Keresés

Részletes keresés

Krammer András Creative Commons License 2013.02.25 0 0 2

Marhaságot írtam, nem tudom, miért a 120mm maradt a fejemben!??

Ez van: MF-200 L=4,0 - 9,0 m

http://www.sw-umwelttechnik.hu/uploads/media/Korureges_fodempanel.pdf

Ők méretezték, gondolom a rétegrenddel egyetemben.

De azért mégis szeretném a súlyt minimalizálni, ami rákerül.

6mm EPS és 60mm beton a lehetőség.

Alatta pince van, fűtetlen, de a pince körül is pince van ami nem a ház alatt van, ennek a falát is fogom szigetelni.

Tehát hőszigetelés, külső pince, hőszigetelés, belső pince, e fölött van a födém, ami már a lakásban van.

 

Tehát 200mm a födémpalló!

 

Előzmény: KömKel (0)
PETYUS Creative Commons License 2013.02.25 0 0 1

Vannak valahonnan jó tapasztalataid a padlófűtésről?

Mert nekem csak rosszak vannak. Én biztos nem erőltetném. Cuki kis radiátorokat a megfelelő helyekre, termosztátszelepekkel! Sokkal jobb.

Előzmény: Krammer András (-)
KömKel Creative Commons License 2013.02.25 0 0 0

Födémpalló és 12 cm vastagság? Meglehetősen karcsúnak tűnik... ez nemhogy a padlófűtést nem birja el, hanem alkalmatlan a beépitéssel járó hasznos terhek elviselésére.

Jó lenne ezt pontositani, mielőtt bármibe is kezdesz.

 

Ha ez alatt saját lakóteretek van, akkor elég pár centi hőszigetelés alulra, de ha más lakása, akkor 8-10 cm hőszigetelés nélkül neki fogsz egy remek mennyezetfűtést csinálni.

 

Az amcsiknál csinálnak könnyűszerkezetes padlófűtést is, itt egy házilagos módszer:

http://www.builditsolar.com/Projects/SpaceHeating/SolarShed/House.htm

 

(Már vitatkoztunk a barátommal ezen, mivel csináltunk rendszerlemezes mennyezetfűtést, hogy jó lenne padlóra is, szárazpadlós kivitelben.)

Előzmény: Krammer András (-)
Krammer András Creative Commons License 2013.02.25 0 0 topiknyitó

Szeretnék padlófűtést beépíteni, csak egy kicsit speciális a helyzet.

Födémpallós a helység, ahová be szeretném rakni a fűtést.

A födémpallók elég hosszúak, 8m körül vannak, és 120mm vastag, nem szeretném nagyon megterhelni a fedő betonnal.

Ezért azon gondolkoztam, hogy a könnyűbeton alkalmas lenne e erre a feladatra, esetleg valamilyen kompromisszumos megoldásra is hajlandó volnék.

A hagyományos rétegrendben körülbelül 120mm áll rendelkezésre, a kialakításra.

A baumix cég, akinek voltak anyagai ehhez, az bezárt, van valakinek ötlete, hogy mi lenne itt a legjobb megoldás?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!