Szia. Nyugodtan összeteheted őket, valószínűleg nagyon nagy balhé nem lesz, csak egy kis torzsalkodás míg ki nem alakul a csípési rend és mindenki el nem foglalja a helyét az új felállású csapatban. Ez teljesen természetes. Mivel nem csak egy új állat érkezik, hanem több is így nem csak rá zúdul az összes régi --hanem mindenki mindenkivel meccsel!
Néha tök érdekes a bruszt. Én már láttam olyat, hogy egy törpe cochin-japi keverék kakast tettek be egy csak tyúkokból álló csapatba. A tyúkok körbevették --mint az akciófilmekben a jó fiút a rossz fiúk-- és mindíg csak egy ment rá, miközben a többi nézte. Amikor az az egy megkapta a magáét és meghunyászkodva elszelelt, ment a következő. Mondanom sem kell, hogy a kakas lepofozta az összes /egyébként nála nagyobb testű/ tyúkot! Az egész a vicces mívoltján kívül azért is érdekes volt, mert általában az ivarérett kakasoknak nem kell megküzdeni a tyúkokkal ---csak a többi kakassal. Itt a tyúkok talán nem ismerték fel, hogy az új jövevény egy kakas és örülniük kell neki! :))
Inkább csak arra figyelj, hogy ha valamelyik mégis komolyabb vagy vérző sérülést szerzett a sorrend kialakítása során, mert azt esetleg nem hagyják békén piszkálja-csipkedi mindenki még utána is.
hát letojtakkal nem volt dolgom még, de a különböző korcsoportok összeszoktatásánál is nagy balhét mondanak/írnak, és nálam alig volt gond belőle... Akkor sem a nagyok verték a kicsiket, hanem a kicsik a saját kortársukat.
Annyi a lényeg szerintem, hogy figyelni kell, ott kell lenni velük először 2-3 órát, ha nincs probléma velük, akkor ott lehet hagyni őket, ha van, figyelni, és ha végképp nem akarják az igazat, akkor azokat külön tenni, amelyikek ütik a többit.
Szerintem ne félj tőle, próbáld meg, legrosszabb esetben a ketreceseket levesbe teszed. De szerintem nem lesz gond :)
sziasztok! segitsetek kérek töletek! egy hete vettem letojt ketreces tyukokat.nemrég a neten vettem-veszek melléjük ujabbakat,de ezek nem letojtak. tenyésztötöl veszem öket.azt hallottam,hogy nagy balhéra számithatok a két csapat között,és valoszinüleg a letojt tyukok elverik a tenyésztett,eddig normális kölülmények között tartottakat. elképzelhetö ez????
Eladó egy pár ivarérett(több éves) Bütykös lúd pár(nagytestű) 14 000 Ft a pár, és egy tavalyi gúnár, 3 db szintén tavalyi tojóval(egyikük fehér). 6000 Ft/db. A tavalyiakból két tojó külön is vihető, de jobban örülnék, ha egyben kelnének el! ;) Gondosan összeválogatott(nagytestű, nagy bütykű-állebenyű) állományból származnak, ill. a felnőtt pár a részese is volt. :) Tel. 0630/650-2892. Email:allat18@freemail.huPilisvörösvár Üdv.
Üdv mindenkinek , Zalaegerszeg és közvetlen közelében keresek megvételre magyar kacsa fehér és vadas színben , vagy búbos kacsa tenyésztojást email: jenos94@freemail.hu
A kotlós alatt, hagyd békén a tojásokat! A természet mindent megold. Olyan Antwerpeni szakálas tojást raktam krédli kotlós alá brahiból, ami első tojás volt és enyhén szennyezett. Ma, több mint 2 hetes a csibe. A tojáshéjon még a kelés napján is ott volt a fekália nyom.
Szerintem meg ne törölgesd, hanem enyhén hipós-domestosos /max. 1 %/ 36-38 fokos vízben áztasd aztán hagyd megszáradni. Ahogy írtad a tojások még csak 1-2 naposak így nyugodtan benthagyhatod a vízben 2-3 percig is. Ha egy minimális szennyeződés rajta marad attól általában semmi baja nem lesz a csibéknek, a kotlós alatt normál esetben is picit elszennyeződnek a tojások a végére és nem maradnak olyan "sterilek", mint a gépben --aztán általában mégis sokkal jobb eredményeket produkálnak a kotlók mint az elektromos tyúkok! :)
ÉRdeklődnék, hogy mi a teendő akkor, ha a kotlós széklete ráürül a tojásra? Szegénynek "hasmenése lett" és a tegnap alárakott tojásokat kivétel nélkül "összekente". Mivel ajánlatos megtisztítani, vagy mit kell kezdeni ilyenkor, még sosem történt ilyen. Naponta, általában este szoktam levenni a kotlósokat a fészekről, most is így tettem. Sajnos per pillanat hiánycikk a kukorica a családi készletben, így tritikálét esznek a jószágok, beleértve a kotlósokat is. [Jelenleg 4-en vannak].
Sebrighteknél, japánoknál és selymeknél mennyire veszélyes a 10 tyúkra a 2 -3kakas? Mert a nagyoknál ott észrevettem, hogy a 3 kakas rengeteg volt a 10 tyúkra, erőteljesen kopaszodtak is, de pl a fent említett fajtáknál ha 10-re hagyok kettőt, az is ugyan azt fogja hozni, hogy kopaszodni fognak a tyúkok? (mert pl sebrightnél akarok egy aranyat, meg egy ezüstöt, selyemnél meg egy sárgát, meg egy fehéret, a japánoknál meg egy citrom színű tartalék sebright lenne egy másik japán kakassal.
Mit gondoltok? Van értelme a 2 kakasnak rájuk, vagy tönkre fogják vágni a tyúkokat?
Sziasztok!
Én is román géppel keltetek. Az első keltetésem szörnyen sikerült, 60 tojásból lett 15 csibe, igaz nem volt mind fias.
Tegnap kelt 49 tojásból 40 csibe, ez volt a 4. keltetésem vele; mindegyik magától kelt, egyiknek sem áll szét a lába. Nagyon egészségesek és olyan is van köztük aminek hátul 2 ujja van :/.
Bocs ,hogy belepofázok a dolgotokba!De szerintem 1 keltetés alatt ,vagy annak az eredménye tükrében a tutit megmondani nem lehet!Ugye mint tudjuk a kelteteést 3 dolog befolyásplja :1: maga az ember
2: a gép
3: a tojás minősége
Na ha ezek közül bármelyikben is van egy kis hiba(még ha legkissebb is )akkor mindjárt más az eredmény!És konzekvenciákat levonni csak több (szerintem legalább 8-10)keltetés átlagában lehet!
Gratula! Nagyon szépek! A kicsik is és a nagyok is ! Nálam is tervebe van véve egy törpe csapat kialakítása! Tyúkjaim vannak csak kakast kel majd szerezni!!
Szia! Félreéretsz! Én 12 én vasárnap a forumon lévő viták miatt vettem egy szendvicspaneles autómata forgatós PL t ez vadonat új gép! Mint látod én árulok román gépeket amivel l meg vagyok elégedve, de a többség a pl géppel, ezért a vásárlás! a Gép valóban 80 volt + 6ezer a pára és a hőmérő! Vasárnap ota megy a gép nagyon kiváncsi leszek a kelési arányára, és őszintén itt meg fogom osztani! Szerintem egy keltetési periodus után - 16000ft al olcsobban el lehet adni! Szia További sikeres keltetést mindenkinek!!!!
Hát egy emlős. A közismert és méltán kedvelt óriáshörnyög törpésített változata. Nevét az általa kibocsájtott hangról kapta, mely részben hörgésre részben nyögésre emlékeztet. :))
és a másik a sötétebb szinü szürke mijen lesz?a másik kotló alatt is kelt hasonló azok már tollasodnak de eléggé besötétültek.ijen világos szinü mint ami az első képen az etetőben eszeget az anyja mögött még nem is volt.tudnám értékelni ha tojó lenne
A PL nem rossz, ne sz@rozd le, az igaz, hogy árának a fele is túlzott, de aki nem tud csinálni, vegye. A 70 eFT -vélhetően harmad kézből- , nagyon sok, 80eFt-ért a gyártótól garist lehet kapni. Maxi 30eft-ot érhet, - talán. 30 eFt-ból kettőt is ki lehet hozni, ha munkát nem számítom. Legyen szerencsét, amíg lósz@rvan, veréb is van.
Még annyi miért baj hogy 20 fok közötti hömérsékleten üzemeltethető? Én a klimát 20 fokra álitottam a gépeimnek vett höszigetelt Continexes 2db raktárkonténerbe! Nem értem a problémádat? A hőmérsékletet meg minek álliani? ma kelt a 46 tojásból 41db 3 nem volt fias 2 bennfulladt4 Akkor minek állogassam? Ez nem jó arány? VALAMIT LEHET PROFIN IS CSINÁLNI DE LEHET "POKROC MEG VILLANYÉGŐ IS"!!!
Szia! Ez mind igaz amit irtam ! Vasárnap vettem a börzén egy szendvicspanelest Pl t amit azóta megbántam!Kiváncsi leszek a kelési arányára de a kivitelezése látszik hogy magyar! Egy keltetés után 70000ft ért megy a háztól! Amugy szivesen várlak megmutatni a gépeimet na meg az állományomat! A román gépek árairól annyit te voltál Bucarestbe a gyárukba? Ott ugyan ugy fillérek a gépek mint a Pl kinábol behozott fütőegysége kb 2000ftért! Persze 5000lei a angrós ár(nagykeres ár) Ha már hozattál kinábol konténerbe árut tudod hogy fillérek az árak csak min 10000 dollár a vásárlás! Nekem a tavalyi évig ajándék nagykerem volt és ketten összefogva sok konténer kinai (szart) vetteünk meg! Sajna pár milla ben is ragadt! De ez másnak is baj! Várlak szeretettel a gépedért!
Biztos a stressz nem tesz neki túl jót:) Bár Nekem 5kakasom volt a 34 jércével. Mind na vmiért mégis meghagyom. Egyse volt idegbeteg se kopasz. Jól elvoltak vhogy leosztották a pályát.
Ha már nem keltetsz tőlük és nem olyan kakas ami fontos genetikai érték sztem vágd le.
Phü... Az kb. 9 liter benzin! Ez autótól függően 120+140 km-re is elég lehet. Hozzá kalkulálva a postázás kockázatát, akár 70-80 km-re is érdemesebb autóval elmenni érte!!!
Ez nagyon durva.
Asszem, párszor már írtam, hogy régebben működött a buszsofőrrel, sőt a mozdonyvezetővel való "futárposta". Persze csak akkor, ha volt közvetlen járat a feladó és a címzett között. Nem tudom, manapság működne-e. Mondjuk úgy, hogy a címzett ad neki egy ezrest a fuvarért.
Vagy a nagyit el kell utaztatni érte, (neki nem kell jegyet venni), az eladó meg elvinné a tojást (vagy akár az állatot) a buszmegállóig/vasútállomásig.
Tudom, hogy ezek kissé körülményes megoldások, de én is sokszor dühöngök amiatt, hogy az ország másik végében éppen azt kínálják jó áron, amit már régóta keresek. A postában nem bízom, az utazás drága, nagyi meg 83 éves...
Eddig a Helvécia-Solt távolság volt a leghosszabb, amit megtettem húsz orpi tojásért, éppen Szepi bá-hoz, de megérte! (Nem emlékszem már pontosan, de 19 vagy 20 kikelt.)
Kezdem már kapisgálni a humorodat... Új gép, ötezerért?
:o)))
Merthogy az előző hsz-edben új gépet kínáltál nekem.
Valójában pl. az aránylag használhatónak tűnő 103-as tipus 20-22.000,- körül van. Ha közvetlen a gyártótól szerzed be, akkor sem tudsz az árral 15000 alá menni. De a legprimitívebb típusoknak is minimum 15.000,- az új ára, ezt sem tudnád ráfizetés nélkül ötezerért adni.
Egyébként is érdekes visszaolvasni téged a keltetős témában. A Pl gépeket hol szapulod, hol azt írod, hogy neked még nem volt, de szeretnél egyet, hol azt, hogy a cimborádnak mennire nem vált be, hol az után érdeklődsz, hogy a hungarocellt vagy a szendvicspaneleset érdemes megvenni, hol azt, hogy már vettél is egyet, és viszik neked Győrbe.
De olyan hsz-ed is van, amiben azt emlegeted gépeid legnagyobb előnyének, ami a legnagyobb hátrányuk: nevezetesen hogy nem szabályozható a hőmérséklet, mert gyárilag fixált, valamint hogy csak 20 +/- 2 °C-os helyiségben üzemeltethető... Pontosan ez az a két tulajdonság, ami miatt a használók zömének nem válnak be ezek a keltetők.
Ezek a dolgok nem erősítik a bizalmamat. Most nem vonnék le semmiféle következtetést, hiszen nem ismerlek személyesen, és a netes profilja alapján nagyon félre lehet ismerni valakit.
Csak egy egyszerű javaslat: mielőtt bármit is reagálsz valakinek a hozzászólására, olvasd vissza, hogy az adott témában korábban miket írtál. Tudod, a net nem felejt... De erre már többen is figyelmeztettek téged.
Bényén lakom, ha tojás akkor 10 db elég lenne, mert kis kotlóm van, de azért gondoltam, hogy inkább átveszem, mert én úgy tudtam 2200 a posta... annyi kb mint a tojás... Sajnos Moorn nem találtam sávozott tojást, ill. mire odértem, nem volt, gyöngyszürkét meg nem vetem meg :(
Ismételten felteszem az eladó Hollandbóbitásom(nagytestű) hirdetését, immáron új, mostani képekkel! ;) Monorra kivittem valakinek, aki persze nem jött érte, pedig előtte biztosra mondta, hogy nem mondja le(imádom az ilyen embereket, még arra se volt képes, hogy írjon egy emailt). Osztrák vérvonalú, másfél-2 éves kb. Szóval újra eladó! Tel.: 0630/650-2892 Email: allat18@freemail.hu. Pilisvörösvár Csak komoly érdeklődők jelentkezését várom, szám kijelzett hívással! :) Üdv.
Sajnos a posta májustól elég drága lett. 30 tojás esetében 3000 Ft körül ha jól emlékszem. Igaz ebben az esetben felelősségvállalás is van a részükről. Van olyan lehetőség is, hogy mikor feladom a csomagot a feladó íven nem jelölöm meg h törékeny, ám ez esetben nem vigyáznak úgy rá. Igaz ez esetben olcsóbb.
Sziasztok! Keresek valahol a környékemen sávozott itáliai csibéket, vagy keltetni való tojásokat kotlóm alá, akár később is... Monor mellett lakom, de járok Szegeden és Miskolc-Kövesd vonal is szóba jöhet... Esetleg még gyöngyszürkét is megfontolok.
Üdv!
Hűtőbe semmi képpen se legyen/rakd! A tojásokat a tetejükkel, csúcaosabb felükkel lefele tedd a tojástartóba és napi 1x csináld meh, hogy felveszed a tojással teli tojástartót és fordítsd meg és vissza.
Nekem itáliai tyúkjaim vannak egy kakassal. Arra kért az egyik rokonom adjak neki tojást, mert ilyet szeretne keltetni és éppen elkotlott az egyik tyúkja. Tudna valaki segíteni milyen körülmények között kell tárolni a tojás ilyen esetben. Nagyon kérem valaki segítsen mert fogalmam sincs róla. Most behoztam 3-at az itt van a konyhában. Annak van valami baja ami tegnap este óta a hűtőben van?
Minden segítségért nagyon hálás vagyok előre is. Mindenkinek szép napot!
Én kör-PL-ben keltetek, a pulykát 37,9°C-on. A hőmérsékletet könyök-hőmérővel ellenőrzöm, a tojások magassága alatt kb.1-1,5 centire belógatva a higyanytartályt, úgy, hogy ne érjen hozzá a tojásokhoz. Bújtatáskor 37,7-re veszem vissza.
A belső, legkisebb körben van víz. Kelés előtti napon feltöltöm a mellette lévő (belülről második) kört is.
Csak reggel és este forgatok, mert dolgozom. Ilyenkor hűtök, de csak 5 -10 percig.
A kelés előtt 2-3 nappal már nem forgatok, hűtés helyett kb. öt percig szellőztetek.
Bújtatás közben időnként langyos vízzél finoman megpermetezem a tojásokat.
28 napra kelnek.
Lehet tyúktojással együtt keltetni. Ilyenkor célszerű a tyúktojásokat egy héttel később berakni, és akkor egyszerre kelnek. Ráadásul ha ilyenkor meglámpázod a pulykatojásokat, akkor az esetleg kiesők helyére is tyúktojást rakhatsz.
Ha a pulykához igazítod a hőmérsékletet, az nagyjából megfelel a normál méretű tyúktojásoknak is. Ha a pulykára beállítod a 37,9-et, akkor a tyúktojások magasságában kb. 37,7-37,8 fok lesz, ami teljesen megfelel.
Ha más tipusú géped van, akkor felejtsd el, amit írtam.
Ha annyit tudnék rászánni, amennyibe újonnan kerül egy ilyen vacak, akkor megtoldanám egy kicsivel és vennék még egy PL-t.
A jövő évi keltetési szezonig még van időm. Addig vagy "kitojják a tyúkok" egy új PL árát, vagy tudok olcsón, megbízható helyről venni egy használt sajtbúrát.
Valamiért jobban bízom a mechanikus beállításban, mint a digitális bizémizében. (Elsétál Dörmi macska a digitális masina közelében, és az már ajvékol a szerelőért és döglik befele. Természetesen péntek délután vagy szombat hajnalban)
Ne a klasszikus potira gondolj, hanem egy viszonylag hosszú sárgaréz menetes rúdra minek a tetején van egy sliccelés.
Az új azért jobb, mert a forgalmazó azonnal cseréli, ha gond van. A használtra azt mond az eladó amit akar.
Az előző, még cekászos Pl-emen volt csavaros potméter, persze kívül, nem a burkolatba rejtve. Viszont ugyanígy kellett játszadozni a kalibrálással. Nagy szerencse kellett ahhoz, hogy pl.bújtatáshoz 0,2 °C-al csökkentse az ember a hőfokot anélkül, hogy órákon át oda-vissza kelljen tekergetni.
Mivel dolgozom, én csak napi kétszer tudok forgatni. A PL-nél ez elegendő szokott lenni, tyúkra, kacsára, pulykára gyöngyösre egyaránt.
Lehet, hogy egy nem-túl-használt "román csodával" bepróbálkozom, feltéve, ha találok egyet jó áron.
Kezdem azzal, hogy feltöltöm vízzel és felfűtöm a masinát. (Nekem egy IO-103-s masinám van) olyan 3-4 óra alatt már be áll annyira, hogy lehet állítgatni. A "műszerdoboz" tetejét leszedem (4 csavar a gumidugók alatt a sarkokon) és jobbkézre esően található egy pici rézcsavar. Azt tekerem fázisceruza segítségével jobbra vagy balra attól függően, hogy emelni vagy csökkenteni akarom a hőt. Tapasztalataim szerint, egy teljes fordulat cca. 0,4-0,5 C-t emel vagy csökkent. Természetesen számolom a fordulatok számát, de olyan egy órai működés után, már állandó hőt jelez a "tamagocsi" kijelző. Mikor kész, akkor rakok be a gépbe 25-30 bóti tojást és kezdem elölről az egész folyamatot. Amint kész, egy éjszakát még megy a gép a bótiakkal és másnap rakom be a keltettni kívántakat. A masinán lévő gombokat én nem is nyomogatom. A páramérésre egy humidorból kiszedett Adorini páramérőt használok. Az Adorini páramérő pont abban a tartományban a legpontosabb amely tartományt a keltetés során alkalmazni kell.
Az nem gond, ha a víz lecsapódik a doboz falán, ha jó a ventilláció, akkor megfelelően eloszlik a pára a masinában.
Én soha nem rakom tele a gépet. 4-6 tojás helyet meghagyok, mert a szellőztetés alkalmával a belül lévő tojásokat a szélire kipakom és fordítva. Naponta legalább 6x forgatok. Fáradalmas, odafigyelős meló de ha a tojások rendben, akkor minden rendben van ezzel a géppel is. (Feltéve, ha van türelmed kalibrálni.)
A hőfok beállításánál vigyázzni kell arra, hogy a panel ne kapjon vizet, ne fogdossuk, nyalogassuk vagy piszkálgassuk a rajzolatot, madzagokat a fáziskeresővel. A kalibrálás után legalább egy csavart érdemes visszacsavarni a helyére.
A humidor páramérők és egyéb analóg páramérők kalibrálása:
"Az analóg higrométer kétféleképpen kalibrálható:
A leginkább javasolt és legpontosabb kalibrálási módszer a sós módszer, amelynek során sót kell helyezni a higrométer mellé egy kis műanyag dobozba. Egy csészényi, vagy egy kanálnyi sót kell megnedvesíteni néhány csepp vízzel. Nem szükséges, hogy a só feloldódjon a vízben, egyszerűen csak nedvesnek kell lennie. Ezután el kell helyezni a sót és a higrométert egy jól szigetelő műanyag dobozban, és türelmesen kell várni. Nagyjából 8 óra elteltével a dobozban 75%-osnak kell lennie a páratartalomnak. Ezt követően egy csavarhúzó segítségével állítsa be a higrométer mutatóját hátul, hogy a higrométer 75%-os páratartalmat mutasson.
A másik megoldás az, hogy távolítsa el a higrométert a humidorból, majd csavarja bele a higrométert egy alaposan megnedvesített rongyba, majd várjon egy órát, végül egy csavarhúzó segítségével állítsa be a higrométer mutatóját hátul, hogy az 96%-os relatív páratartalmat mutasson. "
Hogyan kalibrálod? A neten található típusokból csak egy-két drágább, újabbhoz írják, hogy állítható a hőfok. Az összes többi fix 38°C-ra van beállítva, ami a különböző méretű tojások magasságában különböző valós hőfokot jelent, amit ráadásul erősen befolyásol a keltető helyiség hőmérsékelete is.
Amiket eddig láttam, azokon voltak ugyan gombok, de akárhogy és akárhányszor nyomogatja az ember, csak a beállított hőmérsékletet, meg a páratartalmat mutatta. (Pl. 40% relatív páratartalmat olyankor, amikor a fedél belső falán csorgott a lecsapódott víz...)
Ezt a kalibrálást komolyan kérdezem, nem kötözködésnek szánom. És pontosan azért kérdezem, mert te jó eredményeket érsz el ilyen géppel. Nekem nagy szükségem lenne egy második keltetőre, de még egy PL-re egyhamar nem lesz pénzem. Ha van valami trükk, amivel legalább valamelyest szabályozható a hőfok, akkor kacsa-liba keltetésre megfelelne nekem egy ilyen masina. De ha arra kell hagyatkoznom, hogy hátha kifogok egy jól kalibráltat...
Sokan a pokolba kívánják a román csodamasinát. Mások (kevesen) igen jó keltetési eredményekről tudósítanak ezzel kapcsolatban. (Én is.) Mint minden masinánál, ennél is oda kell figyelni.
Az ár jó, a kézi forgatója kissé gyengécske, rá kell segíteni, ha tele van a gép. Jó fél-egy napos türelemjátékkal lehet pontosan kalibrálni akkor, ha raksz bele valamilyen tojást hőfogónak. Akár tartalék gépnek is megteszi.
Sziasztok! Szerintetek? Nekem 16.000ft-ra jönne ki a kuponok, dolgozoi levonás miatt... Bizonytalan vagyok! Műanyag, nem rossz a hőtartása? (nekem 2hungarocel gépem van és így hirtelen belegondolva, hogy ez a műanyag ,,lavor" hogy tart hőt? vagy folyamatosan megy? Mert a hungaroceleim ahogy hűlnek úgy ki be kapcsolgatnak...) és a 100W ? nem sok? 1dologból viszont előnyt nézek! könnyebb tisztán tartani! köszi :)
Sziatsztok! Óriás Wyandotte (ezüst) csibéket vagy előnevelteket keresek Borsod megye területén (kb ehéten)! Elég sürgős lenne a dolog, aki tudna ebben segíteni azt nagyon megköszönném! email: jootamas89@gmail.com tel: 30 8328 911
Az amúgy is hosszúra sikeredett hsz-emhez még egy kiegészítés:
Ha valaki végigrágta magát a litániámon, rájön, hogy ha az egyetlen nyom az otthagyott, félig rágott dög, nem igen lehet egyértelműen megállapítani, hogy ki volt a tettes. Ha kemény a talaj, lábnyom sincs. Ha a rossz kerítésen ott sétál be a kutya, róka, ahol neki tetszik, szőrcsomó sincs...
Nem lehet egy pár sosor beszámoló alapján biztosra mondani, hogy tutira kutya volt, vagy tutira nyest.
Csak még egy: tavaly a kétöklömnyi (!) csirkéimet az egyik szomszéd macskája tizedelte meg. Fényes nappal.
A mégkisebb csibékre meg a legtöbb igazi macska rájár, főleg, ha kölykei vannak. Valamiért erről nem akaródzik tudomást venni a tyukász-társadalomnak...
Ha valakinek fényes nappal, minden nyom nélkül rendre eltünedeznek az udvarból a kiscsibéi, ne feltétlenül a magasban köröző egerészölyvre rázza az öklét. Bújjon el a közelben, és megdöbbentő élményekben lehet része... Ha egy ragadozó madár levág, az egész baromfiudvar szanaszét rohan, és éktelen ribilliót csap. Azt nem lehet nem észre venni. A macsek úgy emeli ki az zsákmányt, hogy legfeljebb a közvetlen közelben állók riadnak meg egy kicsit!!!
Sajnos asszem, a ragadozók álta okozott kártételekben a legtöbb tapasztalattal rendelkezők között vagyok... :-(
A tanyánk mellett lévő sokszáz hektár erdőből minden bejön...
Leírnám az évek alatt forintban kifejezve többszázezres kártételek tapasztalatait:
A kutya valóban mindent lefolyt, összemar, amit meg tud fogni. A túlélők közt gyakoriak azok, amik pár napon belül, belső sérülések miatt pusztulnak el, ugyanis csak megszorongatta, de egy másik kínálkozó préda miatt eleresztette. Aztán vagy eszik belőle, vagy otthagyja, vagy elhordja egy részét elásni, mindenféle előfordult nálunk.
A kutyák fényes nappal ugyanúgy támadnak, mint éjszaka. Az sem zavarja őket, ha otthon van az ember...
A róka abban az esetben pusztít el több mindent, ha biztonságban érzi magát. Ha csak magának vadászik, akkor előfördul, hogy ott helyben jóllakik, aztán ha nem zavarja meg közben valami, akkor a maradékot elviszi, ugyanis ő is elássa a pillanatnyi felesleget. Általában visszajön a többi dögért is, de ha közben megvirrad, akkor ezt a munkát másnapra hagyja. Ha egy helyen zavartalanul tudott vadászni, akkor oda pár napon belül biztosan visszamegy. Olyankor megeszi vagy elviszi az esetleg otthagyott dögöt is.
Hozzánk általában éjszaka jött, de kölyök-nevelési időszakban előfordult már alkonyatkor és zöldhajnalon is. Nálunk még sosem járt fényes nappal, de már hallottam ilyet többektől is.
A legtöbb tévhit, babona a kisragadozókhoz kötődik.
Érdekes módon a vérszívás legendája tartja magát a legerősebben, pedig ez az, aminek semmi alapja nincs. Hol szegény nyolcdekás, húszcentis menyétre testálják ezt a szerepkört, hol a görényre, hol a nyestre.
Menyét nálunk még sosem járt, legalábbis a baromfi ólakban.
Alkalom adtán a növendék csibékre veszélyes lehetne, és állítólag a tízdekás hímek a kilós süldőnyulat is képesek lefojtani, de aktívan csak a pockokra, egerekre vadászik.
A görény hajlamos a tömegmészárlásra, főleg, ha egy zárt ólba szabadul be. Képes mindent kiirtani. Alapesetben azonban ő is csak azt kapja el, amiből éppen enni akar. Ha magának zsákmányol, akkor ott helyben eszik belőle, és a maradékot otthagyja. Ő nem spájzol, mint a róka, mert sokkal ügyesebb vadász. Ha kölykei vannak, akkor persze elcipeli a zsákmányt, ha bírja...
A nyest a kedvencem. Ő a tökéletes vadász. Nagyon komoly ólat kell építeni ahhoz, hogy ne jusson be. Csak azt nem kapja el, amit nem akar. Simán leszedi a fa hegyén gubbasztó gyöngytyúkot, és minden erőlködés nélkül kivégez egy tizenöt kilós pulykabakot. Sokkal megfontoltabb, mint a görény, kevésbé hajlamos a mészárlásra. Iszonyatos károkat okoztak már nálunk, de csak néhányszor fordult elő, hogy egyszerre egy jószágnál többet öljön meg. Viszont pofátlanul visszajár mindaddig, amíg hozzá tud férni a prédához. Félretolja a cserepet, átrágja a födémet, még a fenyődeszka sem akadály neki. Több métert képes fáról-fára, vagy éppen fáról-óltetőre ugrani. Ha nincsenek kölykei, akkor szinte mindig csak az egyik combból eszik, aztán mellette kirágja a madár oldalát, eszik egy kevés belsőséget desszertnek, aztán otthagyja a dögöt. Persze ha kölykei vannak, ő is elhordja, amit elfog. Egy nálánál majd tízszer nehezebb kacsát képes átcibálni a vadháló 10x10 centis osztásán.
Tojást a görény és a nyest is szívesen eszik, ha éppen belebotlik, de tévedés: nem ez a kedvenc csemegéjük, hanem a friss hús. Az otthagyott maradékukra sosem mennek vissza! Ha valaki ezt mérgezi le, akkor azzal a szomszédság macskáit fogja csak gyéríteni, esetleg egy arra csámborgó kutya, vagy szerencsésebb esetben róka faraghat rá. A szokásos útvonalukra kitett tojást viszont felszedik.
Kutyát, rókát döghússal is be lehet csalni a csapdába. Görényt, nyestet inkább csak élő csalival. Utóbbiakból fogtam már egy párat, főleg nyestet, de csak akkor mentek be a csapdába, ha élő csirke vagy gyöngyös volt benne. Döghúsért, tojásért nem kockáztattak sosem.
Rókacsapdát még mindig nem építettem, mert úgyis csak a szomszéd pulijait fognám meg vele. Na meg a rókát könnyebb kizárni, mint a kisragadozókat.
Ezek (a menyét kivételével) mind saját tapasztalatok. Az, hogy éppen melyik ragadozó volt a vacsora-vendégünk, a hátrahagyott nyomokból (lábnyom, szőrcsomó) állapítottam meg, vagy éppen tetten értem az elkövetőt.
sziasztok! Újra kirakom a kérdőívem, már nagyon sokan kitöltöttétek, de hátha van még olyan, aki nem... Egyébként nekem is van valami ragadozóm, egyik nap egy japikotló alól vitt el 6 tojást, 2 nap múlva a maradék 4et és a kotlót, azótsa tűnt el 1 kacsatojás, 1 pulykatojás, 3 japitojás és ki tudjs hány friss tojás, amiről nem is tudok... Mi lehet ez? Nyest? Ja, van 31 kis japim, ti hogyan tudnátok hasznosítani a legjobban a helyemben a fölösleges kakasokat és pár tojót? Rászelektálok nemsokára a sárgalábúságra, tehát a hússzínű vagy fekete lábbal rendelkezők kiesnek, + majdnem az összes kakas. Pörkölt vagy börze?
sziasztok, valakinek van eladó brámája? és tudja postázni? 4 hetes előnevelt kellene, meg gatyás és bóbítás előnevelt 1 hónapos, vagy hol tudok venni? szüleim voltak monoron.. nem igazán voltak jók.. 3 erdélyi kopasznyakut vettek... brámák voltak előneveltek 2000 é az nagyon sok.... gatyás bóbítás előneveltet nem láttak, hol tudok szerezni?
hát igen! Fürge róka lába le van amputálva hipp hopp jön vuk!:DD már én is láttam a képet! és én is valami ilyet szeretnék látni legyen bármi ami elvitte a tyukom! Bosszantó amikor killódik( nem szószerint de csak van velük baj) az ember a jószágokkal beleöli a sok energiát takarmányt meg mindent és egyszer csak odalesz! tegnap a szomszéd pulykatojoja lett oda és van kutyája is kb 5 ( 3 csivava meg 2 közepes termetű korcs) de bántják a tyukokat igy oda nem tudnak kimenni megvédeni a jószágokat! de ö is azt mondta hogy róka volt a tettes! hát nem tudom majd lesz valahogy most zárunk mindent! meg amugy is ez is csak véletlen maradt kint!
Én ezt megértem ,csak a "túlzott állat és madárvédelmet"nem!Vagyis mikor védeni kell minden ragadozómadarat,vakcinázni a rókát stb.Azt nincs a természetben természetes szaporulat apróvadakból és madarakból mert mindent felfalnak ezek az "agyonvédett "dögög!És már ott tartunk hogy élelem hiányában a városokba költöznek,és ott rabolnak össze mindent ,meg kukáznak!
Egyébbként nekem is holnap kelnek a libáim ,17-én a futókacsák,meg 16-án pár db (30 kb)vegyes háztályi csirke (amiben azért lesz egy-két faj is)
Egy igazi VADÁSZ soha nem mérgezne meg semmilyen állatot!!! Ámbár ez csak az én véleményem! Ahogy felnőnek a rókakölykök elmaradnak a támadások. Szerintem a kutyák nagyobb kárt okoz(hat)nak. De erről meg a trehány gazdáik tehetnek!
Természetesen nem védeni akarom Karak családját, de nem igazságos, hogy mindent az ő nyakukba varrunk.
Persze sajnálom az elpusztult állatokat, én is befonnám a hajamat!
Eladó Marans fekete réz színű állománytól és nagy testű búbos lábtollas, kopasznyakú tyúkoktól keltetni való tojás. Ha kell Monorra viszem. Marans tojások 250 ft/db, a nagy testű búbos, lábtollas, kopasznyakú tyúkok tojása 70ft/db. A Maransok tojása a legrégebbi most 5 napos (21db) mixeké 11 napos (85 db). Érdeklődni publikus e-mail címemen vagy tel.sz.: 06/70/4085960.
Sziasztok!! Köszönöm mindenkinek a válaszokat! mióta legelőször odalett a sok jószágom azóta minden bevan zárva akkor egyszer nem zártuk rájuk de nem tudom miért na mindegy ez az egy is csak azért maradt kint most mert nem vettük észre hogy a borostyán alá tojik és valószinüleg már ült is volna! a másik hiába zárom ha fényes nappal is látják járkálni! de azért mindenkinek köszönöm!
A róka általában elviszi amit megfogott. Persze ha nagy a patália-rikácsolás akkor felsrófolódik benne a vadászösztön és többet is lefojthat, mint amennyit el is tud vinni, de az szinte kizárt, hogy ott helyben nekiálljon enni! Persze minden előfordulhat...
Nekem vadászok javasolták a tojásba fecskendezett gyomirtót. Eddig is volt gondom a rókákkal, de ezt a megoldást még elkerültem, viszont kezd betelni a pohár.
A róka elviszi, a többi is, vagy nem tépi szét a helyszínen, ha jól tudom. Nem lehet kóbor kutya?
Nálam a róka 2 nappal a kelés előtt vitte el a kotlós pulykát a tojásokról. Ja, a kutyától kb 3 méterre. A kutyát a futólánc akadályozta meg a közelebb jutástól.
Lehet szólni de sajnos a tapasztalat inkább az,hogy majd csinálunk ezt csinálunk azt de sose elsietve. Élve fogócsapdával próbálkozhatsz. A meghagott dögöket belé teszed és hátha visszajön. Persze igyekezve,hogy ne legyen emberszagú a kalic.
az a baj hogy nem tudom! hallottuk már hogy fényes nappal láttak rókát a faluba de erre nem alapozhatok! kutya hát én nem esküdnék rá a szomszédnak volt kutya mégos 17 tyukja lett szétmarcangolva egy másiknak 50 csirkéböl 13 maradt azok is szétcincálva! esetleg ilyenkor az önkormányzatnak lehet szolni hogy mondjuk hivjon vadászt vagy tegyen valamit? nekem konkrétan most vérbe forog a szem mert tavasszal már megtizedelte valami az állományom ugyhogy most már ez bosszut kíván!!
Csapda, vadász, csali ami mérget tartalmaz. Tuti recept nincs rá. Van aki kutyára esküszik ami elkergeti de olyankor a csirkék is veszélyben lehetnek ha éri őket. Fontos lenne tudni mi volt, akkor speciálisabb dolgokat mondana a nép.
Sziasztok!! SEGÍTSÉGET KÉREK !!! mit lehet csinálni a róka nyest nyuszt menyét görény vagy nem tudom mi ellen!! méreg csapda vagy mi? fogalmam sincs mi lehetett csak annyi hogy széttépve két tyuk! a kertszomszéd udvarán! tanácsot kérnék ha itt nem akartok akkor emailem publikus!!
Igen ez sajnos mindig így van mozgatás hatására a kisebb méretű részek kerülnek alura és a nagyobbak felülre. Ez így van amikor vegyes gabona magvakat teszel vödörbe és megmozgatod ott is a köles cirok alura a borsó kukorica felűre kerül ez történik a fészekben is, ha túl mély. Én még kétfajta tojást egyszer sem tettem kotlós alá, vagyis egyszer néma kacsa alá tettem sajátját és magyar kacsa tojóét (mulardok lettek, mert a gácsér néma volt), de ott nem volt gond. Mindig törekszem arra, hogy csak egy réteg tojás legyen a kotlós alatt, de néha ők másként gondolják. Tavaly már nem keltettem kotlóssal és idén sem tervezem.
Ha, így hagyod; jó, ha csökkented, jó. Tapasztalatom szerint nem kell állítgatni. Amit leírtak a nagyok, igaz, de kicsibe fölösleges. Beállítod 37,6 ° C -ra és agyő. Persze a párát , forgatást ne hanyagoljuk, az is fontos. A legfontosabb, hogy jó legyen a kakas! :-))
a csibe keltetésnél 18. naptól 37,2, pattogzásnál pedig 37,0, fokra állítom a hőmérsékletet az jó vagy maradjon a 37,2 a 19naptól a kelés befejezéséig???
Egyedüli kakas az udvarban esetleg csak valamelyik tyúk lehetett a mai nap még jobban bedagadt neki. Amúgy eleven irányítja a tyúkokat változás nem következett be a az állapotában.
Gyöngyöst leginkább pulyka alatt szoktam keltetni. Én is azt tapasztaltam, hogy nem tapossa őket, sőt: ha elindul a kelés, alig mozog. Ennek ellenére gyakran van egy-két "lapos gyöngyösöm", de azok mindíg a tojások közé-alá voltak szorulva.
Ezért nem keltetek együtt pulkyát és gyöngyöst. A nagy pulykatojások elég sok gyöngyöst agyonnyomtak, és ilyenkor a félig feltört gyöngytojások közül is sok összeroppant.
Szerintem ez a pulyka- és gyöngyös tojás alakja miatt van: annyira kúposak, hogy ha egy kikel közülük, akkor a kotlós legkisebb mozgása hatására azonnal kitöltik a megüresedő helyet. Ha a kis seggdugasz gyöngyöscsibe nem tudja időben felküzdeni magát, akkor bizony összenyomják.
hali. Jól ül az orpington a brahma, ezek alá jó sok tojás is fér. A törpetyukok is jól kotlanak de ök olyan 10 tojasosak. Nem fontos tiszta vérben tartanod, ha van bennük fajta vér akkor is garantalt hogy elűlnek. Van olyan brahmaX italiai keverékem ami már másodjára ül. Nálam az utóbbi évek legjobb kotlósa egy japan tyuk,de a legjobb nevelö és keltö egy törpe wyand tyuk volt.
Szeretnék beszerezni néhány olyan fajta baromfit, ami szinte biztosan megkotlik. Melyik fajtát javasoljátok? Olvastam itt a selyemtyúkot, illetve ha jól tudom a japánok is jó kotlók, hamar kotlanak. 1 selyemtyúk alá mennyi tojás fér?
3 éve én is kotlos nagyhatalom voltam. 18 kotlósom volt egyszerre. Ebből 5 volt nagytestű (brahma keverékek) a többi kistestű (5 selyemtyúk, 3 törpe cochin, 5 német lábtollas keverék) volt. Ráadásként a 150-es géppel egyszerre indultak. Mondjuk nálam mind tyúk tojáson ült és a gépben is az volt. Idén is tudtam volna egyszerre 10 kotlót megültetni (8 selyemtyúk és 2 nagytestű brahma-búbos keverék), de akkor meg a gépbe nem jutott volna selyem tojás. A selymeket sikerült a kotlásról leszoktatni (de már megint kotlik 3), a 2 nagytestű meg aposomnál van és nagytestű gyöngyösök tojásain kotlanak. Ha jóltudom az egyik alá 27db a másik alá 33 db fért. Nálam a nagytestű tyúkok és a pulyka sem taposott agyon egy gyöngyöst sem. Csak arra kell figyelni, hogy amelyik felszáradt azt ki kell venni. Aztán amikor mind kikelt eldöntöd, hogy a kotlósra bízod vagy sem.
Kinek van 10 kotija??? Nekem. Brahmáim vannak, most 12 koti ül főleg gyöngyöstojásokon. Alámegy 35 - 38 toji azt nem töri össze. Kelés előtt 2 nappal átteszem gépbe, mert összetaposná a kelőket. Kösz ezt a vizesruhás dolgot etetésnél kipróbáljuk.
Monorra viszek Német lazac és Német törpe lazac csirkéket. 4 naposakat, 2 heteseket, 4 heteseket ill. egy felnőtt családot. Leginkább lazac színben vannak, fehér és columbian csak néhány db van köztük.
A csirkék Marek, gumboro, bronchitis, pestis vakcinákkal kezelve vannak.
Köszi Babett de a győri és a zegi börzét én is tom hol kell ,mivel ez konkurencia a lenne a Rugovics Petinek jó,hogy nem hírdeti a saját oldalán.Valahol érthető is. Hát akkor Győr!!!
Az anyukám bő negyven éve ezt úgy adta elő, hogy amikor a kotlóst levette a tojásokról, akkor vizes ruhával takarta be a tojásokat. Kacsát is így keltetett tyúkkal. Ennek ellenére kelésnél nagyon kellett figyelni, mert a száraz tojáshéjak gyakran ráomlottak a kelőfélben lévő madárkákra.
Milyen tyúkjaid kotlanak, hogy 9 libatojást letakarnak?
Nincs az a háztáji keltetőgép, amelyik hozzámérhető a természetes keltetéshez. Dehát kinek van egyszerre tíz jó kotlósa, hogy egyidőben keltethessen annyi csibét, amennyire szüksége van?!
Tudod ha már egyszer lopnak valamit(mert szerintem egy Német gépet próbáltak leutánozni,és érdekes azt nem kell állogatni,jobbá tenni)Akkor már legalább ugyan olyant kelett volna gyártani!Ha még a téglaalap helyett hatszögletüre is csinálták!
Egyetértünk!Mondjuk mikor átalakitottuk a vezérlését (állithatóvá lett téve)onnantól egészen elfogadható lett!De kérdem én ,ha egy gépet forgalmaznak az miért kell átalakitani ,és miért nem már gyárilag ugy gyártják?Vagyis az első pillanattól ugy müködjön ,mint ahogyan annak kellene?
Nem lehetnek testvérek, mert a 2 kakast idén vettem, egy teljesen más helyről. Ma figyelgettem őket, és a kakasok valamiért nem nagyon aktívak. Megpróbálok csak egyet hagyni, hátha az segít. Szegény kopasz! :-) Ezek szerencsére tollasak, majd kiderül, milyenek lesznek. Köszi a segítséget!
Én is keltetek libatojásokat beállitottam a kotlókat 37,8 ra és úgy dolgoznak, hogy NA. 9-9-8 toji van alattuk. Jobban bizok bennük mint magamba és a gépbe. Meglátjuk igaz -é.
Nekem is román "szarom" van. Csak azt találták el rajta, hogy nem ég le, ha bedugom a csatlakozót a fali dugaszba. 3 napig dolgoztam vele úgy, hogy raktam bele 20 bóti tojást. A beállítás után, már csak minimális korrekcióra volt szükség a keltetés során. Igen jó eredményeket értem el, igaz, saját tojással. Aki olyan gépet akar, hogy elsején berakja tojást huszonkettedikén kiszedi a csibét, az inkább bérkeltessen szerződéssel.
A keltetés, nem metrózás, hogy bedobom a forintost, és már célnál is vagyok.
Akkor akár lehetnek testvérek is? Ha 5 lábaujja van akkor selyem lessz. Nekem a selyem kakasom randizott egy normál tanyasival, és egy teljesen kopasz egyed lett a gyümölcse. Első vedlésig azt hittük teljesen kopasz marad, majd + gondolta magát és teljes tollazatot öltött. Hozzáteszem 4 lábújja volt. Nos nem egy könnyű eset ez a Tiéd, én a helyedben kakascserében gondolkodnék, de ahhoz a pár tyúkhoz csak egyet tegyél!
"A liba: * Hőmérséklet: ~ 1.-8. napon 37,8 Celsius fok ~ 9.-23. napon 37,5 Celsius fok ~ 24.-25. napon 37 Celsius fok ~ 26.- a kelés befejezéséig 37,8 Celsius fok * Páratartalom: ~ 1.-2. napon 70% ~ 3.-27. napon 55% ~ 28.- a kelés befejezéséig 75% * Szellőztetés: ~ 1.-7. napon kismértékű ~ 8.-14. napon mérsékelt ~ 15.-21. napon közepes ~ 22.- a kelés befejezéséig erőteljes * Forgatás: ~ 1.-28. napon kétóránként ~ A 3.-8. napig napi egyszer kézi forgatás is (teljes átfordítás) ~ A 9-19. napig napi kétszer kézi forgatás is Hűtés az 1.-22. napig napi kétszer, ezután egészen a pattogzásig háromszor. Addig kell hűteni, amíg a tojás hegyes végén a tapintó hőmérő 29 fokot nem mutat. Házilagosan addig hűtünk, amíg a szemhéjunkhoz érintett tojást már nem érezzük melegnek. A hűtéssel egy időben permetezzünk is langyos vízzel. Ha a fentieket betartottuk, elmondhatjuk, hogy magunk részéről mindent megtettünk a siker érdekében. Tudni kell azonban, hogy minden keltetőgép más és más, mindnek mások a paraméterei, a hőfoktartása, a szellőztetése, a légkeverése. Ezt ki kell tapasztalni és az elmélethez a gyakorlati tényezőket hozzátenni. Az ivadékok kikelése általában 24 óra alatt lezajlik. Ha a kelési idő az elméletihez képest rövidebb, vagy hosszabb lesz, az a keltetés során alkalmazott hőmérséklet magas, illetve alacsony szintjéről tájékoztat bennünket. A kikelés során külső segítséget nyújtani nem kell, az egészséges, életerős állatok maguktól is kikelnek. A vastag héjú tojások áttöréséhez 40 fokos vízzel történő permetezés segíthet. Ekkor azonban a gépben a páratartalom annyira megemelkedhet, hogy a csibék nem tudnak felszáradni. Ez esetben nyugodtan szedjük ki a csibéket és meleg, száraz, huzatmentes helyre (~32-34 fok), vagy infralámpa alá tegyük őket, védve a megfázástól. A kikelt madarainknak az első 24 órában sem enni, sem inni adni nem kell, ez alatt az időszak alatt még felélik a szikzacskójuk maradékait."
Amennyiben a fentiekben leírtak szerint teszed a dolgod, akkor nem lehet nagy gond.
Mi a hűtést úgy végeztük, hogy napszaktól függően egy kávé vagy egy tea elfogysztásához mértük a hűtési időt. A permetezést is ilyenkor végeztük, egy Harmat-féle permetezővel.
Éreklődnék h a monori bőrzén ami most vasárnap lesz, h lesznek e különlegesebb fajta csibék, kopasznyakú, gatyás, búbos stb.. ilyen 3-4 hetesekre gondolok, és ha lesznek kb. milyen árban?
Végülis a hibrid pulykát is inszeminálják a nagy mérete miatt. Ott is egy Dirty jobs részben mutatták ahogy fogdossák a tojókat és inszeminálják. Egy nagy istálló és 3-4 pasi volt olyan gépszalag elvén ahogy gondoltad is:)
Na én most likvidáltam a nagy búbos kakasokat. Eddig hát ha nagyon szépen nézem a tojások visszahozták a tartásukat. De azóta már más tányérjában puhára főtten transzformálódtak energiává:))
A létszámkülönbséget értem, de a tenyészkakas tartás vs. kézi inszeminálás költség-összehasonlítását (gondolom) te sem ismered, meg én sem. Innen kezdve ez az egész csak okoskodás a részünkről. :o)
Biztosan megvan az a nagyságrend, aminél már és még megéri. Monnyuk el tudom képzelni, amint futószalagon, seggel kifelé fordítva jönnek a tyúkok, Marinéni meg valami spermapisztollyal adagolja nekik az érzést. :o) Csak kisüzemben Marinéninek, mint családi segítőnek a bér- és egyéb közterhei lényegesen alacsonyabbak, mintha egy nagyüzem alkalmazottjaként csinálná ugyanezt. Ennek ellenére lehet, hogy mégis ez az olcsóbb módszer, ezt nem tudom. De valamelyik olvtársunknak hátha van erről közvetlen információja.
Midettől függetlenül szerintem "kicsiben" (háztájiban) a kakas-tartás nem deficites, pontosabban nincs olcsóbb megoldás. A költsége a tíz tyúk által megtermelt tojásokból kikelő csibék arányában oszlik szét. Az átteleltetés során lehet külön takarmányozni, és csak addig muszály tovább tartani, amíg keltetési célra gyűjtöd a tojásokat. Ha azután levonod a költségekből a vágási értéket, akkor csak a maradékot kell szétosztani.
Amíg nem lehet kakas-spermát vásárolni, addig kétlem, hogy otthon gazdaságosabb lenne egy külön tartott kakast rendszeresen fejegetni, és a tyúkokat mesterségesen berakni, csak azért, hogy a kakas által elfogyasztott takarmány költségét valamelyest csökkentsük, illetve hogy meggátoljuk a tyúkok letaposását. (Értékes állománynál pl. használhatunk sarkantyú-hüvelyt, vagy tyúknyerget is.) De ez csak a magánvéleményem.
Monnyuk nekem matematikai okokból (macska + tartási hibák + róka + nyest = leapadt tyúkállomány) az idén négy kakasom volt nyolc tojóra. A kakasok külön teleltek át. A tenyészidőszakban a tyúkok két csoportra voltak osztva, a kakasokat meg forgattam. Hát ez tutira ráfizetéses volt, ha pusztán a pénzügyi oldalát nézzük. (Főleg, ha hozzáteszem, hogy a nyolcból két tyúkot februárban vettem, a négy kakasból meg kettőt likvidált a róka, mielőtt fazékba kerülhettek volna.)
Nem akartam ezt írni de én is pont így kezdtem a fejemben a hozzászólást,hogy pár hete még más derült ki erről a gépről.
Bár ha valamit el akar adni az ember hirtelen mindig a legjobb legszuperebb:)
Mondjuk emlékszem Skolikágira ő úgy adta tovább a gépét,hogy előre mondta ez egy Szar:)
Nekem nem volt most se 95-98%os arányom a keltetésnél. De a 81 tojásból ami szemes volt és nem lett vérgyűrűs lett 68 csibe amiből 2 volt kelésgyenge. 91 tojással indult nálam a gép.
Az egész azért is nagyon-nagyon fura, mert kb. 1,5 hónapja valaki becsatolta ide a keltetőgépes fórumban írt tavalyi segélykiáltásait, ahol a most istenített gép miatt kér kétségbe esve tanácsot! Az internet nem felejt ---most is megnézhetők a hozzászólások! Beszédesek. Akkor meg miért kell most az ellenkezőjét bizonygatni bőszen!
Nyilván mindenki olyan gépet vesz, amilyet megengedhet magának, figyelembe véve az ár-érték arányt. Felesleges másokat győzködni a saját gépünk nagyszerűségéről. Nyilván ez minden műszaki cikkre igaz. Nem lehet mindenkinek "ferrárija" -- bár éppen nemrég láttam egy videot ahol porrá vált néhány tíz milla egy egyszerű zárlat miatt. Ennyi erővel nekiállhatnék győzködni a tesco parkolóban a nekem jobbról álló Suzukist, hogy milyen fost vett ---egészen addíg míg meg nem érkezne a nekem balról álló BMW-s és engem kezdene el lehányni, hogy milyen szar vasam van!
Ezt teljesen felesleges itt folytatnod. A többség biztos hazudott és csodálatos a gép.
Mindenki megtalálja a magának való gépet ki előbb ki utóbb. Nekem Pl-re volt pénzem én azt vettem, másnak a románra van az meg azt vette meg. És nem hiszem azok a gépek rosszak amit saját kezűleg gyártanak. Vannak emberek akik értenek hozzá és Nekik meg arra van pénzük,hogy egy olyan összedobjanak 2óra alatt.
Amire én használom arra bőven megfelel saját célra, szűkebb családnak (papa,mama, após anyós)az igényeit kielégíteni nem rossz. Itáliai tolásokat keltetek zömmel itt a csibéken hamar meglátni a kakasokat, ha sok a kakas újra megrakom a keltetőt. Erre az évi két vagy három keltetéshez elegendő ez a gép.Persze van a jónál jobb a jobbnál még jobb, de az ember mindig azzal mutassa meg mit tud kihozni keltetőjéből amije éppen van.Sok embernél szerintem az lehet a hiba, hogy türelmetlenek: Nagyon sok hirdetésben találkoztam egyszer használt román géppel ez tükrözi, sokan feladják az első után. Az első nekem is szar volt 51ből 17 lett akkor emellett is szerencsém volt 16jérce és 1 kakas kelt.Tavaly meg 43 kelésből csak 9 jérce kelt. De, nem is untatok tovább senkit ezek nem a gép hibája A barátom is vett ilyet őnála is 70% körüli az arány.
Az egészről nem tudok képet mutatni ,mert be van téve egy szük helyre!És egy kicsit jobbak a mutatói mint a "Román csodának"!Persze ez a kérdést bizony minden gép esetében a tojás milyensége,és minősége befolyásolja!De bizony legalább (akik vettek,használtak)az emberek 95%-a nem volt vele megelégedve!És azt is elismerem ,hogy azt az 5%-nak lehet ,hogy véletlen "eltalálták"a gyári beállitását!
Szia, mindegyik egy éves kb. Előző évben így még nem keltettem, hetes korukba vettem őket. Most sima házi tyúk alatt voltak tojások, 2 kikelt, de nem tűnnek fajtatisztának, ugyan 5 lábujjuk van, de a tolluk nem olyan.(valószínű valahogy történhetett egy kis keveredés) Illetve most selyem alatt is van 12 tojás, lámpáztam őkat, félidőben vannak, sajnos nem látom, hogy mozdultak volna a tojások. :-( Elméletileg külön vannak, gyakorlatilag történ már olyan, hogy találkoztak a házikkal. Én a kakasokat nem látom elég aktívnak, főleg a házikhoz képest. Géppel nem próbáltam,sajnos nincs.
Szia! Látom neked is "SZAR GÉPPEL" milyen rossz arányod van! 98% körüli nekem is hasonlók vannak, de hát olyanok nyilatkoznak rola akiknek nincs ilyen! A hütöböl meg a mikrobol krehált hulladékra esküsznek, amibe égővel fütenek mert normál gyári gépre nem futja ! Itt meg leszaroznak mindent! Neked meg további sok sikeres keltetést!
Milyen idős a kis csapat? Előző évben milyen sikerrel keltek? A selymek külön vannak, vagy más fajtával is érintkeznek? A kotlósaid selyemtyúkok? Gépi keltetést próbáltad-e már?
nagyon szépek :D Gratulálok a sikeres eredményhez.. :D
Nekem is román gépem van, de 61-70% között hozza mindig...
Most a saját építésű 36 db-os géppel keltettem a japikat, csak a bújtatásra kellett átraknom őket a románba, eddig a megmaradt ki nem lámpázott tojásokból (23) 5 csibe csipog, de éjszaka, és holnap reggel kelnek sokan, meg ugye még ma is van idő :D
Ma a 8 hetes tyúkocskáim rendbontásba kezdtek... a vége elkülönítés lett, mert az egyik kistyúknak szétverték a fejét, lenyúzták róla a bőrt...
Lemostam neki, betadinnal lekezeltem, elkülönítettem.
Mit csináljak vele? Minden nap kenjem neki addig, amíg be nem varasodik, vagy hagyjam nyugodtan gyógyulni, és ne piszkáljam minden nap őt.
A szemek kiverése is divat lett itt most... A fürjeim kezdték, ott a kakasok csökkentésével megoldottam a problémát, most meg a nagy "tyúkpucolásban" beleütöttek az egyik kistyúk szemébe... :S
Sziasztok íme az 1 hetes kis itáliaiak a három barna színére lennék kíváncsi. van köztük 2vagy3 idegen tojiból kelt is: most is kelt egy darab kotló alól a többi úgy néz ki befulladt de azért még várok kicsit. A szülők egy része:
- Marans fekete rezes színben 2012-es kelésűek, 1 kakas és 7 tyúk.
- Selyemtyúk 2 kakas és 10 tyúk. Az egyik kakas 2 éves kék színű, a másik sakktáblamintás és tavalyi. A tyúkok közt van 4 fogolyszínű (ebből 1 kopasznyakú), 2 kék, 1 fekete, 1 fehér, 1 gyöngyszürke és 1 piszkosfehér.
Sziasztok! Van egy kisebb selyem csapatom, és a kotlósaim alá rendszeresen teszek be selyem tojást, de nagyo rosszul kelnek. El sem indul a tojásban a fejlődés, 10-ből, ha egy kikel. Mi lehet az oka? 6 tyúkra van 3 kakas. A többi tojás szépen kikel, majdnem 100%-ban, csak a selymek nem. Más is találkozott már ilyen problémával? Mi lehet a baj?
Nem mindegy hogy 1 kakasra 10 tyúk vagy 300 tyúk jut. Hagyományos pároztatásnál a 300 tyúkra 30 kakas kell. Ahol mondjuk pár ezer tyúk is van ott már eléggé lényeges lehet a különbség. Pl. 5000 tyúkra hagyományos módszernél 500 kakas mesterségesnél meg elég a 17 kakas. A különbség 483 db. Ez mennyi helyet is foglal és mennyit is eszik? Illetve a mesterséges pároztatásnál a kakasok nem teszik tönkre tyúkok tollazatát és kisebb a sérülés veszély. Idénre is meghagytam egy szép húskakast magnak, most 6,3 kg. Kapott 4 tyúkot ezeket szépen termékenyíti (én mindig a természetre bízom). A bajom, hogy a kakas is annyit eszik amennyit akar, de így hamar elhízhat. A tyúkok saját közepes méretű mixek (2,5-2,8 kg/db), a hátuk már eléggé kopaszodik. Egyszer Hódmezővásárhelyen vettem keltetnivaló kettőshasznú fajta tojásából. Ott ketreces tartásban voltak. A kakasok ott külön ketrecben voltak és a tulaj mondta, hogy mesterségesen termékenyít. Ott ha jól emlékszem ezerpárszázas volt az állomány.
Csak poénból írtam a kémcső dolgot! Lehet, hogy nem fogalmaztam pontosan. És google találatot sem a tojás megtermékenyítésére találtam hanem a tyúk megtermékenyítésére! Nekem még az is új volt. Azt pedig továbbra is szkeptikusként fogadnám, hogy bármi kotlást megakadályozó anyagot fecskendeznének az inszeminálás során /mert hisz ez volt az egész polémia kiinduló témája/
Alant már írták, hogy szinte lehetetlen. Bizonyára az angol tudósok, kínai microbloggerek és japán atomszakértők már megoldották a problémát, de szvsz. baromfinál a mesterséges megtermékenyítés csak inszeminálás során lehetséges. Jön majd itt egy-két "szakember" aki már látott tajvani, tolték és gurkha törpebaszót tyúkot, kacsát és balkáni gerlét tojásban termékenyíteni, de az ilyen látomásokat erős feltételekkel fogadd!
Na akkor megnyugodtam. :-) 2 ilyen eset volt, de a másiknak tényleg a fenekénél volt valami gond, az vérzett elég csúnyán, sajnos el is hullott időközben. Viszont már 6 csibe kikelt, és 15db kitört, tehát jól haladunk. :-)
Semmit nem kell vele tenni. Mint már írtam az a "köldöke" ott záródott a szik. Ha kemény és száraz az a jó, mert akkor minden rendben. Nem kell visszatenni a gépbe és túléli!
Az embernél is van ilyen --a köldökcsonk. Az is lassan, néhány nap alatt szárad le és gyógyul be.
A csibénél néhány nap múlva már alig tudod észrevenni, hogy hol volt!
Előfordul olyan, hogy a tojásból kibújásnál részben kizáródik a szik egy része, ezt óvatosan meglehet próbálni visszanyomni. De ez csak a kelés után közvetlenül lehet. Ha később is kintmarad a szik egy része akkor valószínűleg elpusztul a csibe. De nálad most nem erről van szó!
Megnéztem tüzetesebben, a hasán van a duzzanat és nem a fenekén. Eléggé megkeményedett. Pár perce hoztam be a gépből. Mit lehet vele kezdeni ilyenkor? Van esély rá,hogy túléli? Esetleg tegyem vissza a gépbe?
Gondoltam, hogy új hibridek vagy fajták kitenyésztésénél inszeminálnak, de nem feltételeztem, hogy ez rentábilis lehet egy többszázas keltető-tojás termelő telepen. Nem is hallottam még ilyenről.
Őszintén szólva még mindíg nehezen tudom elképzelni, hiszen a leírásból is kiderül, hogy sem a sperma nyerés, sem az inszeminálás nem gépesíthető, és többszáz vagy több ezer tyúk hetente kétszeri kezelése komoly munkaerőt igényelhet. De természetesen kénytelen vagyok elfogadni a cikkben leírtakat, miszerint ez bevett gyakorlat.
Mondjuk ősz végén a bábolnaiaktól lehetett rendelni a fehér húshibrid szülőállományból kiöregedett tyúkokat és kakasokat, tehát náluk valószínűleg a hagyományos, tenyészcsoportos tojástermelés dívik.
Szia. Biztos, hogy a fenekükön van az a véres duzzanat és nem a hasuk alján? Mert ha ott, akkor csak a csibe "köldöke" és a szik nem záródott elég gyorsan, azért véres egy picit. Alapesetben nem kell vele foglalkozni, beszárad.
Ha viszont tutira a fenekükön, a kloáka környékén van az a duzzanat ---akkor nincs tippem.
Nagyüzemileg eléggé elterjedt a mesterséges termékenyítés főleg a hústípusúak esetében. De láttam már kettőshasznúaknál is. Gazdasági jelentősége is van. Mert 1 kakasra természetes pároztatásnál fajtától függően 4-12 tyúkot lehet számolni. Mesterséges termékenyítésnél 1 kakasra enél jóval többet. Na de itt egy link.
A mai napon 4 csibe már kibújt a tojásokból, és további 9 kitört. A 4 kikelt csibéből 2-nél azt vettem észre, hogy a fenekükön egy ilyen véres duzzanat szerű valami van, viszont eléggé elevenek, tehát egyéb "problémájuk" úgy vélem, nincs. Érdeklődnék, hogy ezzel mit lehet kezdeni, vagy esetleg elmúlik magától, vagy számítsak arra, hogy pár napon belül elhullanak!?
A tyúk mesterséges megtermékenyítése és a "kész" tojás mesterséges megtermékenyítése nem egészen ugyanaz...
Az előbbi rendben van, bár szerintem sem lehet általános. Nehezen tudok rá hatékony nagyüzemi megoldást elképzelni. Pár ezer tyúkot pár naponta manuálisan berakni meg nem lenne valami gazdaságos. :o))
A tojást utólag megtermékenyíteni sztem lehetetlen. Bár manapság kockázatos ilyen kijelentéseket tenni... Mondjuk úgy, hogy biológiailag nem tudom elképzelni. De ha ilyen linkeket is találtál, akkor döfd be, kíváncsi vagyok rá!
Igen, ezt tudom, hárommal lejjeb én is azt írtam. De a mesterséges megtermékenyítés az nekem is új volt! Mondjuk szerintem annyira nem általános a dolog.
Közben beütöttem a googleba és adott bőven találatot a tyúk mesterséges megtermékenyítésére! Úgyhogy elbizonytalanodtam :( --akár végezhetik mesterségesen is! Így akkor én tévedtem. Mondjuk az továbbra is fenntartással kezelem, hogy olyan anyagot is bejuttatnának ami megakadályozza a kotlást, de talán még az is elképzelhető! Hogy mik vannak!? Lassan már csak a kémcsőn keresztül találkozik a tyúk és a kakas!
Köszönöm a választ! Én azt hittem, hogy mesterségesen végzik a tojások megtermékenyítését a nagyüzemi telepeken, de ezek szerint félretájékoztattak. :-)
"a tojások megtermékenyítése során olyan anyagot is fecskendeznek a tojásba" ---ezt meg hogy érted?!?
A kakas végzi valami speciális eszközzel ezt a bizonyos befecskendezést? :) ---merthogy az akármilyen nagy telepeken is teljesen természetesen történik a tojások megtermékenyítése. A tyúk esetében a tudomásom szerint nincs még mesterséges beavatkozás --mint mondjuk a szarvasmarha esetében.
A kérdésed érdemi része: szerintem is öröklődhet a kotlási hajlam, és való igaz, hogy a tenyésztelepeken kiszelektálják -és ezért már nem is gyakori-- hogy a nagyüzemileg termelt tyúkok elkotyoljanak. Egyszerűen azért mert gazdaságtalan ha egy tyúk a tojás termelés helyett hetekig csak ücsörög a seggén! :) Ennek ellenére persze előfordul a dolog, nekem pl. volt olyan kitojt tojóhibrid tyúkom, ami elült. Mondjuk nagyon lassan érlelődött meg benne az anyaság gondolata, legalább két hétig kotyogott, mire végül a családalapítás mellett döntött! Egyébkélnt nem volt túl jó kotlós mert kevés tojást takart be, úgy ült a tojásokon mint egy szőke nő, de aztán rendesen nevelgette a kikelt csibéit.
Egyébként általánosan a kis testű tyúkok a jó kotlók, persze nem kizárólagosan mert pl. az orpington is híresen jó kotló --néhány más nagyobb testű fajta mellett.
Érdeklődni szeretnék,hogy a kotlási hajlandóság örökléséről mi a véleményetek? Hallottam olyan információkat, hogy ha az ember saját magának kelteti a csibéket(géppel, vagy kotlós által), nagyobb esély van arra, hogy "érett" korában a tyúk megkotlik. Előnevelten, keltetőüzemből vásárolt baromfi esetén azért kisebb az esély a kotlásra, mert a tojások megtermékenyítése során olyan anyagot is fecskendeznek a tojásba, ami gátolja a kotlást, mert ugyebár a "tojóüzemben" nem a kotlás a cél, hanem a tojás termelés. Tehát ha több éven keresztül saját állományból keltetem a csibéket, évről évre nagyobb az esély a kotlásra?
Illetve arra a kérdésre is szívesen olvasnék választ,hogy a kotlós tojásából(természetesen a kotlás előtt, illetve után tojt tojásból) nagyobb eséllyel kel ki kotlásra hajlamos csibe, mint egyébként? Tehát a génekkel öröklődhet a kotlás? Azt magam is tapasztaltam,hogy amelyik tyúk egyik éven elkotlik, a következő évben is majdnem minden esetben kotlik. :-)
Szia! Nekem is volt ilyen "elvetemült" orpington kotlóm, aki sem nem evett, sem nem ivott napokon keresztül. Itt kaptam azt a tanácsot, hogy adjam oda a kakasnak. A kakas elkapta, ezután láss csudát, a kotló evett és ivott is!
Szerinten nem egy rossz dolog, ha a kakas védi a tyúkjait és a teritóriumát. Hasonlót tudok javasolni,( subigalamb) miszerint ha teheted egy kicsit több időt tölts velük az udvarban, vigyél nekik valami csemegét, inyencséget, próbáld meg, hogy kézből vegyék el ... Így nem mint "betolakodóként" leszel a kiskakasnál "beprogramozva" hanem mint a gazdi. A megfogásukat, simogatásukat nem javasolnám, erősítheti bennüka védekezést. A szomszédomban a gazdaasszonyt mindkét kakasa ott várja az udvarajtóban mögöttük pedig a 25-ös hárem. Az öregasszony :) mindig kedveskedik nekik valamivel és rend van az udvarban...De hétvégén amikor hazajön az 55 éves fia, elindul a pokol a tyúkudvarban. Nem ismerik, mert csak hébe-hóba jelenik meg akkor is sietősen. Természetesen átálnak védekező pozícióba ....
Szia, nem tudom, hogy kaptál-e már választ a kérdésedre, ha igen,akkor kapsz mégegyet:) : Nos, tudsz olyan fészket csinálni, ami "foglyul ejti" a tyúkot. Csinálsz egy sima, zárt fészekdobozt, 1 nyílással. A nyilás akkora legyen, hogy egy tyúk kényelmesen beférjen rajta. belülről ilyeneket szerelsz fel, úgy, hogy befelé lehessen csak belökni, ha kifelé jönne a tyúk, a pálcák alja ütközzön a fészek küszöbjébe, ne tudjon kinyílni. http://www.galamb.hu/index.php?l=hu&p=termekek&s=termekleiras&category_id=1&product_id=192 Nem próbáltam még, mert nincs szükségem rá. De vigyázz, ha belemegy 1 tyúk, rövid időn belül ki kell engedned. Ez a múdszer nem garantálja, hogy 2 tyúk nem mászik be egyszerre a fészekbe. Tudok olyat is, vagyis olvastam róla, ha érdekel, lefényképezem a könyvet.
köszi. Ez igazán fair... 1-2 köcsög miatt egy óriási tudástárat bezárni kitudjahány ember előtt... Én azt olvasgattam éjszakánként az elejétől (!), hogy tapasztalatot szerezzek...
hali. Ha már leveszed azt a kotlóst hát utána nyomd a csörét a vizbe. Ha utána sem iszik adj neki fecskendövel, söt abba sem fog belehalni ha tömsz bele kukoricaszemeket. Ha hülye és magától nem eszik iszik abba csak belepusztul.
Raktunk oda eni és inni is de rá sem néz. Azért minden reggel és este levesszük, de a kotkodácsoláson kívül nem csinál semmit. Nem tudom, ha ezt így folytatja, akkor hogyan éli túl. Mint egy mazohista.
Próbáld meg, hogy a fészekláda szélére a kotlós csőre elé rögzíts vizesedényt. (Pl. közepes méretű konzervdoboz.) Hátha így legalább inni fog a tyúkod. Az éhezést talán jobban átvészeli, mint a szomjazást. Ezt én minden esetben így csinálom, akkor is, ha "önkiszolgálós" kotlósom van. (Mármint amelyik magától leszáll enni-inni-üríteni.) Ebben a melegben amúgy is több vízre van szükségük, mint amennyit a napi egy-két leszállással megisznak.
Pont aszért támad mert egyedül van!Az egyedül lévő kakasok 99%-a bizony ilyen!Védi a tyukjait!Ez neki természetes!Próbáld meg rendszeresen megfogni ,simogatni (mig meg nem nyugszik)akár naponta többször is,és előbb utóbb megnyugszik!Nálam müködött!
Mert volt egy két "okos"aki ,mivel már nem tudott kibe belekötni ,belekötött a végén a moderátorba!Először csak öket törölték ,akkor visszatértek külömböző nick nevekkel akkor is törölték őket,azt a végén az egész topicot!A modi szerint ha az illetők bocsánatot kérnek tőle akkor visszateszi!Na ennyi gerincesség már nincs az illetőkben!Hát ezért nincs(röviden)!
Ez a kis sebright kakaskám egy kicsikét agresszívvá vált, mióta nálam van.
2012-es kelésű.
Amikor elhoztam, akkor hagyta magát megfogni, még azt is meg tudtuk nézni, nem tetves-e, és még a gyógyszerkoktélt is be tudtam neki nyomni fecskendővel(megelőzés képpen)
De most kb. 3. hete van itt, és ha lehajolok, vagy megfogok 1-1 tyúkot, egyből támadásba lendül...
(Ahonnan hoztam, kb 3-5 tyúk volt és vagy 4-5 kakas.)
Hogy tudnám megnevelni, hogy ne támadjon be állandóan?
Most külön vesszük le őket, az öreg orpington tyúkocskát kézben kivisszük az udvarra, ott van neki mag és víz, meg hamu. Édesen eszik, néha iszik és állandóan fürdik a hamuba. majd kb: 5 perc után besétál a helyére és visszaül a kazánházba a tojásokra. Bezzeg a fiatal kotló a keltető láda mellet kap enni és inni, de ő csak ül kinnt is. Félek, hogy éhen, szomjan hal.
Segítene nekem valaki? Tegnap megültettünk egy 2012-es kelésű fekete orpingtont. Ez az első kotlása. Nagyon becsülatasen ül, de hiába vesszük le reggel és este is akkor a betonon (csak) üldögél. Nem akar enni, inni. Mivel vehetnénk rá, hogy egyen? Éppen ül egy másik kotlón is, talán egyszerre vegyük le őket?
Egy Japi kakas(1000 Ft), egy Holland törpe kakas(2000 Ft), egy Hollandbóbitás kakas(5000 Ft) és egy néma kacsa tojó(2500 Ft) eladó! Ha kell Monorra felhozom. Tel.: 0630/650-2892. Pilisvörösvár. Üdv.
A segítségeteket szeretném kérni!Hódmezővásárhelyen keresem Hegyi Ferencet.Fekete Óriás Cochinja volt ki állítva,de az információnál sem tudtak segíteni,nem tudtak elérhetőséget adni,de ha tudtok mást aki ilyen tyúkot tart meg köszönném az infót.Postán nem akarok rendelni,messzebb nem tudok tojásért elmenni.Itt vannak rakáson a kotlóim szeretnék néhány szép csibét magamnak.Más fajta is érdekelne csak ha lehet itt legyen Hmvhelyen vagy a közelben.Nagyon nagyon meg köszönném ha tudnátok segíteni!
helló, hogy mi baja ahhoz állatorvos kén'. Amit megtennék ha az enyém lenne,azt hogy fültisztitót bemártanék betadinba vagy más nyálkahártya fertötlenitöbe és átkenném vele a csőrét meg a torkát. Esetleg fecskendövel itatnék vele neo te solt /kakasos port./ vagy ami van otthon. Biztos gelyvás a torka is azért rángatja csóri csibe a nyakát. Ha más nincs kamillateát itass vele.
Van egy sürgősen megoldandó problémám. Az, hogy az egyik 2 hetes japi csibém nem eszik, van valami fehér dzsuva a szájában és a nyaka meg úgy tekergőzik, mint ha kígyó lenne.
Pálmáról nem tudok,de lehet hogy Sanyi tud segíteni.Azért nem csak muskátli van,de igyekezz.Van ami már elfogyott.Árak:550-350-250-100Ft.Ja és akasztós cserépbe petunia 1000-1500Ft.de hatalmasak.Illatos indigó kék és pink.Van ólom virág,encián.leánder,golgota virág,margaréta,szúnyog riasztó,citrom muskátli.Van egy új fajta begónia és kevés batáta.Megyek aludni mert holnap ki megyek a kiállitásra.Kaptam egy jegyet.Szia.
Azóta vagy nem én mentem arra vagy szeged felé kellett mennem így nem jutottam el. Remélem is,hogy van még mert mindenkép kiszeretnék jutni. Pálmát nem árultok?:d Tudom más a profil de családban kellene:))
Nálam idén még egy tyúk se kotlott el. Mondjuk nem is bántam ezt. Sokan kereseregknek nincs kotló de közben vitaminokkal bombázzuk őket ,extra takarmányt adunk. Ez meg tojásra ösztönzi nem ücsörgésre:)
Voltam én is ma a vásárhelyi kiállításon. A fórumos kollegáknak gratulálok igazán sok szép állatot lehetet látni tőlük. Misi bácsi és Józsi a Ti állataitokat külön jó volt látni a személyes ismeretség okán.
Aki még ráér és holnap van egy kis szabad ideje akkor látogasson el érdemes.
szia! Ha még nem ültek el akotlósok akkor hagyj a fészekben pár db. tojást neki! Ha nem akar ülni úgy se fog ha bezárod akkor se!!! Nekem volt olyan tyúkom ami a tojó helyen úgy ült hogy le se lehetett venni amkor meg átvittem másik helyre ott hiába takartam vagy bármit csináltam nem maradt ott nem ült le. Nem minden tyúk egy forma valamelyiknek mindegy, hogy hova teszed ha tojást lát rá űl, valamelyik meg csak a tojó helyén hajlandó ülni!
Ugy keres rá a neten hogy holland törpe réce. Van aki hirdet most, de a hirdetést lehet hogy ugy találod meg, hogy smaragd réce. Nála vannak párban 9000Ft, nem ócsó de hallotam már 5000Ft/db áról is. Nekem van 2tojó meg 1 gácsér, de nem akarnak tojni.
Szia, nekem is kotlik most egy ilyen fél itáliaim. Praktikát sokat sokan irtak már, de szerintem akkor kotlik el ha akar. Amit esetleg ajanlanék az hogy hagyd alatta a tojást, a több tojás ingerli a testét ahogy rajta ül és ugy talán hamarabb rákotlik. Le is takarhatod de nálam ez sose vált be. A toll borzolás sem biztos jele a kotlásnak,van olyan tik ami borzolja magát de nem ül el,s van olyan ami csak kelés elött kezd el borzolódni. Bizzd rá majd eldönti mit akar.
Itáliai tyúkom van 4 és egy kakas, de van köztük egy aki kb. 4-5 napja furán kotyog és többet is ül a fészken mint ezelőtt. Nincs rajta egész nap, de délelőtt és délután is volt a fészken. Az lenne a kérdés hogyan lehet kotlásra bírni? Ha mondjuk bezárnám akkor hány napig kellene várni hogy elkotlik vagy sem? Tudom hogy az itáliai nem kotló fajta de ez a tyúk kicsit nagyobb és a lába szine is más mint a többié! Neki hófehér a lába a többinek meg sárga, és (ugyan azt nem tudom biztosan ) minden nap van egy tojás ami nem fehér héjjú hanem világos barnás.
Szóval a kérdés hogyan lehet besegíteni a tyúknak hogy legyen kedve kotlani?
Az biztos hogy nagy bosszúság...a hibrid csibékkek máshol is vannak problémák. Tavaly és az idén is én keltetek a szomszédjaimnak meg persze magamnak is "vegyes tanyasit". Életre valóak, szépen fejlődnek, jól tojnak és a végén nagyon finomak. A hibridek tömegtermelésben nem kis stressznek vannak kitéve. A jó árért le vannak oltva, de vajon miért és mivel ? Nem" árt" nekik a javasolt takarmány beszerzése+vitaminok+kiegészítők, de semmi garancia, hogy egy pár hetes korban nem alakul-e ki kannibalizmus vagy más egyéb nehezen kezelhető eset. Szóval ez egy kicsit olyan ördögi kör. Valamit valamiért. Jó a hibrid, de sokkal kényesebb, érzékenyebb.
Létezik olyan, hogy hívó réce? Mert olvastam egy újságban, de ilyen névvel a google nem dob ki semmit. Van valami más neve is ha egyáltalán létezik ilyen? :) Előre is köszönöm!
Ha valakit érdekel napos ezüst Itáliaim lesz máj 10-i keléssel ha kell a monori börzén is átvehetőek máj 12-n. Tojás eladó keltetésre 150 ft-t. Postázom is.
Betegség miatt még sosem kérdezősködtem, épp itt az ideje! :-(
Szóval: 16-án kelt 55 keverék csibém, és ugyanaznap vettem hozzá 50 db hibridet (öt félét...) A sármelléki keltetőből rendeltem, tehát nem "kisipari" termékek. :o)
A keverékeknek semmi bajuk, a hibridekkel vannak gondjaim.
Pár napos korában egy Redbro csibe elkezdett dülöngélni. Szemlátomást kibicsaklott alóla a lába. A szárnyával próbált egyensúlyozni, nem sok sikerrel. A széklete rendben volt, és az étvágyával sem volt baj. Másnap regel már nem tudott lábra állni. Kénytelenvoltam selejtezni.
Tegnapig semmi gond nem volt, aztán ma reggel szintén egy Redbro (bár lehet, hogy ez csak véletlen) ugyanígy kezdett dülöngélni. Széklet, étvágy ugyanúgy rendben, de ami a pár naposnál nem látszott, ennél a másfél hetesnél már szembetűnő: jóval kisebb, mint a testvérei.
Igen őrülünk, hogy idáig is eljutótunk tavaj volt az első de előte 3 évig montuk vegyékbe a programba. Most kb132db baromfi lesz kiállitva és 35db nyúl +2alom +5db a simogatóba.
Köszönet a kondorosi V-151 Galamb és Kisállattenyésztők Egyesületének a ketrecekért.
Tisztelet a kivételnek de a díszbaromfi bemutató egy cseppet túlzás némelyik évben. Ha el is indul valaki ne a díszbaromfi szekció gazdagsága miatt tegye:)
Jobb lenne, ha maga dönthetné el mikor, hogyan, mit. Este, szürkületkor helyezd át, ha van helyed egy "síkföldi" védett helyre. Nem fog vele foglalkozni, kotlani fog tovább.
Nem tudom, ki mondott neked ilyesmit, de ez hogy finoman mondjam, botorság.
Én pl. a hőmésérsről ezt írtam neked a 133287 hsz-emben:
"A hőmérsékletet a tojások közé belógatott hőmérővel mérd. A higanytartály alja a tojások "teteje" alatt kb. egy centivel legyen (tyúk, kacsa), és ne érjen hozzá a tojásokhoz.
Ezek után használd a imihb által közöld adatokat. "
Ezt elég nehéz félreérteni, kivéve, ha csak felületesen, kapkodva olvasol. (Akkor viszont miért kérsz tanácsot?!)
Ilyen alacsony hőmérsékletet, mint amit írsz, biztosan nem mondott neked senki, aki valaha is keltetett gépben. Nem csak elhúzódó kelésre kell ilyen alacsony hőfoknál számolni, hanem sok befulladt, életképtelen, kelésgyenge egyedre.
A gépi keltetést is meg kell tanulni, mint bármi mást. Ráadásul ezek a kis teljesítményű háztáji gépek, amiket használunk, "egyéniségek". Ki kell őket tapasztalni. Az meg úgy megy, hogy az ember megkérdezi azokat, akiknek ugyanolyan típusú keltetőjük van. Megérti és megfogadja a tanácsaikat. Igyekszik azt a négy egyszerű és alapvető szabályt betartani, ami ahhoz kell, hogy kikeljenek a csibék: hőmérséklet, forgatás, szellőztetés, pára.
És a lényeg: folyamatosan jegyzetel. Kb. a harmadik keltetésnél már számíthat arra, hogy a lehető legjobb teljesítményt hozza ki a gépéből.
Nem szerencsés, hogy elsőre drága import-tojásokat keltetsz. Ez kb. olyan, mintha az asztalos tanuló elsőre egy barokk szekretert akarna elkészíteni.
Mostmár mindegy, olvasd el még egyszer a válaszokat, amiket a kérdéseidre kaptál, ha máshogy nem megy, akkor jegyzeteld ki. A géped a kategóriájában a legjobb, amit vásárolni lehet, azon nem fog múlni a siker.
Egy könyökhőmérővel jobban boldogulnál. Legalább higanyos a lázmérőd? (Ezüst színű a folyadék?) Mert ha nem, akkor szart sem ér. Ennél a keltetőnél a hőmérséklet a tojások berakása után két-három órán belül beáll. Ennél hosszabb idő csak akkor telik el, ha nem csináltál próbafűtést, és az "éles" tojásokkal próbálod bekalibrálni a termosztátot...
A kotlásnak, nem az a lényege, hogy hangokat produkáljon az állat. Amennyiben űl, hagyd békén. Este engedd ki és majd akkor végzi el dolgait. ha egy órán belül nem űl akkor tedd vissza saját kezüleg. Én kotló ládát/ ketrecet alkalmazok ami egy zárható nagyméretű ketrec. Bent kaja-pia, de még soha nem táplálkozott bent. A kotlás idejére elzárom a külvilág látható zavaró dolgaitól egy geotextilíából kivágott terítővel. A második nap végére majdnem biztos a kotlás. Amennyiben mégsem, ne sajnáld, hanem keress másik alanyt.
Sziasztok! segítséget szeretnék kérni vannak kotlósaim 2db, néhány napja kotyognak,felborzolják magukat naponta többször is beülnek de nem akarnak megülni !
Szerintetek lesz ezekből valami, meg fognak majd ülni?
Jó akkor biztos jó lesz minden és hipp hipp hurrá:)
De szerintem azért felmerülhet a hőmérő, lázmérő is mérhet tévesen a gépben.
Bár a gépnek nem előfeltétel a mükődéséhez a könyök hőmérő vagy bármi más hőmérő.
Nekem is van betéve egy ezer éves szobai hőmérő de csak olyan célt szolgál lássam ha a gép elszállna és a kijelző mégis 37.8-at mutat kapcsoljam már ki az árramforrásból.
Kizártnak tartom, hogy élményként éld meg ezt a keltetésedet.
Azért mivel most indítottál én kiváncsi lennék mit mutat a géped 37.8as digi kijelzésnél kontroll lázmérővel nézve.
Teljen el gyorsan ez a pár nap és élvezd a kelés élményét.
Hát ugye azt mondták hogy lógassam a tojások fölé de ne érjen a tojásokhoz. Így csináltam. Ott a lázmérő pont 37, 7 fokot mért. És legalább 20x ellenőriztem.
De a tojásokon mért hő nem egyezhet meg a tojások fölé belógó szonda által mért adatokkal. Nálam a digitális 37.8-on volt míg tojásokon 38 volt. Szerintem a 37.3 kevés lesz 22-23 napot is beszámíthatsz a keléshez.
Hát a mai napon bekerültek a tojások a keltetőbe. Nagy nehezen a hőfokot is sikerült beállítani és folyamatosan ellenőrzöm. Nappal. 37,7 most a lázmérőn, a digitálison meg 37,3 fok van. Most már úgy néz ki beállt a hőfok. A többi isten kezében van, lesz e áramszünet vagy sem. 21 nap múlva kiderül hogy milyen eredmény lesz.
Sziasztok! Eladó 1pár törpecocin és 5db törpe wyandotte sávozott(2kakas3tyuk) Cserébe érdekel fácán,papagáj,diszgerle. Más ajánlatokat is meghallgatok. 06-20-9327004
A sebek teljes gyógyulásáig tartsd karcerban. Figyeld a többit is, mert ragadós lehet a csipkedés. Amint látod az akciót, emeld ki a legnagyobb csipkedőt néhány órára. Szórj a többi elé valami elfoglaltságot. szemes takarmány, fű, főtt rizs vagy tészta.
szewa Robi! Na igy csak ránézésre a tojáson az egy izomgyürü lenyomat. Vagy már tág a tojócsövük vagy sürün követik bent egymást a tojások,és ahol a kalcium berakodik a lágyhéjba ott feltorlódnak. Nem betegség sztem. Tulpörögtek a tyukjaid meg tul jól tartod őket és a tojásgyáruk emiatt néha üzemzavart kap. Azért napi egy tojás legyártása folyamatosan azért a szervezetüknek nem semmi lehet.
Ha a csibék egy adott ólban egy sarokban vannak, akkor lehet húzat, hideg vagy megijedtek valamitől. Ha fűtenél rájuk és mégis egy sarokba húzódnak akkor a hideget kitudnánk zárni. A 6 hetes edzett csibe is igényli a minimum +10-12 C fokot. Éjszaka azért még elég hideg van. Az sem mindegy, hogy előtte, hogyan volt rájuk fűtve és hogyan kezdted csökkenteni a hőmérsékletet. Ha végig folyamatosan fűtöttél rájuk és hirtelen elveszed a fűtést akkor fázni fognak. Napos kortól (kb 32Cfok) folyamatosan lehet csökkenteni a hőmérsékletet. A legjobb az ha nem az egész ól van fűtve, hanem csak a műanya alatt, így a csirke is hamarabb akklimatizálódik. Egyébként akármelyik szakkönyvemet is nézem ott 6 hetes korra fajtától és hasznosítástól függően 15-22 C fokot írnak (gondolom itt figyelembe veszik a takarmányértékesítést és még pár dolgot is). Úgy is lehet számolni, hogy hetente kb 3C fokkal csökkented a hőmérsékletet. Nekem is voltak korábban hasonló kórú kettőshasznú csibéim hidegebb ólban éjszakánként, de én lerekesztettem oldalról és felülről is egy kisebb részt és ott aludtak, így azt hamarabb feltudták fűteni.
Ezt 1 tyúk tojja? Vagy több is tojik ezekhez hasonlót? Ha csak 1 akkor valószínűbb valami rendelenesség. Ha több akkor inkább a bronchitis betegség tünetei. Csibéknél ez a betegség intenzívebb és a tűnetek is láthatóbbak. A felnőtt ellenálóbb egyedek külső ránézésre néha tünet mentesek is lehetnek. A deformált tojáshéj is tünet ennél a vírusos betegségnél.
A bronchitistől folyamatosan ilyen tojásokat tojnak (nem csak néha) és hörög, vagy tüsszög az állomány tőle, valamint folyik az orruk is.
Nekem is előfordulnak ilyen tojások elég ritkán, de nem hiszem, hogy ez gond lenne. (egyébként vékony a héja,nem alakult ki a tojás rendesen, mert valszeg 2. tojásként tojja ezeket 1 nap. Ha fiatal jércék, akkor ez abbamarad náluk, ha idősebbek, akkor nem valószínű, hogy abbahagyják már.
Ha felütöd a tojást, akkor rendesen olyan, mint a többi, vagy vízszerű a fehérje??
Nagy valószínűséggel, Coronavírus okozta fertőző bronchitisze van a tyúknak, ami fiatal csirkékben súlyos légzőszervi tünetekkel, gyakran vesegyulladással, tyúkokban pedig tojáshozam-csökkenéssel és tojáshéj-rendellenességgel járó, nagyon ragályos, vírusos megbetegedés. Megelőzni a tünetek kialakulását jó tartási és takarmányozási körülményekkel, a betegséget pedig vakcinázással lehet. (Irodalom: Varga-Tuboly-Mészáros: A háziállatok fertőző betegségei, Állatorvosi járványtan II.) Remélem, tudtam segíteni. Üdv!
Szerintem elérték a kitenyésztés csúcsát, vagyis ezek már át is estek rajta : túltenyésztett madarakká váltak, a genetika napi 2 tojást követel tőlük, de a természet így válaszol rá...
tisztelettel kérdezném nincs valakinek kotloja cegléd környékén .az ezüst fácánom nem ült el ,és kárlene 12 tojás tönkre menne elöre is kösznném 06 30 905 1288 .
Tegnap kikeltek a csibéim. 18-ból 15 kikelt, ők sima kettőshasznú kapirgálósak. Nagyon szépek, és egészségesek. A maradék 3 db fajtiszta Orpington volt, amik az utolsók voltak,(kelésügyileg) kb: 5 ft-os nagyságu luk volt már a tojásokon, de valahonnan folyt a vér is belőlük. Ők ma reggelre elpusztultak mind a hárman, félig kibújva a tojásból. Mi lehet a baj velük? 20 orpington tojásból ez a három indult be egyáltalán, és a cél elött elpusztultak. Persze a sima csibék mellettük szépen kikeltek. Mi volt a baj???
Egy dobozba, kosárba tegyél egy kisebb törölközőt. Nedvesítsd be a tojások héját, és tedd a dobozba úgy, hogy alattuk-fölöttük is legyen törölköző. Ezután lógass fölé egy hagyományos 75-100W-os égőt, vagy akármilyen infrát. (Én egy régi, fém olvasólámpát 100W-os égővel használok "szükség-bújtatónak".)
Tegyél bele egy hőmérőt úgy, hogy a tartálya a tojások közt legyen, aztán addig variáld a lámpa magasságát, amíg 36-38 fok közé áll be a hőmérséklet. Kb. félóránként nedvesítsd meg a tojásokat.
Jó eséllyel kikelnek a csibék, de ne segíts nekik!!! Ezzel általában több kárt lehet okozni, mint hasznot.
Szia! Igen, próbáld betenni infra alá, azért ha van hőmérőd, figyeld, hogy 38 fok fölé ne menjen ott ahol a tojásokat éri. Ha már kitörte, megvan rá a remény, hogy az infra alatt is kikel. De ne bontsd ki, kijön ő magától is ha életképes.
Szóval van 4 csibe, a legkisebb is 1 napos, a kotlósom kikotorta maga alól a többi maradék tojást. Volt köztük pár, amiben csipogott és kopogott a csibe, a tojáshéj is meg volt már törve, kettőnek kint a csőre, mit csinálhatok ezekkel? Lesz talábn belőlük csibe úgy, hogy semmi nem melegíti őket?
Én most tartok a várandóság 16ik napjában:D Már nem izgulok. Tegnap lámpáztam mozgolódnak a babyk. Nem emlékszem tavaly mennyire vettem vissza de 37.6 alá nem ment. Olyan gyorsan keregtek kifelé a tojásból. fél óra 1 óránként vettem ki 20-30 csibét.
Ez viszont nagyon jó. Köszönöm. Azért remélem sikerül. Tényleg gyomoridegem van. Most mit csináljak, Elég sok rossz élményem volt mostanában. Megviselt ez a hosszú tél is. Hónapokig csak úgy jutottam le az istállómhoz hogy minden nap 200 m-t ástam le magam. Minden nap .Maga volt a pokol. És amikor azt hittem itt a március és vége, akkor ugyan úgy folytatódott tovább. Most végre itt a tavasz, késett másfél hónapot. Hát romokban az idegrendszerem.
Ha annyire drágák a tojások, miért nem keresel egy profi keltetőst, aki bérkeltetést is vállal? Semmi tudás nélkül belevágni ilyen akcióba, elég gázos. Gyászos kimenetelre következtetek. Nálad -ahogy olvasom- a túlzott aggódás lesz a a kudarc oka.
Köszi a válaszokat. Most 38,1-re állítottam be. Pénteken kapom a tojásokat. Persze hogy a keltetés nem a tojás árától függ, de könnyebben elviselem ha nem sikerül ha a 40 ft/db tojások vannak a keltetőben, mint ha a nagy kínnal beszerzett , Ausztriából, kék brama tojásaim mennek tönkre , ezért izgulok olyan rettenetesen. Ráadásul, nem volt egyszerű beszerezni őket.
Szóval kör alakú , tavaly vásárolt PL-es gépem van, van benne ventillátor is. Akkor most hogy kezdjem? Egyenlőre higanyos lázmérőm van, de rendeltem könyökhőmérőt és páratartalom mérőt is.
Ahogy fecoboy írja, erősen gépfüggő. Leginkább a légkeverés minőség befolyásolja, meg a keltető hőszigetelése.
Aztán függ attól is, hogy hogyan van kalibrálva a gép hőmérője, állítható-e a szonda belógása, hozzá ér-e a hőérzékelő valamelyik tojáshoz, stb...
Ezek a digitális csodák amúgy is viccesek tudnak lenni. Két tökegyforma PL gép zörög most nálam. A kölcsön-gép pontosan azt mutatja, amit a könyökhőmérő, az enyém meg 0,2-del többet mér...
Legjobb, ha veszel egy jó minőségű, kimondottan keltetőhöz gyártott higanyos könyökhőmérőt, és ehhez szabályozod be a fűtést. (Esetleg ha nagyanyádtól örököltél egy békebeli higanyos lázmérőt, még az is jó. Csak az kissé nehézkes, mert ugyebár csak felfelé tud menni benne a higanyoszlop. Emiatt állandóan le kell rázni, aztán várni negyed órát, mire beáll... Nameg a belógás mértékét is körülményes beállítani.)
A hőmérsékletet a tojások közé belógatott hőmérővel mérd. A higanytartály alja a tojások "teteje" alatt kb. egy centivel legyen (tyúk, kacsa), és ne érjen hozzá a tojásokhoz.
Ezek után használd a imihb által közöld adatokat.
Azt, hogy mennyire jó a légkeverés, úgy tudod ellenőrízni, hogy a keltető több pontján megméred a hőmérsékletet. Ventillátoros kör-PL-nél ez feleleges, mert az teljesen egyenletesen fűt. A többi típusnál meglepő dolgokat lehet tapasztalni, főleg, ha a keltető környezetében 18-20°C-nál hidegebb van, vagy ha nagy a helyiségben a hőingadozás.
15 tojás volt alatta, de mondom, elpuszult a kotlós és vagy 12 órán át nem melegítette őket semmi, reggel, amikor kivettem a tojásokat jéghidegek voltak, így tettem másik tyúk alá
Kérdés milyen géped van. A gépek fajtájától eltérően mondjuk a hőfokokat.
Pl gépeknél is a régebbit magasabb hővel kell üzemeltetni. Drága szeretett Jucusunk írta anno sokszor,hogy Holtsió sokára tudta csak beleverni a fejébe annál más hőfok kell. Utána minden klappolt rendsen. Na egy új Pl-es gépnél a 37.8-as kezdést írja a kiskönyve. De itt is van aki a saját gépjénél kitapasztalta,hogy 38°C fokos indulással kelnek legjobban így úgy indul el.
Írj egy gép típust és akinek olyan vagy hasonló van megírja a kezdő fokot.
A tojások drágasága meg egy olyan dolog ami még nem jelenti azt csibe is lesz belőle.
Mivel most fogom indítani a keltetőt, akkor most ? fokon üzemeljen? Már többfélét mondtak. Ezek igen drága tojások, 38,1 -re van állítva, legyen magasabb a hőmérséklet?
Szia. Nem lehet, hogy sok tojást raktál alá és nem mindegyiket tudta rendesen betakarni, és mindíg valamelyik "kizáródott"? Mert szerintem az nagyon ritka, hogy kotlós alatt így elhúzódik a kelés. Nekem is most vasárnap keltett az egyik kotlósom, este tízkor még csak megütve voltak a tojások reggel 6.30-ra meg már mind csibe kint volt, és csak a legutolsó nem volt még felszáradva. Még morcos is voltam egy icipicit rá, mert este bevittem a ládáját a nappaliba, hogy a kölykök élvezhessék a műsort /a keltető is mindíg ott van/ -- de a kotlós nagy sietsége miatt semmi nem lett az előadásból :(
Akkor valószínű ez a hideg az oka annak, hogy a csibéim is lhúzódva kelnek. Van egy, ami már 3 napos, van kettő 2 napos, 1 reggel kelt ki és még számos csipog a tojásban.
Egyébként akár az egy-két fokkal (nem tizeddel, hanem egész fokkal!!!) alacsonyabb hőmérsékletre beállított keltetőből is kelnek csibék, csak elhúzódik a kelés, akár 23-24 napra is, és sok lesz a kelésgyenge, meg sok befullad.
A régi cekászos keltetőm játszotta ezt el, amikor rögtön egy keltetés első napjaiban végleg tönkrement a termosztátja. Egyszerűen nem lehetett 36°C fölé tornázni. Végigjátszottam vele a keltetést, de nagyon gyatra eredménnyel.
Ugyanígy gyatra lesz a kelés, ha tartósan 38°C fölött ketyeg a gép, ez esetben elég pár tized plusz. 39°C felett meg már elég pár óra ahhoz, hogy ne reménykedjünk semmiben.
Az biztos, hogy az alacsony hőmérsékletet jobban viselik, mint a picit is magasabbat.
Azt ne felejtsd el, hogy amíg a kotlós rajta ült, addig tökéletes precizitással tartotta a szükséges hőfokot. Ha a keltetőgépnek rossz a termosztátja, akkor 21 napon át állandóan alacsonyabb/magasabb hőfokot produkál, vagy a mi még rosszabb, állandóan ingadozik a hőmérséklet.
Én is jártam hasonlóan: a tyúktojásokon ülő pulyka "eltévedt", és a tojások egy egész hideg márciusi éjszaka szabadon voltak. Ennek ellenére tökéletesen keltek. De kacsával is jártam így.
A keltetőt is felejtettem már órákra takaratlan többször is, és nem igazán vettem észre, hogy bármit is befolyásolt volna. Jópár éve egy cimborámnak bexart a keltetője, ha jól emlékszem, libatojásokkal. Csak másnapra sikerült neki valami megoldást találnia. A bő 24 órás kihagyás ellenére nagyon jól keltek.
Szóval az efféle durva hidegsokkot úgy tűnik, nagyon jól viselik a madarak. De ez teljesen más, mint a rosszul beállított keltetési hőfok!
Visszaolvastam a keltetőgépet használók eszmecseréjét és kíváncsi lennék, mi a vélemenyétek a következőkkel kapcsolatban!
Én csak kotlóssal keltetetek és tavaly úgy jártam, hogy egy éjszakára valahogyan kint maradt a kotlósom és az egész éjszakát fedetlenül töltötték a tojások, hűvös is volt éjszaka, mégis kikelt majdnem mind.
Most szintén úgy jártam hogy a kotlósom elpustult, a tojásokat ki akartam dobni (3 nappal a kelés előtt, mert jéghidegek voltak reggelre! De volt egy másik tyúkk, ami épp pár nappal előtte kezdett kotlani, az alá bepakoltam és most kelegetnek ki szépen.
Szerintetek az hogy lehet, hogy ilyen "sokkot" elviselnek a csibék, de a keltetőnél még a tizedfoknyi eltérés is számít?
Lehet gond a túlságosan nagy zsúfoltság, ha kis helyen tartottad őket, akkor megunták a nyomorgást, ezért kezdték ki egymást.
Ha nagyobb helyen voltak, lehet, hogy takarmányozási hiba, lehet, hogy unalom, lehet, hogy valamilyen stresszhatás okozta gondról van szó.
Azt, hogy külön tetted őket, jól csináltad, most az a teendő, hogy jolovit a vízbe, AP-17 vagy kafocit a kajába, figyelni az állományt, ha esetleg 1 olyan van, amelyik elindította a kannibalizmust, azt vagy külön teszed és úgy neveled meg 1,5-2 hónap alatt rendbejön, és nem fog tépkedni, vagy leselejtezed., vagy van az ún. csipkedésgátló lepke, (Monoron lehet kapni) azt lehet a csőrére rakni, és nem fog csipkedni.
A napokban a próbafűtés idején tönkrement a keltetőm, így sűrgősen keresek egyet. Kérem, akinek van eladó, esetleg feleslegessé vált, hungarocell keltetőgépe, az jelezze számomra (képet és árat kérek mellékelni).
Ezúton szeretném megköszönni mindenkinek aki segített,az első csibéim kikeltésében hálás köszönet. Külön szertném megköszönni ÁCSMESTERNEK a sok telefonos segítséget. Hála nektek sikerült és kikelt az elő csibém,a többi dolgozik a kikelésen.
Továbbra is elvihető, 6 db kifejlett Antwerpeni szakállas törpe kakas, 2 db akár keverék törpetyúk jércéért (15-18 hetes) vagy 2 db kifejlett tyúkért. (lábtollas törpe, törpe vagy "japi").
A kakasok különböző színűek. (kérésre képet küldök.)
Szükség esetén, Budára tudom szállítani vasárnap délután.
Anno nálunk egy tyúk olyan tojást tojt, hogy az egyik oldalán számomra egy napra hasonlító lenyomat látszódott. De ezt betudtam a nagy melegnek. Amúgy meg mit várunk Nők-Nők ők is:) Lehet a kakas nem vette meg a legújabb tavaszi ruha kollekciót és most sztrájkban állnak.
Nálam a tojóhibridek produkálnak mostanában efféléket.
Nem hiszem, hogy stressz miatt "visszabújna" a tojás, és új mészréteg rakódna rá, mert teljesen normális vastagságú a héj. Amúgy sem tűnik hihetőnek ez a verzió...
A tojók kb. egy évesek, és csak az utóbbi egy-két hétben fordul elő gyűrött tojás. Az ugyanolyan idős keverék tyúkjaim teljesen normálisakat tojnak.
Sziasztok. Eladó egy fehér brahma tyuk (cserélném fekete,kék vagy kendermagos brahma kakasra), egy yokoham szumátrai keverék kakas, 1pár törpe cocin és 1pár selyem. Cserélném is papagáj,fürj,fácán,réce,gerlére vagy bahama réce tojóra. Más ajánlatokat is meghallgatok. Képeket privátban küldök, ide nem fértek fel. 06-20-9327004
Én 1 hónaposan vettem tavaly az első bandámat, szép tollasak voltak... ősszel, télen kihullott róluk a toll... Már 1 évesen, és most kezdenek visszatollasodni, tehát a telet kopasz fenékkel, kopasz háttal vészelték át, és semmi gond nem volt velük. :)
Ma egyébként a börzén (Monoron) láttam ilyen sápadt fejű, hiányos öltözékű tyúkocskákat, nem hiszem, hogy túlságosan drágán adhatták őket. :D
Ha ráér, akkor májusban biztos találsz a börzén, ha nem, akkor valaki, aki Pest környéki, talán tud neked segíteni :)
Szeretném megkérdezni, hogy Pesten vagy környékén tudtok-e kitojt egyéves tyúkokat eladót????? 4db. kellene.
Tavaly egy Barátom hozott két ilyen pipit, nem sok reményünk volt hozzájuk.3-4hét után viszont tojni kezdtek és olyan dolgokat produláltak, hogy dűltünk a nevetéstől,pl.ástak ketten 1lyukat majd belefküdtek és olyan éktelen porolást csaptak, hogy a 3méteres körzetükben minden egyszínű szürke lett , ök is természetesen. Nagyon megszerettük öket.ősszel viszont elajándékoztuk ,mert a tolluk a fenekükön nem nőt ki és fáztak. Megenni meg nem tudnánk őket, ahoz túlságosan a szívünkhöz nőtek.
Egy tyúk tojja ezeket a tojásokat. Nem az enyém, tőlem is úgy kérdezte valaki, de én tanácstalan vagyok. nekem egyszer volt ehhez hasonló tojásom, kb.2-3 darab, de azok normál méretűek voltak. köszönöm mindenkinek a tanácsokat, továbbítom a kérdezőnek.
Szerintetek jelenthet ez veszélyt a tyúkra? Mármint hogy ilyeneket tojik?
hali! Nemrég láttam a nat geon egy tyukos dokumentumot,ott azt mondták azért ráncos mert tojás közben stressz érte a tyukot. Viszont haverom tikjai is tojnak ilyet, az övé tojohibridek és kb 3 évesek akik ilyet produkálnak. Tehat szerintem a koruk is bejátszhat benne,lehet elstrapált már a petefészkük meg a tojócsö.
számomra is hihetetlen, de most volt a tévében egy műsor, és ott az ilyen tojásokra zt mondták, hogy akkor lesz ilyen, ha tojás közben a tyúkot stressz éri, vagy megzavarják, és abba kell hagynia a tojást, és amikor újrakezdi, újra kezdi a héjképzést, azért ilyen.
Egy bizonyos tyúk tojja ezeket, vagy több? És ha egy, akkor az a tyúk esetleg tüsszög, hörög? Vagy a többi? Mert ezek a tojások bronchitis jelei is lehetnek. Legalább is akkor is vannak hasonló jelek is a tojásokon. De ez egyáltalán nem biztos, csak találgatok.
Szia. Ugy tudom 36,5 az also határ amin kikelhet a csirke. Kérdés hogy a 36,6 ot hol mérted? A tojasok alaján a keltetö fenekén? Ez lenne a jobb eset, mert a tojások felett pár tizeddel mindig több. 23 napig várj azért hátha. De ne varj jo eredményt ha folyamatosan alacsonyan ment. Fontos hogy a következö keléskor végig figyeld a höfokot. Remélem azért lesz csibéd.
36,6 hőmérsékletnél,mennyivel később várható a kelés tegnap megrepedt az egyik tojás a keltetőben,de nem tudott kijutni a csibe. Teljesen ki volt fejlődve,de életképtelen vol. Nagyon-nagyon megköszönném a segítségekel.
A helyzet az, hogy a multi árul legkevésbé "szemetet". Az országban lévő multik, hazai termelőktől szerzik be a baromfi termékek 95%-t. Talán durva azt mondani, magyar kéz előállította termékre, hogy szemét.
Amennyiben a multik kivonulnának, vagy csak a saját hasznukat vennék figyelembe, a hazai baromfi ágazat lehúzhatná a rolót.
Tudtad pld., hogy a hamburger magyar termék? A zsemlétől a salátáig, a hús, a hagyma, de még a felhasznált ketchup és a mustár is hazai termék!
Egyszer adtam tojást ismerősnek. Nem pénzért, csak úgy, mert volt. Jött nekem néhány hét múltán, hogy a bóti tojás mennyivel sárgább. Mondtam neki, hogy akkor edd azt. Azóta sem adok senkinek, pedig a nenő, egyszer már a kölkét is küldte tojásért pénzzel a kezében.
Na igen!Ez a legnagyobb baj,hogy manapság mindenki füvet meg tuját termel a kertjében!Talán vissza kellene térni egy kicsit a "gyökerekhez"!Mármint miért volt anno a "kiskert"és a "tyúk udvar"!Azt akkor talán rájönnének az emberek,hogy mi is a külömbség az között amit saját maga termel vagy saját maga állit elő és nem a "Multi"!De hát az emberek elkényelmesedtek és "büdös" nekik az álatokkal meg a kiskerttel foglalkozni!Egyszerübb megvenni a szemetet a multinál!
Üdv.egyik ismerősöm keres sávozott plymouth rock-okat (bármit) szegeden vagy a környékében,jó minőségben..Telefonszámot és település ide vagy e-mailba .
már a piacon árult háztáji tojások se az igaziak, én legalábbis sokszor megjártam, kedves öreg idős nénitől vettem de a teszkós tojásnál semmivel se volt jobb... és olyan mesterséges narancssárga volt a tojás színe.... ezért kísérlet képpen tartottam tyúkokat 2 évig, azóta tudom milyen "a tojás", ha nem költözünk el szerintem még mindig lennének a díszkertben. saját tyúkjaimat csak szemes takarmánnyal etettem és zöld hulladékkal, néha tésztát, kenyeret és rizst is kaptak... igazi napsárga volt a sárgájuk és a belőle készült tojáskrémnek nem volt az a szörnyű kénes szaga, csodájára járt az egész család, anyu munkahelyén és az enyémen is mindenki akart belőle, de hát csak 5 kis csirkém volt, örültünk ha nekünk jutott :) Pesten kertvárosi részen laktam, egyszerűen hülyék az emberek és nemtudják milyen az igazi tojás, de miután megkóstolták a belőle készült salátákat, stb, csak azt akarták :) ...botrány, sokan még a fürtös koktélparadicsomon is eltátották a szájukat hogy otthon terem az is... ahol másnak fű van ott nekem csirke meg veteményes...
Szerintem a képlet rém egyszerű: az olcsó boti tojást azért veszik az emberek, mert olcsó. A minőség másodlagos. Nem azért, mert igénytelenek az emberek, hanem azért, mert nincs pénzük jobbra.
Aki házi tojást vesz, az viszont valami extrát vár el a pénzéért, még akkor is, ha olcsóbban adod, mint a bolti. Valami ködös elképzelésük van a (sohasem létezett) régi szép időkről, amikor a házi tojás olyan sárga volt, mint nyáron a lenyugvó nap, meg legalább 80 grammos, egyforma barna, vastag héjjal, és két hónapig is friss maradt, de minden esetben jóval olcsóbb volt, mint a bolti... Valami ilyesmi. :o))
Azon kívül egyre kevesebben sütnek piskótát, tésztát meg mégannyian sem gyúrnak.
Nameg az is hozzá tartozik az igazsághoz, hogy ha jobb minőségű bolti tojásból csinálsz egy jó kis szalonnás-hagymás-kolbászos rántottát, az semmiben sem különbözik attól, amit a háztáji tojásból sütsz. A beltartalomról meg csak feltételezzük, hogy jobb...
Markáns minőségi különbség csak az olcsó lengyel tojás, meg a kapirgálós háztáji tojás közt van.
Már jó ideje nem adok el tojást, széthordja a család.
Ritkán van felesleg, azt könnyen el tudom adni, nagyjából önköltségi áron. Ha annyiért adnám, hogy legalább öt forint tiszta hasznom legyen rajta, akkor tutira én is megkapnám, hogy az enyémnél alig drágább bolti Szíjártó-tojás sárgább, meg egyforma, meg még csere-tojástartót sem kell adni...
Egyébként a bolthálózatokban a legkülönfélébb termékekből szokott lenni kóstoló. De a háznál árusított sajtot is megkóstolhatod vásárlás előtt, és a gyümölcsből, lekvárból, stb. is szokás kóstolót adni ilyen helyen.
Persze, ha az embernek már van egy fix, jól bejáratott vevőköre, akkor nem kellenek ezek a fogások, hiszen ők már tudják, hogy mit vásárolnak.
Persze értem én ezt, de szerintem a vásárlóknak is fontos lenne azt kihangsúlyozni, hogy a házi tojás mitől jobb, mint a bolti? Egy kis fejtágításba senki nem halt bele, elő lehet ezt úgy is adni, hofgy ne legyen sértő, én is csak itt puffogok és nem mondom egy vevőnek azt, hogy b+ hogy lehetsz ilyen buta, hogy nem veszed észre, hogy ez milyen jó?:D
Én mostanában a sáros tojásokkal kerültem gondba, de végül egyszerűen elmondtam, hogy azért sáros, mert az udvar egy részén hatalmas a sár és hiába mondom, hogy ne menjetek oda, sáros lesz a seggetek, nem hallgatnak rám.:) Namost ugye amikor bent ücsörögnek és tojnak, akkor a tolluktól sáros lesz a tojás, hiába a tiszta fészek. Ha meg megmosom, az nem túl egészséges, tessék utánanézni!
És komolyan, senkinek nem volt gondja a sáros tojással (igaz, ami tényleg tiszta sár volt azt inkább megtartottam).
A teszkóban sem adnak ajándék sütit az ócska tojáshoz.
Az meg egyszerűen fura, hogy nem veszi észre a minőségi különbséget, aki használja. Ezért fel kell rá hívni a figyelmet, akár úgy is, hogy ha nincs kedved tésztát ajándékozni, akkor elmondod, hogy a "gyáriban" mi a rossz.
Kátai János tenyésztő (Sándorfalva tel.: 06/30/9138839) itáliai állmányából keltetni való tojások eladók a képeken látható színváltozatokból. Kb. össz 120 db tojás van. Érdeklődni a telefonszámán. Monorra megy.
Keresek megvételre 2-4 db kistestű japán tyúkot esetleg a képen látható ritkább szinezetű kakast is. Én Pest mellet lakom, de a vasártnapi Monori börzén is megoldható az átvétel. amori.stvan@freemail.hu
Ez olyan dolog kéremszépen, mint a tojáshéj színe. Az itáliai tojásokat nem veszik meg, mert az fehér. A városlakók (meg sajna mostmár a falusiak) agyában csak akkor tanyasi egy tojás, ha barna a héja...
Tetszik, nem tetszik, fogysztói társadalomban élünk: finoman kell bánni a vevőkkel, nem lehet őket kioktatni, mert elmennek máshová. De pl. azt jó fogásnak tartanám, ha a tojások mellé adnánk egy szelet friss sütésű piskótát, persze a saját tojásból készítve. Vagy nagyobb tételhez egy levesre való adag saját készítésű száraztésztát. Persze nem állandóan, csak a vevőkör kialakítása alatt.
Oyan személyt keresek aki a vasárnapi monori börzéről el tudna vinni 10-15 tojást Vásárosnamény környékére.A tojás egy vámosatyai hölgynek kellene aki érte menne 40-50 km-es körzeten belül!Ha valaki tud ebben segíteni,akkor kérem jelezze nekem!Köszönöm!
Ha emeled a kukoricadara arányát, akkor nem fognak fosni. Habár nálam még nem volt ilyen gond. Nemsokára már nemcsak tyúkhúr lesz. Nem lesz gond a változatos zöldeleség... Csak győzz gyomlálni ennyi csapadék után! :o)
Sárgításra mondják még a reszelt sárgarépát is, de 20 tyúknál ez nem hiszem, hogy gazdaságos lenne. Ősszel meg a fűszerpaprika csumáját darálják bele a takarmányba ilyen céllal. Én még sosem próbáltam egyiket sem. Ritkán adok el tojást, általában széthordja a család. Ők meg nem panaszkodnak! (Nem mernek...)
De várjuk meg, biztos lesz még, aki tud ebben használhatóbb tanácsot adni, mint én!
Köszönöm a tanácsot. Panaszkodtak a vevőim, hogy sápadtak a tojássáráim. Én úgy gondolom, hogy semmilyen színfokozót én nem adok, zöldet mostmár mindennap szedek nekik, nő a tyúkhúr, mint a dudva. De azt hallottam, hogy sokat sem szabad adni a zöldből, mert fosni fognak a tyúkok tőle.
Sajna a modern kukorica-hibridekben kevés a színanyag, és a takarmányosnál jobbára csak ilyen van.
A sok friss zöldtakarmánytól intenzívebb sárga színt kap a háztáji tojás is.
A tojáshély színe meg részben fajta jelleg, részben a bevitt ásványi anyagoktól függ. Egyszer a baromfiudvarba bedobtam a házunk meszeléséből megmaradt, halvány türkiz-színűre kevert meszet... Amíg el nem fogyott, a türkiz különböző árnyalataiban pompáztak a tojáshélyak. Csak az itáliaié maradt hófehér. :o))
Miért kellene sok? 20 tyúkra három-négy elég, annyira meg amúgy is szükség van. És ez házilag is könnyen összeüthető, akár gyümölcsös ládákból is, vagy bármilyen hulladék anyagból.
Bocs, a magyarázat lemaradt, bár a kép magáért beszél. A tyúk bebújás közben kiüti a pálcát, és becsukódik az ajtó. Fél óránként ellenőrzöd, kiengeded a tyúkot, kitámasztod az ajtót, felütöd a tojást. Két-három nap alatt megtalálod a beteget (betegeket), így nem esik ki 20-30 napod a termelésből. Ráadásul ha kiengedéskor valahogyan jelölöd a tyúkokat, akkor tudni fogod, hogy melyik tojt már "mintát". Így tuti, hogy egyik sem marad ki, és még azt is megtudod, hogy melyik milyen gyakran tojik.
Ilyet még életemben nem láttam, találó! Csak ebből sok kellene, és anyagilag most nem állok túl jól, mivel az a kis tojáspénz is kiesett. Eddig sem termelt hasznot, de legalább a kajájuk ára visszajött.
Arra gondoltam, hogy 2 napon keresztül minden egyes tyúkot egyesével különzárok, és azonnal feltöröm a tojásaikat. Igy kiderülhet, hogy ki vagy kik a bűnösök. Szerinted?
Szép napot mindenkinek! Van egy beteg tyúkod ,lehet a tojástartója vagy valami belső gondja! Az ügy egyszerű meg kell lesned melyik tojja a rosszat és azt likvidálnod kell.
A segítségeteket szeretném kérni. Van 20 db házi közönséges tyúkom, 2 db kakaskával. Minden nap 12-15 db tojásom van. Tojás eladás céljából tartom őket. Az álomány nagyrésze 1-2 éves, de van 6 db 4-5 éves tyúkocska is. A napi kb:15 tojásban mindig van 1-2 db feltörve kissé záptojásszagú tojás. Csak friss tojásaim vannak, mert eddig minden pénteken elvitték az addig összegyült tojásokat, amit megtisztítva a hűtőben gyüjtögettem. Tehát nincs öreg tojásom, tisztán tartom őket, szép és egészségesek a madarak. Táplálékukként, vegyes tyúkmag eleséget kapnak, tojótáppal. Magkeverék 30 kg-hoz adok 5 kg tojótápot. Mi a baj??? Mit csinálok rosszul? Mitól büdös 1-2 db tojás? Olyan blamás!!! Én nagyon tiszta nő vagyok!! Nem merek eladni, mert félek, hogy valakinek eladok büdös tojást. Feltörve a büdös tojás is nagyon szép, semmi nem látszik rajta, csak közel hajolva záptojásszagú. Kívülről ugyanolyan mint a többi. Nemtudom, hogy melyik tyúk tojhatja. Mit tegyek??? Segítsetek kérlek!!!
Az Te által használt gép kizártnak tartom,hogy elterjedt lenne Magyarországon, de legyünk optimisták biztos Mari néni és Pista bácsi is ilyenekkel keltet. A többség az évek óta ismert anno még 15.000Ft körül induló gép utódait vásárolja. Szó se volt róla,hogy fordító műves gépről beszéltem én. Az emberek többsége nem használ fordító műves gépet.
Kedves Mindannyian! Segítséget kérni regisztráltam. Négy törpe cochin madaram van. Igyekszem őket a lehető legjobban gondozni. A telet nappalim elkerített részében töltötték, s minthogy a gerlék mindig hoznak atkát, ősszel megfürdettem őket, és megöblítettem enyhén Insecticid 2000-res vízzel.
Kedvesek és szelídek, a három tyúkocska szépen tojik, kakaska búbolja őket szorgalmasan.
Tegnap lettem figyelmes rá, hogy kakaska, akinek neve Kicsi Joe, névadója unokám, rázza tollait. Azt hittem atkás, lefújni akartam az Insecticiddel, és elszörnyedve láttam, hogy tollai faroktájon éppen olyanok, mint amikor a férfiaknak szőrtüszőgyulladásuk van. És nagyobb összefüggő sötétvörös foltokat fedeztem fel.
Szörnyű. Bár betegnek nem látszik, de akkor is nagyon féltem, ez így nincs rendben. Mit tegyek? Egyáltalán, miről van szó?
Budaörsön lakom, ha valaki tudna ajánlani elérhető távolságban baromfihoz értő orvost, azt is nagyon megköszönném.
Nincs kifordulva. Sajnos a képen annyira nem látszik, de majd készítek jobbakat és felteszem. Dagadt és piros mintha be lenne gyuladva, de a kloáka alatt és inkább csak üldögél nehezen megy.
Ha nincs, akkor nincs gond, mert csak ki van kopaszodva, és a bőrét látod... nekem az állomány nagyrésze most így néz ki.
Majd betollasodik, és kész :D
Ha a tojócső ki van fordulva, langyos vízzel töröld le, kend be vazelinnel, és határozottan, de óvatosan tedd vissza neki a helyére, ha 3x-4x sem sikerül, akkor is próbálkozhatsz, mert nekem kb 10. próbálkozásra ment vissza, és nem esett ki újra, és tojni is tud :)
Szia! Ez nem titok! Árulom is őket , de több fajta van a piacon, ahogy irtam nem egyformák! Nekem volt magyar gépem nekem nem vált be! Kinek a pap kinek a papné! Egyébként van az országunkban több forgalmazo is és egy alföldi a boltba visszavitt kishibás gépeket veszi meg fillérekért , és forgalmazza! Ezekkel biztossan több gond van és a közvélemény szarnak állitja be! Volt olyan vevőm aki megkérdezte hog milyen gyártmány montam hogy román, erre ő UTÁLJA A ROMÁNOKAT és letette a telefont!!!! Ezért irtam a megjegyzést!!!!! Nekem nagyon bevált és szerencsére még egypár vevőmnek is! Na mindegy ! Sikeres keltetést kivánok mindenkinek! Azért majd rakok fel képeket a SELEJTES GÉPEIM legalább 80% kelési arányárol!!! Azért remélem több lesz!
szia! Nem látom a képen rendesen az csak a bőre vagy a hátsója van kint? Ha az utobbi aakor feltehető, hogy a tojásban ki erőltette magát és kint maradt a "tojás tartója". ha szerencséd van akkor vissza lehet nyomni. Ha nem akkor sajnos csak a vágás segíthet. Mert el fertőzödik.
Szia! Senki sem bántotta itt a román embereket. Nekem is van automata forgatós román gépem. Hőfokszabályzót külön vettem hozzá és a fiam beépítette. Nekem előtte és így is elég tűrhető volt benne a kelés, bár most már csak aszalásra használom. A hibái: nem lehet a hőfokot szabályozni rajta, ha nem alakítod át házilag. Nincs szigetelése. Én polár takaróval fedtem le. Egy esetleges áramszünet alkalmával azonnal kihűlik. Mondom, nálam működik és még párunknál. DE, a legtöbb fórumos aki ilyen gépet vett, szidja mint a bokrot, mert vagy megfőzte a tojásokat, vagy túl alacsony volt benne a hőmérséklet és ugye hőfokot nem lehet rajta állítani.
A forgatóművel az enyémbe 56 tojás fér bele, forgató nélkül 90. A PL gépbe is 90, de mivel annak magasabb a teteje, így kétsorosan is tudok bele tojást tenni. Úgy belefér a 130 tojás is. Legutóbb 128 tojással indítottam el a PL körgépemet, a saját 121 tojásból 17 esett ki, a 7 idegenből 2 esett ki lámpázáskor. Holnapra várom a kelést, de már hallom a hangokat benne. A tyúk alatt is egymáson vannak a tojások, csak arra kell ügyelni,hogy cserélgessük a helyét forgatáskor. Nekem még a régi típus van, az újakba már lehet, hogy szabályzós a hőfok is.
Vettem PL körgépet. Forgató nélküli ez 32900 forint volt. Áramszünet esetén tökéletesen szigetelt, a hőfokot úgy szabályozom rajta, ahogy éppen szükséges. Nem mondom, hogy tökéletes, de még ez a legjobb konstrukció a piacon lévő keltetők közül.
Szóval hogy litániám végén még egyszer megjegyezzem. NEM a román embereket akartuk megsérteni, csak a keltetőjük hagy némi kívánnivalót maga után. Ha összehasonlítom a PL géppel, akkor azt mondhatnám, hogy akkora különbség van közötte és a PL között, mint a kínai cipő és egy márkás termék között.
MOst legkevésbé sem akartam vitát indítani, csak leírtam a tapasztalatimat. Hangsúlyozom, senkit sem akartam ezzel megbántani.
Szia! Nem szándékom a Te tapasztalatodat cáfolni,de van egy jó ismerősöm Romániában,és Ő nem volt megelégedve a román keltetőgéppel,pedig több fajtát próbált.Ajánlottam neki-már régebben-a PL-es gépet.Azóta mióta szereztünk neki,nem győz hálálkodni,mert lényegesen jobb eredményeket ér el a magyar géppel.
Egy román gyártmányú gépről beszélünk, amiről itt a fórumokon sok év alatt, egy-két kivételtől eltekintve csak rossz tapasztalatokat írt le mindenki!
Amit írsz, azt normálisan is lehetne kommunikálni, acsarkodás nélkül.
Örülünk, hogy a hat géped majdnem 100%-ot produkál, de ennek ellenére úgy tűnik, hogy ez a ritka kivétel.
De nem muszály ezt elfogadnod, az a tizenöt-húsz ember, aki az utóbbi években rossz tapasztalatairól számolt be itt a fórumokon, nyilván összebeszéltek, hogy ezzel is szítsák a román-magyar ellentétet.
Nem gondolod, hogy esetleg igazat írnak? Ja, és egyes magyar gépekről is sok rosszat lehet olvasni, még a PL-ek közt is van olyan típus, amivel problémák vannak, és ezt is le szoktuk írni.
Nekem az első gépem egy használt, cekászos kör PL volt. Úgy örültem neki, mint majom a farkának! Nehezen szorítottuk ki a rávalót, így atán én is be voltam xarva, hogy beválik-e. Jópár éven át dolgozott hűségesen. Ha egy ilyen román asztali tojásrothasztó berendezéssel éltem volna át az "első élményt", akkor lehet, hogy egy életre elmegy a kedvem az egésztől.
Jelenleg két kör-PL zúg az egyik fiam szobájában. (Az egyiket most kértem kölcsön.)
amikor hazajön a zegyetemről, akkor átpakoljuk a másik fiam szobájába. Most hétvégén mindketten haza jönnek, úgyhogy a két gépet át kell pakolnunk a konyha-ebédlőbe. Csak azt nem tudom, hol férünk majd el hatan enni...
jó neked, nekem két hete megy, de még ma reggel is arra ébredtem, hogy jézusom, a régi pesti lakásban vagyok, aztán rájöttem, hogy honnan jön a zaj...:)
Szia! Automata forgatóműves román gép 32000ft! Ugyenez magyarba 89000ft! Miről beszélsz? Számolj mielött baromságokat irsz? Most kelt 51 db bol 50 db ez hány százalékos arány? Volt Pl s hungarocell és szendvicspaneles gépem is de 70-80% volt a csúcs! ezért most 6 db full automata román géppel keltetek majd 100% arányba! Gondoltam vebcamen publikussá teszem mert a román emberek utálása miatt a termékeit is leszoljuk! Pedig elöttünk vannak! Az X2 automata gépjük meg csúcs!
Nekem is kellett pár nap mire konvertáltam a programhoz. Most már nem izgat fel olyan szinten:) Bár tény,hogy hangosabban kell tv-zni. Sőt most még arra is kell figyelnem mit nézek:D Nehogy a kis embriók roszat tanuljanak. Így este a Nils Holgerson-t közösen megtekintjük:D
Szia! Én meg veled értek egyet! ). Bevallom én akkor láttam keltetöt közelröl életembe elsöre mikor meghozta a postás. Át is ment az agyam helyén hogy lehet kibasznak a házból hogy hungarocell dobozért adtam enyi lóvét! Meg se mondtam az árát és az elsö kelést végig gyomor idegeltem. De utólag örülök hogy hallgattam rátok fórumosokra és ezt vettem. Sokat segit nekem ahhoz hogy ne csak keltessen de a takarmányba is pótol jócskán ugye ami a huzósabb része a baromfizásnak.
Egyet értek a gondolat menetetekkel. Évek óta a csapból is ez folyik sok féle jó gép van de egyelőre a PL gép magyarországon a csúcsok közé tartozik. Ha már vki kifizeti a román gépre a PL gép árának 2/3-át akkor az az 1/3-ad már biztos nem olyan egetverő összeg lenne. Nálam is zúg a gép jelenleg, az idei csodás meleg tavaszunk miatt abban a szobában ahol alszom. De összeszoktunk:D
A mai napig nem tudom azokat az embereket megérteni akik a sok figyelmeztetés ellenére megveszik a "román csodát"!Inkább egy használt ezeréves PL-es gép!
üdv mindenkinek! Én is csak dicsérni tudom a pl gépet. Én a kockával most 86 százalékot értem el, husvétra 101 tojásból enyi lett, 9 nem kötött be, 6 elhalt v befult. Keltetövásárláshoz egy tanács. Át kell gondolni vevés elött jól. Ugye a román csodák olcsók, de ha ki is kelt 30-40 csibét azt ugye 2 kotlóval is ellehet érni. Ha drágábban is de veszünk egy 100- 130 db os PL gépet az ugyan zsebbe vágóbb de egy keltetés és behozta az árát! Aki egyszer keltet sikeresen az ugyis rászokik és ha már lud legyen kövér :D. Annó én se tudtam mi a jó gép, lehet ha megveszem a románt lehet ma nem itt tartok.