Keresés

Részletes keresés

Kuredu2021 Creative Commons License 2019.07.23 0 7 34814

Nincs olyan őrült felelős szülő, aki ilyen pici gyerekkel utazna oda. Értelme semmi, mert a szülőnek nyűg, a gyerek meg nem élvezi, egy olyan picinek állandóság és nyugalom kell. 

Előzmény: HkKlaudia (34812)
Laci v Creative Commons License 2019.07.23 0 5 34813

Felelőtlenség.

HkKlaudia Creative Commons License 2019.07.23 -8 0 34812

Sziasztok!

 

Visszaolvastam eleg sok posztot de erre valo informaciot nem talaltam. Utazott valaki Maldiv-szigetekre 1.5-2 honapos csecsemovel? Ha igen megkoszonnek par infot, hogy milyen volt az utazas, mire redemes figyelni, esetleg elore felkeszulni. Elore is koszonom

Udv Klaudia

moonwalkr Creative Commons License 2019.07.22 0 7 34811

Ha valamiért ciki, az azért van, mert orvosok írták le számtalanszor, hogy pálinkát, vagy tóményet vinni fertőtlenítésként, az egyik legnagyobb tévhit, mert orvosilag nem igazolt. Tök ciki, hogy képtelenség kiirtani ezt a tévhitet és mindenki hordja a piát meggyőződésesen.

 

Aztán az is ciki, hogy egy ilyen, mindenki által luxusnak leírt helyet sokan olyan lepránál néznek látatlanban, ahol fetrtőtleníteni kell.

 

Végül azért is ciki, mert a világ szinte összes italmárkája megtalálható (oké az Unicum például nem). És ha egy üveg Uni elég a nyaralás ideje alatt, akkor egy üvegnyi pia árdifferenciája már legalább 10000 Ft lehet, ami azért baj, ha egy milliós nyaralásnál számít

Előzmény: Alica90 (34810)
Alica90 Creative Commons License 2019.07.22 -3 0 34810

Unicumot szoktunk venni pesten a reptéren, minden étkezés előtt egy kicsit ittunk így elkerült a fáraó átka....szerintem nem ciki , akit ismerek az mindenki viszi itthonról a házit....mert nyilván a reggelinél nem  fogok a kávé helyett töményet kérni, hanem inkább a szobán iszok egy kicsit. 

Előzmény: nitricircus (34808)
Alica90 Creative Commons License 2019.07.22 -2 0 34809

Szia

Hat nagyon reméllem, hogy nem vertek átt....most néztem is a neckermann oldalát  és a félpanzió 14 éjszakára 2896 eur,  all inclusivera pedig 3946 eur. Amikor mi foglaltuk 14 éjszakát félpanzióval  2030 eur volt /fő. az all 3500 lett volna.

Előzmény: Imperia (34807)
nitricircus Creative Commons License 2019.07.22 0 1 34808

és egyiptomba nem tudsz vodkával, whiskeyvel vagy ginnel fertőtleníteni? ez annyira cink szerintem... 

Előzmény: Alica90 (34804)
Imperia Creative Commons License 2019.07.22 0 0 34807

Szia! 

 

Ne haragudj,  de 3000 eur két főnek az all felár fphez képest?  300 ezer ft el tudok képzelni,  nagyjából ennyi a német neckermann oldalán is.  Ha nem nézted félre,  akkor téged szerintem átvertek. 

Előzmény: Alica90 (34806)
Alica90 Creative Commons License 2019.07.22 -1 0 34806

Szivesebben mentünk volna mi is inkább all inclusive-ba de 1500euróval több /fő. Ezért még ha 1000$ is költönk ketten jobb mint a 3000 euró...

Egyébként akkor nem kell félnünk nincs fertőzés veszély mint Egyiptomba? 

Előzmény: seci (34805)
seci Creative Commons License 2019.07.22 -1 1 34805

Fertotlenites celjara nem erdemes tomenyet vinni, mert nincs miert.

 

Viszont nem feltetlenul kell alkesznak lenni ahhoz, hogy az ember eleg szep kis szamlat osszegyujtson egy 10 napos nyaralas vegere, ha mondjuk naponta 2x2 koktelt elszurcsognek a naplementet bamulva plusz esetleg az ebedhez/vacsorahoz megisznak egy-egy pohar sört/bort [40 koktel x $15 + 20 sör x $10 => $800]

 

-seci

 

Előzmény: Alica90 (34804)
Alica90 Creative Commons License 2019.07.22 -1 0 34804

Nem vagyunk nagy alkeszok 😜 Csak gondoltuk, hogy viszünk fertőtlenítés gyanánt egy kis pálinkát, nem tudom milyen a higéna , még nem voltunk Maldívon,  Egyiptomba mindíg szoktunk vinni , bár Dominikára nem kelett....

MR&MrsSmith Creative Commons License 2019.07.22 0 0 34803

Tény hogy valahol müködik, valahol nem:-). De én erre nem alapoznék. Maldiv egy luxus üdülőhely, ennek megfelelőek az árak is. Ami nincs benne az ellátásban azt ott kell kifizetni szállodai áron, nincs más opció. Nem lehet a sarki boltban olcsóbban bevásárolni.

Előzmény: moonwalkr (34801)
seci Creative Commons License 2019.07.22 -1 0 34802

OK, nem veszunk azon ossze hogy egy kis mosoly, barati szo, egy koszones csodakra kepes! Sokszor sokkal tobbre mint par dollar.

-seci

Előzmény: moonwalkr (34801)
moonwalkr Creative Commons License 2019.07.22 0 0 34801

Nem tudom, de nekem pont ellenkező volt a tapasztalatom: nálunk működött, hogy 2 dolcsi az ágyra, meg két kedves szó a fiúhoz és máris több vizet találtunk az asztalon (megjegyzem, a borravalót egyáltalán nem azért hagytuk ott, hogy vizet kapjunk és azt sem állítom, hogy a két dolog automatikusan függvénye egymásnak).

Előzmény: seci (34800)
seci Creative Commons License 2019.07.22 -1 0 34800

O nem ugy gondolta ;) hanem olyan "egyiptomi-nyaralas" modon, $2 a szobafiunak es hoppp, maris +2 uveg viz terem a szobaban, amikor reggel feltoltik az aznapra járó cuccal.

Nem, ez nem igy mukodik (valoszerusithetoen) egy maldiv resortban.

 

Egyebkent ha az alkohol (hianya) problema, akkor javaslom meg most gyorsan upgradelni a felpanziot olyan ellatasra, amiben benne foglaltatik az alkoholfogyasztas is, mert nyugodtan lehet szamolni $15/koktel árral (ossz-szorozz, aztan meglatod).

 

-seci

Előzmény: MR&MrsSmith (34799)
MR&MrsSmith Creative Commons License 2019.07.21 0 1 34799

Ha párizsi átszállással mész Parizsban nem fogod megkapni a bőröndöd, így amit veszel azt a kézipoggyászodba tudod tenni, szóval még rosszabb mintha itthon tennéd be a feladandó bőröndbe. Az alkohol az alkohol bárhol is vetted. Maldivon kicsit másabb árakkal kell számolni mint más nyaraló helyen,  2 dollárért nagyjából semmi extra nincs. 4-5 dollárba kerül  egy fél literes víz. 

Előzmény: Alica90 (34798)
Alica90 Creative Commons License 2019.07.21 -4 0 34798

Sziasztok! Első utunk lessz Maldívra novemberben.November 25-én indulunk Párizsi áttszálással esetleg jön ekkor még valaki ?

Dhaalu-atol szigeten lévő Kandima resortban lessz a szálásunk.

Esetleg járt már itt valaki? Félpanziós ellátást kértünk, viszont ami érdekelne, hogy mennyi vizet szoknak adni a szobára? Esetleg ha adunk a takarító fiúnak napi 2 dollárt akkor lehet hogy kapunk plussz vizet? Olvastam hogy kiveszik a bőröndből az alkoholt? És amit párizsban vennénk a reptéren azt sem vihessük be a szigetre? Köszönöm.

*Judit19* Creative Commons License 2019.07.20 0 0 34797
Szia Peponi.Megnyugtattál.Köszönöm.Mindig túlizgulom a dolgokat :-)
Előzmény: Peponi73 (34796)
Peponi73 Creative Commons License 2019.07.20 0 0 34796

Helló!

Ne izgulj, rendben megtaláltok mindent!

Ahogy kijössz Malén, félkörben lesznek az irodák és a szigetek pultjai. Lehet a szigettől vár valaki táblácskával, de ha nem, simán meg lehet találni a sziget pultját. Onnan meg már kísérnek tovább Maamigili felé menő repcsi checking-hez. Lekésni igazából nem tudod, egy nap több gép is indul.

 

Előzmény: *Judit19* (34795)
*Judit19* Creative Commons License 2019.07.20 0 0 34795
Szia Peponi!!Maldívra most megyünk elősször,utaztunk már sok felé szerencsére,de mindig utazási itodával és minden úgy történt ahogy leírtad.Viszont most egy utazásszervező által összeállított útra megyünk,ezért gondoltam,hogy nem fog várni bennünket senki majd malén.Azért ott biztos mindenki megindul ezer irányba,és attól félek nehogy lekéssük a kisgépet ami tovább visz bennünket a mi kis szigetünk felé.De mindenképpen írok még az utazásszervezőnek.Mindig mindenem izgulok,és általában minden símán megy.Nagyon köszönöm,hogy segítettél.
Előzmény: Peponi73 (34793)
Bandos Creative Commons License 2019.07.20 0 1 34794

Szia Magic!

 

Biztos használt, hogy sok napsütést kívántál.

Három felhős, szeles, esős nap után itt a Dreamland-én ma végre ismét sokat sütött a nap, a szél is sokat enyhült, és csak egy kb 5 perces rövid zápor volt kora délután. És végre nagyon szép naplementénk is volt! Azért így mégis sokkal szebb a maldív, és persze így sznorizni is sokkal nagyobb élvezet.

 

Tegnap délután történt egy érdekes eset. Van itt egy maldív kertész, aki mindig mosolyog ránk, már messziről előre köszön, nagyon jó fejnek tűnik. Tegnap meg is szólított, hogy nem voltunk-e már véletlenül Angagán. Mondtuk, hogy de igen, 3 évvel ezelőtt. Újabb széles mosoly, és mondja, hogy emlékszik ránk, Ő is ott dolgozott akkor, és csak a tavaly tavaszi nyitás óta van a Dreamland-en, előtte 9 évig Angagán dolgozott. (Angaga és Dreamland ugyanahhoz a szigetlánchoz tartozik.)

Ez azért nem semmi, hogy sok ezer vendéggel találkozik, és mégis megismer minket ennyi év után.

Reméljük most már marad a jó idő!

 

Mindenki maldívra, aki teheti!

 

Bandos

Előzmény: Bandos (34784)
Peponi73 Creative Commons License 2019.07.19 0 0 34793

Szia Judit!

Ha irodával mentek, az Ő képviselőjüket fogod megkeresni Maléban (kis pultok, rajta az utazási irodák logói), és Ő tovább irányít a sziget pultjához. Ott pár embert összevárnak, és elkísérnek oda, ahonnan indul a repcsi Mammigilibe. Leszállás után is várni fognak, buszba ülsz, és elvisznek a hajóhoz, ami elvisz a szigetedre. Végig "kísérnek", egyeztetik a neveket, könnyedén oda fogtok érni.

Üdv : Peponi

Előzmény: *Judit19* (34790)
Laci_BP Creative Commons License 2019.07.19 0 0 34792

Kedves Orsolya!

 

Nekem is átküldenéd? Kívácsni lennék a programokra.

 

ffilkor@freemail.hu

 

Köszönöm!

Előzmény: Orsolya33 (34791)
Orsolya33 Creative Commons License 2019.07.19 0 0 34791

Judit19, elvileg átment.

Előzmény: *Judit19* (34790)
*Judit19* Creative Commons License 2019.07.19 0 0 34790
Szia Orsolya33!Kószönöm,hogy írtál.Írom a címet: n.judith19@citromail.hu.Előre is köszönöm.Mi is csomagba vettük iroda által ,ők állítozták össze,de a reptéren nem fog várni bennünket senki.Transzferek is benne vannak nekünk is.
Előzmény: Orsolya33 (34788)
Fogibaby81 Creative Commons License 2019.07.19 0 0 34789

szia!

 

Esetleg még nézz Milánó-Maldív vonalat-vannak elég jó árban.

MIlánóba pedig sok és olcsó fapados megy. :)

Előzmény: Lennna (34759)
Orsolya33 Creative Commons License 2019.07.19 0 0 34788

Judit19! Nem látszódik a mail címed. Ha beírod ide, átküldök mindent,amint kaptam: itallap, búvárprogramok, egyéb fakultatív, masszázsok, spa kezelések. Mi végül irodára bíztuk a szervezést. Ez tűnt az egyszerűbbnek. Szóval a transzfereket is ők intézték.

Előzmény: *Judit19* (34787)
*Judit19* Creative Commons License 2019.07.19 -1 0 34787

Szia Orsolya!!Mi is tervezünk átmenni a Ti szigetetekre.Maldívra most megyünk mi is először.Ti magatok foglaltatok szállást és külön repülőjegyet??Ha valaki tud abban segíteni,hogy ha megérkezünk maléra onnan hogyan tovább.Honnan fogom tudni,hogy a transzfer a szállodához honnan és mikor megy tovább.Elvileg reggel 9-kor száll le a gép.Esetleg a fakultatívok árát átküldhetnéd .Nyilvános az e-mail címem.Minket is érdekelnének a szomrizós,vagy búvárkodós programok.

Előzmény: Orsolya33 (34785)
robotgép Creative Commons License 2019.07.19 0 0 34786

Szia Orsolya !

 

Idén februárban voltunk . Egy programra fizettünk be a 3 helyszínes lest . Általában 8-10 fővel indítják a leseket . Mi a gyors hajós változatot választottuk . Délelöttit.

Amiatt , hogy az egymástól távolabbi helyeket kb 4 óra alatt bejártuk .  Indulásnál van rövid tájékoztatás ,adnak szerelést . Uszony , pipa , szemüveg , mellény .

Garancia nincs . Cet cápát nem láttunk , mantrát igen és teknőst  delfint is . Ebédet reggeli adnak szendvics formában , üdítőt  is .

A hajós fiúk figyelik  az óceánt , ha kapás van ugrás azonnal be . Mi esőben voltunk kint . 40eFt volt fejenként . Élmény volt .

 

Előzmény: Orsolya33 (34785)
Orsolya33 Creative Commons License 2019.07.19 0 0 34785

Sziasztok! Alakulunk:-). Utazás lefoglalva (Sun Island), előleg befizetve, repjegyek begyűjtve :-). Most a fakultatív programokkal kapcsolatosan kérnék segítséget. Bekértem az árlistákat a szállodától, szóval az árakkal tisztában vagyok, de melyik az,amit a leginkább érdemes választani. Max 3 programot tervezünk. Mindenképp szeretnénk "mantalesre" menni, de azok közül is több opció van feltüntetve, különböző időszakokban. Első út lesz, nagyon kezdő "maldivisták" vagyunk és még kezdőbb búvárkodók. Még sosem próbáltuk. Lehet így egyáltalán merülni? A csomagok árát itt is megkaptam, de nem látom feltüntetve az oktatást. Hogy működik ez? van esetleg vki,aki ott próbálta először? Segítsetek rajtunk! :-) Köszi: Orsi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!