Keresés

Részletes keresés

cc Creative Commons License 2010.08.23 0 0 214
elméletileg igazolt lehetőség.
nagy különbség.
Előzmény: Callie (186)
Callie Creative Commons License 2010.08.23 0 0 213
"Ezért pl. valószínűleg nem is tudja, hogy az egész Univerzumra érvényes energiamegmaradási törvény nincs - így az örökmozgó lehetetlenségére  alapozott érvek végső soron a levegőben lógnak.

 

Újabb érdekesség. Ez is a Mestertől?"

 

Ha Einsteint és Friedmannt "Mesternek" akarod nevezni, akkor igen.

Az általános relativitáselméletet az Univerzumra alkalmazva (többek között) az jön ki, hogy az Univerzum térideje explicit időfüggést tartalmaz; a Lagrange-függvényének nincs időeltolási szimmetriája, így a Noether-tétel alapján nem érvényes rá nézve energiamegmaradási tétel.

Ez van.

 

Kísérletileg is kimutatták az időfüggést, népszerű nevén "a Világegyetem tágulását", először Hubble. Később Penrose és Hawking a szingularitás-tételekben megerősítették mindezt elméleti oldalról.

 

Tudod, a "Mesterezés" nem helyettesíti a modern fizikában való tájékozottságot.

Előzmény: ÁtlagFf_1963 (206)
ÁtlagFf_1963 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 212

Már akkor, amikor gúnyosan több hónapos "tanulmányutat" javasoltál nekem, hogy "megértsem" a redoxipotenciál fogalmát, meg a "piramidális hülyeségek", nem jegyeztem meg mindet. Unalmasak voltak.

nem te voltál?

Válassz.

 

Nem javasoltam tanulmányutat. Ez a szó nincs az én hozzászólásomban.

Amikor a redoxipotenciál szóba került, tényleg azt hittem, hogy érdekel a dolog és nem provokálsz. A viszlát 3 hónap múlva arra vonatkozott -smiley-val!-, hogy annak megértése elvisz legalább ennyi időt.

 

Nem azt mondtam, hogy piramidális hülye vagy, hanem azt, hogy a vélemény, -amit szerintem provokatívan képviselsz-, piramidális ostobaság. Ez hatalmas különbség.

Annyi ami elválasztja vitát a személyeskedéstől.

 

Az általad képviselt irányvonal nem buta, csak akadékoskodó. Szándékosan akadékoskodó.

 

 

Jöhetnek az egyéb bizonyítékok a személyeskedésre....

 

 

 

 

Előzmény: Callie (207)
Gép-ész Creative Commons License 2010.08.23 0 0 210
Ez egy marhaság, amivel ezek az önjelölt zsenik szoktak takarózni. A valóság ezzel szemben az, hogy egyrészt nemcsak az olajban van sok pénz, hanem egész más szektorokban is, másrészt ha akár egy olajcég rátenné a kezét egy ilyen találmányra, az ezerszeresét megkereshetné vele, mint az olajjal. Csak sajna ezek a "találmányok" nem léteznek.
Előzmény: Törölt nick (181)
ÁtlagFf_1963 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 208

Soha nem írtam személyesen sértő dolgokat sem Neked, sem másnak!

Már kértelek, hogy mutasd meg mikor tettem ilyet.

 

Előzmény: Callie (202)
Callie Creative Commons License 2010.08.23 0 0 207

off

Már akkor, amikor gúnyosan több hónapos "tanulmányutat" javasoltál nekem, hogy "megértsem" a redoxipotenciál fogalmát, meg a "piramidális hülyeségek", nem jegyeztem meg mindet. Unalmasak voltak.

nem te voltál?

Válassz.

Előzmény: ÁtlagFf_1963 (204)
ÁtlagFf_1963 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 206

 Ezért pl. valószínűleg nem is tudja, hogy az egész Univerzumra érvényes energiamegmaradási törvény nincs - így az örökmozgó lehetetlenségére  alapozott érvek végső soron a levegőben lógnak.

 

Újabb érdekesség. Ez is a Mestertől?

Előzmény: Callie (202)
dvhr Creative Commons License 2010.08.23 0 0 205
Előzmény: Callie (202)
ÁtlagFf_1963 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 204

Soha nem írtam személyesen sértő dolgokat sem Neked, sem másnak!

Már kértelek, hogy mutasd meg mikor tettem ilyet.

 

Előzmény: Callie (202)
Callie Creative Commons License 2010.08.23 0 0 203

Én konkrétan nem, de hát nem is foglalkozom ennek kutatásával.

Arról volt szó, hogy a Hraskó-cikk gondolatmenete általános érvényű tiltást jelent-e a vákuumenergia esetleges kinyerésére, vagy sem.

Sem.

Előzmény: dvhr (201)
Callie Creative Commons License 2010.08.23 0 0 202

Hraskó Gábor nem fizikus, hanem biológus. Ezért pl. valószínűleg nem is tudja, hogy az egész Univerzumra érvényes energiamegmaradási törvény nincs - így az örökmozgó lehetetlenségére  alapozott érvek végső soron a levegőben lógnak.

 

Ne keverd a papájával, Hraskó Péterrel, aki viszont fizikus.

 

off

Ha ünnepélyesen kijelented, hogy igyekszel a továbbiakban nem írni személyes-sértő dolgokat, akkor szívesen beszélgetek veled is. Ha nem, akkor megfosztom magam ettől az örömtől.

Előzmény: ÁtlagFf_1963 (196)
dvhr Creative Commons License 2010.08.23 0 0 201
A folyókat nem mi visszük fel a hegyre, hogy aztán aláállva vízerőművet üzemeltessünk.

A hegy es a volgy - inhomogenitas. Tudsz ilyen inhomogenitast a vakuumenergia eseteben is?
Előzmény: Callie (195)
Vasgerinc Creative Commons License 2010.08.23 0 0 200
A vízről és az uránról tudjuk hogyan keletkeztek, keletkeznek. De azt sajnos egyelőre nem tudjuk, hogy a vákuumenergia alapján honnan kerítsük elő.
Előzmény: Callie (195)
Vasgerinc Creative Commons License 2010.08.23 0 0 199
Hát az Istenhívőség az azért más. Ők egy olyan dologban hisznek, aminek a nem létezése tulajdonképpen nincsen bizonyítva. Itt viszont tényekről van szó, és egy olyan jelöltről, aki ezeket a tényeket megkérdőjelezi.
Előzmény: Törölt nick (193)
Callie Creative Commons License 2010.08.23 0 0 197
Nem, mérnökként (gépész) dolgozott a KFKI-ban egy ideig, ezért terjedt el, mintha fizikus volna.
Előzmény: Törölt nick (191)
ÁtlagFf_1963 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 196

Ilyenek ezek a fizikusok. Olyan unalmas érveket sorakoztatnak fel.

 

Egyébként: Mikor is személyeskedtem?

Előzmény: Callie (195)
Callie Creative Commons License 2010.08.23 0 0 195

Ismerem Hraskó Gábor írását, a szokásos ellenérveket sorakoztatja fel, aminek a lényege az, hogy a vákuumenergia kinyerésére szolgáló folyamatot másodfajú örökmozgóval azonosítja, és emiatt jelenti ki, hogy nem lehetséges - bár a vákuumenergia meglétét korrektül elismeri, tárgyalja.

 

Ennek ellenére a dolog nyílt kérdés, bár ezt az érvelést igen komolyan kell venni. Másodfajú örökmozgó akkor lesz a dologból, ha mi magunk idézzük elő azt az inhomogenitást, aminek révén azután az energiatermelő szakasz lezajlik. De hát a legtöbb energiatermelési mód nem így működik. A folyókat nem mi visszük fel a hegyre, hogy aztán aláállva vízerőművet üzemeltessünk. U-235-öt nem mi készítünk alacsonyabb rendszámú elemekből, hogy aztán hasadással energiát termeljünk, stb.

Akkor azok is másodfajú örökmozgók volnának.

 

Miért éppen a vákuumenergia alapú energiatermelés működhetne csak ilyen furcsa módon?

Előzmény: dvhr (184)
ÁtlagFf_1963 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 194

Itt viszont van valami az ellenérdekekben. Egy akkora bizniszt, mint az olaj, kiütni a piacról... kevesebbért is öltek már meg családokat.

 

Ha csak ennyi lenne a gond ...

Előzmény: Törölt nick (181)
KrEdEnC Creative Commons License 2010.08.23 0 0 192
szerintem csak viccelnek, es nemsokara elougik valaki egy tortabol. ez tuti hogy vicc.

Mindenesetre ha a budakeszin lakok megszavazzak, meg is erdemlik es lebegjen a kutyajuk 20 centire az antigravitacios orokmozgo uzemanyagtermelos tiltott talalmanytol
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.23 0 0 191

 

 

Tudomásom szerint Egely NEM fizikus.

 

 

Előzmény: Törölt nick (187)
ÁtlagFf_1963 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 190

longitudinális elektromágneses hullámok feltételezésével

 

Újabb érdekesség. Mi ez?

 

 

Ha meg tudnak építeni valamennyire működő eszközöket, nem tudom, miért kéne áltudományos sarlatánnak beállítani őket. Ha meg nem tudnak, akkor a kudarc önmagában elég bünti rájuk nézve, akkor is minek ekézni.

 

Azért, mert valahol egy közösség vagyunk. Azért kell megmutatni az adott területen kevésbé gyakorlottaknak, hogy mi az igaz és mi a sarlatánaság, mert ha elhiszik a sarlatánok szövegét azzal kárt okoznak maguknak, és a közösségen keresztül mindnyájunknak.

 

Ha lehetőségem lenne az Egely-féle módszerekben és találmányokban hívőket úgy eltávolítani magamtól, hogy a Mester káros hatásai engem már ne érintsenek a közösségen keresztül, akkor az is járható út lenne. Erre azonban nincs lehetőség. Így nem marad más, mint a területen járatlanokat felvilágosítani és ezzel elkerülni a veszteségeket.

 

Előzmény: Callie (170)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.23 0 0 187
Most komolyan, az itt az "ügy", hogy jelöltek egy fizikust, aki nem is akkora szám, mint amekkorának gondolja magát? Lehet, hogy jó irányba tart az ország, hogy ma már ezek jelentik az "ügyet"?
Callie Creative Commons License 2010.08.23 0 0 186
Akkor sürgősen továbbképzésre kéne küldeni azokat az oktatókat, akik kihagyják. 1958 óta kísérletileg is kimutatott tény.
Előzmény: cc (180)
cc Creative Commons License 2010.08.23 0 0 185
nem volt átgondolt lépés.
Előzmény: Törölt nick (183)
dvhr Creative Commons License 2010.08.23 0 0 184
Ez elvileg nem nonszensz, vákuumenergia van, az, hogy kinyerhető-e gyakorlati célra, valóban nyílt kérdés.

Lasd itt.
Előzmény: Callie (170)
Callie Creative Commons License 2010.08.23 0 0 182

Hát ez igen hasonlít a tekintélyelvű-dogmatikus elutasítás szokásos reakciójára.

 

A nívós tudományos folyóiratokban egyébként sok olyan cikk jelenik meg, amiknek újdonságértékük infinitezimálisan kicsiny. Viszont kellenek, mert a tudományos kutatás is egyfajta iparág, aminek egyík fő terméke a leközölt paper.

Évica versa, attól, hogy valamit nem hoz le a Phys Rev. egyik kötetete sem, és nem ír belőle csillogó cikket  Nature, még lehet fontos tudományos innováció.

Ezek nem tartalmi érvek.

 

Ráadásul Egely nem elméleti kutató, hanem gyakorlati feltaláló-fejlesztő-féle. Az ő munkájuk igazolását nem paperök, hanem elfogadott szabadalmak és működő eszközök jelentenék.

 

Előzmény: Törölt nick (174)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.23 0 0 181
"Mint azt többen elmondták már előttem, ha energiaforrással működne a találmány, akkor nem arra kellene fordítani az energiáját, hogy CO2-t alkotórészeire bontson, hanem azzal kellene hajtani az autót! Így gazdaságosabb lenne."

Itt viszont van valami az ellenérdekekben. Egy akkora bizniszt, mint az olaj, kiütni a piacról... kevesebbért is öltek már meg családokat.
Előzmény: ÁtlagFf_1963 (160)
cc Creative Commons License 2010.08.23 0 0 180
valami miatt nem esik róla szó, ha természettudományokat oktatnak
Előzmény: Callie (177)
titkom Creative Commons License 2010.08.23 0 0 179
Köszönöm az összefoglalódat!
Előzmény: Derek (169)
titkom Creative Commons License 2010.08.23 0 0 178
"Szimpatizálok az LMP új politikai irányzatával, de azért egy Egely túl sok a jóból."

...szinte pontosan ezért indítottam ezt a témát...
...bár 20-22 éve szimpatizáltam, úgy 10-12 évig, az akkori Fidesz szándékaival is :-((
Előzmény: Törölt nick (141)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!