Keresés

Részletes keresés

seci Creative Commons License 2019.07.24 -1 1 34830

Nem akartam "reklamozni" az irodakat, mert aztan kikapok ;)

 

https://www.maldiv.utazas.hu/ -> es a lap vege fele vannak "Kiemelt ajanlatok" - amik egyfajta tematikus csoportositasa a szigeteknek.

 

Mi Angaga-n es Vilamendhoo-n voltunk, ezek szerintem megfelelnek a kriteriumoknak, amit keresell

 

-seci

Előzmény: Juci a kezdo fotos (34827)
Zsiráf 2525 Creative Commons License 2019.07.24 0 1 34829
"A" betűsek az Admirál és az Araamu. Preferálom az Admirált, nekünk mindig mindent teljesítenek.
Előzmény: Juci a kezdo fotos (34827)
seci Creative Commons License 2019.07.24 -1 1 34828

Keresd meg a ket A-betus irodat, hogy ezek a kriteriumok [+azert valamit a budget-re vonatkozoan is] es ajanljanak csomagokat!

-seci

Előzmény: Juci a kezdo fotos (34827)
Juci a kezdo fotos Creative Commons License 2019.07.24 -1 0 34827

Sziasztok! 

 

Barátoknak segítek a nászutat megszervezni és ehhez kérnék tapasztalatot / segítséget

- beszélnek angolul, de azért nem annyira jól 

- nem voltak még ilyen messze / nem voltak még Ázsiában 

- a Doha átszállásos Quatar gépet néztem nekik ami 17.30 indul és reggel ér oda - kérdés: van tapasztalat, hogy van-e késés, főleg az átszállás miatt kérdezem 

- Melyik utazási irodát ajánlanátok a repjegy / szállás intézéséhez?

- A transzfert tudja intézni a szálloda? vagy az iroda? Volt aki iroda nélkül szervezte (én mennék így már sok felé voltam, de ők még nem! szóval jobb, ha esetleg fogják a kezüket ha bármi közbejönne...)

- Malé-tól messzebb lévő szigetet néznék nekik, mert azt olvastam az kicsit nyugisabb, érintetlenebb - van esetleg ajánlás? 

- imádnak sznorizni, szóval jó, ha olyan, amin helyben van az atoll (ha jól olvastam nem mindenhol van így ) 

- all incl ellátást kérnének

- fakultatív programok is szóba jöhetnek

- bármennyi napra lehet szállást foglalni nyilván de van valami standard: mondjuk 7 éj vagy akármi amitől esetleg van csomag és olcsóbb?

 

Szóval, bármi olyan tanács jól jönne, ami nem általános, mert azokat (utikritika, stb stb) már elolvastam. 

Most csak éppen belefulladok a szigetek számába és a szállásvariációkba..... :D

 

Köszönet előre is ! 

Üdv Judit 

 

 

Maldív2016 Creative Commons License 2019.07.24 -1 0 34826

Ne légy önző, nézd a baby-d érdekeit! Ráér még ez az út pár évet, amikor már ő is élvezni és értékelni fogja tudni, hogy elcipeled a világ másik végére....

Előzmény: HkKlaudia (34812)
Maldív2016 Creative Commons License 2019.07.24 -1 0 34825

Teljes ellátás: reggeli - italokkal, ebéd és vacsora: ital (értsd ez alatt a vizet is): nélkül. 

Előzmény: *Judit19* (34823)
olivam Creative Commons License 2019.07.24 -1 4 34824

Teljes mértékben egyetértve az előttem szólókkal: ilyen hosszú út még egy felnőtt ember számára is fárasztó, edzett immunrendszerrel is könnyű összeszedni valami vírust vagy bacit a repülőn a többi utastól, és egészséges felnőtteknek is megterhelő lehet a meleg. Ha valami baj van, mit csinálsz?

Ezenkívül pl. aki kicsenget egy rahedli pénzt egy ilyen üdülésre, az nem a szomszéd villában síró gyereket szeretné hallgatni egész nap/éjjel. Nem kérek elnézést a véleményemért, azért írom ezt, mert utaztam már úgy, hogy a nyolc órás úton hetet végigüvöltött mögöttem egy baba.

Rengeteg szép hely van közelebb is, miért kell egy csecsemőt feltétlenül végighurcolni a fél világon?

Előzmény: HkKlaudia (34812)
*Judit19* Creative Commons License 2019.07.24 -4 0 34823
Sziasztok.Nov 25-én a Holiday Island Resortba megyünk nyaralni.Teljes ellátast kapunk,ebbe mi tartozik bele és mi nem? Tudnátok ebben segíteni?
MR&MrsSmith Creative Commons License 2019.07.23 -1 3 34822

Bocsánatot kérek előre is, de nagyjából arra kell felkészülni, hogy a babád keservesen fogja végig sírni a repülő utat. Sajnos 90%-ban ez történik. Az ilyen drasztikus környezet változástól, illetve a repülő túl klimatizált levegőjétől hamar megbetegszenek a babák, és ahogy már írták nincs a szigeteken orvos.  Én biztos nem mennék el egy ilyen picivel. A barátnőm bevállalósabb volt,  mentek babával mindenhová, de mindenhol beteg lett a kicsi. 

Előzmény: HkKlaudia (34812)
sifrefel Creative Commons License 2019.07.23 -1 0 34821
Hiszek benne, hogy a legjobb gyógyszer, ellenék nélküle egy hétig, de minek ha úgy hiszem hogy ez a legjobb a legtöbb nyavalyára.
Előzmény: seci (34820)
seci Creative Commons License 2019.07.23 -1 0 34820

Azert azt ne feledd, hogy az Unicum gyogyszer: 40 fele noveny/gyogynoveny alkoholos kivonata.

-seci

Előzmény: sifrefel (34818)
lucita Creative Commons License 2019.07.23 0 4 34819

Szia,

Olyanokat mérlegelj (a teljesség igénye nélkül), hogy sok szigeten még orvos sincs, nem hogy gyerekorvos, kórház meg kb. csak a fővárosban (lehet, hogy van még 1-2 szigeten, de sok biztos nincs). Ha vmi baj van, nem olyan egyszerű segítséghez jutni. Egy ekkora babának még sok oltása hiányzik. Azért kérd ki akár több gyerekorvos véleményét is.

Neked is lehet pl. tejlázad, és mondjuk az se kellemes, ha ilyenkor kell tápszerre átállítani a babát.

A nap iszonyatosan tűz és hőség van, a napra nem ajánlatos sztem kitenni egy babyt. Pláne letakarva nem.

Babakocsival még a kiépítettebb szigeteken is nehézkes szerintem közlekedni, a homokban meg gyakorlatilag lehetetlen.

A pelenka beszerzése sem egyszerű, bár a szigettel konzultálva nyilván nem megoldhatatlan feladat.

A repülőn a légnyomás változás ellen az evésen kívül nagyjából semmit sem tud tenni a baba, viszont nagyon rossz neki.

Persze az is lehet, hogy semmi gáz nem lesz, olvastam már blogot világjáró csecsemőről is. (Én a magam részéről őrültségnek tartom, de én parás vagyok.)

 

üdv, l

Előzmény: HkKlaudia (34812)
sifrefel Creative Commons License 2019.07.23 -3 0 34818

Júniusban voltam kint, egyik vacsora után összeettem valamit, egész éjjel gyomor görcseim voltam, öblögettem Unicum-al, reggelre elmúlt. Talán az segített, talán nem, mindegy. Megcsípett viszont valaki, talán moszkitó, talán nem, de az mai napig látszik még így másfél hónap után is, gyógyszerezem, kenőcsözöm, mégsem tűnik el. Decemberben megyek Amari Havodda-ra AI, de a hazai félliter Unicum-ot viszem a nagy bőröndben.

Előzmény: nitricircus (34817)
nitricircus Creative Commons License 2019.07.23 -1 1 34817

amúgy meg ha napközbe megiszol 10 sex on the beachet tele röviddel, akkor az ugye nem fertőtlenít, de a 3 cl unájkum igen :) fuck logic....

Előzmény: moonwalkr (34811)
duzso Creative Commons License 2019.07.23 -1 0 34816

Sziasztok. November végén utazunk Ukulhasra.Ne vessetek meg érte,de tengeri ,meg mindenféle beteg vagyok.A repülőt is nagyon nehezen bírom.De a férjem miatt,meg magam miatt,hogy eljuthassunk csodálatos helyekre,bevállalom. De a gyors hajó, ami a szigetre visz,attól nagyon parázok. Ha a messzibe egy pontot figyelek a hajón,akkor kibírom,(de szerintem itt nem lesz távolban egy pont.)Egyedi eset vagyok,vagy más is szenved ilyen problémával? Utazási tabletta,meg hasonlók nem érnek semmit.

djhir Creative Commons License 2019.07.23 -1 0 34815

Egyáltalán hogyan is jut eszedbe ilyesmi? Ha nincs kire hagyni azt a gyereket, halasszátok el az utat 8-10 évre.

Előzmény: HkKlaudia (34812)
Kuredu2021 Creative Commons License 2019.07.23 0 7 34814

Nincs olyan őrült felelős szülő, aki ilyen pici gyerekkel utazna oda. Értelme semmi, mert a szülőnek nyűg, a gyerek meg nem élvezi, egy olyan picinek állandóság és nyugalom kell. 

Előzmény: HkKlaudia (34812)
Laci v Creative Commons License 2019.07.23 0 5 34813

Felelőtlenség.

HkKlaudia Creative Commons License 2019.07.23 -8 0 34812

Sziasztok!

 

Visszaolvastam eleg sok posztot de erre valo informaciot nem talaltam. Utazott valaki Maldiv-szigetekre 1.5-2 honapos csecsemovel? Ha igen megkoszonnek par infot, hogy milyen volt az utazas, mire redemes figyelni, esetleg elore felkeszulni. Elore is koszonom

Udv Klaudia

moonwalkr Creative Commons License 2019.07.22 0 7 34811

Ha valamiért ciki, az azért van, mert orvosok írták le számtalanszor, hogy pálinkát, vagy tóményet vinni fertőtlenítésként, az egyik legnagyobb tévhit, mert orvosilag nem igazolt. Tök ciki, hogy képtelenség kiirtani ezt a tévhitet és mindenki hordja a piát meggyőződésesen.

 

Aztán az is ciki, hogy egy ilyen, mindenki által luxusnak leírt helyet sokan olyan lepránál néznek látatlanban, ahol fetrtőtleníteni kell.

 

Végül azért is ciki, mert a világ szinte összes italmárkája megtalálható (oké az Unicum például nem). És ha egy üveg Uni elég a nyaralás ideje alatt, akkor egy üvegnyi pia árdifferenciája már legalább 10000 Ft lehet, ami azért baj, ha egy milliós nyaralásnál számít

Előzmény: Alica90 (34810)
Alica90 Creative Commons License 2019.07.22 -3 0 34810

Unicumot szoktunk venni pesten a reptéren, minden étkezés előtt egy kicsit ittunk így elkerült a fáraó átka....szerintem nem ciki , akit ismerek az mindenki viszi itthonról a házit....mert nyilván a reggelinél nem  fogok a kávé helyett töményet kérni, hanem inkább a szobán iszok egy kicsit. 

Előzmény: nitricircus (34808)
Alica90 Creative Commons License 2019.07.22 -2 0 34809

Szia

Hat nagyon reméllem, hogy nem vertek átt....most néztem is a neckermann oldalát  és a félpanzió 14 éjszakára 2896 eur,  all inclusivera pedig 3946 eur. Amikor mi foglaltuk 14 éjszakát félpanzióval  2030 eur volt /fő. az all 3500 lett volna.

Előzmény: Imperia (34807)
nitricircus Creative Commons License 2019.07.22 0 1 34808

és egyiptomba nem tudsz vodkával, whiskeyvel vagy ginnel fertőtleníteni? ez annyira cink szerintem... 

Előzmény: Alica90 (34804)
Imperia Creative Commons License 2019.07.22 0 0 34807

Szia! 

 

Ne haragudj,  de 3000 eur két főnek az all felár fphez képest?  300 ezer ft el tudok képzelni,  nagyjából ennyi a német neckermann oldalán is.  Ha nem nézted félre,  akkor téged szerintem átvertek. 

Előzmény: Alica90 (34806)
Alica90 Creative Commons License 2019.07.22 -1 0 34806

Szivesebben mentünk volna mi is inkább all inclusive-ba de 1500euróval több /fő. Ezért még ha 1000$ is költönk ketten jobb mint a 3000 euró...

Egyébként akkor nem kell félnünk nincs fertőzés veszély mint Egyiptomba? 

Előzmény: seci (34805)
seci Creative Commons License 2019.07.22 -1 1 34805

Fertotlenites celjara nem erdemes tomenyet vinni, mert nincs miert.

 

Viszont nem feltetlenul kell alkesznak lenni ahhoz, hogy az ember eleg szep kis szamlat osszegyujtson egy 10 napos nyaralas vegere, ha mondjuk naponta 2x2 koktelt elszurcsognek a naplementet bamulva plusz esetleg az ebedhez/vacsorahoz megisznak egy-egy pohar sört/bort [40 koktel x $15 + 20 sör x $10 => $800]

 

-seci

 

Előzmény: Alica90 (34804)
Alica90 Creative Commons License 2019.07.22 -1 0 34804

Nem vagyunk nagy alkeszok 😜 Csak gondoltuk, hogy viszünk fertőtlenítés gyanánt egy kis pálinkát, nem tudom milyen a higéna , még nem voltunk Maldívon,  Egyiptomba mindíg szoktunk vinni , bár Dominikára nem kelett....

MR&MrsSmith Creative Commons License 2019.07.22 0 0 34803

Tény hogy valahol müködik, valahol nem:-). De én erre nem alapoznék. Maldiv egy luxus üdülőhely, ennek megfelelőek az árak is. Ami nincs benne az ellátásban azt ott kell kifizetni szállodai áron, nincs más opció. Nem lehet a sarki boltban olcsóbban bevásárolni.

Előzmény: moonwalkr (34801)
seci Creative Commons License 2019.07.22 -1 0 34802

OK, nem veszunk azon ossze hogy egy kis mosoly, barati szo, egy koszones csodakra kepes! Sokszor sokkal tobbre mint par dollar.

-seci

Előzmény: moonwalkr (34801)
moonwalkr Creative Commons License 2019.07.22 0 0 34801

Nem tudom, de nekem pont ellenkező volt a tapasztalatom: nálunk működött, hogy 2 dolcsi az ágyra, meg két kedves szó a fiúhoz és máris több vizet találtunk az asztalon (megjegyzem, a borravalót egyáltalán nem azért hagytuk ott, hogy vizet kapjunk és azt sem állítom, hogy a két dolog automatikusan függvénye egymásnak).

Előzmény: seci (34800)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!