Keresés

Részletes keresés

V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.04.03 0 0 84487
Hát valamit ezek nagyon elnéznek, mert a termelés csaknem 5%-ot esett 2008 elejéhez képest. (86-ról 82 mbpd-re). Ennek ellenére nőnek a készletek az egész OECD-ben, Kína meg táraz.

Ez alapján tavalyhoz képest jelenleg több mint 5%-os visszaesés van.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (84476)
Cose Creative Commons License 2009.04.03 0 0 84486
Bocsánat, hogy belekotyogok, de az említett illető 2009.3-at mond elméletében (ami elmélet !!), ez pedig április 19-et jelent. Nem márciusat.

Ez szerintem közel sem jelenti azt, hogy AZON a napon bármi lesz. Csupán egy megközelítő időpontja a szerző szerinti bizalmi csúcspontnak. (Priceton Economic Confidence Model) A bizalom csúcsa vagy mélypontja szerinte sem köthető naphoz. Nem is mond ilyet sehol.

Az hogy korábban a ciklusok bizalmi csúcsán vagy mélyén éppen történt valami kiemelkedő dolog (tőzsdén, stb.) az inkább tekinthető szvsz véletlen egybeesésnek.

Tehát HA van valami az elméletben, akkor sem köthető konkrét naphoz. HA van valami. Nem tudom van-e... :)
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (84452)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.04.03 0 0 84483

ménemalszolmá?

 

(én már elindultam, csak ugye, a függés :(

Előzmény: Törölt nick (84482)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.04.03 0 0 84481

bocsánat, pontosítok:

 

egy zsenit leginkább csak egy másik zseni képes megérteni...

Előzmény: Pikó Lajos (84480)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.04.03 0 0 84480

théta nem beszél zöldségeket (általában :))

Zseniálisakat ír, de egy leginkább csak egy másik zseni képes megérteni :)

 

Látja a jövőt (néha)

 

Ha nem érted, ne válaszolj neki. (nekem se)

Előzmény: eumenesz (84459)
Kolmogorov Creative Commons License 2009.04.02 0 0 84479
Azt hiszem, te írtad még régebben, hogy ha lesz is nagy áremelkedés idén, sokan nem fogják elhinni, hogy "valós", és bíznak majd abban, hogy visszaesik az olajár. Mi kell ahhoz, hogy tényleg visszaessen mondjuk 2010-ben? Mi lesz a baj, ha ez megtörténik? Vagy pedig ha nem esik vissza, mikor kezdenek rájönni az emberek, hogy nem is fog visszaesni? Mit fog okozni?

Tudom, nehezeket kérdezek. Inkább csak hangosan elmélkedem...
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (84476)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.04.02 0 0 84478

Az nagyon optimista. 2011-2012 lesz belőle.

 

Én is ilyesmiről beszélek, a fenti dátumot nevezve meg 2007 eleje óta. Semmi okát nem látom egyelőre, hogy változtassak rajta. Ahogy ez kinéz, a mértéke még nagyobb lesz, mint hittem. Nagyon komoly iberuházások maradnak el, 7-8 mbpd olajnyi megaprojekt-hiányunk van 2012 végéig. Az nagyon-nagyon sok.

Előzmény: JAMIE21 (84477)
JAMIE21 Creative Commons License 2009.04.02 0 0 84477
Igen,ilyesmiről beszélt Nobuo Tanaka,az elmaradt beruházások miatt 2013-ra várja a következő olajkrízist.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (84474)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.04.02 0 0 84476

Ezt viszateszem ide, hátha véget ért mára a valfil óra.

 

-------------------------------------------------------

 

Összesen másfél százalék (1.5%) keresletcsökkenést várnak idénre olajfronton. Most nem azért mondom, de ez nem valami sok, ahhoz képest, hogy mekkora válság van... mondhatni semmi. Én 3%-ot gondoltam, és ezzel nagyon visszafogottan nyilatkoztam, mert a várakozások többsége 5% fölött volt, sőt, 10% környékén, még afelett is láttam várakozásokat. Itt a topikban is 5 mbpd csökkenésről beszéltetek... harmadannyi sem lesz, ahogy ez kinéz.

 

Ez nem sok jót jelent a következő évekre, tekintettel az elmaradt befektetések volumenére.

 

 

--------------------------

 

 

World oil demand this year will average 84.4 million barrels a day, Tanaka said, repeating a forecast from the IEA’s last monthly oil market report on March 13. The International Monetary Fund and the Organization for Economic Cooperation and Development are revising down their world growth forecasts, he said. The next IEA report is due April 10.

 

The decrease in demand projected for this year is the steepest decline since the 1970s, Tanaka said. The latest IEA report shows a 1.5 percent decline. “It is quite obvious that this economic downturn is one of the worst in 100 years,” he added. A “huge investment” is needed in the oil industry to maintain adequate supply for future years, when oil consumption will be rising again, he told the conference.

 

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601207&sid=aoX49J3dkqQU&refer=energy

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Még egy megjegyzés: ha tényleg csak 1.5 mbpd lesz a csökkenés tavalyhoz képest, akkor hamarosan apadni kezdenek a stratégiai készletek, mert az OPEC-csökkentés elérte azt a mértéket, ami ehhez kell.

 

Tavaszra olajár-emelkedést vártam, eddig bejött: 50%-os emelkedés volt kevesebb mint 2 hónap alatt. További emelkedésre számítok a közeljövőben.

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (84451)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.04.02 0 0 84475

Konkrét forrás itt, több mint egy éve mondom (inkább másfél éve), hogy probléma lesz az orosz gázszállítással. Egy évvel ezelőtt ez még nagy mértékben hihetetlennek tűnt a topik olvasóközönsége számára.

 

Pedig vannak ennél durvább ábráim is.

 

 

Előzmény: JAMIE21 (84473)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.04.02 0 0 84474

Igaz is meg nem is.

 

A föld méhében akad még  gáz Oroszország európai (minket érintő) részén (is), csakhogy nagyon komoly infrastrukturális fejlesztések kellettek volna (és kellenének), amelyek elmaradtak, mert:

 

a) nem kezdték el időben

b) mostanában a piac elkezdte büntetni az új beruházásokat (mert csökkentik a cég éves/negyedéves profitját)

 

 

Tehát végső soron lenne még (egy kicsivel) több gz (egy darabig), de a gyakorlata az, hogy nem lehet elég gyorsan kitermelni és elszállítani -- azaz praktikusan tényleg nincs több.

Előzmény: JAMIE21 (84471)
JAMIE21 Creative Commons License 2009.04.02 0 0 84473
Najó,de amíg nem tudom konkrét forrásokkal megtámogatni a mondókámat,addig csak elmélet...:))
Előzmény: Pikó Lajos (84472)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.04.02 0 0 84472

itt olvashattad :)

Nincs ebben semmi összeesküvés. Többen, több oldalról levezettük, hogy azért nincs gáz, mert NINCS ELÉG GÁZ.

Előzmény: JAMIE21 (84471)
JAMIE21 Creative Commons License 2009.04.02 0 0 84471
Ehhez csak összeesküvéselméletet tudok fűzni:valahol olvastam,hogy fogyóban az orosz gáz,ezért volt-van a gázvita is az ukránokkal,nem másért.
Előzmény: Kolmogorov (84470)
Kolmogorov Creative Commons License 2009.04.02 0 0 84470
Ilyen nagy lenne a keresletcsökkenés? Arról nem ír, hogy az exportjuk és a saját felhasználásuk hogy változott. Ugyanis csökkenhet a termelés úgy is, hogy közben a gázvita során feltöltött tározókból nyomatják a gázt, ezáltal nem engedve drasztikus fogyasztáscsökkenést. Tavaly márciushoz képest.

A másik meg: Az oroszok import gázt is exportálnak, nem? Rosszul tudom? Azzal kapcsolatban változtak mennyiségek?
Előzmény: leveste (84465)
Jesu Creative Commons License 2009.04.02 0 0 84468
Eeevagytok.
Közben: M1 szempontban szépen körbe lett járva sok minden.
- társadalomból kivonuló családok eldugott falvakban +Krisnások,
- nem történt rendszerváltás nevén nevezése (köztévében ezt megérni, már ez is vmi)

Ha van weben, érdemes megnézni.
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.02 0 0 84467
Kellemes szinsitése a mad max világnak egy ki vallásháboru.
Elö a máglyával!!!!
RónaLD Creative Commons License 2009.04.02 0 0 84466
A Budha (magyarul Buda ) szerint ha a tanítvány hisz egy vagy több istenben ez nem teszi lehetetlenné a tanulást, csak megnehezíti.
Ebből több dolog is kiderül. Nem hívőről beszél, hanem tanítványról. Nem törekszik kizárólagosságra. (Primitív egy vallás, 2500 év alatt nem csak egy vallásháborút de még egy eretnek égetést sem tud felmutatni.) Van (ha jól emlékszem) 7 kérdés amiről nem hajlandó nyilatkozni vagy vitatkozni. Ezek olyanok, hogy magától van-e a világ vagy teremtett? Véges-e vagy végtelen? A centrális fogalmak a karma, a szamszára, a megvilágosodás és ennek állapota a nirvána. A szamszára (létforgatag) 6 lokára oszlik amiből az egyik az emberek világa egy másik az istenek világa. Ezek a világok azonban átjárhatók ezért ez az isten fogalom nem a monoteista vallások teremtő istenét de mégcsak nem is a görög isteneket jelent, csak egy állapotot, egyfajta korlátozott idejű jutalom üdülést.

Interneten is lehet sok érdekeset találni, pl.
http://www.terebess.hu/index.html

Nekem van egy magyarul megjelent könyvecském Láma Anagarika Govinda: A korai buddhista filozófia lélektani attitűdje. Ebből példáúl elég jól meg lehet érteni a vallási szükséglet lelki alapjait, a vallások történelmi fejlődését. Vagy európai hagyományokon felnőtt embernek Jung: A nyugati és keleti vallások lélektanáról.

Tehát van a budhizmusban olyan szó, hogy isten de nincs olyan fogalom ami megfelelne a monoteista isten fogalomnak. A kínaiaknál még szó sem volt, a jezsuita szerzetesek fabrikáltak rá kifejezést. Ezért ha már erről beszélünk minimum öt dolgot kell megkülönböztetni mert ezek bármilyan kombinációban előfordulnak: vallás, hit, egyház, isten és spiritualitás.
Előzmény: eumenesz (84462)
leveste Creative Commons License 2009.04.02 0 0 84465
Srácok, ha nem lennék túlzottan tolakodó....
Légyszi mondjatok valamit erre a hírre:
http://www.mfor.hu/cikkek/Negyedevel_csokkent_a_Gazprom_gaztermelese.html

Köszi!
eumenesz Creative Commons License 2009.04.02 0 0 84462
A hindu vallásban van viszonylagos jártasságom, ám a buddhizmusról csakugyan meglehetősen felszínes ismereteim vannak. Mindazonáltal meglepne, ha egyáltalán nem ismerné az isten (istenek) fogalmát. Nem lehetséges, hogy mindössze arról van szó, hogy más vallásokkal ellentétben nem magát az istent helyezi a középpontba, s ezért a kívülálló számára úgy tűnik, mintha ez egy isten nélküli vallás lenne?
Előzmény: RónaLD (84446)
keresohotmail.com Creative Commons License 2009.04.02 0 0 84461
Te félelmetes mekkora baromságokat beszélsz, cserébe viszont nagyon magabiztosan. Nem tökmindegy, hogy a katolikus dogmatika szerint Péteren, mint az első Pápán, vagy a protestantizmus szerinti kijelentésen, hogy "Te vagy az élő Isten fia" alapította Krisztus az anyaszentegyházat, a mondatban benne van hogy Krisztus ere az alapra (az alapot vitatják az egyházalapítást nem) épít anyaszentegyházat? Tényleg kellene hagyni, hogy a témában járatos emberek a témáról beszéljenek, nem pedig önjelölt vallástörténészek írják át a Bibliát....
Előzmény: Gavriel (84456)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.02 0 0 84460
Látátok már hogyan néz ki az,amikor egy halom emberböl csapat lesz?Formálni őket,hogy létrehozzál valamit ami inteligensebb mint bármelyik ember?

Ha már láttátok,akkor tudjátok mi a vallás célja,és hogy mit is hoz létre.
eumenesz Creative Commons License 2009.04.02 0 0 84459
Azt hiszem legszebb ideje, hogy befejezzem veled ezt az értelmetlen vitát, mert olyan hajmeresztő zöldségeket állítasz, hogy előbb-utóbb bizonyára valami sértőt vágnék a fejedhez, noha eszem ágában sincs bármilyen módon megbántani.
Előzmény: Törölt nick (84450)
keresohotmail.com Creative Commons License 2009.04.02 0 0 84458
Az arrogancia az ami felháborított, mégpedig úgy, hogy teljesen felületes ismereteken alapszik. Azért írtam. Mégpedig teljesen kívülállóként, mivel egyik oldalon sem állok. Szerintem a materializmus is egyrészt vallás, másrészt szintén kizárólagosságot hirdet, hisz a "matériában" véli megtalálni Istent, véletlennek nevezi azt amit a vallásos isteni akaratnak és minden mást hülyeségnek tart, szerintem ez ugyanaz csak pepitában. Kedves Tőled, hogy feltételezed, hogy ismerem Jáki Szaniszló műveit :) sajnos nem. A Biblia legalább mindjárt az elején garantálja az ember választási szabadságát lekiismereti kérdésekben: 5Móz 30,19 "Bizonyságul hívom ellenetek ma a mennyet és a földet, hogy az életet és a halált adtam előtökbe, az áldást és az átkot: válaszd azért az életet, hogy élhess mind te, mind a te magod;"
Előzmény: H. Zs. (84434)
hubab Creative Commons License 2009.04.02 0 0 84457

Azért a vallással, hittel erkölccsel kapcsolatos dolgok óhatatlanul felmerülnek mindenkiben, mikor tudatosul benne, hogy milyen emberpróbáló idők várnak ránk. Aki csont materialista, az iszonyű magányosan érezheti magát, aki igazi hívő, az meg nem tudom hogyan dolgozza fel azt, hogy egy olyan korszak felé közeledünk, ahol nincs mód mindenki túlélését biztosítani, tehát sarkosan fogalmazva aki mindenét krisztusi módon megosztja embertársaival, aki nem akar mások előtt előnyökhöz hozzájutni, és ezt várná el mindenkitől, az, ha úgy tetszik mindenkit halálra ítél, saját magával együtt a dolgok matematikája alapján.

Ha lesznek túlélők, azok az önzők, és gátlástalanok lesznek akik a gyengébbeket letaposva érvényesülnek? Ők a jövő letéteményesei?

Az állatvilágban ez így működik...

Az ilyen kérdésekre születő belső válaszok minősíthetik a hit valódiságát.

Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.04.02 0 0 84455

Csak hogy (igen röviden) én is hozzászóljak a vallás és a hit témájához.

 

Azt gondolom, felesleges az erőforrásválságba belekeverni bármilyen vallást vagy hitet. Én hívő embernek tartom magam, bár nem vagyok vallásos. Ugyanakkor igazi materialista sem: teljességgel elképzelhetetlennek és értelmetlennek látom a világot magasabb rendű szervezőerő nélkül -- amit/akit akár Istennek is nevezhetek (néha meg is teszem). Világláásom a zen-buddhizmussal és a taoizmussal rokon, ha úgy tetszik, azokban a vallásokban pontosan ugyanazt találom meg, amit a világ szerveződéséről gondolok. Kulturálisan ugyanakkor nyilvánvalóan a zsidó-keresztény kultúrkör volt rám hatással -- meg rátok is, akik ily bőszen próbáljátok ezt tagadni.

 

 

Tőlem még senki sem olvasot egyetlen sor térítő szöveget sem. Nem is fog. Szerintem a vallás témája nem tartozik ide... és néha még abban is kételkedem, hogy a nyilvánosságra tartozna. Így hát csenben fogok maradni erről.

 

Ugyanakkor rendkívül szűklátókörűnek és cseppet primitívnek is tartom azt a materialista felsőbbrendűséget, amely minden vallást oktondiságnak bélyegez. Arról nem is beszélve, hogy a hit és a vallás távolról sem ugyanaz. Nem gondolom, hogy ne lennék racionális gondolkodásra képes lény, de valamiért nem gondolom azt, hogy hülyének kellene tartanom többezer éves hagyományokat, gondolkodást, tradíciót. Szent Ágoston enyhén szólva nagyobb gondolkodó volt annál, mint amilyen emberek itt kutyázzák azt, amiben (úgy a gondolkodásától függetlenül) hitt. Szerintem kibaszott ciki nagy nyilvánosság előtt téríteni is, és minden vallást, különösen pedig minden nem-materilisban való hitet ostobaságnak nevezni is.

 

Meg vagyok ütközve rajta, hogy ezt művelitek. És egyáltalán nem a személyes érintettségem okán.

Kolmogorov Creative Commons License 2009.04.02 0 0 84454
Olyat is lehet mondani, hogy semmiben nem hiszek, amit istennek mondanak(, kivéve, mikor külön megmondom, hogy mégis, csak hogy elkerüljük a gonosz emberek kiszúrós definícióit.) :)
Előzmény: Törölt nick (84450)
Kolmogorov Creative Commons License 2009.04.02 0 0 84453
Máté Evangéliuma, 16. fejezet

13.
Mikor pedig Jézus Czézárea Filippi környékére méne, megkérdé tanítványait, mondván: Engemet, embernek Fiát, kinek mondanak az emberek?
14.
Ők pedig mondának: Némelyek Keresztelő Jánosnak, mások Illésnek; némelyek pedig Jeremiásnak, vagy egynek a próféták közül.
15.
Monda nékik: Ti pedig kinek mondotok engem?
16.
Simon Péter pedig felelvén, monda: Te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia.
17.
És felelvén Jézus, monda néki: Boldog vagy Simon, Jónának fia, mert nem test és vér jelentette ezt meg néked, hanem az én mennyei Atyám.
18.
De én is mondom néked, hogy te Péter vagy, és ezen a kősziklán építem fel az én anyaszentegyházamat, és a pokol kapui sem vesznek rajta diadalmat.
19.
És néked adom a mennyek országának kulcsait; és a mit megkötsz a földön, a mennyekben is kötve lészen; és a mit megoldasz a földön, a mennyekben is oldva lészen.

Az egyház ezt a részt úgy értelmezi, hogy itt alapította Jézus az egyházat. Persze ez értelmezés kérdése, másrészt a Biblia hitelességének kérdése.
Előzmény: Gavriel (84448)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.04.02 0 0 84452

Nana. Arról volt szó, hogy március 19-én valami hatalmas krach fog beütni, ami nyilvánvalóan megmutatja, hogy az a nap krízist fog okozni.

 

Mi történt március 19-én, ami erre utal?

Előzmény: Zottjoghurt (84438)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.04.02 0 0 84451

Összesen másfél százalék (1.5%) keresletcsökkenést várnak idénre olajfronton. Most nem azért mondom, de ez nem valami sok, ahhoz képest, hogy mekkora válság van... mondhatni semmi. Én 3%-ot gondoltam, és ezzel nagyon visszafogottan nyilatkoztam, mert a várakozások többsége 5% fölött volt, sőt, 10% környékén, még afelett is láttam várakozásokat. Itt a topikban is 5 mbpd csökkenésről beszéltetek... harmadannyi sem lesz, ahogy ez kinéz.

 

Ez nem sok jót jelent a következő évekre, tekintettel az elmaradt befektetések volumenére.

 

 

--------------------------

 

 

World oil demand this year will average 84.4 million barrels a day, Tanaka said, repeating a forecast from the IEA’s last monthly oil market report on March 13. The International Monetary Fund and the Organization for Economic Cooperation and Development are revising down their world growth forecasts, he said. The next IEA report is due April 10.

 

The decrease in demand projected for this year is the steepest decline since the 1970s, Tanaka said. The latest IEA report shows a 1.5 percent decline. “It is quite obvious that this economic downturn is one of the worst in 100 years,” he added. A “huge investment” is needed in the oil industry to maintain adequate supply for future years, when oil consumption will be rising again, he told the conference.

 

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601207&sid=aoX49J3dkqQU&refer=energy

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!