Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.02 0 0 24477

Kénytelen voltam, az elmúlt hetekben csak az időt húztam :)

Köszönöm szépen a térképeket. Közben találtam én is egy ilyen térképes lapot:

http://www.mapaplan.com/travel-map/rome-italy-top-tourist-attractions-printable-city-map/rome-top-tourist-attractions-map.htm

Előzmény: erikanyu (24472)
meranusz Creative Commons License 2017.03.02 -1 0 24476

Köszi!Nem voltam benne biztos,mert a parkról nem igazán esik szó.

Előzmény: llaci10 (24475)
llaci10 Creative Commons License 2017.03.02 0 2 24475

Mint a Városligetbe.

Előzmény: meranusz (24474)
meranusz Creative Commons License 2017.03.02 -1 1 24474

Sziasztok!Ne hari ha már leírtátok többször is,a Borghese-parkba mennyi a belépő?

(Én a Vatikánt az utolsó napokra hagynám)

Előzmény: erikanyu (24473)
erikanyu Creative Commons License 2017.03.02 0 0 24473

Nézd találtam Neked a neten is térképet, és ilyesmit adnak a Palatinuson is. Közben én is jól jártam , mert keresgélés közben találtam egy Borghese térképet is magamnak.

http://www.romaspqr.it/ROMA/Fori-imperiali.htm

 

Előzmény: Törölt nick (24469)
erikanyu Creative Commons License 2017.03.02 0 0 24472

Látom belehúztál. :) 

Előzmény: Törölt nick (24470)
auray1 Creative Commons License 2017.03.02 0 0 24471

Nyolcszor voltam Rómában már. Bár listám volt arról, mit kellene megnéznem, de konkrét útitervem soha. Amint elindultam a szállásomról, vitt a lábam mindenfelé. Ha szembejött velem valamelyik a listáról, megnéztem. Ha nem, mert pont másfelé csavarogtam, akkor elmaradt vagy máskorra maradt. Nagyon szeretem Rómát, de így csavargósan élvezem igazán.

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.02 0 2 24470

Próbálkoztam a Borghese telefonos foglalással, de feladtam. Call center, az angol nyelv választása után 10 percig hallgattam a "hamarosan kapcsoljuk az ügyintézőt" szöveget, végül letettem :(

Aztán segítséget kértem a házigazdánktól és az előbb küldte a kódot :) Vatikán jegyet is megvettem még tegnap.

Haladok az útitervvel is - így, hogy a két netes foglalás már nem idegesít, már kifejezetten élvezem :)

Elképesztő sűrűségben vannak a központban a látnivalók, ilyent más városban még nem láttam.

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.01 0 0 24469

Szuper, köszönöm szépen. Ahogy nézegettem a neten a belső utakat, szükségünk lesz rá így első alkalommal :)

Előzmény: erikanyu (24467)
vélemény Creative Commons License 2017.03.01 0 0 24468

Kösz. Jó tudni. Én sosem kaptam. Igaz, hogy nem is kerestem.

Előzmény: erikanyu (24467)
erikanyu Creative Commons License 2017.03.01 0 0 24467

Bocsánat, hogy belekotyogok, de mi a Palatinuson mentünk be most januárban, és volt térkép kirakva. Emlékszem hogy visszamentem érte. Keresem az itthoni dolgaim között, de nem találom. 

 

Előzmény: Törölt nick (24463)
vélemény Creative Commons License 2017.03.01 0 0 24466

Nem adnak térképet. Bármelyik jó útikönyvben van térkép.

Előzmény: Törölt nick (24463)
erikanyu Creative Commons License 2017.03.01 0 0 24465

Nem most ment fel az ára. Én már januárban ennyit fizettem érte. :(

Előzmény: Törölt nick (24461)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2017.03.01 0 0 24464

A válasz engem is érdekel. Csak boldogult ifjúkoromban, 12 éve mertem néha bliccelni, akkoriban alig volt ellenőrzés - ez azóta nagyon, keményen megváltozott.

Előzmény: Törölt nick (24461)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.01 0 0 24463

Colosseo/Foro/Palatino belépéskor adnak térképet?

vélemény Creative Commons License 2017.03.01 0 0 24462

Én is láttam már ott őrségváltást.  Az olaszok ilyesmiben jók.

Előzmény: papanick (24460)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.28 0 0 24461

Megnézzük, köszönöm.

 

Létezik, hogy pont most ment fel a RP ára? A hivatalos oldalon a 72 órás 38,50€. Pár napja tuti 36 volt ugyanott...

Nincs különösebb jelentősége, csak meglepő.

papanick Creative Commons License 2017.02.28 0 0 24460

Szokott ott lenni katona zenekari koncert, és mindenféle őrségváltás szerű mutatvány. Pontosabban rendőr és carabinieri zenekar. Azt hiszem vasárnap volt. Egyszer érdekes, ha éppen ott vagytok. Onnan kifele van két szép barokk (sosem hittem, hogy egyszer ilyet leírok) templom a Sant'Andrea és a San Carlino. Ha már arra vagytok elmehettek a Diocletianus termáihoz és a Santa Maria degli Angeli e dei Martiri-hoz is.

Bocs, nem neked írom vélemény, csak itt kezdtem.

Előzmény: vélemény (24459)
vélemény Creative Commons License 2017.02.28 0 0 24459

A Quirinale tér önmagáért szép,  kút, obeliszk, kilátás. Továbbá innen lépcső vezet a Trevi kút közelébe.

Az RP utáni napokra lehet 72 órás közlekedési bérletet venni. Nem 3 napos, hanem 72 órás. Tavaly 18€ volt.

Előzmény: Törölt nick (24457)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.28 0 0 24458

Bocsánat, a kérdésre megtaláltam a választ: "a Palazzo Venezia  is a sokadik látogatás programja, ugyanúgy mint a Quirinale Palota. Utóbbi egyébként csak vasárnap látogatható, állítólag foglalni kell"

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.28 0 0 24457

Nagyra értékelem mindannyiótok segítségét és Párizzsal kapcsolatban természetesen nagyon szívesen segítek privátban vagy a megfelelő topikban :)

 

Nekiláttam az útitervnek, ehhez első körben most írom össze a megcélzott látnivalókat. Aztán majd ezeket megpróbálom a napokhoz elhelyezni. Beszéltem a családdal, igazatok van a RP kérdésben. Az első 3 napot kicsit sűrűbbre tervezzük a RP érvényességi ideje miatt és akkor próbálunk megnézni vele amit lehet. Aztán 4. nap Vatikán.

Az 5-7. napokra akkor nem tervezek második RP vásárlást, azok lesznek a lazább, nézelődős napok egy-egy templom, tér, stb meglátogatásával (amelyekhez ugye nem kell RP).

 

Így jobban hangzik? :) Mutatom majd, ha összeállt a program, kíváncsi leszek a véleményetekre.

 

Most egy konkrét kérdésem lenne: Manipura javasolta a Quirinale teret. Ezt csak a tér miatt vagy a Palazzo del Quirinale is megnézendő?

Előzmény: erikanyu (24456)
erikanyu Creative Commons License 2017.02.28 0 0 24456

Szívesen segítünk , amiben tudunk. Én még nem jártam olyan sokat Rómában mint az Őstopic-írók, de igyekszem azzal meghálálni a segítségüket, hogy most már amire tudok igyekszem én is válaszolni. Úgy olvastam Te Párizsban vagy igen járatos, majd ha odautazom én veszem igénybe a segítségedet. Szóval kérdezz csak bátran, bár néha okkal morognak a régi Rómás tagok, mindig segítenek ám. :) Tudom első utam előtt mennyire tájékozatlan voltam, bár számomra akkor még a repülés is újdonság volt.  Az is való igaz minél többet olvassa az ember a fórumot annál több dolgot szeretne megnézni. Mindig készítek útitervet, ami arra jó,hogy legyen egy alap amit majd az igazi ottlét felülír. Tényleg eldönthetetlen, hogy hol mennyi időt tölt el az ember, mert mindenkit más és más fog meg jobban Rómában. Róma egy nagy csoda, engem még mindig visszacsábít. 

 

Előzmény: Törölt nick (24455)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.28 0 0 24455

Természetesen nem szórakozásból írogatok, sajnálom, ha úgy tűnik. Nekilátok az útitervnek ma délután, nem lehet tovább halogatni. Biztosan lesz még 1-2 kérdésem, a türelmeteket kérem :)

 

Értem, hogy a hangulat a lényeg és azt agyon lehet csapni egy túlzsúfolt programmal. De ezt a sokadik római út után könnyen mondjátok :) Bennünk ott a nagy éhség, hogy minél többet látni, mert minden érdekel és ki tudja mikor megyünk legközelebb...

Megpróbáljuk ezt a két szempontot valahogy összeegeztetni, nyilván van arany középút itt is.

vélemény Creative Commons License 2017.02.28 0 1 24454

4ac!

 

Félreértetted, amit Manipura a max 4 belépőről írt. Nem a Vatikánon belül, ott csak oda tudsz bemenni, ami a Múzeumok része. ( Persze van pl a Scavi, a kertek, de ezek most úgysem jönnek szóba) Úgy értette, hogy a Vatikáni Múzeumokon kívül MAXIMUM 4 másik múzeumba/romkertbe menjetek. A Forum/Palatinus az egyik, a Colosseum a második, Borghese a harmadik és még valami . A még valami az lehet a Capitoliumi Múzeumok, a Palazzo Massimo, az Angyalvár, vagy ha valami kisebb falatra  van igény, akkor pl a Palazzo Altemps.  Ezek nem mindegyike, hanem közülük egy.

 

Ne akard görcsösen  megérezni a hangulatot, a csodát. Mert akkor biztosan nem jön. És ne hibáztasd magad, ha nem érzed meg. Vannak dolgok, amiket lehet akarni, van amit nem. Én elsőre kifejezetten utáltam Rómát.

Érdemes hagyni egy kis laufot( időben is, pénzben is), biztosan el fogtok tévedni, nem lesz nyitva valami, aminek nyitva kellene lenni, elmegy az idősorban állással vagy wc kereséssel stb.

Előzmény: Törölt nick (24449)
hul Creative Commons License 2017.02.28 0 0 24453

Manipura: nem is neked írtam, csak annak kapcsán, amit írtál, és amivel nagyon egyetértek!

Előzmény: Manipura (24451)
hul Creative Commons License 2017.02.28 0 0 24452

A múzeumok, de mondhatnám a kilencvenkörüli templomot és ezernyi egyéb látnivalót -szóval nagyon fontos, érdekes, remek séták. De az időben az egyik legfontosabb látnivaló, érzés, megérintés maga a város. Járni kell, több irányból is megközelíteni, ülni a lépcsőkön, esetleg fagyival és megállni a tereken. Hadd dolgozzon az az érzés, ami elsőre is átjárta a lelkemet, hogy hamar otthon vagy Rómában, bármerre nézel maga a történelem, ugyanakkor mai és működik. Mindenhol csak látnivaló és érdekesség, a maga sajátos hangulatával. A múzeumok egy része elsőre fel sem fogható, a Vatikáni 7 km hosszú és az emberi kincsek és tudás órási gyűjteménye: az ezredik szoborról már nem tudod mi is az, a térképeket csak futtában, az etruszkokra miért is lenne annyi időd... A nagy része így megy el. A kápolnában le kell ülnöd (ahova lehet, akár a földre, sőt) és fájó szívvel tápászkodsz fel, mert annyira megérint, de nem ülhetsz ott egész nap. (a részleteket egy téli estén a katalógus tökéletes közeli képeiből ismered meg, otthon. Ha vettél, de ne mulaszd el, ha még nincs).

Szóval a látnivalók kipipálásával szemben hagyni kell, hogy megérintsen a közeg, a hely, az élete, kell szerintem helyi kajáldában enni és inni, vagyis nem McD és társai, ha rá is bukkan az ember. Aztán meg el kell menni este, Éjjel. Ha lehet, érdemes Róma körüli településeken is megfordulni, persze csak autóval és helyi ismerőssel, csodák vannak, kisvároskák, éttermek stb. Majd kialussza az ember magát -itthon...

 

Előzmény: Manipura (24451)
Manipura Creative Commons License 2017.02.27 0 1 24451

 

Azt akarta jelenteni, hogy egy hetre ne zsúfolj minden római múzeumot be.  

A Musei Vaticani önmagában 14 múzeumot jelent, de egy belépővel és egy bejárattal.

 

Ha itthon vagytok hány múzeumot faltok fel naponta? Gondolom ott sem lesz nagyobb az étvágy. 

Nem tenném az utazás napjára a 3 archeológiai helyszínt,  és  kétlem, hogy vennék 2 RP-t, de ki kell számolni mi éri meg, és nem árt ha előre kijegyzeteled meddig léphetsz be a  szabadtéri látnivalók kapuján

Már az is megfordult a fejemben, hogy  csak szivatod itt a népet  ezzel a sok értetlenkedéssel. :)

 Ha mégis komoly,  jó utat!

Előzmény: Törölt nick (24449)
Meju Creative Commons License 2017.02.27 0 0 24450

Szia! Én most épp itt vagyok a Casa La salle- ban. Van valami konkrét kérdésed esetleg, aminek nézzek utána? Ha érdekelnek olyan infók, amiket én nem találtam meg a neten, íme néhány: a vacsora itt a szállóban 15 EUR/fő. A reptéri transzfer 55 EUR. A reggeli nagyon finom és bőséges. A szobák (legalábbis a kétágyas szoba) rendkívül puritán akkor mondhatók: két vaságy egy éjjeli szekrény, egy asztal egy szék, egy szekrény. Slussz. A falakon feszület és szentkép. Két konnektor van a szobában, úgyhogy lehet telefont, tabletet tölteni. Tévé, minibár, egyéb extrák nincsenek. Az ágy nagyon kényelmes, a szobát estére felfűtik, amikor hűvösödik odakint. A takaró egy pokrócot egy lepedő el, ami bőven elég, de van a szekrényben még egy pokróc. A kert csodálatosan szép. A közelben van rengeteg mini market, snack bár, McDonald's, Coop bolt. Közel a metró, csak idejövet jó helyen kell feljönni, különben gyalogolnak az ember sokat, mire megtalálja. Ha reggel érkeztek, amikor még nincs becsekkolás, akkor is itt lehet hagyni a bőröndök ez megőrzésre és lehet mosdót használni. Most hirtelen ennyi.

Előzmény: WhitRabbit (19908)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.27 0 0 24449

Ááááá, jövő héten utazunk és nincs útiterv, ááááá :)

Erről persze csak én tehetek, mindig tologattam, soha nem volt rá egyben annyi időm, hogy nyugodtan neki tudjak látni. A végén még elszúrom az online foglalásokat is, túl késő lesz...
Ha több időm lenne és persze tudnám mit akarok megnézni, akkor én is inkább örömnek tartanám a tervezést. Így egy kicsit stresszes, de azért majd csak összejön. Pláne a sok értékes tanáccsal, amit tőletek kapok.

 

Nagy vonalakban arra gondoltam, hogy már a reptéren megvennénk a RP-t, bemegyünk vele a 720-assal (mert kemények vagyunk :) ), elfoglaljuk a szállást és legrosszabb esetben dél körül indulunk a Városba. Miután a szállás a Colosseo mellett 200 méterre lesz és a RP első ingyenes belépőjét is le kell tudni, így kézenfekvő választás a délutánra a Colosseo/Forum/Palatino hármas. Azt nem tudom, hogy aznapra még tervezzek-e valamit - de ha igen és RP belépős, akkor nyilván egy drága jegyáras nevezetesség kellene.

 

A következő két nap még lesz érvényes RP, amit ki kellene használni. Aztán a 4. napon mennénk a Vatikánba sima vonaljegyekkel a 3 felnőttnek. 5-7. napokra megint vennénk RP-t és igyekeznénk kihasználni. Itt is akkor az 5. napra elsőként be kellene ütemezni két drága belépős helyet az ingyenes RP belépés miatt és utána jöhet a többi.

 

Egyelőre ennyit tudok, ezt kellene kidolgoznom. Ha ebben a vázlatban láttok logikai hibát vagy szerintetek lehet okosabban is, akkor kérlek szóljatok.

 

Ja, és egy kérdés: ezen pontosan mit értesz?

"Azt javaslom, a Musei Vaticani mellé max 4 belépőt vegyetek múzeumba/ romkertbe."

A Vatikánon belül vegyünk még aznapra 4 más belépőt olyan helyekre, amelyek nem részei a Múzeumoknak?

 

Köszönöm az újabb finomságokat, amit írtál :)

 

 

Előzmény: Manipura (24448)
Manipura Creative Commons License 2017.02.27 0 2 24448

 

Ha nem tudod, mi érdekel, mit szeretnél elsősorban megnézni, akkor hiába morzsoljuk itt a billentyűket. :))

Amíg nincs meg a váz, nincs mihez kötni az információt. Nekünk többünknek öröm a tervezés, az előkészületekkel együtt, nem pedig gond. Áprilisig még van idő, de hagyni kell időt a letisztulásra, es a finomításra.

 Mindent nem lehet megnézni 7 nap alatt sem Rómában, és úgyis lesz ami kimarad, meg terv nélkül is adja magát.

Azt javaslom, a Musei Vaticani mellé max 4 belépőt vegyetek múzeumba/ romkertbe.

 

- Templomok: nézzétek meg a 4 pápai bazilikát, a Vincolit és az Il Gesút meg a Pantheont, és ahova még lesz kedvetek betérni, útbaesik, és nyitva van.

-Tervezd be a legnépszerűbb tereket, Trévi; Pza Venezia; Campidoglio, Quirinale;

- Trasteverén 1-2 sétát és  vacsorát, a Gianicolót, és a Borghese egy részét, meg az Isola Tiberinát, esetleg az Aventinót a narancskerttel, és az il famoso buco- val. 

-legyenek  esti séták, szép a kivilágitott Róma és a Vatican is.

Talán még egy séta belefér a Via Appia Anticán. 

 

A heti közlekedési bérlet (CIS) 24 €,   RP 72 órás  36 €,

-a 15 évesnek közlekedesi jegy kell, a Foro-Colo-Palatino ingyenes regisztraciós kombijegyét a Palatino Via San Gregorio felőli belépéssel váltsátok ki, a tervezett program kezdetekor, a Forum Romanoval együtt kb. 4 óra kell rá,  a többi ingyenes jegyről már irtunk. 

 

 Google maps  nagyitható, sárga emberrel utcaképet is mutat, útiterv is készithető pontos címekkel, a sorrend cserélhető. Addig nem foglalnék Borghese és Musei Vaticani jegyeket, amig nincs egy átgondolt kb. 80 %-os terv. 

 

Előzmény: Törölt nick (24441)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!