Keresés

Részletes keresés

jisell Creative Commons License 2008.09.22 0 0 7854
Ja és el ne felejtsem dugig van Budva turistákkal alig van szabad szállás. Ha van is olyan árat kérnek érte mint főszezonban.
jisell Creative Commons License 2008.09.22 0 0 7853
Ajánlat magbinak Budva mert itt még mindig zajlik az élet
Hümi Creative Commons License 2008.09.22 0 0 7852
Ez bizony jó hírnek látszik...de nem az...pár év és Montenegró megfizethetetlen lesz...aki tudja használja ki ezt a hátralévő pár évet...:(
Előzmény: Hümi (7851)
Hümi Creative Commons License 2008.09.22 0 0 7851
Montenegró lesz a Balkán Monacója

* Napi Gazdaság - http://www.napi.hu/

| 2008. szeptember 22., hétfő 07:55

Újabb luxusberuházások indulnak Montenegróban. A hajótulajdonosok hamarosan birtokba vehetik a Tivatban épülő 800 jacht befogadására alkalmas kikötőt.

A beruházást olyan nevek jegyezik, mint - a Forbes magazin szerint Oroszország jelenlegi leggazdagabb embere - Oleg Deripaszka, illetve a magyar származású kanadai milliárdos, Peter Munk, Lord Rothschild, valamint az LVMH luxusmárkacsoport elnöke, Bernard Arnault.

Az elképzelések szerint Tivatban a kikötő mellett szálloda, étterem, boltok és talán még egy kaszinó is helyet kapna. Az első becslések szerint körülbelül 350 millió dollárba kerülő fejlesztés jelentős lépés lenne afelé, hogy Montenegrót a Balkán Monacójaként emlegessék.

Ehhez az is hozzájárulhat, hogy - a hírek szerint - a Four Seasons szállodalánc a mediterrán térségbe szánt első hotelját 2010-ben itt nyitná meg. Roman Abramovics pedig egy közel 13 kilométeres partszakaszt szemelt ki saját beruházásainak.


Tovább élénkíti az érdeklődést Montenegró iránt, hogy a közelmúltban olyan hírességek is megjelentek - potenciális nyaralóhely iránt kutatva -, mint Michael Douglas és Catherine Zeta-Jones, Michael Schumacher vagy éppen a teniszező Williams-nővérek. Montenegró további hatalmas előnye, hogy viszonylag közel van Oroszországhoz, ahol évről évre nő a dollármilliárdosok száma, a természeti környezet pedig még szinte érintetlen.
magabi Creative Commons License 2008.09.21 0 0 7850

Sziasztok!

Tervezem a jövő évi nyaralást,Montenegróban még nem voltunk de  oda szeretnénk menni!

Javaslatokat kérnék hova menjünk,összeállítottam a családom kívánságait,ha ezek alapján tudnátok javaslatokat adni az nagyon jó lenne.

Szóval a tengerpart olyan legyen ahol lehet búvárkodni/csak sznorizásról van szó/és persze látnivaló is van a víz alatt!

A szállás olyan helyen legyen ahol van látnivaló nappal is és este is és nyüzsis inkább,vagy ezek legyenek elérhető közelségben!

Én szeretem nagyon az óvárosi részeket és a történelmi emlékeket nézegetni!

Az nem egy hátrány ha van félpanzió mert ebből a szempontból kényelmesek vagyunk!

Nagyon szeretjük a hegyeket és szívesen kirándulunk,mindent szeretünk megnézni!

Hát ennyi lenne Én is fogom keresni az ideális helyet,de a tapasztaltaktól szívesen fogadnám a tanácsokat!

Köszi előre is!

 

halacs Creative Commons License 2008.09.21 0 0 7849
Most Herceg Noviban igazan kellemes az ido, ma sokan furodtek, pedig tegnap allitolag eleg valtozekony volt (tegnap mi meg Macedoniaban voltunk).
Herceg Novi csodas, mint mindig. :-)
Előzmény: lunaelsol (7839)
jisell Creative Commons License 2008.09.20 0 0 7848

 A cííííííííímet lefelejtettem : vilaolga@t-com.me rajta van a szórólapjukon

jisell Creative Commons License 2008.09.20 0 0 7847

Helló mindenkinek,

Lenn vagyunk egy kis csapattal a Madonna koncert miatt és nagyon jól érezzük magunkat. Az időjárás még a nyarat idézi és a helybéliek is csak jobbat jósolnak.

Budván szálltunk meg az Olga nevezetű szállodában. A recepciós hülgyike beszéli a magyr nyelvet és sokban segített nekünk.A szálloda kimondottan tiszta megéri a pénzét.Aki a Madonna koncertre jönne annak csak ajánlani tudom.

moon. Creative Commons License 2008.09.19 0 0 7846
Montenegró, a szépsége megragad tova sodor, ősszel is csodálatos. Hidegben, fagyban is, ezeket nagyon jól írod, mi hiányozhat, esetleg tündérpor, az biztosan álomba ringat mindenkit, aki tud álmodni, álmot megvalósitani.
Előzmény: szemerke (7845)
szemerke Creative Commons License 2008.09.19 0 0 7845

Hát...ha most is ott lehetnék...lehet, hogy az a 3,5 fok sem zavarna....hálózsák, forraltbor....és ki tudja mi még :-)

 

És ha valaki esetleg holnap ünnepelné a szülinapját....akkor annak Boldog szülinapot!!!

 

 

Előzmény: szervezkedő (7844)
szervezkedő Creative Commons License 2008.09.17 0 0 7844
Úrinő!

Arra figyelj oda a kisérőd kiválasztásakor, hogy ne csak az utat tudja, ne csak a vezetésben legyen otthon, hanem ha Zabljakra vágysz és az úton az autóban akarsz szundítani akkor legyen kellően tüzes, arra az estetre gondolva ha túl hűvösnek találod az éjszakát a hegyekben. Én ma délben néztem a meteorológiai szolgálat oldalát. Akkor Zabljakon 3,5fokot mutatott. Ha annyi volt délben akkor mennyi volt éjjel. De az a 3 és fél fok is már eléggé "csikis" szerintem.

Én szezonon kívül (és ha nem gyerekkel megyek) jó korán reggel szoktam indulni és így késő délután leérek a partra.

http://www.meteo.cg.yu/

Holnapra már napos időt jósolnak!

(Annamari szerintem nem sok naptejet kent ki a flakonból ebben a "jó" időben, de lehet hogy már annyit kirándult mint Szemerkéék!!!!)
Előzmény: lunaelsol (7842)
lunaelsol Creative Commons License 2008.09.17 0 0 7843
Hja, és azt a lényeges dolgot elfelejtettem megírni, hogy 2006 szilveszterét Szarajevó városában töltöttük, ahol -10 fok volt, ám Mostarban december 30.-án 18, és a teraszon kávéztunk.
A linket pedig köszönöm, írok gyorsan az öregnek, hogy járjon el a az érdekemben, azt nem mondom, hogy cserébe indulásig térdepelek, de megnézem, mit tehetek....
Szép napot :D!
Előzmény: lunaelsol (7842)
lunaelsol Creative Commons License 2008.09.17 0 0 7842
Igen igen, jól emlékszel, csak nem étterem volt az, inkább nevezzük kocsmának.
Azóta nem voltunk, mert utoljára sokkolt a rettenetesen sok olasz és francia turista (2006 augusztus elején történt...) és az, hogy egyáltalán nem találtunk szállást a parton, csak Virpazar mellett.
Terv annyi, hogy 26.-án elindulunk, valahol alszunk a járműben (kisteherautó, kétszemélyes VAN tipusu) - mondjuk én még a Zlatibort nem láttam, egy kis kitekintést megér. Aztán a többi az időjárás függvénye. Úgy lenne jó, hogy 3 nap a tengerparton, 3 nap pedig Zabljakban. Nem kell, hogy kánikula legyen, csak ne legyen "heavy rain", mint ahogy azt több előrejelzés is mondogatja, de láttam már olyat is, hogy 30.-án 27 fok lesz Kotorban.
Persze, ha minden kötél szakad a várost nézünk, mondjuk Szarajevó vagy ilyenek, de nekem már nagyon hiányzik Montenegro, és a "kísérőm" (úrinők azzal utaznak!!!) sem járt még ott, és fel vannak hevítve a sok földi jóra.
Herceg Novi nálam az ászok ásza, jártam augusztusban cotedazur-on és bízvást állíthatom, hogy kutyaf...a Herceg Novihoz képest.

Tudom, hogy itt senki nem időjós, csak gondoltam hátha tudtok bíztatni valamivel. :D
Előzmény: szervezkedő (7841)
szervezkedő Creative Commons License 2008.09.17 0 0 7841
...és hosszú kihagyás után, mivel mentek, hová mentek, mit terveztek?

Ha jól emlékszem ti jártatok Herceg Novi környékén egy olyan étteremben ahol egy punk csaj volt a pincérnő és le is fényképeztétek?! És olyan jó kalandos volt a kirándulás! Vagy keverem a régi dolgokat?
Előzmény: lunaelsol (7839)
szervezkedő Creative Commons License 2008.09.17 0 0 7840
Az időjárás? A mindenttudó földi követe talán tudja!

De komolyan szerintem senki sem tudja neked garantálni!

Én tavaly télen 2 hetet töltöttem lent. Volt olyan ismerősöm akik lejöttek pár napra, de olyan rossz volt az idő hogy ültek vonatra és mentek vissza. Nekik 3 napig rossz idő volt. Én aki 2 hetet voltom, jutott jó idő is és jutott rossz is.

December 20-án a teraszon délben 15fokot mutatott a hőmérő árnyékban!
Előzmény: lunaelsol (7839)
lunaelsol Creative Commons License 2008.09.17 0 0 7839
Hello Mindenkinek!
Hosszú kihagyás után újra itt. És remélhetőleg nemsoká OTT.
Szerintetek ha jövő pénteken indulunk egy hétre, nagyon megszívjuk időjárásilag?
Előzmény: szervezkedő (7838)
szervezkedő Creative Commons License 2008.09.16 0 0 7838
Az nyugatsson hogy itthon is f*s idő van és iszonyatos hideg. (10fok)

...és ha most választhatnék hogy hol lesekedjek az esernyő alól, akkor szerinted mit választanék???? (Hát nem azt ahol most vagyok!)

(De ennek az esőnek szerintem nagyon sokan örülnek!
Rég nem volt már egy normális kiadós eső kint.
Ismét megtelhetnek vízzel a kiszáradt patakok, csökkentve a vízhiányt .
Remélem a növénykék, amiket a nyáron ületetünk, simogattunk és öntözgettünk átvészelték ezt a sanyarú három hetet és most zöldülnek szépülnek ebben az esőben!)

Előzmény: Amari bp (7830)
baffalolev Creative Commons License 2008.09.16 0 0 7837
Sziasztok.......

Focsánál nem lehet balra fordulni mert a határ után leszakadt az út. Pár nap és megcsinálják.

Sziasztok
fakk1 Creative Commons License 2008.09.15 0 0 7836

Köszi, megpróbálom - tudod, már tervezni kell a jövő évi nyaralást. :-))

 

üdv.

fakk1

Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (7835)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2008.09.15 0 0 7835
Én csak ezt az árat ismerem.
Írj nekik, nagyon készségesek, fognak válaszolni.
Előzmény: fakk1 (7834)
fakk1 Creative Commons License 2008.09.15 0 0 7834

Elfogadható, de mi csak 2-en mennénk.

Tudsz valamit a stúdiókról is?

 

Előre is köszi.

Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (7833)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2008.09.15 0 0 7833
34 euro/fő/éjszaka félpanzióval (4 ágyas szobában)
Előzmény: fakk1 (7832)
fakk1 Creative Commons License 2008.09.15 0 0 7832

Szia Zebrina !

 

Mennyibe került a szállás ezen a szép helyen?

 

köszi

fakk1

Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (7826)
nohab Creative Commons License 2008.09.15 0 0 7831
Szerintem ott most kivételesen örülnek ennek, pénteken egész nap lángolt Kotor felett az erdő :-(
Előzmény: Amari bp (7830)
Amari bp Creative Commons License 2008.09.14 0 0 7830

Jo napot, vagy estet.  Tivatban sajna esik, neztem idojarast, sajna fog is meg.  szervusztok.   Valahogy csak kibirom vasarnapig.

passager Creative Commons License 2008.09.12 0 0 7829
Aztán már minden mindegy, legalább nem tudja az ember, hogy mitől hány.
Előzmény: Hümi (7812)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7827
Nem akarlak félrevezetni,de én mintha Susanjban láttam volna robogó bérlési lehetőséget.Mondjuk az elég messze van Budvához,de ha eljuttok oda,akkor ott vannak/voltak/ahol kezdődik a jobb oldalon a kajáldák sora.Ott van egy 3szőg alakú parkoló és abban álltak sorban a robik és rá is voltak írva az óra ill napidíjak.Ne kérdezd mennyi,mert mi késő este voltunk ott és már nem emlékszem,persze lehet,hogy így a szezon vége felé már összepakoltak.
Jó utat,jó nyaralást nektek.
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7826
Szerintem direkte hangulatuk van! :)

Előzmény: Hümi (7825)
Hümi Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7825
Különösen ezek a fostos gatyák szépek...:)))
Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (7824)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7824
Bocs, még van pár kép, nem tudtam betelni ezekkel a lugasokkal, meg mindennel...

Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (7821)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!