Keresés

Részletes keresés

FRODO Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84047
Utolsó OFF:
Pajzstetűre szerintem nem jó, mert azt védi a pajzs, de:

Leanderes topik:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9017744&la=88997455
Pajzstetűról szóló hozzászólások a leanderes topikból kigyűjtve:
http://forum.index.hu/Article/showResultList?o=&aq_text=%2Bpajzstet%FB&aq_cre=0&user_id=&topic_id=9017744&forum_id=17&aq_ext=0&t=9017744
Előzmény: Levendula68 (84045)
FRODO Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84046
Rózsa-OFF
Ha erős a növényed, akkor nem árt neki annyira, ha tetves.
Nálam az a módszer vált be, hogy betegségeknek ellenálló fajtákat ültettem, és nem egymás mellé, hanem egyéb növényekkel elválasztva. A másik fontos dolog a metszés: nyitott legyen a bokor, hogy jól át tudja járni a szél és a nap, akkor kevésbé lesz fogékony a gombás betegségekre.
Tetű ellen legjobb a katicák tenyésztése. :)
Az évelők tövénél (pl. Geranium, Echinacea) ősszel nem távolítom el a leszáradt leveleket és szárakat, és aközött áttelelnek a katicák.
Csöves szárú növények is jók erre, mint pl egy marék nád: védett helyen hagyd kint, mondjuk egy bokor tövében, lényeg, hogy ne folyjon bele a víz.
Úgy tudom, a fülbemászó és a fátyolka is tizedeli az állományt, érdemes őket életben hagyni.
Rózsa-OFF vége
Előzmény: Levendula68 (84045)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84045

Hű, köszönöm szépen!!! A kenőszappan jó a leandereken előszeretettel tanyázó pajzstetűre is? (A fehér pontszerű borzalomra gondolok).

Rózsa esetén olvastam még, hogy büdöskét kell ültetni alá, idén kipróbálom, mert a tetveket a levendula nem zavarja sajnos.

Előzmény: FRODO (84044)
FRODO Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84044
Nagyon ajánlom ennek a topiknak az elolvasását és kijegyzetelését legalább egy évre visszamenőleg:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9108176&la=88990902

Van szó benne a növénytársításoktól elkezdve a vetésforgón át a csalános ázalékkal történő permetezésig mindenről.

Csalánlé-összeollózásomból:

"A csalánlé mellett hagymaszárat, gyógynövények levágott szárait is áztatom. Hagyma, fokhagyma gombaölő hatású. A kenőszappan levéltetvek ellen használatos elsősorban. Lúgos kémhatásánál fogva feloldja a kártevők kitinvázát, így azok elpusztulnak. Egy napig áztatott csalánlével keverve használom. Az adagja: egy vödör vízhez, kb egy marék szappan, feloldva, elkeverve. Mivel ez nem méreg, így esetenként egy, vagy két nap mulva a kezelést meg kell ismételni, hatásától függően. Előnye is az, hogy nem méreg, így a termés azonnal fogyasztható.

Néhány napja a pünkösdirózsákat permetezni áztattam be egy nagy marék csalánlevelet (ezt is először), tettem bele zsályát, tárkonyt, hagymát, fokhagymát, várom hogy mikor kezdenek el erjedni, büdösödni, de eszükben sincs, most kimentem megnézni, nagyon virgoncan frissen fiatalosan lubickolnak a vízben és köszönik jól érzik magukat, holott azt olvastam, hogy a csalánlé büdös

Csalán, hagymaszár, cickafark, meg ami van. Erjed egy hétig, leszűröd, és 10-szeresre hígítva mehet apalánták tövére, vagy akár permetezhető is. A csalán miatt nitrogén van sok, a hagymának gombaölő hatása van.
A háziszappan jó, reszeljél belőle b 2 evőkanálnyit, és oldd fel 5 liter vízben.
A wuxalt csak permetezem néha a növényekre, főleg kiültetéskor, virágzáskor, és terméskötéskor. Az ázalékkal locsolok, és permetezek. A kenőszappanos léhez, meg a rezes léhez is ebből teszek. Ma a kiültetett palántákat ezzel az ázalékkal locsoltam be. Csak vigyázni kell, mert min 5, de inkább 10 szeresre kell hígítani. egy vödörből 100 liter lesz, mert erős, ha forr egy hétig.

Az ázalék lével 10szeres hígításban hetente locsolhatsz is. Nem kell sok. Nekem egy locsoló, az 15 palántra van elosztva. A lényeg a tápanyag. Permetezni lehet két hétnél sűrűbben is. A csalánléhez tedd hozzá a zöldhagyma levágott szárát, hagymahéjat is.

Csalánlé: levéltetvekre egy napos áztatás után, töményen kipermetezve. A hatás fokozható háztartási kenőszappan hozzáadásával. Egy zacskó2-300Ft, és egész évre elég. Egy jó diónyit feloldok 2-3 liter vízben, ezt keverem csalánlével. Kb 5 liter, amit egyszerre elkészítek, nekem ez elég. Ezzel lehet a tetveket és bolhákat gyéríteni. Ha marad a permetezőben néhány nap mulva újra lehet kipermetezni. A kenőszappan a kitinvázukat oldja, így hatásos. A csalán mellett hozzá lehet tenni egyébb növényi kivonatot, pl fehérüröm, fokhagymalé hagymaszár, amiknek gombaölő hatása van. De lehet hozzákeverni bordói levet is, ami majd a paradicsom, burgonya gombabetegségei ellen véd. A csalánlé kb egy hetes áztatás után hígítva 1:10 arányban trágyának jó. Erősen nitrogén dús. Az erjedése szaggal jár, ezért vagy zárt edény kell, vagy némi kőzetport kell keverni a lébe. Az erjesztésre használt edénybe folyamatosan lehet a zöld és fokhagymaszárakat is tenni, és ha van a cékla levelét, ami szintén nitrogéngazdag, és mivel természetes, nem alakul át nitráttá. Amennyiben van fahamu, az mehet káliumtartalmánál fogva a paradicsom, uborka és káposztafélék földjére.

A csalán, ha nagyobb mennyiség van, lekaszálva mehet talajtakarónak a növények soraiba. Ekkor ott fog komposztálódni, és a nitrogén hatása érvényesül. Lehet kaszálás utás rögtön, de szárítás után, szénaként. Télire érdemes eltenni gyógyteának. Vértisztító, vizelethajtó hatása va. Teaként, egy kanálnyit forrázni, és szűrve meg inni. Külsőleg hajöblítésre, csökkenti a korpásodást, fényes lesz tőle a haj.

Mindenképp érdemes a csalánt megzúzni az áztatás előtt."

Arányokat nehéz mondani, mivel nem vegyszer: amennyit tudsz csinálni. Ha nem hat, azt úgyis látod, akkor meg kell ismételni, vagy a következő adagot több csalánból csinálod.
Előzmény: Levendula68 (84021)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84043
Bár a gőzvasalós támadás se kutya. :-DD
Előzmény: Levendula68 (84042)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84042

Most magam elé képzeltem, amint a magasépitők letámadják a veteményesemet a toronydaruikkal.

 

LOL!

Előzmény: GPS (84038)
GPS Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84041

Lásd, hogy milyen sportszerű vagyok - nem néztem utána a számoknak - de én ennek minimálisan a duplájára taksálom a magyar, éves, kőolaj-felhasználást.

Csak az arányosságért: Románia éves felhasználása 1980-ban - 30 millió tonna volt - ebből cirka 10-et házon belül termeltek ki.
.
Előzmény: Törölt nick (84037)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84040
Ez esetben már nincs menekvés, téged vetnek a disznók elé. Főleg, ha már a lőszergyári munkást is kirúgták és pult alól sem kapsz municiót. Azért mert kerted van, nem biztos a túlélés. Egyszer fent, egyszer lent.
Előzmény: GPS (84038)
GPS Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84039

6,5 millió tonna? Viccelsz?
.
Előzmény: Törölt nick (84037)
GPS Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84038

Most már csak azt kéne kiszámoljuk, hogy egy önellátó-bio-paraszt mégis hány éhenkórász-városlakót tudna feldolgozni naponta ?

Mert azok aztán jönnének ám a bio-háncskerítéshez, csűstűl.

És mi lesz ha nem csak laptopokkal és PDA-kal támadnak majd - hanem hoznák a szorteres fénymásolót, a 21 collos plazmamonitort...de a legelszántabbak akár még az egész szerver-szobát is bevethetik egy-egy komolyabb zaba-hadjáratba....a klíma-teleppel együtt.

De ha az info-barbárok kifogytak, megjelenhetnek a gyárimunkások a CNC gépeikkel, az autószerelők a csápos-emelőikkel, a varrodások a gőzvasalóikkal és a programvezérelt szabógépeikkel, a műanyagosok a fröccsöntőikkel...és így tovább.

És akkor hol vannak még az asztalosok a posztforming-préseikkel vagy a magasépítők a toronydaruikkal?

Ajjjajj, lesz ebből még balhé, nem is kicsi. Nem szeretnék én akkor teli éléskamrával a mezőn lakni.
.
Előzmény: Zottjoghurt (84036)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84037
Csak szolok,hogy ez a szám nagyjábol a teljes magyar olajfogyasztás...
Előzmény: GPS (84024)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84036
A csonttal nem tudsz mit kezdeni, tele lesz kerted csontvázakkal. A disznó viszont azt is elmorcogtatja. Ideális hulladékmegsemmisítő.
Előzmény: Levendula68 (84031)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84035
kivéve laptop, pda, öltöny, nyakkendő, esernyő, aktatáska, mobil.
Előzmény: GPS (84034)
GPS Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84034

A PDA-t is ??? Beszarok, komolyan.
Előzmény: Zottjoghurt (84033)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84033
I AM erre már kitalálta a biodisznót, az megeszik mindent, csak négybe kell vágni.:)
Előzmény: GPS (84030)
GPS Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84032

És mit csinálsz azzal a rengeteg laptoppal és Samsonite diplomata-táskával - amivel majd támadnak?
Az nem lebomló hulladék ám....az majd jól összefossa ott a bio-környéket.

Szóval jól mondom én, hogy nem lesz az olyan eccerű.
.
Előzmény: Levendula68 (84031)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84031

"Szóval ezt is komolyan meg kellene tervezni ám. Mármint a hullaszállítást."

Minek? A hulla jól jön a  talajnak növénytáp helyett, ásó meg azért még nálam is akad a fészerben. :-DDD

Előzmény: GPS (84030)
GPS Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84030

Jó-jó, persze, hogy létezik önvédelem. De honnan szereznek majd annyi töltényt a golyószórrokba?

És mit csinálnak majd azzal a sokszáz öltönyös-laptopos hullával - akiket azért kell naponta halomra lőnni - mert az éhenhalás küszöbén meg akarják támadni a virágzó bio-gazdaságok csurig-teli éléskamráit?

Ha nem temetik el őket - abból baj lehet. Ha viszont egész nap sírgödröket ás a család - akkor ki fogja megkapálni a földet?

Szóval ezt is komolyan meg kellene tervezni ám. Mármint a hullaszállítást.
.
Előzmény: Levendula68 (84027)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84029
Szerinted miért vannak azon a véleményen a peak szerzők, hogy az emberiség nagy része nem fogja tudni túlélni az olcsó energián alapuló civilizáció bukását?  (bár asszem kezded gyanitani a választ. :-)))   )
Előzmény: GPS (84028)
GPS Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84028

És hány hektár földet osztanál ki minden városlakónak, fejenként? És mivel mennének ki kapálni a tarlóra - minden hajnalhasadáskor?

És mivel mennének haza napnyugtakor? És a szerszámokat mivel szállítanák? A vállukon?

Ugye csak vicceltek?
.
Előzmény: Törölt nick (84025)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84027

"őket a vérben forgó szemű hordák békén fogják hagyni a szélkerekekkel körülvett csicsókás nyúlfarmjaikon." ezt soha senki nem állitotta, épp elég szó esett itt az önvédelem különböző módozatairól.

 

Mindensetre sokkal értelmesebb viselkedés VALAHOGYAN megpróbálni felkészülni a várható katasztrófákra, mint a fejünket a homokba dugva tagadni a nyilvánvalót és közben nem tenni semmit.

 

Előzmény: kilenctizenegy (84026)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84026
Az "idillisztikus megközelítések" szerves részét képezik az armegeddonista dogmarendszer megváltási fejezetének. Aki kellő időben otthagyja állását és csicsókát termel, nyulat, kecskét tart, valamint itt a fórumon terjeszti az evangéliumot, azt elkerülik az összeomlás hatásai. Mi rakásra fogunk dögleni, mert nem hittünk nekik, de őket a vérben forgó szemű hordák békén fogják hagyni a szélkerekekkel körülvett csicsókás nyúlfarmjaikon.
Előzmény: GPS (84023)
GPS Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84024

Neked meg gratula a zártláncú táplálkozásodhoz - bár a lisztért neheztelek egy kicsit, mert azért elférne ott a fészerben egy kézzel-forgatott malomkő-páros is.

A számítást elbaxtam egy kicsit, valóban - bár nekem is kevésnek tünt az évi 650 ezer tona zaba-olaj. A valóság 6,5 millió tonna - ami már sokkal reálisabb.

A 9 milliós lakosságra meg elég a fejenként 2 ezret számolni - mert a csecsemőbe nem fér annyi ....a nyugdijasnak meg nem futja annyira.
Így kijön a 2 ezres átlag.
.
Előzmény: krezidiesel (84013)
GPS Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84023

És akkor most fogadjuk el azt, hogy olaj nélkül valójában szart sem ért az egész fejlődés, oktatás, tudományos vívmányok - mert olaj nélkül bizony visszamegyünk az ökörhúzta ekeszarvához ?

Érdekes módon mindenki a konyhakertben gondolkodik - de a gabonát és a takarmánynövényeket mégis hogy termeljük meg? Faekével azt is?

Hagyjuk már ezt az idilisztikus megközelítést - ki a lófax fog elmenni kézierővel szántani, aratni, kapálni - százezer hektárokon?

Persze-persze - meg lehet munkálni kézierővel is a földet - azzal a feltétellel, hogy azt más végezze el helyettünk.
.
Előzmény: hubab (84017)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84022

"Faji alapon képzett csoportot nyilván nem lehet leidiótázni, viszont ha épp az idiótizmus alapján képzem a csoportot, akkor mást nem is lehet csinálni. Evidens. Akik idióta eszméket vallanak, azok idióták. Ezt nem lehet összemosni a faji/vallási/stb. rasszizmussal."

 

Ez nagyon lényeges dolog, de sokan megfeledkeznek róla.

Előzmény: egymegegy (84019)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84021

Mibe áztatta, és milyen arányban pontosan? Nagyon érdekelne, én is elkezdem lassan gyakorolni itthon a biokertészekést.

 

(Rózsákra milyen bio védelem ismert?)

Előzmény: krezidiesel (84015)
egymegegy Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84019
Felsőbbrendűség: ez honnan jut eszedbe? ugyan miről beszélsz?

A szólásszabadság elvének és védésének semmi köze ahhoz, hogy Te "technikailag" mit minek tartasz. Amúgy lehet, hogy pl. nyelvhelyesség szempontjából nincs különbség a között, hogy egy népet vagy egy ideológia képviselőit hülyézzük le, de lényegét, tartalmát tekintve óriási különbség van. Faji alapon képzett csoportot nyilván nem lehet leidiótázni, viszont ha épp az idiótizmus alapján képzem a csoportot, akkor mást nem is lehet csinálni. Evidens. Akik idióta eszméket vallanak, azok idióták. Ezt nem lehet összemosni a faji/vallási/stb. rasszizmussal.

Egyébként Voltaire olyan butaságot soha nem állított, hogy meghalna. A híres mondása helyesen így szól: „Nem értek egyet azzal, amit mond, de halálig védelmezem a jogát, hogy elmondhassa”. Tényleg nem érdemes felületesen értelmezgetni a szavakat...

Sokak régi módszere, hogy a szólásszabadság mögé bújva, azzal visszaélve terjesszék tanaikat. Csakhogy ez nem megy, a szólásszabadság nem abszolút, nem lehet pl. a szólásszabadság mögé búja emberek méltóságát, jó hírnevét megsérteni, vagy ölésre buzdítani, stb. Jó példa erre a holokauszttagadás, amit külön törvényben tilt Voltaire népe, a szabadságjogok egyik őshazája. Pedig ők aztán igazán adnak a szólásszabadságra (is). De úgy látszik már ott is megunták az idiótákat. Meg fél Európában, köztük pl. Németországban is.

Egyébként beszéljünk nyíltan: Miért reagáltál így, megszólítva érzed magad?
Előzmény: keresohotmail.com (83978)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84018
Két liter olajbol simán lehet 4 liter vodkát késziteni (némi büvészkedés).
mennyi vodka kll egy felnött napi kaloriabeviteléhez?
Előzmény: krezidiesel (84009)
hubab Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84017

Azért azt vedd figyelembe, hogy ez a mérleg a mai modern mezőgazdasághoz kötődik, amivel el lehet érni a világpiacon versenyképes árakat.

A magyar lakosság élelmiszerigényét biztos meg lehetne termelni hagyományos régi technológiákkal is, olaj nélkül is, vagy jóval kevesebb olajjal, de jóval nagyobb élőmunka ráfordítással. Szóval visszaparasztosodással.

Igaz, ez sem menne egyszerűen, a BSM által belinkelt filmben is elemezgették, hogy Angliában is a mezőgazdaságban már csupa ősz öreg ember viszi a farmokat, és már csak ők emlékeznek a fiatalkorukban alkalmazott hagyományos paraszti munkákra. Egy öreglány mutogatta a pókhálós porlepte lószerszámokat egy eldugott kamrában, ahonnan szerintem nosztalgiából nem dobta ki őket, biztos a fiatalkorára emlékeztetik...

Előzmény: GPS (84006)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.29 0 0 84016
?
Ami a mondandom lényege:pusztán azért,mert ugy érezzük hogy csak igy lehet élni,még nem jelenti azt hogy TÉNLYEG ez az egyetlen mod ahogyan élhetünk.
Előzmény: GPS (84002)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!