Keresés

Részletes keresés

florg Creative Commons License 2016.03.05 0 0 2551

Na, ez egy jóféle gitár, meg kell venni. A teteje tömör fenyő, a többi meg szép (manouche gitárok rétegeltből vannak, nem sokat számít a teste). Amúgy rózsafa, vagy valami hasonló. A nyak szerintem dió, de lehet, hogy tévedek. Schaller kulcs van rajta.

Előzmény: KRobinho (2550)
KRobinho Creative Commons License 2016.03.04 0 0 2550

Szia! Ha később még meglesz, engem lehet, hogy érdekelne. Érdeklődnék, hogy milyen faanyagokból van, esetleg azt lehet tudni?:)

Előzmény: sabbi (2549)
sabbi Creative Commons License 2016.03.04 0 0 2549

Sziasztok!

 

Eladó lett szeretett gitárom egy Hemü manouche gitár. Ez a 11-számú.

Az eladás oka, másik hangszerre kell a pénz...

Az ára most : 130.000,-

florg Creative Commons License 2016.02.29 0 0 2547

Nem úgy értve indult, hogy nevezett, hanem hogy van egy záró határidő a bekerülő filmeknél. És ugyan az elvben az előző naptári év, de igen kis eséllyel szerepel egy év végi film, nagyon nagy durranás kell legyen, hogy bekerüéljön.

Előzmény: Törölt nick (2546)
florg Creative Commons License 2016.02.29 0 0 2545

Szerintem az SW nem indult, későn jött ki. 

Én nem voltam oda a Mad Max-ért, szeretem, ha van egy filmnek története, technika miatt nem nézek filmet.

Előzmény: Törölt nick (2544)
florg Creative Commons License 2016.02.29 0 0 2543

De máshol nem kapott díjat, ez meg a világon mindenhol. 

Előzmény: Törölt nick (2541)
KRobinho Creative Commons License 2016.02.29 0 0 2540

Egy kis hazai:) 

florg Creative Commons License 2016.02.29 0 0 2539

OFF: papírforma. Ha egy film kábé minden díjat megnyer, amit film megnyerhet, marha fura lett volna, ha nem kapja meg. (Még nem láttam amúgy, de a papa, Jeles András első filmje, a Kis Valentino, zseniális, úgyhogy nem esett messze az alma, sőt.)

Előzmény: Törölt nick (2536)
florg Creative Commons License 2016.02.29 0 0 2538

Azokon, ahol először játszott Selmer gitáron, mindegyiken ilyen van. De atán hamar bejött az ovállyukas. 

Előzmény: Törölt nick (2535)
KRobinho Creative Commons License 2016.02.29 0 0 2537

Én még hasonlóról sem hallottam, de teljesen logikus, nem semmi ötlet, hihetetlen, mik vannak.:)

florg Creative Commons License 2016.02.28 0 0 2534

Nem, ez tök más. Nézd meg a linken. Egy fenyő rezonáns lap van a hátlapon, körbe meg egy doboz (nálam dió az is), a hangnyílás felé egy szűkítővel, a rezonáns meg nyelvként belóg és elöl is van egy terelő. http://www.fretboardjournal.com/blog/catch-day-1932-selmer-maccaferri-modèle-orchestre

Előzmény: Törölt nick (2533)
florg Creative Commons License 2016.02.28 0 0 2532

Azt nem ismerem. 

Előzmény: Törölt nick (2531)
florg Creative Commons License 2016.02.28 0 0 2530

Van benne egy belső doboz. Nem is rezonátornak hívják sokszor, inkább rezobox, vagy hasonló neveken. Ez volt Maccaferri nagy találmánya. Itt láthatod az egyik képen az enyém belsejét: https://hemuguitars.wordpress.com/d-lyukas-2013-tulajdonos-flor-gabor/

Sokkal nehezebb megcsinálni, mint a normál gitárt, és sokkal kétesélyesebb, hogy jól sikerül-e. A mai készítők közül sem sokan vállalják szívesen, meg ritkán is csinálnak. Hemü csinált párat, de már ő is anélkül csinál inkább, mert egyrészt könnyebb megcsinálni, másrészt a modern követelményeknek jobban megfelel a rezobox nélküli hang. 

Nagyon érdekes dolog, fölerősíti a hangot, és kilöki előre, a gitár sokkal hangosabb lesz a hallgatóknak, mint a játékosnak, de ad is egy erős karaktert a hangnak. Aztán nem lett sikeres, az elkészült darabokból anno sokszor ki is szedték, mert pl. levált belül, és zörgött. 

Amúgy csak D lyukasban csinálnak ilyet. 

Előzmény: KRobinho (2529)
KRobinho Creative Commons License 2016.02.28 0 0 2529

Dehogy is, sose lennék képes ilyen csúnyán felültetni valakit. A kész hangszerekre értettem természetesen, és elsősorban a gyáriakra.:) De szerintem így fogom csinálni ahogy írtad, csak adjam végre el a régi cuccaim meg vállaljon a mester.:) Dejó, hogy említed, már rég meg szerettem volna kérdezni, de kiugrott a fejemből, ez mit is takar pontosan, hogy rezonátoros? Valamelyik D lyukas gityónál olvastam, oda volt írva, de nem értettem, én mindig úgy tudtam, hogy magát ezt a fajta gitárt hívják rezonátorosnak:

 

Előzmény: florg (2527)
florg Creative Commons License 2016.02.27 0 1 2528

Amúgy gypsy-t bármin lehet játszani, csak a legjobb valami Maccaferrin. Ha megnézed, a régi Rosenberg felvételeken még Ovation is van náluk. Másoknál meg minden, egy csomó archtop stb. Mert a játékot a játékstílus határozza meg, viszont a jellegzetes orros gitárhang csak a tipikus gitárokból jön ki (meg az én Wedelimből ki lehet hozni bizonyos pickup-állásnál, de az is csak majdnem olyan, nem tökéletes természetesen, hiszen azért csak archtop az is).

Előzmény: KRobinho (2526)
florg Creative Commons License 2016.02.27 0 1 2527

Hát, akkor ne csináltass gitárt, ha csak úgy veszed meg, hogy ha ki tudod próbálni. A csináltatott gitárnál azért az nem illik, hogy nem veszed meg, ha nem tetszik. Vagyis elképzelhető, hogy van olyan mester, akivel lehet olyan egyezséget kötni, hogy kifizeted az anyagárat előre, aztán, ha nem tetszik, nem veszed meg (bár még nem hallottam ilyet, de bármi lehet), de azért, ha van ilyen lehetőség, ott is alapból buksz legalább 50000-et, ha nem drága anyagokból van a hangszer, és csak Schaller kulcs van rajta.

Én biztosan csináltatnék egy hangszert az elképzeléseim szerint, aztán ha jó, örülök, ha nem jó, eladom, és veszek másikat. Én pont így kezdtem, csak gyári hangszerekkel, és aztán kedvem volt kipróbálni egy rezonátorost, amit a kezemre gyártanak, és végig tudom kísérni a munkafolyamatot (legalább szóban), ehhez Hemü volt a legjobb választás (közelség, pénztárca stb. szempontból). És mivel bevált a hangszer, azon játszom. Ha nem vált volna be, már másik gitárom lenne. 

Előzmény: KRobinho (2526)
KRobinho Creative Commons License 2016.02.27 0 0 2526

vagyis rosszul fogalmaztam, szóval nyilván nem a gypsy hang miatt csábulnék el.:) persze lehetne játszani manouchet is rajta, de csak azért írtam, mert tényleg csábítóan szép, de nem fenyeget ez a veszély, van már egy jó archtopom.:)

 

Amúgy teljesen igazad van, majd idővel adja magát, de a lényeg, nem nagyon merek ill. szerintem nem is fogok semmit venni anélkül, hogy kipróbálnám, aztán majd meglátjuk, először is vigyék el a kihasználatlan hangszereim.

Előzmény: KRobinho (2525)
KRobinho Creative Commons License 2016.02.27 0 0 2525

nyilván nem gypsy-re használnám.:)

Előzmény: florg (2524)
florg Creative Commons License 2016.02.27 0 0 2524

Gypsy hang nem fog másból kijönni. 

Meg kell egyet venni, játszani rajta, és akkor az idők során kiderül, hogy mit keresel. Nekem is volt már eddig a 12 év alatt 4, és volt még  a kezemben vagy 20 féle. 

Előzmény: KRobinho (2523)
KRobinho Creative Commons License 2016.02.27 0 0 2523

Nagyon jó, hogy van ez a topik, legalább is nekem rengeteg mindenben segített-segítettetek!:)

 

Oh, értem köszi! Ránéztem amik fent vannak djangobookson most a legnagyobbak Favinok 16 1/2", utána Busatok 16 1/4", de rengeteg köztes méret van, kisebb-nagyobb-közepes és akkor ugye ehhez mindenféle menzúra, nyakvastagság stb.. rájöttem tényleg igazából akármelyik jó lehet ha az arányok jól elvannak találva, na meg persze ha a gitár jól meg van csinálva. Sajnos be kell látnom lehetetlen megmondani így képekről meg puszta adatokból melyik hogy fog szólni, muszáj lenne kipróbálni. Így vakon nemigen fogok merni hangszert venni. A legnagyobb félelmem a megfizethető kínálatból, főleg az új hangszerek között, hogy nincs a hangnak húsa, nincsenek rostok és szörnyen csörömpölni vagy cincogni fog.

 

Gyönyörűszép darab, igazából még hasonlót se láttam. D Angeliconak ugrott be, hogy valamelyik modelljének mintha hasonlítana a teste, de ha jobban megnézem egészen más az is. Még a végén majd gypsy gitár helyett rárepülök erre a szépségre.:)

Előzmény: florg (2522)
florg Creative Commons License 2016.02.26 0 0 2522

Köszönöm. van még egy pár azért, de nem sok. Viszont mi kezdtük. Az előző énekes szólógitárosunk nyitotta ezt a topikot.

 

Igen, elég elszánt gyűjtő, és ha megteheti, elmegy ide-oda gitárért (nem oylan nagy költség amúgy egy fapados, pláne a gitár árához képest, és még Párizst is megnézte). A Favino azt hiszem, Amerikából van neki, a djangobookson vette. 

 

A Busato nagyobb testű, és inkább fazont jelöl már, mint gyártót. De szerintem Favinonak is van nagyobb testű hangszere, de amiket én láttam, fogtam, normál méretűek voltak. 

 

Amit árulok, az egy komoly darab, ha nem kéne a pénz,  meg is tartanám. Wedeli Kohlernek készült, sajnos elszalasztottam, hogy írjak neki, meghalt 2011-ben, pedig meg akartam kérdezni a gitár sztorijáról. Az öreg Sandnernek, aki készítette, írtam, de nem válaszolt sajnos, biztos nem foglalkozik ilyesmivel, nyolcvan fölött (lehet, hogy nem is tudja a történetét, legyártotta, elvitték, aztán kezdett egy újat). Az az érdekes, hogy az újabb gitárjainál ez sokkal szebb, anyagában és kidolgozásában is. Egy német gyűjtő azt mondta, hogy nem normál archtop (más a forma, az f lyuk stb.), hanem gypsy archtopnak nevezte. Na, és ez aztán bazi nagy testű gitár. 

Előzmény: KRobinho (2521)
KRobinho Creative Commons License 2016.02.25 0 0 2521

Nagyon klassz zenekarod van!:) Más ilyen Django jellegű zenekarokat nem is nagyon találtam itthon.:(

 

Nagyon szép hangszer, nem semmi a barátod akkor fogta magát és tényleg leugrott Charles-hoz!:D Köszi az infókat! Amúgy melyik a testesebb a nagy nevek közül a Busato vagy a Favino? Meg néztem van köztük olyan is, hogy Grand model, a nevéből gondolom azokat jó nagyra csinálják.

 

Egyébként néztem gs-en azt a jazzgitárt amit árulsz(nem rég esett le, hogy Te árulod), piszok szép az a testforma. 

Előzmény: florg (2520)
florg Creative Commons License 2016.02.25 0 1 2520

Ami kvintett videónk fönn van (pl. ez: https://www.youtube.com/watch?v=N84jSoVUcq4, azon nálam egy Aylward van, ami eredetileg Colin Cosimini gitárja volt: http://stageshop.hu/2004-rob-aylward-custom-brazilian-gypsy-jazz-gitar-p-3406.html?currency=USD

Ezért a gitárért kiment egy barátom Charles-hoz, megnézte, tetszett, hazahozta. Aóta sajnos eladta, de van neki egy Favino-ja is, és nem kellett neki kettő ovállyukas.
Favino-ból a Jacques a drágább, ő az apa, és állítólag az ő gitárjai jobbak. 

Előzmény: florg (2518)
KRobinho Creative Commons License 2016.02.25 0 0 2519

Hát igen körül-belül:D

Előzmény: florg (2518)
florg Creative Commons License 2016.02.25 0 0 2518

Párizs, fapados, Carles-hoz bemész, aztán hajrá. http://www.rfcharle.com

Előzmény: KRobinho (2517)
KRobinho Creative Commons License 2016.02.25 0 0 2517

Mondjuk nem lenne rossz ha lemehetnék a sarki hangszerboltba kipróbálni egy két Busatot egy Selmert meg három Favinot. De amíg ez nincs, marad a youtube.:D

KRobinho Creative Commons License 2016.02.25 0 0 2516

Ja, ne értsetek félre csak ismerkedem a különböző gitárokkal.:) Meg próbálok minél több fajta gitárt hozzáértő kezekben meghallgatni, hogy halljam melyikre mi a rá jellemző melyik hogy szól satöbbi.:D (amúgy nagyon gitármániás vagyok) szerintem pont, hogy nagyon fontos, hogy amiket hallgatok ilyen kaliberű gitárosok kezében legyen, oké, hogy bármin jól szólnak, de olyan a játékuk, hogy szinte hallatszik hogy hogy van a kezében lévő hangszer megcsinálva, illetve pont, hogy ők maximálisan ki tudják hozni az adott gitár varázsát. Szóval ez lenne egy Busato.:) 

 

Hűha, hogyhogy csak most találtam meg ezt az oldalt, http://www.djangobooks.com/favinoarchive/busatos.htm

Meg ahogy nézem Favinok is vannak, illetve ahogy nézem van 2 féle Jean-Pierre Favino meg Jacques Favino.

 

Erre a Djangos filmre nagyon kíváncsi leszek, ha kicsit hunyorítunk fog rá szerintem hasonlítani:D Csodálkozom, hogy még nem készült film az életéről. Legalább is én nem tudok róla.

 

 

florg Creative Commons License 2016.02.25 0 0 2514

Hát, izé... Ügyesen kell játszania, hogy elfelejtsem, hogy tök máshogy néz ki. 

Előzmény: Törölt nick (2511)
florg Creative Commons License 2016.02.25 0 0 2513

Ez nagy csapda ám, meghallgatni Fapy-t, hogy, na, ilyen gitár kell. Mert oké, hogy az biztos egy baromi jó gitár, de egy baromi jó Fapy Lafertinnél van, akinél egy Saga is valószínűleg kb. ugyanígy szól.

Előzmény: KRobinho (2510)
KRobinho Creative Commons License 2016.02.24 0 0 2510

Tényleg nagyon szép amit linkeltél, meg ég- és föld az ebayeshez képest, valszeg tényleg nem sok köze van a kettőnek egymáshoz.:) Ezt a szétszedhetőt is persze szívesen megnézem majd, érdekesen hangzik.:) bár az elképzelésnek kb pont a szöges ellentéte lehet, de biztos nagyot szól.:)

 

Találtam egyet ami tényleg visz mindent amit eddig így youtube-on hallottam, ez melyik fajta gityó?

 

Előzmény: florg (2509)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!