Keresés

Részletes keresés

zorko Creative Commons License 2017.02.22 0 0 29119

ok, rendicsek! :)

Előzmény: Jahno (29117)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.22 0 0 29118

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat, segítségeket, ezeknek megfelelően megyek tovább!

Jahno Creative Commons License 2017.02.22 0 0 29117

Cuccok Újpesten, az odavissza  2 óra vagy mi és mivel 1 nap maradt, nem egészen ezt terveztem...

Előzmény: zorko (29114)
Jahno Creative Commons License 2017.02.22 0 0 29116

"Ha felhajtottam a fejet, akkor durván alulexponált...."

 

Akko rmondom, hogy ilyesmi pld. Nikon vázon Nikon vakuval is előfordul.

Előzmény: zorko (29115)
zorko Creative Commons License 2017.02.21 0 0 29115

Igen, igaz.

Én mondjuk amellett kötöttem ki, hogy maradok a márkánál (esetemben Nikon), csak egy pár generációval régebbi modell, és akkor árban is jó. :)

Nekem spec kevés rossz tapasztalatom volt, de egy Sigma volt nálam iTTL-hez, tudta is, de csak direktben. Ha felhajtottam a fejet, akkor durván alulexponált....

Előzmény: Jahno (29110)
zorko Creative Commons License 2017.02.21 0 0 29114

Na, izé, ezt most nem értem....

(Megnéztem gyorsan írtál-e, de még nem láttam semmit.)

 

Én amúgy pont Csepelen dolgozom... :)

Előzmény: Jahno (29111)
Jahno Creative Commons License 2017.02.21 0 0 29113

Na, ez kemény menet lesz, ráadásul most csaptam ki kedvencekből, mielőtt orvul megvenném és előtte is hetekig nézegettem, hogy sem ezt sem a Dembet nem csinálják meg Kínában, de vajon miért? Egyszer le is tesztelem, de nem tudom, egy kicsi okta szerintem teljesen jó...

Előzmény: Rstudi27 (29104)
Jahno Creative Commons License 2017.02.21 0 0 29112

A7 IIes is teljesen jól viszi, másikon meg max. kipróbálom.

Előzmény: b.tomi77 (29101)
Jahno Creative Commons License 2017.02.21 0 0 29111

Akkor ja, holnap megpofázzuk. De jó lesz, mert én folyton szomjas vagyok, most jöttem onnan és cuccaim Újpesten ledepózva én meg Csepelen. Valami lesz.

Előzmény: zorko (29105)
Jahno Creative Commons License 2017.02.21 0 0 29110

Ki kell próbálni, mert sokan már magyarázzák, hogy a mai Metz sem az igazi, a sajátom hátrányait meg elmeséltem párszor. Ki kell próbálni, utána kell járni, ezer+1 ismerős használ mindenféle Nyunyó meg egyéb vakut akár haladó kategóriás környezetben is gond nélkül. Valakinek most néztem a saját márkáját, 3 vaku + vezérlő 300ezer. Havernak meg valamikor 2.5 éve lőttünk ilyen Nyunyó szettet 90ezresért. Csak nem mindegy az sem, főleg ha működik. Úgyis elbasszuk a különbözetet fényformálókra :-D

Előzmény: zorko (29109)
zorko Creative Commons License 2017.02.21 0 0 29109

Az én tippem az (sajnos), hogy kompatibilitási problema van. A tapasztaltabb "öregek", ezert mondjak, hogy legjobb minden rendszerhez a sajat vakujat hasznalni. (A Metz még eleg megbizhato...)

Es akkor nem szalad bele az ember ilyesmibe, hogy valami nem mukodik.

Előzmény: Törölt nick (29107)
foveon Creative Commons License 2017.02.21 0 0 29108

en nem ertek hozza de a vakusaru csatlakozoi eleg gyengus dolgok, szeretnek nem erintkezni vagy kontaktosak lenni. elso korben kiprobalnam az uj vazat egy valamilyen canon rendszervakuval, ismerose vagy valami boltban. ha az oke akkor gyanakodnek a korvakura, de eloszor a csatlakozasokat neznem meg. lehet betolva es megszoritva elemelkednek a kis tuk, probald meg nem racsavarozni hanem kezzel ranyomni a fejet a sarura.

 

 

Előzmény: Törölt nick (29107)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.21 0 0 29107

Sziasztok!

 

Új vagyok vaku témában, problémám van, kérlek, segítsetek, ha tudtok.

Kb. két éve "rákattantam" a makro fotózással a belépő szintő Canon EOS 1100D fényképezőgépemmel és egy Tamron makro obival. Először próbáltam LED-es világítást, de aztán beláttam, hogy ennél sokszor több fényt szeretnék, ezért tavaly nyáron vásároltam egy Viltrox JY-670C típusú makro körvakut. Kiválóan működött rajta minden funkció (TTL, manuális és stroboszkóp üzemmódok), elégedetten használtam.

Most lehetőségem nyílt gépcserére, de az új vázzal egyszerűen nem értik meg egymást. Az új váz egy Canon EOS 80D (ha érdekes lehet: az obi is változott egy Canon makro objektívre).

 

Hibajelenségek:

- Félig benyomott exponáló gomb hatására elvileg a vaku LCD kijelzője kijelzi a gépen beállított rekeszértéket. Esetünkben oda-vissza (szabálytalan ütemben) felváltva villog a helyes érték ill. egy F36-os rekeszérték (amit pl. a lencsém nem is tud).

- Exponálásra a vaku vagy villan, vagy nem, legtöbbször nem. Nem fedeztem fel szabályszerűséget, hogy mikor igen, mikor nem.

- A félig lenyomott exponáló gomb hatására a vaku üzemmódja visszaugrik TTL-re akkor is, ha előtte manuálisan másik üzemmódra (manuális/stroboszkóp) állítom.

- Félig lenyomott expo gombra a körvakuba épített 2 db LED-es kisegítő fény bekapcsol. (Tehát kommunikál a váz és a vaku, csak mintha nem értenék egymás dialektusát.)

- Mindezen jelenségek a váz üzemmódjától függetlenül fennállnak (pl. Av, Tv, M).

 

Egyéb körülmények:

- A vaku a tesztgombra ("Pilot") rendben villan.

- A vakut a vakupapucsban úgy gondolom, jól rögzítem, ugyanúgy, mint az 1100D-nél: betolom kattanásig, majd rászorítom a rögzítő csavart.

- A váz a Vakuvezérlés / Külső vaku beállítások menüpontjaiban azt mondja, hogy vagy nincs vaku csatlakoztatva, vagy a vaku nem megfelelő.

 

Engem csak azért lep meg a dolog, mert ha egy egyszerűbb (1100D) géppel hibátlanul működik, akkor az újabbal (80D) meg miért nem?

Ha bárkinek van építő jellegű javaslata, kérem, ossza meg velem!

 

Ha nem jutok vele dűlőre, akkor jobb híján el kell adnom a fél éves (amúgy nagyon szeretett) vakumat :(  (Persze ezek után csak személyes átvéttel, meg az érdeklődő hozza a gépét és teszteljük körbe, de azért sokkal jobb lenne örömmel használni eladás helyett.)

 

Köszi!

 

 

 

b.tomi77 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 29106

Köszönöm szépen a válaszod.

Előzmény: bandita39 (29102)
zorko Creative Commons License 2017.02.21 0 0 29105

Irtam mailt. Ha válaszolsz, ird meg a telszamodat is lsz.! Koszi. :)

Előzmény: Jahno (29099)
Rstudi27 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 29104

Sziasztok,

 

fényformálóval kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Létezik olyan, hogy Aurora Firefly II 50 centis kis octobox, ami beauty dishként is használható. Szép, jó, nem olcsó. Hasonló megoldást talált már valaki olcsóbban? Fontos lenne, hogy egyszerűen használható legyen rendszervakuhoz (lehetőleg ernyőként nyitható, nem pálcás), ne legyen nagyobb a könnyű kezelhetőség miatt. Grátisz, ha méhsejtrács is beszerezhető rá, az az Aurorához sajnos nincs. 

zorko Creative Commons License 2017.02.21 0 0 29103

Koszi! Csütörtökön kellene, tartaleknak... Nézem a címedet, es irok mailt.

Előzmény: Jahno (29099)
bandita39 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 29102

Szia Tomi nekem most ilyenem van , még csak kipróbáltsm de tetszett el is adtam a sonyt.

Előzmény: b.tomi77 (29095)
b.tomi77 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 29101

A Sony alpha 77 ii és Sony alpha 99 ii vázak már új vakupapuccsal készültek. Gondolom a Godox távkioldó és a vaku még az ezt megelőző sarukkal van ellátva és adapter kell-e hozzá.  

Előzmény: Jahno (29100)
Jahno Creative Commons License 2017.02.21 0 0 29100

Kérdést sem értem, Sonyra nyilván a Sonys, hogy automatám legyen.

Előzmény: b.tomi77 (29097)
Jahno Creative Commons License 2017.02.21 0 0 29099

Mikor kellene? Ha rábeszélsz, akkor adok kölcsön, 60x60-80x80as akadhat.

Előzmény: zorko (29098)
zorko Creative Commons License 2017.02.20 0 0 29098

Esetleg van valakinek eladó (vagy kölcsönözhető :) kis 60x60-as, riportervakuhoz használható szoftboxa?

 

Ilyesmire gondolok, csak ezt már elkelt, mikor rátaláltam... :)

 

Köszi!

b.tomi77 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 29097

Szia!

 

Nekem is arra kellene. Ez melyik vakupapucsos?

Előzmény: Jahno (29096)
Jahno Creative Commons License 2017.02.20 0 0 29096

Működik... Sonyra sok választás nem volt, kollégáknak már vagy 1 éve megy, nekem ritkábban és kicsit fiatalabb.

Előzmény: b.tomi77 (29095)
b.tomi77 Creative Commons License 2017.02.19 0 0 29095

Sziasztok!

 

Használ valaki Godox Thinklite TT685 rendszervakut, illetve Godox X1 TTL + HSS vakuvezérlőt? Kíváncsi lennék a tapasztalatokra. Ár és leírása alapján szimpatikus.

Turi Sándor Creative Commons License 2017.02.19 0 0 29094

Eladó Nikon SB-800 vaku (Sn: 2365363).

Kifogástalan.

Minden tartozéka megvan, csak a tokja nincs meg

Ára: 50 eFt.

Zirc, Veszprém, csomagküldés.

E-mail publikus

ph5.5 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 29093

Sziasztok!

 

Technikai elhalálozás miatt

 

Keresek:

- Polaris Karat

- Sekonic L-308s

- Sekonic L-478D

- Gossen Digipro F2 fénymérő valamelyikét...

 

nem sürgős... csütörtökre ha ideér az pont jó :)

 

mail publikus 

exhighand Creative Commons License 2017.01.28 0 0 29092

Az enyém egyben van, csak lusta voltam lefotózni, inkább kerestem egy képet a netem.

Előzmény: zorko (29091)
zorko Creative Commons License 2017.01.28 0 0 29091

Ahha, értem. :)

 

(És a vakupapucs rész egy darabból / anyagból van a sín más részével? (Úgy tűnik, mintha maga a sín műanyag lenne, csak egy kis rátét lenne az alu "borítás", jó látom?)

Előzmény: exhighand (29089)
Jahno Creative Commons License 2017.01.27 0 0 29090

Nem az enyém, csak találtam.

Előzmény: 300eoss (29086)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!