Keresés

Részletes keresés

optimus prime Creative Commons License 2008.04.19 0 0 165
Társulj be a jövő heti koizásba, ha van kedved! A helyszin Kistarcsa és vasárnap lenne, bár Somapnak és Alvinnak szombatot említettem. Bocsánat!
Előzmény: Koi-s (157)
optimus prime Creative Commons License 2008.04.19 0 0 164
Somap bátyám, szépek a halaid!Lassan az ország legnagyobb ménesét cserebeléled össze csak a satnyákból!:)
Jövő héten akkor sok szertettel látnálak titeket egy szolíd kis koizásra!
Előzmény: somap (163)
somap Creative Commons License 2008.04.19 0 0 163

Itt vannak a képek!

Lehet véleményt nyilvánítani! 

 

Előzmény: Törölt nick (162)
somap Creative Commons License 2008.04.19 0 0 161

Sziasztok Optimus és Alvin!

 

Jó fotók születtek a mai halászaton! :-)

Rakok fel néhányat, csak áttöltöm a gépről! :-)

Somap

 

somap Creative Commons License 2008.04.17 0 0 159

Szia Alvin66!

Ha tudsz holnap délután hívj fel.

Somap

optimus prime Creative Commons License 2008.04.17 0 0 158
Szívesen adok 2-3kis aranycompót, ha elfogadod! Még nem szaporodtak, de tervezzük Somap bátyámmal, hogy majd elkapjuk őket egy fejésre.
Nekem a 2.koi shusui-nak tünik, ha nem is a legtisztább fajtának, szép jószág!A shusui az első Japánban tenyésztett pikkelytelen koi.Asagi és a német tükörponty keresztezéséből származik.
Az első talán a shiro bekko-nak tünik,fehér test fekete folttal a háton.A harmadik, hát jó kérdés,nekem tetszik.:)
Nézd meg majd ezt a linket itt 3 koi közül kell kiválasztani a legjobbat,szerintem érdekes :http://www.akca.org/judging/shusujav.htm
Ez pedig a külömböző fajtákat írja le és a nevek kiejtését is meghallgathatod.
//www.koi.com/reference/encyclopedia/


Előzmény: Koi-s (157)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.16 0 0 157
Ám legyen:






Előzmény: somap (156)
somap Creative Commons License 2008.04.16 0 0 156
Várjuk a képeket!
Előzmény: Koi-s (154)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.16 0 0 155
Nagyon látványos a kép! A kicsi csalihalnak tűnik a nagy mellett. Azzal egészíteném ki, hogy nálam színtől függetlenül voltak hasonló szétnövések.

Üdv.: Koi-s
Előzmény: optimus prime (152)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.16 0 0 154
Legalább olyan sárga vagyok az irigységtől, mint az aranycompóid… :)

A compót én is a legszebb halak egyikének tartom. Sajnos a környékünkön nem igazán lehet fogni, eléggé megritkult. Szaporodni nem szoktak az „aranyosak”? Csak mert érdekelne néhány darab.

Meggyőztél márna ügyben… legalább lenne aki elmeséli, hogyan viselkednek kisméretű tóban. Azért nem ígérem biztosra, mert jól rá kell érezni az időpontra. Ráadásul alig van időm eljutni arra a helyre, de majd igyekezem.

Nálam a hétvégén az aranyhalak jártak násztáncot. A koi-k meg jól bekajáltak belőle…


Terhelhetlek újabb koi képekkel?

Üdv.: Koi-s
Előzmény: optimus prime (151)
somap Creative Commons License 2008.04.16 0 0 153

Szia!

 

HA nem tudnám, hogy a halakat együtt szaporítottuk, én se hinném el!

 

Somap

optimus prime Creative Commons License 2008.04.15 0 0 152
Ezzel a képpel szeretném érzékeltetni a hatalmas külömbséget 2 egyívású hal közt.
optimus prime Creative Commons License 2008.04.15 0 0 151

Feljárnak az etetésre az aranycompók, egyébként pedig nyáron lelátok a vízfenékig (kb.1,8m). Nagyon szépek és nem utolsó sorban szívósak is. 4évesek, 10db nagy van és 5kicsi. Valamiért engem a kifejlettek formája a pisztrángra emlékeztet. Sima compóból is van vagy 10db nálam, az egyik legszebb halnak tartom.

Egyáltalán nem iszapos a víz nálam és a nagy tónál van egy külső szűrő,egy belső és nyáron még 1 szökőkút+vízköpő. Elég mély is a vízem, ráadásul árnyékos is, így aztán nyáron is elég hideg a tokféléknek is. A kecsege etetéskor egész a felszinig kiváncsiskodik  és szépen termeli be a csontit. Ajánlatos nekik élő kaját is adni és/vagy süllyedő tápot. A koik ezt is nagyon szeretik, ezért a legtöbb tokfélékkel is foglalkozó weboldalon megemlítik, hogy nehogy éhen haljanak a koiknak köszönhetően. Az albinó kecsege nagyon látványos még, csak kissé nehézkes beszerezni.

Nagyon nagy szívesség lenne tőled, ha segítenél megoldani a márna dilemmámat!

Biztos kibírná nálam, olvastam, hogy valamelyik horgásztóban is telepítettek.

A kois képekkel kapcsolatosan sajnos nem tudok okosat mondani, mert nem sztenderd fajták, de keresgélek még! 

Előzmény: Koi-s (149)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.14 0 0 150
Szia!

Nálam már február vége óta esznek a koi-k. Ekkor még csak előkészítő etetést végeztem, de az utóbbi néhány hétben már sokat esznek. Ez azt jelenti, hogy a súlyuk majdnem 1%-ának megfelelő tápot kapják naponta. Mondjuk én most „hizlalom” őket, had nőjenek, mert még kicsik (15-24cm).

Képek jöhetnek…

Üdv.: Koi-s

Előzmény: somap (148)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.14 0 0 149
Mennyi idősek az aranycompóid? Lehet őket látni időnként? Elvileg fenéklakók, de az etetésre gondolom feljönnek. Tapasztalatok?

Na igen, a vegyszerek… én soha nem használtam semmilyet. A tóba bele tartozik az alga, ettől lesz tószíne. Jól kell(ene) felépíteni, betelepíteni s akkor nem vészes a dolog.

A tokfélékkel volt már dolgom (kecsege), csak nagyobbat nem akartam a tóba tenni, mert szerintem kicsi nekik a hely. A másik oka pont az általad is említett nagyobb oxigén igény. Meg nem kimondottan kedvelik a koi-k által felkevert iszapos vizet sem. Nálad nem iszapos a víz? Talán a leendő tavamba kipróbálom, ott a nagyobb víztömegben jobban ellesznek. Ebbe szeretnék egy 2-3 méter mély kutat építeni, ott kibírják a meleg nyarakat is. A képeket várom ám...

Márna ügyben: az oxigén igénye még a tokféléknél is nagyobb picivel, és ragaszkodik az áramló vízhez is. Saját tapasztalatom nincs vele. Szerintem kicsivel kellene próbálkoznod, azt talán sikerülne átnevelned. Persze nem lesz egyszerű szerezni, mert ugye méretkorlátozással védett. Időnként járok egy patakhoz, ahol kíváncsiságból szoktam halászgatni. Néhány éve fogtam márna ivadékot, amit persze vissza is engedtem. Tehát oda járhatnak fel a Dunából ívni. Azt elég nehéz kitalálni mikor vannak ott, de talán a „tudomány” nevében megbirkózok a lelkiismeretemmel, s néhányat fogok neked (ha tudok). A hétvégén egyébként pont ott voltam, de még kihalt a víz, mindössze egy tarka gébet(védett!) sikerült meglesni.


Üdv.: Koi-s
Előzmény: optimus prime (147)
somap Creative Commons License 2008.04.14 0 0 148

Sziasztok!

 

Ti már rendszeresen etetitek a koikat?

Én tegnap kezdtem, tápozni őket.

Szombaton csinálok fotókat is!

 

Somap

optimus prime Creative Commons License 2008.04.14 0 0 147

Citromsárgák az aranycompók, esetleg kis fekete folt van a hátukon, de fehér csík is előfordul rajtuk. Szépen megnőttek már.

Két kis kecsegét sikerült hatalmas szerencsével beszereznem 4 évvel ezelőtt, aztán jött(fogtam) egy másfél kg. körüli tokot. Minden szépen alakult velük, nagyon látványosak voltak, főleg a tok volt az a maga kb. 40 centis hosszúságával. Van képem róluk, majd felteszem. Tavalyelőtt aztán egy hülye algásodás elleni vegyszeres kezelés eredményeként csak 1 kecsegém maradt élve. Soha többet nem is fogok ilyen szereket használni! A legérzékenyebbek a snecik( rögtön feladják a harcot),aztán a tokfélék reagálnak abszolút negatívan.Természetesen a kagylók, csigák addigra már odaát várnak rájuk.Lénai tokot elég gyakran lehet venni, 6-8 centis méretben, na ezt annyira nam ajánlom. Nagyon suta kis jószágok, belakadnak mindenbe és kicsi az esély rá, hogy megéljék a békés öregkort. 20 centi körüli méretben már nagyobb biztonsággal megmarad. Szerintem érdemes megpróbálkozni vele, mert olyan mintha 1 kis cápát tartanál a kertben.:)

Érzékeny még a 20 fok feletti vízre, a kevés oxigénre és nagyon lassan eszik a koikhoz képest és csak fenékről.

Tegnap kaptam 3kis lénait a testvéremtől, a monori kisállat vásáron vette őket.

Amit még nagyon szeretnék a tavamba az a márna, ha esetleg van javaslatod, hogy szerezhetnék, kiváncsian várom.

Előzmény: Koi-s (146)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.13 0 0 146
Szépek a halaid… az aranycompó gyönyörű… ő valóban citromsárgába hajló és nem narancsos?

Az alsó koi-d….. hát... tényleg csinos… :)

Üdv.: Koi-s
Előzmény: optimus prime (144)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.13 0 0 145
Szia!

Igen tudom hogy nem egyszerű és egyértelmű a meghatározás. Éppen ezért köszönöm, hogy megosztod a tudásodat velem (velünk)!

A múltkori háta valóban zöldes árnyalatú. Ez tudtommal eléggé ritka. Olyan a hatása, mintha a sárgába a fekete belemosódott volna.

Sokféle halam volt már, de tokféléből nem tudtam kicsit szerezni. Neked mióta van? Hogyan bírják a kis tavat? Hogyan viselkednek? Elő szoktak bukkanni néha? Mekkorák?

Akkor az alábbi koi-knak sincs igazándiból elterjedt neve?


Üdv.: Koi-s





Előzmény: optimus prime (143)
optimus prime Creative Commons License 2008.04.12 0 0 144
Ma rendeszkedtem a kis koiknál és még kifogtam ezt-azt a nagyoktól, néhány kép nektek.
optimus prime Creative Commons License 2008.04.11 0 0 143
A koi kiállításokon zsüriző szakértők komoly képzést kapnak és még így is vannak vitás esetek. Ne vedd biztosra amit mondok, még csak felszínesek az ismereteim.
Ogon-nak nevezik az egyszinű (fehér,citrom,narancs,piros és krém) koikat ami lehet sima vagy fémes szinű is. Tehát nem feltétlenűl minden Ogon fémes. Szerintem az első Y.O.
Igen a kettes szinte biztos, hogy Orenji-Ogon.
A hármas nem lehet Yamabuki-Ogon, mert nem egyszinű. Megnézegettem néhány képet és nem láttam hasonlót,szerintem ők ezt már nagyon rég kiszelektálták volna.
Zöldes az folt a hátán? Van a kicsik közt nekem is néhány hasonló.
Az utolsó kettő szerintem ghost, sajnos az ötödik képnél már elég sötét a víz.
Nézd meg majd ezt a linket:http://www.koipondfever.com/ogon-koi.htm
Holnap már tényleg rakok fel képet, a kis koiknál fogok rendeszkedni.
Tokfélékkel nem probálkoztál a tavadban?

Előzmény: Koi-s (141)
kuvasz3 Creative Commons License 2008.04.10 0 0 142

Szia! Igazad van,csak hát az ember maradjon mindig szerény!Vannak tapasztalatok,de amikor nap mint nap újakat olvasok,látok,akkor elbizonytaladok,hogy nem tudok semmit.

Szóval a kérdésedre válaszolok: Van egy kb 30cm-es koi,ő nagyon virgonc.Egyszer kiugrik a tóból.És van egy citromsárga:kb 20 cm.A harmadik:Egy fehéres alapon fekete foltos,és rózsaszín fejű egyed.

Nekem van még a tóban 2db kb18-20 cm vörösszárnyú keszeg,egy nyurga potyka:kb28cm.

Van kb 15 aranyhal,és kb 25 db pici(6-7cm keszegféleség.

Most nincsen friss fotóm,de ha lessz  rakok fel.Egyenlőre ezek vannak,de azóta változtattam a tavon egyet,s mást.Üdv

Előzmény: Koi-s (136)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.10 0 0 141
Szép estét!

Az Ogon-ok fémes színűek? A „sima” citromsárga is annak számít? Az első koi nekem nem tűnik fémes színűnek… ettől még Yamabuki Ogon? Vagy Ki-ogi?

A második ezek szerint Orenji Ogon?

Mi a helyzet a harmadikkal? Attól, hogy van a hátán egy sötétebb sáv ez még Yamabuki Ogon csak „rosszabb” minőségű?

Tehát a tegnapi Kin-Kabuto… a mai negyedik a narancsba hajló színével, és ötödik a sötétebb narancs színével vajon milyen faj?


Mára nem fárasztalak tovább! Köszi a segítséget. Nem ijesztgetés képpen, de lesz még néhány kérdésem… :)

Üdv.: Koi-s









Előzmény: optimus prime (137)
somap Creative Commons License 2008.04.10 0 0 140

Sziasztok!

 

Ez most jött egy koi-s hírlevéllel  http://www.tategoi-koi.com

 

Somap

somap Creative Commons License 2008.04.10 0 0 138

Jó Reggelt!

Optimus! Te nem tudsz aludni?! :-)

Doktorbácsihoz cipelés jó móka! Különösen a pénztárcának! Tapasztalatból mondom!   :-)))))))

Somap

 

Előzmény: optimus prime (137)
optimus prime Creative Commons License 2008.04.10 0 0 137

Jó reggelt!

 

Az első képpel kapcsolatban még:az Ogon eredetileg arany (sáfrány) szinű. A citromsárga a Yamabuki Ogon, a fémes sötétnarancs csillogós a az Orenji-Ogon. A Platin-Ogon (Purachina) tiszta fehéres,platinás. Az egérszürke variáció a Nezu-Ogon, ha pedig ez helyenként fehérbe hajlik már Shiro-Ogon-ról beszélünk. :)

 

Yamabukim és Orenjim nekem is van, ha ma sikerül valamelyiket elkapnom, vagy bármelyiket akkor ma képfeltöltés lesz!

 

A második képen a már sokat emlegetett Ghost koi van, ennek is kicsit utána néztem mert, elég érdekes. Szóval ez a fajta a vadponty és a Purachina vagy Yamabuki-Ogon randija következményekén jön létre. A jó minőségű szürkésezüstöst már Nezu-Ogonnak hívják. A közepes minőségűt feketés testtel és ezüstös vagy arany árnyalatú háttal már Ginbo-nak illetve Kinbo-nak hívják. A legrosszabb és most légy erős, a Kin-Kabuto és Gin-Kabuto amelyek, feketés testtel és egy arany vagy ezüst mintát viselnek a fejükön. Mindehez még arany vagy ezüst szélű pikkelyeket vesznek fel. Azt írja még, hogy népszerű fajta a könnyű és olcsó szaporíthatósága okán. A neve (ghost) valószinűleg a régebbi publikácíókhoz kötődik, mert a fejen a halálfejhez hasonlatos rajzolat látható. Ez érdekes, mert egyik kedves barátom is halálfejesnek nevezte el az egyik ilyen halamat.

A hozzáértők mindennek ellenére értéktelennek tartják, hiszen visszaüt a vad pontyra. Nekem is van kettő a tóban, ezek után mit csináljak?!:)

 

Igazad van a méréssel kapcsolatban, pontosabban lehetne kezelni a takarmányozást méréssel, de ez egy gyenge pontom a sok közül. Nálam ez úgy zajlik, hogy amikor arra járok megkinálom őket egy kis táppal, esetleg nasiznak csontit (literszám). Én meg boldog vagyok, hogy milyen szépen esznek, ha nem akkor nemsokára doktor bácsihoz viszem valamelyiket. Nagy álltalánosságban erősen túletetem a halaimat, Somap barátom a tanú rá.

Előzmény: Koi-s (134)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.10 0 0 136
Szia!

Akinek 4 éve van tava az már nem kezdő! Te már túl vagy néhány teleltetésen, néhány forró nyáron…. a saját tapasztalat mindennél többet ér…

A tóbővítésről tudnék mesélni…. mint szerintem itt mindenki… :)

Milyen és mekkora halaid vannak még?

Várjuk a képeket!

Üdv.: Koi-s
Előzmény: kuvasz3 (135)
kuvasz3 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 135

Szia Somap!

Köszönöm szépen!

Abszolút kezdő vagyok,kb.4 éve van tavam.Úgy kezdtem,hogy reggel felkeltem 2004-ben,és azt mondtam az asszonynak,hogy ma csinálok egy kis tavat.Kicsit furcsán nézett rám,de az eredmény lenyűgözte.Az első tavam kb 70cm mély,3M hosszú,és 1.2M széles volt.3 évig csodáltuk,tónak neveztük,pedig tócsának is kicsi volt.Tavaly 2007-ben csináltam egy kb.8000 literes nagyobb tócsát.

Sajnos kicsi a kertünk,ezért már csak max egyszer építhetem át a tavat nagyobbra.

Köszi a koi-mra vonatkozó dicséretet! Igazatok van,ez már legalább 3-szor másolt kép.Megpróbálok még a héten fotózni!

Üdv nektek!!!

Előzmény: somap (130)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.09 0 0 134
Köszi a tegnapi faj meghatározást!
Ehhez mit szólsz?


Üdv.: Koi-s

Előzmény: optimus prime (118)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.09 0 0 133
„Olyan régen volt ez a hozzászólás, hogy már nem is emlékszem rá! :-)”
Kicsit felpörgött a fórum…. Az utóbbi néhány napban annyi hozzászólás volt, mint az előző 3 évben összesen…

Üdv.: Koi-s
Előzmény: somap (129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!