Keresés

Részletes keresés

somap Creative Commons License 2008.05.05 0 0 297

:-)

Mindíg ettől féltem! mármint hogy nem szeretem a halakat!

Nameg attól, hogy nem értek hozzájuk!  :-)))))

 

 

Somap

Előzmény: optimus prime (295)
Szanki Creative Commons License 2008.05.05 0 0 296
Alvin! valami baj van az e-mail küldéssel mióta szolgáltatót változtattak!Csörrents meg 06703733983

Szanki
Előzmény: Törölt nick (293)
optimus prime Creative Commons License 2008.05.05 0 0 295
Milyen idő tájban fogsz odaérni? Én is úgy időzítenék akkor, hogy ne kelljen a Szankinak 2×fáradnia. Somap bátyámnak még nem biztos a kirándulás, Kois-ról napok óta semmi hír, nem szeretik ezek a halakat!:-)
Előzmény: Törölt nick (292)
somap Creative Commons License 2008.05.05 0 0 294

Szia!

Valami gáz van az e-mail címeddel!

Bp. A XVII. ker.-ben vannak a tavaim.

Jelenleg 2 db ivarérett 35 cm körüli koim van eladó, és van 2 db 15-20 cm körüli.

Kicsiből 5 cm-s abból van sok.

Üdv

 

 

somap

 

u.i.:: a fórumon minden elérhetőségem megtalálható.

Előzmény: Tjoe (291)
Tjoe Creative Commons License 2008.05.05 0 0 291

Köszi! Ha jól számoltam 14 méter hal mehet bele :)  Egyelőre 15 max. 20 cm-es halakban gondolkozom.

Te merre vagy található? Ha esetleg nem publikus a jteply@gmail.com-ra küldenél egy levelet?

Mégegyszer köszi!

Előzmény: somap (290)
somap Creative Commons License 2008.05.05 0 0 290

Üdv!

 

A 196-es hozzászólást olvasd el!

Koi-t Optimusnál és nálam is vehetsz, De bármely kertészet árul koi-t.

Üdv

Somap

Előzmény: Tjoe (287)
tóvadász Creative Commons License 2008.05.05 0 0 289
szia lehet nem az én posztom de ha lefelé olvasgatsz sok kérdésedre van válasz:-)
Előzmény: Tjoe (287)
tóvadász Creative Commons License 2008.05.05 0 0 288
Szanki irtam imélt nézd már meg légyszi:-)
Tjoe Creative Commons License 2008.05.05 0 0 287

Üdvözlöm az Urakat!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy kb. 7 m3-es kerti tavam, amibe Koikat szeretnék telepíteni. Mennyi lenne  az ideális halmennyiség, illetve hol lehetne a halakat beszerezni Pest környékén, vagy max. Pest megyében?

A válaszokat előre is köszönöm! 

optimus prime Creative Commons License 2008.05.05 0 0 286

Megnyugodtam, mert bár tettem már kisérletet a teleltetésre én is minden évben veszek belölük.

Fátyolos koi-val nem probálkoztál?

Előzmény: Szanki (285)
Szanki Creative Commons License 2008.05.05 0 0 285
Nem sikerült még teleltetni. Olcsóbb előnevelt egyedeket kitenni! 10-15 db elég indulásnak!
Előzmény: optimus prime (283)
optimus prime Creative Commons License 2008.05.05 0 0 284

Tegyél majd fel képet az új állapotokról!

Beteg haladdal mi újság?

Előzmény: somap (244)
optimus prime Creative Commons License 2008.05.05 0 0 283
Telelteted a kagylótutajt és a vizijácintot?
Előzmény: Szanki (280)
tóvadász Creative Commons License 2008.05.05 0 0 282
Valami hihetetlen jól néz ki irtam mailt rekélem megkapod.
Van min csodálkozni ugy gondolom ,köszi az infót lehet a többit szóban:-) 1001 kérdésem lenne ha nem untatlak vele:-) most nézve a képeket tele vagyok elszántsággal tervekkel csak nem tudom még hogyalakul:-)
Előzmény: Szanki (280)
optimus prime Creative Commons License 2008.05.05 0 0 281

Ez az igazi szűréstechnika, ha több helyem lenne, én is valami hasonlót készítenék!

Egyenlőre viszont marad a szűrőhordós megoldás, amire nincs is panaszom, mert sokat segít.

 

Előzmény: Szanki (280)
Szanki Creative Commons License 2008.05.04 0 0 280
Szanki Creative Commons License 2008.05.04 0 0 279
Ti hogyan szűritek a tavaitokat? Nyáron én így szoktam! Külön szűrőtó, vízibolha, kagylótutaj, vízi játszint, no meg nagyteljesítményű szivattyú!
Így néz ki mikor beáll!
optimus prime Creative Commons License 2008.05.04 0 0 278
Fogalmam sincs, hogy mit akarok venni, de biztos találok valamit, ami nélkülözhetetlennek bizonyul.:-)
Ínyenc módjára válogatok majd, aztán lesz ami lesz!
Akkor többség dönt alapon vasárnap?
Előzmény: Törölt nick (274)
Szanki Creative Commons License 2008.05.04 0 0 277
Az enyémek 0,18 mm-es fekete fóliából vannak, tófóliára nem tellett. Lehet 8,5 , 12, talán 16 m szélességben kapni. Tenyésztónál nem cifráztam, a lényeg az, hogy az oldalai 65-70 fokos lejtésűek legyenek, így nem omlik be! A part felső 5 cm-ben megszurkáltam a tófóliát feltöltés után, így a fű gyökere, a parton mindig nedves, part is jobban tart ha nedves ezen a vidéken. Ha szabálytalan alakú dísztavat építesz ott kalkulálni kell a fóliamérethez! Most vettem 8X6 m-t 7ezer párszáz Ft volt.
Ha 50 m-es tekercsben veszed olcsóbb lesz a fajlagos méter ára.
Ma is tavat takarítottam ez csak kb. 10 m3-es volt. kidobáltam az osztot-farkú piros aranyhalakat a tárolókba, volt vagy 30 db. Ide csak a koikat tettem vissza, (198 db) ők lesznek a jövő tenyész halai. Jövőre szerintem már lesz ami ívik! Legalább fele 25 cm körüli!
Az előbb feltett dobozos tóba tegnap begyűjtöttem jó néhány száz jószágot hogy legyen miből csemegézni a hétvégén. Remélem nem kell szétengedni őket nem lesz dög-meleg! Most így lett 3 db bolhás tavam, ezekbe kerül majd a szaporulat!
tóvadász Creative Commons License 2008.05.04 0 0 276
Szia mennyibe szaladt egy ilyen medence ha lehet kérdezni elég nagy kertem van 400 négyszögöl és elég sok a baj vele , sokszor dudva az egész:-) most hála kiadtuk bérbe két kisöregnek és ök müvelgetik de ki tudja meddig....
Én is azon gondolkodtam oda szép tavat lehetne csinálni csak nem sok pézem van :-( de valahogy majd kitalálom mi legyen:-))
Előzmény: Szanki (273)
Szanki Creative Commons License 2008.05.03 0 0 273
Barátom akváriumi és tavi halakat tenyészt! Nincs már szabad hely az udvarában, sok kis tava van! Mikor nálam volt egyszer, látta a gazos kertemet, megjegyezte, milyen sok tavat lehetne itt kialakítani, kapálni sem kellene! Ekkorra már fertőzött voltam akváriumi halaim már voltak!
Lépésekkel kimértük mekkorák férnének el, 2 db 58 m3-es lett belőle! kézzel ástam, jó homokos talajba.
Először vízibolhát tenyésztettem jó eredményeim voltak, fagyasztottam akváriumi halkajának. Elfogyott a mélyhűtő kapacitás, mert a fagyasztott bolhát csak télen lehet eladni, mikor már nincs a szabadban mindenhol.
Úgy döntöttünk koit fogunk tenyészteni. Megvettük a tenyészhalakat tele ikrával 2-3 kg -os egyedeket 10 db-ot. Tuningoltuk rendesen,de nagyon elszúrtuk. Ezek nem táppal etetett halak voltak, nem tudták mennyit kell enniük, mi meg, hogy mennyit kell nekik adni. beledagadt a halakba az úszó kondis süllőtáp,szépen elaludtak!
Következő héten irány halakért, most már kisebbeket vettünk, ívatni már nem akartunk.
Éppen mesterséges termékenyítés volt a telepen, lebeszéltük ha koi lárva lesz vennénk! Másik héten vettünk 7 zsákkal hárman! Barátom etette őket 2 -3 hétig utána osztoztunk, ki- ki saját tavaiban folytatta!
Hamarosan kinőtték a tavakat, ezért beáldoztam a szomszédom ( édesanyám ) kertjét is. Oda 3db 48 m3-es készült. 2007-ben már a saját halainkat szaporítottuk, amit a lárvák előtt vettünk! Helyhiány miatt csak 1 tóba tudtam tenni ivadékot, most ők az utánpótlás. Van még 3 dísztavam+ 1 kisebb tároló tó.
Most még bepróbálkoztam 2 pár diszosszal, fél éve ikráznak, de csak most sikerül utódokat nevelni! Így kezdtem, a tandíj néha keserves volt, de nem bántam meg!
Munkahely mellett elég sok szabadidőm elveszi. Hobby!
üdv :Szanki
Előzmény: optimus prime (272)
optimus prime Creative Commons License 2008.05.03 0 0 272
Hogy alakult ki nálad ez a halazás?
Előzmény: Szanki (270)
optimus prime Creative Commons License 2008.05.03 0 0 271
Én sem szoktam vizet cserélni, bevallom ezt a halpenészes leírást csak bemásoltam egy oldalról, mert lényegében helytálló, viszont nem volt kedvem pötyögni.:-))
Egyébként kétes esetekben Baska doktorhoz fordulok én is és ő megkeveri a csodaszereket.Nagyon nagy mágus!
Előzmény: Szanki (252)
Szanki Creative Commons License 2008.05.02 0 0 270
Belefér a tegeződés, bolha is lesz ha kell! A halak számával tudod nem szoktam kicsinyeskedni!
Előzmény: Koi-s (265)
Koi-s Creative Commons License 2008.05.02 0 0 269
De ha én vagyok a törzsvásárló, akkor nem lehetne, hogy én kapjak ingyen koi-kat, ők meg teljenek el a látványtól? :-))))))))))

Üdv.: Koi-s
Előzmény: Szanki (254)
Koi-s Creative Commons License 2008.05.02 0 0 268
Csábító ajánlat… lehet hogy új tavat kell építenem... :-)
Előzmény: Szanki (249)
Koi-s Creative Commons License 2008.05.02 0 0 267
Gyönyörű halak…. mint mindig…
Előzmény: Szanki (248)
Koi-s Creative Commons License 2008.05.02 0 0 266
Alvin, az alsó képen, a jobb felső sarokban van olyan fehér-szürke Koi, amilyet szeretnél :-)))))

Üdv.: Koi-s
Előzmény: Szanki (248)
Koi-s Creative Commons License 2008.05.02 0 0 265
Huuuuha…. Ilyen kellemes meglepetés :-) Csak miattam-miattunk egy regisztráció a fórumon?

Zavarban vagyok kicsit….. tegeződés belefér-e a „törzsvásárlótól”?…. Csak mert így a fórumon könnyebb lenne… És reméljük később is benéz(el) hozzánk!

A vízibolha engem is érdekelne…



Segítek kicsit: ha valaminek a hozzászólására akarunk válaszolni, akkor az adott hsz. felett lévő „válasz” gombbal lehet egyértelművé tenni, kinek megy a válasz.

Üdv.: Koi-s
Előzmény: Szanki (245)
Koi-s Creative Commons License 2008.05.02 0 0 264
Szia!

Halpenész…. sohasem volt beteg halam… értetlenkedtem is Optimusnál, miért viszi néha dokihoz a halakat…

Üdv.: Koi-s
Előzmény: somap (243)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!