Keresés

Részletes keresés

somap Creative Commons License 2008.04.25 0 0 183

Mit szereztél be?! :-)

Somap

Előzmény: optimus prime (182)
optimus prime Creative Commons License 2008.04.24 0 0 182
Márnát, márnákat hozzál magaddal!:)
Örülök, hogy nem értesz egyet velem és igazad is van, mert tényleg eröltetett az aka bekko-zás.
Nekem tetszenek a fátyolosak és van is néhány, még csak 10centi körüliek és sajnos elég jól rejtőzködnek. Idővel majd felbátorodnak valószinűleg.
Ennek a kék színváltásnak majd utánaolvasok és beszámolok róla.
Holnap rakok fel képet új szerzeményekről, régi vágyam teljesült velük.
Előzmény: Koi-s (179)
optimus prime Creative Commons License 2008.04.24 0 0 180
Délután 2óra magassága megfelelne mindenkinek?
Koi-s Creative Commons License 2008.04.24 0 0 179
A kékes árnyalatú koi valóban szép, csak sajnos a lassabban növő példányok közé tartozik. De majdcsak megnő. Érdekes módon, a tavaly kora nyáron vett kék színű koi-k őszre teljesen megváltoztak. Kifakultak, vagy szürkés-feketés árnyalatba váltottak át. Fogalmam sincs miért alakult így. Ötlet? Ezt most tavasszal vettem, találtam, remélem ő már marad kék. Van egy társa is, ő kicsit nagyobb, s a háta sötét(fekete) foltos, de az oldala már élénk kék. Teszek fel majd képet róla.


Az aka bekko azért sántít, mert sajnos nem piros az alapszíne, inkább sötét narancs. Ő a kis kedvenc, mert picike maradt. Neki is van nagyobb társa, csak az tükrös (doitsu).

A fátyolos koit nem igazán szeretem, így nem volt helye a tóba.

Vasárnap rendben. Mikor lesz a hálóvetés? Mit vigyek magammal (a fényképezőn kívül)?


Üdv.: Koi-s
Előzmény: optimus prime (177)
somap Creative Commons License 2008.04.24 0 0 178

Szia Oprimus!

 

Mikor lesz a vasárnapi party?

 

Somap

Előzmény: optimus prime (177)
optimus prime Creative Commons License 2008.04.24 0 0 177

Kifejezetten tetszik ez a kékes első halad!

A második egy hi utsuri lenne, ha a fekete lenne az alpszine és narancs a foltja.

Így talán aka bekko...

Fátyolos koid van esetleg?

Kivárom amíg sikerül márnát fognod, a géb Thick asztala, de azért köszönöm. :)

Csatlakozol hozzánk vasárnap?

Előzmény: Koi-s (168)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.21 0 0 176
Szia!

Elnézést, amiért érthetetlenül fejeztem ki magam. Úgy értettem, hogy Szarvas elején (a 44-es út felöli részén) nagyon szép a holt-Körös. Sok szép rész van, amiből jó ötleteket lehet szerezi annak, aki nem egy kövekkel kirakott tavat szeretne építeni magának.


Üdv.: Koi-s
Előzmény: somap (175)
somap Creative Commons License 2008.04.21 0 0 175

Szia!

Hogy érted, hogy "ajánlott Szarvas azon része"?

Azt tudom, hogy ott van a HAKI, de nem értelek egészen!

Somap

 

Előzmény: Koi-s (174)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.21 0 0 174
Tavaly olyan tápot vettem tőlük, ami csak úszott, egy darab sem merült el. Most direkt nem olyat rendeltem. Erre azt mondták, hogy 30% süllyed, a többi lebeg. Amit eddig etettem, annál 90% süllyedt. Talán, ha kicsit „szárad”, akkor pont jó lesz. A lebegő akkor 70003 típusként került forgalomba. Kérdezz rá, biztos lehet rendelni. A mostanit 70008 kóddal adták.

Nincs közel, egy ismerőssel szoktunk felváltva járni. Majd legközelebb egyeztetünk, bár most 100kg-t vettem... Viszont tavasoknak, halasoknak kimondottan ajánlott Szarvas azon része :)

Üdv.: Koi-s
Előzmény: somap (173)
somap Creative Commons License 2008.04.20 0 0 173

Szia!

 

Szarvason én is voltam! :-)

Jó a tápjuk, csak süllyedő változat, így a halakat nem látom amikor esznek. :-(

Ha tudtam volna hogy mész arra, bizniszeltünk volna ponty-startertáp ügyben! :-)))

 

Üdv

 

Somap

 

 

Előzmény: Koi-s (172)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.20 0 0 172
A koi tápot Szarvasról szoktam beszerezni. Ott van egy tápkeverő, ahol a HAKI által kifejlesztett adalékokkal készítik a tápot. Ráadásul olcsó is, 200Ft/kg.

Üdv.: Koi-s
Előzmény: somap (171)
somap Creative Commons License 2008.04.20 0 0 171

Szia!

 

A tó nemnagy kb 7x16 m-es.

Az a koi ami oldalnézetben van inkább a 40-hez van közelebb.

A szemből fotózott koi a nagyobb.

Merre voltál haltápért?

 

Somap

Előzmény: Koi-s (169)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.20 0 0 170
Koi-zás? Nem vagy túl közel hozzám, de a hétvégén 10órát!! utaztam haltápért… ehhez képest nem sok… :) Szóval, benne vagyok! Még beszéljünk róla…

Az előbb elfelejtettem: voltam hínárért, de sajnos kismárnát nem fogtam… viszont fogtam gébet. Az nem lenne jó helyette? Hasonlít rá… :)

Üdv.: Koi-s
Előzmény: optimus prime (165)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.20 0 0 169
Halászhálóval estetek nekik????? Mégis mekkora a tó? A halak gyönyörűek…

Jól látom, a Yamabuki Ogon (tanulok ám..) közel van a 45cm-hez?


Üdv.: Koi-s
Előzmény: somap (163)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.20 0 0 168
Köszönöm a felajánlást, a kis aranycompóknak nagyon örülnék!
A hétvégén vettem mintákat a tóból, és nagy mennyiségű vízibolha, kérészlárva, apró lárva nyüzsög a vízben. Szerintem a nagyobb koi-k kevésbé eszik ezeket. A compók ebből nagy lakomákat tudnának csinálni. Ezen felül még telepítettem bele sok-sok új hínárt, és vele együtt újabb férgeket.

Köszi a linkeket is, utána néztem és valóban shusui-nak tűnik a második. A harmadikról nem derül ki, de pont olyan mint a második, csak narancs az alapszíne. Van ebből olyanom is, aminek kék az alapszíne.

Az elsőről még annyit, hogy a foltja kékes árnyalatú, és most tavaszra eléggé kifakult.

A kis sötétnarancs alapon fekete foltosról mi a véleményed?

Üdv.: Koi-s



Előzmény: optimus prime (158)
optimus prime Creative Commons License 2008.04.19 0 0 167

Tancho Sanke, bizony ám!

 Egy angol telivért kínálok ezért a szép haladért!:)

Előzmény: somap (166)
somap Creative Commons License 2008.04.19 0 0 166

Szia Optimus!

 

A második képen ugye egy taitso sanke van?

Ítéld meg kérlek a szituációt! :-)

 

Somap

optimus prime Creative Commons License 2008.04.19 0 0 165
Társulj be a jövő heti koizásba, ha van kedved! A helyszin Kistarcsa és vasárnap lenne, bár Somapnak és Alvinnak szombatot említettem. Bocsánat!
Előzmény: Koi-s (157)
optimus prime Creative Commons License 2008.04.19 0 0 164
Somap bátyám, szépek a halaid!Lassan az ország legnagyobb ménesét cserebeléled össze csak a satnyákból!:)
Jövő héten akkor sok szertettel látnálak titeket egy szolíd kis koizásra!
Előzmény: somap (163)
somap Creative Commons License 2008.04.19 0 0 163

Itt vannak a képek!

Lehet véleményt nyilvánítani! 

 

Előzmény: Törölt nick (162)
somap Creative Commons License 2008.04.19 0 0 161

Sziasztok Optimus és Alvin!

 

Jó fotók születtek a mai halászaton! :-)

Rakok fel néhányat, csak áttöltöm a gépről! :-)

Somap

 

somap Creative Commons License 2008.04.17 0 0 159

Szia Alvin66!

Ha tudsz holnap délután hívj fel.

Somap

optimus prime Creative Commons License 2008.04.17 0 0 158
Szívesen adok 2-3kis aranycompót, ha elfogadod! Még nem szaporodtak, de tervezzük Somap bátyámmal, hogy majd elkapjuk őket egy fejésre.
Nekem a 2.koi shusui-nak tünik, ha nem is a legtisztább fajtának, szép jószág!A shusui az első Japánban tenyésztett pikkelytelen koi.Asagi és a német tükörponty keresztezéséből származik.
Az első talán a shiro bekko-nak tünik,fehér test fekete folttal a háton.A harmadik, hát jó kérdés,nekem tetszik.:)
Nézd meg majd ezt a linket itt 3 koi közül kell kiválasztani a legjobbat,szerintem érdekes :http://www.akca.org/judging/shusujav.htm
Ez pedig a külömböző fajtákat írja le és a nevek kiejtését is meghallgathatod.
//www.koi.com/reference/encyclopedia/


Előzmény: Koi-s (157)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.16 0 0 157
Ám legyen:






Előzmény: somap (156)
somap Creative Commons License 2008.04.16 0 0 156
Várjuk a képeket!
Előzmény: Koi-s (154)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.16 0 0 155
Nagyon látványos a kép! A kicsi csalihalnak tűnik a nagy mellett. Azzal egészíteném ki, hogy nálam színtől függetlenül voltak hasonló szétnövések.

Üdv.: Koi-s
Előzmény: optimus prime (152)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.16 0 0 154
Legalább olyan sárga vagyok az irigységtől, mint az aranycompóid… :)

A compót én is a legszebb halak egyikének tartom. Sajnos a környékünkön nem igazán lehet fogni, eléggé megritkult. Szaporodni nem szoktak az „aranyosak”? Csak mert érdekelne néhány darab.

Meggyőztél márna ügyben… legalább lenne aki elmeséli, hogyan viselkednek kisméretű tóban. Azért nem ígérem biztosra, mert jól rá kell érezni az időpontra. Ráadásul alig van időm eljutni arra a helyre, de majd igyekezem.

Nálam a hétvégén az aranyhalak jártak násztáncot. A koi-k meg jól bekajáltak belőle…


Terhelhetlek újabb koi képekkel?

Üdv.: Koi-s
Előzmény: optimus prime (151)
somap Creative Commons License 2008.04.16 0 0 153

Szia!

 

HA nem tudnám, hogy a halakat együtt szaporítottuk, én se hinném el!

 

Somap

optimus prime Creative Commons License 2008.04.15 0 0 152
Ezzel a képpel szeretném érzékeltetni a hatalmas külömbséget 2 egyívású hal közt.
optimus prime Creative Commons License 2008.04.15 0 0 151

Feljárnak az etetésre az aranycompók, egyébként pedig nyáron lelátok a vízfenékig (kb.1,8m). Nagyon szépek és nem utolsó sorban szívósak is. 4évesek, 10db nagy van és 5kicsi. Valamiért engem a kifejlettek formája a pisztrángra emlékeztet. Sima compóból is van vagy 10db nálam, az egyik legszebb halnak tartom.

Egyáltalán nem iszapos a víz nálam és a nagy tónál van egy külső szűrő,egy belső és nyáron még 1 szökőkút+vízköpő. Elég mély is a vízem, ráadásul árnyékos is, így aztán nyáron is elég hideg a tokféléknek is. A kecsege etetéskor egész a felszinig kiváncsiskodik  és szépen termeli be a csontit. Ajánlatos nekik élő kaját is adni és/vagy süllyedő tápot. A koik ezt is nagyon szeretik, ezért a legtöbb tokfélékkel is foglalkozó weboldalon megemlítik, hogy nehogy éhen haljanak a koiknak köszönhetően. Az albinó kecsege nagyon látványos még, csak kissé nehézkes beszerezni.

Nagyon nagy szívesség lenne tőled, ha segítenél megoldani a márna dilemmámat!

Biztos kibírná nálam, olvastam, hogy valamelyik horgásztóban is telepítettek.

A kois képekkel kapcsolatosan sajnos nem tudok okosat mondani, mert nem sztenderd fajták, de keresgélek még! 

Előzmény: Koi-s (149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!