Keresés

Részletes keresés

spacc Creative Commons License 2014.04.17 0 0 250

....levél ment a kapcsolási rajzzal. Főlökött cimboránk - nomen est omen - átment Mátyás kerál szolgálólányába, avagy hozott is, meg nem is.... - mivel az elektrotanyáról beregisztrálva lehet a legkönyebben és gyorsabban letöltögetni valamit....

Előzmény: pacita (249)
pacita Creative Commons License 2014.04.16 0 0 249

Köszi, rákerestem, sajna nem tudok angolul de piros szöveggel az alábbiakat olvastam

 

 

Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
Whether you suffer fatal electrical shock! Instead, contact the nearest service center!

 

Szerintem nem enged megnyitni valamit ??

Előzmény: Főlökött (248)
Főlökött Creative Commons License 2014.04.16 0 0 248
Előzmény: pacita (247)
pacita Creative Commons License 2014.04.16 0 0 247

Kérdezném a tisztelt fórumozókat, hogy nem tud-e valaki kapcsolási rajzot az alábbi készülékről:

Magnós rádió SONY CFS-D30 L tipus. Ha valakinek lenne ilyen, vagy forrás megjelölést tud, kérem irjon ide. Köszi

fagin Creative Commons License 2014.02.09 0 0 246

köszi!

Előzmény: big-dewil (245)
big-dewil Creative Commons License 2014.02.09 0 0 245

totel bt, bp xiii visegrádi u 39. tel: 20-945-1314

Előzmény: fagin (244)
fagin Creative Commons License 2014.02.09 0 0 244

Köszönöm a válaszokat!

 

Kellő szakértelem híján inkább nem "tapogatnám" végig az alkatrészeket, viszont ha tudtok valakit Bp.-en aki elvállalja, hogy átnézi, esetleg meg is tudná javítani, akkor annak nagyon örülnék! Természetesen fizetnék is érte, amennyiben gazdaságosan reparálható.

Sajnálnám kidobni, vagy "elvaterázni".

Újra pedig most nincs keret.

 

Köszönöm.

Előzmény: Fényhang (243)
Fényhang Creative Commons License 2014.02.09 0 0 243

Egy ilyen készülék már elég bonyolult ahhoz, hogy egy-két lehetőséget adjunk a javításhoz, vagy ellenőrzéshez.

Ki kell tisztítani a készüléket, csatlakozásokat ellenőrizni.

Szemrevételezéssel megnézni, hol melegedett erősebben, ott megnézni a csatlakozásokat, forrasztásokat. Elektrolit-kondenzátorok púposodása is meghibásodásukra utal.

Tápegység, végfokozatok, védő-késleltető áramkör, amiket elsősorban ellenőrizni kell, méréssel a feszültségeket. Kézzel tapogatva, de csak egy kézzel(!) a melegedésre hajlamos alkatrészeket ellenőrizzük. Ha valami forró, ott hiba van, valamelyik alkatrész beteg, hibás, vagy az áramkör másik részében van hiba.

Mérni kell, ehhez kell némi "szakismeret" és műszerezettség.

 

Üdv!

Előzmény: fagin (241)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.02.09 0 0 242

Meg kellene nézni a készenléti táp kondijait.

 

Gy

Előzmény: fagin (241)
fagin Creative Commons License 2014.02.09 0 0 241

Tiszteletem az Uraknak!

 

Tudnátok segíteni, ill. szükség esetén megfelelő szerelőt ajánlani a problémámra?

 

KENWOOD AV SORROUND RECEVIER KRF-V6020 tip. készülékkel rendelkezem, ami a következő bosszantó hibajelenséget produkálja: random módon magától kikapcsol. Ilyenkor villog a standby piros led. Odamegyek, bekapcsolom, pár perc múlva kikapcsol megint. Mielőtt kikapcsol a hangerő kissé elhalkul.

 

Van amikor órákig semmi gond, de inkább a pár perces hibaintervallumok a jellemzőbbek. Csak rádiót hallgatok rajta, mást nem, bár rá van kötve egy Equalizer, Cd, egy VHS, és egy DVD is, de ezeket évek óta be sem kapcsoltam.

 

Köszönöm előre is!

 

mtibor72 Creative Commons License 2014.02.06 0 0 240

Köszi megpróbálom.

Előzmény: Fényhang (236)
aulac Creative Commons License 2014.02.05 0 0 239

Az egység belülről teljesen pormentes.

Szétszedtem és le van zárva egy műanyag burával.

 

Előzmény: Fényhang (238)
Fényhang Creative Commons License 2014.02.05 0 0 238

Lehet, hogy ott is szorul a motor, de nem csak az melegszik, hanem még sok egyéb alkatrész is.

Egy tisztítás és esetleg a motorba kontakt-spray befújás segíthet.

Ha nem megoldható házilag, akkor inkább szakembert kérjünk meg segíteni.

 

Üdv!

Előzmény: aulac (237)
aulac Creative Commons License 2014.02.05 0 0 237

Esetleg az án hibámra is ez lehet a segítség?

Lehet, hogy a szorulás miatt melegszik a motor és egy idő után akadozik?

Előzmény: Fényhang (236)
Fényhang Creative Commons License 2014.02.04 0 0 236

Nem szétszedhető. Esetleg egyszer szétszedhető, de nem összerakható utána.

Bele kell fújni egy kis kontakt-spray-t, az segíthet.

 

Üdv!

Előzmény: mtibor72 (234)
aulac Creative Commons License 2014.02.02 0 0 235

Sziasztok.

 

Tanácsot szeretnék kérni.

Autó DVD lejátszó működési hibajelenség a következő:

 

A DVD behelyezése után, folyamatos lejátszás esetén a készülék erősen melegszik és egy idő után (kb 1/2-1 óra) leáll a lemez olvasása "Read error" hibaüzenettel.

Ha kihűl, akkor rendesen olvas és újra kezdődik a kb 1 órás hibamentes működés.

 

Valakinek esetleg valami ötlete?

mtibor72 Creative Commons License 2014.01.28 0 0 234

Sziasztok!

A képen egy Denon dvd-2200 tip. dvd játszó motorja látható ami szorul. Kézzel forgatva érezni mintha

beleszáradt volna a zsír. Tudja-e valaki hogy lehetne szétszedni, hogy ki tudjam takarítani?

moodyblues Creative Commons License 2014.01.18 0 0 233

köszönöm a hozzászólásokat ,elküldöm egy szakemberhez.

Előzmény: Főlökött (232)
Főlökött Creative Commons License 2014.01.18 0 0 232

1etértünk:)

Előzmény: Ebesi Gyuri (230)
Mono SE Creative Commons License 2014.01.17 -1 0 231

Biztosan figyelmetlen voltam a jelenség néhol ellentmondásos részletezését illetően, de pont a passzív membrános dobozok aktív és passzív membránjának különböző módon történő elöregedése, illetve a dobozok "szelelése" is okoz furcsa jelenségeket. Igaz, ezek a "pumpálós" problémák akkor is láthatók, ha sehova sincs bedugva a doboz, csak kézzel nyomkodjuk a membránt. :)

Előzmény: moodyblues (229)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.01.17 0 0 230

Nézesd meg az erősítőt. Ez nem normális működés.

 

Gy

Előzmény: moodyblues (229)
moodyblues Creative Commons License 2014.01.17 0 0 229

szia,

de igen ,ilyet hallgatok. a hangdoboz működési elve miért befolyásolná azt a tényt ,hogy ha nincs kimenő jel a hangfal irányába (forráskészülékek kihuzva és hangerő letekerve) ,akkor a membránnak nem kell mozognia ?  szerintem a doboz zártnak tekinthető ,mert ha benyomom az aktív részt ,akkor kijön az alsó passzív membrán.

 

+ másik fajta hangdobozzal is csinálja 

Előzmény: Mono SE (227)
moodyblues Creative Commons License 2014.01.17 0 0 228

minden bemenet kihúzva ,csak a táp be , és a hangfal ki-menet van rákötve , így is csinálja.  ezután egy földeletlen hoszabbítóval is bekötötten és úgy is csinálja.

Előzmény: Főlökött (225)
Mono SE Creative Commons License 2014.01.17 -1 0 227

te figyejjmá, nem erről a hangfalról van szó?

 

 

mert akkor felejtsd el ezt a sok hülyeséget, amit itt összehordtak... :ĐXĐ

 

Ez a Kenwood egy passzív membrános hangfal, ami félig úgy viselkedik, mint egy zárt, fix "levegőrúgós" hangdoboz, félig meg nem... A "félig meg nem" azt jelenti, hogy ha egyirányú impulzust kap, akkor hirtelen kimozdul az egyik irányba, de visszafelé már a passzív mebrán rúgója lassítja, mint egy bizonyos frekvenciára hangolt légrúgó. A passzív membrános - és esetleg a zárt doboz is - csinálhat érdekes jelenségeket nagy membránkitérés esetén, főleg ha nem tökéletes a doboztömítés... Csak úgy mondom, mint lehetőséget, ha már minden más hiba kizáródott.

Előzmény: moodyblues (209)
Mono SE Creative Commons License 2014.01.17 -1 0 226

...és nem is vagy még tök kopasz :Đ

Előzmény: moodyblues (224)
Főlökött Creative Commons License 2014.01.17 0 0 225

Nem költöztek be hozzád az UFO-k, akár mennyire szeretnéd :)

 

A vég rész, teljesen leválasztva, azaz minden bemenetet leszedve - elő fokot, stb, letekert /0-ra/ hangerő mellett is ezt produkálja ? Minden bemenetet húzzál ki !

Ha nincs potméter, rövidre kell zárni a bemenetet, ne kapjon jelet a bemenet.

 

Ha így is ugyanaz a hibajelenség, akkor egyértelmű, a vég rész tápja döglődik. Ha nincs hiba, akkor tovább kell keresni, az elő fok irányában. De nem kizárható, egy földelési rendellenesség sem a rendszeredben.

Előzmény: moodyblues (224)
moodyblues Creative Commons License 2014.01.17 0 0 224

szépen leültem az előbb a membránok elé és az ott lévő dugaljba bedugtam egy hajszárítót, ha bekapcsolom akkor a membrán uzsgyi befelé, majd lassan kijön alaphelyzetbe. amikor a hajszárítót kikapcsolom , membrán uzsgyi kifelé majd lassan vissza alapba.  ebből megállapítottam hogy még mindig ugyanott lakom :-)

moodyblues Creative Commons License 2014.01.17 0 0 223

ja, a végfokja nem csöves ,csak az előfok.

moodyblues Creative Commons License 2014.01.17 0 0 222

szia, 

 

amit ott írtam ,igaz is. 2 helyen is próbáltuk és nem művelt semmit az erősítő ,viszont nálam otthon 2 féle hangfallal is ugyanazt műveli. tehát a doboz hiba kizárt,szerintem.

 

Előzmény: Főlökött (221)
Főlökött Creative Commons License 2014.01.17 0 0 221

Akkor már megkevertél :)

 

209-ben írtad : " Elvittem egy barátomhoz az erősítőt ,igaz másik hangfallal próbálta órákig, de nem produkálta...

 

És ami most derült ki ,hogy az erősítőnek semmi baja , két magánházban is ki lett próbálva ,és tökéletesen és hibamentesen üzemelt ,csak nálam a panelban bunkózik "

 

Én ezekből indultam ki. Ezért írtam, amit írtam.

Előzmény: moodyblues (218)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!