Keresés

Részletes keresés

cagicagi Creative Commons License 2011.02.08 0 0 804

De csak úgy mellékesen, az a homeop szer, amiben nincs hatóanyag, mégis drágáért árulják...nos az nem átverés?:)

ghepard Creative Commons License 2011.02.08 0 0 803

Hát akkor olvastam, csak nem minden marad meg az ember tök fejében :)

 

Akkor is, most is emelem kalapom, nem mindennapi az a 30 év ele. Sokan már a 3-4 héttől is falnak futnak....

 

Azt elhiszem, hogy a szokásosnál nagyobb adag igencsak hat az érzékszerveinkre... :))

Előzmény: gr82wök6ószfater (802)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2011.02.08 0 0 802

 ,,,"saját borát issza nyugtatásként",,,

Nem olvastad figyelmesen, szó nem volt "nyugtatásról", csak úgy az íze miatt,,,:-)))

Amúgy egyáltalán nem "szenvedk", egész jól "elvagyunk egymással",,,

Amikor nagynéha többet iszom az egyébként szokásosnál, akkor akár 48 órára is teljesen megszűnik.

dehát kinek van annyi bora ?,,:_)))

Előzmény: ghepard (801)
ghepard Creative Commons License 2011.02.08 0 0 801

Én mondjuk senkit se szokok semmire rábeszélni és lebeszélni se. Azok a HP szerek, melyekben nincs semmi hatóanyag (de ezeket is grágán árulkák) nem nagyon árthatnak. Ha az ember azt hiszi, hogy megvette a főnyereményt, akor az ebből fakadó hite, meg nyugalma (mivel nincs mellékhatás a test nincs szembesítve a mérgekkel) segíthet azért valamit. De ehhez nem kell kidobni feleslegesen nagy összeget - a tiszta vízről is el lehet hitetni, hogy hatásos, az legalább sokkal olcsóbb. Azok a HP szerek, amikben viszont van valami hatóanyag, azok meg ki tudja hogyan hatnak - hiszen nem voltak tesztelve. De valamit olvastam, hogy az EU be akarja vezetni, hogy tesztelni kelljen ezeket a szereket.

 

Látod a bor. Ha jól emlékszem nem is olyan rég valaki ide is írta, hogy a saját boraát issza nyugtatásként - de már vagy 30 éve fülzúgásban szenved. Tehát a bor nem szünteti meg, de elviselhetőbbé teszi......

Előzmény: cagicagi (800)
cagicagi Creative Commons License 2011.02.07 0 0 800

Nagymama, aki öreg, és nem mellesleg orvos státusznak örvend, mindig óva int a homeopatás szerek alkalmazásától. Ő fülzúgásra azt javallotta, hogy esténként igyak fél deci vörösbort, mert az ellazít. Bár ő maga nőgyógyász :) Ugyanakkor nagypapa, az ő férje szintén küzd a fülzúgással, és neki évtizedek óta nem segít semmi, és nem is találnak nála semmit, szóval a szokásos lemez.

ghepard Creative Commons License 2011.02.07 0 0 799

Hatása se és mellékhatása se  - tehát.... :)

De azért van amiért hatnak, de azt hiszem ez a hatás az emberben keresendő. Ezt a hatást el lehet érni nélkülük is.........

Előzmény: gr82wök6ószfater (798)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2011.02.07 0 0 798

,,,"nincs mellékhatása se",,,

Ja, ártani nem használ,,,:-)

Előzmény: ghepard (797)
ghepard Creative Commons License 2011.02.07 0 0 797

Na most tényleg viccen kívül. A homeó hogyan hat, van benne valami hatóanyag. Tudtommal nem szabad benne lenni semminek, mert akkor nem engedik forgalmazni, mert ahhoz tesztek kellenek - ami a HP szereknél nincs meg. De mégis hat, sokan mondják - na akkor mitől? Kb úgy mint az aki felírja 100x naponta, hogy minden OK lesz. Ez egy igencsak jó hatás, hisz legalább az alatt az idő alatt máson rágódik és nyugodtabb lesz, míg írja a házi feladatot. Ráadásul nem szed orvosi gyógyszert, melynek legtöbbje méreg - melyek mellékhatásával úgyszintén meg kell bírkóznia. Ez a HP szer előnye is - nincs hatása (már úgy direkt), de nincs mellékhatása se. Tehát nem terheli a szervezetet.

Előzmény: Pathmos (793)
ghepard Creative Commons License 2011.02.07 0 0 796

Nekem volt párszor, de elmúlt teljesen. Az utolsó 2005 elején volt, ami szóra érdemes, mert kb 5-6 hétig kínozott. Próbálkozni mindig lehet, ha neked nem sikerül, másnak attól még máshogy sülhet el a dolog.....

Előzmény: deaktoni (788)
cagicagi Creative Commons License 2011.02.06 0 0 795

Én nem írom, hogy gyógyulni akarok, hanem mondom. Pontosabban nem ezt, hanem, hogy nem érdekel. Nem érdekel, nem érdekel, nem érdekel. Én ugyanis abban véltem felfedezni a gyógyulás útját, ha kicsit kevesebbet idegesítem magam, meg kevesebbet rágódom feleslegesen.

Meg a másik...hogy mostanában elkezdtem szeretni az embereket:) Gondolatban megsimogatom őket. Mert én hajlamos vagyok haragudni meg utálni meg lenézni másokat első ránézésre is. No és egy spirituál-emberke ajánlota, hogy ettől majd mennyivel boldogabb leszek, meg frankóbb. Szóval a fülzúgás ennyire nemnormálisdolgokat képes kihozna a zemberekből :D

Szedni már nem szedek semmit egy ideje.

Előzmény: Pathmos (793)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.06 0 0 794

Szia!

 

Homeopatiás gyógyszert tudsz rendelni a neten, 4 nap alatt itt van, de Bp.-en is van néhány ezzel foglalkozó gyógyszertár.

 

 http://www.helios.co.uk/

 

 

Előzmény: Pathmos (793)
Pathmos Creative Commons License 2011.02.06 0 0 793

Ismét üdvözölök mindenkit! Nálam egyelőre változatlan a helyzet, bár az említett homeopátiás dolgot nem tudtam még elkezdeni: a világ (egyik) végén lakom és még nem bírták itt megrendelni... A ciripelés (ketyegés?) néha nálam is előjön. Még mindig nem tudom józan ésszel felfogni, hogy egyszer csak megjelent valami oda nem való a fejemben... Istenem, boldogok azok, akik ezt nem élik át... Alább olvastam, hogy naponta leírja 100x, hogy meg akar gyógyulni. Azt hiszem, tényleg ez lehet mindennek az alapja. Megjegyzem, "komoly" orvos nekem mondott olyat, hogy van remény... Egyébként jut eszembe, SSRI (antidepresszánssal) próbálkozott már valaki? Ugyanis a szerotoninnak van köze a halláshoz!

cagicagi Creative Commons License 2011.02.06 0 0 792

A fékezés az már maga a gyógyítás, a gyógyulás, nálam legalább mindenképpen.

Egyébként meg a kollégának se lett tökéletes a füle, ahogy olvasom, csak javult.

Előzmény: deaktoni (788)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.06 0 0 791

"Messziről jött meber azt mond amit akar....."

  

-Nincs messze, itt él és praktizál 20 éve.

 

"Majd egy év mulva is írjál ide mi az eredmény."

 

-...??  Fájna neked, ha nekem vagy a fórumosnak visszajöne teljesen a hallása vagy megszünne a zúgása?

 

"Komoly orvosok mondták nekem"

 

-Ha neked mondták, akkor biztos igaz, de a doktornő is komoly orvos, mert fehér köppenyben van. :)

-Kínában az orvosi egyetemeken tanítják a doktornő módszerét.

 

 

 "Fékezni lehet, de visszafordítani nem."

 

-Ha fékezel valamit az leáll vagy leállhat.

 

 

Nézd, ebbe a topicba és a többi hasonlóba azért jönnek az emberek, hogy elmondják a "fájdalmukat", megosszák egymással a "hirtelen" jött bajt, kibeszéljék a betegségüket.

Itt senki nem a tutit mondja, hanem egy lehetőséget.

Én nem egy kézrátétellel gyógyító varázsrólól írtam, hanem egy orvosról, aki Franciaországban, Németországban, Magyarországon és Ázsiában olyan embereket gyógyított meg, akikről a mai "komoly orvosok" már lemondtak.

Tényleg nem értem, miért itt puposkodsz és kötsz a másikba, menj a polidilire, ott lehet genyázni ezerrel, hiszen ott nem az egészségről szól a téma.

 

 

Előzmény: deaktoni (788)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2011.02.06 0 0 790

,,,"Messziről jött meber azt mond amit akar....."

De csak annak, aki még soha sem volt messze,,,,

Előzmény: deaktoni (788)
deaktoni Creative Commons License 2011.02.05 0 0 789

Itt mindenkinek ez áll fennt.....

Előzmény: Timcsi66 (780)
deaktoni Creative Commons License 2011.02.05 0 0 788

Messziről jött meber azt mond amit akar..... Majd egy év mulva is írjál ide mi az eredmény. Komoly orvosok mondták nekem , hogy ez nem gyógyítható(sajnos) Fékezni lehet, de visszafordítani nem.

Előzmény: Törölt nick (787)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.03 0 0 787

Nekem, Dr. Le Thuy Oanh doktornő segített és remélem teljesen meggyógyít. Még csak 2x voltam nála (3 hetente 1 kezelés)

Persze saját magamat is gyógyítom (lélekben), meg naponta leírom vagy 100x, hogy meggyógyulok.

Idáig is minden javulást neki köszönhetek, a nyugati orvostudomány a gyógyszereken kívül mást nem tudott mutatni, de a kórházban az orvosom nagyon rendes volt Ő előtte le a kalappal.

 

Itt 1 videó a doktornőről

 

http://www.youtube.com/watch?v=fK2XPtW7fIs

ghepard Creative Commons License 2011.02.03 0 0 786

Hát az a szűrnek a fejében nagyon találó :)))

Jut eszembe, a nagyobb üreg rezgése mélyebb hangot generál, a kisebb, vékonyabb pedig magasabbat. A sípolás magas hang, a moraj (a távoli vízesés hangja) már mélyebb jóval. Tehát itt már remélhető, hogy hamarosan az üregbeli lerakódás felszívódik és olyan tartományban fog rezegni (olyan lassan) az így megnagyobbodott üreg, hogy azt már az ember nem fogja érzékelni.......

Előzmény: cagicagi (784)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.02 0 0 785

Most jöttem a hallásvizsgálatról és leesett az álla a vizsgálatot végző orvosnak, mert annyit javult!! Nem hitte el!!!

Az első képen a dec. 16.-i és 28.-i vizsgálat, a második kép meg a mai, ha átment a kép.

Mielőbbi gyógyulást mindenkinek!

Előzmény: cagicagi (784)
cagicagi Creative Commons License 2011.02.02 0 0 784

A fülzúgás sötét ló, igen, ez jó:) Sötétnek sötét, az biztos, de a ló az szép meg hasznos állat. Az én egyéves, azaz jubiláló fülzúgásom inkább egy sötét, ronda krumplibogár.

 

Az is jó, hogy mindneki másfajta hangként jellemzi a zúgást. A legjobb eddig dédimamámé volt, akinek, elmondása szerint,  "szűrnek" a fejében:)

Előzmény: Törölt nick (782)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.31 0 0 783

"Jellemző még, hogy úgy érzem, mintha egy csomagnyi vatta lenne gyömöszölve a fejem bal oldalába, és a saját beszédemet jobban hallom belül balról. Valamint, amikor vakarom a fejemet, mintha tömött lenne - szintén csak balra"

 

Nekem ua. volt csak a jobb fülemben és elmúlt kb. 3 hét alatt a dugulással együtt. Reméljük neked is elmúlik.

Előzmény: Karnaval (781)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.31 0 0 782

 

Sziasztok!

Nekem (44 éves) december közepén jött elő a jobb fülemben spontán. Kezdődött 1 fülzsibbadással, sípolás közepette, majd dugulás és echte halláscsökkenés. Én süketségnek mondtam, de az első  hallásvizsgálaton azt mondták, hogy „orvosilag” ez nem süketség.

Rögtön kórház, 10 napos nootropil kúra, közben vérvétel, szemészet, neurológia, carotis doppler, MR, BERA, de Hála Istennek negatív volt minden. Nekem is felírtak mindenféle kemikáliát, de én sem szedtem be, mert a mellékhatások, mint ahogy a többiek is írták kitöltöttek egy lexikont. Különben meg az egyik orvos aki vizsgált azt mondta, hogy „a fülzúgás egy sötét ló”. Mára valamennyire visszajött a hallásom, az első napokhoz képest csodálatos, de a zúgás még megvan, de már az is csökkent és most nem 1 gőzmozdony zakatol egy vadászrepülővel egyetemben, hanem kb. azt a fajta zúgást hallom, mint amikor a reptéren távolról hallod egy sugárhajtású kisrepülő hangját leállítás előtt és néha jön egy zip-zip ciripelő tücsök brigád is, de ők csak néha jönnek:)

Az biztos, hogy ezzel a fülzúgással vallatni lehet és kurva nagy lelkierő kell az elején, de aztán valahogy asszimilálódik az ember hozzá. Én mindent megpróbálok, hogy meggyógyuljak (lassan doktorálhatnék az ismeretekből  : )

 

Sok sikert és gyógyulást mindenkinek!

Karnaval Creative Commons License 2011.01.31 0 0 781

Sziasztok!

Harmincas éveimben járó nő vagyok, szűk két hete jelentkezett nálam egy különös tünet. Elsőre nem fülzúgás volt, hanem amolyan rendkívüli érzékenység a zajokra, különösen a mély frekvenciákra - ezekre pár nappal később elkezdett "válaszolni" a fülem, másodperces késéssel fejhasogatóan mély frekvencián... ettől néha émelygek, amikor nem tudok a zaj elől elmenni záron időn belül, valamint a szemem, arcom (bár lehet, hogy mástól).

 

Különös velejárója lett, hogy a bal fülemre húzódott az egész, amire nem is hallok, de nem romlás miatt, hanem a "zúgásreakciók" miatt. Ha nincs mély frenvencia a közelben (teherautó, villamos, csobogó mosdókagyló, hűtőszekrény stb), akkor csakalig hallhatóan zúg, mint egy nagyon távoli vízesés.

 

3 napig tartott, majd 4 napig tünetmentes voltam - éppen egy hangosabb zenéjű, táncos fellépést követően (vagy az előtte bevett Algopyrin segített, hőemelkedésem is volt). Aztán 6 napja visszajött, hol jobb, de inkább rosszabb, az elmúlt két napban munkából kifolyólag ki kellet tennem hidegnek, és emberek hangoskodásának is.

 

Jellemző még, hogy úgy érzem, mintha egy csomagnyi vatta lenne gyömöszölve a fejem bal oldalába, és a saját beszédemet jobban hallom belül balról. Valamint, amikor vakarom a fejemet, mintha tömött lenne - szintén csak balra.

 

Jártam azóta fülorrgégésznél, hallásvizsgálaton, a héten megyek kontrollra, valamint ideggyógyászatra és reumára is beutalt. Megyek még egy másik gégészhez is, hátha másképp látja a dolgokat... mert nem találtak semmit! A hallásom "gyakorlatilag ép", a 2 fül között nincs különbség...

 

Pedig lassan begolyózok, annyira kellemetlen. Kaptam egy általános fülzúgás elleni gyógyszert, szedem napi 3x, valamiht 1 napja tapasztalom a másik fülemen is az érzékenységet, bár lehet, hogy csak képzelődöm. Szerencsére éjjel nincs gond, levegővételnél "hallom", hogy a bal fülemmel nem hallom, egyébként egy elviselhetően halk sistergés, néha már az sem.

 

Van tapasztalata valakinek, vagy környezetében hasonló eset? Nem szeretném, ha az orvosok tehetetlensége miatt rosszabbodna az állapotom, és esetleg elveszteném a hallásomat. Mindenesetre nem adom fel, lett egy új monomániám...

 

Üdv

Karna

Timcsi66 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 780

Sziasztok kedves fórumozók!

 

Olyasvalakit keresek, akinél talán meglelték a fülzúgás eredetét, méghozzá egyfajta agyi érrendellenesség okán.

Nekem még csak a jövőben lesz koponya és angió MR-em, amiatt, mert a kétoldali nyakai erekben a véráramlás nagyon eltérő, ami utalhat a rendellenességre.

Van valaki köztetek, akinél ez szintén fenn áll?

Kissé tartok a vizsgálat eredményétől....is......:-(

 

Mindenkinek csendes(ebb), zúgásmentes napokat kívánok!

cagicagi Creative Commons License 2011.01.10 0 0 779

Nem múlt el, vagyis annyira múlt el, hogy manapság már hetekig teljesen tünetmentes. Most az utóbbi két napban éppen nem, de mindegy. Nekem gyógyszer meg terápia meg masszás meg csodadoktor meg javasasszony meg füvesember meg semmi sem segített (kivéve a Betarevin nevű gyógyszert, az frankó, amíg szedem. utána ott folytatjuk, ahol abbahagytuk. bevált még a Ginko Prim, csak az drága)

Csobogásról annyit, hogy gyakorlatilag mindenki mást hall. Nekem több orvos is ezt mondta. A hangsúly nem a hang típusán van, hanem eleve azon, hogy hallunk valamit, amit nem kéne.

Hogy akkor mi segített nekem? Saját magam. Rájöttem, hogy nekem a stressz meg az ideg meg a pörgés meg a rohanás okozza. Ezekből visszavettem, és jobb lett. Utóbbi egy hétben megint feszítettebb a tempó, szólt is a fülem, hogy óvatosabban:)

Előzmény: Pathmos (778)
Pathmos Creative Commons License 2011.01.09 0 0 778

Na, akkor sorstárs vagy! Mennyi idő alatt múlt el neked? Homeopátiával próbálkozott valaki? Én most kaptam egy hármas kombinációt, de még nem kezdtem el technikai okokból. Majd beszámolok. A csobogásra vonatkozó kérdésem továbbra is érvényes: ki ismeri ezt a kínt?! : )

Előzmény: cagicagi (775)
peggyflemming Creative Commons License 2011.01.09 0 0 777

Sok érdekeset, tanulságosat irtál.Sajnos én is végig játszottam sok mindent CT+MR spec vizsgálatok stb. s én olyan szerencsés voltam, hogy rögtön a fülcsengés napjától kaptam az infuzió kúrát.Jobb lett, de el nem múlt a csengés.Most néha tompább, néha intenzivebb és sajnos hallás csökkenéssel is jár.Minden ujra és jóra nyitott vagyok....

Előzmény: obregon (288)
cagicagi Creative Commons License 2010.12.30 0 0 776

BAZ megyei kórházban Miskolcon ott van még Sabbagh Osama doktor, a híres Mezőkövesden is működő fülész, na az a pasi egy félisten :D (ennyi mezőkövesdi anyuka nem tévedhet :-)

Angelica, én sem vagyok sokkal idősebb. Nappal nekem sem okoz gondot, tehát ez a jó hír számodra is, hogy nem elég hangos ahhoz, hogy nappal is halld. Az éjszaka maga a pokol, tudom. Én mai napig, pedig már mondjuk, kigyógyultam belőle, nyitott ablaknál alszok, hogy jőjjön be zaj, mert félek a csendben, szó szerint félek, hogy mikor jön megint a morze jel meg a hangya brigád meg a nem tudom hány kilowattos légvezeték a fejembe:)
Házilag semmit ne csepegtess a füledbe, baj lehet belőle. Sokkal inkább keresd fel a fülészetet, ahol tudnak segíteni, valószínűleg gyógyszert írnak fel, ami segít a bajon, elég hamar.
A fülhallgatózást felejtsd el, ha visszaolvasol a fórumban, láthatod, sokak szerint van a zúgás meg a fülhallgató között összefüggés, szerintem is. Filmezni, meg zenét hallgatni nem kötelező. Nekem a munkámhoz kellene, meg vagyok zakkanva nélküle, de ez van. Nincs fülhallgató.

Előzmény: Pathmos (773)
cagicagi Creative Commons License 2010.12.30 0 0 775

Nekem először a ballal kezdődött, morze jelek, aztán pár hét, és beszállt a buliba a jobb oldal is, termesz hangyákkal. Örültem, hogy csak két fülem van. Na, aztán jött az interferencia a fejem legközépső pontjában a magasfeszültségű vezetékkel. (jó hír, elmúlt. másnak is elmúlhat)

Előzmény: Pathmos (770)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!