Keresés

Részletes keresés

Fulika Creative Commons License 2009.03.11 0 0 82436
Azoknak a tagoknak kézzelfogható, akik már betöltötték a nyugdíjkorhatárt, és kezdik költeni az ott felhalmozott megtakarításaikat. A többi 99,9999%-nak jelenleg még mind a nyereség, mind a veszteség virtuális.
Előzmény: Arma Gedeonka (82429)
Fulika Creative Commons License 2009.03.11 0 0 82435
Te feltételezed, hogy neked van igazad! Még innen nézve is, vagy elhallgat dolgokat, vagy ő meggyőződéssel máshogy gondolja. Egyik esetben sem hazudik. Kb olyanon lovagolsz, hogy "képzeld, tegnap az a hüje ateista azt hazudta, hogy nincs isten..."
Ha viszont azt tartod, hogy jobban képben van, mint Te, akkor miért nem hiszel neki?
Előzmény: Arma Gedeonka (82428)
Fulika Creative Commons License 2009.03.11 0 0 82434
Köszi, hogy fényt gyújtottál.
Előzmény: Pikó Lajos (82430)
Fulika Creative Commons License 2009.03.11 0 0 82433
Van egy qrva nagy különbség:
Életbiztosítást kötni nem kötelező!
Előzmény: Zottjoghurt (82427)
krezidiesel Creative Commons License 2009.03.11 0 0 82432
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.03.11 0 0 82431
Ez az egész virtuális veszteség kérdés azért jön a topikba, mert ahhoz, hogy egy menekülőpályára álljon a társadalaom és gazdaság, a minimum, hogy el kellene kezdeni őszintén beszélni. Ha nyíltan megmondanák, hogy a dolog jövőtlen, a magénpénztári befizetést be lehetne szüntetni, a jelenlegi vagyonukat vagy visszaadni a befizetőknek, vagy átadni az állami nyugdíjalapnak. Természetesen amennyiben az átadás részvényben történik, a veszteségek tovább nőnének állami kézben is, amennyiben pedig bármelyik megoldást választva az alapokkal eladatják részvényeiket, és egyszerre több országban (világszerte), az a részvényárak kivégzését csak előrehozná és felgyorsítaná.

A Europe 2020 idén márciusra jósolta, hogy világszerte tudatosul, a magánalapok veszteségei már nem nyerhetők vissza és ez globális magánalap-államosítási hullámot eredményez.

Általában akkor lenne kiút, ha nem ásnánk tovább a gödröt, amiben vagyunk. A "virtuális veszteség" dumával még ássuk.
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.03.11 0 0 82430

Mittomén! Ez most hogy jött ide?

 

nagyon képben vagy :)

Előzmény: Fulika (82426)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.03.11 0 0 82429
Az elején azt mondtad, hogy virtuális, most meg, hogy mind a nyereség , mind a veszteség kézzelfogható. Tehát hazudott a "virtuálissal".
Előzmény: Fulika (82423)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.03.11 0 0 82428
Szerintem valaki az ő pozíciójában sokkal inkább képben van a világ pénzügyi rendszerének vészes állapotáról, mint amit az átlagembernek a média adagol. Tehát arra következtetek, hogy meggyőződés nélkül nyugtat, ez a dolga.
Előzmény: Fulika (82424)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.03.11 0 0 82427
Miben különbözik a ny.pénztári befizetás az életbiztosítástól? Úgy értve, hogy nem patkolsz el, hanem kifut a dolog és fizetniük kell. Az életbiztosító is ugyanúgy helyezi ki a tőkét, mint a ny.bizt. Erről senki nem beszél. Mi van a 20-30 éves életbiztosítások hozamával?
Előzmény: Fulika (82426)
Fulika Creative Commons License 2009.03.11 0 0 82426
Mittomén! Ez most hogy jött ide?
Előzmény: Zottjoghurt (82425)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.03.11 0 0 82425
Az életbiztosításokkal mi van? Ott minden heppi?
Előzmény: Fulika (82418)
Fulika Creative Commons License 2009.03.11 0 0 82424
"Nem hiszem, hogy a fickó és az én gondolataim között valami nagy filozófiai szakadék lenne."
Úgy tűnik, hogy ő még elhiszi, hogy a mai tőke, és pénzpiacok fennmaradnak, a mostani mechanizmusok működni fognak, belátható időn belül a világgazdaság újra prosperáló pályára is kerülhet akár.
Te ezzel szemben full temeted a rendszert, mind a pénzpiaci mechanizmusokkal, mind a kapitalizmussal együtt, nem nyaralsz többet, jövőre fogadhoz vered a szervestrágyát.
Eme két álláspontot elválasztó dolgot nevezhetjük kráternek is, de szerintem mégiscsak a szakadék az általánosabban bevett szó rá. Vagyis, én bizony hiszem, hogy gondolkodásmódotok között mindenféle mély és széles dolgok húzódnak.

"Szerintem ő is tudja, hogy hazudott, ahogy én is tudom róla."
Te azt HISZED, hogy hazudott, ő meg esetleg az HIHETI, hogy igazat mondott. Ha ő sem HISZI, akkor sem hazudott, maximum nem bontotta ki az igazság rózsájának összes szirmát (vagy mi a fax?).
Előzmény: Arma Gedeonka (82422)
Fulika Creative Commons License 2009.03.11 0 0 82423
"Ha most valakinek máris folyósít egy pénztár nyugdíjat, az nem virtuális pénz, hanem olyan, amiért a boltban adnak kenyeret, nem? Tehát e veszteség nagyon is kézzelfogható."
Ahogyan a nyereség is az volt 1 éve, és még akár lehet is 10 év múlva.
Előzmény: Arma Gedeonka (82421)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.03.11 0 0 82422
Nem hiszem, hogy a fickó és az én gondolataim között valami nagy filozófiai szakadék lenne. Szerintem ő is tudja, hogy hazudott, ahogy én is tudom róla. Pozíciójánál fogva neki most ezt a hülye harci feladatot osztották, hogy kicsit próbálja nyugtatni a jónépet. Van akkora fizetése, hogy vállalja.
Előzmény: Fulika (82418)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.03.11 0 0 82421
Fico tervezi, hogy a szlovákok átléphetnének a magánpénztárakból az államiba.

Természetesen nem virtuális sem a nyereség, sem a veszteség a magánnyugdíjpénztáraknál. Ha most valakinek máris folyósít egy pénztár nyugdíjat, az nem virtuális pénz, hanem olyan, amiért a boltban adnak kenyeret, nem? Tehát e veszteség nagyon is kézzelfogható.
Előzmény: Fulika (82419)
Fulika Creative Commons License 2009.03.11 0 0 82420
Muszály -> Muszáj, sorry
Előzmény: Fulika (82418)
Fulika Creative Commons License 2009.03.11 0 0 82419
És még egy: Szerintem, ha nem lenne kötelező a tagság, akkor a pénztáraknak már tagjai sem lennének, az tuti. Így is csak azok tagok, akik nem tudják eltitkolni a jövedelmüket.
Előzmény: Arma Gedeonka (82417)
Fulika Creative Commons License 2009.03.11 0 0 82418
Egyrészt, muszály volt a magánpénztárat "választani". Ha rajtam múlna, a mai "eszemmel" nem választottam volna (az államit sem), hanem inkáb saját megoldásban próbáltam volna biztosítani a "nyögdíjamat".
A fickó viszont nem hazudik. Addig, amíg nem nyúlsz hozzá az ott "felhalmozott" virtuális tőkéhez, addig a veszteség is virtuális. Persz a nyereség is az volt, de miért is kellett volna ezt hangsúlyozni? Valszeg a fickó gondolatvilága nem pontos leképezése a Tiédnek, így nem meglepő, hogy más eredményre jut a világ elemzése során. Kivenni úgysem lehet azt a pénzt, kilépni nem lehet, csak átlépni egy másik sz@rba, akkor meg mi értelme van az egészre szót vesztegetni? Nincs befolyásod az oda utalt pénzek sorsára, úgyanúgy eltűnik a feneketlen kalapban, akár államkötvény, akár részvény lesz belőle. Tiszta veszteség, ez már évek óta látszik.
Előzmény: Arma Gedeonka (82417)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.03.11 0 0 82417
Nem megyünk nyaralni. Viszont a fickó kimondottan összeférhetetlenségbe keveredett, nem az ő dolga, hogy hazudjon a pénztári tagoknak, hogy félrevezesse őket. Be is lehetne perelni anyagi veszteség okozásáért, nem tudná bizonyítani a bíróságon, hogy a veszteségek "virtuálisak". Bár nem tudom, hogy ki lehet-e lépni egyáltalán a pénztárakból.
Előzmény: Fulika (82416)
Fulika Creative Commons License 2009.03.11 0 0 82416
Miért, ha Te el akarod adni a romos házadat, azt hangsúlyozod, hogy milyen shit??? Mellesleg, idén még mentek nyaralni? ;)
Előzmény: Arma Gedeonka (82415)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.03.11 0 0 82415
http://index.hu/gazdasag/magyar/2009/03/11/siralmasak_lettek_a_nyugdijhozamok/

Siralmasak lettek a nyugdíjhozamok

"Az összes magánnyugdíjpénztárnál a vagyon a -20 százalékos hozam következtében mintegy 410 milliárd forinttal csökkent. Mint a felügyeletnél hangsúlyozták: a világ számos pontján negatív nyugdíjpénztári hozamok mutatkoznak 2008-ban (az íreknél ez közel -35 százalék, míg a szlovákoknál "mindössze" -6,7 százalék volt). Erdős Mihály, a PSZÁF főigazgató-helyettese többször kiemelte azt is, hogy ez csak "virtuális" veszteség, ha a pénz- és tőkepiac magához tér, akkor eltűnhetnek a mínuszok."

Érdekes, amikor plusz volt a hozam, sose hangoztatták, hogy a nyereség csak "virtuális"! Pedig az volt, el is tűntek a pluszok...
krezidiesel Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82414

Az én lányomnak csak pár kedvence van, azokat nem hagyja levágni, de a húsdarálót azt profin kezeli. Azt 6 éves...

Még vágásnál is szokott segiteni, a gyilkolásnál kell mindig elküldenem valamiért, mert arra is kiváncsi.

Van kecskés topic is:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9043965

állatokról inkább itt trécseljünk mert megköveznek minket...

Előzmény: Jesu (82411)
Jesu Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82413
Alszok rá, azt beszélünk róla! :)
Jóéjt!
Előzmény: krezidiesel (82412)
krezidiesel Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82412

Kecske nem köll?

Vagy van eladó magyar fekete rackám...

 

Előzmény: Jesu (82409)
Jesu Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82411
Hát nem egyszerű. Az én lányaim is próbálták eleinte siratni még a csirkéket is. Aztán elvettem előlük a sült csirkecombot egyszer egy kisebb hatásszünetre, beszélgetés mellett, akkor csak néztek. Utána nem volt sírás, ők választották ki melyik legyen... gonoszabb kakasok mind hamar végzik azóta. :D

Kecske az kemény dió. Pláne ha olyan akaratosak mint én, nemjövünk ki. Pedig szeretem, mert kihívás. Jó fej jószág, személyisége van mindnek. :D
Előzmény: krezidiesel (82408)
krezidiesel Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82410

OK!

Értem én ,hogy emberevés, de késsel villával, vagy pálcikával...??

:-))

Előzmény: Arma Gedeonka (82387)
Jesu Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82409
Eheh! Asszonydarálás :DDDD

Köszi a tippet a sajtos topicra, megnézem. Mi tehéntejből sajtozunk, de még lenne mit fejlődni.
A háttérországban van nekünk is minden: tehén, bikaborjú, disznó, birge, pulyka, csirke, még volt strucc is meg öszvér, nah ez a kettő gyilkos állat a javából, nem is voltak meg sokáig :D
Előzmény: krezidiesel (82407)
krezidiesel Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82408

Én is erősen gondolkozom, hogy mennyi kecsót hagyjak meg az idei szaporulatból, mert lehet jövőre már rendes áron lehet eladni egy vemhes, ellés előtt álló kecskecsajszit. A kislányom is érez ebből valamit, mert pont ma kérdezte, hogy a lányokat is megesszük majd?

Szóval az a tippem, hogy jövőre talán nem kell tuszkolni az emberekre a jószágot, mint most,hogy: nem akarsz kecskét venni? Azt néznek rád hülyén, hogy ki ez a marha...

Szóval mondtam a lányomnak, hogy a szépeket megpróbáljuk mindenképp eladni jó helyre.

Előzmény: Arma Gedeonka (82406)
krezidiesel Creative Commons License 2009.03.10 0 0 82407

Dunaújváros mellett lakom.

A kecskékkel semmi baj, egy nővel sokkal több probléma tud lenni.

Amelyik kecsóval nem boldogulok azt ledarálom.

Tedd meg ezt az asszonnyal...

Szerintem nem is vinné a daráló, olyan öreg...:-))

Most 11 kecsó van , és 8 birka, az nem nagy létszám.

Kaja miatt tartom őket: tej, sajt, hús. A többlet meg cserealap, már tavaly is szalámiért vettem takarmányt.

Az idén nagy terveim vannak sajt ügyben, lesz bőven tejem (napi minimum 15l-re számitok), úgyhogy lesz alapanyag a kisérletezéshez. Tavaly kb 400l tejből csináltam sajtot, és egyet sem kellett eldobni, ami kezdőhöz képest nem rossz.

Nagyon jó a sajtos topic itt az indexen, legtöbb tanácsot onnan kaptam:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9017706

Sajt és vörösbor legyen azt  felőlem jöhet a medmex...:-))

Előzmény: Jesu (82403)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!