Keresés

Részletes keresés

fater69 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1111

2008. június 26-27-i Fővárosi Közgyűlés határozati javaslata (Cséry-teleppel kapcsolatban is)

http://www.budapest.hu/engine.aspx?page=tirhidden&command=showagendaitem&agendaitemid=63474

fater69 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1110

Ahhoz, hogy érdemben megkezdődhessenek a lakókkal a kisajátítási tárgyalások, elfogadott nyomvonal-, kiviteli- és ütemterv szükséges, amiről - tudtommal - még nem született határozat. Persze nem kizárt, hogy előzetesen már "puhítják" a tulajdonosokat.

A változtatási tilalom már rég be lett jegyezve a tervezett nyomvonalon érintett ingatlanokra, de az önmagában még nem jelent semmit, bármikor visszavonható.

Viszont ha fű alatt elkezdődött valami suskus, azt tényleg nem lenne rossz megtudni még időben...

Előzmény: cs.adri (1109)
cs.adri Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1109

Nem tudom olvastátok-e a Városképet? A Cséry telepi beruházásból már kifarolna a vezetés, viszont a KKK-ból nem. Nem tudom pontosan idézni, de valami ilyesmi hangzik el, hogy a körút megépül vagy alagútban vagy  mélyvezetésben, de mindenképpen megépül.

Félfüllel hallottam egy ismerősömtől, akinek van egy önkormányzati műszaki szakember ismerőse (elég pletykaszagú, remélem az is) , hogy a kisajátításokról már tudnak az érintett lakók, és nem lesz alagút, hanem felszíni vezetés.

Ennek utána kell még járnom, meg kell kérdeznem a szomszédomat, ugyanis ő a legszélső ház.

Az aláírásgyüjtő ívet küldöm.

fater69 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 1108

...és akár az ég is leszakadhat!!!

http://keletikorut.fw.hu/erdomento2.htm

Előzmény: fater69 (1107)
fater69 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 1107

Ezért kellenek az ilyesfajta megmozdulások:

http://keletikorut.fw.hu/erdomento.htm

Előzmény: Pepin (1105)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.24 0 0 1106
azt azért ugye kikérnéd magadnak, hogy egy biológus beleokoskodjon a te szakmádba...
Előzmény: Pepin (1105)
Pepin Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1105
secperc Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1104

Sziasztok!

Köszönjük a cikket.

Végre valami értelmes, alternativ javaslat.

Nemcsak kötjük az ebet a karóhoz, hogy - "denekünkazértisközútkell":CCCC 

Bár Hagyó urat ismerve, nem sok jót remélek.....

Előzmény: Pepin (1103)
Pepin Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1103
- cikk -
fater69 Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1102

Szia, Astrás!

Csak apró kiigazítás, nehogy valaki félreolvasson valamit: az IGEN nem a népszavazás eredménye, hanem egy állítólagos közvéleménykutatásé. A népszavazás nem valósult meg, mert a feltett kérdés nem felelt meg a törvényi előírásoknak (nem volt egyértelműen megválaszolható + manipulatív volt).

Egyelőre még semmi nem biztos, az sem, hogy egyáltalán lesz-e itt út valaha is. Ez egy eszement kapkodás volt a főváros és a kerület részéről, naprakész tervek és konkrét forgalmi számadatok nélkül. Papagáj módjára hajtogatták a magukét, a feltett - abszolút jogos - lakossági kérdések megválaszolása nélkül. Egyetlen érvelésük: "A kerületnek nagyon kell ez az út". Ez sokunknak elég szegényesnek tűnt, de úgy látszik, ennyire futja ettől a vezetéstől.

Sajnos nincs más út, harcolni kell az ilyen lekezelő stílusú, abszolút átgondolatlan, mind a kerület értékeiben, mind az érintett lakosság vagyonában kárt okozó magatartással szemben.

Üdv.: Fater

Előzmény: Astrás (1097)
lászlómester Creative Commons License 2008.06.15 0 0 1101
Értem. Így már világos.
Előzmény: Pepin (1098)
Astrás Creative Commons License 2008.06.14 0 0 1100
Szia!
Sajnos még semmilyen aláirásgyüjtő ívet nem irtunk alá,megköszönném ha küldenél.
Előzmény: cs.adri (1099)
cs.adri Creative Commons License 2008.06.14 0 0 1099

Szia!

Üdvözlünk a fórumon, itt azért igen sok információhoz hozzájut az ember, a jelenlévők igen aktívak és tájékozottak.

Nem tudom, hogy írtatok-e már alá aláírásgyüjtő ívet. Tudok küldeni.

Üdv,

Adrienn

Előzmény: Astrás (1097)
Pepin Creative Commons License 2008.06.13 0 0 1098
Elmentem mellette és csúnyán ránéztem. Ő meg csúnyán visszanézett.
Ennél többre nem futotta. (Az elkapást nem rendőrségi értelemben gondoltam.)
Előzmény: lászlómester (1096)
Astrás Creative Commons License 2008.06.13 0 0 1097
Sziasztok!
Most bukkantam rá erre a fórumra,és örülök neki hogy van ilyen is!
Én a 18kerületben lakok az Ipar vasút mellett a Kis erdő közelében.Itt akarják elvezetni alagutban az erdő végétől a Körútat az erdőben pedig a felszínen menne az út!
Undóritonak tartjuk(az itt lakók) hogy egy kertvárosi részt ennyire szét akarják verni,az erdőből még több részt kiirtani és itt a házak között meg nagy levegöztető kopoltyúkat épiteni hogy szellőzőn az alagút.
A másik érdekes dolog az volt hogy amikor szórták szét a szavazó cédulákat erről az egészről,elősszőr a Havanna lakótelepet szórták be akiket rohadtúl nem érint az egész
és rengetegen IGENnel szavaztak hogy legyen.Az egész kerületet beszórták és mi a közvetlen itt lakók meg egy hónappal később kaptuk meg a cédulákat.
Rá 2héttel meg közölték hogy a Kerület sikeresen megszavazta a Külső Keleti Körút megépitését.

Még arról is volt szó régebben hogy a Vasút mentén lévő házakat lefogják bontani..

Én szerintem Undoritó az egész ami itt van...
lászlómester Creative Commons License 2008.06.13 0 0 1096

"Ráadásul ma reggel egy roma faszit is elkaptam, ahogy a szigetelést égette le vezetékekről."

Bátor vagy! Hogy sikerült?

Előzmény: Pepin (1094)
lászlómester Creative Commons License 2008.06.13 0 0 1095

Közben meg eladhatatlanok az újépítésű ingatlanok.

Én nem tudom, micsoda kerületi "vezetés" történik itt.

Ha mondjuk belegondolok, hogy Mester László nem is él a XVIII. kerületben, akkor már érthetőbb...

Itt egy cikk arról, hogy a mi kerületünkben az egyik legtöbb az eladhatatlan újépítésű ingatlan:

"A pesti oldalon az aktuális projektekben, 17 177 aktuális újlakás található, ebből 4031 vár még eladásra (23,4 százalék eladatlan). A 2007. júniusi állapotokhoz (23 326 / 5018 / 21,5 százalék) képest ez szintén a piac szűkülését mutatja. Itt is megfigyelhető az a tendencia, ami Budán, miszerint sok nagy lakásszámú projekt került ki a beruházók ajánlatai közül, ezért esett le a projektben szereplő lakások száma. Az eladásra váró lakások száma ezzel együtt hozzávetőleg 1000 darabbal csökkent, míg az eladatlanság enyhén nőtt. A XIII. kerület eladatlan kínálata 1200 lakásról visszaesett 624-re, nagyjából megfeleződött, a XVI. kerület 592 lakása 537-re, a VIII-é pedig 570-ről 502-re esett vissza. Szembetűnő, hogy a XVIII. kerület kínálata 436-ról, 502 darab eladó lakásra bővült, a vizsgált projektekben."

http://www.napi.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=370273&place=

Előzmény: PriceJ (1093)
Pepin Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1094
Magunk között szólva, a darugyár környéke eléggé tré. Nem tudom, mennyire legális, de vele szemben, azon a nyúlfarknyi műúton folyamatosan nyitva van a szennyvízcsatorna, olyan sűrűn járnak oda a szippantósautók leereszteni a szmörtyit. A mellette lévő szemétkupac sem sokat javít az összképen. Ráadásul ma reggel egy roma faszit is elkaptam, ahogy a szigetelést égette le vezetékekről.
Előzmény: PriceJ (1093)
PriceJ Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1093
Nem csak oda, a volt laktanya területén is lakópark lesz, az sem kicsinyke... Oda pedig olyan gyönyörű parkot lehetne álmodni....

Nna, ezeknek a forgalmát kéne valahogy elvezetni, meg hazavezetni, bár ha én döntenék, biztosan nem adnék ki több építési engedélyt lakóparkra. Az is döbbenet, hogy a 120-150 négyszögöles telkekre sorra húzzák fel a 2-4 lakásos társasházakat. És hirtelen elcsodálkozunk majd, hogy nincs elég bölcsődei, óvodai, iskolai férőhely, egészségügyi intézmény. De út, ami mindezen keresztülvág, na az kell..
Előzmény: lászlómester (1091)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.10 0 0 1092

pedig én szívesen beköltöznék abba a lakóparkba...

(így személyesen is tundnánk beszélgetni a kákákáról... :-)

Előzmény: lászlómester (1091)
lászlómester Creative Commons License 2008.06.10 0 0 1091

Azt hallottam, hogy a darugyár helyére is lakóparkot álmodnak. Nem is akármekkorát.

Egyébként pont tegnap volt egy nagyon szomorú tapasztalásom: kint tevékenykedtem a kertben, miközben állandóan hallottam a szirénázó autókat. Tisztára, mintha a belvárosban élnék :(((

S minél több embert idehoznak, annál több ezzel járó civilizációs ártalmat kell elviselnünk.

Előzmény: PriceJ (1083)
lászlómester Creative Commons License 2008.06.10 0 0 1090

Egyetértek.

Bár úgyis visszaszivárogna más néven...

Előzmény: Pepin (1089)
Pepin Creative Commons License 2008.06.09 0 0 1089
Ez nem olyan egyszerű egy nyilvános fórumon, a véleményét itt mindenki elmondhatja. (Mondjuk a 1078 modera gyanús, de hagyjuk.)
Elég, ha annyit teszel, mint én: kijelented, hogy az illető legutóbbi ámokfutása átbillentette az ignore flag-et. Innentől már nem érdemes vitázni... és ezt javasolod másoknak is.
Előzmény: Kazi2 (1087)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.09 0 0 1088

az büntetésben részesül" versenyecskénket...

és mi lesz a büntetése?

csak nem élete végéig a kkk mellett kell majd laknia? :-)))

Próbáljunk a kérdésre koncentrálni és nem ezzel a "qrvaokossal" foglalkozni...

ja, ezt mán én is javasoltam, de valahogy mégse sikerült az a koncertáció... :-)))

Előzmény: Kazi2 (1087)
Kazi2 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 1087

Hölgyeim/Uraim!

Én itt akkor ezennel bevezetem a "Lacikával aki leáll eszmét cserélni, az büntetésben részesül" versenyecskénket, mert ez a nagyon egyszerű csak elvonja a figyelmet a tényleges tennivalókról, kérdésekről, információkról!

Próbáljunk a kérdésre koncentrálni és nem ezzel a "qrvaokossal" foglalkozni...

(Kár érte, mert a legelején még voltak szakmai beütései is a fiúnak...)

Törölt nick Creative Commons License 2008.06.09 0 0 1086

Azt hiszem, én itt fejeztem be a válaszolást neki...

banyek, ha minden vágyam így teljesülne... :-))

(az 1gyel alábbi ökörség áradatot meg kár volt ideöntened, elég lett volna a fent idézet mondatocska... :-)

Előzmény: PriceJ (1084)
secperc Creative Commons License 2008.06.09 0 0 1085

Szia!

10 évvel ezelőtt sem biztuk a véletlenre a papirmunkát sem. Bizonyitja ezt az is, hogy még az állampolgári biztosig is elmentünk, ami annak idején a legmagasabb fórum volt, ami a civilek problémáival foglalkozott. Akkor még nem volt strassbourgi biróság, ahova szaladhattunk volna:DDD

A precedensnek induló per pedig elmaradt, mert nem volt aki kifizette volna a sztárügyvéd gázsiját - ami akkor 150.000 forint volt - és amit annak idején még az önkormányzat képviselő testülete is megszavazott - mint az önkormányzat kasszájából kifizetendő tétel!!! Ez szépen elsikkadt, ahogy annyi más egyéb is.

Sok, sok munkaóra, beszélgetés, lakossági fórum, tüntetés, és utórezgések során jutottunk el oda, hogy végül is nem jöttek a buldózerek, nem kapták szét az iparvágányt, de még kellett 8 év ahhoz, hogy a 7,5 to össztömeg feletti gépjárműveket kitiltották az utcánkból. Mivel én itt lakom és kerületi vállalkozó is vagyok, ezalatt a 10 év alatt sokszor volt alkalmam Mester úrral összetűzni az utca ügyében és érdekében.

Ezt ma is büszkén vállalom, s minden dokumentumot megőriztem az utókornak, hátha szüksége lesz még rá - mint ahogyan a mellékelt ábra mutatja a dolgok nem vesznek el csak átalakulnak Külső Keleti Körúttá:CCCC

Munkám során sajnos sokszor kerülök biróságokkal kapcsolatba - sajnos meg kell állapitanom, hogy az ő malmaik nagyon lassan őrölnek, és látom a visszásságokat is, hogy pl. egy csődeljárás során a csődbement cég vagyonának maradékát kik kapják, és a becsületesen elvégzett alvállalkozói munka bérét pedig soha nem látjuk viszont, inkább kiadják a behajthatatlansági nyilatkozatot még mielőtt a végelszámolást a kezünkbe kaptuk volna.

Szóval ezért mondtam, amit mondtam, a törvénynek, a jogi úton való megoldásnak sajnos egyre kevesebb foganatja van, az állammal szemben való pereskedésnek pedig napról napra egyre kevesebb esélyét látom.....

Előzmény: fater69 (1065)
PriceJ Creative Commons License 2008.06.09 0 0 1084

"én egyáltalán nem ebben élem ki magam, ez csak amolyan kikapcsolódás, kicsit piszkálni ezt az egoista, üldözésimániás, szánalmas bagázst, akiknek az életük célja, hogy a város fejlesztését akadályozzák..."

Na, pajtások, sok fórumot láttam már, sok barom posztjait olvastam már, de ez üt mindent. Ez egészen egyszerűen úgy szánalmas, ahogy van, de legszánalmasabb maga a szerző. Azt hiszem, én itt fejeztem be a válaszolást neki...

Előzmény: Törölt nick (1078)
PriceJ Creative Commons License 2008.06.09 0 0 1083

Szevasz Lacikám, már megint, pedig néha eltűnsz, és az olyan jó.....

"pedig elég evidens: ahol kevesebb az út kapacitása, mint az azt használni szándékozó járműveké, ott dugó van."

Kedvesem, ahogya azt már többször is kértem, pl tőled is, tessék nekem bizonyítani valamilyen formában, hogy azért van dugó, mert nincs KKK. Mertugyanis szerintem van dugó, csúcsforgalomban, igen, bár közel sem olyan, mint az Üllői úton csúcsforgalomban, de ez mindegy is. A lényeg, hogy dugó Kedves Laci leginkább azért van, mert felhúztak - és húznak most is - sokszáz lakásos lakóparkokat, anélkül, hogy az infrastruktúrát fejlesztenék. De ezen a KKK semmit sem fog segíteni, ezen az segítene, ha nem húznának fel sokszáz lakásos lakóparkokat olyan helyen, ahol az nem fér el. Vagy mielőtt felhúzzák, bővítsék többsávosra az utakat, amelyek oda vezetnek. Mer' ez a probléma: sokszáz lakás sokszáz-néhányezer autója egy területen mozog minden áldott nap. De ha kicsit gondolkodsz, rájössz hogy a Havanna ltp '78-as megépítése során sem ennyi autóval számoltak, de az odavezető utak nem lettek azóta sem szélesebbek. Ezeken a problémákon ugyan hogyan segítene a KKK? Sehogy, de ezt kellemetlen belátnod, igaz?

"miért akarod te megmondani, hogy ki mivel közlekedjen? ha mán így beleszólunk egymás életébe, akkor szerintem meg az lenne a jó megoldás ha ti elhúznátok onnan (az út útjából) akkor megszűnne a probléma, lenne út és nem lenne dugó. "értelemszerűen.""

Eszemben sincs, bár én szívesebben mennék metróval, mint autóval pl. Persze a hozzászólásod téged minősít, leginkább a végtelen szűklátókörű ostobaságod, de a megoldás mégsem az általad felvázolt lenne, hanem az, hogy ne mást szívassál a saját szopásod miatt. Gyk.: azér' mer' neked sz@r, másnak talán nem kéne sz@rt okoznod, igaz, ezt te nyilván sosem fogod megérteni..

Viszont neked szívesen megmondanám, hogy mivel és hova menj..... :)

"mindazok, akik helyben is találnának munkahelyet, ha azok helyben létesülnének.

ehhez pedig ÚT KELL. "értelemszerűen.""

Te IQfighter: hol létesülne munkahely, a házaink helyén? Mekkora élet: lebontod a házam, költözzek máshova, majd járjak a házam helyére dolgozni. Te egy igazi zseni vagy öregem.... Édesem, Pestszentlőrinc nem Pécs, ahova nem megy autópálya: ez a városrész - ha nem hallottál volna még róla - még repülővel is megközelíthető. Itt nincs szükség útra a munkahelyteremtés érdekében. Eltévedtél picinyt?

"mindenkitől nem, csak olyantól lehet kátérítést követelni, aki kárt okoz.

(pl. akadályozza egy út megépítését.)"

Na, ehhez tudok csak igazán gratulálni: még csak nem is utaltam olyasmire, amiről írsz, leginkább ez mutatja tehát a szűklátókörűséged: már előre alázod a másikat olyan kérdésben, ami fel sem merült...

Hja, és mégvalami: az út építésének jogszerű akadályozása a hatályos PTK szerint nem von maga után kártérítési kötelezettséget. Ugyanakkor az út jogszerű megépítése során jogszerűen okozott kár sem kártérítési, hanem kártalanítási kötelezettséget von maga után.

Előzmény: Törölt nick (1069)
acel Creative Commons License 2008.06.09 0 0 1082
"egyáltalán mi a mostani terv?)

baszki ez a csúcs.
asse tudod mi ellen, de tiltakozol..."

Lehet lemaradtam valamiről, valaki már ismeri az aktuális terveket, Beleértve a flór ferenc u. szerepét stb...? Ha jól emlékezem a fórumokon még a nem aktuális verziót adták elő.
Előzmény: Törölt nick (1070)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!