Keresés

Részletes keresés

pk1 Creative Commons License 2019.09.09 0 0 6902

6899, 6900: sajnos egyikőtök sem választotta ki a rendszert. 

Atom heart mother Creative Commons License 2019.09.09 0 0 6901

Csak a jegyzőkönyv kedvéért: a középiskolás kérdés, ami Tuarego torkán akadt három évvel ezelőtt, és azóta sem heverte ki a kudarcot:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=140488334&t=9233021

hiper fizikus Creative Commons License 2019.09.09 0 0 6900

A cérna húzó ereje a cp. erő, erre rekció a golyó egyenesre törekvő cf. ereje . Ha nem lenne e kettő együtt, akkor az egész rendszer "elmászna" a középonból . 

Előzmény: pk1 (6896)
Tuarego Creative Commons License 2019.09.09 0 0 6899

Szerintem leírtam az álláspontom lényegét, s ilyen miliőben, amikor állandóan bekiabálnak, s mocskolódnak, nem igazán lehet tárgyszerűen, higgadtam beszélgetni.

 

Így most csak azt emelem ki, hogy a középpont felé ható erő a centripetális erő, ami az íves mozgásra kényszeríti a testet, a másik pedig a tehetetlenségi erő (centrifugális erő), ami meg kifelé mutat. A két erő egymás ellenerői, mert mindegyik a másik testre hat. Ugyanezt gondold bele a két keringő golyós példába is. (A cérna húzza golyót és a golyó húzza a cérnát, s mindkettő ezt teszi.) 

Előzmény: pk1 (6896)
Atom heart mother Creative Commons License 2019.09.09 0 0 6898

Sértődj meg, húzd fel az orrod, tőled nem is várok mást.

De - jellemes emberként - inkább köszönd meg, ha valaki felhívja a figyelmedet a súlyos hiányosságaidra.

 

Előzmény: Tuarego (6897)
Tuarego Creative Commons License 2019.09.09 0 0 6897

Te fröcsögjél, mocskolódjál tovább, tőled nem is várok mást.

De - jellemes emberként - vigyázz rá, nehogy ne a tiéd legyen az utolsó szó...

Előzmény: Atom heart mother (6895)
pk1 Creative Commons License 2019.09.09 0 0 6896

médiumoknak

 

"itt most azért vagyunk, hogy szakmai, tudományos kérdéseket megbeszéljünk."

 

No rajta. Sajnos előző példám lényege elveszett a részletekben, ezért egy másokat mondok: adott hosszúságú cérnával összekötött két golyó kering egymás körül, arra kérlek, fejtsd ki, hol kap itt szerepet a cp. és hol a cf. erő. Nézőpontomat bizonyára ismered, de ha kéred, leírom.

Előzmény: Tuarego (6882)
Atom heart mother Creative Commons License 2019.09.09 0 0 6895

Még találd ki az erőmegmaradás törvényét, az erőáramokat erőellenállással meg az elágazási Kirchho Tuargeo-törvényeket, és beírtad magad a fizikatörténetbe :)))

 

Én maradnék inkább a fizikánál..

 

Előzmény: Tuarego (6894)
Tuarego Creative Commons License 2019.09.09 0 0 6894

Nem. Az már egy másik erő.

De ha ugyanúgy ható, ugyanakkora erő megy tovább, akkor az a másik erő nem különböztethető meg az elsőtől, s csupán indifferens szóhasználat kérdése, hogy a továbbadott erő az másik-e vagy nem. 

Előzmény: Atom heart mother (6892)
Tuarego Creative Commons License 2019.09.09 0 1 6893

No de hivatkozik ilyen-olyan tekintélyekre is .

 

Ez nem számít nekik, mert erre is már begyakorolt módszereik vannak, amiket már többször eljátszottak.

Először van az, hogy a szerző nem is azt írta, vagy nem is úgy gondolta, ahogy én előadom. Amikor szó szerint idézem, akkor előveszik azt, hogy ezt nem is úgy kell érteni, hanem a szerző tulajdonképpen azt akarta kifejteni, amit ők hisznek. Amikor viszont vastag betűkel kiemelve idéztem, hogy a szerző pontosan és tömören ellentétes dolgokat állapít meg, mint ők, akkor meg elkezdik a szerzőt áztatni, eljelentékteleníteni. Érdekes módon ekkor már nem számít nekik az, hogy egyes szerzőkhöz képest ők a niemandok, csak mikor én foglalok állást valami/valaki mellett.

Ezt a forgtókönyvet már többször eljátszották, pl. Lee Smolinnal kapcsolatban, vagy Matolcsi Tamással kapcsolatban, aki pl. feketén fehéren, vastag betűkkel leírta, hogy a specrel szerinti hosszkontrakció nem valóságos fizikai tény, hanem csak látszat. Ennek ellenére még most is úgy kommunikálják ezt, hogy Matolcsi nem is úgy érti, – amit világosan és egyértelműen leírt.

 

Előzmény: hiper fizikus (6884)
Atom heart mother Creative Commons License 2019.09.09 0 0 6892

Nem. Az már egy másik erő.

Előzmény: Tuarego (6890)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.09 0 0 6891

Több test pedig még fókuszálni is tudja az erőt.

(Vagy ha nem, akkor tévedtem.)

Előzmény: Tuarego (6890)
Tuarego Creative Commons License 2019.09.09 0 0 6890

Miért, egy test nem adhat tovább erőt egy másiknak?

Előzmény: Atom heart mother (6889)
Atom heart mother Creative Commons License 2019.09.09 0 0 6889

 egyes esetekben úgy tapasztaljuk, hogy a tehetetlenségi erő a testre hat, más esetekben, amikor továbbadódik, akkor meg az fejti ki.

 

A Tuarego-fizika újabb fogalmát ismerhettük meg: a továbbadódó erőt. 

Előzmény: Tuarego (6885)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.09 0 0 6888

mert nem nem ismerjük a tehetetlenségi erők forrását és hatásmechanizmusát

 

Ezt most is írtad.

És tulajdonképpen ezt 1. axiómaként fogadjuk el, indoklás nélkül.

Talán azért, mert ez olyan egyszerű, hogy ezt nem kell magyarázni.

 

Léteznek irgalmatlanul bonyolult axiómák is?

Előzmény: Tuarego (6885)
construct Creative Commons License 2019.09.09 0 0 6887

Nem érti azokat a forrásokat, amikre hivatkozik.

Előzmény: hiper fizikus (6884)
jogértelmező Creative Commons License 2019.09.09 0 0 6886

Én az olyan értelmezés miatt hagszom, amiből baj származhat, pl. baleset.

 

 

Előzmény: mmormota (6879)
Tuarego Creative Commons License 2019.09.09 0 0 6885

Már vártalak, de nem érdekelsz...

Számolgass tovább, ha neked úgy tetszik.

Egyébként már többször megválaszoltam, hogy ebben nincs ellentmondás, mert nem nem ismerjük a tehetetlenségi erők forrását és hatásmechanizmusát, így egyes esetekben úgy tapasztaljuk, hogy a tehetetlenségi erő a testre hat, más esetekben, amikor továbbadódik, akkor meg az fejti ki.

De te csak azért tovább folytatod áldásos tevékenységedet, Vén Kövér (Fat Old) levelezőtársunk...

Előzmény: Atom heart mother (6881)
hiper fizikus Creative Commons License 2019.09.09 0 0 6884

No de hivatkozik ilyen-olyan tekintélyere is .

Előzmény: construct (6883)
construct Creative Commons License 2019.09.09 0 0 6883

Jó, ez rendben van. A legtöbb ember a maga szűkebb szakterületén képes hatékonyan működni akár egész életén keresztül, mélyebb megértés nélkül is, pusztán a jól begyakorolt rutin alapján.

De te itt a fundamentális fizikai elméletek kritikájával próbálkozol, ám ezen a pályán már csak gyermeteg módon csetlesz-botlasz.

Előzmény: Tuarego (6880)
Tuarego Creative Commons License 2019.09.09 0 0 6882

Bocs, előre is röstellem a most következő beszólást, de mintha ezért énekelnék a fizikus hallgatók, hogy "Tudásomnak asztaláról száz mérnök eszeget", mármint sandán valami olyasmire céloznak ezek a csúnyák, hogy a lényeg értése nélkül is lehet számolni - de legalább visszavághatsz nekik valami mérnök indulóval.)

Én nem vagyok híve az ilyen mondókáknak, s egymás szakmájának tréfás, vagy valóságos cikizésének. Én megbecsülöm más szakmáját is, legyen az bármilyen végzettséggel járó, hiszen ő is hozzájárul valamilyen módon a társadalom életképességéhez (remélem legalábbis).

De itt most nem is azért vagyunk, hogy egymás végzettségét és képességeit mérlegeljük, ahogy a szekértáborból valók leggyakrabban teszik, hanem hogy szakmai, tudományos kérdéseket megbeszéljünk. Ha nem sikerül közös álláspontra jutnunk, az sem tragédia, de emiatt nem kell mindjárt a másikat becsmérelni és szellemi képességeit minősítgetni. 

Úgy látom, ezen e téren még sokat kel fejlődniük ezeknek a közösségi médiáknak, pontosabban a rajtuk megszólalóknak, mert jelenleg az indulatok elszabadulása, s mások becsmérlése a gyakori, és nem a becsületes és mértéktartó viselkedés. Sajnos, ha ilyennel kerülök szembe, néha én is elveszítem a higgadtságomat.

Előzmény: pk1 (6870)
Atom heart mother Creative Commons License 2019.09.09 0 1 6881

Azt, hogy hogy vagy képes nem érteni, rejtély.

 

Bizony..

 

Három évvel ezelőtt ugyanitt tartottunk az emlékezetes "Hintamenőver" topikban..

Akkor játszottunk olyat, hogy számoltuk Tuarego mester dilemmáját, kb. itt tartottunk:

 

Tuarego szerint a tehetetlenségi erő a testre hat: 9

Tuarego szerint a tehetetlenségi erőt a test fejti ki: 7

Tuarego szerint a tehetetlenségi erő egyszerre két testre hat, de ebben nem biztos, mert igazából nem tudja mi az: 2

 

Kb. itt tart most is. 

Előzmény: mmormota (6878)
Tuarego Creative Commons License 2019.09.09 0 0 6880

aki valami csoda folytán kiseggelt valami felsőfokú végzettséget, de annyira nem látja át még a saját szakmája anyagát

Seggelj te oda, ahova gondolom...

Hogy én hogy látom át a saját szakmámat, azért te ne aggódj, s megnyugtatlak, hogy amit én a szakmában letettem, s amelyik létesítmények megvalósultak, azt nyugodt szívvel használhatod, s használod is, csak lehet, hogy nem tudsz róla.

Lásd. 6783 hsz.

Előzmény: Elminster Aumar (6874)
mmormota Creative Commons License 2019.09.09 0 1 6879

Igen. Másnál is előfordul hasonló, pl. jogértelmező ugyanezen logika mentén haragszik Matolcsira.

Előzmény: Törölt nick (6873)
mmormota Creative Commons License 2019.09.09 0 0 6878

Azt, hogy nem érted, látom. Azt, hogy hogy vagy képes nem érteni, rejtély.

Előzmény: Tuarego (6877)
Tuarego Creative Commons License 2019.09.09 0 0 6877

Félelmetes az, ahogyan a legprimitívebb ideák is kifognak Tuaregon, ha újak és mások, mint amit évtizedekkel ezelőtt megtanult.

Tévedés, én igenis figyelem az újabb kutatásokat és elméleti felvetéseket, s például ezért emlegetem Lee Smolint is, aki nem éppen a bemerevedett fősodorbeli kozmológiai elveket vallja, mint ti.

Ugyanakkor viszont nem látom be, hogy a jól bevált newtoni fogalmakat, mint a centrifugális erő, miért kellene száműzni akár a gyakorlatból, akár az elméletből a fiktív erők közé. 

Előzmény: Elminster Aumar (6874)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.09 0 1 6876

ami azt eredményezi, hogy a Napra is erő hat: ez a centrifugális erő.

 

Igen, az exobolygókat így szokták felfedezni.

Előzmény: pk1 (6865)
pk1 Creative Commons License 2019.09.09 0 0 6875

asszem ezt félreértettem :o)

Előzmény: Törölt nick (6871)
Elminster Aumar Creative Commons License 2019.09.09 0 0 6874

"Nem nagyon értem, hogy lehet ezt nem érteni."

 

Egyszerű: nem vagytok egy szellemi színvonalon.

Félelmetes az, ahogyan a legprimitívebb ideák is kifognak Tuaregon, ha újak és mások, mint amit évtizedekkel ezelőtt megtanult.

 

Van még néhány "öreg csont" ezen a fórumon, aki valami csoda folytán kiseggelt valami felsőfokú végzettséget, de annyira nem látja át még a saját szakmája anyagát se, hogy az új ideák egyszerűen kifognak rajtuk. Belemerevedtek az egyszer megtanult, de valójában meg nem értett ismeretek kereteibe.

Előzmény: mmormota (6858)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.09 0 0 6873

sőt káros bonyolítás

 

Alexandria könyvtárára célzol?

Előzmény: mmormota (6867)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!