Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2008.12.03 0 0 542
Szerintem meg rosszabb is, hogy tartja a hot, mert felmelegiteni azt is tuzelovel kellett, de hosszabb ido alatt tobbet fog kivinni a kemenyhatas.
Előzmény: Törölt nick (541)
Veszpremi Creative Commons License 2008.12.02 0 0 540
Nálunk is van a gázkazán mellett egy vegyestüzelésű kazán, ami nagyon nagy hasznot hajt a jelenlegi gázárak mellett. T.i. óriási előnye főként enyhébb időszakokban, hogy mitán jól felforrósodott, sokáig tartja az öntöttvas test a meleget és így a radiátorok is langyosak, melegek maradnak órák hosszatt. Nem marhaság!
Előzmény: irnix (537)
irnix Creative Commons License 2008.12.02 0 0 538
irnix Creative Commons License 2008.12.02 0 0 537
Sziasztok!

Nagyon laikus vagyok, és még annál is inkább bizonytalan:)

86 nm-es családiház fűtés korszerűsítése előtt állok. A beszúrt alaprajzon jelölt wc helyiségbe szeretnék egy gázkazánt berakni, ami a HMV-t is előállítaná nekem, valamint a pincébe szeretnék egy vegyes tüzelésű kazánt is barakni (sose lehet tudni, kémény meg van).
Radiátoros központi fűtést szeretnék kialakítani a meglévő konvektoros megoldás helyett. Sokáig vacilláltam a padlófűtésen is, mert fél méter a lábazat magassága és félek attól, hogy esetleg hideg lesz a padló, viszont árban a sok járulékos költséggel nagyon megterhelő lenne anyagilag.
Szal' kérdéseim a következők:

Milyen cirkót érdemes beszerezni (? KW) (nem márka érdekel, hanem hogy) érdemes-e (egyelőre) 2 személyre egy inverteres víztárolót beépíteni?
Gondot okoz-e, hogy a vegyes tüzelésű kazán (35KW) a pincében lenne (se nem túl távol, se nem túl közel a cirkóhoz). Alpexes megoldással, keringetőszivattyúval.

Köszi:
irnix
Tusi_ Creative Commons License 2008.12.02 0 0 536
Sajnos nem igaz. Csak ugyanolyanra cserélheted engedély nélkül, ha más márka, illetve más teljesítményű, akkor gázos és kéményes engedély is kell :(
Előzmény: Émile (520)
Axióma Creative Commons License 2008.11.30 0 0 535
Ja 3-4 fok emeles kevesebb energia: hat, kazantol fugg, de nem kondenzacios kazannal biztos, hogy rosszabb nem lehet (a kondenzaciosnal vezerles kerdese, ha tud olyat a vezerlo, hogy az alacsony hom-u, nagy hotehetetlensegu futessel, kondenzacios modban emeli vissza mire hazajon, akkor ott is lehet, de ilyen okossagot meg nem hallottam termosztattol, vszinu azert mert nem nagyon lenne 12 ora tavollet eseten se olyan, hogy leall a futes mert meg kesobbrol be tudja inditani). DE en nem ezt allitom elsosorban, hanem hogy nyer azon, hogy hagyja kihulni a lakast, kisebb lesz a kinthez viszonyitott kulonbseg, igy kevesebb a hoveszteseg (hiszen az a hokul.-tol es a szerkezetek hoateresztesetol fugg, de utobbi adott fix).
Amugy a falak huzasa csak a nagy hotomegu falaknal van, ha keves a hotomeg akkor lazan meg lehet csinalni rossz komforterzet nelkul is, gyorsabban visszamelegszik.
Előzmény: sjohn (533)
Axióma Creative Commons License 2008.11.30 0 0 534
Ott tartunk, hogy _barmilyen melyre_ erdemes leengedni, mert az atlagfogyasztasa csokken. Addig, amig a komfortja jo. Tehat ha a 15 fokos nappali homerseklet beallitas mellett (amit soha nem fog elerni, max. -30 fokban, de ettol most tekintsunk el), es az okos termosztatja visszafuti hazaerkezesre 21-re (a levegot, hiszen azt meri), _ES_ nem erzi diszkomfortosnak a fal hideget, akkor igy tud legjobban takarekoskodni. Ha nem komfortos a hoerzete, akkor persze merlegelni kell, es csak mondjuk 17-ig kihulni hagyni, vagy 18-19, ki mikor erzi jol magat (bar mondjuk kulso hom.-tol is fugg, de annyira talan nem).
Szoval algoritmus: minden heten engedje lentebb a napi minimumot fel fokkal addig, amig nem erzi azt, hogy valahogy nem jo a hazaerkezeskori 21 fok. Emelje vissza az elozore, igy fogja a legtobbet megtakaritani ugy, hogy kozben nem kell semmit a komfortjabol feladnia.
Igy mar OK?
Előzmény: sjohn (533)
sjohn Creative Commons License 2008.11.30 0 0 533
Na most akkor hol tartunk?
Te azt mondod , hogy 3-4 fokkal megemelni a hőmérsékletet , kevesebb gázfogyasztást jelent , mint hőn tartani.
Érdekes elmélet.

"Az mas kerdes, hogy erezheted, hogy huz a fal - ekkor nyilvan erdemes kicsit kevesbe kihulni hagyni."

?????

Vagyis , akkor most ott vagyunk , hogy mégse engedje annyira kihülni?
Előzmény: Axióma (532)
Axióma Creative Commons License 2008.11.30 0 0 532
Egyszerubben: attol, hogy lejjebb engeded nappal, majd visszafutod, futesi koltseg nem lesz tobb (csak kevesebb hoigeny, sot meg annal nagyobb aranyban is kevesebb gaz, ha a folyamatos uzem miatt jobb a kazanod hatasfoka). Az mas kerdes, hogy erezheted, hogy huz a fal - ekkor nyilvan erdemes kicsit kevesbe kihulni hagyni.
Előzmény: Morfi 77 (531)
Morfi 77 Creative Commons License 2008.11.30 0 0 531
Ezt most nem teljesen értem!
Előzmény: Axióma (530)
Axióma Creative Commons License 2008.11.30 0 0 530
Mar miert??? A komforterzetet majd eldonti, de amig hazaerve nem erzi rossznak, addig nappal minel alacsonyabb, annal tobb energiat takarit meg (nem nappal, hanem 24 oraban nezve). Futeni elobb-utobb mindig annyit kell, amennyi a veszteseg, az meg alacsonyabb nappali hofoknal alacsonyabb (1 fok = 6%, legalabbis a 20-25 fok tartomanyban biztosan, legyen 17-18 kozott ex has csak 4%, akkor se mindegy).
Előzmény: sjohn (528)
Morfi 77 Creative Commons License 2008.11.29 0 0 529
Akkor gazdaságosabb ha emelek rajta 18.5-re???
Mert nem igazán hül ki a lakás most még
Éjsazkára 22 óra után 19fokra van állítva és reggel higeg radiátorra ébredek kb 19-19.5 fokra ami nekem azt jelenti nem hül ki a lakás!
Vagy rosszul gondolom?

szerinted kb hány köbméter gázzal lehet egy ilyen lakás fűteni??
Előzmény: sjohn (528)
sjohn Creative Commons License 2008.11.29 0 0 528
Nem.
1-2 fok , még ok , de 3-4 foknál , már sokkal több energia kell a felfűtéshez , mintha egyenletesem , mondjuk 21 fokon tartanád.
Ekkora hőingadozásnál már a falak is nagyon visszahűlnek és ez jelentősen csökkenti a komfortérzetet.
Előzmény: Morfi 77 (527)
Morfi 77 Creative Commons License 2008.11.29 0 0 527
Köszönöm szépen!
Szerinted mekkora hőingadozást érdemes tartani a lakásban ja nem vagyok otthon ill ha hazamegyek?
Most nappal 17.5 c -on van és mire hazaérek addigra 21c kérek.Ez még gazdaságos?
Előzmény: sjohn (526)
sjohn Creative Commons License 2008.11.29 0 0 526
60-65 fok.
Előzmény: Morfi 77 (525)
Morfi 77 Creative Commons License 2008.11.29 0 0 525
Zárt égésterű turbós
Előzmény: sjohn (524)
sjohn Creative Commons License 2008.11.29 0 0 524
Ok , de milyen , sima nyílt égésterű , vagy kondenzációs?
Előzmény: Morfi 77 (523)
Morfi 77 Creative Commons License 2008.11.29 0 0 523

24 KW kombi

53 négyzetméter

1 fürdő törölköző szárító

2 háló

nappali+ előtérben vannak radiátorok

Előzmény: sjohn (522)
sjohn Creative Commons License 2008.11.29 0 0 522
Milyen cirkó?
Előzmény: Morfi 77 (521)
Morfi 77 Creative Commons License 2008.11.29 0 0 521
Sziasztok!


Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy a cirkón radiátoros fűtés esetében mekkora hőmérsékletű előremenő vizet célszerű beállítani?
Émile Creative Commons License 2008.11.28 0 0 520

  Egy 37 m2 -es lakásban  untig elég a gázkonvektor  1 eseteleg 2.

 Ha mindenáron korszerűsiteni akarsz  - kicseréled a berendezéseket ugyanolyan teljesítményüre, de újra. Ehhez nem kell terv, nem kell engedély,  max. egy megbizható gázszerelő.

 De lehet ez sem kell.

A berendezéseket beszabályozni , kitisztítani  és kész. Ezek a berendezések majdnem örök életűek  - eseteleg nem szépek.

 Az a kombicirkós móka belekerülhet akár egy millióba is  - Nesze neked korszerűsítés !

 

 Tervezés,  engedély, kémény bélelés, szakvélemény, kivitelezés  MEO stb.

 Vastagon fog a mesterek ceruzája.  !!!

Előzmény: kaktusztea (514)
M63FUN Creative Commons License 2008.11.28 0 0 519
egyébként ezzel én is egyetértek nagyon ki kell ám számolni. mert nem biztos hogy a gáz a jövő illetve ha a konvektorok jó állapotban vannak akkor valóban lenne vagy 15 év mire utoléred anyagilag a beruházást. és a cirkónak van egy hátránya amiről senki sem szeret szólni: nagy hőkülönbséget nem nagyon lehet vele gazdaságosan megoldani lakáson belül. gondolok itt arra hogy pici gyerek van akit fürdetnek nem nagyon tudsz 3 fokkal melegebbet csinálni a fürdőben(lehet variálni nem mondom de nem gazdaságos) ebbe a körbe esetleg egy beteg családtag ugyanúgy belevehető aki az egyik szobában vacog hiába van mondjuk 22 fok. míg konvektorral úgy csavarod ahogy akarod.
szóval csak azért mert ez trendi meg menő én azért meggondolnám pláne ilyen picike lakásnál. hja még egy ha áramszünet van nálam se fűtés se melegvíz...... (nyilván ha csak 1 óra akkor nem izgat de pár éve canadában volt 2 hét áramszünet......)
természetesen te döntesz és modernebb minden tekintetében mint a konvektor de ha jól körbenézünk ez is elmaradott technológia...
Előzmény: Tusi_ (516)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.27 0 0 518
:D Az nagyon karaj
Előzmény: Who111 (517)
Who111 Creative Commons License 2008.11.27 0 0 517

Hallottam olyat, hogy valaki a gázbojlerbe bekötött 2-3 radiátort és így fűtött.

Szakmailag ellenjavallott, de hogy szélesítsem a látókört... :-)

Előzmény: kaktusztea (514)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.27 0 0 516
Lemaradt:

Egy cirkós topikban igazán nem akarok ellen reklámot csinálni, de miért nem tartod meg a konvektort? Én egy 44 m2-esben lakom, ugyancsak legfelső szinten és 3 gázos volt kint- cirkó telepítés ügyében -, mind lebeszélt a cirkóról, mondván olyan kicsi a lakás, hogy szinte soha nem hozza be az árát a kiépítés költsége. Nekem mondjuk villanybojlerem van vezérelt áramról, azt én is átfolyósra akartam cserélni, de ott a kéményt kellett volna megoldani, ami engedélyekkel, -gázművek, kéményesek- bőven 100 fölött lett volna.

Ha parapetes a konvektor, akkor nem cserélném. De ha mégis,akkor valami olyanra, amelyik nagyot tud modulálni. Ha jó a falazat és lesz ablak csere is és vannak szomszédok, akik fűtenek, akkor 6 kw körül elég lehet.
Előzmény: kaktusztea (514)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.27 0 0 515
Nincs itt veszekedés:) M63Fun szakmailag jobban ért hozzá tehát Rá hallgass ha olyan a kérdés. Engem a "kád fölé akasztom" ragadott meg, márpedig kevés olyan kazán van, amit oda lehetne akasztani.
Előzmény: kaktusztea (514)
kaktusztea Creative Commons License 2008.11.27 0 0 514
Émile: most gázbojler van a vízhez, és gázkonvektor fűtéshez.
Ezt cserélem kombis cirkóra.

Tusi, M63FUN: kösz az infókat, azért ezen ne vesszetek össze :)
A tároló elhelyezése komoly probléma lenne (kicsi a fürdőszoba és van olyan gyenge fala is egyik oldalt, amire nem aggatnék fel semmit, ezt meg pláne nem)..
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.26 0 0 513
Csak arra gondoltam, hogyha elmegy az áram, akkor is van melegvized, - hacsak nem pár napra megy el, mert akkor a tároló is kihül - illetve amit utálok a cirkónál, nem lehet normálisan megengedni a vizet, mert hol hideg, hol meleg.... kell vagy 10 mp mire beáll.
Egy 60-80 literes tároló 2 embernek megfelel, ha nem fürdenek mind2en. Ha esetleg ki is fogyna, akkor sem 4 óra mire visszamelegít, hanem mondjuk 20-30 perc.
Előzmény: M63FUN (512)
M63FUN Creative Commons License 2008.11.21 0 0 512
nézd nekem semmi bajom.
max nem értem a logikádat. adott egy kis lakás ahová be lehet tenni egy mosógépméretű tárolót (így valóban elég a kisebb teljesítmény, természetesen van kisebb tároló is abból pl jól lehet mosogatni de 2 embernek fürdeni/zuhanyozni nem elég) de a kis lakások legfőbb ismérve hogy simán kiszorítok egy ekkora helyet a fürdőből....
a másik hogy árban akkor sincs spórolás mert általában drágább egy tárolós rendszer mint egy sima kombi... (vagyis ami + gáz elmegy a fürdésre az 20 évig fizetve van a telepítésnél jelentkező árkülönbségből)
de ha pusztán műszakilag ill. elméletileg gondoltad át akkor valóban teljesen igazad van
Előzmény: Tusi_ (511)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.20 0 0 511
Mi a probléma?

Csak felvetettem, hogy esetleg egy ekkora lakásba van más alternatíva is, mint a kombi cirkó. Egy kis teljesítményű kazán plusz egy indirekt tároló. Nem feltétlenül ezt a típust, de egy ilyesmit, amit tehet kád fölé.
Előzmény: M63FUN (510)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!