Keresés

Részletes keresés

brazil_8 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 2681

Igazából a háztartások száma alapján nem is volt megtérülő a BC ezen a területen (Dunavarsány, Délegyháza, Bugyi), a mobilhálózati plusz igény miatt lett még is elindítva a fejlesztés. Így sajnos nagy ez egy HP-ra jutó költség :(

Előzmény: Elar (2680)
Elar Creative Commons License 2015.12.18 0 0 2680

Most megnéztem a  régi újpesti címemen.

2700Ft-tal lenne olcsóbb az egyik csomag.

 

Gondolom a fejlesztést vissza kell hozni.

Előzmény: kicsizs (2679)
kicsizs Creative Commons License 2015.12.18 0 0 2679

Na, ez az!

Valami itt nem gömbölyű... én azt hittem, ha ezek jönnek, a verseny letöri az árat!

Erre, kiderül, hogy idejön azért, hogy ugyanolyan (magas) áron kínálja a cuccait???

Fene nagy verseny lett itt... mindenki akar kicsit a nagy tortából, de a szelet nekem, nektek ugyanannyiba kerül... :/

Előzmény: Elar (2678)
Elar Creative Commons License 2015.12.18 0 0 2678

Volt nálam a T-s srác

Nos.

12.800 Ft lenne a csomag utalással fizetve (az 300Ft kedvezmény)

Magenta 1.

Valami alap mobilkártya (amit nem igazán használnék)

  • Vezetékes telo (IP) 5000 perc ingyen hívás
  • 120 Mbps net
  • IPTV Családi 62 + 22HD + Moziklub
  • 2db sep top box

De nincs benne Jim Jam.   ez a T-nél 1800Ft.....

 

Viszont nem kellene fúrnom faragnom, mert azt már megcsináltam 5 éve és ez használható lenne így is :)

 

A PR-nél ami nekem kell az kb 10.300 Ft.

 

Szóval nem tudom

 

 

 

 

brazil_8 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 2677

Mindig  "kis ember" jár rosszul.

 

Az áraknál sokat számít, hogy a Digi és a UPC sokszor engedély nélkül hálózatot. Még ha ezt a a T tenné, akkor rögtön keresztre feszítené mindenki. 

Mint ahogy most a "pártunk és kormányunk" teszi az Ákos ügy kapcsán a T-vel ....

Nem is értem, hogy ehhez mi közük van nekik (azon kívül hogy az egyik párt katonájuk).

 

Ahhoz már inkább lenne közük, hogy területenként miért más a díjszabás. Dehát az nem önös érdekük .....

 

Na inkább megyek focizni, mert csak felidegesítem magam, aztán annak valaki kárát látja ;)

 

Előzmény: kicsizs (2676)
kicsizs Creative Commons License 2015.12.17 0 0 2676

Olyan jó egyébként, hogy akárhogyan is okoskodik az ember, mindenképpen tizenpárezer lesz a vége...

Büdipesten simán a fele ugyanez... persze ott vannak "okosságok" a szerelőknél, de azokat most nem veszem ide...

Miért van az, hogy vidéken ez is drágább?! Idejön a tékom és az is annyi, mint a PR...

Biztos szolgáltatási szinvonalban jobb (nem nehéz), de az ár, amit fizetek, ugyanaz... és persze egyre többet...

Mindenért egyre többet...

Előzmény: Elar (2673)
brazil_8 Creative Commons License 2015.12.17 0 0 2675

Mi az hogy "féloptikai"?

Az elosztó szekrényekig optika megy, de onnan rézhálózat van. A 120 Mbps-t szerintem biztos nem tudja. Mielőtt ilyet megkötsz kérd meg őket, hogy teszteljék a sebességet. IMHO a nem véletlen van most max 30 Mbps kiajánlva az oldalon,

 

Egy elérhetőséget elküldtem e-mailen.

 

 

 

Előzmény: Elar (2673)
Elar Creative Commons License 2015.12.16 0 0 2674

Hmm... Ez nekem is jöhetne

Előzmény: brazil_8 (2672)
Elar Creative Commons License 2015.12.16 0 0 2673

Én a PR-nél most fizetek egyelőre 10.400Ft-ot a (Telefonért amit soha nem használtam) 60-as net és ugye egyelőre (szinte) minden csatorna.

Lejárt a hűségem, gondolom januártól leveszik a most már csomagokban lévő adókat.

Azt néztem, hogy nekem a Grand kellene + a gyereknek a Kölyök - cirka 10e ft.

De nem lesz ismeretterjesztőm és zeném.

 

Én megvárom a Telekomost. MA voltak az Inviteltől ott azt mondták, hogy "féloptikai" hálózatonjön a net - tudná a 60 - 120-at is.

Az invitel.hu -n még ennek nincs nyoma.

 

Ami még felmerült bennem a műholdas Digi 3000-ért + Inviteles 120-as akciós net 5e környékén....

 

A PR meg copjon le a burkolt áremelésével

 

A telekomos ember telefonszáma megvan valakinek?

brazil_8 Creative Commons License 2015.12.02 0 0 2672

Hát arra azért lehetett számolni, hogy nem a PR ára alatt lesz a T-s ár vagy legalább is nem számottevően. 

 

Kicsit alkudozni kell és mondogatni, hogy akkor nem lesz biznisz.

 

Nekem ~11,4 eFt-ért ajánlottak csomagot:

  • Mobil adat kártya (3GB)
  • Vezetékes telo (IP) 5000 perc ingyen hívás
  • 120 Mbps net
  • IPTV Családi + HD + Moziklub

Ez azért nem rossz szerintem.

 

Set-Topbox sajna kell :(

 

 

Egyébként nem minden az ár. Azért maradtam anno az Inviteles ADSLnél, mert a PR-os net nem a legjobb. Legalább is aki VPN-t is használ otthon. A T-nek azért szerintem jobb a minősége, mint a PR-nek.

Sajna TV fronton van még egy hátrányu(n)k. Mégpedig a Sport csatornák (Digi 1, 2, 3). Aki szereti a PL-t, annak .... Ugye TBG? ;)

A Digi nem véletlenül nem adja oda (piaci áron) a T-nek és a UPC-nek ezeket a csatornákat.

 

Ja és december közepén el kellene indulni a tényleges szolgáltatásnak. Karácsony és az év vége környékén azért szerintem lehet kicsit alkudozni ;)

"Hiéna" módjára, emlegessétek nekik ezt az állatot ;) :)

Előzmény: kicsizs (2671)
kicsizs Creative Commons License 2015.12.02 0 0 2671

Volt nálunk a 7végén a Telekomos uriember...

Az igazat megvallom nektek, nem értettem... Alig vártam, hogy jöjjenek, mert lesz végre verseny!!!

Hááát, szerintem nem nagyon... Nekem inkább úgy tűnt, hogy ők is szeretnének ebből a drága "tortából" egy szeletet...

Konkrétan az ő szolgáltatásuk párszáz (!!!) forinttal lenne olcsóbb, mint a mostani PRes fos...

Ezt, mikor a végén kibökte, szertefoszlott az összes illúzióm az olcsóbb TV-net csomagról... a net is lassabb lenne (persze, ha a nagyobbat választom, akkor még drágább is) és a TVkhez is kéne mindenhová box... na, nálam eddig tartott a reménysugár... marad a PR...

Elar Creative Commons License 2015.11.22 0 0 2670

Akkor nem az :)

 

Előzmény: brazil_8 (2669)
brazil_8 Creative Commons License 2015.11.22 0 0 2669

Hát ásni áshatnak, ez légkábel ;)

Előzmény: Elar (2668)
Elar Creative Commons License 2015.11.21 0 0 2668

Nekem is most járt le a 2 évem a PRnél is bazira zavar ez a 30-40%os emelés. Nem tudom h akarok e maradni náluk. 

Viszont nem lattam h ügyködtek volna kábelekkel nálunk. Habár a Panni boltn@l vmit vki ás :) 

brazil_8 Creative Commons License 2015.11.21 0 0 2667

Hello!

 

Nem tudom, hogy még aktuális-e a kérdésed, mert már 2 hete kérdezted, de pár dolgot még leírok hátha.

 

Na szóval Dunavarsánynak 2 fő (nagyobb) település része van:

  • Dunanagyvarsány
  • Dunakisvarsány (ami egyébként nagyobb, mint Dunanagyvarsány ;) )

De ezenkívül van még pár kisebb része is:

  • Erőspuszta
  • Kis-Duna parti rész (RSD)
  • OTP forrás lakópark
  • Naprózsa
  • Ipari Park

A leírásod alapján te az OTP forrás lakóparkra gondoltál, ami való igaz, hogy inkább már Taksony, de közigazgatásilag Varsányhoz tartozik.

Tegnap kérdeztem egy ott lakót és ő azt mondja, hogy mostanában néha feltünnek gyanús alakok a környéken, de nem tudja, hogy ott is laknak vagy csak arra "tévednek". Alapjában véve egy csendes nyugodt környék az, néha tekerünk arra. A part közelsége miatt, nem kell aggódni a talajért, ez nem a dunaújvárosi vagy balaton parti löszfal. Stabil. A talajvíz sok helyen magas, sajnos nem csak Zoltán (bocsi OIL) kút környékén, bár ott a legrosszabb a helyzet. De van a Nyugati lakóparkban, de akár a Pozsonyi végén is. Így ha pincés házat nézel, akkor azt érdemes nagyon alaposan körbenézni, esetleg szakértő segítségét is kérni.

Közlekedésileg nem rossz, de szerintem erősen javasolt a megfelelő számú gépkocsi a családban. SOk busz jár arra, de igazából azok nem a varsányi járatok, hanem a távolságiak, azokból nem tudom, hogy mennyi is áll meg ott. Ezt meg kell néznetek, akár a neten is. Bár most ránéztem és több féleképen is hívják a megállót, így aki nem ismeri nem fogja tudni. Így marad a buszmegállóban lévő menetrendet. Viszont 5-6 járat is megy arra.

Tömegközlekedéssel viszont Varsányba (főleg Dunakisvarsányba) bejutni onnan elég körülményes. Szerintem erősen javasolt az autó használat. Főleg, hogy ott a közvetlen környéken én nem tudok boltról. A Taksonyi híd (ami ugye Varsányhoz tartozik) túloldalán van egy jó zöldséges (de szinte minden kapható ott), bár nem olcsó illetve Taksonyba lehet bemenni, mert az közelebb van.

 

Hogy szeretünk-e itt élni? Mi igen, de hát mi "őslakosok" vagyunk. Nagyban múlik az emberen is, hogy mit szeretne, hogyan tud beilleszkedni, mik az igényei, családi helyzete (és itt nem az anyagiakra gondolok). Na meg persze a szomszédok se mindegy. Szóval nagyon sok tényezőtől függ, pl én nem szívesen laknék a Nyugatiban. Azzal sincs baj, de nekem az a környék nem jön be.

 

Mindegy itt abba is hagyom, sajna dolgozni is kell :( HA van kérdésed írj, valaki innen biztos fog válaszolni (na nem biztos, hogy azonnal).

 

Előzmény: freebird30 (2662)
brazil_8 Creative Commons License 2015.11.21 0 0 2666

Valóban a Telekom is elérhető/elérhető lesz nálunk.

Itt is látható:

http://www.telekom.hu/otthoni/lakossagi/csomagok_akciok/fejlesztes/dunavarsany

FTTH hálózat lett kiépítve, amit egy külső vállalkozó csinált a T-nek és ő üzemelteti illetve adja a T-nek bérbe (hosszú távra). Ők egyébként nagyon ügyesek és megbízhatóak, ezenkívül még jól és gyorsan is dolgoznak. A szolgáltatást viszont a Telekom fogja adni.

 

Az való igaz, hogy a sales egy k..... kaki, én is tapasztaltam(om). Olyanról, hogy presales sajnos nem beszélhettünk, nem véletlenül aktívizálta a többi versenytárs magát mostanában.

Szigethalmon (ott is hasonló rendszer van csak más vállalkozóval) volt korábban, hogy napokig megszállták (nagyon sokan) a települést és próbáltak értékesíteni, de ott is csak az éles indulás után. Biztos k... sokba került volna a 2500 háztartásba eljuttatni 1 szórólapot a nyár végén.

 

Egyébként a fent linkelt oldalon még mindig ez olvasható:

Fent ez:

DUNAVARSÁNYBA 
HOZZUK A SZUPERGYORS OTTHONI INTERNETET ÉS A TELEVÍZIÓZÁS ÚJ KORSZAKÁT

Lent meg ez a címre keresve:

SAJNOS JELENLEGI HÁLÓZATFEJLESZTÉSÜNK NEM ÉRINTI AZ ÁLTALAD MEGADOTT CÍMET, DE NE CSÜGGEDJ!

 

 

Elnézést, hogy nem szóltam időben, de sajnos olyan ritkán járok erre, hogy elfelejtettem.

 

Ja és még annyit, hogy az OTP lakóparkban és a Dunaparton illetve szerintem a Naprózsában sem lesz elérhető (jelenleg nem lett kiépítve ott hálózat). Viszont a varsányi fejállomásról elérhető Bugyi és Délegyháza nagy része is.

 

 

 

Előzmény: Elar (2663)
kicsizs Creative Commons License 2015.11.21 0 0 2665

Én 2 évet irtam alá a PRrel...

Előtte körbejártama dolgot, de sehol sem mondták, hogy elérhető lesz nem sokára...

A jóédesanyjukat, ha ennyire fatökűek!!! Még azt sem mondták, hogy "várjak, mert utánanéznek"!

Szivesebben lettem volna a T-nél, de ezt bukták (meg én is...)!

Előzmény: Elar (2663)
Péter az állat Creative Commons License 2015.11.21 0 0 2664

Állítólag az övéké lesz az új hálózat, én meg most hosszabbítottam az invitellel még két évet. :-/

Előzmény: Elar (2663)
Elar Creative Commons License 2015.11.20 0 0 2663

Sziasztok

Bedobtak ma hozzám egy Telekomos szórólapot.

Létezik, hogy már elérhető nálunk?

freebird30 Creative Commons License 2015.11.08 0 0 2662

Szia!

 

Köszönöm szépen a válaszodat. Még felmerült bennem az is, hogy a ház kvázi partközeli elhelyezkedéséből adódóan nehogy baj legyen a talajjal amire épült. Nem ismerjük semennyire sem Dunavarsányt....... a terveink szerint ma, vagy holnap néznénk meg a házat. Ezt követően még jelentkeznék, esetleges kérdésekkel ha nem traktállak...

 

Köszönettel: Freebird30

 

kicsizs Creative Commons License 2015.11.07 0 0 2661

Szia!

No, itt kevés olyan lesz, aki érintett a dologban...

Tudniillik Dunavarsány közig határa röviden baromi nagy ... Ahol Te nézel házikót, az az egyik széle...

Van arra pár ismerős, nem mondtak rosszat arra a környékre! A kisebbség itt tényleg szó szerint értendő, de bentebb azért vannak olyanok akiktől tartasz, de nem sokan, viszont nagyjából egy helyen...

A belvízzel csak az Oil kút környékén van probléma a szuterénes házaknál... ott most kb 1-1,5m a vízállás...

A közlekedéssel ott nem sok bajod lehet, ha a menetrendet megkuksizod! Baromi sok busz jár arra is...

Autóval meg 3 felé is mehetsz! 510es haraszti felé, 51es büdipest felé és a Taksonyi hídon árt Csepelre...

Cserében ott az utca végén a Mami vendégház, ami jó hely, de szoktak lenni rendezvények...

Előzmény: freebird30 (2660)
freebird30 Creative Commons License 2015.11.07 0 0 2660

Kedves aktív fórumozók!

 

Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy Dunavarsányról néhány információhoz juthassak.

Házat szeretnénk vásárolni, és nem ismerjük a várost. 

Ami házat kinéztünk annak a hirdetésében azt írták az edzőtáborhoz közel van és nem közvetlen a parti utca, hanem a parti utca mögötti utcában fekszik. Aki ismeri a környéket azoknak mi a véleménye a területről? Kisebbség előfordulása milyen arányú. 

Belvízzel vannak problémák, leginkább a part miatt gondoltam erre. Közlekedéssel (autó) Budapestre jelentkeznek problémák?

Milyen a közösség? Szerettek itt élni?

 

Köszönöm ha bárki is ír néhány gondolatot a feltett kérdésekre, várok minél több véleményt a kérdéseken felül is Dunavarsányról. 

 

Jó hétvégét. 

 

Péter az állat Creative Commons License 2015.09.25 0 0 2659

Például a vasútállomáson.  

Előzmény: bklotyi (2658)
bklotyi Creative Commons License 2015.09.22 0 0 2658

Sziasztok, nemrég költöztem Varsányba, és szeretnék pár gesztenyét szedni. Tudnátok nekem segíteni, hol vannak szép gesztenyefák Varsányban? Előre is köszönöm a segítséget!

Tatjana0210 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 2656

Sziasztok! Nagyon régen jelentkeztem be, még akkor, amikor Varsányba költöztünk 2009-ben, meg utána még egyszer kétszer :)

Járdának és új buszmegállónak örülök, bár pont szidtam is őket, hogy miért most kell csinálni, amikor szeretnénk elköltözni (legalábbis a nyugati lakóparkból).

Olyan kérdésem lenne, hátha valaki ismeri jobban, mint én, Délegyházán melyik részre nem érdemes költözni. Ma este megyünk egy újépítésű házat megnézni (sajnos ingatlanossal, így a címét még nem tudom). De csak ezt az egyet nézzük ott, amúgy Varsányban szeretnénk maradni, úgyhogy a többi házat Varsányban nézzük (ott legalább tudom, hogy hova nem szeretnék költözni :D). Köszi a segítséget

kicsizs Creative Commons License 2015.08.10 0 0 2655

Végre történik valami...

Járdák mindenfelé! Ez már azért pozitiv, nem?!

Azért az építőket nem irigylem... 66 fokban térkövet rakni, nem nagy êlmêny...

kicsizs Creative Commons License 2015.05.14 0 0 2654

Drágáim! Annyira halott lett a fórum, hogy már nekem is kínos :)

 

Senkinek sincs semmi gondja? :P

kicsizs Creative Commons License 2014.12.28 0 0 2653

A körforgónál én is néztem a nyomokat... érdekes...

Szerintem inkább egy terepjárós lehet, aki nem nagyon sajnálja az autótól azt a "kis" buckát :)

Előzmény: Elar (2652)
Elar Creative Commons License 2014.12.27 0 0 2652

Hülyék vannak - lesznek sajnos. Mindig.

Elém a Habitat utcából fordul ki egy barom.

Nem zavarta, hogy van egy háromszöge....

Persze nem kért elnézést.

 

szerintetek napi mennyi autó megy át a kőrforgalmon keresztbe?

szerintem a napi 1 megvan.....

 

Előzmény: kicsizs (2651)
kicsizs Creative Commons License 2014.12.11 0 0 2651

Gratulálok az IZP-776 frsz-ú ezüst kombi PASSAT vezetőjének a 16,45ös közúti veszélyeztetésért!!! Az 51esen kb.150-160 km/h-val becsapódni a szemközti szabályosan közlekedő autóba nem túl egészséges dolog!!!
Asszem én lettem volna az utolsó, aki rajta segít!...
Egyébként valószinűleg dunavarsányi, mert arra ment, kb ugyanolyan tempóval...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!