lunanoctis Creative Commons License 2023.02.19 -5 0 9877

Kettővel nyert a Nykøbing a teli torokból kiabáló stavangeri kisgyerekek előtt a Sola ellen. Ha jól értem, akkor ezzel egyszerre esett ki a maradék két csapatunk?

Bamberg58 Creative Commons License 2023.02.19 -14 0 9876

Totál tehetségtelen, nem csodálom, hogy Gyurka nem merte visszatenni...

Előzmény: flott (9861)
Bamberg58 Creative Commons License 2023.02.19 -16 0 9875

Borzalmas, osztálykülönbség...

lunanoctis Creative Commons License 2023.02.19 -3 0 9874

Azért Strömberg és bármely óvári irányító tudása között szakadéknyi különbség van. A kettes számú irányító, Grandveau is sokkal jobb, mint a selejtezőben volt.

Előzmény: codi1993 (9873)
codi1993 Creative Commons License 2023.02.19 0 1 9873

Miert kell minden tamadasnal befuttatni a szelsot. Szelso gol nem volt meg a meccsen. Kapus mintha nem is lenne. Pedig hasonlo koncentralt lenne a Movar mint a Nantes lenne eselye.

Anyagos5+1 Creative Commons License 2023.02.19 0 0 9872

Most is a kipattanó labdánál, senki sehol, 2 Nantesi teljesen tisztán.

RnD Creative Commons License 2023.02.19 -3 3 9871

Stranigg formája az első EL-meccsen kiváló volt. Azóta gyenge. Miért van ez?:O

OK h jobbszél nincs, de balszél azért kellene h legyen.....

Anyagos5+1 Creative Commons License 2023.02.19 0 0 9870

Egy olyan játékos lövi a hetest, Tóth Eszter, aki az előző két lövését elhibázta. Okos 🤦

RnD Creative Commons License 2023.02.19 -2 3 9869

Tóth Eszti formáját sem mondanám jónak....és ilyenkor hebrencs.

lunanoctis Creative Commons License 2023.02.19 0 2 9868

Nem vitába szállva Gyurka János szakértelmével, de nem lenne ésszerűbb, ha a biodíszletként funkcionáló jobbszélső futna be inkább? Bal oldalon egyértelműen jobb játéktudás van, így meg megint két négyzetméteren topog négy móvári játékos. Kinek jó ez?

ducikenyér Creative Commons License 2023.02.19 -3 0 9867

Tóth E borzalmas

RnD Creative Commons License 2023.02.19 -2 5 9866

A Nantes sokkal hosszabb és jobban felépített támadásokat látunk, mi hajlamosak vagyunk gyorsan rövidre zárni elöl az akciókat, vagy előkészítetlenül kapura lőni. Elsietjük az egészet.

Persze náluk jóval tapasztaltabb játékosok vannak (Hagman, lagerquist, Strömberg)

Nullával Osztás Creative Commons License 2023.02.19 -1 0 9865

persze.

csak amikor egyvalaki ballaszt, a többiek megszakadhatnak, akkor se látni az eredményen.

Előzmény: flott (9864)
flott Creative Commons License 2023.02.19 -1 0 9864

A blokkolt lövés valóban hiba. A 2 perc véleményes, több ilyen van egy meccsen, ahol nem állítanak ki. A kapufa benne van.

Egyáltalán nem azt írtam, hogy jól játszik, mert nem. De az, hogy rajta megy el a meccs..

Hozzáteszem, bárki lenne kipécézve, akkor is ezt írnám. Ez egy csapatjáték, nem egyetlen ember miatt nyer vagy veszít a csapat.

Előzmény: ducikenyér (9862)
RnD Creative Commons License 2023.02.19 -2 4 9863

Móvár--Nantes: 15-17 (félidő)

Ivancok és Tóth Niki két gyors góljával kezdődött a meccs, a franciák mindkettőre válaszolni tudtak, de azért megnyugtató volt rögtön gólokkal indítani (2-2 4. perc) Utána is felváltva jöttek egymás után, nagyobb előnyre egyik csapat sem tudott szert tenni. A Móvár az első öt percben könnyen kapta a gólokat, mi viszont megszenvedtünk érte elöl, de aztán a védekezésünk feljavult.

Lancz Barbi volt a legbiztosabb játékosunk (öt gólt lőtt a félidőben, köztük hetesgólokat). Tóth Niki és Ivancok is kapura veszélyesen játszottak és amikor sikerült rendezetlen védelem ellen támadtunk, el is tudtunk menni két góllal rövid időre. Aztán a franciák három gólt is lőttek szélről (Dupuis, Dupuis, Hagman) és ezzel már ők voltak két gólos előnyben (7-9 13. perc)

A huszadik perc tájékán áltak be a cserék nálunk, Tóth Gabi rögtön lőtt egy gólt talpról, Albek Anna viszont elhamarkodott lövésekkel szállt be, aztán ki is állították. Egészében véve a második sor most érezhetően gyengébb támadásban ezért hat percig gólt sem tudtunk lőni (11-11>12-14 19-25. perc) A végén kiállították Tóth Gabit is nagyjából a semmiért, így emberhátrányban egyre nehezebb dolgunk lett, a franciák végül két gól előnnyel zárták a félidőt.

Hajrá továbbra is, mindent bele továbbra is....!!!!!

ducikenyér Creative Commons License 2023.02.19 -1 1 9862

Igaza van. Kétszer a falba lőtte a labdát, egyszer a kapufára. Kapott egy két percet, utána szabálytalankodott még egyszer, de a bírók valamiért TG-t küldték le, aki semmit se csinált. És persze 0 gól.

flott Creative Commons License 2023.02.19 -2 1 9861

" Albeken elmegy a meccs, aki se védekezni, se támadni nem tud "

ááá.. dehogy gyűlölöd Albeket :D

Csak megint írod a hülyeségeidet. Lancz jobb? Igen. Ezt nem is vitatta senki. Ha lehetne pl magyar válogatott, én is őt preferálnám.

De az, hogy (kizárólag) Albeken megy el a meccs... :D

Komolyan, nem tudnál túllépni és lapozni ezen, mint ahogy annot Tonio írta/kérte?

Előzmény: Bamberg58 (9860)
Bamberg58 Creative Commons License 2023.02.19 -14 3 9860

Sajnos Lanczot cserélni kell és Albeken elmegy a meccs, aki se védekezni, se támadni nem tud, de legalább magyar válogatott szint.;-))

RnD Creative Commons License 2023.02.19 -1 2 9859

Kapunk egy kiállítást, két támadást elrontunk (egyiket Ivancok rizikós passzával beállóba, a másikat Lancz egészpályás üreskapus próbálkozásával....)

10-10 17. perc

RnD Creative Commons License 2023.02.19 0 3 9858

Hajrá Móvár.....mindent bele!!!!!

RnD Creative Commons License 2023.02.19 -2 3 9857

Dortmund--Siófok: 26-23 (végeredmény)

A második félidő nem kezdődött jól: Kiss Nikit húsz másodperc után kiállították, emberhátrányban aztán két gólt is kaptunk (a másodikat üres kapuba), négy perc után már három góllal ment a Dortmund (13-10 34. perc). Innét még vissza tudtunk jönni N'Diaye és Milosavljevic góljaival (13-13 38. perc) és a beálló játék egy ideig jól működött. Jobbszélen Such Nelly kihagyott egy helyzetet, egyet indulásból aztán belőtt. A balszél nem nagyon kapott labdát (Puhalák helyzetbe egyet sem) de azért tartottuk még magunkat (14-15 40. perc)

Irányítóban Klivinyi kezdett a második félidőben, nem volt jó. Kiss Nikire rá nem lehetett ismerni: elöl már nem is próbálkozott és védekezésben is egyre több hibát láttunk tőle. Tíz perc után másodszor is kiállították, aztán meg Milosavljevicet is. ez a két kiállítás - nem egyszerre de egymáshoz közel - nagyon nem jött jól, a németek itt tudtak fordítani (19-16 46. perc) És ezután már ők dominálták a játékot.

Elöl egyre több volt a hiba amiből könnyű gólokat kaptunk, Rajcic sem védett már olyan formában mint az első harminc percben (igaz, a másik oldalon ter Holte sem...) [23-18 51. perc] Bregár időt kért, utána Such Nelly betalált majd Mavsar fejbe lőtte a kapust. Emiatt persze újabb kiállítást kaptunk ami végképp ellehetetlenítette a helyzetünket. A meccsbe már nem sikerült visszajönni, bár Kajdon Blani emberhátrányban lőtt egy furfangos gólt és aztán a végén egy szuper átlövésgólt is (26-23 59'52"). Rajta nem múlott (5/8 lövőstattal zárta a meccset).

De a helyzet az, egyetlen jó játékos nem elég egy ilyen hőfokú meccsen. A többiek mezőnyben legfeljebb közepes teljesítményt láttunk, van akitől azt sem (Mavsar, Kiss Niki). Márpedig csúcsjátékosok betlijét nem bírja el a Siófok.

Kár ezért a meccsért, ebben több is volt......és most már jön az Ikast.

Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.19 -2 0 9856

Nem volt ez olyan rossz teljesítmény a Siótól....de ma sajnos sem Kiss Nikinek sem Klivinyinek nem ment,viszont Kajdon egyre jobb és úgy tűnik hogy ez Bregarnak is feltűnt.

RnD Creative Commons License 2023.02.19 -2 3 9855

Elöl sok a hiba (és ebből könnyű német gólok), Rajcic sem véd már olyan jól mint korábban, emberelőnyben sem tudjuk mit csináljunk.

Ez a meccs elment.

23-18 (51. perc)

RnD Creative Commons License 2023.02.19 -2 3 9854

Mavsar is eszetlen. Emberhátrányban nincs fent a kapusunk, erre elöl kockázatos passzt ad középre N'Diaye-nak.....persze a németek indítottak, gólt lőttek.

RnD Creative Commons License 2023.02.19 -1 2 9853

Such Nelly 1/3 eddig. Ez nem jó:S

....most már 2/4, közben lőtt egy gólt indításból:)

RnD Creative Commons License 2023.02.19 -2 3 9852

Dortmund--Siófok: 10-10 (félidő)

A német csapat a meccs helyszínét átvitte a Westfalenhalléba, ahol így most majdnem kilencezer néző előtt kerül sor a találkozóra. Java részük német szurkoló akik különösképpen nem lehetnek boldogok az első harminc perc után.

Kajdon Blani kezdett irányítóban és meg is hálálta: ő lőtte betörésből az első gólt, aztán kiharcolt egy hetest amit nem fújtak be, majd kiharcolt még kettőt amit befújtak (mindezt alig több mint öt perc alatt). És utána is kiválóan játszott: szuper asszisztokat adott bal- és jobbkettőbe is, az első húsz perc amikor pályán volt a Siófok legjobb percei voltak ma. El is tudtunk menni három góllal negyedóra után (4-7 20. perc)

Hozzájárult ehhez Rajcic is a kapuban aki már az elejétől fogva szuperül véd, középről, jobbkettőből, mindenhonnét....egészpályás lövést is időben elkapott még a hatos előtt.

A Dortmundból az első életjeleket szintén a kapus, ten Holte kezdte mutatni, nagyjából tíz perc után ő is elkezdett védeni. Ennek ellenére Such Nelly vagy beállóból N'Diaye is betalált (utóbbi az elsőt Klivinyi asszisztból). Mavsart viszont elég jól lenullázta a holland kapus - a második hetest is kihagyta -  Kiss Niki meg elöl igen bátortalan, nem megy be jó ütemben, kihagyja a lövéseket a végén még el is adta a labdát.

Két perccel a vége előtt Kivinyiről kiállították Lisa Antl-t. Ezután Milosavljevic nem ügyelt egy passznál és középen Sasaki el tudta a labdát halászni, indulásgólt lőtt, kiegyenlített (9-9). Bosszantó hiba, a kapusokon múlik majd a másik félidő, ki bírja tovább ilyen szuper formában (50% körül védtek az első félidőben). Mondjuk az is jó kérdés h marad-e szünet után is a Dortmund nyitott védekezése, amiből eddig mi jöttünk ki jobban...

lunanoctis Creative Commons License 2023.02.19 0 0 9851

Olyan szenvedéllyel játszik mindkét csapat, mintha egy városi/regionális presztízsrangadó lenne. A közönség bizonyára remekül szórakozik, a helyszínen éppúgy, mint a csarnokban.