Keresés

Részletes keresés

asams Creative Commons License 2006.11.21 0 0 1092
21 órakor lesz ez az összejövetel ahogy most értesültem egy szórólapról .Lehet hogy nem is lenne rossz ötlet ez a mélygarázs de semmi közelebbit nem tudni róla ,hogy sétáló utca lesz az jó , parkoló helyet lehet -e bérelni kedvezményesen az itt lakóknak azt nem tudni,hogy egy Bt. a beruházó ez viszont elég ijesztően fest.A Murus kft. honlapján lévő "látványterv" minden csak nem a Nagymező u.
kambekk Creative Commons License 2006.11.21 0 0 1091
Biztos ez a 17 óra? Én onnan jövök, de ott 18 óráig zeneóra van. A portásnéni szerint 19 órakor lesz a fórum - ha lesz. Nem tudom, hogy visszamenjek-e... (Pedig emiatt jöttem el hamarabb a melóhelyemről!)
Előzmény: jason574 (1073)
Nannics Creative Commons License 2006.11.21 0 0 1090
igen, tudom, hogy tök gáz és felesleges a mélygarázs.
Sajnos én nem tudok ma elmenni a találkozóra (gyerekemmel leszek), de nagyon jó lenne, ha készülne valami, amit alá lehet írni (tiltakozó levél, stb.). Jó lenne benne megemlíteni, hogy sérelmezzük azt is, hogy évek óta nincs környezetvédelmi program abban a kerületben, ahol a legkisebb a zöldfelület...
Előzmény: jason574 (1084)
Nannics Creative Commons License 2006.11.21 0 0 1089
ez nagyon nem igaz. Nem tartom őket jó lobbiszervezetnek, sőt, azt gondolom, hogy néha elképesztően tutyimutyik, de ez nem azért van, mert korruptak, hanem mert nem egy anarchista szervezet, nincsenek náluk fiatalok. És ismerem őket, tényleg nem korruptak.
Amúgy ismeri bárki innen a Terézvárosi Zöldeket? Én évek óta keresem őket. :)))
Valami miatt úgy gondolom, hogy ez pont egy őket érintő ügy.
Előzmény: cyber.greg (1087)
kambekk Creative Commons License 2006.11.21 0 0 1088

(http://www.lelegzet.hu/archivum/2001/02/2639.hpp)

 

Fák

A rendelet szerint a Nagymező utca gyalogos utca jellegét (...) a meglévő platánsor feltétlen védelmével kell kihangsúlyozni". Az itt élő idős platánfák gyökerei szakértők szerint 8"10 méter mélyre is lenyúlnak. Az önkormányzat rendelete azonban csupán 5 méter mély föld meghagyását írja elő a mélygarázs építésekor. Ez megfelel ugyan a vonatkozó szabályozásnak, de a fáknak nem. Ha a platán 5 méteren túlnyúló gyökereit levágják, akkor a fa elhal. Veszélyezteti a faóriásokat az is, hogy az építkezéskor elvágják a fák oldalsó támasztógyökereit, így a fák egyszerűen bedőlhetnek az úttestre. A rendelet alkotói teljesen tisztában vannak azzal, hogy egy mélygarázs mit jelent a platánfák számára. Ezért is írja a rendelet a Liszt Ferenc térről, hogy a tér középső részén — elsősorban a platánfák fafajvédelme érdekében — mélygarázs nem építhető". Vajon miért áldozza fel mégis az önkormányzat a Nagymező utcai platánokat? Vajon a képviselők nem tudják, hogy egy-egy ilyen hatalmas fa évente 400 kg szennyeződést köt meg, és több mint 50 kg oxigént ad az itt lakóknak?

Terézvárosban az egy főre jutó parkterület az ajánlott 21 m 2 /fő helyett 1 m 2 /fő alatt van. Minden itt lakó tudja, hogy milyen koszos a levegő, hogy mekkora a zaj, hogy nyáron még késő éjjel sem hűl le a levegő ott, ahol nincsenek fák. Most a kevés meglévő zöld is veszélybe került.

Az önkormányzat a mai napig nem alkotta meg az 1995. évi LIII. törvény által kötelezően előírt Környezetvédelmi Programot, így minden olyan intézkedés, amely a környezetvédelemmel összefügg, megalapozatlannak, rövidtávú érdekeket szolgálónak tűnik.

E sorok írója bízik a Tisztelt Képviselők bölcsességében, abban, hogy a Testület felül fogja vizsgálni döntését; meg fogja vizsgálni a mélygarázsok kiváltásának lehetőségeit.

Marton Miklós

Előzmény: cyber.greg (1087)
cyber.greg Creative Commons License 2006.11.21 0 0 1087

A zöldekkel /lásd Levegó munkacsoport / felvettük a kapcsolatot

 

Kár volt :( Úgy értem, pont a Hebegő Mókacsoporttal. Innentől van lejáratva az ügy. Ők nem környezetvédők, csak egy rakás barom jogi hátszéllel, akik pénzt akarnak a saját zsebükbe minden nagyberuházás költségvetéséből.

Vannak normális (igazi) környezetvédő szervezetek is, akiknek neve hallatán nem nyílik ki a bicska a médiafogyasztók zsebében.

Előzmény: jason574 (1083)
kambekk Creative Commons License 2006.11.20 0 0 1086

Cikk a projektről: http://nol.hu/cikk/419034/

 

Egyet nem értek: miért kell egyáltalán beengedni idáig a forgalmat. A Felvonulási tér alá miért képtelenek megépíteni - az akár többezres - mélygarázs-sort? Ott lenne az ideális helye neki. Személy kijáratokkal a Földalatti felé, a Liget felé, és a megannyi trolimegálló irányába. Evidens lenne pedig! (Ja, talán épp ezért nem csinálják meg!)

 

De emelkedjünk felül a mélygarázson, és gondolunk a felszín majdani arculatára! Nos, ha az is a Kis-mező féle szinvonalon és esztétikával fog megvalósulni, akor az minden lesz, csak nem európai. Egyszerűen deprimáló lesz.

Gondolom, ti is megfigyeltétek, hogy ahány térkövezés, annyi féle (rémes) stílus. Nem számít a hangulat. Minden csupán a pénz!

 

A látványterv letölthető vhonnan? 

Előzmény: jason574 (1083)
timetable Creative Commons License 2006.11.20 0 0 1085

Úgy emlékszem 2000 óta tervbe' van a mélygarázs. Csak a Jókainál és a Liszt F. térnél már volt tiltakozás, és mivel itt nyilván magasabb érdekek és csúszópénzek döntenek, újabb helyet kellett neki keresni. Furcsa hogy most kaptok észbe, mikor már kb. két hónapja tudjuk hogy indul az építkezés...

A Murus Zrt. honlapján van két látványterv, e szerint az egyik oldalon marad a fasor.

Előzmény: jason574 (1083)
jason574 Creative Commons License 2006.11.20 0 0 1084
 Ennek szükségességéről annyit , hogy a környező parkoló házak kihasználatlanul állnak . Az Opera parkoló , az Aradi utcai stb.... a színház idejére ingyenes , este 240.- helyett 60.- a parkoló díj , Vajon MIÉRT ?????????????????
Előzmény: Nannics (1081)
jason574 Creative Commons License 2006.11.20 0 0 1083

Az önkormányzat /lásd Verok / eladta a területet a WK Bt.-nek ! Innentől azt mondja neki nincs beleszólása !

A zöldekkel /lásd Levegó munkacsoport / felvettük a kapcsolatot , így természetesen tudnak róla ! Söt a médiákat is értesítettük ! 

Előzmény: kambekk (1082)
kambekk Creative Commons License 2006.11.20 0 0 1082

Hívjátok fel az önkrmányzatot, mi ebből az igaz!

 

342-09-05, -06, -07, -08, -09

Nannics Creative Commons License 2006.11.20 0 0 1081
én még a mélygarázzsal sem értek egyet. Nem tudom, hogy minek a belvárosba bejönni. Kb. a Hősök teréig lenne szabad autókat beengedni. Nem hiszem el, hogy egy normális ember kivételes helyzetektől eltekintve nem tudja akár gyalog is megtenni mondjuk a hősk tere-nagymező közti távolságot. De ezer busz és még a földalatti is ott jár.


Amúgy erről a mélygarázsos dologról zöld szervezetek tudnak?
Előzmény: kambekk (1080)
kambekk Creative Commons License 2006.11.20 0 0 1080

A mélygarázs, mint autóelhelyezési ötlet jó.

 

Csak éppen

  • nem oda
  • nem úgy
  • nem akkorában

A többi stimmel...

Előzmény: farriss (1079)
farriss Creative Commons License 2006.11.20 0 0 1079
Eszméletlen, hogy ez a Verók féle mafia mit meg nem tehet....
Előzmény: amiras (1075)
jason574 Creative Commons License 2006.11.19 0 0 1078

Még semmi nem késő ! A kivitelezőnek a fakivágásra lejárt az engedélye !- más egyébbre / gázmüvek , tüzoltóság ...stb /  még meg sincs !!!!!!!!!!!!!!!!

Többet is megtudhatsz ha kedden eljössz ! /szerintem a kivitelező még megfelelő referenciákkal , biztosítással stb. sem rendelkezik/

 

SZÁMUNKRA NINCS LEFUTOTT ÜGY ! MÉG NEM ISMERSZ MINKET !

Előzmény: amiras (1075)
jason574 Creative Commons License 2006.11.19 0 0 1077

Beruházó:WK Bt , Kivitelező: Murus zrt

Az utcában lévő néhány boltot, éttermet értesítettek a holnap kezdődő mélygarázs "projektről" az itt élő embereket teljesen figyelmen kivül hagyva ! Állítólag a fák kivá-gására is meg van az engedélyük ! A Jókai téri példán okulva létre hoztunk egy érdekvédelmi egyesületet aki össze fog minket és koordinál ! Információkat gyüjt és jogi képviselőt biz meg és szükség szerint eljár a hatóságoknál ! - mivel az önkormányzat elmulasztotta , hogy ídőben és korrekt módon tájékoztasson minket. nemcsak a héten indult épitkezésről , de az idáig elvezető útról is !

Előzmény: kambekk (1074)
amiras Creative Commons License 2006.11.19 0 0 1076
amiras Creative Commons License 2006.11.19 0 0 1075

5 emeletes mélygarázs fog épülni, kb 400 autó tud majd ott parkolni. A garázs az Andrássy úttól a Teréz templomig ér majd. A Király utca felől lesz egy bejárata, a másik bejárat és kijárat pedig az Andrássy felől lesz.

Kedden találkozni és beszélni erről, vagy gyorsan lakossági fórumot szervezni szerintem már picit késő.

Keddtől megszüntetik a parkolást, 27.-től pedig megszűnik a teljes forgalom, lezárják a Nagymező utcának azt a szakaszát. A terelő útvonal: Andrássy út- Liszt Ferenc tér - Paulay - Hegedű utca - Király utca lesz.

A platánfáknak annyi.

Ezt szépen csendben elintézték.

 

Előzmény: kambekk (1074)
kambekk Creative Commons License 2006.11.19 0 0 1074
Bővebb infót! Léccci!!!!
Előzmény: jason574 (1073)
jason574 Creative Commons License 2006.11.19 0 0 1073

 Holnaptól lezárják a Nagymező utcát és elkezdődik a mélygarázs építése ! A parkolás megszünik , a fákat kivágják , a közmü ..... stb.

 Tennünk kellene vmit amig nem késő !!!!!!!!

 Akit érint vagy érdekel az kedden /21-én/ jöjjön el a Bartók B. zeneiskolába 17 órára !  REMÉLJÜK MÉG NEM KÉSŐ !!!!!!!!!!!

zsuppi Creative Commons License 2006.11.18 0 0 1072
igen, a link szerint is a BM egyik részlege lett, miután 1950-ben elvették a szabadkőművesektől. egyszer olvastam egy interjút a páholy jelenlegi vezetőjével, aki akkor még szerette volna visszaszerezni és felújítani a házat. úgy látszik, ez nem jött össze, de szép szálloda lesz belőle.
Előzmény: kígyószisz (1071)
kígyószisz Creative Commons License 2006.11.18 0 0 1071
Köszi, nagyon szép lesz (ráfér).

Zsuppi: tényleg valamikor a szabadkőműveseké volt az épület, de ahogy emlékszem, legutóbb a BM valamije székelt benne.
Előzmény: kambekk (1070)
kambekk Creative Commons License 2006.11.18 0 0 1070

Ezügyben találtam (a hely szelleme): http://archivum.epiteszforum.hu/holmi_detailed.php?mhmid=1555

Bevallom nem sokat tudok a szabadkőművesekről, de számomra kicsit pejoratív e kifejezés. Titkos társaság a... mire is? Művészet? Egyház? Gazdaság? Politika?

Előzmény: zsuppi (1069)
zsuppi Creative Commons License 2006.11.18 0 0 1069
tudtommal az egykori szabadkőműves páholy székháza lesz szálloda a Vörösmarty sarkán. belülről már hónapok óta zajlik a munka
Előzmény: kígyószisz (1067)
2ly Creative Commons License 2006.11.18 0 0 1068
Terézvárosi önkormányzati képviselők ellen nyomozást rendelt el a Legfőbb Ügyészség, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés alapos gyanúja miatt.

Az eljárást Terézváros  vezetésével szemben az Oktogon Kft kezdeményezte, az Andrássy út 47-es ház eladásának kapcsán.

Részletesen: http://hvg.hu/itthon/20061117_terezvaros.aspx?s=hk
kígyószisz Creative Commons License 2006.11.17 0 0 1067
Tudja-é valaki, hogy az új szálloda a Podmaniczkyn - talán Vörösmarty sarok? a volt BM épület - milyen lesz? Már eléggé dolgoznak rajta. Nem jelent meg róla látványterv sehol? Ha tényleg itt lesz a kormányzati negyed, akkor pont jókorra készül el.
kambekk Creative Commons License 2006.11.17 0 0 1066

Borzalmasak, de mitől borzalmasak?

Attól, hogy a MÁV a meglévő épületeit alapvető módon sem kezeli. Nem azt mondom, hogy egy hosszútávon szanálandó épületálományt műemléki hitelességgel restauráljanak, de bizony egységesíthetnék és rendezhetnék a kerítést, minimalista szinten beüvegezhetnék az ablaksorokat, és cserélhetnék figyelmesebben is a területen található vilgágítótesteket is. Máris - ha nem is moderné, de - rendezetté válhatna a Podmaniczky páros oldala.

 

A korményzati negyed persze jól jönne, de akkor mi lesz a Vágány utcáig tartó promenád-tervvel, vagy a Zoo bővítésével?

Előzmény: fukisunni (1065)
fukisunni Creative Commons License 2006.11.17 0 0 1065
Szerintem jól járunk ezzel a beruházással. A jelenlegi állapotok borzalmasak. A kormányzati negyed ideköltöztetése biztosan húzza magával a környék fejlődését is, aminek én még akkor is örülök, ha a közlekedés problémásabb lesz. Bízom benne azért, hogy a tervezéskor erre is gondoltak és talán mégsem lesz olyan "borzalmas".
Nannics Creative Commons License 2006.11.16 0 0 1064
A nagymező u. 5-öt bontották le?
Amúgy nem is tudtam, hogy a nagymezőben mélygarázst akarnak. Melyik részére?
Előzmény: timetable (1060)
Nannics Creative Commons License 2006.11.16 0 0 1063
Nem problémásabb, hanem borzalmas. :)))
Viiszont, ha most vesz az ember még olcsón lakást, akkor később eladhatja drágán. Huhh, ms tudom, hogy nem találtam fel a spanyol viaszt. :)
Előzmény: kígyószisz (1062)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!