Keresés

Részletes keresés

staiger Creative Commons License 2016.08.05 -1 0 8381

én meg hasznalom a parlagfű mag olajat.  tavasztól augusztusig az átlagos allergiát szinte nullára teszi. amikor jön a parlagfű szezon  ott már nálam kevés  szokott lenni. és más erősítő szereket is igénybe veszek hogy ne kelljen gyogyszerhez nyulni. tehát nem vagyok tünetmentes ekkor már semmilyen csodaszerrel. viszont korábban már tavasztól gyógyszerre szorultam. van igazság a gyógyhatásaban. és remélem évről évre erősebb lesz a szervezetem mivel nem nyúlok gyogyszerhez 

ötfelezős Creative Commons License 2016.07.08 0 0 8380

Engem nem érdekelnek a fordítási hibák. :) Én az amerikai forrásokat olvasom, és abban van írva, hogy az Ambrosia artemisifolia-t használták az általam felsorolt célokra.

 

Te meg ne feltételezz, olvass.

Előzmény: BondiB (8378)
Szabó Emil Creative Commons License 2016.06.29 0 0 8379

Sziasztok! Ajánlom figyelmetekbe az alábbi linket!

Allergiás vagyok és nagyon irritál a sok gazos köztér, vagy elhanyagolt telek.

 

Az alábbi linken bejelenthetitek: http://hulladekvadasz.hu/2016/06/29/allergia-parlagfu-allitsuk-meg-a-pollent/

BondiB Creative Commons License 2016.06.28 -1 1 8378

A parlagfű és az egynyári üröm az nem azonos! Fordítási hiba miatt hiszik azt, hogy a parlagfű a csodaszer.

Előzmény: ötfelezős (8377)
ötfelezős Creative Commons License 2016.06.27 -2 0 8377

Az a baj, hogy manapság mindenki ostoba. :D Például a cikk írója hatalmasat téved, mikor azt írja, hogy a parlagfüvet az amerikai indiánok nem használták gyógynövényként, teának, stb.

lildiko Creative Commons License 2016.06.27 0 0 8376

Úgy tűnik, nem olvastad el a cikket, csak a beharangozót. Épp hogy a veszélyekre hívja fel a figyelmet a cikk, egyáltalán nem bolondság.

Előzmény: BondiB (8375)
BondiB Creative Commons License 2016.06.26 -1 0 8375

Nem lenne jó, ha sokan komolyan vennék ezt a baromságot, mert páran még bele is halhatnak, ha allergiásak rá!!! Inkább ezt olvasd el te is:

 

 "...ez egy sajnálatos félrefordítás következménye lehet.

A gyógynövény hivatalos neve Artemisia annua, magyarul Egynyári üröm, angol nevén Sweet Wormwood: ebből lett szó szerinti fordítással az édes üröm. Hogyan lett az édes ürömből parlagfű? "Jobb esetben itt is az önkényes "szakértői" fordítás a ludas, rosszabb esetben a szándékos félrevezetés. A parlagfű amerikai-angol neve American Wormwood (Ambrosia artemisiifolia), ami magyar fordításban Amerikai üröm, innen már csak egy kisebb ugrás és az ürömből parlagfű lett" - olvasható a gyógynövényes szájton.

Az egynyári ürömmel valóban folynak klinikai kutatások. Az újkori gyógyításban a belőle készült artemiszinin nevű gyógyszer bevált malária ellen, és újabban a rák gyógyításában bizonyult ígéretesnek, mivel ugyanez a hatóanyag hatékonyan pusztítja a rákos sejteket. A kutatás 2000-ben indult a Washingtoni Egyetemen, az eredményekről 2008-ban jelentek meg az első híradások, viszont ez a kutatás még folyamatban van, tényleges betegeken végzett vizsgálatok még nem történtek, ezért korai lenne kijelenteni, hogy az Egynyári üröm daganatellenes hatású."

Előzmény: lildiko (8374)
lildiko Creative Commons License 2016.06.23 0 0 8374

Kiirtjuk az istenek eledelét?!

Hamarosan beköszönt az idei parlagfűzezon, és azzal a pokol másfél millió allergiás magyar számára. Hát még ha tudnák, hogy sokan a parlagfüvet nem irtják, hanem direkt termesztik, és mindent gyógyító csodaszerként hirdetik és árulják! Tovább »

forrás: Index.hu

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.27 0 0 8373

 

Sziasztok! 

 

Megmaradt nálam 2 db FOSTER NEXThaler 100 mikrogramm/6mikrogramm/adag inhalációs por, mivel az egyik mellékhatása kijött rajtam, és nem bírtam tovább szedni. 2016/09 a lejárata, bontatlan csomagolásúak a dobozok. Akink ezt kell egyébként is szednie annak odaadnám!

 

 

Írj emailt, ha érdekel: regiii1993@gmail.com

Gyöngyi09 Creative Commons License 2016.01.15 -1 0 8372

Kedves fórumozók!

 

Allergiára, poratkára illetve asztmára ajánlanék Nektek valamit amit nézzetek meg!

A www.gyongy-harmony.huoldalán a termékek menüpont alatt a VIVENSO-t keressétek!

Egy pár perces videó amely szemlélteti a működési elvét!

 

Ha bármilyen kérdés merül fel szívesen válaszolok!:-)

 

Szép napot!

Gyöngyi

Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2015.10.13 0 1 8371

A parlagfű pollen szezonnak vége. A talaj menti fagyokat nem bírja a parlagfű.

 

Jelenlegi állapot:

http://www.oki.wesper.hu/files/jelentesek/aktualis.pdf

"A lehűlés és a csapadékos idő hatására országszerte minimálisra csökkent a pollenkoncentráció, így a héten a parlagfű, illetve a többi nyáron jellemző allergén növény (pázsitfüvek, útifű, üröm, csalánfélék, libatopfélék, kenderfélék) virágporából már csak egy-egy szem fordulhat elő a levegőben. A kültéri allergén gombák spóraszáma azonban továbbra is elérheti a magas-nagyon magas szintet."

Előzmény: Summer-W124 (8370)
Summer-W124 Creative Commons License 2015.10.13 -1 0 8370

Igen mostanság megint kezdenek erősödni a pollenek, bár az időjárás jelenleg nekünk kedvez.

Én több mint 10évig szenvedtem az allergiától és kezdeti asztmám is volt.

Sokféle technikát kipróbáltam, de mind eredménytelennek bizonyult az elmúlt években.

 

Szerencsére rátaláltam egy magyar feltaláló sóinhalátorára, amely segített rajtam.

Én a Mini Szanatórium sóinhalátor segítségével keveredtem ki az allergiából teljesen, viszonylag rövid idő alatt.

A kezdeti asztmám is elmúlt, úgyhogy nagyon hálás vagyok a készítményért.
Ez egy Géniusz díjas magyar találmány. Csak ajánlani tudom másoknak is!

 

A weboldalukon minden hasznos és érdekes információ megtalálható a hatékony Mini Szanatórium sóinhalátorról:

www.miniszanatorium.hu

z03 Creative Commons License 2015.09.24 0 0 8369

Én is inkább az érzem, mintha most lenne a legerősebb.

Előzmény: kchris12 (8367)
freyya Creative Commons License 2015.09.24 0 0 8368

Szerintem a jelentés azért nem pontos. Lehet, hogy az adott településen épp annyi pollen van, de attól még ott, ahol te laksz, simán virágozhat ezerrel épp valahol a közelben. 

Előzmény: kchris12 (8367)
kchris12 Creative Commons License 2015.09.24 0 0 8367

Szerintem itt valami turpisság lesz mert nekem hétfőn elég vacak volt, kedden jobb de szerdán megint elég vacak volt a közérzetem, vagy valami olyat kajáltam be, de nemcsak én voltam rosszul... Ez az egy kereszt a jelentésen nem szabadott volna produkáljon semmilyen tünetet. De jön az eső, az már erre az évre szerintem megoldja a dolgot, már azért csak szeptember vége van...

Előzmény: Ipari-antidepresszió (8366)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2015.09.23 0 0 8366

Úgy látszik nem jött be az előrejelzés. A legújabb jelentés szerint Pesten vasárnap óta gyenge a pollenszennyezettség.

Előzmény: kchris12 (8361)
z03 Creative Commons License 2015.09.23 0 0 8365

Igazából senki sem tudja mitől van, de mintha valami fordított összefüggés lenne a rák és az allergia között.

http://healthland.time.com/2011/07/12/the-curious-link-between-allergies-and-cancer/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19143335

 

Előzmény: freyya (8364)
freyya Creative Commons License 2015.09.22 0 1 8364

Ti tudjátok, hogy mitől lesz valaki allergiás? Keresgettem cikkeket a témában, de mindenhol csak mindenféle maszlag van lelkiállapotról meg modern életmódról, sehol egy egyértelmű levezetés, hogy pontosan minek a hatására mi változik meg a szervezetben, amiért egyszer csak ártalmatlan dolgokra elkezd hevesen reagálni. Van valahol valami erről?

Amúgy én is újra elkezdtem ma fújni az orrom. A hétvégén semmi bajom nem volt. 

Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2015.09.22 0 0 8363
Előzmény: Ipari-antidepresszió (8362)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2015.09.22 0 0 8362

Ez van sajnos, a mérések alapján alacsony volt hétvégén a pollenkoncentráció, de a héten meg magas lesz.

 

 

 

 

Előzmény: kchris12 (8361)
kchris12 Creative Commons License 2015.09.22 0 0 8361

Nektek milyen most? Szombat-vasárnap tök jó volt, most hétfőn meg sokkal rosszabb.. most kicsit jobb kedden. Szeptember vége van már... Jó lenne ha már vége lenne lassan ennek az egésznek...

freyya Creative Commons License 2015.09.18 0 0 8360

Köszi szépen, ez megnyugtató. :)

Előzmény: Ipari-antidepresszió (8359)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2015.09.18 0 0 8359

Nekem az a tapasztalatom, hogy akkor is hat, ha utána pár perccel tüsszögök.

Előzmény: freyya (8358)
freyya Creative Commons License 2015.09.18 0 0 8358

Kortikoszteroidos spray, doki írta fel. Mometazone a hatóanyaga. Vénynélküli orrsprayket sosem mertem használni, mert állítólag pár nap alatt úgy hozzá lehet szokni, hogy utána örökre náthás maradsz. Tegnap óta használom, ma már ezerszer jobb, csak most reggel amint befújtam, nemsokára orrot kellett fújnom, és elbizonytalanodtam, hogy így hatni fog-e egyáltalán. 

Előzmény: Ipari-antidepresszió (8357)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2015.09.18 0 0 8357

Szerintem erre a kérdésre nem lehet válaszolni anélkül, hogy ne tudnánk az orrspray hatóanyagát. Én azt tudom, hogy a kortikoszteroidos sparayk 1-2 nap alatt akármilyen orrdugulás, orrfolyásból kihoznak. A vény nélkül szerek meg nekem teljesen hatástalanok, sőt, inkább csak rontanak a helyzeten.

Előzmény: freyya (8356)
freyya Creative Commons License 2015.09.18 0 0 8356

Az orrspray mennyi idő alatt szívódik fel? Ha használat után pár perccel már fújni kell az orrom, akkor marad bent belőle egyáltalán valami?

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.08 0 1 8355

ha valaki nem ismerné:

 

https://pbr.nebih.gov.hu/pbr/Content/User/Login.aspx

 

Parlagfű Bejelentő Rendszer

 

http://portal.nebih.gov.hu/-/elindult-a-parlagfu-bejelento-rendszer

 

Július 1-től egészen a szezon végéig üzemel a Parlagfű Bejelentő Rendszer, amellyel interneten keresztül bárki megteheti az általa észlelt parlagfüves terület bejelentését. A bejelentések közvetlenül az ellenőrzésre jogosult illetékes hatóságokhoz jutnak el. Amennyiben a bejelentő igényt tart rá, az általa megadott elérhetőségén (e-mail-en, sms-ben) a bejelentésével kapcsolatban tájékoztatást is kap.

kotkoda52 Creative Commons License 2015.09.08 0 0 8354

Úgy legyen, bár felénk azért még 10 fok felett van éjszaka. De most második napja szinte teljesen megszűntek a tüneteim :)

Előzmény: kchris12 (8353)
kchris12 Creative Commons License 2015.09.07 0 0 8353

szerintem azt teszed, a héten már éjszakánként lemegy a hőmérséklet 3-6 fokra is ami nagyon remélem már csökkenti a parlagfű aktivitását...

Előzmény: kotkoda52 (8350)
staiger Creative Commons License 2015.09.05 -1 0 8352

hát szolnokon már egy hete magas . na szóval én olyan emberke vagyok aki már tavasztól gyógyszerre szorult. elkeztdem fogyasztani a parlagfűmag olajat és lekvárt a tüneteim megszüntek szinte teljesen mivel ez másfajta allergiát is stimulál. Ezidáig ugyanis amikor már a magas zónába lépett a parlagfű koncentrációja akkor már kezdtek ismét tüneteim lenni . oly annyira hogy a gyógyszer bevételét is kilátásba helyeztem. Ezt nem tettem meg hanem ismét csodaszerek felkutatásába kezdtem a neten. igen sokmindent kipróbáltam és ismerem azt a jelenséget is hogy ami egyik évbe segített az a másik évbe már nem . Ez nem tudom miért van. Tavaj pl a bükki füvesember teáival vészeltem át gyógyszer nélkül a szezont , de az idén  már nem jött be hiába ittam már tavasszal tüneteim voltak . szóval a méhpempő után mivel idén ez se jött be most a parlagfűmag olaj mellé elkezdtem két fajta vitamint szedni 3 napja (tehát eső még kanyarba nem volt). q10(vitamin bottle) és liposzomás c vitamin (dr chen ). mindkettőt a dm ben vettem. ezelőtt ezeket még nem próbáltam ezért esett a váalsztás rájuk. utána lehet olvasni a liposzomás vitamin nem azonos a hagyományos c vitaminnal vagyis felszívódási képességében különbözik és a dr chen vitaminban más hókuszpókok is vannak pl szőlőmag. már aznap jobban lettem kb visszavitt arra szintre amikor mék közepes volt a szórás és kevés tünetem volt. biztosan kimerem jelenteni hogy valamelyik segített de nem tudom melyik vagy liposzómás vagy q10 nem is érdekel mindkettőt kitartom amíg nem csökken a szórás ez még kb 2 hét. a parlagfű készítmények hatása számomra vitathatatlan eddig ez volt a legjobb természetes készítmény de a csúcson már kevés nekem ez is most lett tapasztalat. a vitamin kúra elmélyítésén még gondolkozom szezon után is. pl megtudtam hogy a liposzómás vitamint nagy mennyiségbe elő lehet otthon is állítani kb 15 000 ft befektetéssel ez csak az induló kültség utána már olcsóbbá válik mint a bolti 2500 ft os verzió. ennek még utána olvasok a neten videóval és leirással is fent van nagyon könnyű dolog. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!