A 18-105-öst ne áldozd fel, az 55-200 nem helyettesíti, állatokhoz az is túl rövid. Inkább gyűjtögessél, vagy vegyél részletre akcióban, mindig lehet olyanokat találni.
Talán a Tamron 70-300-as makrója lehet a jelölt (esetleg a Sigma hasonlója), ennek van motoros változata is. Nekem volt ilyen, használtan 30e körül kapni, és a korlátai között egészen jó. Mondjuk állatokat úgyis csak lesből lehet igazán eredményesen fotózni, de ez már más kérdés. Sajnos a fókuszmotor hiánya behatárolja a választékot, de láttam már díjnyertes képeket is ilyen objektívekkel.
A napokban a Nikon d50 vázamon Sigma 70-200 2.8 objektivvel egy sikeresen készített kép után, ugyanarra a tárgyra exponálva enyhén elsötétül az "élőkép", és ezáltal a fokuszálás is meghiusul. Készülék kikapcsolása után, vagy más tárgyra többszöri próba expo után mintha misem történt volna...
Remélem nem írtam le túl bonyolultan és valaki tud segíteni mi lehet a hiba!