Keresés

Részletes keresés

Koi-s Creative Commons License 2008.05.01 0 0 232
Ugyanez a helyzet velem is, csak a győri állatkertben… pedig régebben ott csak aranyhalak voltak… :-)

Üdv.: Koi-s
Előzmény: tóvadász (224)
somap Creative Commons License 2008.04.30 0 0 231

Sziasztok!

 

Szank-i móka engem is érdekel, nálam sincs sok koi! Úgy le van fogyva az állomány mint Optimusnál! :-)

 

Lökjetek át egy telefonszámot, és jövő héten lebeszélem hogy mehetünk-e!

 

 

Most jöttem tószemléről. Említette ma fórumon, hogy az egyik halam, a képeken az első (piros folttal a homlokán) kiugrott a tóbol, de szerencsésem megmenekült. Na éppen ő mára súlyos saprolegnia problémával küzd.

Holnap gyógyításról fog szólni, de lehet hogy a Baska dokihoz kell vinnem.

Idén Ő már nem ívik! :-(((((

 

Somap

optimus prime Creative Commons License 2008.04.30 0 0 227
Vannak kisebbek is, én is azokból vásároltam tavaj. Somap szerintem biztos jönne, Alvin már csak vezetőségi mivoltából kifolyólag is benevezne, szerintem lassan ki kell jelőlni a dátumot!
Előzmény: Koi-s (221)
somap Creative Commons License 2008.04.30 0 0 226

:-)

Mentem már úgy koi-t venni, hogy az előzetesen kikalkulált összeget zsebre tettem, és a többit pénztárcástól odaadtam a páromnak, hogy ne tudjam elkölteni. LEhúztak előttem egy tavat, válogattam, és a kikalkulát pénz többszörösét engedték vissza! :-)

 

Azt hiszem tavaj előtt Optimusszal voltunk halért, Ő is odaadta a pénztárcáját és a lelkemre kötötte, hogy ne adjam vissza neki, ne tudjon több halat venni! :-))))

 

NEHÉZ dolgok ezek! :-)

Előzmény: Koi-s (221)
Parducbogyo Creative Commons License 2008.04.30 0 0 225
Köszi, tényleg szép nagyok. Én is elcsodálkozom külföldön még cumisüvegből is etetik őket...
Előzmény: tóvadász (224)
tóvadász Creative Commons License 2008.04.30 0 0 224
Nagyon szépek :-)én a jászberényi állatkertben láttm óriási koit. vagy csak nekem volt óriási.Elég piszos vizben uszkáltak de csodálkoztam:-) mindjárt keresek képet:-)mikor megláttam elö a szenvics kis kaja nekik hagy jöjjön a többi is :-) és mondtam a családnak itt találkozunk menjenek nyugodtan:-DDDD
Előzmény: Parducbogyo (223)
Parducbogyo Creative Commons License 2008.04.30 0 0 223
Szia!
Köszi a tavat éppen most nagyobbítottuk kb. 4 köbméteres lett, 2 volt. Kb. 4 évesek lehetnek, kivéve 1 ő 3 éves körül. 25 cm lehetnek.
Ő a "legkisebb", ő is somaptól van:
Előzmény: Koi-s (222)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.30 0 0 222
Szépek a koi-k!

Mekkorák? Mennyi idősek? Mekkora tóban vannak?

Üdv.: Koi-s
Előzmény: Parducbogyo (220)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.30 0 0 221
Megnéztem a boltot, hát nem semmi… Azért érdemes lenne körülnézni, de pénz nélkül, mert nagy lenne a kísértés. :-)

Azt azonban nem értem, hogy miért nincsenek kisebbek (pl. 10cm). Vagy csak a weblapra nem tesznek fel képeket róluk? Kisebb és persze olcsóbb koi-kra én is beneveznék. Aztán majd felnevelgetném őket, hiszen most is azt teszem.


Üdv.: Koi-s
Előzmény: optimus prime (219)
Parducbogyo Creative Commons License 2008.04.30 0 0 220
Aranyhalak, és koik az arány kb. 37 db arany és 4 db koi. Teszek fel képet a sárga koi somaptól van:)
Előzmény: optimus prime (212)
optimus prime Creative Commons License 2008.04.30 0 0 219

Vadállatok!:-)

http://www.vienna-koi-center.at

Megkaptátok, amit akartatok! Mikor indulunk?

Foglaljatok le nyugodtan halakat, nehogy aztán elkapkodják őket mire odaérünk!

Most csak 799Euro, ami neked tetszik! A Tesco-ban sem kapsz ennyiért!:-)

Tanulságos kirándulás lenne, az már egyszer biztos.

Előzmény: Koi-s (218)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.29 0 0 218
Szia!

Én a már említett Szankon lévő tenyésztőhöz szoktam járni koi-ért. Mivel ez tőlünk 4-5órára van, ezért írtam a 9órát. A tavasszal kétnapos szegedi kirándulással kötöttük egybe.

Viszont Bécs meg közel van hozzám! Optimusból simán kiszedjük a titkos címet: Ti lefogjátok, én meg aranyhalakat kezdek el beletenni a tavaiba :-) Tudom ez embertelen, de hatásos lenne… :-)

Üdv.: Koi-s
Előzmény: somap (216)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.29 0 0 217
A szanki mókát megbeszélhetjük, csak nyakig vagyok a munkában, de összehozhatjuk később.

Ja tényleg, sok koi-t láttunk még! Annyival egészíteném ki, hogy szerintem inkább röhögtek rajtunk. Órákon át küzdöttük a hálóval, melóztunk. De most már rájöttem: ők játszottak velünk. Időnként egy-egy belement a hálóba, csak nehogy kedvünket szegjük. Jobb lesz vigyázni velük… :-)

„Örülök, hogy kezd kinyílni a szemed!” Ugyan próbáltál te már csukott szemmel célozni?

Üdv.: Koi-s
Előzmény: optimus prime (213)
somap Creative Commons License 2008.04.29 0 0 216

Szia Koi-s!

 

Hol voltál koiért?

Én már sokfelé voltam, de 9 órát még nem utaztam halért!

Talán majd ha bécsbe megyek egyszer valamikor (!), ha Optimus megmutatná azt a titkos bécs melletti koibeszerzési forrását (amit már megigért!!!!!!), és ami 7000 azaz hétezer pecsétes titok.

Csak mindenféle fotókat mutat! Ha nem láttam volna a koi-t amit onnan hozott azt is mondhatnám, hogy a netről tölti le ezeket a fotókat! :-))))))))))))))))))))

 

Somap

Előzmény: Koi-s (215)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.29 0 0 215
Én mániákus? :-)

A koi-kért 9órát szoktam utazni, a haltápért 8-at, a vízinövényekért és csigákért 2-öt, hozzád halazni meg alig 5-öt. Ez mánia? :-)))
Előzmény: optimus prime (212)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.29 0 0 214
Szerintem a busa dolog működhetne. Persze szigorúan fehér busáról beszélek, mert a pettyes kiszűrné a zooplanktonokat is, ami ugye nagyon nem kívánatos dolog. Az igazi teszt persze az lenne, ha két egyforma tóban lehetne próbálkozni. Az egyikben busával, a másikban anélkül. Így a különbséget jól nyomon lehetne követni.

A fehér busa a szakértők szerint (bár köztük is sok ellentét van) csak az algákat képes kiszűrni a vízből, és csak ritkán „eszik” zooplanktont. Persze kérdéses, hogy kis tavakban mennyire érezné jól magát. Az algaszűrése talán nem okozna gondot, mivel bőségesen van utánpótlása a koi-k sűrű etetése miatt. Persze ésszerű mennyiségű telepítése gondoltam, nem kilós egyedekre.

Az amurral kapcsolatban már említettem pár dolgot a múltkor. Kis méretűnek tökéletesen bevált mint fonalas alga irtó. A tószéli fűnyírás maradványait is sikerrel ette meg. A gondok akkor kezdődtek, mikor elkezdtek nőni, mert egyre többet kajáltak, s mikor egy hétre magukra hagytam őket, „leszüretelték” a tavirózsámat.
Érdekes még, hogy a koi-k és a vöröszárnyú keszegek is ellesték a taktikájukat, ők is ették a békanyálat, kis hajtásokat.

Tisztítónak egyébként a vörösszárnyú is jó. Megfigyeltem, hogy a tavaszi nagy bogárhajszolásuk a nyárra teljesen elmúlik, innentől kezdve szinte alig látni őket. Kíváncsi lettem miért történt ez, s fogtam párat hálóval. Ekkor lestem nagyot, mert a gyomruk tele volt fonalas algával, meg „zöld” részekkel. Ez még az amurok ideje előtt volt. Azóta már több szakíró is felfigyelt a jelenségre, s ők is alátámasztják a növényevő hajlamát. Idén újra meglesem majd őket, de egyenlőre a „bogaras” korszakukban tombolnak.

A kis fehér busáknak nagyon örülnék, előre is köszi a segítséget.

Üdv.: Koi-s
Előzmény: optimus prime (211)
optimus prime Creative Commons License 2008.04.29 0 0 213
Örülök, hogy kezd kinyílni a szemed!Kiváncsi vagyok hogy mikor irányítod majd a légpuskád csövét a tikkadtan tátogó aranyhalakra.:-)
Engem érdekelne a szanki móka, úgyis kevés a halam...
Egyébként miután elmentél, még sok koi-t láttunk, a növények közt turkáltak.
Előzmény: Törölt nick (194)
optimus prime Creative Commons License 2008.04.29 0 0 212
De jó, hogy mostanában egyre többen jönnek erre a topicra! A hétvégén Kois-sal éppen arról beszélgettünk, hogy bár viszonylag sokan tartanak koi-t a kerti tavukban mégis igen csekély százalékuk lesz ennyire mániákus, hogy egymás halait üldözzék szabadidejükben.:-)
Milyen halaid vannak?
Előzmény: Parducbogyo (210)
optimus prime Creative Commons License 2008.04.29 0 0 211
Somap barátom már említette, hogy egy kedves felajánlás vár a fórumon...
Na, de ez már olyan, hogy el sem fogadhatom! :-)
Továbbpasszolom Somapnak, hiába gyözködöm már évek óta, hogy az aranyhal gyerekeknek való! :-)
Nem vagyok a busás ötletedről meggyöződve, hogy komoly dolgokról is beszéljünk.
Magam is kacérkodtam a gondolattal, hogy beszerzek néhányat, de létettem róla. Már csak nagyvonalakban emlékszem miért is vetettem el a tervet, de utánaolvastam annak idején alaposan. Persze kiváncsi lennék gyakorlatban, hogy funkcionál ez a szűrés, rákérdezek majd egy tógazda ismerősnél vannak -e eladó busái.
Előzmény: Koi-s (208)
Parducbogyo Creative Commons License 2008.04.29 0 0 210
Sziasztok!
Végre ide találtam.
Koi-s Creative Commons License 2008.04.29 0 0 208
Szia!

Milyen eladó koi-d lenne még a két említetten kívül?
Na nem mintha lenne helyem… de lehet, hogy a „nyűves” aranyhalakat kivágom, ………


vagy felajánlom Optimusnak, mert nála sajnos egy sem volt… vagy egy külön tóban tartja őket, minket meg nem tartott érdemesnek, hogy megmutassa a féltve őrzött aranyhalait….. :-))))))))

Üdv.: Koi-s
Előzmény: somap (206)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.29 0 0 207
A koi-k tényleg sokkal jobban túrják az aljzatot. Nálam is nagy ramazurit szoktak csapni. Nem vészes a dolog, olyan „igazi tó” hatását keltik.

Üdv.: Koi-s
Előzmény: tóvadász (204)
somap Creative Commons License 2008.04.29 0 0 206

Jó oldalak! Tetszik!

Somap

tóvadász Creative Commons License 2008.04.28 0 0 205
http://www.koiponty.hu/kepek/index.html
még egyet találtam nekem ujdonság ...de tetszik:-))
Előzmény: tóvadász (204)
tóvadász Creative Commons License 2008.04.28 0 0 204
na most nekem is algás a viz, valaki azt mondta a koik jobban turják a viz alatti iszapot és felzavarják a vizet. Most éppen eszembe jutott egyik ismerösöm felajánlotta összel egy pár kis halát....holnap felhivom áll e még a javaslata:-)
Előzmény: Koi-s (201)
tóvadász Creative Commons License 2008.04.28 0 0 203
HU az nekem huzós bocsánat:-)
Viszont találtam egy oldalt de semmi többre nem mentem:-) de magyar:-)
http://www.koihaz.hu/koihaz.html
Előzmény: somap (198)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.28 0 0 202
Még hogy csúszósak a halak? Tudjátok milyen nehéz volt elengedni a majd’ 50cm, sokkilós, gyönyörűségeket? :-)

Üdv.: Koi-s
Koi-s Creative Commons License 2008.04.28 0 0 201
Szia!

Nálam a 12-15m3-ben van 40-45 aranyhal, párszor tíz keszeg, és 70-80db 15-25cm-es koi. Nincs szűrőm, csak egy közepes teljesítményű levegőztető, és eddig nem volt különösebb baj velük, pedig sok tápot kapnak. A víz persze kissé algás, de így sokkal szebbek a halak is benne.
Ha viszonylagosan tiszta vizet szeretnél, akkor mondjuk legyen 15-20db 20cm körüli. Más méretnél arányíts.

Üdv.: Koi-s
Előzmény: tóvadász (195)
Koi-s Creative Commons License 2008.04.28 0 0 200
Koi-val fertőzöttek száma = x+1

Optimus vasárnap ilyen meggyőzőek voltunk? :-)

Üdv.: Koi-s
Előzmény: Törölt nick (194)
tóvadász Creative Commons License 2008.04.28 0 0 199
Most hirtelen csak ezt a képet találtam majd holnap otthonról teszek fel párat:-)
Előzmény: tóvadász (197)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!