Keresés

Részletes keresés

csengevagyok Creative Commons License 2011.06.13 0 0 39019

Ja, a lenyeget elfelejtettem: ha a gyerek lathatoan aggodik, nyugtalan az anyja / apja tavollete miatt (este nehezen alszik el meg egyebek), ezen mennyit tud egy gyermekorvos vagy pszichologus segiteni? En amugy nem aggodok csak ugy szeretnem ha R kiegyensulyozott es nyugodt lenne es azt nem tehetem meg h minden percet vele toltsek, meg akkor is ha tenyleg igyekszek minel tobb idot vele tolteni.

csengevagyok Creative Commons License 2011.06.13 0 0 39018

Szerencsere azert "megengedi" h kimenjunk a szobajabol, persze idonkent inditvanyozza hogy hozzam az agyam az o szobajaba es legyek a felesege :D

 

Az oszig biztos hogy fogunk koltozni es emiatt egy csomo valtozas lesz a kis eleteben, ezert egy picit aggodok.

jazmine35 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 39017

Sajnálom, nem figyeltem.

Előzmény: stunc (39016)
stunc Creative Commons License 2011.06.13 0 0 39016

(Igen, apjánál, mert mi tavaly január óta nem élünk együtt.)

Előzmény: jazmine35 (39015)
jazmine35 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 39015

Nekem könnyű az életem (:D), dumaparti van, aztán bealszanak. De előtte simogatnom kell, ölelgetni,  kismilliószor pisi/ivás.

 

(Apjánál?)

Előzmény: stunc (39014)
stunc Creative Commons License 2011.06.13 0 0 39014

Csenge, Dunda, jó látni titeket:)

Alvásügyben mi sem kerülünk a dicsőségtáblára, Liza úgy alszik el, ha közben birizgálja a hajamat. Vagy a nagyanyjáét, ha nála van. Nemrég az apjánál aludt, késő este sírva hívott fel, hogy vigyem oda a hajamat (apjának nincs, mert borotválja). Neki ez a rigolyája, és nem tudom, mikor szokik le róla...

Ellenben a nagyanyjánál szeret lenni, ott nem hiányol, vagyis nincs hiszti, 2-3 napra magától, szívesen megy hozzá, sőt, tavaly 2 hétre ott hagytam, a szabimnál hosszabb bölcsiszünet miatt. Nem volt semmi gond.

Ellenben ha a másik nagyi (az én anyám) megy érte a bölcsibe, őrült hiszti van, sírás, nem akar vele hazajönni. Igaz, ők messze laknak, ritkábban látja őket.

Nagyon szereti a családtagokat amúgy, mindig, mindenki számon van tartva, de azt szokta mondani, hogy ő csak anyát, meg apát szereti. Feleségül viszont a bölcsis szerelméhez akar menni.

Gondolom, sokat segítettem:) De legalább életjelet adtam én is. Mert nekem is hiányzik a topikélet, már, amikor be tudok nézni, mert már csak régi szép emlék a netezős kismamakorszak:(

Előzmény: csengevagyok (39012)
dunda Creative Commons License 2011.06.12 0 0 39013

Okosabb az én válaszomtól sem leszel, nekem hasonló kérdéseim vannak :) Pl. mostanában nem hajlandó elaludni, csak ha én fogom a kezét... Nagy hisztiket vág le, ha mennem kell dolgozni... kiváncsian várom én is a válaszokat...

Előzmény: csengevagyok (39012)
csengevagyok Creative Commons License 2011.06.12 0 0 39012

Sziasztok, remelem meg rajtam kivul mas is benez ide, mert kerdesem volna (es ettol fuggetlenul is szeretnem ha feleledne a topik ;) : majus elejen 2 hetig tavol voltam, foleg azota nagyon anyas lett a lelkem, pl ma is az esti 8 orai elalvas helyett mar haromszor felsirt hogy megbizonyosodjon arrol hogy itthon vagyok. Rajtam kivul meg rengeteg csaladtaghoz es barathoz ragaszkodik, de akkor nyugodt amikor a ket szulo vele van, es csak akkor kifejezetten boldog ha rajtam csunghet. Ha meg emlekeztek, egyeves kora ota dolgozom; ceges vagy mas teendok miatt heti egy-ket alkalommal este nem tudok idejeben (vacsorara es lefekteteshez) hazajutni, ez ujabban nagyon nehez neki. Szerintetek ezzel erdemes-e gyermekorvost, esetleg pszichologust megkeresni; azonkivul h szep turelmesen kivarjuk, meg mit lehet tenni?

 

A masik pedig az hogy javaban dul az Odipusz, felesegul akar venni es tsai, az apjanak, akiert egyebkent rajong, azt mondja hogy ki akarja vinni a szemetbe. Sejtem hogy ez is egy dackorszak-fele megprobaltatas - minel jobban akarjuk "kezelni" annal jobban fokozzuk - vagy nem? Mik a tapasztalatok?

csengevagyok Creative Commons License 2011.04.25 0 0 39011

Kellemes Husvetot!

 

csengevagyok Creative Commons License 2011.03.27 0 0 39010

Gyerektelen (de felnott) koromban egyszer kiraktam egy 500 darabos kirakost ami engem abrazolt, a hatterben egy katedralissal (egesz kozelrol mert a katedralistol kb 10 meterre voltam egy emelkedon) meg felhotlen szurke eggel. Gyakorlatilag az egesz kirakos 3 szinbol allt, a szoke hajamat is beleszamitva. 2 hetig piszmogtam rajta, de nagyon elveztem.

Előzmény: helego (39004)
Amanci Creative Commons License 2011.03.26 0 0 39009

 :)

Nálunk még a kacsa is rózsaszín!:) Gondozónéni mesélte M. legújabb sztoriját: Találtak két kacsát az apjával.Rózsaszínek voltak, csak a csőrük narancssárga. Hazahozták, és itthon lovagoltak rajtuk. :)

Előzmény: sulymos (39006)
Amanci Creative Commons License 2011.03.26 0 0 39008

A Csigafutamot én ajánlottam, folytathatom? :)

Nagyon jó még a Figurix (Helegot alátámasztva:) ), meg, amire nem gondoltam volna magamtól,  kaptuk: gyerek solo kártya. Egyszerűsített szabállyal játszunk még most (színre szín, számra szám, meg a végén a "solo" bekiabálás), és hihetetlenül élvezzük. Manci ezzel kel és fekszik, ha a gyerkőc szabálykövető, meg tud kicsit ülni a hátsóján, meg érdeklik a társasok, próbáljátok ki! (Még a számok felismerését is képesek megtanulni általa...:O )

 

Csomókötők ügyesek!:)

Előzmény: stunc (38992)
sulymos Creative Commons License 2011.03.26 0 0 39007

"úgy is"

sulymos Creative Commons License 2011.03.26 0 0 39006

Színezésről jut eszembe. AM kacsákat színez és dumál: "Jááááj ezek zöldek lettek. Nem baj, úgyis betegek"

sulymos Creative Commons License 2011.03.26 0 0 39005

Stunc! AM is tud és azt mondja Szilvitől tanulta :) Lehet Liza is :) Előtte is sikerült neki néha, de most halálbiztosan kötögeti mindenre, csak győzzem kibogozni.

 

Viszont a színezés baromira nem érdekli. Eszébe sem jut hogy a vonalon belül kellene maradni.  Festeni azt nagyon szeret de ceruzával rajzolni nem annyira

Előzmény: stunc (38992)
helego Creative Commons License 2011.03.26 0 0 39004

Aire! Én a mai napig nem tudok kirakózni. Belebetegszem, ha leesik a 12 darabos, mert már azt is rendkívül uuuuuuuuutálom összerakni, a 25db feletti meg egyszerűen annyira idegesít, hogy neki sem állok. :S

 

(így nekem is jobban tetszik a zseni lehetőség. De a bénát ismerem...)

 

Beszélni viszont én is jól tudok, és azt kell mondjam, azért a logikai képességem sem feltűnően gyenge, de a puzzle nekem mumus. Igazán azt se tudom, hogy ebben hol tartanak a gyerekeim, mert velem ilyet nem játszanak, és meg sem kérdem a nagyszülőket, akik képben vannak, mert hajlandóak nézni amikor ezt elkövetik a kölykök...

 

És abszolut egyetértek Stunccal, ahhoz, hogy az unalmas hülye játékokat az ember mégis felhasználja príma kreativítás kell :)))

Előzmény: Aire (38997)
csengevagyok Creative Commons License 2011.03.25 0 0 39003

Most epp nyaralunk, amugy hadd dicsekedjek el azzal h az en gyermekem ritkan latott ismerosokkel / baratokkal (szamara kvazi idegennekkel) ket nyelven eszmecserel es komoly parbeszedet folytat pl arrol hogy mitol kulonbozik a repulo a vonattol :) Es olyan jolnevelt (ezzel szabad jatszani? koszonom, bocsanat, kerek szepen...) hogy azt se tudom honnan szedte fel.

csengevagyok Creative Commons License 2011.03.25 0 0 39002

En azota nem izgulok semmin, miota egy ketnyelvu gyereket nevelo baratnom azt mondta az akkor 9 hos lanyarol, hogy minel hamarabb Montessori (ha igy irjak) ovodaba kell adnia a gyereket, mert beszed szempontjabol le van maradva a korahoz kepest :DD

 

Most meg a 2 eves 4 hos lanyaban azt kifogasolja h makacs :DD

Előzmény: Aire (38997)
zsazsi30 Creative Commons License 2011.03.25 0 0 39001

Háát Boldi is ilyesmi "későn érő tipus", hogy finom legyek! Beszéd terén van lemaradva, illetve a tevékenységekben is (kirakózás??? Ha-ha-ha! :-D), ráadásul ügyetlen a mozgása, viszont nagyon erős, nagyot tud ütni, jól utánoz autókat és fegyvereket, és betonkemény a feje! :-D

De azért szépen haladgat előre, már nincs annyira lemaradva, majdcsak beindul ez. Pl. mostanában elkezdett szinezgetni (igaz, csak egy színt használ, de ügyesen vonalon belül marad). :-D

Előzmény: Aire (38997)
Aire Creative Commons License 2011.03.25 0 0 39000

(egyébként simán lehet, hogy valamikor ebben az életben nonstop kirakózni fog, és elmegyünk, és 10 mp alatt felöltözteti az összes medvéteket megfelelő ruciba :))

Aire Creative Commons License 2011.03.25 0 0 38999

Nem, a két mondatrész között nincs logikai kapocs, simán csak arra akartam célozni, hogy nem izgulok már ilyesmin :)))))))

Előzmény: stunc (38998)
stunc Creative Commons License 2011.03.25 0 0 38998

Drágám, nem átverni akartalak, félig-meddig komolyan írtam, amit írtam. De a logikádból kiindulva, ezek szerint nemsokára Gellért a kirakózással is eljut a non-stop üzemódba:D

Előzmény: Aire (38997)
Aire Creative Commons License 2011.03.25 0 0 38997

Nagyon kedves, és a szülőknek biztos hízelgő megközelítés az, hogy a gyerekem ha valamely feladattípus megoldásban konkrétan béna, akkor lehetséges, hogy zseni lesz :DDDDDDDD, de engem nehéz átverni... :)

Mindegy, azt már megemésztettem, hogy kirakózni nem tud, és nem is érdekli, szemben a kortársaival...de már ugye a későn kezdődő beszéde miatt is orvoshoz akart tuszkolni minket a család, aztán ma meg már örülök, ha végre este befogja a csipogóját :)

Előzmény: stunc (38996)
stunc Creative Commons License 2011.03.24 0 0 38996

Most eltöprengtem, hogy az ovis jelem, mármint az üveg vajon milyen aspektusból jellemző rám? Mert nagyivó azért nem vagyok:D

Ez a csigapödrős játék tök jóóó! Kösz a tippet:)

 

Aire: hát, Gellért tényleg másként játszik, emlékszem, a macis öltöztetőt is eredeti megközelítésben alkalmazta:) Mondjuk lehet, hogy egy igazi zseni a gyereked!

Előzmény: helego (38994)
Aire Creative Commons License 2011.03.24 0 0 38995

:DDDDDDDDDDDDDDD

Hát, igazán férfias egy pelussal tömött popó, nnna !!

Előzmény: helego (38994)
helego Creative Commons License 2011.03.24 0 0 38994

:))) csigafutam... 

így, hogy eszembe jutott holnap bevetem a csigacsoszogó versenyt előbb a betegekkel, aztán a gyerekeimmel :)  hurkapálcikára cérna, cérna végére kartonra rajzolt, kivágott csiga, aztán rajtra pödörni-pödörni a pálcikát, míg a csiga be nem ér a célba :)))

 

Nekem (a vallásos szemléletemet érzékeltetve:) ) harang volt a jelem. Nagyon tehetségtelen rajzoló voltam, még nagycsoportban is nehézkesen rajzoltam, de nagyon szerettem, mert olyan "komoly" jel :) a bölcsiben meg cseresznye, mint Zójának.

 

Zója mondta vmelyik nap, hogy a Hanna nem a barátnője, hogy is képzelem, hát ő még nem nő... így hát új fogalommal bővült a tár, nálunk van barátlány kategória.... :) különben is, ő nem lesz néni, ő NŐ lesz, ha megnő. Amúgy elnézve a habitusát, lehet, hogy tényleg...

(ja! a fiúk lényege pedig -mit szeretnek a fiúkon a csajok kategória- "a Krisztiánba vagyok szerelmes" miért épp a Krisztiánba? Olyan hisztis... "azért, mert neki van pelusa")

Előzmény: Aire (38993)
Aire Creative Commons License 2011.03.24 0 0 38993

Liza nagyon ügyes- a csomóért is, meg a csigafutamért is. Gellért összefog 3-4 csigát, nem azt amit dob, és még véletlenül sem egy kockányit lép velük. Ő nem szabálykövető... :) (abban igaza van, hogy gyorsan kell végezni, mert jön Lóci és lesöpri a táblát, szóval nálunk tényleg "futam")

Nekem is napocska volt a jelem :) Igen, ez a könyvkukac egy modernizált változat már. laptop :DDDD bár ne röhögjünk nagyon, ui. ezt nem is olyan nehéz behímezni, szóval ki tudja, tényleg.

Előzmény: stunc (38992)
stunc Creative Commons License 2011.03.24 0 0 38992

Halihó!

Már nem rémlik, ki ajánlotta a Csigafutam társasjátékot, de köszönet érte. Liza imádja, és tök jól lehet vele együtt is játszani, nincs balhé:)

 

Helego: könyvkukac jelről még nem is hallottam, de nagyon aranyos:) Nekem üveg volt a jelem az oviban, a hugomnak meg tű-cérna, hát, egyik sem egy nagy szám:D Bölcsis jelet Liza választhatott, nem tudom, oviban hogy lesz. (Most napocska a jele). Nemrég azzal viccelődtünk a kollégákkal, hogy a mai gyerekeknek már olyan jelek kellenének, mint laptop, okostelefon, stb.:)

 

Ja, képzeljétek, Liza tud csomót kötni. Duplát is. Kérdeztem, de nem tanították rá a bölcsiben, és én sem. Eszerint megfigyelte, és tudja. Viszont a színezés most elég gáz, mert nagyon mérges lesz magára, ha "kimegy a vonalon" a ceruza. Maximalista a gyerek...

Amanci Creative Commons License 2011.03.23 0 0 38991

Sziasztok!

 

Pusztán érdekesség, meg már mi is kiveséztük egy kicsit...

 

http://www.origo.hu/kotvefuzve/blog/20110321-a-bartos-erika-virus-miert-utaljak-a-szulok-az.html

csengevagyok Creative Commons License 2011.03.11 0 0 38990

Azota kicsit lecsillapodtunk, nem volt tobb baleset, R-t megnyugtattam. Apank szerint is le kell szidni, erre kerdeztem is h elert-e eddig barmit is nala szekalassal es szidassal, jobbanmondva volt-e mar olyan szitu amikor szidassal tobbet ert el mint egy sima magyarazattal es batoritassal? Megbeszeltuk h a legkozelebbi balesetnel ujra megtargyaljuk az ugyet.

 

A neni megkert h probaljam megbeszelni R-dal h szoljon nala is mikor kell vecezni (forog korbe de nem szol), ebben mondjuk igaza van. Itthon nagyon jol intezi az egesz temat, ugyhogy legalabb ez a szilard alap megvan.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!