Keresés

Részletes keresés

H. Zs. Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84267
A szaporítóreaktorok indításához is kell plutónium, és ebből nincs annyira sok. Jelenleg 240 tonnányi. Ez - elvben 80 szaporítóreaktor indítását teszi lehetővé, mert 3 tonna Pu kell a 238-as urán mellé indulásként.

A technológia nem gyors, az csak a neve. 40 évvel a kezdés után már lenne 160 darab ilyen erőmű. Ki lehet számolni.

Azaz 2050-ben van 160 db tenyésztő reaktorunk. Miközben most van 432 hagyományos atomerőmű.... Hát ez nem egykönnyen megoldás.

Fúzió: A fúziós erőművek indítása (ITER), vagy tartós üzeme (ICF) tríciumot igényel, ami természetes állapotban bomlik, és egyelőre csak CANDU reaktorokban állítják elő. 1 GW fúziós telejsítményhez kell 100 kg trícium, miközben a Földön összesen van 26 kg.

Nem azt mondom, hogy kiemeljem: nincs mód erre technikailag, hanem idő nincs rá, mert mindkét esetben valamit föl kéne skálázni (PU, T).
Előzmény: midnight coder (84234)
keresohotmail.com Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84266
Igen elég jól hangzik. De ha a hülye hitelfelvevőt nem akarod saját magától megmenteni (mert nem is lehet, ha a hülyeség konstans marad), akkor a hülye hitelfolyósítót se mentse senki....
Előzmény: egymegegy (84264)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84265
Kellett a faszén puskaporhoz. Még a török korban. Persze nem ez volt az egyedüli, nyilván tüzelőnek is használták meg a területet vissza kellett hódítani a természettől. Ezen lehet sírni is meg nevetni is. De a végén úgyis a természet az erősebb.
Előzmény: egymegegy (84263)
egymegegy Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84264
Azért az furi, hogy ha egy bankkal hónapig "nem tudtak" érintkezésbe lépni. Erre ráférne egy bővebb kifejtés. Mondjuk ha bedőlt a hitel, és a követelést a bak eladta egy végrehajtó cégnek, akkor utána már csakugyan a végrehajtókkal kell tárgyalni. De nem lenne szabad hagyni, hogy eddig fajuljanak a dolgok.
Úgy általában a bedőlt hiteleknél azért szerintem sokszor van önsorsrontó hülyeség is. Ha valaki annyi tartalék nélkül vett fel hitelt, hogy az első árfolyamgyengülés elsöpri, hát akkor az részben maga is felelős. Amúgy még Pesten még Zuglóban is lehet 50e-ért bérelni 2 szobás lakást. Vidéki városban meg a feléért is, stb.
Előzmény: Levendula68 (84251)
egymegegy Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84263
Úgy tudom régen a magyar Alföld is tele volt fákkal. Azt tudja valaki miért irtották ki? és ma nem lenne gazdaságosabb és biobarátabb ismét betelepíteni fával? Legalábbis egy részét.
Előzmény: kilenctizenegy (84254)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84262
ja bocsi, az előbbit krezi hsz.-ra irtam, nem a tiédre. :-))
Előzmény: Levendula68 (84261)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84261
én is. :-))
Előzmény: kilenctizenegy (84260)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84260
Én a Húsvét-sz-re írtam, amit írtam. Te mire? :-))
Előzmény: Levendula68 (84258)
Fulika Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84259
Én a végére egy saját kiskertjében nyúllal csicsókát szántó nájckit tennék :))) (persze ez csak kis szurkálódás, de az az érzésem a képsorozattal a távolsági kereskedelem shutdown-ját akarod demonstrálni)
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (84236)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84258

Engem megdöbbent az, hogy a)  az emlitett család hónapokig nem tudott a bankjával érintkezésbe lépni, b) egy bank ezek szerint ezt legálisan megteheti, de mindenesetre következmények nélkül, c) hány ilyen tetű szemétláda van, akinek semmi sem szent, és aki már előre dörzsöli a kezét a zsiros üzlet reményében, d) az egésznek nemcsak a mértéke ijesztő, de az a balfék szájtátás is, ahogy a kormány tétlenül béget az egész folyamathoz.  

 

Folyik a vagyonok újraosztása gőzerővel, miközben a bankokat még tovább tömik pénzzel.

 

Undoritó. Nem tudom leküzdeni azt az érzésemet, hogy egyáltalán nem kár ezért a "civilizációért", pedig minden nap megpróbálom :-(((

 

Előzmény: kilenctizenegy (84254)
krezidiesel Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84257

A kecskék túllegeltetése nagyon sok helyen kikúrt a fákkal.

A kecskét nagyon körültekintően , és korlátozottan kell tartani, másképp felér egy atomvillanással...

Egy óra alatt egy tiz tagú kecskenyáj tarra vág egy kisebb gyümölcsöst, úgy hogy soha többet nem terem, mert ősszel lekérgezik a fákat.

 

Előzmény: kilenctizenegy (84254)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84256

Pedig Végh László ezt irja ebben a nagyon jó tanulmányában (3-4. oldal)

 

http://www.atomki.hu/kornyezet/f08.pdf 

Előzmény: kilenctizenegy (84254)
krezidiesel Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84255

A demokráciában is lehetne közbiztonság, ha hagynék a rendfenntartókat dolgozni.

Minap beszéltem egy vizirendőr cimborával:

az éves kerete a mo-i Duna szakaszra a vizirendőrségnek kettő ezer liter...

Szerinted?

Tökölön a reptéren meg ott "rodeóznak" A8-as Audikkal a kormánysofőrök naphosszat...

Kimehetsz megnézheted, vagy ha épp nincs kint senki, akkor a helyi juhász elmeséli.

Nem cél a bűnözés visszaszoritása, és a rendőrség hatékony munkaképessége.

Hogy miért azt én sem értem, pontosabban csak paranoiás válaszokat tudok rá adni...

Előzmény: midnight coder (84249)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84254
ÍA dolog nem így volt. Így is lehetett volna, de a fák 100%-ának pusztulása nem a kivágások következménye volt, hanem a magukkal hurcolt, addig ismeretlen állatok kártevése.
Előzmény: Levendula68 (84242)
krezidiesel Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84253

Közvetlen szomszédomból tavaly két családot kilakoltattak.

Az egyiknél 3 gyerek van, azok albérletbe mentek, tengődnek.

A házukat azóta felújitották és új llakó él benne. Nem irom hogy tulaj, mert nem tudom a viszonyokat, valószinű komoly hitel van az épületen még most is.

A másik csapatnál azthiszem 6-an is laktak a házban.Minden cuccukat szó szerint kibaszták az udvarra, és bezárták a házat. Hónapokig a hátsó udvarban a fészerben húzták meg magukat, igazi középkori körülmények között. Gondoltam lefényképezem, de nagyon kinos a történet, mert én jóban is vagyok velük, üzleteltünk jószágokkal, takarmánnyal...

A jószágaik egy része még most is ott van, de a házba nem tudnak bejutni.

A házzal azóta sem történt semmi, még állagmegóvás sem, ha igy megy tovább tégláig kell visszabontania annak aki kezdeni akar majd vele valamit, tehát gyakorlatilag majdhogynem jobban jár egy üres telekkel.

De a lényeg tartoztak és elvették tőlük amit lehet. Hogy utána semmit sem kezdenek vele, az nem érdekes, az elv számit.

Lehet körbefényképezem majd a házat, mostmár nem laknak a fészerben.

Előzmény: Levendula68 (84251)
krezidiesel Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84252
A Mecsekben már nincs urán?
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (84229)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84251

http://hirlevel.ingatlan.com/8531/Video_katasztrofahelyzet_osszecsapasok_tomeges_kilakoltatasok_nagy_cirkuszok_lehetnek/3.html

 

" Egy cselekvőképes és tényleges megoldásokat kereső politikai erőnek kell létrejönnie. Ha nem, akkor nagyon nagy cirkuszok lesznek. Most elkezdtünk egy új akciósorozatot. Vétlen családok otthonát akarják elárverezni. Akik családokat akarnak kilakoltatni, azokat közönséges bűnözőknek tekintjük, és fizikai erővel megakadályozzuk akciójukban. Ezt már megszerveztük.

 

– Ilyen akciót hajtottak már végre?

 

– Egyelőre még akcióra nem került sor. Egy tököli család házát akarták elárverezni, a végrehajtó cégnek küldtem egy levelet, hogy oda fogunk menni az árverezésre, ahol közölni fogjuk a lesben álló spekulánsokkal, hogy felesleges a pénzkidobás, mert kilakoltatásról szó sem lehet. Ha mégis megkísérlik, akkor elkergetjük őket. A hitelező bank egyik vezetője hívott fel, és méltatlankodott. A család hónapokon át próbált a bankkal érintkezésbe lépni, nem sikerült, csak a végrehajtó cégig jutottak, de végül elmaradt az árverezés, másfajta megoldást találtak.

 

– És milyen családoknak segítenek?

 

– Akik állásvesztés vagy hiteltörlesztés növekedése miatt fizetésképtelenné váltak. Más jogvédő szervezetek értesítenek minket, és akkor beavatkozunk.

 

– De ez akkor már másfajta érdekképviselet. Eddig főként az építőiparról volt szó.

 

– Igen, de az élet egységes. Ráadásul nagyon sok kényszervállalkozó kerül ilyen helyzetbe. Kérem is a sajtót, hogy ebben a kommunikációban segítsen: a spekuláns hóhércégek időben értsék meg, hogy ez nem lesz egy sétagalopp. Január közepén felhívott egy tanácsadó brókercég vezérigazgatója, és azt ajánlotta, hogy miután ők az ország második legnagyobb befektető cégével szövetkezve felvásárolják a bedőlt hiteleket, potom áron megszerzik a lakásokat, a VÉSZ alakítson kilakoltató kommandókat, és pár hónap alatt sok százmilliós üzletet lehet lebonyolítani. Kategorikusan visszautasítottam az ajánlatát, hiszen mi a kiszolgáltatottak védelmére és nem megtámadásukra szövetkeztünk. Ezután a vezetőségen belül arról beszélgettünk, hogy ezek szerint már sokan készülődnek, pár hónap múlva tömeges kilakoltatásokra kerülhet sor. Számunkra morális parancs, hogy ne engedjünk ma Magyarországon családokat kilakoltatni. Ezért mi is készülünk, már felálltak a csoportok. Az más lapra tartozik, hogy az állam hogyan egyezik meg a bankokkal a több százezernyi hiteles körülményeinek szabályozásáról. A lényeg az, hogy ma Magyarországon senkit ne lehessen kitenni jogszerűen elfoglalt egyetlen lakásából. "

 

 

midnight coder Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84250
Győzike-show ;-)
Előzmény: Levendula68 (84248)
midnight coder Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84249
Ne hidd. Ha elkezd bedőlni a rendszer, annak az első áldozata a demokrácia. Egy diktatúra pedig 1000x biztonságosabb közbiztonság szempontjából mint egy demokrácia.
Előzmény: RónaLD (84241)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84248
hol, videotékákban? Még nem hallottam róla. Mi a magyar cime ?
Előzmény: V.4_BlackVoid (84247)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84247
Erről már van film: Idiocracy
Előzmény: Levendula68 (84246)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84246

Nem csak a görögök, a többiek (maják, rómaiak, stb) is. Az emberiség egyszerűen semmiből nem tanul, képtelen rá. Ezért mindig meg kell innunk, amit  az ostobaságunkkal megfőztünk.  "History teaches us nothing". (Sting)

Erről szól most egy új film is, az Age of stupid, alig várom, hogy behozzák a hazai mozikba.

Előzmény: GPS (84243)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84245
Igen es a Finnorszagban epulo reaktor mar JOCSKAN tullepte az eredeti koltsegkeretet. Nem olyan olcso az atomenergia, mint azt sokan hirdetik.
Előzmény: RónaLD (84241)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84244
A vizi szallitas a nyero.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (84236)
GPS Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84243

Ezt a "fa vs. hajó" meccset a görögök is lejátszották anno - és a fa vesztett.

Ez meg is látszik Görögországon - a mai napig is.
.
Előzmény: Levendula68 (84242)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84242

Nekem a húsvét-szigeteki civilizáció bukása ugrik be erről, ahol is úgy jártak, hogy a legutolsó fát is kivágták, igy aztán csónakot sem tudtak miből épiteni, oszt jól felfalták egymást majd éhenhaltak. Vagyis már jó ideje nem előre haladunk, hanem visszafelé.

 

Ha az utolsó képen még lesz fából készült csónak, a túlélők szerencsésnek nevezhetik magukat - ha lesznek egyátalán. :-(((

 

 

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (84236)
RónaLD Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84241
Egy új technológia bevezetése 10-20 év. Jelenleg senki nem épít az eddigi technológiától lényegesen különböző reaktort.
A szaporítás sebességének komoly magfizikai korlátai vannak, tehát vagy leállítod a hasadóanyag hagyományos felhasználását, vagy ki vagy téve annak, hogy nem tudsz olyan sebességgel új hasadóanyagot gyártani amilyen tempóban fogy.
Az új Finnországban és Franciaországban épülő reaktortípus amiről már szó volt ha jól emlékszem 40% plutónium alapú üzemagyagot tud használni. 60% abban is dúsított urán.
A használt elemek feldolgozására nagyon kevés ország képes. A hulladék tárolása megoldatlan.
A legfőbb probléma azonban nem ez. Az atomerőművi technológia a biztonságot csak egy fejlődő társadalomban képes fenntartani. A mi problémánk néhány év mulva a technikai-tudományos szint puszta fenntartása.
Előzmény: midnight coder (84234)
-hanga- Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84240
BSM, a Terminus folytatódik, vagy új blogod lesz? Adsz címet?
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (84228)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84239

szvsz 20-30 év múlva a mostani szemétlerakók komoly értéket képviselnek majd, mivel koncentrált nyersanyagforrások

 

 

 

Sőt, már most is így van ez. Egy TCG (thermo conversion gasification) üzem magyarországi bevezethetőségéhez készítünk (hatás-)tanulmányt éppen. Van benne ráció.

Előzmény: midnight coder (84238)
midnight coder Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84238
Na jó, ha nekikezd fogyni. Egyébként kérdés hogy vajon a már hulladéktárolóban dekkoló használt fűtőelemeket is fel lehet-e használni ilyen módon. Szvsz igen - és ez egy újabb energiaforrás lehet. Ahogy amúgy szvsz 20-30 év múlva a mostani szemétlerakók komoly értéket képviselnek majd, mivel koncentrált nyersanyagforrások.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (84235)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!