Keresés

Részletes keresés

Fulika Creative Commons License 2009.03.11 0 0 82420
Muszály -> Muszáj, sorry
Előzmény: Fulika (82418)
Fulika Creative Commons License 2009.03.11 0 0 82419
És még egy: Szerintem, ha nem lenne kötelező a tagság, akkor a pénztáraknak már tagjai sem lennének, az tuti. Így is csak azok tagok, akik nem tudják eltitkolni a jövedelmüket.
Előzmény: Arma Gedeonka (82417)
Fulika Creative Commons License 2009.03.11 0 0 82418
Egyrészt, muszály volt a magánpénztárat "választani". Ha rajtam múlna, a mai "eszemmel" nem választottam volna (az államit sem), hanem inkáb saját megoldásban próbáltam volna biztosítani a "nyögdíjamat".
A fickó viszont nem hazudik. Addig, amíg nem nyúlsz hozzá az ott "felhalmozott" virtuális tőkéhez, addig a veszteség is virtuális. Persz a nyereség is az volt, de miért is kellett volna ezt hangsúlyozni? Valszeg a fickó gondolatvilága nem pontos leképezése a Tiédnek, így nem meglepő, hogy más eredményre jut a világ elemzése során. Kivenni úgysem lehet azt a pénzt, kilépni nem lehet, csak átlépni egy másik sz@rba, akkor meg mi értelme van az egészre szót vesztegetni? Nincs befolyásod az oda utalt pénzek sorsára, úgyanúgy eltűnik a feneketlen kalapban, akár államkötvény, akár részvény lesz belőle. Tiszta veszteség, ez már évek óta látszik.
Előzmény: Arma Gedeonka (82417)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.03.11 0 0 82417
Nem megyünk nyaralni. Viszont a fickó kimondottan összeférhetetlenségbe keveredett, nem az ő dolga, hogy hazudjon a pénztári tagoknak, hogy félrevezesse őket. Be is lehetne perelni anyagi veszteség okozásáért, nem tudná bizonyítani a bíróságon, hogy a veszteségek "virtuálisak". Bár nem tudom, hogy ki lehet-e lépni egyáltalán a pénztárakból.
Előzmény: Fulika (82416)
Fulika Creative Commons License 2009.03.11 0 0 82416
Miért, ha Te el akarod adni a romos házadat, azt hangsúlyozod, hogy milyen shit??? Mellesleg, idén még mentek nyaralni? ;)
Előzmény: Arma Gedeonka (82415)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.03.11 0 0 82415
http://index.hu/gazdasag/magyar/2009/03/11/siralmasak_lettek_a_nyugdijhozamok/

Siralmasak lettek a nyugdíjhozamok

"Az összes magánnyugdíjpénztárnál a vagyon a -20 százalékos hozam következtében mintegy 410 milliárd forinttal csökkent. Mint a felügyeletnél hangsúlyozták: a világ számos pontján negatív nyugdíjpénztári hozamok mutatkoznak 2008-ban (az íreknél ez közel -35 százalék, míg a szlovákoknál "mindössze" -6,7 százalék volt). Erdős Mihály, a PSZÁF főigazgató-helyettese többször kiemelte azt is, hogy ez csak "virtuális" veszteség, ha a pénz- és tőkepiac magához tér, akkor eltűnhetnek a mínuszok."

Érdekes, amikor plusz volt a hozam, sose hangoztatták, hogy a nyereség csak "virtuális"! Pedig az volt, el is tűntek a pluszok...
krezidiesel Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82414

Az én lányomnak csak pár kedvence van, azokat nem hagyja levágni, de a húsdarálót azt profin kezeli. Azt 6 éves...

Még vágásnál is szokott segiteni, a gyilkolásnál kell mindig elküldenem valamiért, mert arra is kiváncsi.

Van kecskés topic is:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9043965

állatokról inkább itt trécseljünk mert megköveznek minket...

Előzmény: Jesu (82411)
Jesu Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82413
Alszok rá, azt beszélünk róla! :)
Jóéjt!
Előzmény: krezidiesel (82412)
krezidiesel Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82412

Kecske nem köll?

Vagy van eladó magyar fekete rackám...

 

Előzmény: Jesu (82409)
Jesu Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82411
Hát nem egyszerű. Az én lányaim is próbálták eleinte siratni még a csirkéket is. Aztán elvettem előlük a sült csirkecombot egyszer egy kisebb hatásszünetre, beszélgetés mellett, akkor csak néztek. Utána nem volt sírás, ők választották ki melyik legyen... gonoszabb kakasok mind hamar végzik azóta. :D

Kecske az kemény dió. Pláne ha olyan akaratosak mint én, nemjövünk ki. Pedig szeretem, mert kihívás. Jó fej jószág, személyisége van mindnek. :D
Előzmény: krezidiesel (82408)
krezidiesel Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82410

OK!

Értem én ,hogy emberevés, de késsel villával, vagy pálcikával...??

:-))

Előzmény: Arma Gedeonka (82387)
Jesu Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82409
Eheh! Asszonydarálás :DDDD

Köszi a tippet a sajtos topicra, megnézem. Mi tehéntejből sajtozunk, de még lenne mit fejlődni.
A háttérországban van nekünk is minden: tehén, bikaborjú, disznó, birge, pulyka, csirke, még volt strucc is meg öszvér, nah ez a kettő gyilkos állat a javából, nem is voltak meg sokáig :D
Előzmény: krezidiesel (82407)
krezidiesel Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82408

Én is erősen gondolkozom, hogy mennyi kecsót hagyjak meg az idei szaporulatból, mert lehet jövőre már rendes áron lehet eladni egy vemhes, ellés előtt álló kecskecsajszit. A kislányom is érez ebből valamit, mert pont ma kérdezte, hogy a lányokat is megesszük majd?

Szóval az a tippem, hogy jövőre talán nem kell tuszkolni az emberekre a jószágot, mint most,hogy: nem akarsz kecskét venni? Azt néznek rád hülyén, hogy ki ez a marha...

Szóval mondtam a lányomnak, hogy a szépeket megpróbáljuk mindenképp eladni jó helyre.

Előzmény: Arma Gedeonka (82406)
krezidiesel Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82407

Dunaújváros mellett lakom.

A kecskékkel semmi baj, egy nővel sokkal több probléma tud lenni.

Amelyik kecsóval nem boldogulok azt ledarálom.

Tedd meg ezt az asszonnyal...

Szerintem nem is vinné a daráló, olyan öreg...:-))

Most 11 kecsó van , és 8 birka, az nem nagy létszám.

Kaja miatt tartom őket: tej, sajt, hús. A többlet meg cserealap, már tavaly is szalámiért vettem takarmányt.

Az idén nagy terveim vannak sajt ügyben, lesz bőven tejem (napi minimum 15l-re számitok), úgyhogy lesz alapanyag a kisérletezéshez. Tavaly kb 400l tejből csináltam sajtot, és egyet sem kellett eldobni, ami kezdőhöz képest nem rossz.

Nagyon jó a sajtos topic itt az indexen, legtöbb tanácsot onnan kaptam:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9017706

Sajt és vörösbor legyen azt  felőlem jöhet a medmex...:-))

Előzmény: Jesu (82403)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82406
Ha nem nagy rakásradöglés lesz, csak nagy nyomor, de sikerül társadalmilag szervezetten túlélni, akkor az útszélek, árokpartok gazáért verekedni fognaka nyulas-kecskés gazdák. Anyám mondta gyerekkoromban a gazos vasuti töltések láttán, hogy az ő gyerekkorában a gazdák a falujában néha összeverekedtek, ki kaszálhassa le.
Akkor minden négyzetcentit, minden biomassza-darabkát hasznosítani fogunk. A kert talajjavításához valóban most van az utolsó nyár, hogy olcsón lehet trágyát, gombatrágyát, lebomló szalmát, komposztot szerezni.
Előzmény: V.4_BlackVoid (82391)
Jesu Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82405
Pedig Te nem érted. Nem kajára termeszteném, az csak 1 lehetőség (remélem, hogy nem kényszer). Olvass vissza, mit fogyaszt a házam, nem hasból írtam, ezek idei adatok. 20-22 fok van, mielőtt kikiáltasz fagyosszentnek...

A kéménynek mindig van huzata, az rengeteg energiát elvisz. Még ha raksz is bele elzárót, tökéletes nincsen. Amúgy meg elég bajos megoldani, hogy ne egy nagy hőhíd legyen az egész.
Előzmény: V.4_BlackVoid (82396)
krezidiesel Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82404

A nevem fémjelez... teljes mellszélességgel készülök a medmexre.

:-))

Egyenlőre most ezeknek a projekteknek akarok a végére érni, aztán lehet lesz brikettáló gép.

Meg keritést és melléképületeket kell még épitenem a tavasszal. Ősszel lehet veszek szamarat is... a ló az túl nagy, és nem annyira vidám jószág.

Szomszédok hogy fognak neki örülni...!!

Előzmény: Törölt nick (82402)
Jesu Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82403
Merre van az az arra? Sok szart eladtam én már. :D
Kecskéket mire tartod? Türelmes ember lehetsz... :)
Előzmény: krezidiesel (82399)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82402
Uh,nem vagy semmi.
Briketálót relative könnyű készíteni.
Arra kell ügyelni,hogy a folyáshatár fölé vigyed a nyomást az anyagon.
Előzmény: krezidiesel (82397)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82401

"Alekszandr Lukasenko belarusz elnök ugyanis bejelentette, hogy azt akarja, 2016-ra működjön a reaktor, sőt esetleg kettő. Ehhez pedig legkésőbb jövő év elején el kell kezdeni az építkezést."

 

Ott aztán biztos nem lesznek bürokratikus akadályok. Ha Lukasenko azt akarná, akkor Csernobil-tipusú erőmű is átmenne. :-))

Előzmény: leveste (82366)
krezidiesel Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82399

Sparheltom van...:-))

Az volt az első még 3 éve amit csináltattam amikor elkezdtem olvasni a topicot...

Trágyám is van vagy 10m3, azt hamarosan 30 jószág fog szarni...

Elkezdődtek az ellések múlt hét péntek óta 4 bárányom született.

Most várom a kiskecsókat, holnapra már lehet megérkeznek az első gidák.

 

Szóval nem köll a szar senkinek, fránya úri népség lakik mifelénk.:-))

Egynek sincs gummicsimmája.

Nállunk mosmá annyuknak is van, aztat kapott tűllem nőknapjára.

Orcájára fagyott rögvest a mosoly, amikor megkapta.

Előzmény: V.4_BlackVoid (82393)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82398
A kemeny csak akkor mukodik amikor eg a tuz a kalyhaban. Napi masfel ora. Ez mar hazavagja a passzivhazat?
Előzmény: Jesu (82395)
krezidiesel Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82397

Biobrikettáló gép jobban érdekelne, mert én tökéletesen elvagyok egy öntöttvas vegyes kazánnal 150eft-ból és nem vennék a többszöröséért pelletkályhát.

Ráadásul 20ft/kg áron kapok hozzá tüzifát, ami kb azonos fűtőértékű.

Nálam a vegyeskazán egy majd 1000l-es puffertárolót fűt, amiből primitiv vezérléssel (egy termosztát és egy szivattyú) akkor és annyi hőt veszek ki amennyit akarok. A puffertárolómra tudok kötni akár napkollektort is , 3 bordáscsöves hőcserélő van benne. Az aggregátorom (CHP) is a puffert fogja fűteni. Azt az egész lesz annyiba mint egy pelletkazán.

Sok munka nincs a vegyes kazánnal, és bármi elég benne, van hozzá egy német fáradtolajos égőfejem is.

A pelletnél energiaigényes a száritás, csomagolás, tárolás, és a gyártás.(stb)

Egy terméknél nézzük a teljes gyártástól a felhasználóig szükséges energiaigényt.

A brikettálógép azért is érdekelne, mert vannak jószágok, és lesz villanyom orrvérzésig (25kW-os generátorom van). A trágyát nem akarja megvenni senki, akkor meg brikettet kéne belőle csinálni. Nagyon magas a széna tartalma, mert a qrva kecskék sokat pazarolnak...

Előzmény: Jesu (82388)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82396
Hatasfok, EROEI - olvass ezeknek utana.
60 nm csicsoka az kb. 40-60 napi kaja egy csaladnak (ha mindenhol egsszseges es nagyok a gumok). Ha van rajta 5 kg szaraz szar / nm akkor az 10 napi tuzelo. Ha csak 15 fokra futesz akkor talan egy havi.
Előzmény: Jesu (82375)
Jesu Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82395
A probléma az, hogy egy hagyományos kémény agyonvágja a passzívházat alapjaiban, akkora veszteséget okoz. Ennek meg nem az van... Persze megkötés, hogy csak pellettel megy, meg kevés áram is kell hozzá, de hát más sem megy már áram nélkül, gravitációs fűtést meg már nem csinál senki.
Előzmény: V.4_BlackVoid (82393)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82394
Szerves tragyat meg mar most kell szerezni es hasznalni. Ha a kertben termo zold nagy reszet visszaforgatod komposztnak, akkor szinte onfenntarto a dolog.

Nagyon fontos tudni milyen a talaj az adott helyen, ha gyenge akkor most lehet sok tragyaval / komposzttal feljavitani. Vagy esetleg hozatni jo minosegu foldet.
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82393
En sem tartom jo otletnek a pellettes kazant. Cserepkalyha v. mas tomegkalyha a nyero + egy sparhelt.
Előzmény: Arma Gedeonka (82389)
Jesu Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82392
Szerintem a szerves trágya nem ilyen vészes. Igaz, hogy talajrabló, de eddig azt olvastam, hogy elég 4-5 évente 1* trágyázni.

Ha jó minőségű a trágya, akkor nem kell belőle sok. Régen galambászkodtam, azoknak nem volt sok, de igen jó minőségű volt. Szétszórtam egy vödörrel a kiskert egy részén próbából. Évekig vagy 1 méterrel magasabbra nőtt ott minden, pedig azt gondoltam jó ott a talaj. :D
Előzmény: Arma Gedeonka (82386)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82391
Mutragyat erdemes betragyazni sztem. Kis dozisban kell adagolni. Most olcso, es sokaig elall.
Masreszt ilyen helyzetben lesz eleg gaz az utszeleken, be kell gyujteni komposztnak.
Előzmény: Arma Gedeonka (82386)
krezidiesel Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82390

Erről a hatásfokról is volt már vitám a kiserőmű topicban.

Homályos tanulmányaim szerint, ha egy belsőégésű motornak szar a hatásfoka, az nem egyenlő azzal, hogy több a hűtési veszteség, hanem, hogy a kéményen elégetlenül megy ki a fűtőanyag.(nesze bazmeg környezetvédelem)

Mikro CHP-t léghűtéses kis aggregátorok vizhűtésesre alakitásával is lehetne csinálni, és a mai dizelek vizhűtéses EGR-ének a hőcserélőjét lehetne használni kipu hőhasznositónak (kicsi pénzért lehet szerezni a bontókban).

Egy cimbim a tanyáján több mint 10 éve egy gázosra(földgáz) átalakitott szutyuki motorral termel vellanyt, tehát a kisméretű (1000-1200kcm) benzinmotorok is jó alternativa.

Az igazán érdekes a biogáz és egy gázturbinás CHP lenne, a Capstone mintájára.

Van emberem aki ezzel mérgez évek óta, hogy segitsek megcsinálni...

Előzmény: wulfin (82383)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!