Keresés

Részletes keresés

emp Creative Commons License 2013.10.05 0 0 3437

mindig zavarba tudsz hozni :)

még ebben is.

 

az einsteini különleges/kísérteties/misztikus távolhatásról nem is beszélve.

azóta sem tudtam válaszolni :(

 

de most éppen nem ez a legfontosabb szerencsére :)

Előzmény: mmormota (3436)
mmormota Creative Commons License 2013.10.05 0 0 3436

Varázslat ahogy a fantasy-ban működik pl. Nem fizikai elvek, kölcsönhatások, hanem mondjuk bűvös szavak, az elme ereje meg ilyenek által. Nehéz lenne pontosabban megfogalmazni, amíg nem látunk ilyet. :-)

 

Mondok computeres példát. Képzeljünk el egy computeres játékot, amelyben szigorú szabályok vannak, amiket a játékosok és a computer által generált ellenfelek is betartanak. A szabályok szerinti játékmód lenne a normál, nem para módszer. Ha viszont meghackelik a játékot, beírják hogy idkfa és ettől egy játékos isten módba kerül, az lenne a para, a varázslás. Az sem elképzelhetetlen, hogy a computer által szimulált MI lesz elég okos ahhoz, hogy felismerje és alkalmazza a hackelés módszerét.

Előzmény: emp (3434)
emp Creative Commons License 2013.10.05 0 0 3435

szia Teve.

van némi közös múltunk.

én a Móriczban értem(na jó ez túlzás) '76-ban.

nemrég láttam, hogy akkoriban, kicsit később te(teve) is.

voltak közös tanaraink.

Előzmény: NevemTeve (3433)
emp Creative Commons License 2013.10.05 0 0 3434

többször így jártam én is mostanában, CTRL+C - t használok küldés előtt szintén, mert sokszor elnyelődik a hsz.

de nem hiszem, hogy ez okozza :)

 

a témánál maradva: mi az a varázslat?

a dolgok működnek vagy nem működnek.

Előzmény: mmormota (3432)
NevemTeve Creative Commons License 2013.10.05 0 0 3433

Ahogy én értem, a parajelenség alatt elsősorban nem új fizikai felfedezést ért Randi, hanem olyan személyt, aki olyan különleges mutatványra képes, aminek nem bűvészet/technika/filmtrükk a lényege, hanem 'természetfeletti' képesség. Ha mondjuk az Egely-wheel működne úgy is, hogy búrával lefedve légmentes térbe helyezzük, akkor ugyebár két eset lenne: vagy mindenki képes működtetni, és akkor 'egyszerűen' felfedeztünk valami új fizikai jelenséget (esetleg egy régit, amit nem árnyékol az üvegbúra), vagy pedig csak egy szűk kisebbség képes rá (a parafenomének), és akkor bármelyikük jelentkezhet a pénzért.

mmormota Creative Commons License 2013.10.05 0 0 3432

bocs, először nem jelent meg, ezért újra bemásoltam (küldés előtt ctrl-c-t szoktam nyomni,), dupla lett

Előzmény: mmormota (3431)
mmormota Creative Commons License 2013.10.05 0 0 3431

Tulajdonképpen azt sem lehet teljesen kizárni, hogy tényleg létezik varázslat. :-) Sokan hisznek ilyesmiben a legkülönbözőbb mértékben és formában. Ha tényleg létezne, jó lenne erre minél pontosabb és jobban alátámasztott bizonyítékokat szerezni. Az persze gyanús hogy mindeddig nincs ilyesmire erős bizonyíték, de ha ennyien hisznek benne, hát kaptak egy esélyt.

 

Aki azt hiszi működik a varázslata, nevezzen. Sokan megtették, eddig mind elbuktak. De továbbra is ott a lehetőség, csak jól kell varázsolni.

 

Nem minden parafenomén cinikus csaló aki csak a pénzre hajt, sőt. Maguk is hisznek abban amit csinálnak. Pl. a varázsvesszősök esete a Parajfalókkal. Senki se kényszerítette a vesszősöket, nyereséget se remélhettek, csak hittek a képességükben és be akarták mutatni. Nem jött be nekik, de őszintén hitték hogy sikerülni fog.

 

Emlékszem egy TV műsorra is, ahol egy ember kristályok sugárzását tudta észlelni a kezével. A riporter felvetette hogy zárt egyforma dobozokban is érezné-e. Mondta hogy persze.  Erre a riporter javasolt egy kísérletet. Az illető mondta hogy most nem, a riporter nem erőltette, beszélgettek tovább. Aztán váratlanul a kristályos ember felvetette hogy mégis megcsinálná a kísérletet. Semmi nyomás nem volt rajta, túl voltak a javaslaton és az elvetésén, másról ment a szó. Ő maga akart visszatérni a kísérletre. Megcsinálta, csúnyán beégett. Szegénynek rosszabb átlag jött ki mint a véletlen statisztikai.

mmormota Creative Commons License 2013.10.05 0 0 3430

Tulajdonképpen azt sem lehet teljesen kizárni, hogy tényleg létezik varázslat. :-) Sokan hisznek ilyesmiben a legkülönbözőbb mértékben és formában. Ha tényleg létezne, jó lenne erre minél pontosabb és jobban alátámasztott bizonyítékokat szerezni. Az persze gyanús hogy mindeddig nincs ilyesmire erős bizonyíték, de ha ennyien hisznek benne, hát kaptak egy esélyt.

 

Aki azt hiszi működik a varázslata, nevezzen. Sokan megtették, eddig mind elbuktak. De továbbra is ott a lehetőség, csak jól kell varázsolni.

 

Nem minden parafenomén cinikus csaló aki csak a pénzre hajt, sőt. Maguk is hisznek abban amit csinálnak. Pl. a varázsvesszősök esete a Parajfalókkal. Senki se kényszerítette a vesszősöket, nyereséget se remélhettek, csak hittek a képességükben és be akarták mutatni. Nem jött be nekik, de őszintén hitték hogy sikerülni fog.

 

Emlékszem egy TV műsorra is, ahol egy ember kristályok sugárzását tudta észlelni a kezével. A riporter felvetette hogy zárt egyforma dobozokban is érezné-e. Mondta hogy persze.  Erre a riporter javasolt egy kísérletet. Az illető mondta hogy most nem, a riporter nem erőltette, beszélgettek tovább. Aztán váratlanul a kristályos ember felvetette hogy mégis megcsinálná a kísérletet. Semmi nyomás nem volt rajta, túl voltak a javaslaton és az elvetésén, másról ment a szó. Ő maga akart visszatérni a kísérletre. Megcsinálta, csúnyán beégett. Szegénynek rosszabb átlag jött ki mint a véletlen statisztikai.

 

 

 

Előzmény: emp (3428)
emp Creative Commons License 2013.10.05 0 0 3429

fenébe, a lényeget elfelejtettem.

ha mégi meditációval, akkor valóban para.

ötször oda, ötször vissza a maci, és akkor - igazad van - lesz mit kutatni.

emp Creative Commons License 2013.10.05 0 0 3428

általában egyetértek(ha értelek :) ) veled, de most tévedsz.

 

aki egy játékmackót képes teleportálni egyik szekrényből a másikba, az már nem Randi milliójára fog hajtani.

feltételezve persze, hogy ezt a képességet nem meditációval, hanem tudományos tevékenységgel érte el.

 

és akkor megint csak ott vagyunk, hogy nopara :)

 

egyszer, sok évvel ezelőtt már leírtam, ez fából vaskarika.

hogy lehetne parajelenség az, ami bizonyítható?

 

Előzmény: mmormota (3427)
mmormota Creative Commons License 2013.10.05 0 0 3427

IGE: " Vannak, ha nagyon kis számban és arányban is olyan paranormális jelenségek, amelyek a technika, vagy az emberi tudás fejlődésével teljesen hétköznapi dologgá válhatnak. Igen ám, csak, ha azzá válnak, akkor már Randi szerint kiesnek a díj elnyerésének a lehetőségi köréből. Összegezve a díj úgy működik, hogy elérni lehetetlen.  Nem érheti el, kaphatja meg az sem, aki esetleg felfedezi, bizonyítja a teleportáció technikai megoldását. Mert nem nevezett, nem szerződött, nem hagyta jóvá Randi, hogy az paranormális jelenség."

 

A következtetéssel nem nem értek egyet.

Természetesen vannak szokatlan jelenségek, amiknek nem ismert a magyarázata, és igazak is lehetnek (meg persze tévedések is). Az is igaz természetesen, hogy ami igaznak bizonyul, és sikerül a magyarázatát is megfejteni, az attól kezdve nem para. 

Az viszont már nem stimmel, hogy emiatt senki se kaphatná meg a díjat.

 

Ugyanis lehet szerződni olyan témákban, amit Randi csalásnak, az ügyfele pedig működő paranormális jelenségnek tart. (bizonyíték erre minden eddigi lefutott meccs)

Ha pl. kvantum-teleportációs kísérlettel, mittudomén spin átmásolással akar valaki fogadni, arra Randi feltehetően azt mondja bocs ez nem tartozik a pályázat hatókörébe, a fizikusok intenzíven kutatják. Ha viszont valaki azzal jön hogy egy játékmackót teleportál át egyik szekrényből a másikba, akkor Randi nagy valószínűséggel elfogadja a pályázatot. Mert úgy gondolja, hogy ez messze túl van a hihetőség határán. Vagyis igenis lehetne nevezni teleportáció témakörben, Scotty meg is tudná nyerni ha visszajönne az időben... :-)

 

A nevezéseknek több pozitív kimenetele lehet:

1. az ügyfél nyer, a dolog működni látszik, és ettől kezdve erre bizonyíték van, lehet és érdemes vizsgálni a mechanizmust mögötte, érdemes erre áldozni, mert az a tény hogy nyert kiemeli a többi általában nem működő paraizé tengeréből. Nem mellesleg egy csomó pénzt kap jutalmul aki ezt bebizonyította.

2. Randi nyer, egy hülyeséggel kevesebb

3. aki határozottan állít valamit ami Randi szerint csalás, mégsem indul, az gyanússá válik, illik valahogy megmagyarázni a gyávaságát

 

Előzmény: ErkölcsTan (3424)
NevemTeve Creative Commons License 2013.10.05 0 0 3426

Szabad annyit mondanom, hogy *fáradt sóhaj* ? És ki lesz a következő visszatérő? Gézoo? buta1? habár? iszugyi? Minek olyasmit megismételni, amit az elmúlt húsz évben számtalanszor olvashattunk már?

Oberon Miranda & Titania Creative Commons License 2013.10.05 0 0 3425

Aha, és az eléggé logikus írásod utolsó "érve", hogy különben is buzi volt. Kb. ennyit is értettél az egészből.

Előzmény: ErkölcsTan (3424)
ErkölcsTan Creative Commons License 2013.10.05 0 0 3424

Ez azért eléggé logikus leírás, hogy Randi miért szélhámos:

 

James Randi a nagy átverőbűvész2007.09.08. 

 

A híres bilincstörő bűvész nyugdíjas korára fizikailag kevésbé fárasztó mutatványba kezdett. 1 millió dolláros, olyan díjat alapított az átverések ellen, ami magában is egy átverés, ugratás. (magam is kiírtam egy hasonló díjat)

 

Randi állítólag a tudományt kívánja védeni a paranormális jelenségekkel szemben, egy paranormális díjjal?

Nekem James Randi tulajdonképpen egy nagyon szimpatikus* szkeptikus öregúr, csak a hazai szkeptikusok annyira kritikátlanul éltetik, "hisznek benne", hogy gondoltam én éppen azzal lepem meg őt, amit annyira szeret. Saját szarkasztikus kukacoskodásaimmal, felé irányuló szkepticizmusommal, kételkedéseimmel, kritikámmal tisztelem meg. Mert gondolom a szkepticizmus egy olyan dolog, amit kapni is szeret valaki és nem csak adni. Már amennyiben magát a szkepticizmust tényleg szereti.

Ráadásul nem is én vagyok az első, aki azt állítom Randiról, hogy "közönséges csaló". Az egyik ilyen híresebb estnél nyiltan be is ismerte a következőképpen:

 

„Valóban így van, és trükköket alkalmazok, csaló vagyok, sarlatán vagyok, és ebből élek."

 

 

 

Bővebben Itt:

 

http://vilagnezet.blog.hu/2013/10/05/james_randi_a_nagy_atverobuvesz

 

Előzmény: Oberon Miranda & Titania (3419)
gyula206 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 3423

Egely közeli munkatársának vallja magát Dobó Andor. Már több 100 oldalas anyagot feltett az internetre, vajon érdemes ezzekkel a témákkal foglalkozni: A Dobó-féle k és a Bolyai-féle k közötti kapcsolat, komplex téridő világ, Relativisztikus átjárhatósági vizsgálatok stb.

Oberon Miranda & Titania Creative Commons License 2013.08.01 0 0 3419

Mindig meg lehet magyarázni, hogy miért nem kell az ilyesmi. Mint a Randi alapítvány egymillió dollárja :)))

Előzmény: mmormota (3417)
inversion Creative Commons License 2013.08.01 0 0 3418

Első körben az elvet akarom ellenőrizni.

Nem ajánlok senkinek a pénzéért olyat, amit még nem láttam működni magam is.

Ezért mondtam, hogy ez jóval kevésbé pénz, inkább idő kérdése.

Előzmény: mmormota (3417)
mmormota Creative Commons License 2013.08.01 0 0 3417

Ikyen most is van, ehhez nem kell közpénz:

http://www.kickstarter.com/

 

Elóadod az ötletedet, ha vannak elegen akik fantáziát látnak benne, megkapod a pénzt a megvalósításhoz.

Pl. az Oculus Rift (3d játékhoz speciális videó szemüveg) fejlesztéséhez 2,4M dollár jött össze, pedig csak 250e volt a célkitűzés. 

Előzmény: inversion (3416)
inversion Creative Commons License 2013.08.01 0 0 3416

Izgalmas kérdés. :)
Az első utam nem hozzá vezetne, vannak még páran, akiknek lehetőséget adnék (és nekem is vannak ötleteim, amihez nem kellenek milliók, inkább idő és hely).

A kutatók megkapnák a forrásokat és az első 10.000 darab eladása után az elvet publikálni kell amolyan "mindenki iskolája"-szerű fórumokon (addig kussban van mindenki).

A MS tudomány kommentárja pedig nem baromira érdekel. Nekem az elismerés nem az "intézményes tudomány" "igazolása", hanem a vásárlók elégedettsége.

Előzmény: Makkoscipo (3415)
Makkoscipo Creative Commons License 2013.08.01 0 0 3415

Szerinted baj van a main stream fizikával?

 

Érdekelne, hogy mit kellene változtatni. Ha lenne varázspálcád, akkor mit varázsolnál, pl. Egely úr milyen lehetőséget kapna tőled?

Előzmény: inversion (3414)
inversion Creative Commons License 2013.08.01 0 0 3414

A "mainstream fizika" nem fog megváltozni addig, amíg a "vezetőinek" és pénzt osztóinak más áll az érdekében.

Ezt is lehet cáfolni, vitatkozni.

Előzmény: Törölt nick (3412)
Makkoscipo Creative Commons License 2013.08.01 0 0 3413

Egy topicban csak az induláskor illik nullázni. SZVSZ itt és most ismét lehet.

 

0

 

Ha valkinek nem tetszik akkor lehet cáfolni.

Előzmény: Törölt nick (3412)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.31 0 0 3412

Mondj valamit, ami hasznosnak bizonyult Égely lassan 30 éves munkásságából. Valami elv, vagy bármilyen eredmény, aminek hatására megváltozott a maintream fizika. Egely 30 évéről van szó.

Előzmény: Diplomás Értelmetlenségi (3408)
NevemTeve Creative Commons License 2013.07.31 0 0 3411

(meta: Szerintem a bevált régi trollok is kielégítik a topik szükségleteit, felesleges újakat is ideszoktatni azzal, hogy etetjük őket... ez persze magamnak is szól)

Oberon Miranda & Titania Creative Commons License 2013.07.31 0 0 3410

Hülyeség.  Az örök lúzerek szokták ezzel nyugtatgatni magukat.

Előzmény: inversion (3409)
inversion Creative Commons License 2013.07.31 0 0 3409

A legtöbb, hosszútávon is emberi életeket megváltoztató technológia garázsokban született, nem pedig tudományoskodó egyetemi professzorok fejében.

Előzmény: Diplomás Értelmetlenségi (3407)
emp Creative Commons License 2013.07.30 0 0 3406

én nem hisztizek :)

csak hiszek a szememnek.

Előzmény: inversion (3405)
inversion Creative Commons License 2013.07.30 0 0 3405

Az, hogy nézegetjük és ki erről-, ki arról minősítgeti, hisztizik jobbra-balra, senkit nem visz előre.

3355: "Mindegy, hogy mit állít, bizonyíthatatlan, sikerült-e neki és igazat mond-e, vagy nem.

Az számít, hogy te megismételted-e a kísérletet, vagy nem? Számodra a tudomány a magad által elvégzett és dokumentált kísérletnél kezdődik.

Hogy a többiek mit csinálnak és csináltak, csak hiheted."

Előzmény: emp (3402)
Hartlein_K Creative Commons License 2013.07.30 0 0 3404

Kedves Diplomás Értelmetlenségi!

"az ilyen okfejtéseket kifejtő emberek az igazi felfedezőket is lenézik, megvetik és máglyára küldik"

Igen, magamra ismertem a mondatodnak azon részéből, ahol azt írod: "máglyára küldik". Egy kicsit pontosítom, tisztítótűzbe küldenénk, ami nem egészen ugyan az. Évek óta lehetőséget biztosítunk a Műegyetem Fizikai Intézetében, hogy bemutassák feltalálóik a tiltott találmányaikat, amit elsődlegesen a topic névadója inspirált az egyik művével. (Ez régóta köztudott, de hátha van itt a topicon valaki akinek ez újdonság.) Csak érdekes adalékként mondom, hogy az intézetünkben akadtak, akik azon a véleményen voltak, hogy nem szerencsés ilyen lehetőséget adni áltudományoknak, ezzel veszélyeztetve a Műegyetem hírnevét. De mi mégis kínálunk lehetőséget, meggyőztük az aggódókat.


http://szkeptikus.bme.hu/ttt.html

 

Érdekes módon eddig csak egy jelentkező akadt a mai napig.

Azóta még ún. "tapogatózó érdeklődés" sem volt – értelmezésem szerint nincs bemutatni való.

Ám a neten található videók tanúsága szerint lenne/van bemutatni való. Lehet, hogy az intézetünk nem elég hiteles, nincs elég szakmai kompetenciája? Lehet, hogy nem az intézmény, hanem mi szervezők lennénk hiteltelenek? Ennek a második lehetőségnek nagyobb esélyt adok, mert főhősünk a nálunk szerzett diplomájára és doktorijára azért büszke.

Egy az országunk számára megváltó találmányt (ezt maga a feltaláló mondta), egy energiatermelő berendezést szerinted miért egy cseh ezoterikus vásáron mutat be. Mitől lesz számára fontosabb, hitelesebb ez a helyszín? Miért egy ezoterikus cseh tv-ben keresi a sikereket a találmányával, miközben egy hazai egyetemen is várják a jelentkezését? És itthon is csak a másképpen tudás csatornája, meg a " A műsor spirituális, természetfeletti és megmagyarázhatatlan jelenségek, történések felkutatásával és azok okainak feltárásával foglalkozik." típusú műsorok vendége.

Véleményem szerint, – mivel biztosan tudom, hogy a lehetőségről, amit egyetemünk kínál tud – bölcs értékítélete alapján ide, az ezoterikus világba valónak tart, és nem az egyetemre, atudományos világba valónak véli.

Szóval az ajánlatunk továbbra is áll, sőt meg sem kell várnia a következő konferenciát, mert konferenciánk időpontja neki eddig még sohasem volt alkalmas, ezzel mindig az volt a baj hogy az UFO konferenciával egybeesik az időpont, így "kénytelen" ott szerepelni. Ez pedig nyomós érv!

Felajánlom, hogy egy az ő számára alkalmas időpontban szervezünk egy bemutatót, ha van miről.

Linkek:
1.    http://www.youtube.com/watch?v=p4jR_DxlWsI
2.    http://www.cestyksobe.cz/volne-energie-a-nase-budoucnost-ad652/
3.    http://www.cestyksobe.cz/volne-energie-a-nase-budoucnost-ad700/

Előzmény: Diplomás Értelmetlenségi (3397)
Hartlein_K Creative Commons License 2013.07.30 0 0 3403

Igazad van, személyesen nem találkoztam a gyűjtőkkel. Ha csak urbánus legenda akkor elnézést kérek a topic-tól a tévedésem miatt. (az említett sorozatból nem adatott meg egyetlen percet sm látnom, csak a környezetemben hallottam róla. Volt valami vak lány is arról is állították, hogy gyűjtenek neki műtétre. No mindegy, örülök, hogy nem ilyen rosz a helyzet...)

Előzmény: Simply Red (3399)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!