Nem tudna nekem valaki ajánlani egy megfizethető túrahátizsákot (ami nem túl nehéz üresen sem), illetve egy jó hálózsákot (nem télit, olyan őszi-nyárit)?
Kösz! Holnap felhívom őket, ha esetleg nincs náluk akkor más ötlet? Nem vagyok ismerős itt "lenn". Interneten meg nem sok infót találtam Pécs környékén sátoralkatrészekkel kapcsolatban...
Lenne egy kis problémám a sátorrúdjaimmal. Jelenleg Pécs környékén vagyunk rokonoknál és most vettem észre, hogy a kölcsönadott sátramnak eltörték két rúdját(üvegszálas). Hétfőn indulnánk a Balatonra, de így elég nehezen áll meg a lábán a sátor. Pécs körzetében kellene sürgősen boltcím, ahol tudok szerezni pótlást a rúdhoz sos. Deka csak Szfehérváron van legközelebb, ott lenne, de vissza nem akarok menni. Előre is kösz.
A mágneses elhajlás OK, de az iránytű nem tud nem jó lenni. A deklinációt (ha ismerjük a mértékét) meg figyelembe kell venni. De az iránytű nem tud nem a mágneses térrel párhuzamosan beállni, én így értettem. Persze, ha a kérdésfeltevő a deklinációra gondolt, akkor értem a kérdést. De hacsak nem az északi vagy déli mágneses pólus közelében navigál valaki, gyalogtúránál nemigen van gyakorlati jelentősége. Hajóúton meg nem tájólót használ az ember.
Lehet, hogy naív kérdés, de hogy a fenébe tudná nem a helyeset mutatni (hacsak nem az egyik sarkába mágnest ragasztasz)? Az a vacak nem tud mást tenni, mint beállni a mágneses pólus felé, mi a franc tudná eltéríteni (mármint magán a tájolón belül, egy külső mágnes nyilván el tudja)?
Egy kiló 90/10-es 700 cubicinches pehelytöltet tud kb -10 fokot, a többi kamu. 40 alatt nem kapsz olyat ami ennyit tud csak olyat amire ráírják. A műpehely kb 30 százalékkal gyengébb - persze csak a legjobbak, nem az amit pl a husky használ, az annapurna kb 0-5 fokot tud. Persze embere válogatja ki mennyire fázós, stresszes, fáradt, de van rá valami eus norma hogy melyik zsák mennyit tud, a korrekt gyártók zsákjain rajta is van (mammut, mountain equipment, stb). A keleteus géprongyokon "valamiért" ez nincs, persze itthoni kereskedő se fog tudni róla vagy fikázza mert rontja a bizniszét. Sokat bivakolok magashegységekben, én is kipróbáltam szinte minden márkát már de sajnos csak a drágábbak működnek. Próbálj meg tömetni esetleg a speleonál, nem tiszta a pehelytöltetük de -10-et fog tudni, esetleg rátömetsz. Vagy kéz alatt veszel M.E.-t glacier 1000-et pl.
Az a remek ötletem támadt, hogy veszek egy jobb, -16...-26 C körüli hálózsákot. Deuter-Vaude-stb vonal kilőve, nincs 40+ ezrem a témára, viszont találtam affélét a neten, mint pl. a Gelert. Ismeri a márkát valaki? Vagy beszélt már olyannal, aki látott valakit, aki hallott már róla?
Ha nem találok pozitív visszajelzéseket, tapasztalatokat, nem biztos hogy bele merek vágni. Akkor inkább modjuk egy Husky Annapurna...
XIII. Szent László út. A neten a 60-64-es számot találtam, gondolom, nem sok zipzár bolt van egy utcában... ;) Ha mégis, akkor lehet, hogy egy másik ebben az utcában. Valahol a Béke tér magasságában.
Amikor még csóró voltam és nem volt pénzem hájtek cuccokra, vettem magamnak egy elnyűhetetlen amerikai tengerészzsákot 600 Ft-ért egy military boltban.Ilyesmi mint ez.
Megnéztem, még megvan. A mérete kiteritve kb 45 x 85 centi. Ha gondolod, hogy jó lenne neked, akkor beviszem a városba a jövőhéten.
Idén nyáron szeretnék elmenni a Retyezátba. Ehhez egy jó kis sátorra lenne szükségem. Amit néztem az a Quechua T2 Ultralight Pro. Szerintetek kibír egy hét megpróbáltatást odafennt ?
Vagy ami ugyancsak működhet: Keress egy kamionponyvagyártó céget, és ebből az anyagból varrass zsákot. Szerintem simán bevállalják, és ennél erősebb szállítózsákot az életben nem találsz :D
Mindezt végiggondoltam. Úgy megyek külföldre, hogy egy hét magashegyi túra úgy, hogy félidőben fogunk tudni élelmiszer-utánpótláshoz jutni. Sátras, hálózsákos gázfőzős üzemmód, tehát mindent vinni kell. Jelenleg éppen 20 fok van, de ebben a hegységben már kaptunk augusztusban is hóvihart, tehát kell a meleg cucc is.
Törökországról beszélünk, ahol már kapott el engem is háromnapos fosás-hányás, párom már kapott napszúrást, tehát kell az egészségügyi cucc is. Mindez csak nagy zsákban fér el.
(Az már csak hab a tortán, hogy én onnét hazajövetel nélkül megyek egy három napos értkezletre, ahoval kultúrált ruha és laptop is kellene, amit még nem tudom, hogyan viszek magammal.)
A védőtokot a hegy aljában lévő barátainknál tudjuk hagyni, tehát nem probléma a súly. Én egyszerűen utálom, hogy a hátizsák egy repülőút alatt jobban amortizálódik, mint 10-20 napi túrázás alatt.
Az igazi gond, hogy ezt végig pluszban cipelheted. Ha nem nagyon nagy és nehéz az a zsák akkor inkább érdemes lenne a kézipoggyász méretet nagyjából megcélozni, az biztosan célbaér, és a nem szállítható vagy nagy, nehéz, kevésbé értékes és kevésbé nélkülözhetetlen dolgokat egy eldobható papírdobozban vagy szemeteszsákban feladni.
Köszi, közben én is megtaláltam. Majd kiugrom megnézni. Nem akarok egy nehéz, vastag valamit. A Deuternek van kiváló tokja, azt is megrendelhetem neten.
:-) Nekem is eszembe jutott a jutazsák. A saját varrású annyiból lenne jobb, hogy lehet rá varrni egy-két fület, könnyebben hajtogatható és pár dekával könnyebb.
Egyébként külföldön lehet venni ilyen "flightcover" vagy "transportcover" nevű cuccot, csak itthon nem láttam.
Qechua T2-s tapasztalatom van ami gondolom anyagra ugyanaz, mint a T3 csak kisebb. Gondom nem volt vele teljesen jól szuperál, könnyű összerakni, felállítani majd elpakolni. Célnak-bringatúrán nyáron- tökéletesen megfelelt.
Kösz, van egy hasonló méretű aldis alumínium rudas sátram, de ezek inkább csak 1 személyesek, tavaly jól vizsgázott, csak kéne egy picit nagyobb, de látom per pillanat túlzottak az elvárásaim, nem keresgélek tovább, megelégszem azzal ami van.
Ha el tudtál volna jönni a Szigetközbe, meg tudtam volna mutatni az enyémet. (De ugyanilyen volt Szilvinek is.) Kicsi, könnyű (2kg) két kisebb, egy nagyobb embernek jó, külső vázas (alumínium, így a minuszokat is bírja). Van egy nagyobb testvére, az 3 személyes (azaz ha ketten vagytok, akkor is marad hely a cuccoknak), ez 3 kg. Eddig azért nem írtam, mert cövekelni kell, tehát emiatt kiesett a körböl.
Bár döntöttem, fő szempont, hogy külsővázas legyen, ne haladja meg a 3kg-ot, és dóm konstrukció legyen. Na most ilyet nagyon nehéz találni sajna. Easy camp, egy picit nekem alatta van amit szeretnék a Vaude 450 eurós modelljei meg felette, de nem is nagyon lelkesedem értük, a gyenge és vékony aljuk miatt, most viszem javíttatni a Taurust. Tudtok olyan helyet ahol megreparálnak egy borsónyi lyukat? Ha rendbehozom még mindig a Taurus lesz a legjobb választás, ahogy nézem a kínálatot, főleg, hogy már van:))) Óriási, könnyű, külsővázas, de sajna nem dóm, le kell verni minimum 8 cöveket. Igaz ha nem akarom hogy elvigye a szél a sátram, ennyit minegyiknél le kell szúrni.
A Mallory-ban lehet kapni Husky sátrakat. Azt be kell vallanom, hogy én csak a hálózsákjaikat használom, de azok nagyon jók és elég olcsók. Azt tudom, hogy pl. Törökországban rengeteget láttam belőlük. Mondhatjuk, hogy akinek nem csúcsmárkás sátra volt, annak mindnek Husky
Van egy Vaude TaurusII, nagyon jó, csak nem önhordó a karosszériája, mindenképpen le kell verni az összes cöveket. A mai árakon meg már nem vennék Vaudét. Még az RP Hilltone nem tűnt rossznak, kevés cövek kellett hozzá( kissé szerintem túlárazott). Meg nem vagyok krőzus, ráadásul amerre járok csepeg rá a gyanta, szederevő rigók céltáblája lenne, szóval nem olyan sátrat keresek amit vitrinben tárolnék:)) Ezek a drága sátrak nagyon jók a hegymászóknak ahol se rigó, se fenyőfa:)
Bár nem a "legjobb" kategória, és nem is tudom mennyire szél és vízálló (mondjuk ismerős szerint kibírt már pár vihart az erdélyi hegyekben), de sztem egynek jó.....kérdés elfér-e nálad a pizza? :D
Tudnátok nekem egy jó kajakos sátrat ajánlani? Vagyis könnyű, de azért még elég tágas kétszemélyest. Jó lenne ha dóm sátor lenne, mert néha cövekeket se tudok leverni, így önmagában is meg kell tudnia állni. Nem ártana, ha külső vázas lenne, mert a nagy szélben esőben ez előny, súlya 2.5kg körüli. Segítségeteket előre is köszönöm.
Bihar-Pádis családbarátabb, csillagtúrázni jobb, nem túl kemény terep. Ez van a legközelebb is. Esetleges hátrány, hogy alacsony, nincs gyephavas szint (ha valaki arra gerjedne).
Retyezát szintén nem egy gerinctúrázó hely, ott is jobb csillagozni, de durvábbbb terep, sokkal. Lombostól a fenyvesen és a gyephavason át, egész a csupasz sziklákig.
Radnain nem tudsz csillagozni, ott klasszikus gerinctúrázni jó. Esetleg Borsáról a Pietrosz felé és vissza, ezt sokan választják.
Csak ezekről tudok okoskodni, mert eddig csak ezeket jártam.
A Merrel Moab-ot én is néztem magamnak, végül mégis a TNF Hedgehog mellett döntöttem, mert jobbnak (kényelmesebbnek) tűnt a talpa. Eddig nem bántam meg, nagyon bevált. Kényelmes, sehol nem sértette a lábam. Legutóbb a Sárga 70-et nyomtam le benne, csont száraz zoknival, ahhoz képest, hogy kb. 8-10 órán keresztül esett az eső és néha beleléptem egy-két aknába szerintem ez szép teljesítmény. Sokan azt mondanák, hogy ettől GTX a GTX, de én nem hiszek a csodákban, szóval engem lenyűgözött.
Két barátomnak TNF Vindicator GTX van. Azt is dícsérik.
Hosszabb teljesítménytúrákra kellene. Legyen könnyű, erős és lehetőleg kényelmes. Inkább a komfrot legyen az első. Itt kritérium lenne, hogy ne terepfutó cipő mert azzal már ráfáztam. A Mátra115-re, Rákóczi 120-ra és egyebekre kellene. Nagyjából 50-200 kilométerekre. A merrell-nél néztem egy cipőt. A Merrell Moab GTX-et. Valakinek esetleg tapasztalat ?
Rockommended (RMD)márkát ismeri valaki? hirtelen felindulásból vettem tőlük nevetsége spénzért egy 70-es zsákot, (a hétvégén jól bevált) de azért utána olvasnék.
a decathlonban a vadászkabátok vannak leértékelve huszonezer forintról ötre. annyi hogy zöldesbarna színű, meg lehet fényvisszaverő karszalagot is elővarázsolni egy rejtekzsebből, de egy jó darab ennyiért, utcán is simán elmegy.
Ha tetszik és sokat fogod használni akkor az biztosan jó választás. Ha túrázáshoz keresel praktikus szempontok alapján az esőtől félve akkor pl. ez arra megfelelő és mellé befér sokkal jobban kihasználható csak vízlepergető dzseki és jól szellőző, de nem is szélálló másik plusz meleg harmadik.
Én is szétválasztanám a funkciókat. Még én sem láttam olyan membránt, ami nekem kellő mértékben tudott volna szuszogni.
Keresnék egy jó esőlepergetős széldzsekit (a legutóbbi csanyatlon szervezőkabátja pl. közelített ehhez), ami gyenge esőben, hűvősben jó, meg van rajta cipzár a szellőzéshez. :)
Ha hideg van, alá egy pulcsit, kardigánt, polárt ízlés szerint. (Szintén szétnyitóst, az jobban szellőzik.)
Esőre meg egy műanyag esőponcsót. Az meg alulról szellőzik.
Tudom, hogy nagyon népszerű a szuper esődzseki, de reálisan az esős (különösen hazai) túranapokat összeszámolva az jön ki, hogy ez a legkevésbé használt ruhadarab, így a racionális választás a nagyon olcsó, nagyon könnyű, de nem szellőző darab. Egyébként a megbízhatóan vízálló és tökéletesen szellőző megoldás az esernyő, ameddig nincs viharos szél.
Régóta nagyon szeretnék egy jó kis könnyű kabátot amit hétköznap is hordhatnék,de nem jönne zavarba egy kirándulástól ,vagy túrától sem, kellően melegít, és esőzéskor nem ázik be.
Sajnos nagyon izzadékony vagyok, így olyanra lenne szükségem ami nagyon jól szellőzik, a szél, eső mégsem megy át rajta.
Kapucni nagyon fontos lenne ,hogy rajta legyen.
Szerintetek melyik márka melyik modellje lenne jó a számomra?
(Columbia,Decathlon?? Nem tudom mik vannak még,nagyon kevés ismeretem van ebben a témában)
Én egy térképet keresek ,hogy lehetőleg egész somogy benne legyen. Eddig még nem találtam ilyet. Boltokban utánnanéztem, de nem volt sehol sem ami nekem megfelelne. Az se baj ha nekem kell kinyomtatni.
Én rutin nélkül a Fogarasi-havasokat azért nem ajánlanám. Mi már buktunk bele szedett-vedett társasággal és mástól is hallottam zord történeteket (július-hóvihar). :)
itthon gyakorlatilag bármelyik középhegység szóbajöhet, Szlovákiában Tátra, Szlovák Paradicsom, Ausztriában Hochschwab, Dachstein, Hohe wand, Rax etc. Erdélyt nem ismerem de ha hozzád az esik közel akkor az a nyerő.
halihó mindenki!a nyáron egy igazi kirándulós-túrázós nyaralással szeretném meglepni a páromat,viszont kevésbé vagyok rutinos ilyen téren. tudnátok tanácsot adni?nagyon megköszönném!
En is elhagytam az egyikbol a hegyet. Hirtelen nem volt mas nalam ezert belekalapaltam egy furohegyet, oldalrol rakalapaltam (h beleszolruljon). Ez bo ket eve volt, azota is muxik. Nyilvan nem a legjobb, de hirtelen felindulasbol elkovetett igenytelenseg volt, ami azota is tart :D
No,a botvég dolog ott tart,hogy a győri RP-túraboltban rendeltem,1200 ft körüli áron hozzák,a srác szerint ez egy pár ára,én ennyire nem vagyok optimista:)A valamikori Mountex-ben is jártam(most nem tom mi a neve,a bolt,az eladók,az árukészlet ugyanaz,csak a név változott)ahol először készségesen megígérték,hogy ha behozom meg is javítják,viszont mikor kiderült,hogy nem saját termékük(nem Gabel),már kicsit húzta a szája szélét a főnök,és már nem is ígérte biztosra a sikert.Úgyhogy inkább nem hagytam ott.Egyébként a Gabel botok alja szinte tök ugyanaz a méret,és design mint az én 500-as kecsuámnak.Viszont jó tanácsokkal ellátott,például,hogy hogy tom leműteni a régi véget a botomról:hűfúvóval óvatosan melegítgetem,és a hőre lágyuló ragasztó felpuhul,és lecsúszik a botvég.Náluk így szokott történni,remélem nálam is így fog:)Már csak hasonló ragasztót kell valahonnan szerválnom....
Még egy adalék a történethez:Úgy látszik a Decathlonban a "vásárolj,majd,ha garanciaidőn túl elromlik,dobd el és vegyél újat"felfogás működik,a túraboltokban ezzel szemben javításra,cseredarab beszerzésére s lehet számítani.
Nincs kimondott forma ami mindenkire igaz lenne. Kinek ez kinek az jön be nem tudni neked mi a megfelelő. A keményebb vagy a kicsit puhább talp. Olyan cipő sincs ami esetedben mindkét felületre jó lenne. MIvel a rekortánra inkább sima talpú ciő ajánlott, terepre pedig olyan ami nem csúszik a köveken.
Amire figyelj, ha lúdtalpad van akkor olyat keress és vegyél ami a cipő belső részén támaszt ad a lábadnak.
Segítséget szeretnék kérni, nagyot. Kérdéseim is lesznek, amelyekből sütni fog az amatőrizmus diszkrét bája. Szóval:
Némi életmód váltás elején járok, ezért futócipőt szeretnék vásárolni. Lehetőleg csak egyet. Elvárásaim a lábbelivel szemben sokrétűek:
- terepen és rekortánon is szeretném használni (létezik ilyen egyáltalán?)
- jó ár-érték (best buy)
- viszonylag masszív darab legyen, nem baj, ha ez miatt súlyosabb. Egyelőre nem a cipő esetleges plusz súlya jelenti a jelentősebb túlsúlyt. :-)
Túrabakancsok, túracipők vásárlásakor elkövettem számos bakit, mire megleltem (?) az igazit, ezért most először kérdeznék. És másodszor is. Mit ajánlanátok? Nem feltétlenül pontos specifikációra gondoltam, bármilyen segítségnek, ötletnek örülnék.
Kösz az infót,lényegében erre lenne szükségem!Már kaptam ígéretet egy elhajlott bot alsó harmadára is,kérdés,hogy összepasszol-e az én botommal méretileg.Ennél az alkatrésznél szintén ez a kérdés.Na meg az 1300 ft plusz 1500 ft postaköltség:)Teljesítméntúra oldalon sufnituningot javasolt valaki,több szem többet lát,mindenkinek kösz az infókat.Eddig a legprofibbnak azonban ez tűnik.
Van 1 pár túrabotom,az egyiknek a végéről 7végén leesett a keményfém tüske,és már elkezdett kopni az azt tartó alu rész is.Sajnos a Decathlonban nem foglalkoznak javítással,bár szerintem egy minimális emberi hozzáállással tudnának segíteni,hiszen nyilván tudják ki a gyártó,egy e-mail a megfelelő helyre és érkezne a párszáz forintos alkatrész....A botok darabja több mint 6ezer pénz volt,igazából ezen kívül semmi baja,irtózatos pazarlásnak tartanám ezért eldobni.(2 és fél éves,a garancia 2 év....)
Valami jó tanács?Keresnem kellene valakit akinek tönkrement/elhajlott/szétesett a botja,és valahogy leműteni róla a végét?
Végre valaki, aki normálisan vélekedik a dolgokról. Vettem már "ócsó" Quechuát, és árához viszonyítva nagyon jó felszerelést és vettem márkás cuccot drágán, amit most már nem vennék meg.
Szóval nem kell ócsárolni egyik márkát sem, kinek mi jön beés ki mit tud megfizetni.
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Június-július környékén szeretnénk elmenni a Retyezát-ba. Oda kellene egy masszív ( szelet és viharokat jól bíró) sátor. Szemezgettem már egy két modellel. Az egyik a HUSKY FLAME a másik a Hannah Attack. Esetleg ha van valakinek tapasztalata írja meg légyszi.
Monográfiát lehetne írni a túrabakancs vásárlása témában, annyira részletes a rendelkezésre álló irodalom, amelyben azt taglalják, hogy hogyan, milyen körülmények között kerüljön kipróbálásra a cipő, mert pokollá teheti a túrát a rosszul megválasztott lábbeli.
Én is szeretek webáruházakból vásárolni, de az ilyen dolgokat illik előtte felpóbálni, pontosan azon okból kifolyólag, amit lükepék is leírt.
hát, cipőt venni elég bevállalós így... Még akkor sem merném, ha bejáratott márka cucca lenne, mert mindig lehet egy pár centis elszabás, amire a boltban rájössz, míg a csomagot csak otthon, kifizetve nyitod ki..
Azért drukkolok, hogy bejárasd :)
Életemben egyszer voltam pedikűrösnél. Kb azonnal megmondta, h a jobb lábamat terhelem jobban, és mindezt a bőrkeményedésekből. :) Szóval jó sok különbség lehet a 2 láb között, akkor is, ha nem látod.
Igen, azzal tisztában vagyok, hogy délután kell cipőt próbálni, de remélem nem hangzik szentségtörésnek, hogy úgy rendeltem online :) Tehát próba egyáltalán nem volt. Kockáztattam és egyelőre nem tudom, hogy bejött e ;)
A cipészt meg fogom próbálni akkor, mert tényleg nagyon keveset kell rajta tágítani. Sámfám van is otthon, köszi a tippet!
Mindenképp a "nagyobb" lábadra valót kell venni, valamint érdemes a nap végén elmenni cipőt venni, mert akkor tényleg dagadtabb, mint reggel. A zoknival is lehet játszani, vastagabbal kezded, aztán cseréled vékonyabbra, ahogy dagad a láb. Persze ha a menetfelszerelés-meg-nem-bontás elvét követed, akkor nem olyan jó ötlet.
Betörni a lábad fogja, cipész tuti tud tágítani, de sokszor az is segít, hogy veszel egy jó minőségű sámfát, és használat után (azaz jó melegen) szépen kisámfázod... (http://www.normatexsamfa.hu/ciposamfak_fabol.htm)
Hétfőn vásároltam egy elég jó bőrbakancsot (Kayland Vertigo High), amit nagy örömmel próbáltam a tegnapi nap során betörni, mert hétvégén kisebb túrára vinném. Az elején szép és jó is volt minden, de estére a bal lábamat nyomorgatta kissé a bakancs. Mintha az ujjam nem férne el elöl. Most változtattam a befűzésen, hogy elöl annyira ne húzza össze. A jobb lábamra mintha ráöntötték volna. Létezik, hogy ekkora különbség van a két láb között? Mi erre a megoldás (fejsze? :) ) ? Ha nagyobb bakancsot veszek, akkor a jobb lábam harangozni fog benne? Megdagadhat annyira a láb nap végére, hogy ami reggel még jó volt, az estére már nem annyira jó? :) A betörésre van valamilyen jó módszer? Esetleg cipészek tudnak tágítani picit az egyik bakancson? Vagy ez halott ötlet?
Huhh mennyit kérdeztem... az igazat megvallva ez az első komolyabb bakancsom, de félek hogy meg kell tőle válnom. Ma is elmegyek benne dolgozni, hogy szokjuk egymást, aztán majd kiderül.
Kicsik ők még, hogy drága cipőt vegyél nekik: kinövik, nem értékelik és különben sem mennek akkora távot olyan körülmények között, hogy kijönne egy 30ezres cipő előnye a 10ezreséhez. Az előttem szólónak igaza van: jó nekik egyelőre egy egyszerű sportcipő is, aztán ha ráéreznek az ízére, talán már az igényeiket is meg tudják fogalmazni.
A Merrellel pedig óvatosan. Sokan nem is tartják igazi túramárkának, mert rengeteg utcai cipőt is árulnak.
Én futásra vettem először, de van, hogy hétköznap is hordom. Gyereknek szabadidő cipőnek vettük. Feleségem kirándulásokra hordja és nagyon szereti. Mindig fájlábós volt,most nem panaszkodik...végre:D
Nézd meg itt: www.merrell.hu Érdemes utána járni egy kicsit, elmenni többet felpróbálni stb.
A gyerekek 10 és 13 évesek, szóval már lehet velük messzebbre is menni. Elsőként pár napos kikapcsolódásra gondoltunk túrákkal egybekötbe. Bakonyba vagy Mátrába..igazából nincs meg a jó ötlet még. Az sem árt, ha van valami tanösvény is vagy valami program a gyerekeknek is. Áldoznék a cipőkre, főleg a srácokéra, mert nem szeretném, ha fáj a lában, kényelmetlen a cipőm...stb-re hivatkozva ülnének le minden kőnél a kirándulás alatt:))) Merrellt ajánlotta eddig mindenki!
De a decatlon jó ötlet, ott még legalább más dolgokat is be lehet szerezni.
Remélem nekem is beválik majd a bakancs. Magashegyi túrákra én sem fogok menni bennük, csak Magyarországon túrázgatok benne, Bakony, Mecsek és hasonlók.
Jut eszembe. Kb. 2 éve vettem a kisebbik fiamnak egy 28-as méretű, magasszárú túracipőt. (talán arpenaz 50 volt, de fogalmam sincs már). A leírása szerint nem volt vízálló.
Ősztől másik év őszéig használtuk, szinte minden nap, kirándulásokon, játszótéren, utcán, télen is, hóban....
Egyetlen egyszer sem ázott át, miután impregnáltam, a kopás jeleit sem láttam rajta....
Talán az egyik legjobb cipője volt a fiamnak, azóta sem sikerült jobbat venni.
Ja, és, amikor kinőtte a 2500 Ft-ért vásárolt cipőt, 1000 Ft-ért eladtuk a Tezsveszen. :))
Az árukhoz mérten jó minőségűek. A 3.990,- Ft-os túrabakancs olyan, amilyen az ára...
Nekem viszonylag sok decás cuccom van/volt. Semmivel nem jártam még úgy, hogy levált, elszakadt, kezemben maradt, kihasadt stb.
Egyszer viszont saját hibámból egy cipővel belerúgtam úgy egy sziklába, hogy kihasadt az orra kb. 1mmx1mm-es felületen. Visszavittem, hogy így vettem, csak nem vettem észre a boltban. Szó nélkül visszaadták a pénzt.
Pontosan. Náluk hegyi mentőknél is néhol alapszerkó. Persze lehet, hogy támogatják őket, ezt nem tudom. Meggyőződésem: a Quechua csúcs kategóriája nagyon jól használható.
Tényleg csak az áruk a gond nekünk: pont láttam: egy Quechua Bionassay 500 és egy Millet Acongagua gyakorlatilag azonos áron van: 43000,-Ft körül. Azért lehet, hogy azonos áron a Millet-t választanám.
Nagyon nem érdekel a felirat, de ha pénzt adok ki valamiért, azt szeretném értelmes dologra költeni. Quechua v. bármi más is lehet, ha ok a minősége, de annyira gagyi nem lehet, ha ennyi embernek bejött, igaz ez főleg azokra a termékekre vonatkozik, amik majdnem egy árban vannak a "nagy" márkákkal. Echte kinai cuccok is lehetnek nagyon jók, de az áruk is megvan. Ne felejtsük el, csak az egyre igényesebb középosztályuk 300 millió fő! Van piac...
Én maradékból vettem 900-as cuccokat már kevésbé drágán. Az ára pontosan mutatja az értékét. A Forzlac 900-as szélálló polárom sokkal jobban szeretem, mint a Mountain Hardware-ét Gore Windstopperrel. Egyszerűen jobb a szabása, kényelmesebb, funkcionálisak a kicipzározható szerrlőzői és a stretch betétek. Ellenben el kell viselnem, hogy Quechua felirat van rajta:-)
Igazad van, írtam is, hogy elég sok cuccot használnak az ismerőseim teljes megelégedettséggel, de a bakikkal nekik sem volt túl jó tapasztalatuk... Bár a 900-as kategóriából (Quechua) senki sem vásárolt, mert túl drágának találták...
Ezzel teljesen egyetértek, részben ezért is jött létre ez a fórum, hogy kicserélhessük a tapasztalatainkat. Kinek kinek a vérmérséklete, a pénztárcája és a tapasztalatai határozhatják meg, hogy mit vesz és mit nem. Tényleg nem mindegy, hogy hol gyártják az adott terméket, sok cég sajnos Kínában gyártat, ami önmagában nem probléma, de előbb utóbb meglátszik a minőségen. 90 - es évek elején még 3-4 évet bírt egy Nike, azóta sokkal drágább lett, de ma már nem venném fel, annyi a rossz tapasztalat... Nem márkabuzi/függő vagyok, de az eddigi fórumlátogatások és külföldi tapasztalatok alapján igen tartósnak tűnnek a két nagy német márka(Hanwag, Meindl) bakancsai, de nyitott vagyok én bármire, ha valaki meg tud győzni.
az ilyen általánosításokkal kapcsolatban pár gondolat:
- más és más igények vannak egy középhegységi vagy egy extrém magashegyi túránál verébre ágyúval nem biztos hogy kifizetődő
- egy hibátlan topgear se visz fel a hegyre, mint ahogy 20-30 éve nevetségesnek tűnő cuccokban is másztak világszínvonalon.
- a márkáknál is simán lehet belehúzni egy ócskaságba, régi típusnéven banánköztársaságba kiszervezett gyártással, béna anyagokkal forgalomba hozott új széria stb.
A topictárs által kecsuafoscsuának aposztrofált cuccokra kettő év cseregarit adnak - és tényleg cserélik, ha széthullik. (De nem fog, nekem eddig sosem a ragasztott/vulkanizált/egybe öntött talppal volt gondom, hanem a felsőrész (textil) varrásaival.
Redizájnolt :) boka esetén a félcipő tényleg felejtős lehet - szerintem a nehezebb kivitelű bakancs is. Anno amikor kezdtem, volt, hogy PeMü-Puma félcipőben nyomtam (gtx, vibram talp), aztán amikor elkopott a "gazdasági kényszer" miatt olcsókinaira váltottam. Aztán megbántam - nem is kicsit. Élettartamban, kényelemben messze nem tudnak max. tizedannyit, mint a négy-ötször drágább, nem csak kívülről túra/sportlábbelik.
Tavaly pl. egy Arpenaz 500 cipellőm volt, túrán 1200km körül mentem benne, sajnos a fejrészénél elengedett a varrás, és nem tudom, hol a blokkja, merthogy cserélték volna... Maradt az, hogy vettem egy másik párat (és elraktam a blokkot...).
Nekem ez vált be, másnak meg más, abban viszont biztos vagyok, és mindenkinek mondom, hogy NEM az olcsó az olcsó igazán.
Megint csak általánosítasz és megint csak nincs igazad. Minden márkában vannak kategóriák, aszerint amire valók. A megbízható márkáknak is vannak kevésbé sikerült darabjai drágán (pl: Lowa renegade) , de pl.: a Quechua 800-900-as trek sorozatában aligha fogysz csalódni. Igaz, drágább is, mint a renegade.
Feltéve, ha használni akarod, nem az utcán mutogatni.
Csehszlovákiában gyártottak ehhez és a Super Perfekthez teljesen hasonlóakat '88 körül, meg focicipőket amikből a stoplikat házilag levágva mászócipők lettek, rémálom mindkettő.
Meindl-öm még nem volt, remélem nem fogok csalódni. Ezt az Ortle-t nem ismeri valaki személyesen? Interneten nem sok teszt van fenn róla. Csak a ragasztott talpúakat nyomatják nagyon. Az meg nem kellene, nagyon rosszak a tapasztalataim. Bár lehet hogy ez is változott, nem tudom, de a mai fogyasztói társadalom ritmusa mellett egyre kevesebb gyártó engedheti meg magának a kiváló minőséget. Egyszerűbb olcsóbban vagy(nagy márkáknál a nevet is megfizettetve) drágábban rosszabb minőséget adni, köv. évben meg venni/vetetni az újat. Vagy van a szuperlatívusz kategória, amit nem tudok, de nem is akarok kifizetni, mert értelmetlen, max. az élsportolóknak éri meg. Egyszóval a Meindl és társai számomra azt a kompromisszumot képesek nyújtani, amelyet még hajlandó vagyok megfizetni, csak a tartósság felől vannak kétségeim, mert egy mai Mercedes sem olyan mint a 30 évvel ezelőtti...
Ezért kéretem, hogy osszátok meg a tapasztalataitokat velem.
Kösz a hozzászólást! Én a félcipőt hanyagolnám, max magasszárú ami fogja a bokám rendesen, mert már két bokaműtétem is volt. Szóval egyelőre bakancs, itthonra könnyedebb túrákra magasszárú túracipő. Nagy márkákról meg csak annyit, hogy a Hanwagom 7 évet bírt, Olasz és Francia Alpok( igaz csak túrák), Tátra sokszor, rengeteg itthoni sétafika sok-sok km az nem rossz, és nem a felsőrész adta meg magát, hanem a talpa... Ezalatt csak kétszer ázott be, mindkét alkalommal az én trehányságom miatt(sprayvel próbáltam impregnálni... :-) )Ismerősök körében szintén van olyan, aki itthonra Quechuában nyomja évek óta panaszmentesen, de ők nem gyártanak valódi bőrbakit varrott talppal. Ebben az egyben nem alkuszom, a lábaim nagyon fontosak. Amúgy mindenki olyat vesz, ami neki bejön, kényelmes, tartósnak vél, jó tapasztalatai vannak az adott termékről. Távol álljon tőlem bárki megbántása, de én legalábbis a lábamra nem vennék fel nagyon olcsó vacakot, mert már megjártam. Bükk-fennsíkról törött bokával hoztak le, mert félcipőben(túra kivitel The North Face Vindicator - nem is olcsó vacak)
majomkodtam, szóval marad a baki, de itthon legalábbis a bokát fogó hosszúszárú.
Csaxólok, hogy nekem pl. a "nagy" márkák cipellőivel voltak gondjaim, t.i. szélesebb a lábfejem az átlagosnál, és a Decathlon saját márkás cipellőiben találtam megfelelőt - normális áron. Nekem nem a cimke/felirat mondja meg, hogy valami jó, vagy sem. A Hanwak bakim is köszöni szépen, jól érzi magát, de itthon inkább félcipőben gyaloglok - kivéve egy-két ismerten patakos-mászkálós gyaloglatot.
A coverguard nagy szar, mászni-túrázni. Elsőre néhány kezdőnek talán jobb vételnek tűnik a kecsua-foscsuha és a hozzá hasonló géprongy kategória, de gyorsan rájössz miért olcsó. Bakancsban lasportiva esetleg meindl, hanwag. A magyarországi kínálat nulla, ami van általában kishibás, b-s, stb "jóárasított okosság" (Lowa outlet pl). Inkább osztrák leértékeléseknél vegyél, ott nem vernek át.
Csanya "bácsihoz" lenne kérdés: működik - e még az "okosban" megoldás? Ha igen akkor szeretnék majd egy-két dologban "okos" lenni... persze ha szabad így idegen betolakodóként : -)
Van valakinek tapasztalata a Coverguard márkával kapcsolatban? (Tudom ez munkaruházat, nem kell egyből letorkolni!) Szerintetek milyen minőségű lehet ez#mce_temp_url# a softshell kabát? Vannak egyébként itt télre való 3 in 1 kabátok is és Lotto márkájú aláöltözet is 50 % poliészter 47,5 % Coolmax és 2.5 % Polystatic anyagokból, ami papíron jól hangzik, de mennyire tartós ez?Az áraik ugyanis gyanúsan alacsonynak tűnnek és nem szeretnék gagyit venni, de vagyonokat sem szeretnék elkölteni. Most kezdem újra a túrázást és csak kapkodom a fejem, ez az "ipar" is mekkora fejlődésen ment keresztül. Egy túraboltban már voltam körülnézni( Mo..ex), de itt hát hogy is mondjam csak nem álltak a helyzet magaslatán és az ötödik kérdésem után már furcsán néztek rám. Pedig vásárolni szerettem volna, de ahhoz alaposabban meg kellett volna ismernem az adott terméket/eket... A fórum végigolvasása eddig sokat segített általánosságban, de most konkrétan az első és általam legfontosabbnak vélt túrafelszerelés beszerzése előtt állok: a BAKANCS. Meindl Ortler márkájút néztem ki, kívül belül bőr, varrott talppal, próbák során ez nagyon kényelmes volt, közel olyan jó(nekem), mint annak idején a Hanwagom, de az most egy 20-assal több. Kívülről is tetszik a baki, nem az a tipikus robosztus darab, kényelmes is, már csak egy kis megerősítés kéne, hogy érdemes - e megvenni. (Ragasztott talppal azért nem kísérletezem, mert rosszak a tapasztalataim.) Ja a lényeg, hogy miért a kemény ( B/C-s) talp, mert ezt szeretem, nekem nem bántja a lábam, és a tátrai kavicsok, sem bántják így a talpamat, itthoni túrákhoz esetleg később beruháznék egy könnyedebb túracipőre, de ehhez aztán tényleg lövésem sincs, egy biztos csak, soha többé nem veszek The North Face cuccot, kétszer fütödtem be vele... Ja a legfontosabb túrazoknit ilyen bakiba mit ajánlotok egyelőre nyárra, aztán télre?És melyikkel prőbáljam? Gondolom a télivel kéne...
itthon sokszor csak gyerekekkel, vagy meló előtt-után kirándulok 1-2 órát, ilyenkor a Sievi melóscipőben megyek, ezt hordom utcán és munkába is. szerintem sok túracipőnek csúfolt tárgyat kenterbe ver. a fémbetét miatt nem ideális súlyú, de vízhatlan és kikezdhetetlen mindezidáig. 26 ropiért vettem, nem olcsó, de én ma is ugyanezt választanám, igaz én sokat melózok terepen és ott pl. a TNF baki amortizálódott le korábban hasonló pénzért 1-2 év alatt.
Azt azért érdemes megfontolni, hogy a legtöbb túracipő talpa igen gyorsan kopik aszfalton! Jellemzően a puhaság, rugalmasság az, ami jó egy terepre szánt cipőben. A Vibram is többféle keménységű talpat gyárt, olyan kemény, ami az aszfaltot jól bírja, jó eséllyel szétszedi a lábad, olyan merev. Igaz, ez lépésmódtól is függ, ha nagyon hajlik a talpad lépés közben, akkor a merev talp nagyon szétzilál.
Intersport is gyárt elég normális sajátmárkás cipőket McKinley néven, a Decathlonban is vannak jók.
Mert, ha igen akkor magas - félmagas kell. Igen a vibram, és ha esős időben mész esetleh GTX-es cipő kellhet (bár GTX nem mindig 100%:o), "A, B" kat. cipő, bakancs teljes elég erre a terepre, bár ha télen is mész akkor inkább "B". De tudnod kell mindenre jó lábbeli nem nagyon van.
Olvass vissza, sok jó tanács van, mind a kiválasztásra, mind a vásárlásra!
Nomád, Mountex, Mormota, Tengerszem. Ezeket a boltokat ajánlanám mindenkinek, akik komolyabb túrafelszereléseket szeretnének. Egyik helyen sem dolgozom, de én is amolyan hobbi-túristaként eddíg utcai cipőkben gondolkoztam/voltam. Viszont egy jobb minőségűnek tartott Decathlon-os termék helyett, inkább még pár ezer Ft-ot rááldoztam és vettem egy "igazi" túrabakit, haver pedig egy túracipőt, az említett boltok egyikében. Megéri az a vízhatlan réteg, meg a vibram talp! A gyártó nevekről nem is beszélve. Itt nem úgy működik a dolog, mint a Nike és Adidasnál, hogy a nevet fizeted csak ki.......szal sztem gondoljátok át. Ott is vannak nagyon jó akciók.
Mostanra elégeltem meg, hogy a haverok állandóan rajtam röhögnek túrázás közben. Amíg ők vízhatlan túrabakancsokban járják a hegyeket én béna utcai cipőben, így a kirándulásokat vagy végig csúszkálom vagy átázott cipővel fejezem be. Eljutottam a logikus lépésig, hogy vegyek végre egy túracipőt. Mivel legjobb esetben is csak havi-két havi rendszerességgel kirándulok örülnék egy olyannak amit "civilben" is hordhatok. Extrém igényeim nincsenek, ha a Pilist meg tudom benne járni anélkül, hogy viccek céltáblája legyek és a városban is hordható én már nagyon boldog leszek.
Aldiból indulok ki: Cranes cuccok legalább olyanjók mint a Quechuások, és akcióban olcsóbbak!
Pl softshell kabát ami aldiban van 6ért, olyan decathlonba 20000. Nem mindegy. Téli bringásnadrág(3500), futónadrág(3000), túrázós nadrág, lezipzározható(3500!), kesztyűk/bukó/szemüveg, bukó alá való sapka/baseball sapka mellé fül v fejmelegítő; nw bot, túrázós ing, mez felső/alsóm hosszú mez, mind jó cuccok; sokkal jobb vételek mint a sportóriásoknál.
Lidl-t nem ismerem, de elég hasonló a felhozataluk általában; ha az a márka is olyan akkor az valószínű nem rossz. Passz, ezért kérdezek.
Egyébként rossz térdem van, kell a jó csillapítás... (Bár utóbbi pár évben a sima 'kéktermékes' túrabakancsot használtam, idáig nagyjából jó volt.)
Sziasztok! Van egy La Sportiva trekking bakancsom, aminek már eléggé elkopott a talpa, tudtok ajánlani olyan helyet Budapesten vagy akár máshol, ahol újratalpalják, lehetőleg vibram talppal. A Maunát ismerem, ott kb 15ezer egy újratalpalás... ennél örülnék egy olcsóbb megoldásnak, köszi
Nekem Forclaz 500-am volt, 2 évig használtam, de hosszabb távon (20km+) már nem találtam elegendőnek a csillapítását. Minden ráköltött fillért megér, mert vízálló, strapabíró, könnyű, kényelmes túracipő, kirándulásokhoz bátran ajánlom, de komolyabb túrához komolyabb cipő kell (szerintem).
Sok múlik egyébként a lábon is, hiszen van akinek többet, másnak kevesebbet bír.
Igen, nekem is szimpi; azt még nem tudom hogy magas vagy alacsony sázrút részesítsek előnyben... elsőre az alacsony szimpibb, viszont a magasabba nehezebben jut be akármi olyan aminek nem kéne, meg papíron jobban tart (nem nagyon volt még rá szükség, egy félrelépésnél pedig nem tudom mennyit segítene a valósgában). Idáig 1 hsz, várom a többieket is.
Van egyébként még valami oylan hely ahol érdemes körbenézni, és ne adj isten értenek is hozzá?
Túracipőket nézegettem, egyelőre a decathlon kínálatlából mazsolázgatok, tizes környékén.
Rossz térdem (és derekam) miatt fontos a normális rezgéscsillapítás, és általában hosszú, inkább technikás és sok szintes túrákat megyünk mindenfelé. Nem árt ha valamilyen szinten vízálló...
Szerintem a túrazsákok funkcionálisabbak túrázáshoz (kulacstartó háló, külső zsebek, szorító hevederek). Ráadásul a katonai zsákok nehezebbnek is tűnnek.
A katonai is ki van párnázva azon is van heveder csak épp jégcsákánytartó helyett puskatartó van, bár én azokkal is szemezgetek. Nyagyjából egy árban is vannak.
Amit Leitnor írt az jó, de van még néhány fontos dolog. Pl: a SAROKSZÉLESSÉG. Pl.: női bakancsot szélesebb fej, magasabb rüszt és keskenyebb sarok jellemzi. Ezért nem csak a méret fontos. Ha a hossz jó, de a bakancs sarka széles, akkor okozhatja az említett problémát. A jó betét segíthet középre pozicionálni a sarkat. A befűzés módja is rengeteget jelent.
Azért írtam, hogy "használt", mert tuti nem hordta senki. Még a címke is benne volt...
Mindennapokban (vadászat) tényleg kényelmes, csak a mindennapokban én nem járok hegyen-völgyön. 3 év alatt (ha nem több) volt ideje betörni ;)
Amúgy hogyan állapítod meg, ha veszel egy cipőt, hogy jó-e a méret, van valami szabály? A Decathlonban azt írják, ha előre csúsztatod a lábad teljesen, a mutatóujj férjen be pont a sarok és a cipő sarka közé. Van esetleg valami más is, amire figyelni kell?
Ráadásul ez az MFS sístem-mel készülő cipő. Azaz, ez külön támogatja(ná) a sarok kényelmét a láb hőjétől lágyuló, és a sarok formáját felvevő sarokkal...
Az új bakancs, ha bőr előbb-utóbb betörik, a lábad formájára idomul és nagyon kényelmes lesz.
A használt bakancsod másvalaki esetleg deformált lábára idomult. Próbálkozz cipőtágítóval, vagy még jobb, ha vizesen töröd be. Sajnos az esélyed kevés. Nekem is úgy tűnik, nagy Neked. Pontosan kell pozicionálni a lábad, lehetőleg a cipő hátsó részéhez. Egy jó talpbetét még segíthet. Szóval szerintem olcsóbb, de új bakancsot kell inkább venni.
Hát...szerintem nem nagy. A fűzéssel próbáltam variálni.
Leukoplasztot, megelőzésképpen, a sarkamra, úgy gondoltad?
Megmondom őszintén, 50 ezret nem adnék ezért a bakancsért. Most kezd szétjönni. Én tizenpárezerért vettem Kámban "használtan", annyit megért, de ötvenet...ennyiért már vigyen fel a hegyre :))
Talán az emelkedőktől jobban kiemelkedik a sarkad. Nem nagy a bakancs? Bár azt mondják, hogy felfele nem kell nagyon meghúzni a fűzőt, de talán segít, illetve tégy rá leukoplaszt.
Egyrészt más kategória, másrészt $50 a szállítás (plusz rossz esetben áfa, vám), de a "Made in Romania" érdekes lehet, ha onnan közvetlenebbül is piacra kerül valahogyan.
Szeretnék venni egy magashegyt túrabakancsot, nincsenek még konkrétumok egyelőre csak annyi, hogy minimum félautomata hágóvas kialakítással rendelkezzen a sarka. Márkából is jöhet bármi, eddig la sportiva bakancsokat hordtam, de nem ragaszokodom a márkához. A kedvezményes árhoz annál inkább. Ebben kérnék ötleteket, idehaza látott e valaki a közelmúltban akciósan ilyen bakancsokat, tud-e olyan boltról/online kereskedésről, ahol általában kedvezőbb áron be lehet ezeket szereni, illetve érdekelnének külföldi kereskedők is, akár ebayes megoldással is. előre is köszi!
Sziasztok! Egy olyan segítségre lenne szükségem, hogy van-e tapasztalata bárkinek az alábbi táskával kapcsolatban http://www.decathlon.co.hu/HU/diosaz-raid-5-hatizsak-67813845/ . Pozitív-negatív akármi. Gyorsabb tempóval való gyalogláshoz, bele-bele kocogáshoz, és futáshoz kellene.
Igen, mind a kettőt, de a vicc az, hogy nem is teljesen szimmetrikusan. Mindkét sarkamat a középvonaltól medialisan, a belső oldal felé, de a balomon egy kicsit "még beljebb". Valószínűleg az én lában amorf :(
Van egy Meindl Wales Lady MFS típusú bakancsom, megvan vagy 3 éve, már kezd is elkopni. Sík terepen caplatok benne általában, úgy semmi gond nincs vele, imádom, a legnagyobb dagonyákon is átmegyek vele. De hegymenetben ennyi idő után is feltöri a sarkamat! Ha békés alföldi létemből hegyek közé megyek, biztos, hogy egy idő után mindkét lábamat elkezdi törni felfelé kapaszkodáskor...mi lehet a gond szerintetek? Szimplán nem jó a típus, a méret, vagy...? Mit cseszek el?
Kinőtték a gyerekeim a háti gyermekhordozót, amiben soha nem is szerettek lenni, kb háromszor használtuk, újszerű állapotban van. Fillikid márkájú, szerintem elég kényelmes babának, apának egyaránt. Itt van a gyártó honlapja is. 10.000 Ft-ért megválnék tőle, megtekinthető kipróbálható Budaörsön a cucc. hofi@soka.co.hu