Keresés

Részletes keresés

kisrobert Creative Commons License 2007.05.12 0 0 366
A hír minden részlete igaz...
Nyugaton, ablakot, cserélnek.
Csak így egyben egy kellemes(?) csúsztatás...
Tehát "nyugaton" (is) a régi háromkamrás 2,8-as üveggel készült ablakot (egy házfelújítás kapcsán) lecserélik. Nyilvánvalóan nem ugyanolyanra. Tehát van aki 5-8kamrás műanyagra cseréli, van aki fára, és természetesen van, aki fa-alumíniumra és természetesen 0,6-1,1-es üveggel. De ugyanígy cserélik a régi fa és a régi alu ablakokat is mindenfélére.
Aki ablakot gyárt, az nyilvánvalóan azt terjeszti, hogy az övé a világ legjobb ablaka, és mindenki ilyenre cseréli (főleg "nyugaton"). És ebből mindenki azt hall meg (és hisz el) amit akar - leginkább a "nyugat"-ot mint varázsszót.

(Leningrádban Ladákat osztogatnak...)
Előzmény: 521478963 (364)
memorix Creative Commons License 2007.05.12 0 0 365

Nézd nem marketing és árajánlat kutató vagyok járj utána magad...:)) Ha pontos számokat akarsz...

 

Mindenki maga döntse el mi jó neki...egy jól lekezelt és kiszárított fából készült ajtó ablak nagyon jó azonban a legtöbb gyártó olyan fát használ amin 2 hete még a rigó fütyült..:)) A münyagokhoz képes 2-3x áron van a jól elkészített fa ablak...és mint tudjuk az ár és a praktukusság (kezelés) miatt a müanyag nyilászárók népszerűek. A jó fa ablakoknál és jól leszigetelt házaknál is kell szellőztető berendezés különben semmi érttelme egy rosszul zárodó fa nyillászárót berakni...:))) Különben mindkét anyagnál penészesédes lesz...

Előzmény: 521478963 (364)
521478963 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 364
Kicsit OFF, de tőlünk nyugatra már a műanyagot is cserélik, fa-alumíniumra.
Vajon az Internorm fa-alu ablakai mennyivel lehetnek drágábbak a Holz-Team hasonló termékeinél?
Előzmény: memorix (363)
memorix Creative Commons License 2007.05.11 0 0 363

Az internormnak saját fejlesztésű ablakai, redőnyei vannak. Ezek általában 15-20% drágábbak mint egy kőmmerling.  Persze azt is hozzá teszem, hogy az internormnál rejtett vasalatok vannak. A felárak mindenhol azonosak szinte. Az internorm vásárlása elött én is a premier aluplast 6 kamráson vaciláltam...az akkor nekem redönnyel, ajtóval kerül volna 1.7M -be az internorm 2M FT volt azonban a beszerelése közel azonos...kb 200eFt azóta az árak többször  feljebb mentek...pedig 1 éve sem volt...

 

Ha mégegyszer döntenék akkor 0.7-0.8 -s ablaküveggel kérném...és maradna inkább fehér....mint most...a szin felár anyiba kerül mintha a jobb üveget veszed meg hozzá...:)))

 

 

Előzmény: drsoul (354)
csapesz71 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 362
Egyenlőre 3 árajánlat maradt, ami szóbe jöhet, ezek Wymar, Intertec és Gealan profilok, a Wymar 1 es, az Intertec 1,1 és a Gealan 1,4 es üveggel. Érdekes, mert a Wymaros a legjobb üveg, az a 3 ból a legolcsóbb, kb.10 000 el drágább az Intertec és meglepő módon az 1,4 es üvegezésű Gealan a legdrágább, az kb. 60 000 el drágább. Most az a kérdés, hogy ezek közül melyik a jobb választás, igazából egyikről se hallottam még.
Előzmény: M61 021 (352)
csapesz71 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 361
Egyenlőre 3 árajánlat maradt, ami szóbe jöhet, ezek Wymar, Intertec és Gealan profilok, a Wymar 1 es, az Intertec 1,1 és a Gealan 1,4 es üveggel. Érdekes, mert a Wymaros a legjobb üveg, az a 3 ból a legolcsóbb, kb.10 000 el drágább az Intertec és meglepő módon az 1,4 es üvegezésű Gealan a legdrágább, az kb. 60 000 el drágább. Most az a kérdés, hogy ezek közül melyik a jobb választás, igazából egyikről se hallottam még.
Előzmény: M61 021 (352)
Jancsii Creative Commons License 2007.05.11 0 0 360

Ez a PREMIER . Nagyon sok helyen van kereskedésük. Én Vecsésen vettem , de őket nem ajánlom mert nem korrektek. Ez persze nem a termékre vonatkozik mert az jó.

 

http://www.premierablak.hu/termekek/muanyag_nyilaszarok.php

 

 

Előzmény: drsoul (357)
Fido Dido Creative Commons License 2007.05.11 0 0 359
A toktoldó valóban "méteráru".:) Amikor az üveggyártótól megjön a cucc, és beépítik a keretbe, minden klappol, csak akkor kezdik méretre vágni a toktoldót. Tehát az az utolsó munkafolyamat. Oldják meg a cserét!
Előzmény: Jancsii (347)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.11 0 0 358
Igen, én is azt mondom, hogy szellőztetni alap.
Előzmény: deaktoni (348)
drsoul Creative Commons License 2007.05.10 0 0 357

Nem értem, hát ez abszolut korrekt ár. Mit tud többet az Internorm?

Melyik forgalmazó ez? Van róla kép?

Előzmény: Jancsii (356)
Jancsii Creative Commons License 2007.05.10 0 0 356

Még azt elfelejtettem, hogy ebben az árban még benne van az 5cm-es tokktoldó is.

Ez azért kell, hogy, ha redönyt is akarsz rátenni, akkor a sínek elférjenek és a külsőhomlokzat szigeteléssel is betudjál fordulni az ablak keretig. Ne takarja el a tokkot. Tokk toldó nélkül a 120x150-es bukó-nyíló kb. 42 000 Ft.

Előzmény: drsoul (354)
Jancsii Creative Commons License 2007.05.10 0 0 355

Most vásároltam Kömmerling 5-6 kamrás profilból készült ablakokat 1.1-es üveggel.

Pl. 120x150-es bukó- nyíló listaára nettó 49 000 Ft

       90x150-es bukó-nyiló                        44 000 Ft     

Mivel akció volt április 15-ig, ebből még kaptam 25% kedvezményt .

Erkély ajtó 90x240  nettó 65 000Ft

                 

Előzmény: drsoul (354)
drsoul Creative Commons License 2007.05.10 0 0 354

Milyen arban mozognak az ilyen profilu ablakok?

HA van szoras, mennyi lehet?

Az Internorm milyen profilokkal dolgozik? Talan sajat?

 

Csak azert kerdem, mert az internorm, ahogy hallom, nagyon draga. Ha egy Kommerling profilu ablak ilyen arban van (akar 100e/ normal meretu ablak, nem erkelyajto), akkor lehet, hogy az nekem draga.

 

Meg nincs meg a telek se, de epitkezni szeretnek, durvan azt szamoltam, hogy fog kelleni 2 ablak a nappalira, 1db/szoba (tehat max 3), 1 konyha, 1 furdo, 1 teraszajto,

tehat durvan 7-8 ablak es 1 teraszajto (nem kell, hogy tolo legyen).

En ugy gondoltam, hogy jo szigeteles mellet (tehat 1,1K korul a keret meg az uveg egyarant) 1,5M-bol ki kene jonnie, legalabbis jo lenne...

En se szeretnem, ha besargulna 2-3 ev utan. De azt se, ha 5-6 utan, mert akkor ilyen erovel lehetne fa is...

Lehet, hogy megoldas lehet a mu. ablak foliaztatasa fa utanzatra (szerintem szebb).

Ugy tudom, kb. 20% dragulast eredmenyez, tehat az kb. 1,8M lenne. Ha sokkal szebb, talan meg az is kibirhato...

Előzmény: M61 021 (352)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.10 0 0 353

Szia!

Jómagam most a Gealant javaslom, Foton Kft. től.

Nem csak a kamrák száma a lényeges, hanem a beépitési mélység inkább.

Náluk az 74mm

Alapban most felár nélkül 1,0 üveget adnak.

 

Üdv Zoli

M61 021 Creative Commons License 2007.05.09 0 0 352
Én is úgy hallottam hogy a legjobb a Kömmerling, 2. a Rehau.
Árban is ez a sorrend, állítólag ezek nem sárgulnak be 2-3 év múlva.
Kérj azoktól árajánlatot aki ezekkel dolgoznak, de még így is lehet szórás, de már nem akkora mint korábban. Én is úgy hallottam hogy az 5 kamrás, 1.1-es üveggel ma már standardnak számít.
Persze lehet hogy a többi 30 márka közt is vannak jók, csak kevésbé elterjedtek nálunk, vagy épp csak most jöttek be, ezért nincs hazai referenciájuk.
Előzmény: csapesz71 (350)
Jancsii Creative Commons License 2007.05.09 0 0 351

Gondolom azért akarod lecsrélni, hogy jobb legyen a hő és a hang szigetelésed.

Kevesebb legyen a fűtés számlád. Ha ez így van akkor 1.0 vagy az 1.1 üveget válaszd. A tokoknál is ez a helyzet, minnél több a légkamra annál jobban szigetel.

Válassz 5 vagy 6 légkamrást. Lényeges még a műanyag minősége. Ne mattuljon, ne öregedjen hamar el. Törés és ütés álló legyen.  Több jó profil is létezik. Ilyen a Kömmerling és a Rehau., stb. Ne csak azt nézd, hogy olcsó legyen.

Előzmény: csapesz71 (350)
csapesz71 Creative Commons License 2007.05.09 0 0 350
Sziasztok Tanácsot szeretnék kérni. Ablakokat szeretnénk cserélni, most tartunk az ajánlatkérések fázisában, de már most tanácstalan vagyok. Az eddigi árajánlatok között van 150 000 !!! FT különbség (6 ablak és 1 erkélyajtó, redőny szúnyoghálóval, illtve beépítés), szerintetek ez normális. Mi alapján döntsek, mert a legolcsóbbal tuti van valami gond:) Eddig Veka , Brügmann, Gealan , Kömmerling premier prim-line , Intertec , Wymar , Deceuninck , Winhouse , Aluplast profilok vannak, van 3, illetve 5 kamrás, üveg is van 1,0 , 1,1, 1,4 es, ezt nem tudom, mennyire vegyem figyelembe, mennyivel jobb az 1,0 ás az 1,4 es nél? Szóval mire figyeljek? A tanácsokat előre is köszönöm.
deaktoni Creative Commons License 2007.05.07 0 0 349
Butaság. Nem attól penészedik, hogy müanyag, hanem attól amit leirtam az előbb. Mitől lenne jobb a fa ? Annak is 90 %-a üveg !
Előzmény: yorkaron (342)
deaktoni Creative Commons License 2007.05.07 0 0 348
A penészesedés /egyik/ oka, a tul jó ajtó-ablak. Akkor nem kell cserélni és nem fog penészedni.! Aki cserél azt hiszi innentől nem kell szellőztetni, minden levegőt kizárunk, egy kis hideg nehogy bejöjjön. Hát ha nem jön be akkor pedig penészedni fog !. A szellőztetés szügséges időnként, akár fa, akár müanyag ablak van.
Előzmény: Törölt nick (346)
Jancsii Creative Commons License 2007.04.30 0 0 347

Nagyot csalódtam a PREMIER-ben. Miután kifizettem a 50% előleget, egésszen megváltozott a hozzáállásuk a vevőhöz. Már írtam egyszer, hogy a redőnyök miatt

5cm-es tokktoldókat is vettem. Sajnos utólag kiderült, hogy az előre megvásárolt áthidalóim így rövidek lesznek. Felhívtam őket, hogy csak 2,5cm-es toldók kellenek.

Pénzt nem kérek vissza!

A válasz az volt, hogy már leadták gyártásba és nem lehet változtatni. Kérdem én, ha úgyis csak 5 hétre vállalták a szállítást, 3nappal a megrendelés után, miért nem lehet változtatni? A tokktoldó része az ablaknak? Szerintem az folyóméterben van és olyant vágnak le belőlle amilyent akarnak. 

Így majdnem az összes áthidalómat kicseréltethetem.

Törölt nick Creative Commons License 2007.04.27 0 0 346
Mindenki parázik a penészedéstől, csak mire fel. Saját és ismerősök tapasztalatai alapján mondom, hogy panelban biztosan nem fog penészedni a fal. Max akkor ha 100 kg ruhát teregetsz ki minden nap. Tégla ház már problémásabb, de ott is elég napi 2x 5-10 perces szellőztetés. Ami egyébként is alap dolog, szóval nem kell parázni.
Axióma Creative Commons License 2007.04.27 0 0 345
Ize, a mennyiseget vszinu elirtam, ennel nagyobb legcsere kell, de meg akkro is jobb a tobb levego felfutese mint a szigeteles nelkuli ablak.
Előzmény: Axióma (344)
Axióma Creative Commons License 2007.04.27 0 0 344
Azert az nagyon nem mindegy, hogy 1-2 nm ablakfelulet + a korulotte levo hohidak hulnek, vagy napi 1-2 m3 meleg levego cserelodik hidegre. Utobbinak kicsi a hokapacitasa, tehat kevesebb energiat eszik. Joval kevesebbet. Megoldhato vagy suru szellozessel, vagy beepitett szellozovel... (btw maga a paratlanitas is megoldhato mashogy, celgeppel, csak az se olcsobb).
Előzmény: M61 021 (343)
M61 021 Creative Commons License 2007.04.27 0 0 343
Én is hallottam ilyeneket, annyira jól zár hogy nem szárad meg a törülköző a fürdőszobában, penészedik a fal és nemcsak az újépítésű lakásokban hanem bizony a régiekben is.
Majd mindegyikre kéne szerelni automata szellőzőt, ami 18-20 ezer ft + költség, és akkor kérdem én ha az új mellett is bejön a hideg akkor az egésznek mi értelme volt? Már olyan véleményt is hallottam hogy talán elég a régit felújítani, a régi keretbe, de a gázzal töltött üveget rakatni...
Lakáskeresős időszakomban több helyen is láttam higy csak a hidegebb északi, nyugati oldalon lévő ablakokat cserélték ki!
Előzmény: yorkaron (342)
yorkaron Creative Commons License 2007.04.26 0 0 342

 

Sziasztok!!!

 

Én is vagyis mi is most szeretnénk a nyílászárokat kicserélni műanyagra. Debrecenben lakom 10 emeletes bérházban.

Több helyről hallottam hogy Németországban a műanyag nyílászárókat cserélik vissza fatokosra, mivel tönkrementek, vagy a fal bepenzészedik, annyira jól szigetel.

 

Mi erről a véleményetek?

 

üdv: york 

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.04.26 0 0 341
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.26 0 0 340
A Panorama műanyag ablakprofil az véletlenül nem Actual licenszes? Azért kérdem, mert 1-1 ben ugyanúgy néz ki, mint az Actual. Amennyiben igen akkor elég mókás, hogy a panorámát fikázzák, az actualt pedig nem.
Bulu1 Creative Commons License 2007.04.25 0 0 339
Tudom, hogy nyílászárós a topic, de ha már redőny-szakértő is van köztünk:
Erkélyajtóra tettünk redőnyt. A gurtnit valamilyen nyeles tekerővel lehet feltekerni, így húzom fel a redőnyt (állítólag így hosszabb az élettartama). Viszont a gurtni műanyag tokja (lent, ahol tekerem), vagy 30 cm-t belóg a faltól, egy műanyag L alakú elemre rögzítve. Nem lehet csinálni valamit ezzel, nincs olyan megoldás, amivel mondjuk a falra lehetne hajtani a dobozt, ha nem tekergetem éppen a redőnyt?
Előre is köszi a segítséget.
Cybula Creative Commons License 2007.04.24 0 0 338
Redőnynél a toktoldó használata "kötelező" ! A külső minitokos redőny belóg, az átvezetés / gúrtni / a tok acélmerevítésén keresztül szakszerűtlen, a gúrtni napjai megvannak számolva. Oldalsó toktoldót akkor használunk, ha a kezelő felszerelése és használata indokolja.
Előzmény: szocske_ (332)
Cybula Creative Commons License 2007.04.24 0 0 337
Én vigyáznék a "semmi" probléma vállalkozóval. 240-es magasság felett a vasalatgyártók nem adnak garanciát, ez nem profil függő ! A tolóajtó a sima erkélyajtó árának a duplája, feltéve ha nem csak az előleg átadásáig tart a buli.
Előzmény: M61 021 (331)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!