Keresés

Részletes keresés

Koi-s Creative Commons License 2008.05.06 0 0 330
A 15 és 25m3 már szép méret, ott már lehet sok szép koi-t tartani. A kútvízzel vigyázni kell, mert sokszor nem alkalmas a tavak feltöltésére. Nálunk egy üvegnyi víz a napon 2-3 óra elteltével átláthatatlanul sárga trutyi lesz. Azt mondták a hozzáértők, túl vasas. Amatőrök úgy szokták kipróbálni, hogy pár vödörnyit kiraknak a napra, s ha pár nap múlva bezöldül, bealgásodik, akkor már a halaknak is jó lesz.

Az aranyhalak szabadon engedését nem tartom jó ötletnek. Egyrészt törvény tiltja a nem őshonos halfajok természetes vízbe való kihelyezését, másrészt úgyis elkorcsosulnak, már ami túléli a ragadozók támadásait. Inkább ajándékozd el valakinek őket.

Üdv.: Koi-s
Előzmény: lalee8 (325)
Koi-s Creative Commons License 2008.05.06 0 0 329
Aranyhalasoknak egy kis infó: A hajnalban nálam ismét ívtak. Azért ismét, mert 3 hete már egyszer malackodtak…

A koi-k meg némi extra táplálék kiegészítőhöz jutottak….

Üdv.: Koi-s
Koi-s Creative Commons License 2008.05.06 0 0 328
Jut eszembe: Ti ilyenkor nem a munkahelyeteken vagytok? :-)))))) , mint én is?

Üdv.: Koi-s
Koi-s Creative Commons License 2008.05.06 0 0 327
Tehát akkor hétfő. Szanki neked is jó ez az időpont?

Tényleg voltam horgászni a hétvégén, de márna nem volt. :-(((((

Meg egy kis részen átépítettem a tavat. Nem sok, pár méter part… gondoltam én… aztán egy napunk ráment…

Fehér busa??? Emlékszel Alvin furcsa nézésére a fehér-gyöngyházfényű koi-ddal kapcsolatban? Most az én tekintetem is olyan… :-)

Az előbb beszéltem egy ismerőssel, lehet kell neki koi. Mondtad, hogy a kicsikből adnál el, mert kell a hely az újaknak. Áll még az ajánlat?
Ha nagyobb kell neki, akkor meg Szankihoz fordulok, már persze csak akkor, ha a hétvégén hagytok valamennyit nála…
Estére kapok választ…

Üdv.: Koi-s
Előzmény: optimus prime (323)
Koi-s Creative Commons License 2008.05.06 0 0 326
Akkor nem volt jó ötlet kövekkel a sekély részen lehorgonyozni? Tegyem inkább a bedőlt fák ágai közé? Más ötletem nincs, mert a halak különben elhúzzák őket. A gyökereit nem rágják le?

Üdv.: Koi-s
Előzmény: Szanki (322)
lalee8 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 325
Helló!

A kisebbik tavan 14-16 m3-es ebben vannak az aranyhalak és a maradék koik amiket még nem tudtam kiszedni,a másik kb25 m3-es ebben van egy pár koi de itt már volt ellhullásom 5 db sajan nem tudom lehet,hogy a furott kut vize rossz.A vizet a szomszédtól kértem(a nagyobb tavat barátnőméknél ástam),itt akarok kutat fúratni csak egy vízzáró réteggel mélyebbre.Pontyom kb 10 db van,aranyhalam 40körül,mert tavaly elengedtem kb 300 aranyhalat a közeli csatornába (az idén láttam is belőlle párat)mert kipucoltam a tavat.

Töltök majd fel képeket is.
Előzmény: Koi-s (320)
optimus prime Creative Commons License 2008.05.06 0 0 324

Van néhány kisebb fátyolosom, úgy 10centi körüliek, vagyis tavaly amikor utoljára láttam még akkorák voltak. Sajnos cserélni nem tudok.

A Koiházas-sal nekem is hasonló tapasztalataim voltak, egyébként szerintem nem is tenyészt butterfly-t itthon senki. Amit lehet kapni az vagy tájföldi, vagy izraeli import.

 

Előzmény: Szanki (302)
optimus prime Creative Commons License 2008.05.06 0 0 323

Legyen hát hétfő!

Abban bíztam, hogy márnázni mentél és azért hanyagolod a fórumot.:-)

Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki, hogy félreraknak néhány kisebb fehér busát a számunkra. Amint konkréttá válik a szituáció jelentkezem.

Előzmény: Koi-s (319)
Szanki Creative Commons License 2008.05.06 0 0 322
Napos meleget szeretik, a vízmélység nagyobb legyen mint a gyökér hossza! Kaccsokt hoz, mint a földieper,újabb kis növnyek keletkeznek! Össze kell szorítani őket, hogy a levelek ne terüljenek nagyon szét. Ha egyesével úszkálnak megégeti a nap!
Előzmény: Koi-s (321)
Koi-s Creative Commons License 2008.05.06 0 0 321
Kéthete kaptam egy csomó növényt, közötte vizisalátát, meg vizijátcintot is. Ez utóbbi már virágzik. Az lenne a kérdésem, hogyan szaporodnak ezek a növények? Majd szétterül a gyökerük, s azokat szét kell vágni? Vagy maguktól elterülnek majd? Lehet ezeket teleltetni? A vizisalátában van olyan, ami 30cm átmérőjű.

Hova érdemes ezeket tenni? Napos részre, árnyékba? Milyen mélységű vizet szeretnek?

Van egy növény ami szintén a víz tetején úszik, olyan 10cm hosszú, a középső „száráról” szimmetrikusan két-két puha, szőrös levél ágazik el. Mi lehet ő?

Meg van egy gyűjtött növényem is, amiről nem tudom mi lehet. Viszonylag mélyen gyökerezik az aljzatban, a levelei a víz felszínén úsznak, mint a tündérrózsának. A levelei hosszúkásak és barna színűek.

Üdv.: Koi-s
Koi-s Creative Commons License 2008.05.06 0 0 320
Szia!

Látom most regisztráltál. Örülünk neked, írj bátran.

Mekkorák a tavaid? Mennyi halad van? Képeket tudsz feltenni?

Majd jönnek a többiek (Szanki, Optimus, Somap), náluk válogathatsz kedvedre, csak nehéz lesz választani a sok koi-ból. :-)


Üdv.: Koi-s
Előzmény: lalee8 (318)
Koi-s Creative Commons License 2008.05.06 0 0 319
A hétfő nekem is jó lenne. Többiek?

Üdv.: Koi-s
Előzmény: Törölt nick (312)
lalee8 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 318
Sziasztok!

Egy ideje már olvasgatom a fórumot és nagyon tetszik!
Nekem is van 2 tavam az egyikben aranyhalak vannak + egy pár koi.A koikat át akarom rakni a másik tóba amit az idén ástam ki.
Szeretnék még venni koikat.Láttam itt,hogy páran áruljátok.Ha lehetne még kapni akkor érdekelnének.
Köszi
Tjoe Creative Commons License 2008.05.05 0 0 317

Szia!

 

Én nem gondolkodom ilyen nagy számokban.  12-15 koira gondoltam. Nem keverném aranyhalakkal, arra van egy kisebb kb. 3 m3-es tavacska 10db. aranyhallal.

Ha nem muszáj én sem szívesen vennék viszonteladótól halat, ezért is érdeklődtem ezen a fórumon.

 

Előzmény: Koi-s (300)
Szanki Creative Commons License 2008.05.05 0 0 316
Igen, vannak! Van még zöld citromsárga sötét pikkelysorral a hátán, kék ugyanilyen pikkelysorral, citrom, narancs tükrös világos, vagy sötét hátpikkellyel. stb.
Előzmény: Koi-s (315)
Koi-s Creative Commons License 2008.05.05 0 0 315
Egyről beszélünk?

Ilyenek még vannak?

Előzmény: Szanki (310)
Koi-s Creative Commons License 2008.05.05 0 0 314
Nem egyszerű meghatározni a napi adagokat az biztos. Van mikor látható ok nélkül étvágytalanabbak, van mikor mindent behabzsolnának. Azért próbálok minél több tápot adni nekik, hogy szépen nőjenek. Régebben nem adtam nekik csak kenyeret, és díszhalas „csodákat”, s a két-három éves koi-k csak 10-12cm-esek voltak! Nincsenek nagy csodák, sok hal van egy kis tóban. Most a célom a halak nyújtása, hogy a leendő tavamba, már szép nagy koi-k kerülhessenek. Ennek érdekében bevállalom a túletetés lehetőségét is. Azért odafigyeléssel lehet ebben a keskeny tartományban maradni. Ha túletetés nyomait látom, akkor változtatok az etetés ütemén, mennyiségén. Eddig nem volt nagyobb bajom belőle, remélem sikerül még több tapasztalatot szereznem - csak jókat persze… :-)))

Üdv.: Koi-s
Előzmény: Szanki (307)
Szanki Creative Commons License 2008.05.05 0 0 311
Nekem jó itthon leszek! Ha nem találsz ide hívj,majd segítek!
Előzmény: Törölt nick (309)
Szanki Creative Commons License 2008.05.05 0 0 310
Olyan nagyon piros nincs, narancsos piros van, tudod az a nagy-szórt-pikkejű változat.
Szerintem aranyhalak a pirosak!
Előzmény: Koi-s (304)
Koi-s Creative Commons License 2008.05.05 0 0 308
Csak nem halászatot tartasz? Vagy csak fotózáshoz keresel modelleket? :-)

Várom a képeket!

Üdv.: Koi-s
Előzmény: somap (303)
Szanki Creative Commons License 2008.05.05 0 0 307
A tenyésztavakban nem tudom mennyi van. Szerintem eddig túl sok volt.
Sokszor túletettem őket, ha délután jól bekajáltak reggel jött a "pipálás"!
Ilyenkor vízporlasztás, aggódás munkábamenet, várni mire jövök haza!
Érdemes inkább kevesebb kaján tartani őket, akkor ritkább a légszomj!
Szarvasi haltáp a menü, ha süllyedős a táp, akkor becsempészek 1-2 zsömlét,hogy gyönyörködhessek bennük!
Most automatizálni akarom a víz-beporlasztást, hajnalban induljon a kritikus időszakban.
A mágnesszelep már megvan.
Bolhát csak ivadékkal érdemes etetni! A többi is szereti, de nincs az a mennyiség amit meg ne ennének!
Akváriumi halaknak szoktam adni!
Ez is veszélyes, mert ha ciklops van közte az megöli az ivadékokat!
Akváriumi etetés előtt fagyasztom, így nincs gyilkolás!
A dísz tavakban is sok van, de most 3 bolhás tó rendelkezésre áll, ha vészhelyzet lenne!
Szerintem te is sokat etetsz, ha nem eszik meg a férgeket!
Előzmény: Koi-s (299)
Koi-s Creative Commons License 2008.05.05 0 0 306
Nem szeretjük a halakat?

Annyit mondok: ARANYHAL!!!

Ráz már a hideg??? :-))))))

Üdv.: Koi-s
Előzmény: optimus prime (295)
Koi-s Creative Commons License 2008.05.05 0 0 305
Koi-s sem veszett el, csak sok dolga volt/van :-) Éppen a koi-ra valót keresi… A vasárnap nekem sem biztos :-( Majd meglátjuk…

Üdv.: Koi-s
Előzmény: optimus prime (295)
Koi-s Creative Commons License 2008.05.05 0 0 304
A képen a pirosas színűek koi-k, vagy aranyhalak? Mert a piros színűek érdekelnének…

Üdv.: Koi-s
Előzmény: Szanki (248)
somap Creative Commons License 2008.05.05 0 0 303

Még nincs, de lesz a hétvégén! :-)

 

somap

Előzmény: Koi-s (301)
Szanki Creative Commons License 2008.05.05 0 0 302
Sajnos még életben nem láttam. A koiház Bajai tenyésztő lapján láttam! Felhívtuk Barátommal, de úgy tűnt nem fontos Neki az érdeklődő vevő!! Mikor megtudta tenyésztésre keresünk koit, az árak rohadtul felszöktek. Tovább nem érdekelt a dolog, úgy éreztük nagy az arca a fazonnak! Hát ennyi történt! Ha van Neked szívesen cserélek!
Előzmény: optimus prime (286)
Koi-s Creative Commons License 2008.05.05 0 0 301
Szia Somap!

Van képed a 2 db 15-20 cm körüliről?

Üdv.: Koi-s
Előzmény: somap (294)
Koi-s Creative Commons License 2008.05.05 0 0 300
Szia!

Nálam a 10-12m3-ben van kb.: 70-80db 15-25cm koi, 40-50db 10-15cm aranyhal, 20-30db vörösszárnyú, meg vagy 40-50db vegyes pici. Ha nem szeretnél sok munkát a tó körül, szerintem felezd meg, mert a tiéd kb. a fele. Ezután még egyszer felezd, így nem lesz vele gondod. Persze nem a halakat, hanem a darabszámokat… :-)

Optimusnál láttam a koi-kat, fogtunk is jó párat. Szépek, egészségesek és nagyon olcsón adja.

Szanki fotóit alább láthatod, a képek magukért beszélnek… no komment…

vagyis, mégis! Szerintem NE KERSKEDÉSBEN vegyél halat! Általában betegek, rossz kondiban vannak, legalábbis a saját tapasztalataim ezek. A tenyésztőnél viszont frissen fogott halakat kapsz, és a választék... szó szerint könyékig a szép halakban…

Üdv.: Koi-s
Előzmény: Tjoe (287)
Koi-s Creative Commons License 2008.05.05 0 0 299
Én nem szoktam szűrni a tavat. Van benne sok növény, a szélén sok gyeptégla. Ezen kívül tavaly nyáron belekerült egy levegőztető, azóta azt szoktam működtetni.
Nálad mennyi hal van átlagosan a tavaidba? Mármint m3-enenként?

Mennyi haltápot szoktál megetetni velük? Ezen kívül még mit adsz nekik? Gondolom vízibolhát… Már régebben írtam neked is, hogy furcsa mód, nálam rengeteg apró féreg van a vízben, s olyan mintha a koi-k valamiért nem fogyasztanák őket. Talán túl kicsik már a koi-knak? Vagy annyira sok búvóhely van a férgeknek, s a halak nem férnek hozzájuk?


Üdv.: Koi-s
Előzmény: Szanki (279)
Koi-s Creative Commons License 2008.05.05 0 0 298
Köszönöm a tegeződést is, meg a bolhákat is. Igen tudom, hogy nem szoktál fukarkodni a halakkal… csak viccnek szántam… :-)

Nem véletlenül mondtam rólad korábban a fórumon: Ő nem kereskedő, hanem tenyésztő!

Üdv.: Koi-s
Előzmény: Szanki (270)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!