Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

istvan07 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 38172
Szia.

Köszönöm,hogy felvetetted ezt a gondolatot,szerintem itt eddig senkinek a fejében sem fordult meg-de jogos a felvetés.


Nem tisztem ugyan,de KaCsa barátom maximális jóindulatát azt hiszem,senki sem kérdőjelezheti meg,maximum visszaéltek vele,ami szemét dolog.

Azt tudni kell,hogy főleg a használt autóknál gyakran semmit sem kap a vevő,nemhogy kódkártyát,meg hasonló dolgokat--az akksi saru levétele után -ami óhatatlan néha-pedig behal a rendszer.

A gyári CD-s rádió a kategória alja,ráadásul kizárólag IS-be jó, 20 ezer alatt kaphatóak ennél kategóriákkal jobb cuccok...nem hiszem ,hogy kapós lenne...

Persze vannak sajnos kivételek
Előzmény: megfigyeloo (38170)
Jamo BX200 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 38171
Még akár lehet is benne valami...
Előzmény: megfigyeloo (38170)
megfigyeloo Creative Commons License 2008.08.16 0 0 38170
Csak 1 gondolat.
Érdekes, hogy újabban nagyon elszaporodtak a rádió kód kérések. 90%-uk friss regisztráció, és csak ez az egyetlen hozzászólás. Csak úgy megjegyezvén, televannak a bontók ilyen cuccokkal, persze kód nélkül. Számomra érthetetlen, hogy ha az ember megvesz egy használt Ignist, akkor a rádió alapból nem üzemel, mert kódot kér (nyilván nem úgy árulják az autót), és az is érthetetlen, hogy hiányzik a suzukis brossúra (ami ezeket tartalmazza), még egy olyan autóban ami nem is vezetett szervízkönyves, még abban is bennevan (max üresen) a többi papírral együtt. Attól még, mert beépített a gyári hifi, lopják (az autót is egyébként). Nem egy nagy művészet kiszerelni, és könnyen eladható (főleg a GL, GC tulajdonosoknak). Persze szép dolog a segítőkészség, de nem mindegy, hogy kinek. Ezzel nem célozgatni akartam, de elszomorító, hogy a gyári rádió nem ér sokat, mégis lopják, bár a rádióért talán nem nagy veszteség, csak az üvegkár, hát az nem olcsó. Persze az is lehet hogy véletlenül hirtelen ennyi Ignis tulajdonos lett akik érdekes módon nem kaptak semmiféle papírt a rádióról, de nekem kissé gyanúsak ezek a pár naponta jelentkező "újak" (írjátok be pl googlebe, hogy "Ignis rádió kód", na mi van az első helyen?). Azt is megfigyeltem, hogy a kódkérőknek teljesen ugyanolyan a stílusuk, és utána ahogy megkapták csaó, vissza sem írnak. Csak azért írtam ide, mert kissé elgondolkodtató szerintem. Bocs, hogy hosszú voltam, de ez kikívánkozott belőlem.

Sziasztok!
KaCsa.Ignis Creative Commons License 2008.08.16 0 0 38169

szia suzu72 (Laci)!

 

Olvastam az e-mailt, küldtem választ is, de azért ide is leírom.

 

Nos tehát a lényeg, a bűvös üveggömbömb állítása szerint ha jól látom, a következő négy számjegy tűnt elő a homályos távolból: Az első egy hatos, a második egy nulla, aztán egy kilences és végűl egy négyes. Tehát a beírandó négyjegyű szám a 6094 .

 

Légyszives írd be ide a fórumba, ha sikerűlt a műtét!

 

Ha kell leírom neked a CODE bevitel módját is! Szólj ha kell!

 

Üdv.: KaCsa

Előzmény: suzu72 (38163)
basaja Creative Commons License 2008.08.15 0 0 38168
Szia!

Igaza van peginek,írj Kacsának,mielőbb!Holnap ugyanis a klubbos talira megy Velencére!!
Előzmény: suzu72 (38163)
igyelef Creative Commons License 2008.08.15 0 0 38167

Sziasztok!

 

Ha betölti a 3. évet az én Ignisem  szerintetek érdemes még a szervizbe hordani ? Vagy elég egy jó kis autószerelő ismerősöm is?

Igazából a szervikönyv így biztos hogy ugrik de ez mennyit számíthat később?

 

Persze eszem ágába sincs eladni mostanában.

Nekem  nagyon megfelel,csak azt bánom hogy a klímát nem rakattam bele de legfejebb majd utólag.

Szevasztok.

igyelef Creative Commons License 2008.08.15 0 0 38166

Szia pegi01

 

Az a helyzet hogy még gondolkodok rajta! Nem igazán tudom eldönteni hogy, tompul -e a menetszél ha lehúzott ablakal megyek vele?

Azért még alszom rá egyet.

Üdv:

        igyelef.

 

Előzmény: Törölt nick (38143)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.15 0 0 38165
Sajnos elkötözött onnét. :-(
Mindegy, most már a nevét tudom a csodaszernek, megnézem nálunk is.
Talán lesz valahol.
Köszi még egyszer is! :-)
Előzmény: bogzoli (38161)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.15 0 0 38164
KaCsa varázsgömbje megoldja a problémádat sztem. :-)
Írj neki.
Előzmény: suzu72 (38163)
suzu72 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 38163

  sziasztok nemtudna valaki segiteni???     vettem egy ignist, és a magnohoz nincs meg a kod, és látom valaki nagyon ért hozzá.ez egy gyári cd-s blaupunkt magno és ezek a számok vannak az oldalán.

   

  

    

         3 1926318  7643063510 7

      

               39101-86g10

      

          id:      39101-86g1

    

      választ nagyon köszönöm......

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.15 0 0 38162
Szia Zoli!

Köszönjük a tippet. Bradpetiék ma mennek győrbe, és megnézik.
Előzmény: bogzoli (38161)
bogzoli Creative Commons License 2008.08.14 0 0 38161

 

 Szia Pegi01!

 

 Ha jól emlékszem ti járatosak vagytok győrben , nos a Pictor festékboltban a fészek áruházban, az auto ápolási cuccok között találtam ezt a kimondottan fekete műanyag részekre valo ápolót , teknős termék ez is , fekete flakon, azt hiszem 1200ft körül van, nagyon szép fekete színe lesz tőle a kifakult részeknek is.

Előzmény: Törölt nick (38154)
Lovi 24 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 38160
Sziasztok!
Sorry hogy ritkán jelentkezem,van meló bőven.Kecskeméten repülőnap lessz a hétvégén!!!Ha érdekel valakit a jetfly.hu oldalon megnézhető a program.
Én kint leszek és szeretettel várok mindenkit!!!
tarno Creative Commons License 2008.08.14 0 0 38159
Kérdésedre a választ ,ha jól emlékszem bogzoli adja meg  .Mintha ő emlitett volna valami műa ápoló anyagot.
Előzmény: Törölt nick (38154)
Skuy Creative Commons License 2008.08.14 0 0 38158

Jah.adok hozzá extra ajándékba amit vettem rá ápoló anyagot:-)

..és még tele van bőven:-)

Előzmény: Skuy (38157)
Skuy Creative Commons License 2008.08.14 0 0 38157

Üdv!

Természetesen pöccre ignisre igazitva ..szépen kezelgettem..csak felkell tenni-semmi más problémálja nincsen..

eladás oka:...igy alakult....

ugyhogy ha gondolod-ezen a baráti áron ...:-)

 

Előzmény: csabi37 (38156)
csabi37 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 38156

Állapot, vele ajándékba adott egyéb extrák???????? :-)))

Lehet, hogy érdekel- nélkülem ne hozz döntést! :-))))))))))

Előzmény: Skuy (38141)
csabi37 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 38155
Csak nem eladod?????????????  Anno " kemény " csatát vívtunk érte!! :-)))
Előzmény: Skuy (38141)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.14 0 0 38154
Sziasztok!

Kérdésem volna: A glicerin a gumialkatrészeken kívül jó lehet a külső müanyag díszekre is? A polírozás maradványait próbálnám vele eltüntetni, meg hát később ápolási célokra használni díszlécen, tükör borításán, stb.
bblasi Creative Commons License 2008.08.13 0 0 38153
köszönöm
én is a fékre tippeltem, nagyon kopott már szerintem...

horpadásról is hasonló a véleményünk, de megerősítettél így nekilátok lebontani a dolgokknak...:)
KelemenGy Creative Commons License 2008.08.13 0 0 38152
A nyikorgás sokminden lehet, én főleg a fékre tippelnék. Ha valamennyire fel vagy szerelve kerékkulcs, emelő, féktisztító spray), akkor próbáld meg a tárcsát megfújni egy kis féktisztítóval. Ha a betét nyelt be némi fékport és amiatt nyekereg akkor ez megszünteti.

A lemezzel óvatosan bánj mert elég vékony. Horpadása válogatja, hogy mit fog csinálni, igazából akkor derül csak ki, ha kinyomod. Ha nagyon enyhe horpadás és nincs éles törés sehol, akkor érdemes lehet megpróbálni, az valszeg a helyére mászik, de szigorúan tenyérrel, kalapácsot elfelejteni, mert nagyobb kárt okoz, mint amennyi haszna van.
Előzmény: bblasi (38150)
KaCsa.Ignis Creative Commons License 2008.08.13 0 0 38151

Szia bblasi!

 

Hál istennek nem kell etetni és a tartása sem kerül sok pénzbe!

 

A hasznát meg mindenki ingyen élvezheti, aki problémájával megkeres.

Előzmény: bblasi (38150)
bblasi Creative Commons License 2008.08.13 0 0 38150
üdv

2 kérdés:
mi kopott ki ha enyhe kanyarodásnál nyikorgó hang hallható?

illetve ha lemezen van 1 horpadás és én azt ovatosan kinyomom, kiütögetem akkor visszaugrik vagy marad olyan amilyenre csináltam

előre is köszi:)

látom kacsa működik még az üveggöböd és sokaknak segítesz vele:) örülök...
*Steve Creative Commons License 2008.08.13 0 0 38149
szigetelőszalaggal semiképp ne mert a hőtöl leolvad ha már szalag akkor bandászszalag vagy zsugorcső
Előzmény: Bz81 (38148)
Bz81 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 38148
Gondolom elég lesz ha a két madzagot betekerem szigetelőszalaggal?? Ezt az összekötőcsövet ha veszek gondolom akkor is valakivel rá kell heggeszteni, mert magától nem pattan rá. Az gáz ha nem márkaszervízben csináltatom ezt meg (szervízkönyv miatt kérdezem), mert ott gondolom jóval drágább lenne a művelet...
Előzmény: KelemenGy (38147)
KelemenGy Creative Commons License 2008.08.13 0 0 38147
Amiből a drótok lógnak, az a lambdaszonda, a kipufogógáz összetételét méri, adjat át a motorvezérlő elektronikának, ami ez és még más adatok alapján vezérli a motor működését. A kék dobozka az olajszűrő.
A madzagok akár lehetnek is így, de nem ártana vhogy rögzíteni, betekerni őket, mert ha terepen kószálsz, akkor beleakadhat bármi és ha letépődik az a csatlakozás, akkor fog neked visítani a motorvezérlés, h vmi nagyon nemjó.
A repedéssel kapcs.: így nem nagyon átszik, h mekkora. Én részemről vennék oda egy új összekötőcsövet, amennyire emléxem, nem drága. Ívvel semmiképp se hegesszétek, mert az egyrészt "taknyolás", másrészt meg nagyon nem tesz jót a csőnek, akár ki is lukadhat mert átég az anyaga.
Előzmény: Bz81 (38144)
*Steve Creative Commons License 2008.08.13 0 0 38146
ha működik akkor max egy zsugorcső rá azt jóvan
Előzmény: t.lantos (38145)
t.lantos Creative Commons License 2008.08.13 0 0 38145

lambdaszonda

akar lehetnek gyarialg is igy a vezetekek. de szzerintem erdemes lenne megigazitani a kulso burkolatat.

 

Előzmény: Bz81 (38144)
Bz81 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 38144

Sziasztok!

sürgős segítséget kérnék. A 7végén hagytam hogy asszony mennyen 1 kört az ignissel és egy buckára fölült az egyik ároknál. Kihuzattak, és látszólag nincsen alulról semmi baja ,de nem nagyon értek hozzá. Egy repedést vettem észre, ide föltöltöttem a képet  http://kepfeltoltes.hu/080813/K_p035_www.kepfeltoltes.hu_.jpg ,nem tudom hogy ez hosszútávon mennyire zavaró a kocsinak illetve ha megheggesztem 1 haverral akkor az mennyire lesz gond hogy nem Suzuki márkareskedésben csináltatnám meg. És van egy távolabbi képem is az egészről http://kepfeltoltes.hu/080813/K_p033_www.kepfeltoltes.hu_.jpg , nemtudjátok hogy a kék doboz az micsoda, és mire jó illetve a bekarikázott rész az másnál is kilátszanak a vezetékek, vagy esetleg lenyúzta ezt is az ütközés??

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.13 0 0 38143
Hello!

Nekem van egy pár eladó első ablakra.
Az az igazság, hogy egy komlett garnitúrát, amihez volt hátsóra való is és ezért nem kell. (Ja meg a garnitúra sötétebb mint ez) Kb. 1 hónapot volt fent. Tiszta, sérülésmentes állapotban van.
Ha érdekel, küldök róla képet, az árát meg megbeszéljük pm-be.
Mailom publikus.

Üdv: pegi.
Előzmény: igyelef (38139)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!