Keresés

Részletes keresés

krezidiesel Creative Commons License 2009.04.16 0 0 84962

Azoknak akik átlátják hogy mi folyik , és mire megy ki a játék kell, hogy felébresszék az embereket, hogy összefogjanak a jövőjükért.

Másképp ez az esztelen világ a vesztébe rohan.

A feladat nagyon nehéz, mert több évszázados agymosás eredményét kéne nagyon rövid idő alatt kitakaritani az emberfejekben.Nem tudom elképzelni, hogy ezt a mérhetelen sötétséget, önzést, kapzsiságot (stb...)a rendelkezésre álló idő alatt fel lehet számolni. Az emberi gondolkozásmód a legnagyobb korlátja a jövönknek, nem az erőforrásaink határolnak majd be...

A 24. óra már rég elkezdődött amikor még lehet tenni valamit a jövőért...

Alapvetően nem bizom abban, hogy ez túlélhető, csak abban, hogy még lehet pár jó évem, főleg ha felkészülök rá.

A gyerekeimet sajnálom, főleg a 6 éves lányomat, ők a nagy vesztesek...

 

Előzmény: Levendula68 (84959)
hetero11 Creative Commons License 2009.04.15 0 0 84961
Nem nagyon bír el a világgazdaság jelenleg egy jóval magasabb (mondjuk 100-120 dollár) olajárat. Szerintem felgyorsulna a cégek becsődölése, az egyének kevesebbet tudnának autózni (a dollár sokat erősödött más valutákkal szemben az elmúlt 1 évben) vagyis a kereslet gyorsan csökkenne.

Szóval a sokkal magasabb olajár előrejelzéssel csínján kell bánni, kiszámíthatatlan a dolog.
Előzmény: V.4_BlackVoid (84960)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.04.15 0 0 84960
OIL SHOCK AND INFLATION AHEAD
http://financialsense.com/editorials/mckillop/2009/0415.html

Ritka jo cikk.
Levendula68 Creative Commons License 2009.04.15 0 0 84959
Úgy értettem, hogy a hatalom- és pénzmániások végül elpusztitják a Földet és vele együtt a civilizációt is, ez magával rántja azt is, aki látja, hogy milyen gáz az, ami folyik, de egyedül mégis eléggé tehetetlen.
Előzmény: krezidiesel (84957)
krezidiesel Creative Commons License 2009.04.15 0 0 84957
Akkor én nem vagyok normális, mert engem nem rántottak magukkal sem az alkoholisták, sem a drogosok, pedig évekig dolgoztam ilyenekkel együtt...
Előzmény: Levendula68 (84953)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.04.15 0 0 84956
rev251 Creative Commons License 2009.04.15 0 0 84955
Ez egy érdekes kérdés.

Ettől sokkal kevesebb (Földön megtermelt vagy ide továbbított és használt) energia is teljesen más hőmérsékleten lenne egyensúlyban az űrbe kisugárzott energiával.

Konkrétan: nagyobb hőmérsékleten. nem vagyok fizikus, nem tudom kiszámolni, hogy ez mennyi (bár ha utánanéznék, pár nap/hét után kiszámolnék valamit)

érdekes számpélda lenne:
Azt kéne még kiszámolni, hogy mondjuk 10 celsiusnyi emelkedéshez mennyi felhasznált (azaz kisugárzott energia kell), VALAMINT: ezt mikor (hány ÉV) érné el az emberiség, ha az eddigi exponenciális* energiafelhasználási trend változatlan lenne
(mondjuk Egely tényleg előállna az "ingyenenergiával", vagy mérnöki dolog lenne fúziós reaktort építeni (víz jellegű fűtőanyaggal**), úgy, ahogy toronyházat, stb.)


*tényleg, ez eddig (mondjuk i.e 500-tól v. i.sz.1200-től kb 1970-ig vagy 1990-ig) állandó kitevőjűnek tekinthető??
A dátumok sem teljesen ex has értékek.

**És elég az óceán víztömege ehhez...
Előzmény: midnight coder (84932)
GPS Creative Commons License 2009.04.15 0 0 84954

Ebben egyetértünk. És ez nem csak magyar specialitás.

Nézd meg, hogy Amerikában kik mennek el politikusnak - leköpetni magukat?

Olyan (nemegyszer igen idős) emberek, akiknek annyi pénzük van - hogy ha mégegyszer megszületnének sem tudnák elkölteni.

Erre jön a csorró proli (mert ő mindenhez ért, még a dollármilliárdokhoz is) - és azt mondja: "ugyan már, még többet akar, azért csinálja."

Lófaszt, kérem. Akinek dollármilliárdjai vannak - azoknak (kis kivétellel) eszük is van annyi, hogy képesek legyenek ésszel felérni a vagyonukat.
Ezért, ami motiválja őket: A HATALOMVÁGY.

Más emberek, gazdasági és politikai folyamatok feletti uralmat, befolyást - beteg esetben: a történelemkönyvekbe való bekerülést.

A 90-es évek elején a magyar politikában is a meggazdagodás miatt tolongtak - de ma már ez nem így van. A zöme kő-gazdag azok közül, akik kulcspozicióban vannak.

Bár van olyan hülye, aki még Gyurcsányra is azt mondja, hogy "biztos jól megszedte magát - a miniszterelnöksége alatt." Bruhahha.
Előzmény: krezidiesel (84952)
Levendula68 Creative Commons License 2009.04.15 0 0 84953
Sajnos ez nem teljesen ugyanaz, mert itt a heroinfüggő szomszéd magával rántja a normálisat is. Ez a szörnyű ebben.
Előzmény: krezidiesel (84952)
krezidiesel Creative Commons License 2009.04.15 0 0 84952

A profit és az azzal megszerezhető hatalom.

A hatalom drog.

A legkeményebb, legveszélyesebb drogoknál is sokkal erősebb.

Sorsunk olyan mint egy durva heroinfüggőjé...

Előzmény: cíprian (84951)
cíprian Creative Commons License 2009.04.14 0 0 84951

Soha nem feledem Nagy László utolsó "fekete trikós" riportját, ami halála előtt kéészült.

 

" Ha 500 év múlva lesz emberi arcod, csókolom.

Ha nem, akkor üzenem, ennyit tudtam tenni érted"

 

Direktben láttam a riportot, és tudtam, hogy halálos beteg volt.

Nem lehet ehhez hozzátenni semmit.

------------------------------------------------------------

 

Az emberiségnek el kell döntenie, hogy a profit az elsődleges prioritás, vagy a saját fennmaradása.

Előzmény: Jalso (84945)
Jalso Creative Commons License 2009.04.14 0 0 84949
egy pici:) de ez egy kiragadott parbeszed a regenybol. De egy ilyen kokorszaki szintre valo visszacsuszas majd a felemelkedes nyilvan nem 10-20 ev. Mire jonne a vaskor, a felhokarcolokat mar megette a korrozio.
Előzmény: kilenctizenegy (84948)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.04.14 0 0 84948

"Sajnos már évekkel ezelõtt kibányásztuk a földbõl
az összes könnyûvasat. A könnyûónt és a könnyûrezet is. Sõt, az ember akaratlanul is azon tûnõdik, hogy honnan szereznek majd fémeket, hogy kiemelkedjenek a kõkorból."

 

"Talán rájönnek, hogyan készítsenek napelemeket a felhõkarcolóink rozsdás roncsaiból."

 

Nincs itt valami ellentmondás? A vas ma sokkal hozzáférhetőbb helyen van, mint nyolcezer éve. A szén, olaj, gáz az, ami nincs hozzáférhetőbb helyen. Szvsz pusztán vizienergiára is lehetne alapozni egy technikai civilizációt. Olyan fejlett biztos lehetne, mint a mi civilizáviónk 1790 körül, ha nem sokkal fejlettebb.

Előzmény: Jalso (84945)
Jalso Creative Commons License 2009.04.14 0 0 84945
[ha mar ugyis scifi a tema]
biztos, hogy lenne az uj sotet kozepkor utan reneszansz, es a magasabb osztalyba lepes? Orson Scott Card Multfigyelok c. regenyebebol van ez az alabbi reszlet:

-- Nem teljesen gyászos a hír -- mondta Manjam. -- Az emberiség túl fogja élni. Amint a jégkorszak véget ér, távoli gyermekeink ismét elkezdenek civilizációkat építeni. Addigra az esõerdõk helyreállnak. Állatcsordák legelnek majd a Szahara, a Rab-el-Háli és a Góbi dús rétjein. Sajnos már évekkel ezelõtt kibányásztuk a földbõl
az összes könnyûvasat. A könnyûónt és a könnyûrezet is. Sõt, az ember akaratlanul is azon tûnõdik, hogy honnan szereznek majd fémeket, hogy kiemelkedjenek a kõkorból. Az ember akaratlanul is azon tûnõdik, vajon mi lesz az átmeneti energiaforrásuk, mivel olaj már nincs. Még van egy kevés tõzeg Írországban. És
persze az erdõk addigra már ki fognak nõni, úgyhogy lesz faszenük, amíg el nem égetik az összes erdõt, és a ciklus elölrõl nem kezdõdik.


-- Azt akarod mondani, hogy az emberiség nem tud többé felemelkedni?


-- Azt akarom mondani, hogy elhasználtuk az összes könnyen megtalálható energiaforrást -- mondta Manjam. -- Az emberek nagyon találékonyak. Talán találnak más utakat, amelyek jobb jövõbe vezetnek. Talán rájönnek, hogyan készítsenek napelemeket a felhõkarcolóink rozsdás roncsaiból.

===
Előzmény: Törölt nick (84943)
hanyattesett Creative Commons License 2009.04.14 0 0 84944
A magasabb osztályba az kell, hogy még inkább LELASSULJON a nemi érés, mondjuk 18+ év fölé, és az átlaglibákat és fiúcskákat se vonja el az okosodástól a hormonszint emelkedés :)
Ha mindez a várható életkor 150 évre emelkedésével jár (és hatékony memóriával) és a munkaképes kor 120 év fölé emelkedésével, akkor az egy teljesen más társadalom lesz.
LASSÚ, megfontolt. A mai szemmel gyáván óvatoskodó.
Mert ki a franc akar TÖBB világgazdasági válságot és világháborút?
Előzmény: Törölt nick (84943)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.04.14 0 0 84939

A földre jövő és itt maradó energia növelésére semmi szükség. Négy nagyságrenddel több energia kerül ma a földre, mint amennyit hasznosítani tudunk.

 

Én úgy tippelem, hogy az emberiség energiafogyasztása nem fog négy nagyságrendet nőni ameddig a Földön maradunk. Akkor se, ha megszűnnek a jelenlegi energiakorlátok (hidegfúzió vagy ilyesmi).

Előzmény: Törölt nick (84938)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.04.14 0 0 84937
Ez a modell nem a Föld, hanem az emberiség energiafelhasználásáról beszél, és olyan korban született, amikor nem az armageddon volt a napirend, hanem a galaxis benépesítése. Legalábbis 2500 éves távlaban.
Előzmény: Törölt nick (84936)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.04.14 0 0 84935
Amikor ezt kitalálták, akkor az emberiség létszámának és a tehnikai innovációnak egyarán gyorsuló növekedésével számoltak.
Előzmény: Törölt nick (84930)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.04.14 0 0 84934
A fogadást akkor nyered meg, ha december 31-ig bejelentik, hogy a 4-es metro nem épül meg többé. Nem akkor, ha nehézségek miatt lassul az építkezés, sem akkor, ha az ellendrukkerek úgy találják, hogy szerintük már nem fog megépülni. Bejelenteni pedig értelemszerűen a Fővárosi Önkormányzatnak kell.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (84929)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.04.14 0 0 84933

Az energiaválsághoz nincs direkt köze, a világválsághoz viszont van. De igazából hogy mennyi, az majd akkor fog kiderülni, amikor Brüsszel A-t vagy B-t mond a támogatásra.

 

Indirekt köze annyi van az energiaválsághoz, amennyi a világgazdasági válságnak van. Az évek úta húzódó energoiaválság és a vonatkozó áremelkedés az egyik kiváltója, de (szerintem) nem a fő oka a mostani válságnak. Ún. triggernek viszont beillik.

 

De azt hiszem tulajdonképpen mindegy is, hogy miért nem épül meg a metró -- ha nem épül meg. Magyarázni ezer okkal lehet majd, abban nem kételkedem.

Előzmény: midnight coder (84931)
midnight coder Creative Commons License 2009.04.14 0 0 84932
Ennyi energia hatására a Föld szvsz azonnal elpárologna...
Előzmény: Törölt nick (84930)
midnight coder Creative Commons License 2009.04.14 0 0 84931
Tegyük hozzá: ennek semmi köze a Peak Oilhoz. Sőt, igazán a válsághoz sem: Fletó és Demszky elvtárs már jóval a válság előtt elkúrta, nem kicsit de nagyon. A világgazdaság még a konjunktúra közepén volt amikor már mind az ország mind a főváros nyakig volt a fekáliában.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (84929)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.04.14 0 0 84929

A kivitelező már vinné haza a metró fúrópajzsait

http://index.hu/belfold/budapest/2009/04/14/a_kiviteleto_mar_vinne_haza_a_metro_furopajzsait/?rnd=479

 

 

A szerződésbontás előtti utolsó szakaszába érkezett a metróvita az alagútfúró Bamco és a BKV között: a kivitelező cég keddi levelében hivatalosan is felfüggesztette a munkát. Bejelentették, hogy nem mennek tovább a fúrópajzzsal, mert azt olcsóbb és könnyebb a jelenlegi helyéről, a Gellért téri állomásról kiemelni, mint a Duna alól, tudta meg az Index.

 

Keddi levelében a 4-es metró alagútját fúró Bamco konzorcium értesítette a BKV-t, hogy hivatalosan is felfüggeszti az építkezést, mert nem látja biztosítottnak, hogy a megrendelő ki tudja fizetni őt.

 

 

 

-------------------------------------------

 

 

Ez még nem minősül a fogadás megnyerésének, de nagyon közel vagyok hozzá...

hanyattesett Creative Commons License 2009.04.14 0 0 84928
"Mi mindig azt hirdetük, hogy a föld gömbölyű" - és ki a felelős a felkészülés elmulasztásáért? Én nem tudtam, hogy az olaj el fog fogyni. én azt hittem, 200 évig bőségesen kitart, fedezve a növekvő igényeket.
Ki a felelős azért, hogy becsaptak?
:)
Előzmény: Arma Gedeonka (84926)
rev251 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 84927
A cikkből nem derül ki, hogy a különböző német tartományokban MIÉRT van annyi áramszolgáltató, amennyi.
A "fejlettség" önmagában nekem kevés. (Hogy a baorok mitől lettek fejlettek, az egy más és érdekes kérdés. Szászoknál gondolom a keletnémet múlt okozza a fejletlenséget)

Minden adat nélkül: Nem lehet, hogy arról van szó, hogy a bajoroknál több a regionális erőmű (pl. néhány MW-os kis vízerőmű)?

egyébként a közművek versenyében nem hiszek, ill. csak korlátosan (a mobiltelefonnál kb. bevált, a net kérdőjeles, a víz- gáz, áram majd kiderül, de szerintem nem lesz jó; eddig nincs). Akié az utolsó km, azé a természetes monopólium (meg a hálózatüzemeltetés és fejlesztés költsége)

Az általam ismert versenyzők jó része virtuális szolgáltató; következésképpen abból él, hogy a valódi hálózatgazdától nagyker-kedvezményt kap (cserébe a "nagy" nem tököl az egyedi számlázással)
Szélső esetben úgy is felfogható, hogy a nagy közműszolgáltatónak van:
1. Műszaki osztálya (hálózatfenntartó, fejleszt, tervező) - ez a "nagy"
2. Van költségszámolója (ez intézi a nagykert)
3. Van lakossági kisker osztálya (virtuális szolgáltató)


Ha egy válság miatt szorosabb lesz a gazdálkodás, vagyis:
1. A véghasználók takarékoskodni fognak
2. Az állandó hiány miatt nem lesz "csúcs" és "mélyvölgyi" időszak (vagyis a hálózat mindig csúcson üzemel, és lesznek "elutasított igények")
- Akkor a nagyker kedvezménynek sem lesz gazdasági értelme
Előzmény: Pikó Lajos (84907)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.04.14 0 0 84926
A múltkor ugyan távoztam innen (párszor benéztem azóta), de most kivételt teszek, mert ez hír, bár fanfárok nélkül jön:

Az Olajcsúcs más fősodor hír Mo-on:

http://hvg.hu/gazdasag/20090413_gazmezok.aspx

Felére csökkenti az északi-tengeri mezők élettartamát a recesszió

http://www.privatbankar.hu/html/cikk/cikk.php?kommentar=29208
Ilyen árak mellett már fúrni sem érdemes

"Mindennek oka az, hogy a mostani, hordónként 50 dollár körüli olajár mellett mind az olajtársaságok, mind az őket finanszírozó bankok vonakodnak új mezők termelésbe vételét célzó beruházásoktól - áll a Financial Times hétfői ismertetésében. Független olajipari elemzők szerint a globális nyersolajtermelés már évekkel ezelőtt túljutott csúcspontján.

Az Energy Watch Group nevű szakértői műhely néhány hónapja Londonban kiadott elemzése szerint ez már 2006-ban - az iparági konszenzusnál több évvel korábban - megtörtént, elsősorban a fő kitermelő térségek termelési potenciáljának vártnál koraibb és nagyobb mértékű hanyatlása miatt.

Az Energy Watch Group a továbbiakban a globális termelés drámai zuhanását jósolja: előrejelzése szerint az évtized közepén elért, átlagosan napi 81 millió hordós csúcstermelés után 2020-ban 58 millió, 2030-ban már csak 39 millió hordó - vagyis a csúcsértéknek kevesebb mint a fele - lesz a világ napi nyersolajtermelése."
----------------------------

Itteni törzsközönségnek semmi új, csak a tény kedvéért, hogy ez már szürke közhelyes hír egy HVG-ben, Privátbankárban.

Mi mindig azt hirdetük, hogy a föld gömbölyű - mondja a pap az egyetemről, miután Kolombusz elért "Indiába"...
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.04.13 0 0 84925
Ez meg vicces:

Munkavégzés ideje:

* Teljes munkaidő (végzős hallgatók esetén heti 30-40 óra, rugalmasan beosztva)
Előzmény: V.4_BlackVoid (84924)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.04.13 0 0 84924
A lenyeg itt van:
"Távmunkára és részmunkaidős állásra nincs mód. "
Előzmény: galland (84921)
JAMIE21 Creative Commons License 2009.04.13 0 0 84923
Vajon miért kezdőt keresnek?Nem baj,ha nem sokat ért hozzá,csak olcsó legyen?
Előzmény: Zottjoghurt (84922)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.04.13 0 0 84922
Előzmény: Jesu (84920)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!