Keresés

Részletes keresés

Volt tüzér Creative Commons License 2009.04.28 0 0 11524

Silka.

A Tunguzkán két darab 30-as gépágyú van, meg valami nyolc darab rakéta.

Előzmény: Törölt nick (11522)
bloki Creative Commons License 2009.04.28 0 0 11523

Egy jó légvédelmi rendszer vegyes, többféle fegverzetből tevődik össze. A Mistrallal sem lenne probléma önmagában, ha használható formációban szerzik be,* és mellette vannak nagyobb "kaliberű" testvérek is.

Ellenség meg nemcsak a hipermodern szuperhatalom lehet, ami nagymagasságú precíziós bombázásokkal, totálisan lebénító elektronikai fedezet oltalmában impotenssé teszi a légvédelmet, hanem történetesen lehet más is - magányos őrült, fanatikus terrorcsoport, vagy környező országok valamelyike. A jenkik egyébként most szövetségeseink, mi is a NATO tagjai vagyunk. Légvédelem nélkül. Víztisztító ékeinktől retteg a világ barbár része.

 

----------

*van már hozzá idegen/barát-modul?

Előzmény: Törölt nick (11522)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.28 0 0 11522
A TUNGUSkáról még egy kis ízelítő! Ami szerintem azt bizonyítja, hogy jobb mint a MISTRAL!
A nagyméretű 360 fokban körbe fordítható toronyban kapott helyet a 4db AZP-23 típusú 23 mm-es L/81 csőhosszú gépágyú. A torony forgató mechanizmusa kísértetiesen hasonlít a Pz III/IV harckocsikon alkalmazott megoldásra. A fegyver -4, +85 fok között volt irányozható, függőleges/vízszintes lőtávolsága 2500/7000 m. Lőszerjavadalmazása 2000 db volt, ami a magas tűzgyorsasság (1000 lövés/perc) mellett nem tűnt soknak. Valószínűsíthető, hogy a fegyver használata során rövid sorozatokkal operáltak.
Ez tehát 7000mm-ig jó, nem 6000mm-ig!
De azt írják még róla, hogy eljárt felette az idő, mert a modern harcaban már nincs alacsonyan támadó repülőgép, és egy lézer vezérelt bombával ki lehet nyírni! Akkor minek nekünk a MISTRAL?
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.28 0 0 11521
Elnézést! De állítólag ezek az adatai a MISTRAL-nak!
Dimensions:
Missile Weight
18.7kg
Missile Length
186cm
Missile Diameter
90mm
Fin Span
18cm
Weapons:
Warhead
3kg high-explosive with tungsten ball projectiles
Fuses
Contact fuse and laser proximity fuse
Guidance
Infrared passive homing
Propulsion
Solid rocket booster
Performance:
Speed
Mach 2.5
Range
500m to 6km
Altitude
3,000m
Nagyjából tudom értelmezni, és ha jól látom akkor 500-6Km között van a használhatósága! Tévedtem a 2Km-el!
De ez sem jó semmire.
Előzmény: Törölt nick (11520)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.28 0 0 11520

Igen! Ezt Én is hallottam, már Kb.2 évvel ezelőtt, még bíztunk is benne, hogy a KUB-okat is mi szedjük majd szét! Mivel már lejárt a rakéték meghosszabított, meghosszabbításának, a meghosszabbítási ideje! Tehát olyan mint légvédelem, Magyarországon teljesen megszűnik. Bár pilótáink csúcson vannak!

Addig legalább még csapatlégvédelem van amíg ki nem vonják a KUB-ot.

Sajnos a KUB sem alkalmas önnálló terület védelemre, ( nem is arra készült)de ez nem érdekelte  nagyjainkat. Szerintem az eszetlenség így kezdődik, felszámolták Kalocsán a KUB-ot, 6 üteget, majd a Szerb villongások alkalmával ennek ellenére, gyorsan visszavittek Győrből, Paks védelmére 4 üteget( gondolom az sem került pénzbe)! Ha egyszer ott volt melette, ( légvonalba kb.5Km. ) akkor minek kellet elvinni az Osztrák határ mellé??? Talán a sógorok támadni akarnak??

Ne haragudj, de a Mistralt, Én nem hívnám légvédelmi rendszernek, hiszen talán egy ZU-23 -om többet tud, megfelelően kiképzett személyzettel. A  SILKA az meg biztos nagyon megverné a MISTRALT. Ez meglátszott amikor a  TV-ben bemutatták -azt hiszem a hadsereg szégyene lett ez a műsor- amikor  a MISTRAL-al egy célt sem tudtak meglőni 3 db rakétával! Hivatkoztak itt különféle madarakra, és egyéb tényezőkre ami miatt nem tudták lelőni a cél anyagot! Azért megnézném egy SILKA és a madárraj találkozása, mit eredményezne.

A Pontos paramétereit nem ismerem, de ha jól tudom 2Km-ig jó ferdében, a MISTRAL. Addig meg jó a ZU-2 es is! Annak legalább a lőszere sokkal olcsóbb, nem kerűl milliókba, mint a MISTRAL.

A Franciák jól átverték a drága hozzáértő hadtápos tábornokainkat! Eladták nekeik a semmit érő rakétáikat!

Igen ha jól emlékszem az IGLA is szóba került, mint kivonandó, és ha mind ellövik elég sokat kell lődözni. A SZTRELLA-2 eseket kinyírtuk és ezt még Amerika is pénzelte, mert ezektől nagyon be vannak tojva. Inkább adnak pénzt a megsemmisítésre csak ne legyen!

Hogy Győri laktanyával mi lesz azt nem tudom. 

Üdv

ex-kani

 

Előzmény: Légierő Blog (11519)
Légierő Blog Creative Commons License 2009.04.28 0 0 11519

Nem tudom, hogy hallottatok-e róla, de most már leírom, mert nem egy forrásból hallottam az elmúlt fél évben kb. ugyanazt. Ha nem igaz, tiltakozzon, aki többet, és jobban tud.

 

Úgy tűnik, a "lezárt haderőátalakítás" részeként felszámolásra kerül az elkövetkező 1-2 évben a győri ezred. A Kub-ot kivonják, és földi telepítésű aktív légvédelemként csak a Mistral-komplexum marad rendszerben. Az egyik opció, hogy egyelőre nem tisztázott szervezeti formában ezeket szétosztják a három repülőtér, Szolnok, Kecskemét és Pápa között.

 

Nem tudom, hogy hivatalosan hol tart a kivonási eljárás, mindenesetre az Igla már egy ideje nem aktív. Példányait az év folyamán Csehországban (!) lövészet során semmisítik meg.

 

Győrben nem szűnik meg a helyőrség, a jelenlegi objektumban az egyik verzió szerint logisztikai alakulatot helyeznek el.

 

Üdv,

 

Gábor

Előzmény: Volt tüzér (11518)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.04.27 0 0 11518
Ja. Csak annak a NATO tagtársnak van rá pénze, nekünk meg...
Előzmény: Törölt nick (11517)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.25 0 0 11516
Sziasztok!
Katona történetek olvashatóak az alábbi helyen!
http://mn4565.freeblog.hu/
Ha bárkinek van jó humoros, nem humoros katona története, szívesen veszem, esetleg ha akarja lehet blog szerkesztő is! Küldök meghívót!
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.23 0 0 11515
Köszi nagyon jó az a füstölgő rakéta! Sajna nincs több képem, ennyi volt!
Előzmény: bloki (11511)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.23 0 0 11514
Nem nyírtelki képek! Ennyi Ok?
Előzmény: Légierő Blog (11509)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.04.23 0 0 11513
Mezőfalva.
Előzmény: Légierő Blog (11509)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.23 0 0 11512
Bocsánat, nem volt időm rá, de küldöm.

Előzmény: bloki (11504)
bloki Creative Commons License 2009.04.23 0 0 11511

Itt a jussod, de a dekikált verzióért tartozol nekem egy felvétellel, ami az utazóhajtómű fúvókájának belsejét is mutatja. És, minden, a részleteket, a belső felépítést jól mutató képet köszönettel veszek.

 

 

 

Nincs még kidolgozva, sután mozog, a starthajtómű nem válik még le... 

Nagyobb méretekben innen töltheted le, a legnagyobb 8MB: http://www.freedrive.com/folder/214551

Előzmény: Törölt nick (11507)
bloki Creative Commons License 2009.04.23 0 0 11510
Álcázófesték-vödrök, megnyugdtam, aggdalmaskodni kezdtem, hogy a Nyeváról is eredendő újat fogok megtudni. Tehát, nem átkonstruált fúvókák a Lopakodóhoz.
Előzmény: Törölt nick (11507)
Légierő Blog Creative Commons License 2009.04.23 0 0 11509
Ezek nyírtelki képek?
Előzmény: Törölt nick (11505)
Légierő Blog Creative Commons License 2009.04.23 0 0 11508

Egészségedre!

 

Szerbektől származik, ott igencsak sokra tartják ezt a rakétát!

 

Gábor 

Előzmény: bloki (11480)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.22 0 0 11507
Azokban az apróbb cuccokat tettük, de amúgy álcázó festék vödör.
Előzmény: bloki (11506)
bloki Creative Commons License 2009.04.22 0 0 11506

Nyertél. Azok a fekete vödörszerű idomok micsodák?  

(Holnap küldöm neked a füstölgő Nyevát!)

Előzmény: Törölt nick (11505)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.22 0 0 11505
Szia bloki!
Akkor Én most küldök neked nem egyet, a menet hajtómű fúvókából, hanem egyből hármat. Ugyanis a képen 3db látszik abból amit Te kértél. Igaz már ki van szerelve! De úgy is menethajtómű fúvóka! Amit igértél! Tudod!
Ja igen! Van Nyeva orrkúpom!(eredeti) Érdekel??
Erre gondoltál igaz??
Előzmény: bloki (11500)
bloki Creative Commons License 2009.04.22 0 0 11504
Lehet, félreértettelek, a cikket is szkenneled, vagy csak azt a kis képet, amit a beírásodba tettél? (Ha módód van cikket megküldeni, kérlek tedd meg, egyre jobban érdekel ez a Maljutka, meg a Sztrela is mostmár!)
Előzmény: Törölt nick (11484)
bloki Creative Commons License 2009.04.22 0 0 11503

belic olvasótársun felnyitotta a szemem, egyben bogarat is ültetett a fülembe, mikor a Maljutka (páncéltörő rakéta) forgásstabilizált mivoltát elénk tárta. Irányított mivolta miatt kizártnak tartottam, hogy ilyetén módon legyen stabilizálva. Aztán, most olvasom, hogy a Sztrela 1-2 (kishatótávolságú csapatlégvédelmi rakéta) is forgásstabilizált - 15/s.

Ha valaki ismeri a kormányzás mikéntjét, tájékoztassa a publikumot!

bloki Creative Commons License 2009.04.22 0 0 11502
Alany, állítmány, egyeztetés. Szóval nem látszanak a képeken, vagy nem látszik a képeken - a menethajtómű is egyfúvókás.
Előzmény: bloki (11500)
bloki Creative Commons License 2009.04.22 0 0 11501

Szóval, neked sincs felvételed, rajzod a menethajtóműről?

Akkor, majd ezt kikalapálom:

 

Előzmény: Neva_07 (11497)
bloki Creative Commons License 2009.04.22 0 0 11500

A menethajtómű, utazóhajtómű, második fokozat hajtóműve - ezek most itt ugyanazt jelentik. A képeiddel közel kerültél már a számomra kívánatos fúvókához, csak nem látszanak a képen. A leszerelés előtti állapot kellene, mert a képen már a préselt lőportömböt bogarásszák.

 

Előzmény: Törölt nick (11499)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.21 0 0 11499
Fölteszek pár utazó hajtóművet!Erre gondolsz?
Előzmény: bloki (11493)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.21 0 0 11498
Szia bloki!
Te most melyikre gondolsz az Indító hajtóműre , vagy az utazóra!
Előzmény: bloki (11493)
Neva_07 Creative Commons License 2009.04.21 0 0 11497

Üdv Bloki barátom!

 

A 11438-as hozzászólásban leírt szavaiddal megtisztelsz, de nem érzem magam a komplett Nyeva rendszer legjobb ismerőjének. Részletesebb ismereteim inkább csak a rendszer azon részére terjednek ki, amit üzemeltettem, mégpedig magára az irányítórendszerre. Az indítórendszert (állvány, rakéta, ......) érintő ismereteim viszont "nagyon szellősek".

 

Lehetséges még az is, hogy az ide viszonylag aktívan írogatók közül én vagyok az, aki a Nyeva rendszertől a legkésőbb búcsúzott (2000. december 31.), majd 2 év RT HÁP-on eltöltött idő után magától az északi szomszédok seregétől is. Annak ellenére, hogy az utolsó években mint irányítórendszer parancsnok, majd az osztály főmérnöke + megbízott törzsfőnök.. (ezek a megbízásos beosztások abból eredtek, hogy az osztályunk tiszti állománya nagyon megcsappant - később a megszüntetett Volhov osztályoktől jöttek kíváló képességű kollégák) a technika részleteivel kevesebbet foglalkoztam, mint pl. egy technikus, vagy rávezetőtiszt az UNV-t akkor tanultam meg a legjobban köszönve ezt a sorozatos magnetroncseréknek (gyors egymásutánban 3, vagy talán 4 magnetront is sikerült a rosszvasba küldeni az osztályunknak, amitől nemcsak én, hanem az ezred főmérnöke is a mennyezetig ugrált!!)

 

No üdv!

Előzmény: bloki (11438)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.20 0 0 11496
Én 1/35 méretben szeretném megépíteni.
Nekem is jól jön a méretrajz.
A Volhov project egyenlőre áll, már van mellé egy Dvina.
Ex-tüzér, mikor fotózod le a büszkét nekem?
bloki Creative Commons License 2009.04.20 0 0 11495
Szerintem elég saját pirotechnikájuk van. Lehet, unják is már a sok durrogást.
Előzmény: Volt tüzér (11494)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.04.20 0 0 11494
A hülyék. Ahelyett, hogy ellőnék.
Előzmény: bloki (11485)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!