Keresés

Részletes keresés

Riza Creative Commons License 2001.03.31 0 0 146
Köszönet! Sütök, főzök!
Előzmény: Frint (145)
Frint Creative Commons License 2001.03.26 0 0 145
Kedves borzimorzi, én sem akarok kimaradni a tanácsadásból... A szabványos nikotinlé készítést valahol a rovatban már leírtuk(leírtuk?), de ha az sem használ, akkor főzzed meg a földet !!!
Ez az első pillanatra abszurdnak tűnő tanács sok problémát megold, a kaktusztermesztők a megmondhatói, hogy a sterilizált föld milyen előnyöket nyújt. Szóval:
ver1.: növényt talajból ki, talajt tepsibe be, és 100 fok körüli hőmérsékleten 20 perc. A hatás frenetikus.(paradicsom palánta ideális talaja)
ver2.: lobogó forró vízzel nyakig beöntözni a talajt. ( növényt ajánlatos itt is parkolóba tenni :) (mozgókáknak annyi !)
ver3.: talajt lyukacsos tálba tenni, és forró gőz fölött "megpárolni", mint a brokkolit.(kaktuszosok módszere)

Ha nem a talajból jönnek, akkor kontakt+felszívódó rovarölőszer kombináció lehet a nyerő. (A túl magas páratartalom / mikroklíma/ is vonzza a mozgókákat.) Frint
Előzmény: borzimorzi (141)
onobody Creative Commons License 2001.03.22 0 0 144
Szia Borzimorzi!
Szerintem probáld ki ellene az ACTARA-t ,
levéltetvek ellen kiválo.

Éva Szerint:
"Az Actara úgy is hatásos, ha beöntözzük vele a növény földjét. Amikor ez egyszerűbb, így is lehet használni."

Persze ha már a legendásan büdös fecske sem használt , lehet , hogy ez sem fog. :)

Üdv onobody

barnetto Creative Commons License 2001.03.22 0 0 143
Szia Borzimorzi!
Nem feketék és kis légyszerűek? Mert akkor a föld volt fertőzött. Nekem volt ilyen, rovarirtóval sikerült megritkítani, bár némelyik növény nem örült a szernek. Az Éva azt javasolta, hogy hagyjam kiszáradni a földet, akkor elpusztulnak, így is volt, de öntözés után újra előjöttek/kikeltek.
pireisz Creative Commons License 2001.03.22 0 0 142
Helló Endru! Az a növény biztos vírusos. Ha nem tudja senki. Én én díszpaprikám is az volt, de nem tudták megmondani, hogy mi baja, csak ajánlgatták a permetezőszert, ami nem javított rajta. Ezt sajnos azt hiszem ki kell dobni.
Előzmény: endru (140)
borzimorzi Creative Commons License 2001.03.22 0 0 141
Kedves Topiclakók!
Csak a fűszernövényeknél olvastalak Benneteket eddig, ott nagyon tetszettetek. Elnézéseteket kérem, amiért nem olvastam végig ezt az egész topicot, de egész meg vagyok zavarodva. Ha volt már a probléma, kérlek, utasítsatok csak helyre! A gyönyörű szobanövénykéim, a cserépbe ültetett hagymáskáim és még a fűszernövényeim körül is valami apró muslincaféle kezd repdesni a lakásban. A fene se érti, de még nyíllevélen és a futókám cserepén is fogtam ilyen dögöt, pedig azok igazán ellenállóak. Icipici gyerekborostyánjaim is vannak vegyesen, nagyon féltem őket.
Lehet, hogy nem elég félévente megpermeteznem az egész népséget Biosect-tel? Az elvben jó a póklárvák, az atkák és az üvegházi molytetűk ellen is. Két hete lemostam mindet, kaptak permetet is, és mégis :(
Állítólag a tripszek megdöglenek a nikotintól, ezért némi ősöreg Fecske cigarettából szerzett dohányt kaptak a cserepes zöldek mind, tövenként pár csipetet. Reméltem, a nikotintól megkeseredik a kártevők szája íze és eltakarodnak a növényeimtől. De nem... Mit csináljak? Vegyek valami más permetet? Mit?
Segítségeteket előre is hálásan köszönöm.
borzimorz
endru Creative Commons License 2001.03.21 0 0 140

Kedves Megyesi Éva
Néhány különleges szobanövényem beteg. Elvittem még szaktanácsadásra, ahol széttárták a kezüket. Mikroszkóppal megnézve sem találtak kártevőt, gombát. Permeteztem sokmindennel eredménytelenül. A leveleken 1-2 mm-es hólyagocskák vannak. Mint laikus, arra gondolok, hogy baktériumos fertőzése van. Van-e permetezőszer ismeretlen baktérium ellen?
Ha tudsz ajánlani szabadforgalmút, nem baj ha méreg, a szabadban fogok permetezni, van gyakorlatom kerti permetezésben.
Köszönöm András
Megyesi Éva Creative Commons License 2001.03.21 0 0 139
A Hibiscusnál jó az Actara, nálam még a lisztecskéket is levitte, igaz kemény és hosszú menet volt.
Előzmény: Riza (136)
Frint Creative Commons License 2001.03.19 0 0 138
Köszi a jótanácsot, ahogy beköszönt a szélcsend lefújon a kertet Stomp-al. Talán a hagymalegyekkel is +birkózom, de mi legyen a retekbolhával??? Érdekes, hogy fólia alatt nem támadnak! Kint viszont ahogy kibúvik a levél, már el is tüntetik. Nem lehetne vmilyen jól transzlokálódó rovarölő csávázószert bevetni? Néztem a könyvemet(Növényvédő szerek és termésn...)de csak egy szerves foszforsavésztert láttam, II. kategóriában. Ötlet? köszi:Frint
Előzmény: Chess (126)
onobody Creative Commons License 2001.03.18 0 0 137
Hát bizony érdemes elővigyázatosnak lenni.
Persze lehet , hogy valoban ártalmatlan , ahogy
a szomszéd mondta.
Büdös a kén szokott lenni , és akkor tényleg
veszélytelen , tavasszal szoktak vele permetezni.
A kisgyereket mindenképpen be kell vinni a
házba , ha permeteznek.
Kérdezd meg pontosan mit használ ,mert lehet hogy
több napig nem lehet a kertben heverészni.
Ha nagyon fuj a szél kérd meg , hogy ne most
csinálja , mert nagyon szétterül a permet.

Üdv Onobody

Előzmény: Törölt nick (135)
Riza Creative Commons License 2001.03.17 0 0 136
Szia Éva!
Hibiszkuszok szenvednek tetvességben.
Előzmény: Megyesi Éva (130)
miszisz Creative Commons License 2001.03.16 0 0 134
Kedves onobody, ez az ami én is csináltam, ( bocs anno szodabikarbonat irtam) Amitől a létszám rendesen meg is fogyatkozott, de nem tünt el teljesen. No és nem tudom most leszedjem e a virág földről, vagy locsolgassam bele szépen? Nem fog ez ártani a növénynek?
Előzmény: onobody (133)
onobody Creative Commons License 2001.03.16 0 0 133
Szorj nekik egy kis sütőport.
Behurcolják a a bolyba , aztán néhány
nap alatt elpusztulnak.

Üdv onobody

Előzmény: miszisz (132)
miszisz Creative Commons License 2001.03.16 0 0 132
Segitség!

A hangyák megtámadták a dracénámat!

Ez nem tulzás! Elösször az ajtón keresztül bemásztak szépen sorba, de nem tovább mint az ajtótól kb 80 cm-re lévő dracénáig. Estéről reggelre ellepték és teljesen feltúrták a földjét. Kaptak egy kis szodabikarbónát, ami egy időre csökkentette a népességüket,( bár nem hiszem hogy a földnek jót tenne), de másnap reggelre ismét tele volt az egész. Azóta kinnt van a teraszon. Három napig birta hogy ne legyenek rajta ismét hangyák, de most megint találtam.
Ki tud erre magyarázatot?
Mit tegyek?
Elég ha átültetem és uj földet adok neki?
Biztos vagyok hogy a földjében van valami amit szeretnek a kis dögök, mert magán a növényen nincsenek!
Ki tud segiteni?

Riza Creative Commons License 2001.03.13 0 0 131
Kösz! Próbálkozom.
Előzmény: Megyesi Éva (129)
Megyesi Éva Creative Commons License 2001.03.13 0 0 130
Egyébként milyen szobanövényekkel van baj?
Előzmény: Riza (127)
Megyesi Éva Creative Commons License 2001.03.13 0 0 129
Az Actara úgy is hatásos, ha beöntözzük vele a növény földjét. Amikor ez egyszerűbb, így is lehet használni.
Előzmény: onobody (128)
onobody Creative Commons License 2001.03.11 0 0 128
Szia Riza!
Levéltetvekre én Actara-t szoktam
használni , igaz kint a szabadban.
Nagyon hatásos!
Nem tudom szobanövényekre hogy juttathato ki.
Esetleg valami kézi pumpával .

Üdv onobody

Előzmény: Riza (127)
Riza Creative Commons License 2001.03.11 0 0 127
Kedves Hozzáértők!
Mit ajánlotok a szobanövényemre levéltetvesség ellen. Főlaeg a levélhátoldalon és az új hajtásoknál gyülekeznek.
s.o.s.
Chess Creative Commons License 2001.03.09 0 0 126
A hagymalégyre újra csak a Basudin 600-ast ajánlanám, permetezve 1.5 dl kell 100 l vízbe, báb telel kb. április közepétől (idén akár előbb is indulhat mint minden más) repül a légy és rakja a tojásokat. 3 nemzedéke van, de az első a zűrös.
A gyomok estében nem mindegy mi közül kell kiszedni, tarolni lehet Medallonnal de megelőzni magról kelőket csak kelés előtt lehet. A porcsinfű és madársóska strapabíró gyomok, inkább csak feltételezem hogy a Stomp jó rá vagy hasonlóan a Dual Gold emelt adagja ( 2 - 3 cm3 10 m2-re) és kicsit belocsolva (20 mm víz), ha még nem keltek ki. Kikelteket csak taroló szerekkel lehet elintézni. Tarol és tartósan is dolgozik egy Folar nevű szer 1 l kb. 1000 m2-re elegendő. De szinte mindent gyomnak néz. :-)
Üdv Chess
Előzmény: Frint (124)
onobody Creative Commons License 2001.03.06 0 0 125
Aha ... , értem .
Köszi kedves Chess , ki fogom probálni
a Basudint .

Üdv Onobody

Előzmény: Chess (123)
Frint Creative Commons License 2001.03.06 0 0 124
Kedves Chess !!!
Évek óta visszatérő problémáim megoldásához kérnék Tőled segítséget:
- a hagymalégy hernyócskája rendre tönkreteszi az ígéretes póréhagyma, sarjadékhagyma telepemet. Mit nyomjak a képükbe?
- porcsinfű és madársóska elleni védekezés májusban, amikor már teli a kert növényekkel?(Stomp?)
Előre is köszi, Frint
Chess Creative Commons License 2001.03.05 0 0 123
Legjobb tudomásom szerint igen. De nem sok értelmét látom egy olajos lemosónak. Leginkább kártevők ellen védene, de az alkalmazásának idején még jól rejtőzködnek. A télitojásokat talán befullaszthatja. SZVSZ az a bizonyos egérfül-zöldbimbó állapot idején már kikelnek a levéltetvek és a előjönnek a különféle rágólárvák, ekkor egy Basudin 600-al jól védekezhetünk ellenük.
Előzmény: onobody (122)
onobody Creative Commons License 2001.02.27 0 0 122
Sziasztok !

Igaz , hogy az olajos lemosókat
nem lehet minden évben használni?
Mi erről a véleményetek?

Üdv Onobody

Chess Creative Commons License 2001.02.16 0 0 121
Köszönöm a szives invitálást :-), időnként ha erre járok benézek.
Lemosó pemetezést csak gombák ellen és főleg réz féleségekkel szoktam végezni.
A rovarok ellen először egérfül-zöldbimbós állapotban permetezek (Basudin 600), majd virágzás után leginkább molyfélék ellen kitinszintézisgátlókat (Match) használok illetve Insegart. Tartós a hatásúak, de időben ki kell adni. Csak akkor volt molyos az almám amikor elkéstem vele, de alaposan. :-(
Levéltetvekre Actara, Chess :-)
Előzmény: Frint (117)
Chess Creative Commons License 2001.02.16 0 0 120
A piretroidok legnagyobb baja, hogy taglózó hatásuk révén kitakarítják a hasznos rovarokat a kertből. A kártevő atkák szaporodását nagy részük viszont stimulálja miközben kiirtja a természetes ellenségeiket. A régiek humán oldalról nézve kis kockázatúak voltak, de pl. a Decis 2.5 EC LD50-e megegyezik a Bi 58-al (mindkettő 600 körüli), a Fendona viszont jóval erősebb (LD50 200). Alma, barack stb. permetezés ügyben ajánlhatom honlapomat, talán találsz benne hasznosítható információt.
Előzmény: pireisz (119)
pireisz Creative Commons License 2001.02.15 0 0 119
Szia Éva! Ez a piretrin dolog megakasztott egy kicsit. Mi a baj vele? Én azt hittem, hogy ez teljesen bio dolog. Például azt sem tudtam, hogy bizonyos hőmérséklet kell hozzá. Ilyeneket a boltban nem szoktak elmondani. Most akkor mivel lehet permetezni az almát, meg a barackot?
Előzmény: Megyesi Éva (116)
Frint Creative Commons License 2001.02.15 0 0 118
Remek, és garantáltan BIO javaslatom van minden szabadföldi kertészkedőnek. A büdöske virág a paprika, káposzta, ... sorok közé palántázva hatásosan elűzi a levéltetveket, tripszeket. Fóliasátor, üvegház alatt még intenzívebb a hatása.
Frint Creative Commons License 2001.02.12 0 0 117
Szia! Jogos az észrevételed a piretroiddal kapcsolatban, bár én kétszer is szoktam lemosót elkövetni. Biztos, ami biztos. ( A másodikat melegebb időben) Variálni szoktam az olajos szereket is, két évnél tovább nem használom, csak tudnám miért adják olyan nagy kiszerelésben...felét sem használom fel.
Tavaly is igyekeztem telibe találni, a rovaröldöklést,de egyszerűen nem akadt alkalmas időpont, még este 7 órakor is szinte perzselő forróság volt. Ha a hőmérséklet volt alkalmas akkor meg fújt a szél. (ha minden OK volt, akkor meg nem volt kedvem permetezni :) >>> tiszta kukacos az almám :(
Nyiss be hozzánk gyakrabban, szeretettel várunk:
Frint.
Előzmény: Chess (115)
Megyesi Éva Creative Commons License 2001.02.11 0 0 116
Lehet, hogy igazatok van nikotin ügyben, nekem mégis furcsa. Valahogy számomra is az a bio, ami az emberi szervezetnek nem ártalmas. S tényleg, a piretrin is bio-nak indult. Azért a Biokál izgatja a fantáziámat hatása miatt. Tápoldatként már próbálom, de talán tavaszra kiderül valami. A Novendat pedig kezdik kivonni a szabadforgalmú szerek közül. Lassan ahhoz is zöldkönyv kell.
Előzmény: Frint (113)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!