Keresés

Részletes keresés

somap Creative Commons License 2008.04.28 0 0 198

Szia!

 

Én pest szélén vagyok.

sok képem van a koikról, de most nem találom őket. :-)

van egy fehér alapok fekete foltos (bekko) 9000 Ft kb 35 cm-s. Azt hogy hím vagy nőstény megnézem hétvégén, ekkor pontosan le is mérem neked

A másik egy kicsit kisebb sanke (3 szinű) az az egy baja, azért eladó, mert "kicsik" a foltjai 8500 Ft.

Mindkettő ivarérett!

 

Somap

 

 

u.i.: ha nem érdekel a dolog az árak ismeretében szólj, mert akkor nem abajgatom a halakat. :-)

Előzmény: tóvadász (197)
tóvadász Creative Commons License 2008.04.28 0 0 197
Szia nézegettem a képeket volt egy hasonló halam mint itt a 3 ik oldalon azt hiszem a szürke szinü sárga rajzokkal:-) a fiam nagy kedvence volt még birta:-(
Amugy merre laktok én ugy 90 km-re pesttöl a 4 esen.....És mekkora halat mennyiért adnád?????
Előzmény: somap (196)
somap Creative Commons License 2008.04.28 0 0 196

Szia!

 

Kb úgy számolhatod, hogy minden hal-cm-re jusson 5 liter víz. 1400 cm ha lehet a tavadban. ha egy subunkin 15 cm akkor úgy 93 db mehet bele! :-)

komolyra fordítva a szót a 45 aranyhal mellé még egy 8-10 koi belefér!

 

De ha már a soraidból kiveszem a vásárlási szándékot, bizniszelhetünk! van 2 db eladó koi-m!   :-)

 

Somap

Előzmény: tóvadász (195)
tóvadász Creative Commons License 2008.04.28 0 0 195
Sziasztok szájtátva olvasom a kois hozzászólásokat:-) eddig a tavas topikban irogattam néha....Tavaly csináltam a tavat tavasszal és sok hal elpusztult mert nem volt jó a fúrott kút vize. Csak sokára jöttünk rá sok szép koit vesztettem. A tavam 7 m3 -es és összel vizcsere utánn kaptam 40-45 aranyhal és subukint vegyesen. Most azt kérdezném mennyi koit lehetne még beletenni hogy ne legyenek zsúfoltan.
És hihetetlen sok halat láttam a képeken gyönyörü szinekben:-) Jászberényi állatkertben láttam hatalmas koit és nagyon szeretnék én is ...



Üdv Tóvadász..
optimus prime Creative Commons License 2008.04.28 0 0 193
Minden kedves résztvevőnek köszönöm a látogatást, Somap barátomnak pedig BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT így utólag is!
Köszönöm, hogy igazolod a Koijaim létezését!:)
Tényleg jó kis halazás volt, ha a compós fórumban írogatnánk még eredményes is.:)

somap Creative Commons License 2008.04.28 0 0 192

Sziasztok!

 

Sajnálom, hogy nem tudtam ott lenni, de családi party volt. Ha lelépek akkor nagy gondokkal küzdhettem volna! :-)

 

Optimusnak sok koi-ja van ám! TANUSÍTOM! :-)

 

Nemsokára össze kell hogy üljünk, mert szporításra elő kell válogatni a halakat.

Nem mindegy, ki kivel szaporodik! :-)))

 

Tegnap majdnem elvesztettem az egyik koimat. Kiugrott a tóból, de idejében visszakerült.

 

Somap

Koi-s Creative Commons License 2008.04.28 0 0 191
Sziasztok!

A vasárnapi szeánsz rendben megtörtént. Köszönet Optimusnak a meghívásért és a halakért!

Ő végig aggódott a kifogott halak mennyisége miatt, de nincs oka szégyenkezni, hiszen életemben nem fogtam még kézbe, sem arany orfát, sem kék orfát, sem 25cm körüli aranycompót, sem 40-45cm feletti gyönyörű, egészséges koikat. Az, hogy nem sikerült minden koit kifogni, nem baj, maradt meglepetés legközelebbre :-)

Nem mellesleg, sok-sok tapasztalat, információ cserélt gazdát. Egyszóval köszönet a meghívásért, az élményekért, a csodás halakért.


Üdv.: Koi-s
Koi-s Creative Commons License 2008.04.26 0 0 189
Szia!

Már tudom, nekem is újságolta :-) Te sem tudtad kivárni a holnapot? :-)

Jókor szerezte, kapóra jön holnap… :-)

Szóval kék orfa. Orfa lett volna a második tippem, mert a harmadik képen kicsit látszik a farokuszony, s az nem olyan lekerekített, mint egy compónál. A második képen viszont a hátuszony kiköpött compó. Az apró pikkelyek, a testalkat mégiscsak compóra vall. Ezért furcsa a fénykép, mert tényleg becsapós. Pedig még ki is nagyítottam, elemzésre. Élőben más a látvány…

Üdv.: Koi-s
Előzmény: somap (188)
somap Creative Commons License 2008.04.26 0 0 188

Szia!

Megelőzöm Optimust a válasszal, mert beszélgettem vele. Kék orfa van a képen!

Somap

 

Előzmény: Koi-s (187)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.25 0 0 187
Pont becsillant a kép…. csak nem albínó compó pajtások??? :)

Újabb ok a vasárnapi látogatásra :-)

Üdv.: Koi-s
Előzmény: optimus prime (184)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.25 0 0 186
A 2óra elméletileg nekem is jó, feltéve hogy délutánra értetted :-). Pontosítás miatt küldök privi-mailt is.

Üdv.: Koi-s
Előzmény: optimus prime (180)
somap Creative Commons License 2008.04.25 0 0 185
Szépek! Vasárnap megnézem őket élőben is ! :-)
Előzmény: optimus prime (184)
optimus prime Creative Commons License 2008.04.25 0 0 184
somap Creative Commons License 2008.04.25 0 0 183

Mit szereztél be?! :-)

Somap

Előzmény: optimus prime (182)
optimus prime Creative Commons License 2008.04.24 0 0 182
Márnát, márnákat hozzál magaddal!:)
Örülök, hogy nem értesz egyet velem és igazad is van, mert tényleg eröltetett az aka bekko-zás.
Nekem tetszenek a fátyolosak és van is néhány, még csak 10centi körüliek és sajnos elég jól rejtőzködnek. Idővel majd felbátorodnak valószinűleg.
Ennek a kék színváltásnak majd utánaolvasok és beszámolok róla.
Holnap rakok fel képet új szerzeményekről, régi vágyam teljesült velük.
Előzmény: Koi-s (179)
optimus prime Creative Commons License 2008.04.24 0 0 180
Délután 2óra magassága megfelelne mindenkinek?
Koi-s Creative Commons License 2008.04.24 0 0 179
A kékes árnyalatú koi valóban szép, csak sajnos a lassabban növő példányok közé tartozik. De majdcsak megnő. Érdekes módon, a tavaly kora nyáron vett kék színű koi-k őszre teljesen megváltoztak. Kifakultak, vagy szürkés-feketés árnyalatba váltottak át. Fogalmam sincs miért alakult így. Ötlet? Ezt most tavasszal vettem, találtam, remélem ő már marad kék. Van egy társa is, ő kicsit nagyobb, s a háta sötét(fekete) foltos, de az oldala már élénk kék. Teszek fel majd képet róla.


Az aka bekko azért sántít, mert sajnos nem piros az alapszíne, inkább sötét narancs. Ő a kis kedvenc, mert picike maradt. Neki is van nagyobb társa, csak az tükrös (doitsu).

A fátyolos koit nem igazán szeretem, így nem volt helye a tóba.

Vasárnap rendben. Mikor lesz a hálóvetés? Mit vigyek magammal (a fényképezőn kívül)?


Üdv.: Koi-s
Előzmény: optimus prime (177)
somap Creative Commons License 2008.04.24 0 0 178

Szia Oprimus!

 

Mikor lesz a vasárnapi party?

 

Somap

Előzmény: optimus prime (177)
optimus prime Creative Commons License 2008.04.24 0 0 177

Kifejezetten tetszik ez a kékes első halad!

A második egy hi utsuri lenne, ha a fekete lenne az alpszine és narancs a foltja.

Így talán aka bekko...

Fátyolos koid van esetleg?

Kivárom amíg sikerül márnát fognod, a géb Thick asztala, de azért köszönöm. :)

Csatlakozol hozzánk vasárnap?

Előzmény: Koi-s (168)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.21 0 0 176
Szia!

Elnézést, amiért érthetetlenül fejeztem ki magam. Úgy értettem, hogy Szarvas elején (a 44-es út felöli részén) nagyon szép a holt-Körös. Sok szép rész van, amiből jó ötleteket lehet szerezi annak, aki nem egy kövekkel kirakott tavat szeretne építeni magának.


Üdv.: Koi-s
Előzmény: somap (175)
somap Creative Commons License 2008.04.21 0 0 175

Szia!

Hogy érted, hogy "ajánlott Szarvas azon része"?

Azt tudom, hogy ott van a HAKI, de nem értelek egészen!

Somap

 

Előzmény: Koi-s (174)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.21 0 0 174
Tavaly olyan tápot vettem tőlük, ami csak úszott, egy darab sem merült el. Most direkt nem olyat rendeltem. Erre azt mondták, hogy 30% süllyed, a többi lebeg. Amit eddig etettem, annál 90% süllyedt. Talán, ha kicsit „szárad”, akkor pont jó lesz. A lebegő akkor 70003 típusként került forgalomba. Kérdezz rá, biztos lehet rendelni. A mostanit 70008 kóddal adták.

Nincs közel, egy ismerőssel szoktunk felváltva járni. Majd legközelebb egyeztetünk, bár most 100kg-t vettem... Viszont tavasoknak, halasoknak kimondottan ajánlott Szarvas azon része :)

Üdv.: Koi-s
Előzmény: somap (173)
somap Creative Commons License 2008.04.20 0 0 173

Szia!

 

Szarvason én is voltam! :-)

Jó a tápjuk, csak süllyedő változat, így a halakat nem látom amikor esznek. :-(

Ha tudtam volna hogy mész arra, bizniszeltünk volna ponty-startertáp ügyben! :-)))

 

Üdv

 

Somap

 

 

Előzmény: Koi-s (172)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.20 0 0 172
A koi tápot Szarvasról szoktam beszerezni. Ott van egy tápkeverő, ahol a HAKI által kifejlesztett adalékokkal készítik a tápot. Ráadásul olcsó is, 200Ft/kg.

Üdv.: Koi-s
Előzmény: somap (171)
somap Creative Commons License 2008.04.20 0 0 171

Szia!

 

A tó nemnagy kb 7x16 m-es.

Az a koi ami oldalnézetben van inkább a 40-hez van közelebb.

A szemből fotózott koi a nagyobb.

Merre voltál haltápért?

 

Somap

Előzmény: Koi-s (169)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.20 0 0 170
Koi-zás? Nem vagy túl közel hozzám, de a hétvégén 10órát!! utaztam haltápért… ehhez képest nem sok… :) Szóval, benne vagyok! Még beszéljünk róla…

Az előbb elfelejtettem: voltam hínárért, de sajnos kismárnát nem fogtam… viszont fogtam gébet. Az nem lenne jó helyette? Hasonlít rá… :)

Üdv.: Koi-s
Előzmény: optimus prime (165)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.20 0 0 169
Halászhálóval estetek nekik????? Mégis mekkora a tó? A halak gyönyörűek…

Jól látom, a Yamabuki Ogon (tanulok ám..) közel van a 45cm-hez?


Üdv.: Koi-s
Előzmény: somap (163)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.20 0 0 168
Köszönöm a felajánlást, a kis aranycompóknak nagyon örülnék!
A hétvégén vettem mintákat a tóból, és nagy mennyiségű vízibolha, kérészlárva, apró lárva nyüzsög a vízben. Szerintem a nagyobb koi-k kevésbé eszik ezeket. A compók ebből nagy lakomákat tudnának csinálni. Ezen felül még telepítettem bele sok-sok új hínárt, és vele együtt újabb férgeket.

Köszi a linkeket is, utána néztem és valóban shusui-nak tűnik a második. A harmadikról nem derül ki, de pont olyan mint a második, csak narancs az alapszíne. Van ebből olyanom is, aminek kék az alapszíne.

Az elsőről még annyit, hogy a foltja kékes árnyalatú, és most tavaszra eléggé kifakult.

A kis sötétnarancs alapon fekete foltosról mi a véleményed?

Üdv.: Koi-s



Előzmény: optimus prime (158)
optimus prime Creative Commons License 2008.04.19 0 0 167

Tancho Sanke, bizony ám!

 Egy angol telivért kínálok ezért a szép haladért!:)

Előzmény: somap (166)
somap Creative Commons License 2008.04.19 0 0 166

Szia Optimus!

 

A második képen ugye egy taitso sanke van?

Ítéld meg kérlek a szituációt! :-)

 

Somap

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!