Keresés

Részletes keresés

Levendula68 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84136

Köszi a receptet, a leves jónak tűnik, de én előbb halok éhen, mintsem hogy egy velőt 1 m-es körzeten belülre engedjek magamhoz:-))  (A párom hétvégén főzött magának vesevelőt, már a tudattól is rosszul voltam, kinálta vagy 10 embernek, de egyetlenegyet sem sikerült rávennie a kóstolásra. :-)))

 

Ami az 50 km-es ötletet illeti, ez engem teljesen "kettéoszt"jelenleg. Egyik oldalon azt mondom, igen, támogassuk a magyar gazdákat, abszolút egyetértek az alapelvvel. Csakhogy, a mai magyar élelmiszerek nem üti meg azt a szintet, amit én állitok az ehető élelmiszerek számára, értve ez alatt, hogy 1) alig találsz magyar bio terméket, ezért kényszerülök jórészt osztrák és olasz  biotermékeket venni, 2) a magyar termékek nagy része  nagyipari gazdálkodásból származik, az összes mellékkörülménnyel együtt, amit nem vagyok hajlandó támogatni, 3) a piacon árult háztájinál sem tudhatod soha, milyen betiltott szerrel permetezik (szomszédom pl. rendkivül büszkén ajánlotta a feketén beszerezhető, több éve betiltott permetlét), de a nénikék tojásai is sokszor ketreces tartásból származnak, 4) emellett pl. amig nem muszáj, nem akarok lemondani a mediterrán és trópusi alapanyagokról, az olivaolajról, a tengeri herkentyűkről, az aszalt paradicsomról,  a banánról, de a szusiról sem. stb.

Gyakorlatilag minden nép konyhája egészségesebb és könnyebb, mint a magyar konyha, ez a mi pechünk.  :-(((

Előzmény: Pikó Lajos (84127)
GPS Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84135

Há nem tudom, nekem az XP is stabil, megtámadni sem akar senki a biztonsági réseken...lehet hogy csak én egyedül vagyok ilyen szerencsés flótás ?

Pedig én ebből élek, néha hónapokig se kapcsolom ki a gépet - mert nem kell - miközben 6-8 elég kemény alkalmazás fut állandóan.

Ezekszerint meg kell becsüljem a gépemet - pedig csak egy 2,8 gigás p4 - igaz, gyári IBM:-))))
.
Előzmény: Kolmogorov (84133)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84134

OFF

ezt már mondtad egyszer nekem, meg is köszöntem. De ezen a gépen szerkesztem az újságot, a legtöbb anyag vinfos kompatibilisen jön. (a tördelés nem ezen megy, de a fotózás meg a grafika szintén). Nem vagyok hajlandó semmiféle szoftvert telepíteni a pasziánszon kívül, húsz évig csináltam, ELÉG VOLT! Különben is, Peak Oil - egy korszak vége :)

Előzmény: Kolmogorov (84133)
Kolmogorov Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84133
linux + firefox + Adblock Plus

Garantált stabilitás és gyorsaság.
Előzmény: Pikó Lajos (84132)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84132

??????????

gondolom, közben rájöttél. Válaszolni akartam neked, azóta háromszor indítottam újra a gépet, végigkerestem a registryt vírus után, folyamatosan figyeltem az erőforrás-százalékokat és kétszer futtattam scandisket. Minden rendben volt, maradtak az ie biztonsági beállítások, nevezetesen a már említett active-x letiltás. Evvan, egész gyors voltam, hiába, a húsz év rutin :)

Előzmény: Levendula68 (84129)
GPS Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84131

Ha már az állatoknál tartunk:

"Brékíng nyúsz": "Óriásit eshet az ingatlanalapok vagyona".

Húbassza meg - szerintem már ideje volt. Sose fogom megérteni ezt a mondatot:

"Megvettem ezt a telket 12 milláért, az építész azt mondta, hogy ráhúz nekem egy kunyhót egy szük 25-ért - ez eddig 37.
De ha kész lesz, akkor úgy meg fog érni 60-at, mint a sicc"


Mégis mijafaszért érne 60-at egy 37-ből épített kéró? És erre születtek "komoly" befektetési alapok?
Hát úgy kell nekik - bukják el az utolsó fillérig.
.
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84130

off

 

ja, eltűnt a felső banner, meg a jobb felső is :) Hogy ez előbb nem jutott eszembe :) (de ha szólnak, hogy megjavították, visszateszem, tudom, hogy nekik is élni kell valamiből. De a jelenlegi beállításaikkal percenként omlott össze a gépem)

Előzmény: Pikó Lajos (84128)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84129
Ez az irás nagyon tetszett!!! :-))
Előzmény: -hanga- (84124)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84128

nyugi :)

 

egyébként "megjavítottam" az indafost, letiltottam a beépülő aktiv-x vezérlők futtatását, javaslom mindenkinek. Remélem, jó sok reklám ezzel fut az indexen (olyan tiszta lett a képernyőm :))

Előzmény: Levendula68 (84126)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84127

Krézinek rengeteg dologban igaza van, csak általában "lendületből" ír, ezért az érzelmei sokszor elfedik a lényeget. Hoztunk három cikket tavaly év elején, kettőt felraktam. Bocs, hogy csak vörd, nem html, de nem volt még időm átírni. Pontosabban, valami koncepció mentén szeretném, ez nálam a többhónapos csúszás alternatív kifejezése :(

 

http://www.zsambekimedence.hu/vamoskaja080218_szerk.doc

http://www.zsambekimedence.hu/vamoskaja_zsm2008marc_recepttel.doc

 

Hogy miért neked írom? :) Mert jó recept van a végén.

 

Egyébként az is jellemző az aczélgyörgyi emlőkön (ez képzavar :)) felnőtt kiadói generációra, hogy az eredeti címet (Iss und stirb - Egyél és pusztulj, de lehetne a "marketingesebb" Zabálj és dögölj meg!) a semmitmondó, súlytalan "Halál a konyhában" címre ferdítették. (Kétezeregy kiadó, 2006)

Előzmény: Levendula68 (84123)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84126
????????
Előzmény: Pikó Lajos (84125)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84125

belépés

 

"tiszteltetem" az indafos összes kitalálóját, fejlesztőjét és üzemeltetőjét...

Előzmény: Levendula68 (84123)
-hanga- Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84124
Tégy egy kisgyermek kuckójába egy nyulat és egy almát. Ha a nyulat fogja megenni s az almával játszik, veszek neked egy kocsit.(Harvey Diamond) - Govinda blogjából.

És ez is jó olvasmány:

http://govindananda.blogter.hu/333144/knorr_avagy_farkas_a_baranyok_kozott
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84123

Ime, amit mindenkinek tudnia kellene a nagyipari állattartásról:

 

http://www.fauna.hu/hu/edu/courses/FactoryFarmWeb.pdf  

 

Horror a köbön. :-((   (Nagyon fáj a szivem, ha ilyesmit látok. Ma már nem is tudok jóizűen húst enni, ha tudom, hogy az nagyipari, igyekszem ebből is csak bio-t venni, ha nagy ritkán veszek. De inkább azt sem.  )

Előzmény: V.4_BlackVoid (84121)
GPS Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84122

"....Amerikában nem voltak tehenek..."

Ahhoz képest elég tűrhetően belejöttek a tehenészetbe, nem igaz?
.
Előzmény: V.4_BlackVoid (84121)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84121
Jogos. Viszont Amerikában nem voltak tehenek...
Előzmény: eumenesz (84120)
eumenesz Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84120
Azért azt ne feledjük, hogy a magyarok ázsiai eredetűek, s hogy a pásztorkodó marhatartás Közép Ázsiában, vagy éppen Kelet Afrikában sokkal régebbi eredetű, mint Európában. A maszájokat igazán nem lehet összetéveszteni az európaiakkal, de hogy nekik nem való volna a tehéntej...
Előzmény: V.4_BlackVoid (84117)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84119

Az EU azt a  négy antibiotikum  alkalmazását tiltotta be, melyeket  állati növekedés-serkentőként használtak, (belekeverték a tápokba),  de ugyanakkor  emberi betegségek gyógyítására is.

Más antibiotikumokra tudtommal a tiltás nem vonatkozik. Pl:

 

69/2007. (VII. 27.) FVM rendelet

 

"8. Import szaporítóanyag a leptospirózis (leptospirosis) vonatkozásában előírt vizsgálatok nélkül is forgalomba hozható, ha a szaporítóanyag leptospirák ellen hatékony antibiotikum kombinációval történő kezelése megtörtént az előállítása során... "

 

"13. Az alább felsorolt antibiotikumokat kell a spermához adni, hogy a végső hígított spermában a következő koncentrációk alakuljanak ki:
Legalább
- 500 µg/ml streptomicin a végső hígításban,
- 500 NE/ml penicillin a végső hígításban,
- 150 µg/ml linkomicin a végső hígításban,
- 300 µg/ml spektinomicin a végső hígításban.
Ettől eltérő, de a campylobacterek, leptospirák és mycoplasmák ellen egyenértékű hatással rendelkező antibiotikum-kombináció is alkalmazható, ha ez a spermára nem toxikus. Az antibiotikumot és annak koncentrációját a termeléskor és expediáláskor dokumentálni kell." 

 

De betegségek megelőzésére és gyógyitására is használnak antibiotikumokat. (de az igaz, szabályozzák, hogy pl. van olyan, ami pl. tejelő tehénnek nem adható. )

 

Előzmény: V.4_BlackVoid (84113)
GPS Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84118

Szerintem - ha valaki nagyon akarja és érdeke is fűzödik hozzá - akkor a kecsó-tejről is simán "bebizonyítja", hogy egy csomó ártalmas anyagot tartalmaz az is - a gyerekekre nézve meg főleg.


Előzmény: V.4_BlackVoid (84117)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84117
Rendszeresen nem kapnak antibiotikumot, csak betegség v. ellés esetén.

A mi őseink vedelték a tehéntejet, ha valaki nyugodtan ihatja, azok a magyarok. Aki nem bírta az kihullott a sorból már rég.

A nem európai népeknek könnyen lehet hogy nem való a tehéntej.
Előzmény: krezidiesel (84116)
krezidiesel Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84116

Akkor most menj át a kecskés topicba!

Ott épp arról számol be egy kecsketenyésztő, hogy megdöglöttek a gidái két nap alatt, mert az állatorvos nem gondolta volna, hogy az az antibiotikum amit adnak rendszeresen(!!) a frissellős teheneknek azt árthat a kecskének...

Előzmény: V.4_BlackVoid (84113)
krezidiesel Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84115

Tavaly kezdtem el komolyabban tejjel foglalkozni.

Ahhoz hogy sajtot tudj csinálni, és azt utána ne csak a disznóknak legyen jó, nem árt "kicsit" belemélyedni a tejjel kapcsolatos szakirodalomba.

A tehéntejjel kapcsolatban annyi a hazugság, hogy elképesztő...

A másik, hogy a tejet olyan szinten lehet hamisitani, hogy el se hinnéd...

Tavaly közel 800l tej ment át szinte szószerint a kezem között, mert mind magam fejtem le kézzel. 

 

Már kezd fogalmam lenni arról, hogy mi a TEJ. Még alig tudok róla valamit.

De azt már nagyon határozottan és biztosan tudom, hogy aki ezt nem járja végig annak  halvány fogalma sincs róla...

 

Kb olyan mint a bor. Ti kannást isztok, én nem is "minőségit" hanem valódit...

És ne gondold azt, hogy amitől nem fáj a fejed másnap, meg úgymond "jó nevű" jó izű és kifizetted rá a gatyádat is, akkor az már minőségi... (rá is van irva...) 

:-))

Amikor elapasztottak a kecsóim, vettem "valódi, házi nyers tejet" termelőtöl.

Az első alkalom után mondtam vazze ne vizezd a tejet. (csináltam belőle sajtot, és katasztrófa volt a kihozatal)

Megsértődött.

Elvittem bevizsgálni egy termelő cimbimhez.

Ránézett és röhögött. Simán csak megmértük, 15% hozzáadott vizet mondott rá csak fajsúly alapján...

Ez a "házitej"...

Még párszor próbálkoztam vele azt lemondtam.

Moslékot nem veszek.

Menj be egy élelmiszerboltba és fogj egy Danon kaukázusi élőflórás kefirt!

Olvasd el az "apróbetűst"!

B+, még rá is van irva, hogy moslékból készült!!
Még le se tagadják, mégis megveszitek, pedig aki ezt elolvassa és a gyerekének adja, annak én megkérdőjelezném a beszámithatóságát... 

Hogy mégis túléljük?

Öregapám lassan 80 éves,  szar bort ivott, mezitlábas cigit szivott, abáltszalonnát evett tepertővel egy életen át, és még él.

Az ember nagyon sokmindent kibir...

De a mai emberek egészségi állapotát én katasztrofálisnak mondanám.

Egy időzitett bombának, és ez nagymértékben a műkajának köszönhető.

Hamarosan ez is "robbanni fog"...

Ne élj hamis illúziókban!

A tehéntej (még a valódi sem) meg nem embernek való!

Hidd el, én szóltam!

:-)))

Előzmény: V.4_BlackVoid (84101)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84114

Ezenfelül nézd meg, hány ember cukorbeteg, pl.

 

A természetellenes élet és mű táplálék  visszahat az egészségünkre keményen. Ne felejtsd el azt sem, higy őseink csak bio ételen éltek, mert nem volt más. Ezért sem érdemes összehasonlitani a régi ételeket a maiakkal. (Amúgy a geocities cikkben ott találsz egy linket a forrásokkal, nem kevés tanulmány foglalkozik a témával.)

Előzmény: Levendula68 (84111)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84113
Baromság. Semmi baja a teheneknek. És egyáltalán nem tömik őket antibiotikummal.
Előzmény: Levendula68 (84111)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84112
Mit? A növekedési hormont meg az antibiotikumot? Európában ilyet nem adnak.

Az tény, hogy túl sok fehérjét fogyasztunk, a felnőtt szervezetnek nem kell ennyi.

Hidd el, tudom miről beszélek, egy nagyon közeli ismerősöm szaktekintély a kérődzők takarmányozásában. Nem kell azon fosni, hogy mit eszik a tehén. Vagy gondolod, hogy te két cikk alapján többet értesz hozzá mint ő, aki 40 éve evvel foglalkozik?

Ami viszont elképesztő, hogy sokkal többet tudunk egy tehén optimális étrendjéről mint az emberéről. A tehenek takármányozására évente világszinten van vagy 1000 kontrollált, tudományos kisérlet. Az emberi élelmezésre nincsenek ilyen kisérletek.
Előzmény: Levendula68 (84110)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84111
"Európában nem kapnak a tehenek sem antibiotikumot, sem növekedési hormont" dehogynem, a nagyipari módszerekkel (= állatkinzással) tartott tehén nem életképes, ezért tömik antibiotikummal.
Előzmény: V.4_BlackVoid (84108)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84110

Ne hidd ezt! Nem véletlenül hal meg az emberek óriási  része rákban, ezt ne felejtsd el. A természetgyógyászok (pl. Lucza Béla, akinek a könyvét én is olvastam) a rákosokat azonnal eltiltják mindenféle fehérjétől. A rákos betegek növényeken kivül semmit nem fogyaszthatnak, aki ezt nem birja ki, hamarosan bele is hal, ill. áttétek képződnek a szervezetében. (Ez az, amit a hagyományos orvoslás nem tud és nem is tart szem előtt).

 

Az is tény, hogy a nagyipari állattartás egy felháboritó horror, olvasd el a 2. cikket is, mi mindent adnak a teheneknek. Az mind bekerül a te szervezetedbe is.

Előzmény: V.4_BlackVoid (84107)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84109
Na, ez tetszett. De amikor nekilendülsz, hogy a boltokban csak mérget lehet kapni akkor kissé kiakadok. Ugyanakkor elismerem, hogy amit otthon házilag csinálsz az jobb mint a bolti. Nálunk is sokminden házi: kolbász, hurka, méz, bor + a zöldségek amit termelünk.
Előzmény: krezidiesel (84106)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84108
Érdekes pl. hogy a két cikk egymásnak ellentmondó információkat közöl.

Európában nem kapnak a tehenek sem antibiotikumot, sem növekedési hormont. Az tény, hogy a nem Európaiak rosszabul emésztik a tehéntejet - aki nem bírta az megpusztult már 1000 éve.

Amit itt az őseid többszáz éve fogyasztanak azt megeheted / megihatod te is.
Előzmény: Levendula68 (84104)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84107
Könyörgöm, a mi nemzedékünk jórészt tehéntejen nőtt fel anyatej helyett (nem voltak még tápszerek). Már rég halottnak kellene lennünk. És egyáltalán hogyan nőttünk fel???

Sajnos az Interneten elképesztő baromságokat is meg lehet találni.
Előzmény: Levendula68 (84104)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!