap

Előzmény: optimus prime (66)
optimus prime Creative Commons License 2008.01.30 0 0 66
Eddig semmi jelét nem láttam betegségnek, de sajnos nem zárnám ki a lehetőségét a negatív változásoknak. A tavasz mindig "drága" nekem. Vittem még az akváriumba pár kis koi-t. Majd jól megnézegetjük, ha jöttök! Többi koitulajdonos hol van? Lassan indulhat a csereberélés is! Én pl. az ezen a fórmon látott fátyolosra is beneveznék!
Előzmény: somap (65)
somap Creative Commons License 2008.01.27 0 0 65

Szia Oprimus!

 

Ma otthon átnéztem a kistóban a koikat. Egyiken van egy csúnya saprolegniás fertőzés! Szetrintem idén megint a Baska Feri gazdagszik! :-)

 

Te halaid hogy vannak? 

erhaard Creative Commons License 2008.01.23 0 0 64
helló
45cm mély de ez csak ideiglenes mert lesz egy 1m40cm-es
köszönöm a tanácsokat majd még nem tom melyiket választyom de sztem a természetes módszer jobb lesz csak remélem a kacsák nem fogják kiszedni őket
mert nagyobbakat nem bántják de a kicsiket sztem fogják:P
majd elkeritem a tavat:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Előzmény: somap (61)
somap Creative Commons License 2008.01.22 0 0 63

Szia!

 

Nem kell félned, hogy "különlegeset" veszel! :-)

Egyrészt azt a tenyésztő már kiskorában kiszelektálja magának, másrészt meg tényleg magas az ára.

Szerencséden múlik, hogy milyen szép halat veszel.

 

A tófelület teljes befagyását mindenképpen akadályozd meg. Vagy porlasztóval vagy egy kis szivattyúval tarthatsz léket a tavon. Ezen eszközök viszonylag megfizethetőek, és keveset fogyasztanak. Légpumpa 3-6 W, tó-szivattyúk kb 20W-ig.  

Igényes jószág a koi, érdemes neki tiszta vizet, sok kaját adni.

Igen megnőnek 80 cm-re sőt nagyobbra is, de a méretüket nagyban befolyásolja a tó mérete, telepítettsége.  

Elfelejtettem írni, a koi könyen embercentrikussá tehető, megismeri a gazdit, jön, kaját kunyerál hagyja magát simogatni, stb.

Attól nem kell félni, hogy a gyerek megilyed a haltól, attól már inkább, hogy a gyerek tóba esik!!!!!!!

 

Üdv

 

Somap

Előzmény: cor2 (62)
cor2 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 62

Kedves Somap és Optimus!

 

Köszönöm szépen a jótanácsokat. Tényleg nagyon oda kell figyelni, nehogy egy beteg halat vegyek meg, mert az elfertőzheti a többit is. A halak tipsában nem vagyok nagyon járatos (bár sok képet láttam már az Interneten). Szeretnék egy olyat, amelyikben dominál a fekete szin, meg egy olyat is amelyik föleg fehér és csak egy kevés piros folt van rajta -na persze úgy sem tudom megfizetni a "felkelő nap" -ot jelképező halat :)

 

A tavam 1 méter mély. Most télen is befagyott. Mennyire igényesek a koik? Próbáljam meg különböző eszközökkel a befagyást megakadályozni (nehogy felszaporodjanak a káros gázok), vagy nem annyira kényesek?

 

A koik tényleg megnőnek 60-80 cm hosszúra függetlenül a tó térfogatától? A családban előre félnek, hogy a gyerekek megijednek a nagy halaktól :) de hát nem tudom majd miniatürizálni őket :) 

 

Minden jót!

 

 

cor2

Előzmény: somap (59)
somap Creative Commons License 2008.01.21 0 0 61

Szia!

 

Mennyire nem túl mély?! Szóval milyen mély a tavad? 60-70 cm mélységtől átelel a hal. Nekem van egy kb 50 cm mély műanyag medencém, melyet "szűrőnek" használok Ott 3 aranyhal és 1 compó vidáman áttelel.

 

Aranyhalakat nézd meg, csak az egészséges, jó kondiban lévő halakat vedd tenyésztésbe.

Tegyél a tóba valami hínárfélét, mert mint ívóaljzat serkenti az ívási kedvet.

Reggelente nézd a halakat, ha hajtják egymást, akkor ívnak. Itt 2 lehetőséged van, vagy hagyod őket és természetes úton elintézik a dolgot, vagy kiveszed a nőstényt, lefejed, veszed a hímet, ráfejed az ikrára, kicsit megkevered műanyag kanállal, vagy egy fűszállal, rálöttyintesz egy kis vizet, és kb 5-10 másodperced van arra, hogy a termékeny ikrát beleszórd egy akváriumba vagy egy nagyobb lavórba. 5-10 mp múlva az ikra ragadós lesz!

Természetesen vizzel teli akváriumról, lavórról beszélek. Minél jobban eloszlik az ikra annál biztosabb lehetsz abban, hogy a meg nem termékenyült ikrák nem rontják el a termékenyeket. (ikrapenész)

Vízhőfoktól függően 3-5 nap alatt kikel az ikra, és még 1-2 nap míg elúszik a hal.

 

Innentől már csak etetni kell. Ha nő a hal akkor szigorúan szelektálni!!!!!!!

Ami csak egy kicsit is nem hozza az általad kívánt formát, színt, azonnal kidobni! Ha nem dobod ki, akkor a tenyésztési cél elveszett, jót szaporítottál, keveset tenyésztettél!  Le fog romlani az állományod, és csak sopánkodsz, hogy nincs eredmény!

 

Kérdezz nyugodtan, ha valami nem világos.

Üdv

 

Somap

 

u.i: a goldfisconnection, és youtube oldalakon találsz halfejésről filmet, ha nem volt világos amit írtam 

 

 

 

Előzmény: erhaard (60)
erhaard Creative Commons License 2008.01.21 0 0 60
helló nyáron vannak a kerti tóban ideiglenesen mert nem túl mély a kerti tavam télen meg az akváriumomba vannak én mos szaporitani akarom őket
de most első sorban az aranyhalakat akarom majd a koikat
köszönöm a segitséget jaj de várom már hogy jóbb idő legyen szaporitanám az összes állatomat:D
üdv erhaard
Előzmény: somap (58)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!