Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.04.09 0 0 16883

Én annak is örülök, hogy idén hosszú évek óta talán először gyakorlatilag nem látszik tafrina a fákon /már amennyire látom.../...ez azért is jó lenne, mert a fáknak nem kellene a levedlett levelek helyett újak nevelésére energiát fordítani, így még jobban tudnának fejlődni...és persze a termésre is gondolom pozitív hatással lehet.

Mozo66 Creative Commons License 2019.04.09 0 0 16882

Nem érdemes ültetni belőle ...így van már csak azért is mert szerintem nem szaporítják már ezt a fajtát legalább is nagyon régóta nem láttam.

Előzmény: Imikert (16881)
Imikert Creative Commons License 2019.04.09 0 0 16881

Redhaven körül érik , ami viszont sokkal jobb tulajdonságokkal rendelkezik - igaz ? 

 

Így nagy értelme nincs is ültetni  belőle . Esetleg nosztalgiából . 

 

Nem hiába írják , hogy légyártáshoz  használják  / vagy gyors fogyasztásra /.

 

 

Más !

 

A Symphonie őszit én is kedvelem , érés idejében  a legjobbak közt van .

 

 

Köszönöm a véleményt !

Előzmény: Mozo66 (16874)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2019.04.09 0 0 16880

Óvatosan ezzel a megállapitással. AZ utóbbi 3 év, nálam nagyon forró volt, nagy hőösszegekkel. Sok fajta összeért.

ELképzelhető, hogy normál években megvan az a +30nap, de ilyen termő évem még nem volt ezzel a fajtával.

Előzmény: Mozo66 (16879)
Mozo66 Creative Commons License 2019.04.09 0 0 16879

Kösz .  A Pride-ról olasz oldalak azt írják , hogy + 30 az érésideje tehát nem annyira kései ezek szerint ha a Suncrestel együtt érik , nekem ez jó mert +30 ban ott a Cresthaven .  Remélem az idén kiderülnek ezek a dolgok nálam is .

Előzmény: SándorTiszteletes (16877)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2019.04.09 0 0 16878

Tavaly éréskor megkezdték a darazsak, meg a méhek is. 

A mellette levő Suncrestet, Champion ugyanakkor nem bántották.

Ha üzemi ültetvényben nevelném a fajtákat, akkor gondos növényvédelemmel elfogadható mértékű károsodással lehetne termelni őket.

Én ugyanakkor belterületen, kisparcellábban, kisérleti ültetvényben tartom fenn őket, ahol szinte minden fa más fajta. 

A szomszédaim mind csupa derék ember, szinte mindegyik "bio"-ban utazik, igy megteremtve számomra a felvázolt megpróbáltatásokat.

Előzmény: SándorTiszteletes (16877)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2019.04.09 0 0 16877

A Royal Pride-ra visszatérve. Ez minden évben terem nálam. Ma már hatalmas fát nevelt, virágzása középidőtől elhúzódó.

EZ a téli lehűlésekre sem túlzottan érzékeny, ALföldön is fenntartható.

Izében van egy lehelletnyi sav, meg egy pici aroma is, elfogadható az ize. Héja bordós - piros -lilás, nagyon vékony. Szőrözöttsége alig van, félúton lehet a normál őszibarack és a nektarin között. ALakja nagyon enyhén nyomott gömb, magvaváló. Ezzel szemben, az utána következő JIm, viszont kissé duránci.

Éréskor ő is gondos növényvédelmet kiván.

Nagyjából a SUncrest-tel vagy az után érik, én 4-5 menetben szedem.

Úgy rémlik, hogy virágrügy képződése hasonló a Championhoz, főként a vesszők második harmadában hoz, ezért hosszú szálvesszőzni kell.

EZ utóbbi állitásomat majd idén visszaellenőrzőm, egyelőre az emlékeimben kutakodtam.

Volt szó a Symphonie-ról. Nagyjából egyszerre érnek, több év átlagában, az is magvaváló, kevésbé erős, de szinte teljes fedőszinnel. Magvaváló, ize sokkal jobb az előzőtől, és ez is terem minden évben.

Előzmény: Mozo66 (16874)
Ali-bá Creative Commons License 2019.04.08 0 0 16876

Még akkor se vágnám vissza, csak majd jövőre. 

 

(Tudom én túl óvatos vagyok, de jártam már úgy, hogy a kis hajtáska felett visszavágva az elszáradt, ámde, ha más mást javasol halgass rá, próbáld ki, hogy mi lesz.)

Előzmény: Ali-bá (16871)
zoli1437 Creative Commons License 2019.04.08 0 0 16875
Előzmény: Imikert (16869)
Mozo66 Creative Commons License 2019.04.08 0 0 16874

Nekem nem volt de a piacon még láttam a termését . Annus néni hozta a Donátusi barackosából ...Annus néni jóval 80 felett van ( évben ) neki volt vagy talán van is még de csemetésnél már vagy 25 éve nem láttam . Ha csorgós levűt keresel akkor az Aranycsillag volt ilyen ...azt sem szaporítják már ...  ahogy leszedted már foltosodott is ugyan úgy mint a Napsugár ( sunbeam ) .  Ízlések és pofonok ...mint tudjuk .... de nem véletlen hogy kikoptak ezek a fajták . 

Előzmény: Imikert (16869)
lacagyümi Creative Commons License 2019.04.08 0 0 16873

Kevés tapasztalatom alapján mondom írom,hogy tényleg nagyon korai a virágzása nálam ennek van a leszebb lombja levélzete sötétzöld , növekedése is nagyobb mint a többinek /r. glory,majestic,lee,extrem6,ex.sweet/.Fiatalok még ,de a tavaly tavaszi márciusi fagy után csak ezen volt néhány szem barackom az új fajtákból a többin semmi nem volt.                                            első termés lombozat

Előzmény: Mozo66 (16856)
szicsu1007 Creative Commons License 2019.04.07 0 0 16872

És ha nem hajt ki a felső két rügy mondjuk 2-3 hétig?

Vagy ha a vessző hegyét beszáradni látom, akkor a felülről második kis rügy felett vágjam el?

Előzmény: Ali-bá (16871)
Ali-bá Creative Commons License 2019.04.07 0 0 16871

Ne vágd vissza, hagyd békén.  Úgy néz ki, hogy ez fog a legjobban fejlődni, de a kis oldalhajtásnak az sem árt, ha a felső két rügy is hajt, sőt!

Előzmény: szicsu1007 (16870)
szicsu1007 Creative Commons License 2019.04.07 0 0 16870

Ez egy tavaly ősszel ültetett Early Redhaven. Mivel a vékonyka kis vesszőnek be volt száradva a hegye, azt még ültetéskor visszavágtam. De a felső két rügy most nagyon bánatos - talán ki sem fog hajtani(?):-((

A zöld kis levélke fölött vágjam el most, vagy várjak vele, hogy miként alakul???

Sajnos a 4 vázághoz szükségem lenne erre a vesszőre, mert akkor kb 4×90 fokos lenne.

 

Imikert Creative Commons License 2019.04.07 0 0 16869

Ha már régi fajták előnyben :

 

Sunbeam volt -e valakinek  , és mi a véleménye róla ? 

 

Olyan puha csúrgós levű mint a Mariska ? Mert akkor igazi házi kerti fajta friss fogyasztásra . Őszre kellene .

Mozo66 Creative Commons License 2019.04.07 0 0 16868

A caldesi 2000 volt vagy van is még de abból nem tettünk az újba . Nem rossz fajta , volt mandulán is és barack alanyon is elégé különböztek nagyon sokáig a fán tartható volt hogy 20 napig is árultam . Gf alanyon lehet hogy ezek a régi fajták is egész mások lennének .... ha a régit újratelepítjük lehet hogy ilyen retró fajták lesznek benne .

Előzmény: Törölt nick (16867)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.07 0 0 16867

Van másik fehér húsú kopaszod , ami bevált ?

Előzmény: Mozo66 (16866)
Mozo66 Creative Commons License 2019.04.07 0 0 16866

Nem volt .... az idén lesz . ( remélem )

Előzmény: Törölt nick (16865)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.07 0 0 16865

A Magique-n volt már kostolód ?

Előzmény: Mozo66 (16864)
Mozo66 Creative Commons License 2019.04.07 0 0 16864

Ma világosban néztem a Summert és inkább mint ha elfehéredve volna a bibe ... lehet hogy csak fiatal kora miatt van amúgy jobban megnézve van kötés rajta csak tegnap már sötétedésben néztem és azt hittem fagyás . Megvárjuk a termést aztán döntök felőle .  A levele sem tetszik kicsit foltos ...akkor szokott ilyen lenni mikor hidegsokk éri . Érdekes módon az összes fiatal Royalnak ilyen a levele de pl a Sprigladynek vagy a Sugartime-nak nem .  Ha átszemzek valamit akkor majd augusztusban addig meglátjuk mit mutatnak . Az Amanda engem sem győzött meg ízileg én betudtam annak hogy fiatal a fa majd azt is meglátjuk ...azt azért nem tervezem variálni .

Előzmény: Törölt nick (16861)
Mozo66 Creative Commons License 2019.04.07 0 0 16863

Persze .

Előzmény: Törölt nick (16862)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.07 0 0 16862

OFF : a régi mail címedre írhatok ?

Előzmény: Mozo66 (16860)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.07 0 0 16861

Csak részleges választ tudok adni , bár teljes fám van a Summerből , de ez is beleesett azok közé a GF alanyú fák közé, amikből orsót akartam csinálni...kevés sikerrel . Ami a magonc alanyúaknál bevált , ennél az alanynál nem. jelenleg alulról fel van kopaszítva , alul egy tavalyi hajtást visszavágva most újra nevelem a koronáját  immár katlanra , mert az már kiderült, hogy amiket tavaly ilyen módon csonkoltam mind rendesen virágzott, így termés is várható....szóval rogyásig sosem volt, de...én olyant EGY fámnál sem tapasztaltam, hogy potyog a virága , az sem rémlik, hogy fagy miatt lett volna komoly terméskiesésem őszibarackban /nem úgy mint a kajsziknál , de ott se minden évben.../. Normálisan virágzott...pár nap és kiderül kötöttek-e , majd megnézem.

Magique-m nekem van , anno én ajánlottam neked , sztem nem csak szép, de nagyon finom fehérhúsú nektarin...erre is igaz, amit fentebb írtam, csak ez még régebbi fa és két csonkolási hullámon van túl, mert ez abban a sorban van amit meg először amolyan palmetta félére akartam..az se jött be, utána az orsó se /szintén az erős alany miatt /...tavaly katlanoztam , idén meg több virág volt rajta, mint az elmúlt 6-7 évben...

 

Ilyen volt a Summer most virágzáskor : http://indafoto.hu/atifoci/image/26282697-a776fc76/user

 

Nekem a Royalokkal igazából a poloskák miatt van bajom, mert azok valahogy a színes fajtákat még jobban pocsékolják, mint a többit. Az hogy nem tudtam nagy termést kihozni belőlük az az elhibázott koronaforma eröltetése és a termesztésbeli tudatlanságom miatt volt...amúgy nyilván ezeknek a fajtáknak is meg lenne a piaca /látványosan szebbek mint a régiek, az emberek meg ugye általában a szemük alapján vesznek.../.

Az íz meg relatív, erről is volt már sokszor szó...Sanyi pl nagyra értékeli az Amandát én meg életemben ilyen rossz ízű fehér húsú őszit nem ettem...ez az ízlésbeli különbség :)...persze ettől még nem állítom, azt ,hogy rossz fajta...csak nekem nem jön be.

Előzmény: Mozo66 (16856)
Mozo66 Creative Commons License 2019.04.06 0 0 16860

Hát igen .... először mi is a bevált fajtákat gondoltuk telepíteni aztán változott az elképzelés . Van pár fajta ami tuttira bejött az újdonságokból ( vagy csak nálunk újdonságok ) de még van ez a summer ja meg a Royal Pride ....  aminek még nem láttam a termését ..... arról mi a véleményed ?

Előzmény: SándorTiszteletes (16859)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2019.04.06 0 1 16859

Magique-m nincs.

Én első generációs beszerző voltam, és sajnos beleestem abba a hibába, hogy ami szép, az biztos jó is.

Hiába szintelenedbbek a régiek, de megbizhatóság óriási kincs.

Jó példa erre, a Glory, Mayestic mikor érik, 3-5 naponta szórni kell, és igy is magas a szedhetetlen minőségű fajták.

Redhaven-be meg szinte nincs hibás, pedig az olyankor nem kap semmit. 

EZt az elvet próbálom követni a jövőben is, normál védekezéssel védhető fajtákat!

Előzmény: Mozo66 (16858)
Mozo66 Creative Commons License 2019.04.06 0 0 16858

Jó ezt időben tudni .... akkor ez is megy átszemzésre remélem a törzs ami marad belőle nem fog nagyon sz@rakodni .  Glohaven megy majd bele az bombabiztos . Lassan leváltom az összes " különleges " fajtát .

 

  A Sagittaria a félelmek ellenére nagyon szép fagyás mentes igaz azok már nagyobb fák .  Magique is van , ismered mert az van a sor másik felében ha az is gáz akkor abból is Glohaven lesz .

Előzmény: SándorTiszteletes (16857)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2019.04.06 0 0 16857

Sosem volt rajta teljes termésem, az összes fajtám közül, talán a legérzékenyebb. Mikor nem volt tavaszi fagykár, a téli akkor is jelentős volt, minden évben, pedig tudjuk milyenek a telek.

Már csak ágrészlet van belőle, idén meg is fog oldódni a "fajta" kérdése.

Már látszott az első nap, hogy mutatóban sem lesz rajta, idén (ha nem dobnám el) nem lesz kóstoló sem. 

Ránézésre szép, beltartalomban messze - messze felejthető a fajta.

EZt Magyarországon semmilyen termőtájba nem ajánlom.

Előzmény: Mozo66 (16856)
Mozo66 Creative Commons License 2019.04.06 0 0 16856

ati200  Sándor Tiszteletes vagy akinek van Royal Summer fajtája termőben . 

 

  Kinek mi a véleménye erről a fajtáról mert nálam szinte elsőként virágzik és hajt , most néztem és potyog a virága .  Kicsit sötét volt már de úgy láttam mint ha fagyott lenne a bibe ... a szirmon nem látszik semmi , de ilyen van ez nem újdonság . Igaz még fiatalok de ha egy korai fajta fagyérzékeny és rizikózik vele az ember az ok de egy augusztus közepi fajta az ne fagyogasson el egy gyenge tavaszi  fagyban .

 

 

Falusi1 Creative Commons License 2019.04.06 0 0 16855

A gyakorlott szakiktól kérdezném tisztelettel, hogy a március végén készült héj alá oltások mikor mutatnak életjelet? Őszit most oltottam életemben először és nagyon kíváncsi vagyok sikerültek-e.

Olligazda Creative Commons License 2019.04.06 0 0 16854

Az esőt vártam  a talajmunkával. Hétfőtől elkezdem én is csinálni. A műtrágya meg van de kiszórni nem tudtam még a garázsba pihen. Jövő hét szerdától ismét több felé mond csapadékot  szeretném addigra bedolgozni a talajba.

A Yara gyorsan oldódik szerintem még időben vagyok. 

Előzmény: Mozo66 (16851)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!