Keresés

Részletes keresés

Újlaki Creative Commons License 1999.07.13 0 0 35
"valljuk be, mind a jobbosok, mind a liberósók unalmasnak találnák, ha csak egymással vitázhatnának".

Hol marad a bal? Nekik nem unalmas?

Előzmény: melnyikov (34)
melnyikov Creative Commons License 1999.07.13 0 0 34
Szánalmasnak tartom, hogy azok,akik liberalizmust emlegetnek, úgy cselekeznek, ahogy Andrassew. Szánalmas, hogy azok, akik azt mondják, a Netet nem lehet cenzúrázni, megteszik. Másrészt persze igaz, hogy a véleményszabadság nem azonos a véleményszabadossággal, anarchiával. Azonban úgy vélem, bár kétségtelenül vannak -hangsúlyozom mindkét oldalon- provokátorok (de ezek soha nem tudnak felülkerekedni, és pláne érvekkel győzni) összességében a viták kulturált mederben folynak, hozzá adván azt, hogy a hálón azért mégsem tragédia, ha néha becsúszik egy jól elhelyezett vazzeg. Mocskolódás kisebbségben van, s ami örvendetes, nem süketek párbeszéde folyik mindig, néha a felek, fenntartva megyőződésüket, elismerik egymás igazát. A liberális vagy bármely egyöntetűség csak egyet eredményezhet, elhagyják az Internetto-t. Hisz valljuk be, mind a jobbosok, mind a liberósók unalmasnak találnák, ha csak egymással "vitázhatnának". Akik csak a saját szája ízét bírja, maradjon a kedvenc pártlapjánál. Megjegyzem, annyi különbséget látok, hogy bár nem csípem mondjuk a thürmeristákat, eszemben nem lenne kivágni őket. Nyilván a szoclibek józan többsége is így gondolja, csak hát Magyarországon a sajtót leginkább nem hiteles baloldaliak, elvhű liberálisok birtokolják, hanem bolsiból ádvedlett vadkapitalisták. Na, ennyi. MB (volt davidsanborn)
bnoplwk2 Creative Commons License 1999.07.13 0 0 33
Vazze Géza azér ez már durva.
Ad 1: Ha neked az hiányzik hogy Nyírő András megsimogassa a Buksidat és mondja közbe, hogy Gézuka Oookos, hát azt itten valóban nem fogod megkapni.
Ad 2: Előítéletes vagy piszokul, nem csinálsz mást mint megsértődsz és sértegetsz másokat minduntalan.
Ad 3:Tapintatlan vagy - Az Indexet igen kellemetlen helyzetbe hozod az Internettoval kapcsolatos topicoddal.
Ad 4: Ez a fórum szerintem nem arról akar elsősorban szólni, hogy miért szar az Internetto.

BTW: Ha ott megkapod amit kivánsz akkor mért jársz Ide az internettora árulkudni.

Hadd dicsekedjem neked: Az Index cimlapjával kapcsolatos ötletemet figyelembe vették és megvalósították.

Előzmény: Színes Géza (26)
Színes Géza Creative Commons License 1999.07.12 0 0 32
Van itt is moderáció, csak nem kap nyilvánosságot.
Most kiabáljam, hogy "agyamban kopasz cenzor ül."?
a főcső
Előzmény: Mijo (31)
Mijo Creative Commons License 1999.07.12 0 0 31

Összevonás fennforgása esedékeltetett !
( Közlemények. )

De, hogy ez valójában miként mutatkozik vizuálisan, nekem egy kissé homályos.

Mijo
(N.A.!)

Előzmény: Színes Géza (30)
Színes Géza Creative Commons License 1999.07.12 0 0 30
Az öncsődös topic eltűnt, vagy csak a szemem káprázik?
Épp írtam volna bele, nyomom az Ok-ot és erre azt írja, nincs ilyentopic. Hehehe, ez jó. Sosem voltam még olyan helyzetben, hogy írás közben moderáljanak ki velem együtt egy topicot.
a főcső
Mijo Creative Commons License 1999.07.12 0 0 29

Hát mostand asztán jó odaletám mondda nekike, azannyuk hétszencSTÉGét a pézükke együt !

Pardon, valami volt a füben !

Mijo
(N.A.!)

Előzmény: bnoplwk2 (23)
Mijo Creative Commons License 1999.07.12 0 0 28

Szimpatikusnak tünik számomra a kiállásod ( igen ritka fajta ! ), de van amiben tévedsz !
Csodák ritkán történnek, így általában a sánta továbbra is biceg, a vak pedig változatlanul nem lát.
Ugye te sem gondolod komolyan, hogy a csőcselék megváltozik ? Nyugodj bele, aki eddig bunkó volt, az az marad ezután is, csak egy kicsit bekonspirál, márcsak a netnyújtotta tréfák okáért is, az eddigi szarháziként megismert neve alatt kicsit szánom-bánomozik ( megjavul ), majd egy eddig ismeretlen név alatt kezdi előlről, esetenként még önmaga szépen viselkedő nevét is támadóan pocskondiázva !

Közben meg jókat röhög a haverjaival a markába !

Nem igaz, hogy nincs tudomásod azokról a szűk haveri klikkekről, akik egymást is túllicitálva szopatják a legkülönbözőbb trükkökkel a többieket !?

Így tehát ami azt a bizonyos megbékélést illeti: ahogy eddig, úgy ezután is leszarom a csőcseléket, és hidd el, vannak ők olyan nagyfaszok, hogy ez is röhögve lepereg róluk 4

Nekik egy a lényeg: a buli, de az bármi áron !

Mijo
(N.A.!)

PuPu Creative Commons License 1999.07.12 0 0 27
Szerintem ne dögöljön meg a szomszéd tehene...
Akik látogatják, biztosan ott érzik jól magukat.
Virágozzék száz virág, - mint a Nagy Kormányos üzente volt...
Előzmény: RAF (8)
Színes Géza Creative Commons License 1999.07.12 0 0 26
Kedves bnoplwk2.
Az se zavar, hogy itt nem foglalkoznak veled, a kéréseiddel, hogy csak egy massza vagy, egy statisztikai adat? Hogy addig kellettél, amíg mentél velük? Ne viccelj. És ugye amit írtál, azt is a keresztény hevület íratta veled....
Korai még temetni.
a főcső
Előzmény: bnoplwk2 (23)
eMM Creative Commons License 1999.07.12 0 0 25
Nem mintha ez már bármit is számitana ,de a Klón ez ITT!
Csak 1 kissé óriás lett/volt.
Cseberből Vederbe sajna.
Előzmény: bnoplwk2 (23)
Mijo Creative Commons License 1999.07.12 0 0 24

És oh, mondjad már Miépes, eddig vajon milyen név alatt estél egyik ájulatból a másikba ?

Mijo
(N.A.!)

bnoplwk2 Creative Commons License 1999.07.12 0 0 23
Az ő fórumuk, de igazából Andrassew úré és azt csinál a pénzén amit akar, max megbukik. Nekem nem fog a könnyem csorogni utána. A Tasztal know-how ja úgyis itt van, legalább bebizonyosodik hogy ezt a "fórumot" csak ez a stég tudja jól csinálni és a klónotott epigon csúfosan elbukik.
Azt hitték hogyha kirúgják a főnököt akkor a szokásjog majd továbbviszi azt a fórumot... Hát nem vitte. Ennyi
Előzmény: Színes Géza (10)
eMM Creative Commons License 1999.07.12 0 0 22
Igen,ez az öngyilkosság legtiszább formája.
Lásd (amíg van), náluk a Nem Értem c.topicomat.
A teljesség igénye miatt idemásolom, az Öncsőd topicba írottjaimat.

Az a közkívánatra törlés biztos "polgári" értelemben történt.
Nevetnék ezen,ha nem kellene sírnom rajta.

Színes Géza Creative Commons License 1999.07.12 0 0 20
Na, látom, felébredt a jobbkéz is.
Ha az az öncsőd, amikor egy szerkesztő asztaltársak kérésére a szélsőjobb és az AKR-féle provokátorok mocska miatt tiszta helyzetet akar teremteni, akkor persze nincs miről beszélni.
Lehet így is, ahogy itt, hogy "gyere velünk", és addig, amíg ég a ház, cukrosvizet itatnak az asztaltagokkal, majd amikor biztos a nyereg, folytatják az előző politikát, csak azt hiszem, hogy hosszútávon ez az igazi öncsőd.
Javaslom egyébként, hogy Politikai Üldözött honlapján folytassátok a provokációt kedves Miépes és barátai.

Andrassew belebukhat? Bele. Persze. De legalább megpróbált rendet tenni. Itt nagyobb a tömeg, könnyebben elvesznek a ködben a provokátorok. Ott ez sajnos jobban látszik.
Egyetlen dolog azonban ne kerülje el a figyelmeteket:
Andrassew megbékélést is hirdet a két oldal között. ÉS ehhez nem kell a sorok között olvasni.
Kíváncsi leszek, Nyírő mikor teszi meg ezt? Persze Nyírőnek nagyon fontos, hogy bármi áron és bármilyen minőségben is, de sokan legyetek. Ehhez a hozzáálláshoz nem kell nagy kurázsi. Andrassewéhez viszont igen.

Ami meg eMM hozzászólását illeti: Wágner úr vállalta az archiválást és a topicodat, ha akarod megnyithatod a tiszta asztalon is. Talán még jobb is lesz "neki", mert nem kell az ocsu között keresgetni.
Csillapodjatok, és szálljatok magatokba.
Üdv:
a főcső

dr.poljakov Creative Commons License 1999.07.12 0 0 19
tudja valaki, hogy a tasztal anyaga pl. itt teljes? mondjuk valamikor egy mecénás azt mondja: gyerekek, csináljatok már belőle egy cd-t. akkor azt mondja az egyik gyerek: sajna úgy 99 januárja előtti cikkek... hát szóval nincsenek meg.
Törölt nick Creative Commons License 1999.07.12 0 0 18
mit jelent az hogy" polgári értelemben"?
Hányingerem van!!!
PuPu Creative Commons License 1999.07.12 0 0 17
Szerintem ne dögöljön meg a szomszéd tehene...
Akik látogatják, biztosan ott érzik jól magukat.
Virágozzék száz virág, - mint a Nagy Kormányos üzente volt...
Előzmény: RAF (8)
dr.poljakov Creative Commons License 1999.07.12 0 0 16
ez jó. amikor megosztják a véleményt.

#!NAGYTAKARÍTÁS az iNteRNeTTo-n!#

mintha láttam volna valahol ezt a topikot.

eMM Creative Commons License 1999.07.12 0 0 15
Igen,ez az öngyilkosság legtiszább formája.
Lásd (amíg van), náluk a Nem Értem c.topicomat.
feri9 Creative Commons License 1999.07.12 0 0 14
Izé, Miépes, nincs már itt erről egy topic, ahol szintén bekopizták az inkriminált levelet?
kerdojel Creative Commons License 1999.07.12 0 0 13
En sajnalnam, ha eltunnenek a sullyesztoben....

Mindig kell alternativa, szvsz

sotetbunkokerdojelbacsi

feri9 Creative Commons License 1999.07.12 0 0 12
Én azért annak is örülök, hogy nem próbáltam meg lenullásozni, mert éreztem, hogy késő lenne. GoldenEye, gratula!
Előzmény: GoldenEye (9)
SzaSzE Creative Commons License 1999.07.12 0 0 11
Fogatlan oroszlán és guminő...

ez a két dolog jutott eszembe...

;-|

Színes Géza Creative Commons License 1999.07.12 0 0 10
Ha jól értem, minden topic törölve lesz, válogatás nélkül a Törzsasztalon és a Politikában.
Tiszta lap.
Okai? Hecckampány, mocskolódás egymással és másokkal stb.
Tehát teremtődhet egy olyan 0 pont, ahonnan tiszta lappal indulhat az internetto Törzsasztala.
Andrassew csak az Önök kérték, mi teljesítjük jegyében cselekszik.
Vagyis a hétvégén jónéhány asztalos kérte ezt, hogy lehessen egy tiszta lapot nyitni, ahonnan mindenki önmoderációval megteremtheti azt a fórumot, amiért érdemes.
Ennyi.
a főcső
Előzmény: dr.poljakov (3)
GoldenEye Creative Commons License 1999.07.12 0 0 9
Sikerült?!
RAF Creative Commons License 1999.07.12 0 0 8
Nem kár érte, úgyis csak szinte a szélsőjobb fóruma maradt a Nyírőék távozásával!
Előzmény: Miépes (6)
Miépes Creative Commons License 1999.07.12 0 0 6
Tisztelt Hozzászólók!

Az Internetto a mai nappal gyakorlatilag öncsődöt jelentett. A Politika és a Törzsasztal rovatba érkező napi 5-10 hozzászólás is kevés volt véleményem szerint, ám a Nyírő András távozása óta a főszerkesztői széket elfoglaló Andrassew Iván dilettáns ténykedése nyomán ez a csekély mennyiség is kezelhetetlen adathalmaznak bizonyult a szerkesztői gárdának.
Andrassew Iván kétségbeesett, és egyben barbár lépésre szánta el magát: törölni fogja a Politika és a Törzsasztal minden rovatát, mondván, tiszta lapot szeretne teremteni. Attól tartok, ebben az esetben a lap már "túl tiszta" lesz-))
Röpke hetek alatt ilyen barbár módon tönkre lehetett tenni az egykor volt legnagyobb internetes fórumot.

Mellékletként bemásolom Andrassew levelét:

Kedves Fórum-látogatók!

A hét végén meglepő változásokra lettem figyelmes az iNteRNeTTo Törzsasztalán. Valamilyen oknál fogva szinte tömeges lett az a kérés, sőt követelés, hogy a Fórumon teremtsünk tiszta lapot. Mert túlságosan összemocskolódott, hozzánk és a topicokon vitatkozókhoz is méltatlanná vált. Számos javaslat elhangzott, többen követelték, hogy magam is foglaljak állást.
Amikor elkezdtem moderáltatni, azt gondoltam, hogy itt nem lehet más esély ezek fönnmaradására, csak az, ha itt egy olyan fórumot teremtünk, ahol a szó nemes, ha úgy tetszik, -polgári értelmében, az alja szélsőségektől mentes, de bármilyen világnézetű emberek vitatkozhatnak valamilyen európai, sőt Magyarországon elfogadott normák alapján. Sokan ócsároltak: mert állítólag számosan azért mentek el innen, mert mertem vállalni a beavatkozás felelősségét. Az igazság azonban az, hogy mire én ezt megtettem, már olyan kevesen maradtak, hogy a moderálás nem sok embert kergetett el. Egyébként is azt gondolom, hogy inkább menjenek el ötszázan azért, mert én betartatom az alapvető emberi jogokat és normákat, mint egy ember azért, mert itt bomlott elméjű és vetemedett jellemű emberek sértegetik.
Valamit még tisztázni kell a jövőre nézve: ez egy sajátos sajtószabadság. Azért sajátos, mert ha tetszik, ha nem, az iNteRNeTTo fórumain névtelen levelek jelennek meg. A hagyományos sajtóban nem kellett szembenéznünk ezzel a jelenséggel, ugyanis soha senki nem gondolhatta volna komolyan, hogy a sajtószabadság korlátlanul vonatkozna a névtelen levelekre. Ez teljes képtelenség lenne a papírsajtóban, de ugyanígy csaknem teljesen tarthatatlan az Interneten is.
Csaknem: mert bár föl kell adni azt a nézetet, hogy a sajtószabadság az önmagukat teljes emberi méltóságukban és minden felelősséggel vállaló, a törvényeket és az alapvető illemszabályokat magukra is érvényesnek tekintő polgároknak jár, legalább törekednünk kell arra, hogy a freemailezők is ehhez tartsák magukat.
A moderálás akkor lenne cenzúra, ha olyan emberek hozzászólásait törölnénk, akik legalább azonosítható névvel és címmel vállalják azt, amit leírnak.
Mindezt csak azért tartottam szükségesnek vázolni, mert miután munkatársaimat is megkérdeztem úgy döntöttem, hogy számos, hozzánk hű és hozzánk visszatért író-olvasó kérését teljesítve tiszta lapokat teremtek a Fórumon. Engedelemmel csak a Törzsasztalt és a Politikát törlöm, hiszen semmi okom, hogy a Kultúra, a Gamez, az MP3 vagy a Linux topicokkal ugyanezt tegyem. (Nagyon sajnálom, hogy kedvenceim, a HALDOKLIK AZ INTERNETTO, az Andrassew Iván az Index bérence meg a -főcenzor is áldozatul esik. Ezek sok örömöt okoztak nekem, de sajnos kénytelen vagyok következetesen végigvinni, amit elhatároztam.)
Tekintsük ezt kísérletnek. Arról szól, hogy normális emberek képesek-e élni egy lehetőséggel: normális módon érintkezni az Interneten. Képesek vagyunk-e közösen kiszűrni magunk közül a névtelenség izgalmától megtébolyodottakat? El tudjuk-e innen űzni a hivatásos uszítókat, azokat, akiknek semmi más céljuk nincs, mint megrontani az iNteRNeTTo szellemét, megkeseríteni az életünket?
Csak akkor sikerülhet, ha együttműködünk. Nem csak azt kérem, hogy senki ne írjon itt többé olyat a vitapartnereiről, amit nem szeretne magáról olvasni. Hanem azt is, hogy úgy írjon más népekről, emberfajtákról, másképpen gondolkozó és élő emberekről, mintha saját népéről, fajtájáról, politikai vagy éppen szexuális beállítottságáról lenne szó. Ne sértegessen senki ismert személyiségeket és nyomatékosan kérem, hogy ez Nyírő Andrásra és az Index más munkatársaira is vonatkozzon. Nem akadályozhatom meg, hogy itt bárki elemezze a tevékenységüket, de aki gúnyolni vagy sértegetni szeretné őket, tegye inkább az Index topicjain. Becsülőm őket annyira, hogy engem aláz meg, ha itt mocskolódnak velük.
A nagytakarítás technikai része:
Törüljük a Törzsasztal és a Politika minden topicját.
Bárki indíthat újat. (Azon a javaslaton, miszerint mindenki maga moderálná a saját topicját, gondolkozunk. Sajnos ennek most még technikai akadályai vannak.)
Kérek mindenkit, aki azt akarja, hogy a Fórum életben maradjon, ne válaszoljon a provokátoroknak, az ocsmánykodóknak. Tudom, hogy ehhez nagy önuralom kell, de talán megéri.
Ha bárki a törvényeknek és az illemnek nem megfelelő módon szól hozzá, nem csak a hozzászólását hanem a nickjét is töröltetem.
Indítok egy topicot a moderátor naplója -, amelyben a moderátor minden egyes törlést és annak indokát is rögzíti. Ezen is lehet jelezni, ha valaki méltatlan módon viselkedik, de levelet is lehet írni a moderator@internetto.hu címre.
Talán egy kicsit túl hosszan fejtettem ki, amit akartam, de mentségemre legyen, hogy az Interneten eddig ritkán volt nagytakarítás.

Andrassew Iván

KukacAV Creative Commons License 1999.07.12 0 0 5
Nekem tetszik az ötlet. Feltéve, hogy tényleg csak az abszolút minimum alá eső hozzászólások repülnek. Mondjuk közmegegyezéssel. Esetleg a kihúzott levelekre mutathatna egy link és néha-néha megvitathatnánk, megérdemelte-e a kihúzást a kihúzott a kihúzótól :)))))
dr.poljakov Creative Commons License 1999.07.12 0 0 4
a balra nyíl másképp gondolta :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!