Keresés

Részletes keresés

eumenesz Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84148
Hogy nem lehet a vesevelőt szeretni? Hát ha már kagylót, polipot, kígyót fogyasztottam,akkor csak nem fogom megvonni magamtól a pacalt, vagy a hagymás vért! Ettől az egészséges táplálkozástól meg a falra tudnék mászni. Gyakorlatilag mindenről kimutatható, hogy egészségtelen, ezért a legjobb ha egyszerűen tudomást sem vesz az ember az élelmiszerek tudományos elemzéséről. Én pl. vegetáriánus vagyok, csak kukoricadarát eszem, disznó közvetítésével! A szalonnát is koleszterinmentesen fogyasztom. Kizárólag a szalonnát eszem meg belőle, a koleszterint otthagyom, akinek hiánya van belőle keresse meg, ingyen az övé lehet.
Előzmény: Levendula68 (84136)
Ficium Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84147

:)

fél off: (mert a Gazprom benne van)

http://reakcio.blog.hu/2009/03/30/az_osszeomlas_video

 

Pikó Lajos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84146

azt hittem, viccelsz...

 

Előzmény: V.4_BlackVoid (84143)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84145

Ezért mondtam, hogy önmagammal is ellentmondásba kerülök, ma ez nem lehet másként.

A hal elvileg borzasztóan egészséges, és bár tudok a nehézfémmel kapcs. problémákról, de még mindig azt hiszem a legegészségesebb fehérjeforrásnak, összehasonlitva pl. a nagyipari állattenyésztésből származó állattal, (pláne, ha azt nézzük, hogy  a halhús eleve ezerszer egészségesebb, mint bármelyik vörös  hús. ) Amellett a tengeri hal, ha nem tenyésztett, legalább normális körümények között él, amig teheti.

Ezzel együtt a tengerek lehalászása óriási gond, ezzek egyetértek. De ez igy is marad, amig ennyi ember van. Nem tudom, mi mentheti meg a tengereket. :-(( Tartok tőle, hogy semmi.

 

 

 

Előzmény: V.4_BlackVoid (84139)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84144

meg nagyon nem is akarok minden reklámot blokkolni. Nem lenne helyes, nekem is vannak reklámbevételeim. (bár igaz, az én képeim nem úszkálnak, meg eröltetik rá magukat orvul a gyanútlan netezőre)

 

Különben beúszó, kúszó-mászó reklámokkal egy olyan oldalt láttam eddig, ami tetszik, stooq.com (lengyel oldal, sok "tőzsdés" használja, rengeteg jó info, grafikonok stb.) Múltkor is nézem az eur-huft, egyszercsak elhúz egy jumbo :) (még jó, hogy nincs hang sem a gépemen, biztos frászt kaptam volna)

Előzmény: V.4_BlackVoid (84138)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84143
http://en.wikipedia.org/wiki/Hosts_file
Előzmény: Pikó Lajos (84141)
GPS Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84142

"szegény tengeri halak a legnagyobb "méregzsákok"


Ahhha, így már értem, hogy miért olyan dühös mindenki a japán szamurájos filmekben.
.
Előzmény: Pikó Lajos (84141)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84141

. (keress rá ha nem tudod hogyan).

 

aranyos vagy :)

 

Halügyben meg totál igazad van, szegény tengeri halak a legnagyobb "méregzsákok". Akkor már tényleg inkább a gyesznyó.

Előzmény: V.4_BlackVoid (84138)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84140

hát ja, de azért javítani lehet a helyzeten. Itt sok búza terem, jórésze megy Gyermelyre, az is itt van a szomszédban. Vagyis nagyjából tudom, hogy mi van a gyermelyi tésztában.

 

Úgyhogy csak gyermelyi tésztát veszek, hiába olcsóbb, esetleg szebben csomagolt a többi. A tarhonyek meg försztklássz, csak hiába járom a környéket, még nem leltem rá a tarhonyaföldekre :). Húst nagyon keveset eszem, néha kapok ajádékba hurka-kolbászt, szalonnát. Beosztom. (töpörtyűről lemaradtam :( - de majd szólnak remélhetőleg...). Az etyeki tejnél is ismerem a teheneket. No, nem személyesen, bár ismerek olyan embert, aki igen. Tényleg.

 

Rízzsel vagyok bajban, messziról jön, s mint tudjuk, messziről jött élelmiszerre sok mindent ráírnak :) 

 

 

Előzmény: Levendula68 (84136)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84139
Hát én nem értelek.

Nem eszel húst, de tengeri halat igen, támogatve evvel a tengerek lehalászását, kiürítését. Nem tetszik a magyar állattartás és inkább a kamionozott külföldit veszed.
És azt tudtad, hogy a tengeri herkentyűkben van a legtöbb szennyező anyag? Az óceánokban köt ki minden, főleg a nehézfémek.

"Gyakorlatilag minden nép konyhája egészségesebb és könnyebb, mint a magyar konyha, ez a mi pechünk. :-((( "

???
Előzmény: Levendula68 (84136)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84138
off
Firefox + Flashblock és a reklámok meg a beúszó undormányok eltűnnek. A képes reklámok maradnak, a zavaróaknál egy jobb klikk és "block images from...". A nagyobb reklám meg audit oldalak (pl. audit.median.hu, ad.adverticum.net) nekem már a routerben le vannak tiltva. Az audit.median.hu rengeteget lassít a netezésen, ajánlom letiltatni. Akinek nincs routere az windows hosts fájlban is le tudja tiltani. (keress rá ha nem tudod hogyan).
Előzmény: Pikó Lajos (84130)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84137
én sem eszem ilyesmiket, de Laci barátom tényleg zseniálisan főz, az ő előadásában azért megkóstolnám. (mikor a receptet leadta, már nem volt belőle :(
Előzmény: Levendula68 (84136)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84136

Köszi a receptet, a leves jónak tűnik, de én előbb halok éhen, mintsem hogy egy velőt 1 m-es körzeten belülre engedjek magamhoz:-))  (A párom hétvégén főzött magának vesevelőt, már a tudattól is rosszul voltam, kinálta vagy 10 embernek, de egyetlenegyet sem sikerült rávennie a kóstolásra. :-)))

 

Ami az 50 km-es ötletet illeti, ez engem teljesen "kettéoszt"jelenleg. Egyik oldalon azt mondom, igen, támogassuk a magyar gazdákat, abszolút egyetértek az alapelvvel. Csakhogy, a mai magyar élelmiszerek nem üti meg azt a szintet, amit én állitok az ehető élelmiszerek számára, értve ez alatt, hogy 1) alig találsz magyar bio terméket, ezért kényszerülök jórészt osztrák és olasz  biotermékeket venni, 2) a magyar termékek nagy része  nagyipari gazdálkodásból származik, az összes mellékkörülménnyel együtt, amit nem vagyok hajlandó támogatni, 3) a piacon árult háztájinál sem tudhatod soha, milyen betiltott szerrel permetezik (szomszédom pl. rendkivül büszkén ajánlotta a feketén beszerezhető, több éve betiltott permetlét), de a nénikék tojásai is sokszor ketreces tartásból származnak, 4) emellett pl. amig nem muszáj, nem akarok lemondani a mediterrán és trópusi alapanyagokról, az olivaolajról, a tengeri herkentyűkről, az aszalt paradicsomról,  a banánról, de a szusiról sem. stb.

Gyakorlatilag minden nép konyhája egészségesebb és könnyebb, mint a magyar konyha, ez a mi pechünk.  :-(((

Előzmény: Pikó Lajos (84127)
GPS Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84135

Há nem tudom, nekem az XP is stabil, megtámadni sem akar senki a biztonsági réseken...lehet hogy csak én egyedül vagyok ilyen szerencsés flótás ?

Pedig én ebből élek, néha hónapokig se kapcsolom ki a gépet - mert nem kell - miközben 6-8 elég kemény alkalmazás fut állandóan.

Ezekszerint meg kell becsüljem a gépemet - pedig csak egy 2,8 gigás p4 - igaz, gyári IBM:-))))
.
Előzmény: Kolmogorov (84133)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84134

OFF

ezt már mondtad egyszer nekem, meg is köszöntem. De ezen a gépen szerkesztem az újságot, a legtöbb anyag vinfos kompatibilisen jön. (a tördelés nem ezen megy, de a fotózás meg a grafika szintén). Nem vagyok hajlandó semmiféle szoftvert telepíteni a pasziánszon kívül, húsz évig csináltam, ELÉG VOLT! Különben is, Peak Oil - egy korszak vége :)

Előzmény: Kolmogorov (84133)
Kolmogorov Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84133
linux + firefox + Adblock Plus

Garantált stabilitás és gyorsaság.
Előzmény: Pikó Lajos (84132)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84132

??????????

gondolom, közben rájöttél. Válaszolni akartam neked, azóta háromszor indítottam újra a gépet, végigkerestem a registryt vírus után, folyamatosan figyeltem az erőforrás-százalékokat és kétszer futtattam scandisket. Minden rendben volt, maradtak az ie biztonsági beállítások, nevezetesen a már említett active-x letiltás. Evvan, egész gyors voltam, hiába, a húsz év rutin :)

Előzmény: Levendula68 (84129)
GPS Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84131

Ha már az állatoknál tartunk:

"Brékíng nyúsz": "Óriásit eshet az ingatlanalapok vagyona".

Húbassza meg - szerintem már ideje volt. Sose fogom megérteni ezt a mondatot:

"Megvettem ezt a telket 12 milláért, az építész azt mondta, hogy ráhúz nekem egy kunyhót egy szük 25-ért - ez eddig 37.
De ha kész lesz, akkor úgy meg fog érni 60-at, mint a sicc"


Mégis mijafaszért érne 60-at egy 37-ből épített kéró? És erre születtek "komoly" befektetési alapok?
Hát úgy kell nekik - bukják el az utolsó fillérig.
.
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84130

off

 

ja, eltűnt a felső banner, meg a jobb felső is :) Hogy ez előbb nem jutott eszembe :) (de ha szólnak, hogy megjavították, visszateszem, tudom, hogy nekik is élni kell valamiből. De a jelenlegi beállításaikkal percenként omlott össze a gépem)

Előzmény: Pikó Lajos (84128)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84129
Ez az irás nagyon tetszett!!! :-))
Előzmény: -hanga- (84124)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84128

nyugi :)

 

egyébként "megjavítottam" az indafost, letiltottam a beépülő aktiv-x vezérlők futtatását, javaslom mindenkinek. Remélem, jó sok reklám ezzel fut az indexen (olyan tiszta lett a képernyőm :))

Előzmény: Levendula68 (84126)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84127

Krézinek rengeteg dologban igaza van, csak általában "lendületből" ír, ezért az érzelmei sokszor elfedik a lényeget. Hoztunk három cikket tavaly év elején, kettőt felraktam. Bocs, hogy csak vörd, nem html, de nem volt még időm átírni. Pontosabban, valami koncepció mentén szeretném, ez nálam a többhónapos csúszás alternatív kifejezése :(

 

http://www.zsambekimedence.hu/vamoskaja080218_szerk.doc

http://www.zsambekimedence.hu/vamoskaja_zsm2008marc_recepttel.doc

 

Hogy miért neked írom? :) Mert jó recept van a végén.

 

Egyébként az is jellemző az aczélgyörgyi emlőkön (ez képzavar :)) felnőtt kiadói generációra, hogy az eredeti címet (Iss und stirb - Egyél és pusztulj, de lehetne a "marketingesebb" Zabálj és dögölj meg!) a semmitmondó, súlytalan "Halál a konyhában" címre ferdítették. (Kétezeregy kiadó, 2006)

Előzmény: Levendula68 (84123)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84126
????????
Előzmény: Pikó Lajos (84125)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84125

belépés

 

"tiszteltetem" az indafos összes kitalálóját, fejlesztőjét és üzemeltetőjét...

Előzmény: Levendula68 (84123)
-hanga- Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84124
Tégy egy kisgyermek kuckójába egy nyulat és egy almát. Ha a nyulat fogja megenni s az almával játszik, veszek neked egy kocsit.(Harvey Diamond) - Govinda blogjából.

És ez is jó olvasmány:

http://govindananda.blogter.hu/333144/knorr_avagy_farkas_a_baranyok_kozott
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84123

Ime, amit mindenkinek tudnia kellene a nagyipari állattartásról:

 

http://www.fauna.hu/hu/edu/courses/FactoryFarmWeb.pdf  

 

Horror a köbön. :-((   (Nagyon fáj a szivem, ha ilyesmit látok. Ma már nem is tudok jóizűen húst enni, ha tudom, hogy az nagyipari, igyekszem ebből is csak bio-t venni, ha nagy ritkán veszek. De inkább azt sem.  )

Előzmény: V.4_BlackVoid (84121)
GPS Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84122

"....Amerikában nem voltak tehenek..."

Ahhoz képest elég tűrhetően belejöttek a tehenészetbe, nem igaz?
.
Előzmény: V.4_BlackVoid (84121)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84121
Jogos. Viszont Amerikában nem voltak tehenek...
Előzmény: eumenesz (84120)
eumenesz Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84120
Azért azt ne feledjük, hogy a magyarok ázsiai eredetűek, s hogy a pásztorkodó marhatartás Közép Ázsiában, vagy éppen Kelet Afrikában sokkal régebbi eredetű, mint Európában. A maszájokat igazán nem lehet összetéveszteni az európaiakkal, de hogy nekik nem való volna a tehéntej...
Előzmény: V.4_BlackVoid (84117)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84119

Az EU azt a  négy antibiotikum  alkalmazását tiltotta be, melyeket  állati növekedés-serkentőként használtak, (belekeverték a tápokba),  de ugyanakkor  emberi betegségek gyógyítására is.

Más antibiotikumokra tudtommal a tiltás nem vonatkozik. Pl:

 

69/2007. (VII. 27.) FVM rendelet

 

"8. Import szaporítóanyag a leptospirózis (leptospirosis) vonatkozásában előírt vizsgálatok nélkül is forgalomba hozható, ha a szaporítóanyag leptospirák ellen hatékony antibiotikum kombinációval történő kezelése megtörtént az előállítása során... "

 

"13. Az alább felsorolt antibiotikumokat kell a spermához adni, hogy a végső hígított spermában a következő koncentrációk alakuljanak ki:
Legalább
- 500 µg/ml streptomicin a végső hígításban,
- 500 NE/ml penicillin a végső hígításban,
- 150 µg/ml linkomicin a végső hígításban,
- 300 µg/ml spektinomicin a végső hígításban.
Ettől eltérő, de a campylobacterek, leptospirák és mycoplasmák ellen egyenértékű hatással rendelkező antibiotikum-kombináció is alkalmazható, ha ez a spermára nem toxikus. Az antibiotikumot és annak koncentrációját a termeléskor és expediáláskor dokumentálni kell." 

 

De betegségek megelőzésére és gyógyitására is használnak antibiotikumokat. (de az igaz, szabályozzák, hogy pl. van olyan, ami pl. tejelő tehénnek nem adható. )

 

Előzmény: V.4_BlackVoid (84113)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!