Keresés

Részletes keresés

Vadista Szandál Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84296
Engem ez arra emékeztet mikor az USÁban jogászok arra hegyezik ki a hitel vissza nemfizetést, hogy nem is igazi pénzt kaptak a banktól csak hitelpénzt, az meg nem valós, tehát nem fizetünk vissza semmit.

Csak az zavar ebben a logikában, hogy miért nem akkor szólt a delikvens, hogy ez nem igazi pénz amikor elköltötte?

Mindeféle összeesküvés nélkül ahogy látom a helyzetet:

30 éve több értéket akarunk elkölteni mint amit a világ által elismerten előállítunk a különbözetet kölcsönökből fedezzük.

Dől ránk az adósság súlya, az elmúlt 6 évben szpáhigazdálkodással a holnapnak élve az aktív rétegek lerablásával és további hitelfevételekkel halasztottuk a hylezettel való szembesülést. A szpáhigazdálkodás negatív externáliájaként kedvező külgazdasági környezetben is sikerült leültetni a gazdaságot, legyengülten kaptuk be a válságot.

Eljött az ideje a szembesülésnek. Adót már nem lehet érdemben emelni, kiadást kell visszafogni.
Dühösek az emberek mást mondott a TV eddig. A kritikus tömeg valóban gyűlik, szerintem is.



Előzmény: Levendula68 (84276)
H. Zs. Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84295
30-40% körüli. Ilyen rendszerre persze nem tudom, ez egy hagyományos erőmű. Itt minden azon múlik, hogy lehet a hőt kicsatolni a reaktorból.
Előzmény: Törölt nick (84293)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84292
Tekintve hogy hasonló energia elöállításához 600-1000 kg thorium vagy urán kell breederben,nem biztos hogy megéri a biznic a fuzióval
Előzmény: Törölt nick (84289)
H. Zs. Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84291
A 100 kg-hoz: egy 1 GW-os fúziós erőműhöz azt olvastam, hogy 100 kg tríciumot olvastam.

Más. Úgy gondolod, hogy a konverzió (hő -> villamos) lesz 50% hatásfokú?
Előzmény: Törölt nick (84289)
RónaLD Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84290
Ha csendben maradnál, kevésbé járatnád le magad.
Előzmény: kilenctizenegy (84283)
H. Zs. Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84288
Olvastam, elég komoly élmény. Csak nehogy elkapjon minket is valaki, hogy kinyomja a szemünket, mint ott.
Előzmény: Törölt nick (84286)
H. Zs. Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84287
Csak pontosítok, én elírtam először: QUO Vadis... :)

Lítiumtermelés adatai:
http://minerals.usgs.gov/ds/2005/140/#data

Óvatosan, USGS adatok.

URR adatok:

Based on USGS and other sources, ... total reserves of 58 million metric tons of lithium carbonate. This translates into some 11 million metric tons of lithium metal.

http://www.evworld.com/article.cfm?storyid=1182

Előzmény: Kolmogorov (84284)
Kolmogorov Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84285
Peak Lithium?

Mennyi lítium kell ehhez? Mennyit használunk ma? Ha a lítiumot elviszi a fúziós erőmű, akkor mi lesz a lítiumalapú akkumulátortechnológiával?

Valaki tudja a relatív nagyságrendeket?
Előzmény: Törölt nick (84280)
Kolmogorov Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84284
Petrus:
Qui vadis Domine?
Christus:
Péter! Hát te latinul is tudsz???
Előzmény: H. Zs. (84282)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84283
És a lényeget kihagyta Bogár: mindezt a Szíriuszról irányítják sokdimenziós emlőshalak, akik a kilencszer csavarodott fény útján kommunikálnak az eszdészes szabadkőműves kreálmányaikkal.
Előzmény: Levendula68 (84276)
H. Zs. Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84282
Petrus:
Qui vadis Domine?
Christus:
Venio Romam iterum crucifigi.

Ki kell inni azt a keserű poharat....
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (84274)
H. Zs. Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84281
Ebben ki is egyezhetünk. :) Apropó a saját szakma fafej voltáról... amit egyszer beszélgettünk, az a BME Fizikai Intézetében is bejött (a parciális vakság) - voltam ott pénteken.
Előzmény: Törölt nick (84280)
H. Zs. Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84279
Egyszer erről már beszéltünk korábban. :) Én úgy tudom (az ICF-nél biztos vagyok benne) hogy kell bele trícium is. Az ITERnél csak indításkor, később a Li köpeny elnyel fluxust és az állít elő tríciumot.

Elvi gond valóban nincs, de azt is olvastam egy átfogó cikkben, hogy a fluxusok egyelőre századát adják annak, mint ami a valós erőműben lenne. Én némi kétellyel állok hozzá, és szerintem (illetve a szakma egy része szerint, ha jól vettem ki a szavaikból) a technikai nehézségek sem piskóták.
Előzmény: Törölt nick (84278)
GPS Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84277

Ide vezet, ha 1 milliárd dolláros vagyonnal már nem lehet bekerülni a Forbes magazin első 100 oldalára sem - nem hogy az első 100 helyére.

És még a mai napig nyernek napi sokmilliárdokat a tőzsdén - olyan tranzakciókból, amelyeknek a valós értéke a Holdban sincs - a képzett haszonhoz képest.

Mint a klasszikus ingatlanos példa, amire úgy ki vagyok akadva: Telek 12 milla volt - kéró építése, 25, azaz összesen 37 milla.

De ha kész, minimum 60 millát ér. Miért? Honnan képződött vajon a 23 milliós különbség?
És az nem elég, hogy a paraszt ad érte annyit - hanem még a bank is elhiszi hogy annyi az értéke - és ahhoz mérten adja rá a hitelt is.

Na itt van nekktek most ingatlan - dőzsölhettek benne.
.
Előzmény: Levendula68 (84276)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84276

http://www.mno.hu/portal/626456

 

 

"Semmilyen rendőrállam nem védheti meg a népirtással provokáló elitet, ha az évszázad alatt felgyülemlett feszültség, találkozva a jelenlegi helyzet okozta frusztrációval, eléri a kritikus szintet. Mindehhez Bogár László interjúnkban hozzátette: a Bajnai Gordon által is favorizált 600 milliárdos megszorítás csak a kezdet, a globális SZDSZ ügynökhálózata 1 százalékos „erőként” képes diktatúrát üzemeltetni. ... 

 

... azokat a társadalmi csoportokat támadják, amelyek a legkevésbé képesek az ellenállásra, nem tudnak, nem mernek konfrontálódni. A nagy összeütközés, a robbanáspont – ami már nagyon közel van – akkor érkezhet el, ha majd azokat a társadalmi csoportokat éri el a legmélyebb kifosztás, amelyek már a konszolidált középrétegekhez tartoznak. Itt találkozhat a tömeges munkanélküliség a jelentős eladósodottsággal. Amikor több százezer család ilyen helyzetbe kerül, amikor a havi bevétel százezres nagyságrendben csökken, a kiadás meg legalább ennyivel nő, az lehet az igazi gyúanyag, egyfajta detonátor. Összejön a kritikus tömeg, ha ez a katasztrófa tömegesen érint több százezer családot, márpedig ez akár egy éven belül bekövezkezhet. "  

GPS Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84275

Há Nostradamus mester mondott olyat, hogy az ezredforduló környékén lesz egy kis gebasz...de aztán jön a Paradiso.
.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (84274)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84274

Átfogóbb volt a gondolatom mögötte, de épp azért kérdeztem, mert reméltem, hogy ahány ember, annyiféle dologra fog asszociálni. (Ami csak jó, semmiképp sem akartam egyételmű lenni... akkor olyan képet csináltam volna, amiről csak egyetlen dologra lehet asszocálni... pl. egy szélesre tárt puma [Vonnegut nomán].)

 

Én arra gondoltam, hogy van az a mondás, hogy "egy hajóban ülünk". Ez most igaz, a globalizáció egyetlen, hatalmas hajójára. De korábbi történelmi korokban nem volt igaz -- nem ültünk egy hajóban. Az egyik államnak így ment, a másiknak amúgy... ahogy az adottságai diktálták. Kezdetben minden nép a saját kis csónakjában ült, úgy evezett. Aztán ezekből nagyobbacska hajók, majd még nagyobbak lettek, mígnem mára az a hatalmas csónak van, amit globalizált világnak hívunk. Ebben valóban együtt ücsörgünk.

 

Ahogy azonban az erőforrások elkezdenek kevésnek bizonyulni ahhoz, hogy a globalizáció közös hajóján üljünk, ismét kisebb hajókon fogunk menni, és az a nagy kérdés, hogy hova. (Ez a kérdőjel a végén.)

 

Quo vadis, Domine?

 

Előzmény: Fulika (84259)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84273
Én már pár  lépéssel előbbre gondolkodtam.
Előzmény: eumenesz (84270)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84272

Nincs olyan uránkészletünk, amit mi magunk képesek lennénk értelmes módon kitermelni. Lehet, hogy más nemzetek fiainak menni fog... mindenesetre azért adjuk el, mert nem tudunk vele mit kezdeni. Az még csak hagyján, hogy költséghatékonyan nem tudjuk kitermelni, de úgy néz ki, hogy még energianyereséggel sem. Úgy meg nem sok értelme van... bár... a dicsőség is számít. :-)

 

Előzmény: krezidiesel (84252)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84271
Adok majd címet, ha odáig jutok/jutunk, hogy lesz mihez. Nem fogom elsietni, a probléma nem szalad el, és mostanában sok más dolgom (is) van. De a dolognak meg kell lennie, mert több lehetőséget ad a blog, ha tényleg információt szeretne közölni az ember.
Előzmény: -hanga- (84240)
eumenesz Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84270
Ez nem a civilizáció, hanem a haszonelvű kapitalizmus, mely csak rövid távra tervez, és csak privát érdekek alapján képes szervezni a társadalmat. Azzal, hogy egy bank semmit sem tud kezdeni a lefoglalt házzal, a bank valóban nem gazdagszik, de üzen minden adósnak, hogy nincs pardon, és nincsenek törvények, melyek a bank útjába állnának, fizess, vagy repülsz!
Előzmény: Levendula68 (84258)
H. Zs. Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84269
"Csak Hetesihez képest tűnt fel, aki a szokott panelekkel opertált végig. :-))"

Mégis csak ez a sapka dolog járhat a fejedben. Fogd úgy fel, hogy nem neked, hanem az átlagnézőnek szólt.

Valamiért én neked nagyon nem jövök be. Ez nem baj, csak azt nem tudom, mi a bajod velem.
Előzmény: kilenctizenegy (84220)
H. Zs. Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84268
Sőt J. Diamond is ezt írja.... :)
Előzmény: Levendula68 (84256)
H. Zs. Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84267
A szaporítóreaktorok indításához is kell plutónium, és ebből nincs annyira sok. Jelenleg 240 tonnányi. Ez - elvben 80 szaporítóreaktor indítását teszi lehetővé, mert 3 tonna Pu kell a 238-as urán mellé indulásként.

A technológia nem gyors, az csak a neve. 40 évvel a kezdés után már lenne 160 darab ilyen erőmű. Ki lehet számolni.

Azaz 2050-ben van 160 db tenyésztő reaktorunk. Miközben most van 432 hagyományos atomerőmű.... Hát ez nem egykönnyen megoldás.

Fúzió: A fúziós erőművek indítása (ITER), vagy tartós üzeme (ICF) tríciumot igényel, ami természetes állapotban bomlik, és egyelőre csak CANDU reaktorokban állítják elő. 1 GW fúziós telejsítményhez kell 100 kg trícium, miközben a Földön összesen van 26 kg.

Nem azt mondom, hogy kiemeljem: nincs mód erre technikailag, hanem idő nincs rá, mert mindkét esetben valamit föl kéne skálázni (PU, T).
Előzmény: midnight coder (84234)
keresohotmail.com Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84266
Igen elég jól hangzik. De ha a hülye hitelfelvevőt nem akarod saját magától megmenteni (mert nem is lehet, ha a hülyeség konstans marad), akkor a hülye hitelfolyósítót se mentse senki....
Előzmény: egymegegy (84264)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84265
Kellett a faszén puskaporhoz. Még a török korban. Persze nem ez volt az egyedüli, nyilván tüzelőnek is használták meg a területet vissza kellett hódítani a természettől. Ezen lehet sírni is meg nevetni is. De a végén úgyis a természet az erősebb.
Előzmény: egymegegy (84263)
egymegegy Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84264
Azért az furi, hogy ha egy bankkal hónapig "nem tudtak" érintkezésbe lépni. Erre ráférne egy bővebb kifejtés. Mondjuk ha bedőlt a hitel, és a követelést a bak eladta egy végrehajtó cégnek, akkor utána már csakugyan a végrehajtókkal kell tárgyalni. De nem lenne szabad hagyni, hogy eddig fajuljanak a dolgok.
Úgy általában a bedőlt hiteleknél azért szerintem sokszor van önsorsrontó hülyeség is. Ha valaki annyi tartalék nélkül vett fel hitelt, hogy az első árfolyamgyengülés elsöpri, hát akkor az részben maga is felelős. Amúgy még Pesten még Zuglóban is lehet 50e-ért bérelni 2 szobás lakást. Vidéki városban meg a feléért is, stb.
Előzmény: Levendula68 (84251)
egymegegy Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84263
Úgy tudom régen a magyar Alföld is tele volt fákkal. Azt tudja valaki miért irtották ki? és ma nem lenne gazdaságosabb és biobarátabb ismét betelepíteni fával? Legalábbis egy részét.
Előzmény: kilenctizenegy (84254)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84262
ja bocsi, az előbbit krezi hsz.-ra irtam, nem a tiédre. :-))
Előzmény: Levendula68 (84261)
Levendula68 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 84261
én is. :-))
Előzmény: kilenctizenegy (84260)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!