Keresés

Részletes keresés

rev251 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84158
félOFF
Talán azért ismert mindenhol a mangalica, mert Mo. általában önmagával határos...
ON (de még mindig csak félig)
A dolgok a határokat lazán kezelik. egy kvázi gazdasági egységben kb ugyanazok a dolgok fordulnak meg (legyen az mangalica, néprádió, vagy bármi)

Egyedül amellé tehető kérdőjel, hogy a kárpátok környéke mennyire gazdasági egység. sok szempontból inkbb a külső tulajok versengő kis ujjacskái.
Előzmény: GPS (84151)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84157
De mikor lesz látható a felvétel, és melyik műsorukban?
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (84154)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84156
A növény más kategória, az az igazi táplálék; az almafa továbbél, ha leszeded róla a gyümölcsöt. Stb. Ha nem szeded le, megrohad rajta, megeszik a madarak.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (84155)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84155

az ember vagy együttérez szivből minden élőlénnyel,

 

 

A növényekkel nem érzel együtt?

Előzmény: Levendula68 (84153)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84154

Voltunk a (hír-)tévében Zsolttal...

 

Ha engem kérdeztek, nem érdemes megnézni, mert az égadta egy világon semmi de semmi nem fog kiderülni belőle, amit eddig ne tudtatok volna. Hacsak az nem, hogy abból, amit az ember gondol, mennyi megy, mehet át a televízió képernyőjén keresztül. Közel nulla. (Nem véletlenül nincs tévém 15 éve.)

 

Ami engem illet, szerettem volna valami bíztatót is mondani a hajrá Kovács nénin kívül, de a műsor(vezető) pattogós természete miatt erre nem nyílt mód, úgyhogy minden gondolatnak addig a (bevezető) egynegyedéig jutottam el, ami azt árnyalja, hogy miért rossz. Terveim közt szerepelt, hogy mondjak olyasmit is, hogy miért nem (annyira) rossz, de sajnos erre nem nyílt mód.

 

A szerkesztők (utólagos) véleménye szerint 'jól sikerült' a szereplésünk, amin minden bizonnyal azt értették, hogy 'adásba mehet', azaz nem köptük ki a vizet az asztalra, és képesek voltunk végigmondani egy magyar mondatot (ha már gondolatot nem is, mert azt nem hagyták).

 

Azt hiszem, egy ilyen fellépésre az a legjobb szó, hogy tökéletesen felesleges. Akit eddig nem érdekelt a téma, eztán se fog, aki eddig egyetértett velünk, eztán is egyet fog, aki pedig mást gondol, azt pont akkora (esetleg kicsit nagyobb) baromnak fog gondolni, mint eddig tette. A személyes élményem az a dologról, hogy két reklám között tulajdonképpen elmegy, ha van hozzá még egy pohár kóla.

 

Mindenesetre ettől a műsortól senki sem lesz okosabb, ti se reménykedjetek. :-)

Levendula68 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84153

na ná. Ami az idédeztedet illeti, én is igy gondolkodom.

 

"It is the essential trait of a wise man that he does not kill any living being. Certainly, one has to understand just two principles: namely non-violence and equality of all living beings"   :- ))

 

De nem akarom ebbe az irányba vinni a topikot,  a vegetarianizmus témája egyrészt itt OFF, másrészt mindig vérremenő csatákat szül. Különben is egy érzelmi dolog elsősorban, az ember vagy együttérez szivből minden élőlénnyel, mert szereti őket, vagy soha nem fogja tudni megérteni ezt a gondolkodásmódot.

Előzmény: -hanga- (84152)
-hanga- Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84152
Éreztem, hogy neked tetszeni fog és abban is csaknem biztos voltam, hogy ragadozó olvtársaink, ott fent a tápláléklánc csúcsán kitépik inkább ezt a lapot a topikból, semminthogy elolvassák:)
Előzmény: Levendula68 (84129)
GPS Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84151

És hogy mekkora púder ez mangalicázás, ha tudnád ?

Valamikor csak a parasztok ettek zsíros-mangalicát - úriember a fehér húsdisznót zabálta.

De az egy rejtély előttem, hogy miért nevezik ezt "magyar fajtának" - hisz minden környező országban őshonos - és mindenhol saját-fajtának tartják.
.
Előzmény: Levendula68 (84149)
eumenesz Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84150
Tavaly 3 disznót szúrtam le, előző évben ötöt. Egyik sem mutatkozott be előtte. Viccet félretéve, nem rajongok sem a mangalicáért, sem a durocért. Nem esküszöm egyébként egyetlen fajtára sem, minden a malac szemrevételezése során dől el. Éppen ezért nem veszek malacot vásárban, csak háztól, mert ott látja az ember a tartás körülményeit. Rám még sosem sóztak tápszerrel, vagy tejporral felfújt jószágot, ami oly gyakran megesik a hozzá nem értőkkel.
Előzmény: Levendula68 (84149)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84149

ha "normál" disznó helyett csak mangalicát eszel, már sokat tettél magadért.

 

(Azért én meghagyom neked az összeset, évek óta rá sem birok nézni).

Előzmény: eumenesz (84148)
eumenesz Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84148
Hogy nem lehet a vesevelőt szeretni? Hát ha már kagylót, polipot, kígyót fogyasztottam,akkor csak nem fogom megvonni magamtól a pacalt, vagy a hagymás vért! Ettől az egészséges táplálkozástól meg a falra tudnék mászni. Gyakorlatilag mindenről kimutatható, hogy egészségtelen, ezért a legjobb ha egyszerűen tudomást sem vesz az ember az élelmiszerek tudományos elemzéséről. Én pl. vegetáriánus vagyok, csak kukoricadarát eszem, disznó közvetítésével! A szalonnát is koleszterinmentesen fogyasztom. Kizárólag a szalonnát eszem meg belőle, a koleszterint otthagyom, akinek hiánya van belőle keresse meg, ingyen az övé lehet.
Előzmény: Levendula68 (84136)
Ficium Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84147

:)

fél off: (mert a Gazprom benne van)

http://reakcio.blog.hu/2009/03/30/az_osszeomlas_video

 

Pikó Lajos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84146

azt hittem, viccelsz...

 

Előzmény: V.4_BlackVoid (84143)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84145

Ezért mondtam, hogy önmagammal is ellentmondásba kerülök, ma ez nem lehet másként.

A hal elvileg borzasztóan egészséges, és bár tudok a nehézfémmel kapcs. problémákról, de még mindig azt hiszem a legegészségesebb fehérjeforrásnak, összehasonlitva pl. a nagyipari állattenyésztésből származó állattal, (pláne, ha azt nézzük, hogy  a halhús eleve ezerszer egészségesebb, mint bármelyik vörös  hús. ) Amellett a tengeri hal, ha nem tenyésztett, legalább normális körümények között él, amig teheti.

Ezzel együtt a tengerek lehalászása óriási gond, ezzek egyetértek. De ez igy is marad, amig ennyi ember van. Nem tudom, mi mentheti meg a tengereket. :-(( Tartok tőle, hogy semmi.

 

 

 

Előzmény: V.4_BlackVoid (84139)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84144

meg nagyon nem is akarok minden reklámot blokkolni. Nem lenne helyes, nekem is vannak reklámbevételeim. (bár igaz, az én képeim nem úszkálnak, meg eröltetik rá magukat orvul a gyanútlan netezőre)

 

Különben beúszó, kúszó-mászó reklámokkal egy olyan oldalt láttam eddig, ami tetszik, stooq.com (lengyel oldal, sok "tőzsdés" használja, rengeteg jó info, grafikonok stb.) Múltkor is nézem az eur-huft, egyszercsak elhúz egy jumbo :) (még jó, hogy nincs hang sem a gépemen, biztos frászt kaptam volna)

Előzmény: V.4_BlackVoid (84138)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84143
http://en.wikipedia.org/wiki/Hosts_file
Előzmény: Pikó Lajos (84141)
GPS Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84142

"szegény tengeri halak a legnagyobb "méregzsákok"


Ahhha, így már értem, hogy miért olyan dühös mindenki a japán szamurájos filmekben.
.
Előzmény: Pikó Lajos (84141)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84141

. (keress rá ha nem tudod hogyan).

 

aranyos vagy :)

 

Halügyben meg totál igazad van, szegény tengeri halak a legnagyobb "méregzsákok". Akkor már tényleg inkább a gyesznyó.

Előzmény: V.4_BlackVoid (84138)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84140

hát ja, de azért javítani lehet a helyzeten. Itt sok búza terem, jórésze megy Gyermelyre, az is itt van a szomszédban. Vagyis nagyjából tudom, hogy mi van a gyermelyi tésztában.

 

Úgyhogy csak gyermelyi tésztát veszek, hiába olcsóbb, esetleg szebben csomagolt a többi. A tarhonyek meg försztklássz, csak hiába járom a környéket, még nem leltem rá a tarhonyaföldekre :). Húst nagyon keveset eszem, néha kapok ajádékba hurka-kolbászt, szalonnát. Beosztom. (töpörtyűről lemaradtam :( - de majd szólnak remélhetőleg...). Az etyeki tejnél is ismerem a teheneket. No, nem személyesen, bár ismerek olyan embert, aki igen. Tényleg.

 

Rízzsel vagyok bajban, messziról jön, s mint tudjuk, messziről jött élelmiszerre sok mindent ráírnak :) 

 

 

Előzmény: Levendula68 (84136)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84139
Hát én nem értelek.

Nem eszel húst, de tengeri halat igen, támogatve evvel a tengerek lehalászását, kiürítését. Nem tetszik a magyar állattartás és inkább a kamionozott külföldit veszed.
És azt tudtad, hogy a tengeri herkentyűkben van a legtöbb szennyező anyag? Az óceánokban köt ki minden, főleg a nehézfémek.

"Gyakorlatilag minden nép konyhája egészségesebb és könnyebb, mint a magyar konyha, ez a mi pechünk. :-((( "

???
Előzmény: Levendula68 (84136)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84138
off
Firefox + Flashblock és a reklámok meg a beúszó undormányok eltűnnek. A képes reklámok maradnak, a zavaróaknál egy jobb klikk és "block images from...". A nagyobb reklám meg audit oldalak (pl. audit.median.hu, ad.adverticum.net) nekem már a routerben le vannak tiltva. Az audit.median.hu rengeteget lassít a netezésen, ajánlom letiltatni. Akinek nincs routere az windows hosts fájlban is le tudja tiltani. (keress rá ha nem tudod hogyan).
Előzmény: Pikó Lajos (84130)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84137
én sem eszem ilyesmiket, de Laci barátom tényleg zseniálisan főz, az ő előadásában azért megkóstolnám. (mikor a receptet leadta, már nem volt belőle :(
Előzmény: Levendula68 (84136)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84136

Köszi a receptet, a leves jónak tűnik, de én előbb halok éhen, mintsem hogy egy velőt 1 m-es körzeten belülre engedjek magamhoz:-))  (A párom hétvégén főzött magának vesevelőt, már a tudattól is rosszul voltam, kinálta vagy 10 embernek, de egyetlenegyet sem sikerült rávennie a kóstolásra. :-)))

 

Ami az 50 km-es ötletet illeti, ez engem teljesen "kettéoszt"jelenleg. Egyik oldalon azt mondom, igen, támogassuk a magyar gazdákat, abszolút egyetértek az alapelvvel. Csakhogy, a mai magyar élelmiszerek nem üti meg azt a szintet, amit én állitok az ehető élelmiszerek számára, értve ez alatt, hogy 1) alig találsz magyar bio terméket, ezért kényszerülök jórészt osztrák és olasz  biotermékeket venni, 2) a magyar termékek nagy része  nagyipari gazdálkodásból származik, az összes mellékkörülménnyel együtt, amit nem vagyok hajlandó támogatni, 3) a piacon árult háztájinál sem tudhatod soha, milyen betiltott szerrel permetezik (szomszédom pl. rendkivül büszkén ajánlotta a feketén beszerezhető, több éve betiltott permetlét), de a nénikék tojásai is sokszor ketreces tartásból származnak, 4) emellett pl. amig nem muszáj, nem akarok lemondani a mediterrán és trópusi alapanyagokról, az olivaolajról, a tengeri herkentyűkről, az aszalt paradicsomról,  a banánról, de a szusiról sem. stb.

Gyakorlatilag minden nép konyhája egészségesebb és könnyebb, mint a magyar konyha, ez a mi pechünk.  :-(((

Előzmény: Pikó Lajos (84127)
GPS Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84135

Há nem tudom, nekem az XP is stabil, megtámadni sem akar senki a biztonsági réseken...lehet hogy csak én egyedül vagyok ilyen szerencsés flótás ?

Pedig én ebből élek, néha hónapokig se kapcsolom ki a gépet - mert nem kell - miközben 6-8 elég kemény alkalmazás fut állandóan.

Ezekszerint meg kell becsüljem a gépemet - pedig csak egy 2,8 gigás p4 - igaz, gyári IBM:-))))
.
Előzmény: Kolmogorov (84133)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84134

OFF

ezt már mondtad egyszer nekem, meg is köszöntem. De ezen a gépen szerkesztem az újságot, a legtöbb anyag vinfos kompatibilisen jön. (a tördelés nem ezen megy, de a fotózás meg a grafika szintén). Nem vagyok hajlandó semmiféle szoftvert telepíteni a pasziánszon kívül, húsz évig csináltam, ELÉG VOLT! Különben is, Peak Oil - egy korszak vége :)

Előzmény: Kolmogorov (84133)
Kolmogorov Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84133
linux + firefox + Adblock Plus

Garantált stabilitás és gyorsaság.
Előzmény: Pikó Lajos (84132)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84132

??????????

gondolom, közben rájöttél. Válaszolni akartam neked, azóta háromszor indítottam újra a gépet, végigkerestem a registryt vírus után, folyamatosan figyeltem az erőforrás-százalékokat és kétszer futtattam scandisket. Minden rendben volt, maradtak az ie biztonsági beállítások, nevezetesen a már említett active-x letiltás. Evvan, egész gyors voltam, hiába, a húsz év rutin :)

Előzmény: Levendula68 (84129)
GPS Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84131

Ha már az állatoknál tartunk:

"Brékíng nyúsz": "Óriásit eshet az ingatlanalapok vagyona".

Húbassza meg - szerintem már ideje volt. Sose fogom megérteni ezt a mondatot:

"Megvettem ezt a telket 12 milláért, az építész azt mondta, hogy ráhúz nekem egy kunyhót egy szük 25-ért - ez eddig 37.
De ha kész lesz, akkor úgy meg fog érni 60-at, mint a sicc"


Mégis mijafaszért érne 60-at egy 37-ből épített kéró? És erre születtek "komoly" befektetési alapok?
Hát úgy kell nekik - bukják el az utolsó fillérig.
.
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84130

off

 

ja, eltűnt a felső banner, meg a jobb felső is :) Hogy ez előbb nem jutott eszembe :) (de ha szólnak, hogy megjavították, visszateszem, tudom, hogy nekik is élni kell valamiből. De a jelenlegi beállításaikkal percenként omlott össze a gépem)

Előzmény: Pikó Lajos (84128)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84129
Ez az irás nagyon tetszett!!! :-))
Előzmény: -hanga- (84124)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!