Keresés

Részletes keresés

gertibor Creative Commons License 2006.11.30 0 0 545

Kérdés, mekkora a kancsó? :)))

Nekem van 0,5 l-estől 2,5 l-esig. hehehe

Előzmény: lalá (544)
lalá Creative Commons License 2006.11.29 0 0 544
-Még mielőtt licitálás alakulna ki, én azt mondom borától, emberétől függ. Egy kancsó bor egy estére nem sok.
Előzmény: fan_fan (540)
fan_fan Creative Commons License 2006.11.28 0 0 543

Lám, még emlékeket is hagyok magam után ... :-)

 

Édes bort én sem nagyon iszok, kivétel az ehhez a sajthoz ajánlott édes szamorodni vagy aszú. Igazság szerint ezt olvastam egy gasztronómiai írásban (tehát nem kísérleteztem) és kipróbáltam. Ez nem jelenti azt, hogy kékpenészes sajthoz ne lennének társíthatók száraz vörösborok.

Előzmény: gertibor (542)
gertibor Creative Commons License 2006.11.28 0 0 542
Eszembe jutott, hogy olvastalak máshol is. A kékpenészes sajtokat olcsóbbá lehet tenni, ha kikevered vajjal és kenyérre kenve fogyasztod. Énnekem bejön száraz vörösborral is, mert az édes bort nem tudom meginni.
Előzmény: fan_fan (540)
gertibor Creative Commons License 2006.11.28 0 0 541

A borásznak, főleg első időkben állandóan ellenőriznie kell a bort.

 

A spektrumon egy műsorban elhangzott:

A bor olyan, mint egy nő. Minden nap foglalkozni kell vele.

 

Többek közt kóstolni is, és ha sok hordóban, üvegben van a bor akkor bizony előfordul, hogy az ember lánya többet kóstol, mint kellene.

A jó bortól viszont nem lesz semmi bajod.

Előzmény: fan_fan (540)
fan_fan Creative Commons License 2006.11.28 0 0 540

"leengedtem vagy 1,3 litert"

 

Nem sok az egy kicsit egy alkalomra ? :-)

Előzmény: zsandár (538)
gertibor Creative Commons License 2006.11.27 0 0 539
Lehet, hogy a szólős topicba több embert érdekelne a házi borkészítés. Oda nem szoktál benézni?
Előzmény: zsandár (538)
zsandár Creative Commons License 2006.11.27 0 0 538

On,hogy a borról is írjak.

Félre a multiknál kapható műborokkal:-))).

Sokáig akarsz élni ezen a szánalmas kis sárgolyóbison?Igyál GARANTÁLT szőlőbort.

Ma rámentem a az új furmintomra,még forrdogál egy kicsit /szerencsére,mint tudjuk az erős mustok megfelelő hőmérsékleten sokáig forrnak/ ,vacsora közben és után(birkapörkölt) leengedtem vagy 1,3 litert .

 

Ígéretes a cucc ,ígéretes..,de mennyire ígéretes.....

 

Persze még opálos ,de már tisztul, az íze ,mint a nejem csókja:-))/ezt mondom ,mikor perel a feleségem az ital miatt:-),de most komolyan itton iszok, kocsmába kb.3 éve nem voltam:-)),de ez mellékszál/ 

Na ,szóval vazzátok meg ,akarom mondani teringettét igyunk jó, magyar borokat!!

Flacika Creative Commons License 2006.11.27 0 0 537

Ma voltam a Vörösmarty téren körülnézni a zsibvásárban. Nekem közel esik, és volt egy hátsó gondolatom a borokat illetően. A Menczinger Borház idén is kitelepült és nem csak a saját borait kínálja akár decinként kimérve is (kivéve az 5000 Ft/palack fölötti borokat). Nos, Günzer Tamás (nem Zoltán) Mont Blanc Cuvée-jét megkóstoltam. Mivel akkor még nem tudtam mi van benne, rögtön feltűnt a nagyszerű illata. Nem véletlen, mert Irsai Olivér - Olaszrizling házasítás. Szerintem nagyon érdekes és jó bor, vettem is egy üveggel!

 

Gréti! Az Interspar egyik új reklámújságjában november 30-tól dec. 24-ig van a Tóth István Egri bikavér 1440 Ft-ért. Egyesek szerint neki van a legjobb Bikavérje, persze az nem az "alap2 változat. Mindenesetre ennyit bőven megér, egyszer már ittam, jó volt.

gertibor Creative Commons License 2006.11.27 0 0 536

Bocs-bocs :)))) Igazad van, a Gertiről egy autós topicban volt szó.

 

Valószínűleg szerdán megyek.

Előzmény: Flacika (535)
Flacika Creative Commons License 2006.11.27 0 0 535
Bocsi, de akkor a Trudiról volt szó... Szóval akkor Gréti (OK?). Ha már arra jársz, nézd meg a villányi akciót is, amiről a múltkor írtam, bár azt nem tudom, meddig tart. A Thummerer Bertram is jó, 599 Ft, csak az kicsit vékonyabb, nem olyan testes (Blauburger-Kékoportó), már a fajtái miatt is. A Módos bort meg könnyen megtalálod, eléggé feltűnően kék a címkéje.
Előzmény: gertibor (534)
gertibor Creative Commons License 2006.11.27 0 0 534

Már másnak is megírtam, hogy a Gertit nem szeretem. Tehát Gertrúd v. ami ugyan helytelen, de a legtöbben Grétinek szólítanak.:))))

 

Régóta tervezem, hogy megnézem a solymári Auchant, hisz közel van, de most egészen biztos, hogy még a héten elmegyek. Valahogy ott rögtön megkóstolom és akkor vehetek többet ha ízlik.

Majd beszámolok.

 

üdv. Gréti

Előzmény: Flacika (532)
gertibor Creative Commons License 2006.11.27 0 0 533

Kösz.

Lehet, hogy ezt fogom kipróbálni. Gondolom szárított fűszer is jó, mert a kertben már nincs és nem akarom a következőt megvárni.

Előzmény: zsandár (530)
Flacika Creative Commons License 2006.11.26 0 0 532

Szia Gerti!

 

Tegnap vettem a solymári Auchanban egy üveg Szekszárdi Statio cuvée-t (2003, Kékfrancos-Cabernet-Merlot-Kadarka, 13% alk.) Módos Ernőtől. 699 Ft volt, ma este megittuk. Eléggé intenzív illata van, a Cabernet dominál benne. Ízében főleg a Cabernet és a Merlot jelenik meg, a Kadarka inkább csak pikánsabbá teszi. Ennyi pénzért elsőrangú itóka.

Előzmény: gertibor (525)
zsandár Creative Commons License 2006.11.26 0 0 531

A báránypörkölt ugyanúgy készül ,mint a birka de sokkal hamarabb kész van és nem kell hozzá sok víz.Íze sem olyan markáns,de nagyon finom ez is.

A kakast is én főztem,természetesen:-))

Előzmény: gertibor (529)
zsandár Creative Commons License 2006.11.26 0 0 530

 

 

 

 

Íme egy tavaly nyári báránygulyás recept.Próbáljátok ki ,fenséges.

 

 

 

 

 

zsandár

válasz | megnéz 2005.07.27 22:41:15 (838)

Remélem most nem nyeli be a hsz.-t az index.

Tegnap vacsorára voltunk hivatalosak a barátomékhoz.Ők Erdélyben születtek ,így erdélyi báránygulyás volt a vacsora.Íme a recept.:

Jó sok hagymát  némi olajon üvegesre dínsztelni,bele a felaprított bárány ,a bogrács aljába a csontosabja rá a színhús.Tovább sütni.Sergetni/kavarni szentségtörés/.Mikor már lebarnult a hús és levet eresztett hozzá a pirospaprika.Óvatosan sütni ,nehogy megégjen a paprika.Mikor kieresztette a színét mehet hozzá a 2-3 deci bor meg a víz.Bors ,őröltkömény,só,erőspaprika.Mikor a hús már elérte a 3/4 fővést mehet hozzá a zúzútt fokhagyma ,valamint a kertben frissen tépkedett zöldfűszerek,úgymint:lestyán ,rozmaring ,borsfű,kakukkfű.

Ezután  ,megy hozzá a krumli 3-4 babérlevél társaságában.

Készrefőzni és lehet enni.

Olyan finom lett,hogy az már "költészet"

Hozzá olivaolajos-bogyós,fokhagymás uborkasaláta.

Italok.:mazsolás törkölypálinka nekünk 50%-os ,feleségeinknek 40%

Kozel sör,szürkebarát.

Közvetlen evés előtt a félelmetes Lófingató.Fél liter szilvapálinkában áztatott maréknyi macskapöcse paprika.:-))))

Előzmény: kulináris kóstológia
gertibor Creative Commons License 2006.11.26 0 0 529

Köszi a választ.

A főzést nem akartam kilövetni, csak már hideg van a kinti bográcsozáshoz.

A kinti grillhez úgyszintén.

A pörkölt ugyanúgy készül, mint bármi másból?

Ezt a zöldfűszerest megírhatnád.

A kakaspörköltöt is Te főzted?

Előzmény: zsandár (528)
zsandár Creative Commons License 2006.11.25 0 0 528

Szerencsésnek mondhatod magadat,ugyanis a földkerekség legfinomabb pecsenyéjéhez jutottál:-)).A bárány-birka-marha -vadkacsa-őz "ötösfogat" egyik zászlóshajójához.Ezen ételeknek ugyanis fűszerezés nélkül is van íze.

Már többször sütöttünk-főztünk bárányt.Főzés kérésed szerint kilőve/pedig a pörköltje és zöldfűszeres gulyása is nagyon finom/

Na akkor.Én a helyedben kihasználva a a jó időt egy grillezést választanék,de ha esik ugyanezt sütőben is megcsinálhatod.Mivel a bárány gyenge hús hamar elkészül.

A húst tetszés szerint darabokra vágod/a csontokat fűrésszel,mert szilánkos/

Aztán a következő fűszerekkel pácolnám:zúzott fokhagyma,olivaolaj,bazsalikom,tárkony,só,bors,oregánó,csipet kakukkfű,némi citromlé,ha van szójaszószod azzal sem rontod el.Megöntözném borral és vagy egy napig a hűtőbe érlelném.Aztán grillen megsütni.Köretnek alufóliában sült krumpli,vagy krumplipüré,fokhagymamártás és/vagy vadasmártás,savanyúság mondjuk kisdinnye.Italnak természetesen a saját boraidat javaslom.Ilyen ételre lehet is inni.Jó étvágyat!!!Ja és a másik fórumon légyszíves képes beszámolót közzétenni!!!

Vazze ,de éhes lettem,még jó hogy van kakaspörkölt a hűtőben.

Előzmény: gertibor (526)
gertibor Creative Commons License 2006.11.24 0 0 527

Mégegyszer szia Zsandár!

Az előbb elfelejtettem írni, ha lehet ne bográcsosat írjál, mert már hideg van a Pilis alatt.

Előzmény: gertibor (526)
gertibor Creative Commons License 2006.11.24 0 0 526

Szia Zsandár!

Mivel ama bizonyos topic igencsak haldoklik, nem tudom oda nézegetsz-e még, így itt kérlek meg a következőre:

Kaptam mélyhűtőzve egy kis báránykát egészben. Nem akarom egészben sütni, de ha kiveszem a fagyasztóból az egészet fel kell dolgoznom.

Szóval szuper receptet kérek Tőled köretajánlattal együtt.

 

Hogy milyen bor passzol hozzá, azt nem kell megírnod, mert 2 fajta vörösborom van, azt kell hozzá inni.

Na jó, ha netán a recept olyan, van 1-2- palack tavalyelőtti rozém.

 

Ha gondolod, hogy itt nincs helye ennek, légyszi küld mailben.

 

Hálás köszönetem előre is.

üdv. gertibor

gertibor Creative Commons License 2006.11.22 0 0 525

Nem, de a reggeli kávémat a gép mellett iszom, és ha magamnál vagyok, akkor írok is. :)

Mint írtam, csak a Metroba jutottam el, 2 biztosan 8 fölött volt 1 talán valamivel kevesebb.

Majd megpróbálok a Corába is szétnézni, csak legyen időm.

Előzmény: Flacika (523)
Flacika Creative Commons License 2006.11.22 0 0 524

Jut eszembne! Hogy ne kelljen vissazolvasnod, íme a 190-es hsz-om:

Flacika válasz | megnéz | könyvjelző 2006.05.22 23:02:53 (190)

fan fan:

 

Szóval tegnap ittunk Szt István 2003-as pázmándi Cabernet Sauvignont... Direkt ezért vettem egy üveggel. Nos, rossznak nem nevezném, de kevésbé jellegzetes, illatban, zamatban és színben is kissé visszafogott. Utána ittunk egy Szekszárdi CS-t is, a Vináriumnak palackozva, 2002-est. Ég és föld. Eleve sokkal sötétebb, illata és íze is markánsabb, jellegzetesebb. A Szt István max. 5-600 Ft-ra jó nálam. Akkor már sokkal inkább a Thummerer Bertram cuvée. Az Auchanokban többnyire 600 Ft körül kapható (Budaörs, Soroksár, Dunakeszi - a Solymáriban kicsit, a Savoya parkiban sokkal drágább). 1000 Ft alatt nem sok versenytársa van!

Előzmény: fan_fan (146)

Előzmény: gertibor (521)
Flacika Creative Commons License 2006.11.22 0 0 523

800 körül... A Szt. István Korona annyiért kicsit sok, az Egervin is. Akkor már inkább a Mátra Hill (Szőlőskert), a Misebor (bár az 900 és 1000 között van) vagy a Teleki. A Mátra Hillnek egyébként van egy CF Barrique bora is, az is 900 körül és az is jó. Szerintem jobb, mint a CS.

 

Egyébként Te mindig hajnalban netezel? :)

Előzmény: gertibor (521)
fan_fan Creative Commons License 2006.11.22 0 0 522

A Teleki Cuvée (mostanában a 2004 -es évjárattal lehet leginkább találkozni) nekem az egyik kedvencem, jó minőség megfizethető áron. Szerintem az ezer Ft alatti szegmens legjobb vörösbora.

 

Egervin és Hungarovin borokat senkinek sem ajánlok.

Előzmény: Flacika (520)
gertibor Creative Commons License 2006.11.22 0 0 521

Ezek a borok 800.- körül vannak.

A Feindl nekem úgy rémlett, hogy valahol kínáltak már meg ilyennel és akkor megittam, de ez most förtelmes. Mégegyszer nem próbálom ki. Meglehet, hogy csak ez az 1 üveg rossz.

Mielőtt borkészítésre adtam a fejem, jártunk már így. 6 üveg ugyanolyan cimkézetű borból 5 jó volt 1 nem.

Hozzánk, mivel már az erdő szélén lakunk, nem hoznak prospektusokat, ahhoz lusták.

Előzmény: Flacika (520)
Flacika Creative Commons License 2006.11.21 0 0 520

Hmmm... Egervin nekem igen kétséges. Igaz, a "sima" Egervin kékfrankoshoz (3-400 Ft/palack) volt szerencsém, hát valami förtelem... Még a csapba sem, legfeljebb a WC-be... A Szt. István Korona sem egy nagy durranás. Ehhez képest, hogy a Feind csapba való... A fehér boraikat elég jól ismerem, azok nagyon jók, a "Villa Quaiar" Merlot-jukról meg jókat olvastam. Nem hibás volt? Különben talán életem legjobb fehérbora is tőlük való, 2000-es különleges minőségű (késői szüret) száraz Királyleányka. Valami felséges volt! Mit holmi illat, meg zamat, meg lecsengés! Maga volt A BOR!

 

Különben az Auchannak van egy szórólapja nov. 24-30ig, egyik oldalán 15 villányi vörösbor. CS-ok:

György-Villa 1199 Ft

Gere Tamás 1899 Ft

Gere Attila 2399 Ft

Teleki (Csányi) 699 Ft

Vylyan Classique 739 Ft (ez olyan Tesco-féle, az Auchannak palackozva)

Vylyan Barrique 1899 Ft

Viniqum 469 Ft

 

A Viniqum és az olcsóbb Vylyan kivételével bármelyik jó lehet, a Teleki is. Az olcsóbb Vylyan csak azért nem, mert ott van a Teleki, amelyik hasonló lehet. Egyébként az olcsó Teleki borok is elég jól ihatók, köztük elsősorban a Cuvée (ha jól emléxem, CS-Merlot).

Előzmény: gertibor (519)
gertibor Creative Commons License 2006.11.21 0 0 519

Szia Lacika!

Csak a Metroba jutottam el, sikerült 3 különböző CS-t vennem, ami 1.000.- alatt volt.

Egervin palackozta TIBA VALLEY CS 2004 iható, Pázmánd-i Szent István korona CS 2003 iható,

Feindl pincészet Balantonaliga-i CS csapba való.

Persze az ihatók sem biztos, hogy nem okoznak fejfájást, hisz csak megkóstoltam.

Majd, ha mind megittam beszámolok.

Előzmény: Flacika (518)
Flacika Creative Commons License 2006.11.20 0 0 518
Thummerenek van egy olcsó, de igen jól iható bora, a Bertram Cuvée (Blauburger-Kékoportó). Ez olyan "bolondbiztos" bor, ha nincs éppen más ötlet, nyugodtan meg lehet inni. Általában kb. 4-5 év után kerül boltokba, most a 2001-es kapható. Ezt még nem kóstoltam, kissé félek is tőle, mert állítólag 2001 Egerben  hírhedten rossz évjárat volt, de a barátom szerint a '01-es Bertram is rendben van. Ára mindenütt 1000 alatt marad, de az Auchanokban 600 körül mérik (de nem mindegyikben egyformán!).
Előzmény: gertibor (517)
gertibor Creative Commons License 2006.11.20 0 0 517
Kösz. Eger v. környékéről csak a Thummerer CS-t kóstoltam, nekem nem igazán ízlik. Vettem ugyan náluk, érlelek is 1 üveggel több, mint 1 éve, lehet, hogy az majd jobb lesz.  A pincéje Noszvajon szuper, egy látogatást megér.
Előzmény: Flacika (516)
Flacika Creative Commons License 2006.11.19 0 0 516
Na, tudok olyat mondani, amit biztos ne vegyél: Varsányi Pincészet Egri CS. Gyenge.
Előzmény: gertibor (512)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!