Keresés

Részletes keresés

Fényhang Creative Commons License 2010.01.03 0 0 782
Kedves Mindannyian!

BUÉK!

Hangulatjavítóként az alábbiakat írom:

Vennék egy Sigma/Pentax 17-70-es objektívet, egy Pentax 55-300-as telét, esetleg meglévő gépem ( *istDS ) is lecserélném legalább a K200D-re, ha sikerül megfelelő munkát, állást találnom rövid időn belül. Csere és minden egyéb megoldás is érdekel.
Ezek az Újévi terveim, remélem, hogy ettől csak jobb lesz minden.
Bízom benne, hogy egymással szemben toleránsabbak leszünk.
Ha ma fotózol, akkor most tedd és utána lapátoljál havat, mert így több kép sikerül, mint reszkető, remegő, kihűlt kézzel.

Üdv!
futobab Creative Commons License 2010.01.03 0 0 781
Az itteni adásvétel egy sajátságos forma, aki megtanul vele élni, annak vevőként és eladóként is hasznos, eredményes. Közvetlen veszteség nem ért, sírni, követelőzni felesleges.
Előzmény: stuksza (780)
stuksza Creative Commons License 2010.01.03 0 0 780

Kedves Davidon és Emyl!

Lehet, hogy furcsán hangzik, de volt annyi eszem, hogy megtettem, és személyesen vettem fel a kapcsolataot a hirdetővel. Erre sem válaszolt!!!! Akkor most hogyan adta el az objektívet???

Tehát nem csak a fórumon vártuk a válaszát, hanem a privát e-maileinken is, de ott sem érkezett!!! Tehát nem a fórumot és magunkat értékeltük többre, hanem továbbra is azt a lekezelő "nem válaszolok, leszarom a ajánlatot adó leveleimet"  stílust, amit a hirdető folytatott.

Én már régen lezártam ezt a bejegyzést, csak azért vettem fel a kesztyűt újra, mert Ti azt feltételeztétek, hogy nem tudjuk elolvasni és értelmezni a hirdetés szövegét! Jelzem elolvastuk és annak szövege szerint jártunk el, csak a hirdető stílusa nem felelt meg azoknak az elvárásoknak, melyet mindannyian elvárnánk! Ti is és mindenki más!

Előzmény: Davidon (768)
emyl Creative Commons License 2010.01.03 0 0 779
direkt írtam hogy no offense, hogy még véletlenül se szívd mellre, sajnálom hogy mégis sikerült túl komolyan venned... pedig itt pont azt nem kéne...

látom hogy nem rég regisztráltál és még nincs túl sok hozzászólásod, szval feltételezem hogy fórumozásilag sincs túl sok gyakorlatod, ezért engedd meg hogy adjak egy jótanácsot:
a fórumon az emberek nem mindig foglalkoznak azzal hogy mások érzékenységét figyelembe véve nyilatkozzanak. ez nem a többiek ellen irányul, csak van az úgy hogy egyszerűbb szimplán kertelés meg finomkodás nélkül leírni hogy mivan, mint finomkodni meg udvariaskodni. ha pedig valami egy hozzászólást mókásnak találunk, akkor poénkodunk rajta. ez egy ilyen sport :)
a lényeg: ha fontos számodra hogy jól érezd magad a fórumon, akkor célszerű az itteni postokat némi távolságtartással olvasni és megtanulni őket a helyükön kezelni. az hogy valaki lazábban fogalmaz, az nem ellened irányul, hanem ő eccerűen ilyen és nem feltétlenül téged akar a stílusával megbántani. (ha kicsit visszaolvasol itt, vagy a pentax fan clubban, akkor meglátod hogy mennyire másképp is tudok fogalmazni és rájössz hogy most egészen finoman és cizelláltan írtam :)) másrészt itt az emberek jó része ismeri egymást személyesen és nyilván ez is hozzátesz ahhoz hogy viszonylag lazán fogalmazunk, hiszen aki meg akarja érteni az így is meg fogja :)
ergo ha jót akarsz akkor ne vedd ennyire komolyan. se a fórumot, se magadat :)

ja mégvalami: január 15én lesz pentaxos tali a csülökben, gyere el, hátha azután hogy megismersz innen személyesen is pár embert, már könnyebb lesz őket és a hozzászólásaikat is a helyükön kezelni

üdv pentaxiában :)
Előzmény: dömeotto (776)
dömeotto Creative Commons License 2010.01.03 0 0 778

Köszönöm a válaszodat,ez már biztató volt számomra.

 

Barátsággal üdvözöllek!

 

 

Előzmény: Davidon (777)
Davidon Creative Commons License 2010.01.03 0 0 777
Majd megszokod te is, hogy emylnek elég karcos stílusa van.
Előzmény: dömeotto (776)
dömeotto Creative Commons License 2010.01.02 0 0 776

Kedes emyl!

 

Válaszod kissé megalázóan gúnyosra sikeredett, baráti hangon irt soraimra egyetlen egy "jó,megértő szót" sem irtál,pedig ezt vártam,hogy e gymás bántása nélkül zárhattuk volna le, ezt a már értelmetlenné vált szócsatát.

 

Fórumtársaink olvashatták,hogy soha nem irtam le egyetlen-másokat estlegesen -bántó szót sem és most is őszinte Pentaxos barátsággal üdvözöllek!

Előzmény: emyl (775)
emyl Creative Commons License 2010.01.02 0 0 775
ja meg nemtom mondtam-e mán de Boldog Új Évet meg jó fényeket meg minden ilyesmit
emyl Creative Commons License 2010.01.02 0 0 774
"Nem hiszem,hogy túlértékeljük magunkat, csak bizonyos általános emberi szabályokat hiányoltunk"

figy (no offense)

1: azt írta hogy ajánlatokat mailban vár. nem mondta hogy az innen jelentkezőknek fogja eladni a ojjektívet, nem értem hogy miért kell rajta rugózni... lehet ehhez "emberi szabályt" álmodni, de minek...

2: a hirdetés után nem sokkal már írta hogy elkelt a cucc, szóval olyan sokáig nem is kellett benedvesedve izgulnotok hogy vajon ki kapja meg

3: egy szaros stigma zúm miatt ekkora vircsaftot csinálni... kicsit röhejes vót, na... :)))
Előzmény: dömeotto (773)
dömeotto Creative Commons License 2010.01.02 0 0 773

 

Kedves  Davidon és Emyl!

 

Ne haragudjatok,nem akarom én tovább "húzni"ezt a dolgot-főleg kissé kivül állóként-de engedjetek meg utoljára egy-két mondatot.Nem hiszem,hogy túlértékeljük magunkat, csak bizonyos általános emberi szabályokat hiányoltunk,amelyeket-ha nem veszünk figyelembe, kapcsolataink válnak nehezebbé.Ezeket-mindegy,hogy ezen a fórumon,vagy máshol-véleményem szerint szem előtt kell tartanunk.

Előző szólásomban irtam,hogy  MINDENKIT MEGÉRTVE, és ezt kérem tőletek is!

 

Új fórumtárs vagyok és idősebb korom ellenére is nagyon jól érzem magam közöttetek,remélem még hosszú ideig.

 

Pentaxos barátsággal kivánok Nektek minden jót!

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.02 0 0 772
Tiszta szerencse, hogy válság van...
Előzmény: Davidon (770)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.02 0 0 771
Eladó Pentax AF 28-80/3.5-4.7 15000 HUF, Vivitar Series1 19-35/3.5-4.5 PKA értelmes ajánlatért.
Érdeklődni mélben vagy itt lehet.
Davidon Creative Commons License 2010.01.02 0 0 770
már nem bírtam tovább...
Előzmény: emyl (769)
emyl Creative Commons License 2010.01.02 0 0 769
ezt én se mondhattam volna szebben :))
Előzmény: Davidon (768)
Davidon Creative Commons License 2010.01.02 0 0 768
Ha már ennyit rinyáltok miatta: ott volt, hogy mail publikus. Én ha komolyan érdekel egy obi, akkor közvetlenül keresem meg az eladót (e-mail/telefon), nem arra várok, hogy elémhozzák. Ha ennyit tökölődtök rajta ne csodálkozzatok, hogy elviszik előletek.
Ha az fáj annyira, hogy a karácsonyi őrület közepette nem válaszolt nektek pár napon belül, akkor meg szerintem kicsit többre értékelitek a fórumot/magatokat, mint kellene... Bocs.
Előzmény: stuksza (764)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.02 0 0 767
Sigma 70-300 APO DG MACRO f/4-5,6 + Hoya Pro1 Digital szűrő (58mm) - 30 000 Ft
sefotos Creative Commons License 2010.01.02 0 0 766
Eladó igen jó állapotú objektív:

RMC Tokina 28/2.8 (P/K bajonett), hátsó sapkával és tokkal, 9000 Ft.
(RMC Tokina 80-200/4 elkelt!)

Kipróbálható Budapesten. Mail publikus.

Kép: lásd 735. hozzászólásnál.
x_adam_x Creative Commons License 2010.01.02 0 0 765
BUÉK minden Pentaxosnak!
Eladóvá vált egy-két cuccom....

Pentax K10D + kitobi + Soligor DHG UV szűrő (135 E)

Pentax AF 540 FGZ vaku 54-es kulcsszám (80E)

PENTAX smc P-FA 50 mm f/1.4 objektív (+ nemzetközi garancia) (65E)

Tamron SP AF 70-200 mm F/2,8 Di LD IF MACRO +Hoya HMC UV szűrő (170E)

LowePro Nova 3 AW, fekete-szürke (10E)

A váz másfél éves, kb. 37000 expoval rendelkezik. Kifogástalan állapotú, karc és kopásmentes. Adok mellé még egy tartalék akkut is és egy vezetékes távkioldót.

Mindegyik objektív karc, kopás és gombamentes.
Minden terméknek megvan az eredeti doboza.

Mail: x_adam_x[kukac]freemail(pont)hu
tel: 06- húsz- 539-86-huszonnyolc

Üdv: Ádám
stuksza Creative Commons License 2010.01.02 0 0 764

Pontosan így van, ahogy "dömeottó" írta.

Mindenki annyi helyen és módon hirdet, ahogy az jól esik. De a hirdetésre érkező kérdésekre, ajánlatokra kérjük egy rövid válasszal reagálni (elkelt, már nem aktuális, türelem válaszolok, stb). Ezek a jó kapcsolatok illemszabályaihoz tartoznak. Gondolom a végleges vevővel többet kommunikált, hogy az üzlet lértejöhessen.

 

Szerintem ezzel az üggyel többet foglalkozni már nem érdemes. Én csak annyit kívánok magunknak, hogy legyünk egymáshoz türelemmel, megértéssel, ne ellenségek, hanem összetartó társaság legyünk!

Előzmény: dömeotto (763)
dömeotto Creative Commons License 2010.01.02 0 0 763

Teljes  jószándékkal és részben-ebben az adás-vételben-kivülállóként úgy gondolom,hogy többeknek az volt a felvetése,hogy egy nemleges választ vártak az eladótól megkeresésükre,főleg akkor,ha-mint tudjuk-az objektiv egy nap alatt elkelt.

A felvetés lényege tehát nem az volt, hogy másnak adta el!

Ha egy kicsit is figyelmesek vagyunk egymás iránt,akkor azt hiszem, hogy sok örömünk lesz az új évben is beszélgetéseinkben.

Ezzel a gondolattat- ÉS MEGÉRTVE MINDENKIT- Pentaxos barátsággal  üdvözöllek Benneteket!

Előzmény: apca (760)
sefotos Creative Commons License 2010.01.01 0 0 762
Eladó igen jó állapotú objektívek:

RMC Tokina 28/2.8 (P/K bajonett), hátsó sapkával és tokkal, 9000 Ft.
RMC Tokina 80-200/4 (P/K bajonett), 2 sapkával, 10500 Ft.

Mind kipróbálható Budapesten. Mail publikus.

Képek: lásd 735. hozzászólásnál.
stom93 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 761
használtan mennyiért lehet találni fix 200mm es obit?
apca Creative Commons License 2010.01.01 0 0 760
Mindettől függetlenül, nem biztos, hogy valóban megvettem volna az objektívet,
Akkor miért is kellet ez a hiszti?
Nem kért tőled írásos engedélyt két tanúval ellenjegyezve, hogy más jelentkezőnek odaadhassa a cuccot?
Előzmény: Fényhang (758)
Rókaegér Creative Commons License 2010.01.01 0 0 759
Sziasztok!

Én vettem meg plazmaperoxid obiját, mivel publikus volt a mail elég hamar 1 nap alatt lerendeztük az adásvételt. Egyébként teljesen korrekt ember, az objektívet akár újként is árulhatta volna, olyan megkímélt. Nem tudom, hogy máshol hirdette-e én mindenesetre azt mondom, hogy gyorsabb voltam nálatok és komolyan is gondoltam a vásárlást ezért jött össze. Mindenesetre most nekem vált eladóvá az alap kit 18-55-ös objektívem mely 1 éves szintén megkímélt, ha valakit érdekel írjon.

Üdv Mindenkinek és B.U.É.K
Előzmény: Fényhang (756)
Fényhang Creative Commons License 2009.12.31 0 0 758
Mercutio:

Igazad van, de Én, - meg talán sokan mások - nem szeretem az ilyen "matematikai esélyeket."
Mindettől függetlenül, nem biztos, hogy valóban megvettem volna az objektívet, sajnos holnaptól megint álláskereső leszek - és az a pénz, amit az obira szántam volna, jó lesz másra. :(

BUÉK!

Üdv!
Mercutio_ Creative Commons License 2009.12.31 0 0 757

Logikus, hogy nem csak itt hirdette meg, ha nem ráérős a dolog én se csak ide dobnám fel.

Lelkileg pedig az itt látható érdeklődés alapján már fel lehetett készülni rá, hogy matematikailag nagyobb az esély a "nemnyersz"-re.

 

Előzmény: Fényhang (756)
Fényhang Creative Commons License 2009.12.31 0 0 756
plazmaperoxid:

Köszönöm, köszönjük, hogy válaszoltál.
Szívesen vettük volna, - ha már itt a fórumon lévőknek ajánlottad - hogy vársz a mi jelentkezésünkre, érdeklődésünkre és válaszra méltatsz bennünket. Nem tetted, sebaj.
Bízunk benne, hogy esetleg rajtad kívül, más is tanul ebből, hogy ha itt meghirdet valamit, akkor megvárja míg reagálnak rá és időt is ad az érdeklődőknek a döntésük meghozatalára.
Esetleg, ha más úton is próbálkozik az értékesítéssel, azt tudomásunkra hozza, hogy legalább lelkileg felkészülhessünk az elutasításra, vagy éppen az elfogadásra.

BUÉK!

Üdv!

Davidon Creative Commons License 2009.12.30 0 0 755
Na ezt megkaptátok :D
Előzmény: plazmaperoxid (754)
plazmaperoxid Creative Commons License 2009.12.30 0 0 754
Sziasztok!
Az objektív elkelt.
Mindenkinek BUÉK!
aGinger Creative Commons License 2009.12.30 0 0 753

Sziasztok,

LensPen-t árul valaki esetleg jóárasítva?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!