Keresés

Részletes keresés

Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.07.31 0 0 12294

a szövegből az is kiderül, hogy ez a fehérség egyrészt nem természetes, másrész hollywoodban senki sem normális. de látom van, aki számára ez a példakép.

pont ma esett meg (és sajnos nem egyedi, viszont a praxisomban eddig csak fiatal lányokat érintő probléma).

26 éves nő, utoljára 1 éve volt nálunk utoljára - külföldön dolgozik, ilyenkor jön kontrollra -, én a fogát húztam, a kolléganőm kezelte. a hét elején volt anamnézisre, ma csiszoltuk. az összes foga (nos nem az összes csak felső 4-4-ig) szarráment a fehérítéstől, amit olaszországban végeztek idén tavasszal). gyökérkezelés mindegyiken alap, hogy ne fájjon már neki spontán, és cirkon, hogy fehér legyen. ő is hümmgött a Vita fogszínkulcson (sajnos a cirkonos még régi ABCD kulcsot használja), végül a B1-et választotta. vannak ilyen emberek. a szépség utáni vágy (erősen kérdőjeles és relatív ez a szépség) felülírja a józan észt és az esztétikumot az egészség fölé helyezi.

ráadásul szinte mindig olyan ember követeli a fehérítést, akinek normális színű a foga, semmi brutális defektus. ezért javasoltam a szakirányú beszélgetést fehérítés helyett....

Előzmény: Maxxxika (12292)
mirla Creative Commons License 2012.07.31 0 0 12293

Istenem, mit nem adnék érte, ha csak ez lenne a gondom, hogy nem tartom elég fehérnek a fehér fogaimat.

Lenne jó sok saját fogam.....

Előzmény: Maxxxika (12292)
Maxxxika Creative Commons License 2012.07.31 0 0 12292

Most ezen mi olyan meglepő?

 

"

Ten years ago, white was either shade A1 or B1 from the Vita Shade Guide, which is the most common standard shade guide for dentists. However, with the popularity of bleaching, today those shades would be considered too dark by most. In fact, I don’t know of a single young celebrity in Hollywood who would accept A1 or B1 as a light enough shade for their teeth.

 

The new standard for whiteness is typically a natural bleach shade. This is the color of a natural tooth that has been bleached. I usually use an A1 shade of porcelain blended with a bleached shade to create a color slightly lighter than natural light teeth. This method ren­ders the teeth into a bleached but still natural shade.

 

However, if a patient comes in and wants the most natural smile possible—and I mean the kind of natural that is completely undetectable even to a dentist—then I’d use an A1 shade or a shade slightly lighter than A1, because that’s the lightest that natural teeth can be without bleaching."

 

fogszínkulcs:

http://ep.yimg.com/ca/I/ultra-white-teeth-whitening_2220_102723

Azt ne mondd, hogy az A1 neked olyan marha fehérnek tűnik.

Előzmény: Lándzsa Erőskar (12289)
Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.07.31 0 0 12291

Ez is helyes megoldás. Sínezésnek hívják. Az egészben az a lényeg, hogy kiderüljün, mitől mozog a fog? Rossz szájhigiéné, esetleg egyéb a parodontiumot befolyásoló betegség...

Ha az okok eliminálhatók és van együttműködési kézség, akkor akár így is hosszútávú lehet a javulás.

Az implantátumhoz is tudni kell, hogy a fog mobilitását okozó gyulladás porodontológia módszerekkel megszüntethető-e? A nagy gyulladás miatt eltávolított fog helye nem a legideálisabb implantációra (nem lehetetlen, persze, de azonnali beültetés nem bölcs dolog).

A műtét közben nagyon sok szenvedés megtisztítani a területet és bizony csontpótlás mindig szükséges - főleg a front területen. Az ínyvonal a jól csiszolt fogak esetében szépen megtartható.

 

Abban egyetértek, hogy az esztétikai fogászat a szakma legnagyobb szemfényvesztése.

 

Az implantátumnál is leépül a csont!!!! Ezért vannak mindenféle új módszerek, csavarok, hogy ezt kompenzálják.

Előzmény: fáj a bokám (12282)
Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.07.31 0 0 12290

Akkor is hídnak nevezik, ha nincs foghiány...

Hogy lehet-e négy külön koronát készíteni az azon is múlik, hogy van-e elég hely. Esztétikailag - és tisztíthatóság szempontjából - nyilván jobb, ha külön koronák lesznek, de nem minden esetben van erre mód.

Előzmény: szaguldo kacaj (12278)
Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.07.31 0 0 12289

A1-nél világosabb fog? Pszichiáter látott már?

Előzmény: Maxxxika (12288)
Maxxxika Creative Commons License 2012.07.30 0 0 12288

Olyan tanácstalan vagyok.

Tehát ott tartunk, hogy a 4 felső metszőmre korona fog kerülni.

Én elég sárgának találom a fogaimat, és mondtam a dokinak, hogy jó lenne előtte egy fogfehérítést csinálni, de szerinte nincs smemi gond a színével.

Fogszínkulccsal megnézte, és A1/A2 környékén van.

Ahogy utána olvastam a dolgoknak, ennél azért jóval világosabb színeket is szoktak csinálni. Pl ha megcsinálnám a fogfehérítést, akkor világosabb lenne a fogam mint A1.

Viszont attól félek, hogy a fehérített foghoz megcsinálják a koronát, aztán 1 év múlva visszasárgul a fogam, akkor elég idiótán fogok festeni.

Mit tanácsoltok?

Pipicz Sándor Creative Commons License 2012.07.25 0 0 12287

Szia! 

Szerintem fogmosás, fogselyem, szájvíz, de tényleg az a lényeg, hogy csinája az ember. 

Ha a gyerek történetesen Londonban dolgozik, ott van magyar rendelő, magyar orvosokkal, pénzbe kb ott van, mintha hazajön. 

Előzmény: mirla (12268)
Pipicz Sándor Creative Commons License 2012.07.25 0 0 12286

Szia!

 

1. 55 ezer a cirkonra / darab az hmmm, reális, átlagos, ha körbenézel, azért van olcsóbb. 

2. Én az implantátumra szavaznék, annak kb rendben van az ára. Ha megbíztok a dokiban és jól dolgozik akkor azért a 10-15 százalék "olcsósodásért" nem éri meg váltani. 

A doki, vagy egy higiénikus vegy át a gyerekkel a fogmosást, fessenek lepedéket azután, hogy a gyerkőc fogat mosott. Ha odafigyel rá és motivált, akkor rövidesen megszűnik az "öröklött szuvasodás" :)

 

Előzmény: ketund (12281)
cintia0919 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 12285

Sziasztok!

Ismeri valaki Dr.Mácsik Erikát?Szekszárdon dolgozik.Most készülök hozzá préskerámia koronát csináltatni.Esetleg valakinek tapasztalata van vele?Illetve még annyi, hogy 25 ezer ft-ot mondtak a préskerámia koronára.Az árakat nézve én nagyon keveslem.Legyek ovatos?Köszi

 

fáj a bokám Creative Commons License 2012.07.25 0 0 12284

De jóóóó! :)) Akármilyen nyálasan is hangzik, de tényleg nagyon drukkoltam! :) Úgy örülök! :))

Előzmény: ketund (12283)
ketund Creative Commons License 2012.07.25 0 0 12283

Szia!

Köszönöm kérdésed. A fogaimat olyannyira megszoktam, hogy nem is tudok nélkülük létezni. Annyit jelentett, hogy mostmár olyan vagyok mint akit kicseréltek. Felszabadult, mosolygós és szép:) Mindent meg tudok enni, rágni. A gyári fogaimhoz képest  így sokkal egyszerűbb minden. Annyira jól sikerült, hogy például ragasztva még sose volt se alul, se felül! Egyszóval szuper lett!!!

Előzmény: fáj a bokám (12282)
fáj a bokám Creative Commons License 2012.07.24 0 0 12282

Szia ketund! :))

Hogy vagy, sikerült végül megszokni az új fogaidat? :)

 

Hát én, mint erős laikus, az implantátumra szavazok, meg nem értek ehhez, de ez a "stabilizálujk a mozgó fogat egy híddal"-dolog nem hangzik túl jól. Persze simán lehet, hogy van ilyen, csak én nem olvastam még róla...majd jön vki okosabb és megmondja. :)

Meg utálom, ha az eszétékiával jönnek a fogászatban, de azért az implantátum hosszútávon szerintem lényegesen jobb az esztétika szempontjából is, mint egy híd. Mármint nem tudom, hogy hosszútávon mennyire lenne szép az ínyvonal a hídnál.

Meg ugye a híd alatt leépül előbb-utóbb a csont, implnatátumnál meg nem.

 

Na, ezek csak ilyen zagyvaságok, majd lándzsa megmondja a tutit. :D

Előzmény: ketund (12281)
ketund Creative Commons License 2012.07.24 0 0 12281

Sziasztok!

Ismét itt:)

Lenne pár kérdésem. Gyerekem bicajozás közben elhagyta 1-es fogát, mellette 2-es kilazult. Egy hónapig sinezve volt. 2-es fog mindenképp gyökérkezelendő, fogak zománca nagyon sérülékeny és "hiányos". (Valszeg tőlem örökölte:( most a dokink is látja milyen volt az enyém fiatalon, és miért lett mostanra kivehető pótlásom...) Lehetőségeink:

- cirkon korona (híd) a négy frontfogra 220000.-

- 2-es fog implantáció 180000-200000.- + lehet szükséges némi csontpótlás.

Kérdésem, hogy melyik lenne a jobb megoldás, és árban mennyire korrekt szerintetek? 

Elsőre az orvosunk a beültetést javasolta, mivel az csak 1 fogat érint. 

Alapos vizsgálat után viszont ő is a korona mellett állt ki, mivel így a még mindíg mozgó fogat is lehetne stabilizálni és a frontfogakat is "konzerválni".

Szerintetek??

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.23 0 0 12280

Hát, elképzeltem a fiatalos, dinamikus gyökérkezelést, amiben nemsokára részem lesz.... Piff-puff, lefúr, reszel, pucol, letöm, öblít, fizet, késznek nyilvánítva.... Hogy maradt még egy csatorna!?! Pech! Vagy majd legközelebb, de akkor ezt az egészet újra fel kell tárni!!!!! Semmi gond, mikor ér rá legközelebb? Máris megvan a visszatérő páciens!!!! És persze ez egy új kezelésnek számít, új számlával...

Mert mi dinamikusak vagyunk! Kösz szépen!

Ha lehetne kérni, akkor én szintén egy tapasztalt dokit kérnék, akkor is, ha nem fiatalos, a dinamikát meg hagyjuk meg az autóversenyzőknek!

És mit szóltok pl. egy dinamikus agysebészhez? Ugye, bizarr?!?!

Hogy az emberek mennyire átveszik a divatos hirdetési szövegeket, akkor is, ha az ő szakmájukhoz ez nem illik.....

Előzmény: Törölt nick (12276)
mirla Creative Commons License 2012.07.23 0 0 12279

...."Fiatalos, dinamikus munkavégzéssel garantálja a magas minőséget."

 

Ezt a mondatot megmagyaráznád bővebben? Hogy a csapat ilyen, azt értem, de ez hogy biztosítja a magas minőséget? Mi itt a összefüggés?

Én egy tapasztalt, nyugodt, alapos és körültekintő, időt kellő mértékben rámfordító, gondos fogorvosra vágyom, ha beülök a székbe....

(egyáltalán nem vágyom olyankor dinamikára... sőt...)

Előzmény: Törölt nick (12276)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.07.23 0 0 12278

Hídnak akkor nevezik, ha van foghiány és a pótlás az hidalja át. Tehát a tied négy darab korona lesz.

Ha az enyém lenne, én külön-külön szeretném, mert, ha véletlenül valamelyikkel baj van, akkor csak egyet kell megpiszkálni.

Előzmény: Maxxxika (12273)
Maxxxika Creative Commons License 2012.07.23 0 0 12277

Nem neki volt az "aranykezű" asszisztense, aki....?

Előzmény: Törölt nick (12276)
mirla Creative Commons License 2012.07.23 0 0 12275

Kacaj, Boka,

Kösz a választ, akkor már kettő egy javatokra!:)

Előzmény: fáj a bokám (12271)
mirla Creative Commons License 2012.07.23 0 0 12274

Kösz a választ, Lándzsa, értem! Bölcs vagy, mint mindig!:)

A gyorstalpalásos koronakészítés ötlete számomra egyébként eleve nem nyerő, mi van, ha valami nem stimmel, és mégiscsak igazítani kellene valamit a beragasztás előtt, de már indul a repülő.... De hát van, amikor az ember kényszerhelyzetben van.

Előzmény: Lándzsa Erőskar (12269)
Maxxxika Creative Commons License 2012.07.22 0 0 12273

Voltam több fogorvosnál, úgy néz ki, hogy a 4 felső metszőmre cirkónium korona fog kerülni.

 

Azt tudja valaki, hogy ilyenkor egybe csinálják-e a négyet (gondolom ezt hívják hídnak), vagy egyenként külön készítik őket?

Ezt elfelejtettem megkérdezni a dokitól.

Ha mindkettő lehetséges, akkor melyik az előnyösebb?

fáj a bokám Creative Commons License 2012.07.22 0 0 12272

Mirla, írsz egy privit?

fáj a bokám Creative Commons License 2012.07.22 0 0 12271

Énh is! :D

Így utána még le tudom mosni a dzsuvát. :D

Előzmény: szaguldo kacaj (12270)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.07.22 0 0 12270

Én mosás előtt szoktam selymezni. :)

Előzmény: mirla (12268)
Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.07.22 0 0 12269

Rendelőt nem tudok mondani - egyébként lefogadom, hogy a probléma nem a rendelőben keletkezik, hanem a technikai laborban. Sokan dolgoznak hétvégén, főleg, akik a családi házban rendeztek be labort, de azt hiszem 2 nap alatt senki sem fogja megcsinálni. Persze nem tudom Mo-n a nyár a sok vagy a kevés munka időszaka. Szóval nem lesz könnyű - én is találkozom néha külföldről hazaérkező dolgozóval, aki hozzád hasonlóan irreális elvárásokat támaszt :-)

A fogselyemről csak annyit, hogy a probléma másodlagos, ha szabad így fogalmaznom. Épp olyan okafogyott, mint azon rágódni, hogy milyen fogkrémmel mosson az ember fogat. Nem ez számít, hanem hogy MOSSA, FOGSELYMEZZE. Nem halsz bele, ha előtte, de abba sem, ha utána, sőt akár közben is - mikor még a hab a szádban van, nyugodtan húzogathatod...

Előzmény: mirla (12268)
mirla Creative Commons License 2012.07.21 0 0 12268

Üdv minden régi és új fórumozónak!

 

Két kérdéssel háborgatnálak benneteket. Az egyik: Van-e olyan fogászati klinika Budapesten, ahol: 1. vállas előkészítéssel csinálják a koronát, nem íny alá csiszolva, és mindeközben 2.: HÉT VÉGÉN IS DOLGOZNAK. Felhívtam jó pár rendelőt, de vagy a régi technikával csinálják, vagy hét végén nem dolgoznak, illetve találtam olyat, ahol szombaton is van rendelés, modern, nagy klinika, de a fogtechnikusok nem dolgoznak hét végén.

Elvileg érthető, mindenki szeret pihenni a hét végén, de hátha tudtok ilyet.

Ideiglenesen külföldön "állomásozó" fiamnak kellene egy gyorsított, hosszú hétvége alatt megoldható kezelés, mondjuk, péntektől hétfőig tartózkodással. (most kezdett új munkahelyen, nincs sok szabadsága)

Egy gyökérkezelt rágófog koronájáról lenne szó.

Tudtok ilyet valahol nagy Budapesten?

 

A másik téma, amiről társaságban vitatkoztunk, illetve eszmét cseréltünk:

Mikor kell használni elvileg a fogselymet? Én mindig közvetlenül fogmosás után használom, van, aki pedig direkt fogmosás előtt. (nekem az úgy nagyon nem OK, úgy nyúlkálni a számban, hogy még nem mostam fogat. A másik tábor meg azt mondja, a már tiszta fogfelületen kenem szét a floss által kihozott trutyit... bocsánat...)

Szóval, kérném az illetékesek szíves hozzászólását. Még annyit hozzátennék, hogy fogmosás-fogselyem után nálam még szájvízöblítéses folyamat is jön, tehát elvileg letisztul ismét minden. Vagy rosszul gondolom?

Mi a helyes sorrend?

Ti hogy csináljátok!?!?!

 

Pipicz Sándor Creative Commons License 2012.07.10 0 0 12266

Légyszíves a spameket korlátozd a Jó fogorvost keresek topikra! 

Előzmény: Törölt nick (12263)
Pipicz Sándor Creative Commons License 2012.07.10 0 0 12265

Hát igen, néha a kevesebb több.

 

Előzmény: Maxxxika (12264)
Maxxxika Creative Commons License 2012.07.10 0 0 12264

De gáz vagy.

A hibád javíthatatlan, a helyedben biztosan kérnék egy modit, hogy törölje az eltseszett hirdetéseimet.

Előzmény: Törölt nick (12263)
Pipicz Sándor Creative Commons License 2012.07.07 0 0 12262

Volt egy páciens, aki jött, hogy igazítsam meg a fogsorát mert nagyon nem akar beállni. Azt fél évvel azelőtt készítette egy technikus a "spájzban", spórolt rajta cirka 10-15 ezer forintot. Ellenben elsiklott egy laphámrák felett, ami addigra áttétet adott. Szájüregi daganatoknál halmozottan igaz, hogy az időben való felsimerés kritikus a hosszú túlélés szempontjából. 

Higgye el minden nem kolléga, hogy nem ezeknek a betegeknek a pénze hiányzik, van beteg így is elég, de a fenti jelenség és az ehhez hasonlók miatt szerintem a tecnhikus szájban dolgozik dolgot nagyon komolyan szankcionálni kéne. Egyébként asszem sarlatánság néven most is Btk tétel. 

 

Előzmény: szaguldo kacaj (12261)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!