Keresés

Részletes keresés

-hanga- Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84193
Wulfin, itt:

http://www.hirtv.hu/belfold/?article_hid=264481
Előzmény: wulfin (84186)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84192
Hoppa

Russia backs return to Gold Standard to solve financial crisis
http://www.telegraph.co.uk/finance/financetopics/g20-summit/5072484/Russia-backs-return-to-Gold-Standard-to-solve-financial-crisis.html

"Mr Dvorkevich said it was "logical" that the new currency should include the rouble and the yuan, adding that "we could also think about more effective use of gold in this system". The Gold Standard was the anchor of world finance in the 19th Century but began breaking down during the First World War as governments engaged in unprecedented spending. It collapsed in the 1930s when the British Empire, the US, and France all abandoned their parities. It was revived as part of fixed dollar system until US inflation caused by the Vietnam War and "Great Society" social spending forced President Richard Nixon to close the gold window in 1971.

The world's fiat paper currencies have lacked any external anchor ever since. It is widely argued that the financial excesses and extreme debt leverage of the last quarter century would have been impossible - or less likely - under the discipline of gold. Russia is a major gold producer with large untapped reserves of ore so it has a clear interest in promoting the idea. The Kremlin has already instructed the central bank of gradually raise the gold share of foreign reserves to 10pc. China's government has floated a variant of this idea, suggesting a currency based on 30 commodities along the lines of the "Bancor" proposed by John Maynard Keynes in 1944."

Az oroszok aranyat akarnak az uj tartalekvalutaban, a kinaiak nyersanyag csomagot. Hmmm, hmmmm.
RónaLD Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84188
Off
Te hülyébb vagy mint szegény Gavriel.
On

Taking on the Banking Cabal
Előzmény: GPS (84187)
GPS Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84187

Azt hogy megérdemlem-e - azt egyedül döntötted el...vagy előbb egyeztettél a bajtársaiddal is?

Reméllem van engedélyed a parancsnok-bajtárstól, hogy ide írjál?...mert tudod, különben faszolás lesz. Vasszigor és rend mindenekelőtt - ezt soha ne feledd !!!
.
Előzmény: RónaLD (84185)
wulfin Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84186
lehet latni ezt az adast valahol online? (tv-m ugyebar nincs:)
RónaLD Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84185
Nehéz az élet a zsír-magyarok között egy hozzád hasonló libazsíron nevelkedett világpolgárnak. De ha fejbevernek ne panaszkodj, megérdemled.
Előzmény: GPS (84168)
gyremete Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84183
A székelykáposzta egy Székely Antal nevű vendéglős "találmánya", semmi köze a székelyekhez.
Előzmény: rev251 (84172)
hubab Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84182

Nem volt rossz a műsor, habár Zsolt egy kissé ismételte magát, az indiai példát újra elmondta, amit a multkori adásban is bedobott.

De nem baj, végül is lehet sok néző, aki nem látta a múltkorit.

És a példa ütős, hajmeresztő belegondolni, hogy két olyan ilyen gigászi méretű, atomfegyverrel is rendelkező ország, mint Kína és India, mit fog csinálni végső kétségbeejtő helyzetében, ha nem fog hozzájutni azokhoz a bizonyos erőforrásokhoz.

-hanga- Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84181
Miért kellene mindenben egyetérteniük? Jó volt így. Meglepett, hogy mennyi hasznos infót tudtak besűríteni ebbe a kevés időbe. Zsolt okos, rutinos, nagyon jól és világosan beszél, Balázs bölcs, visszafogott, tudja az ember megszeppent lánya azonnal, hogy az bizony úgy van, ahogy mondja. Vagy én vagyok rutinos hallgatóság, az is lehet:D De hozzám minden eljutott, amit közölni akartak. Igaz, a Peak Oil topik emlőin nevelkedem:)
Előzmény: Ficium (84180)
Ficium Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84180
Jók voltatok! :)
Pár észrevételt, ha megengedtek:
-Ne hangsúlyozzátok, hogy ebben, meg abban nem értetek egyet, mert a nézőnek az jön le hogy, hát még ők se értenek egyet, akkor nem is lesz is semmi gáz.
-Arra a dologra, hogy szakértők szerint 2030-ban is lesz olaj, azt kell hangsúlyozni, hogy azért mert EROEI 1-nél minden olajat lent fogunk hagyni.
-Kicsit, minha visszavett volna arcából a csajszi.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (84173)
GPS Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84179

A pálinkafőzők szerint meg a pálinka az, ami rendkívül egészséges.
Előzmény: Gavriel (84178)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84177
Alig egy picivel jobb a mangalica zsír mint a normál sertészsír. És a mangalica az zsírdisznó, sokkal több a zsírja. Magyarán: semmivel nem jobb mangalicát enni mint másik sertést.
Előzmény: Levendula68 (84149)
GPS Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84176

És ha gőzvasalókkal van teli a fészer...honnan tudhatjuk? Amilyen szarul megy a ruhaiparnak manapság....nem lenne csoda.
Előzmény: Zottjoghurt (84175)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84175

Tavaly 3 disznót szúrtam le, előző évben ötöt.

 

És a laptopokkal mit csináltál?

Előzmény: eumenesz (84150)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84174
Dokumentumfilmet kell csinálni, nem riporteres kérdés-feleletet.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (84173)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84173

Nézd a vidám oldalát.

 

Ők műsort szerettek volna, lett műsor. Mi azt szerettük volna, ha a téma legalább elhangzik adásban: elhangzott. Nem pont úgy, nem pon taz... de ne legyünk telhetetlenek. A nézők döntő többsége nem feltétlenül ezt szeretné ugyan hallani a Zöld Övezetben, de azért annyira nem fogja komolyan venni / megrázni, hogy ma pont ezt hallja.

 

Nem szabad véresen komolyan venni a médiát. Nem arra való.

 

Amikorra majd valóban a tájékozódás miatt fogják nézni az emberek, addigra már rég nem kell nekik elmagyarázni, hogy valami nem oké. Jelenleg úgyse azért nézik, mert meg akarnak tudni valamit, arra ugyanis a televízió nem alkalmas.

Előzmény: Levendula68 (84171)
rev251 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84172
OFF
Szerintem a töltött káposzta sváb étel. És ezért 200éve magyar is (ill. továbbfejlesztettük - egyébként vagy 3 félét ettem én: erdélyi, nyírségi és bácskai ("magyar") módra

Nem tudom, milyen az ősi magyar konyha. Paprika nincs benne, az biztos, meg krumpli sem.
(Talán egyes erdélyi konyhák állnak hozzá a legközelebb, a mics*-et és a csorbát** ide nem értve) a magam részéről a bácskaira szavazok, megszokásból (a magyarnak egy fűszeresebb változata

azt nem tudja valaki, hogy a "székelykáposzta" az milyen (itt is német behatásra gyanakszom, de lehet, hogy csak a bolondított-továbbfejlesztet változatot ettem, azért)

*magyarul. "fűszer nélküli" (gyengén fűszerezett) sült kolbász, mititei (az első t a dzeta betű román változata, alul kis kaccsal, magyarul inkább dz/dzs; most nem tudom idevarázsolni)

**Ez meg leginkább a paprika nélküli gulyásleves szerintem, bár román eredetűnek tartják, ill savanykás is, ezért sem teljesen gulyás

ON
Előzmény: GPS (84168)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84171

Azért ez szomorú, hogy még egy ilyen horderejű témában sem tartják fontosnak a korrekt és teljes körű tájékoztatást azok, akiknek erre lehetőségük van.

 

Gyanitom, azért sem, mert ők maguk sem fogják fel, mennyire súlyos a helyzet - se a szerkesztők, se a riporter.  :-((

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (84170)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84170

Egyetlen dolgot próbáltam: néha inni egy korty vizet stikában. :-)

 

Miért akarnám én elmagyarázni egy tévésnek, hogy hogyan kell tévéműsort csinálni? Tudja magától is... és teljesen igaza is van benne. Pontosan úgy kell tévéműsort csinálni, ahogy csinálták. Agilis módon, pörgősen, nem a válaszra, hanem a következő kérdésre koncentrálva... a tévézés ilyen műfaj. A maga nemében profi volt a stáb, egyetlen hibát sem vétettek.

 

Értelme... hát az szerintem nem volt. De mióta kell, hogy a televíziózásnak értelme legyen?

 

Ők elmondhatják, hogy ilyen műsor is volt, én elmondhatom, hogy ott is jártam, a nagyon szemfüles tévénéző elmondhatja, hogy ilyet is hallott. Korrekt. :-)

Előzmény: Levendula68 (84169)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84169
Nem próbáltad meg nekik elmagyarázni, hogy hogyan lenne értelme az egésznek, hogy mindenki megértse, mekkora a baj?
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (84166)
GPS Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84168

A töltöttkáposztát például 14 (tizennégy!) nemzet mondja kizárólagosan a saját nemzeti eledelének - mindenki más tőle másolta.

De tényleg - mondd te azt el egy zsír-magyarnak (amiből egyre több szokott lenni, amikor fogy a pénz) - szóval mondd te azt egy ilyennek, hogy "a töltöttkáposzta az csseppet sem ősi, magyar eredetű étel".

Fejbe is ver egy ilyenért.
.
Előzmény: rev251 (84158)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84167
megpróbáltam = megpróbáltunk
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (84166)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84166

Asszem ma, de azért nézd meg a tévéműsort. :-)

 

Tényleg nem tudom ezeket. Ott voltam, kérdeztek, megpróbáltam válaszolni... sikerült is meg nem is. 15 kérdés helyett kettőt kellett volna feltenni, és arról 15 perc helyett háromnegyed órát beszélni. Annak több értelme let volna, minimum abból a szempontból, hogy legalább az kiderült volna, hogy mit is gondol az, akit kérdeznek.

 

De teljesen nyilávnvaló, hogy ez nem igazán érdekes kérdés. A fontos az, hogy legyen műsor. Lett.

 

Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Előzmény: Levendula68 (84163)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84165

No rákerestem, a Zöld Övezet egy műsorsorozat, a mai fejezet cime "Utolsó óra?" ,

este lesz 18.28.-kor és 22.30 -kor, remélhetőleg ez az.

 

http://www.hirtv.hu/musorok/?article_hid=173322 

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (84160)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84164

A búza akkor sem él tovább, ha nem aratod le, max megeszi más. :-))  

Amúgy a növényekkel is együttérzek, ha pontosan akarok fogalmazni, pl. totál kiborit, amikor azokat az adatokat olvasom, melyek azt mutatják, milyen mértékben irtja az ember az erdőket. Pedig pusztulnak azok már maguktól is, pl. Kanadában, ahol nem is tudják megfékezni sem a pusztulást.

 

Ezért is örülök minden meg nem valósult újabb beruházásnak, mert beazonositom azt újabb megmenekült fákkal és erdőkkel.

 

Nonszensz, ami ezen a bolygón  folyik, épp ideje volt, hogy ezt valami megállitsa. Persze jobb lett volna, ha ez nem igy történik. :-(((

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (84160)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84163
De ma este lesz, vagy melyik este?
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (84160)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84162
Igen ,bocsánat, helyesen irva az állati fehérjétől. Hús, tej, tejterméktől.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (84159)
rev251 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84161
a külső tulajok versengő ujjacskáiról jut eszembe:
Az ÖMV eladta a MOL részvényeit (kb 20%-os pakett) az oroszoknak - Szurgutnyeftyegaz.

A CIB oldal gazdasági hírei között olvastam, ami kb. a portfolio.hu -nak felel meg

Volt 1-2 éve egy ilyen sejtésem, hogy az oroszok kipróbálják, mennyi erő a magyar fél mögött (ha annyi, amit mond, akkor mehet az üzlte a megbeszéltek szerint, ha nem lenyeljük). ld.: ÖMV ellenséges felvásárlás*

Reménykedem benne, hogy azt szűrték le, hogy olcsóbb velünk üzletelni, mint erőből lenyomni (persze kb. 2 nap lenne, ill. ellenállás esetén 1**, de fenntartani, az mindig nehéz) - meg talán a "track recordunkból" is ez következik (nagy kérdés, hogy így is van-e)


*Ausztria is az oroszok meghosszabbított keze (energetikaszempontból mindenképp), s ott is szocializmusközeli állam volt. Sok ismérv igaz volt rájuk, nem a két szép szemükért maradtak fent a nyugati életszínvonalon - mert világverő termékeik nekik sem nagyon vannak-voltak.
más szempontból meg: egy szép nagy kémközpont (mármint Bécs).
Mert a Milkatehénből, meg a "muskátlisablakú" falusi turizmusból nem hihető, hogy ENNIRE jól lehessen élni.

**akkor elmaradnak az üdvözlő beszédek...
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84160

És ha kenyeret eszel? A búza nem él tovább...

 

 

Azt hiszem az a műsor címe, hogy Zöld Övezet, valamikor este van. Ennél bővebben magam sem tudom, tényleg nincs tévém, halvány gőzöm sincs róla, mikor mi a műsor.

Előzmény: Levendula68 (84156)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.03.30 0 0 84159

A természetgyógyászok (pl. Lucza Béla, akinek a könyvét én is olvastam) a rákosokat azonnal eltiltják mindenféle fehérjétől.

 

 

Ilyeneket inkább ne írj, lécci. Maximum az állati fehérjére gondolhatsz, de akitől MINDEN fehérjét (aminosavat) megvonnak, az rövid úton feldobja a pacskert. Az emberi szervezet nem képes fehérjéket szintetizálni, ha  az azokat alkotó 20 aminosavból 10-et kívülről be nem viszel. (Nem tudjuk felépíteni őket magunktól.)

 

Ha pedig nincs fehérje... hát akkor nuku élet.

Előzmény: Levendula68 (84110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!