Keresés

Részletes keresés

Vebber Creative Commons License 2012.03.20 0 0 10191

Köszi, hogy megosztottad.

Bár a tulajnak nem volt sztem ennyire vidám :)

Előzmény: pacsepa (10183)
Antisystem Creative Commons License 2012.03.20 0 0 10190

Zöldbimbós állapotig igen, utána virágzásban ne használd.

 

ÜdV

Előzmény: tunderlala-3 (10189)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 10189

Japánbirsre mehet?

tunderlala-3 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 10188

Skót juhászok.:)

 

JObb félni, mint megijedni...

 

KÖszönöm!:)

Előzmény: beetee (10186)
beetee Creative Commons License 2012.03.20 0 0 10187

Nincs mit. Nekem is van kutyám, és nem parázom túl. Van esze, ráadásul életében egyszer volt csak beteg (kopp-kopp) . Tüsszögött...

A permetszert ösztönösen elkerüli.

Előzmény: tunderlala-3 (10184)
beetee Creative Commons License 2012.03.20 0 0 10186

Nem tudjuk milyen fajta. Lehet palotapincsi..., akkor az 50 kg kutya 30 darab lehet.

 

:)))

Előzmény: alfi13 (10177)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 10185

Japánbirs cserjére mehet ez a szer? Ez már kirügyezett. Tavaly nyár végére volt rajta pár furcsán "hólyagos" levél, mintha valami baja lenne.

tunderlala-3 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 10184

KÖszönöm az adatlapot, az állatorvos rábólintott. Permetezés után slagozzuk le a füvet, lehetőség szerint ne azonnal menjenek arra, de ha le van slagozva, akkor sem szabad, hogy gond legyen.

Előzmény: beetee (10172)
pacsepa Creative Commons License 2012.03.19 0 0 10183

Bocsánat, ez egy vidám off a történet lesz, de ide illik és most hallottam az egyik kollégától...

 

Van egy telke, kút nincs, de van vezetékes víz. Csináltak az asszonnyal egy 3x5 méteres veteményest. Mivel csak két hetente jártak ki, megkérték az állandóan ott levő nyugdíjas szomszédot, hogy locsolgassa a veteményt és a ház melletti kb. 20 m2-es füvet, ott a csap és a slag.

A kolléga két hét múlva nem hétvégén ment ki, hanem csütörtökön beugrott, mert arra vitt a hivatalos útja. A fű kiszáradva, a vetemény lekókadva, na nem a rothadástól... Bezzeg a szomszédé valóságos zöld oázis!

A kerítése mellett, az ő oldalán egy ágas leszúrva, hogy a slag kényelmesen áthúzható legyen a szomszédhoz... :-)

Ez a két hét kb. 28-30 ezer forint víz-csatorna díjba került neki és utána mehetett a TESCO-ba paradicsomért! :-)

Na ennyit a jószomszédokról! :-)

 

Előzmény: Vebber (10180)
marci81 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 10182

Hát igen, nem lehet "rossz" az ilyen szomszéd sem...

 

Az enyém meg egy öregúr, aki azt hiszi, hogy mindent tud a kertészkedésről, mert már öreg.

Aztán amikor jött az amerikai lepkekabóca, akkor csak pislogott, mert nem tudta, hogy mi az...

Az a típus, akivel nem lehet vitatkozni, nem is akarok, jobb a békesség.

Előzmény: Vebber (10180)
Scalea Creative Commons License 2012.03.19 0 0 10181

Köszönöm a választ!

Előzmény: Antisystem (10176)
Vebber Creative Commons License 2012.03.19 0 0 10180

Átmehet a fertőzés, és rovar kártevő is. Ezúton is gratula az ilyen szomszédnak.

A "kedvencem" amikor a közvetlen szomszéd -a cefrének is rossz- barackot a fán hagyja, és még két év múlva is rajta van a gyümölcsmúmia.

Mikor felajánlom neki, hogy inkább adok a saját fáimból, vagy segítek neki az őszit beszemezni normális fajtával, csak takarítsa ki az ilyet a telkéről, az nem kell neki.

 

Panaszkodni azt bezzeg tud, nem való a homok semmire (20 éve nem látott trágyát a telke), sokat kell locsolni, nagy a szárazság, stb. Mindezekért akkor minek "kínlódjon", majd lehullik a fáról egyszer magától.

 

Előzmény: marci81 (10147)
pacsepa Creative Commons License 2012.03.19 0 0 10179

Nagyon köszönöm! Hasonlóval már én is találkoztam. A Karate lengyel változata is kb a felébe kerül, ráadásul itt magyarisztánban. A Hermes-ben hívták fel rá a figyelmemet. Kicsit nagyobb kiszerelésben van de a jobbik, Zeon változata. El fog fogyni, beruháztam rá. Ugyanúgy a Syngenta gyártja, rajta van a dobozán, csak polandok szerelik ki más néven.

 

A Folicur egyébként igazán jó anyag. Minden szert nem ismerek, de ezt találtam eddig, amit pl. tudok tafrinára használni és a moniliára is ugyanolyan hatásos. Többször leírtam már és mindenkinek erősen ajánlom, hogy a felszívódó szereket váltogassa. Látszólag drágább, mert többfélét kell venni, de igazából kifizetődik, ha nem alakul ki rezisztencia.

Idén még kitart a Folicur készletem, az biztos, de ismét csak köszönetem az infóért!

 

Jut eszembe!

 

Gondolkoztatok már azon, hogy esetleg érdemes lenne összeállni a fórtumos és egymáshoz földrajzilag közel lakóknak, aztán közösen vásárolni növényvédő szereket? Egy nagyobb kiszerelés fele árton is beszerezhető és ez a mai árak, növekvő növényvédelmi költségek mellett nem kis könnyebbség lehet.

Példának itt Bubó doktor ajánlata, hogy a Folicur szlovák változata olcsóbban és engedély nélkül megvehető. Literes kiszerelésben ez minimum 4-5 átlagos kertészkedő kolléga éves monilia-tafrina-lisztharmat-levélfoltosság elleni védekezését le tudná fedni! Ha valaki átmegy a határon, mert arra van dolga, akkor lehet ezt okosan csinálni!

Előzmény: dr_bubo (10175)
Antisystem Creative Commons License 2012.03.19 0 0 10178

Akkor a bekevert 10 l permetszert kellene egy az egyben elfogyasztani az 50 kg-os kutyának... abban van ugye lemosózáskor 100 ml, ami kiadja az 50*2 = 100 g-ot... (kicsivel többet, mert nagyobb a sűrüsége 1-nél)

Bár ezzel azért vigyázni kell, mert a különböző fajok tűrőképességében jelentős eltérés is lehet, mondjuk a szintetikus piretrin-féléket a kutya sokkal jobban bírja, mint a macska... a kolinészteráz-gátló szervesfoszfátokat és karbamátokat detto... ezért nem lehet a kutya-bolhairtók egy részét macskán használni... (meg a kutyával szemben a macska jár is fel a fára)

Mindenesetre rezes meg kénes cuccoktól még nem hallottam ilyenfajta mérgezésről, és az állatorvosi toxikológia sem ír ilyesmit... persze, amíg az ember permetez, meg amíg csöpög, addig zárja el szigorúan az állatot, a bekevert lét vagy az alapvegyszert ne hagyja az állat által elérhető helyen, a kifolyt vegyszert takarítsa fel, ha permetszeres lett a fű slaugozza le... ezek ugye evidenciák.

 

(ma ugye divat ez a para, néha még indokolt is, de azt azért tudni kell, hogy sok esetben ugyanazok az állatgyógyítás és a növényvédelem szerei, mittudomén a ma legdivatosabb vény nélküli bolhairtó a Frontline Regent WG néven burgonyabogarak ellen ment mint permetszer, a növények gombái elleni azol-származékok közeli rokonai az állat-ember gyógykezelésére használt azol-származékoknak, stb... hogy mondjak egy vad dolgot is, a nemrég betiltott diklorvos (unifosz), és elődje a triklorfon (ditrifon, flibol-e) halgazdaságokban megfelelően nagyon pici adagban vízkezelő gyógyszer kopoltyúférgesség ellen - az akvarista Gyrokill-ben is pár mg triklorfon van állítólag -  de 25 éve még a kutyát is triklorfonnal (közönséges Ditrifon 50 WP-vel) tömtük késhenyivel szájon át a szőrtüszőatka ellen... még nekem is volt szerencsém ehhez a kezelési módhoz:))

 

ÜdV

Előzmény: alfi13 (10177)
alfi13 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 10177

A Vegesol eReS LD 50 értéke 2000. Ez azt jelenti hogy egy egykilógramos álat pl patkány ebből a szerből 2000mg szert szájon át elfogyaszt akkor az álatok 50 %- elpusztul. Namármost egy 50Kg os kutya.... na enyi szer nincs is.

Előzmény: beetee (10172)
Antisystem Creative Commons License 2012.03.19 0 0 10176

Valamilyen polifág (többféle növényt zabáló) hernyónak/lepkének a kelő félben lévő petéi... én is fotóztam már ugyanilyent tavaly a brokkolin, de a "tettest" nem láttam...

 

ÜdV

Előzmény: Scalea (10170)
dr_bubo Creative Commons License 2012.03.19 0 0 10175

>Rá egy hétre Dithane, Folicur Solo kezelés lesz. Az utóbbi szintén engedélyköteles, de nekem van.

 

A Folicur Solo Szlovákiában Horizon 250EW, Lengyelországban Tebu250EW néven szabadon megvásárolható (a Bi58EC is).

A Tebu250EW ráadásul 30-40%-al olcsóbb mint itthon a Folicur solo (hatóanyag és koncentrációja azonos)

 

Szóval a magyar szabályozás bekaphatja. Csak azért engedélyköteles mert a tanfolyam is egy jó üzlet valakinek a valakijének.

Előzmény: pacsepa (10143)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 10174

Köszönöm szépen, elküldtem az adatlapot az állatorvosunknak... döntse el ő:))

Előzmény: beetee (10172)
beetee Creative Commons License 2012.03.19 0 0 10173
Előzmény: beetee (10172)
beetee Creative Commons License 2012.03.19 0 0 10172

Réz, kén és napraforgó olaj keveréke.

 

Biogazdálkodásban is engedélyezett.

Olyan mennyiséget nem tudnak az ebek lenyalni, hogy bajuk legyen... különben sem sem hülyék, mert büdös mint a pokol (kén)...

 

Az adatlapja itt van. 2000 mg/testsúlykilogram a LD..

Csak nem nyalják le az összes fát egyszerre az ágvégekig ... :)

Előzmény: tunderlala-3 (10171)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 10171

Sziasztok!

 

A Kert-növények topikból irányitottak Hozzátok, talán tudtok nekem segiteni.

 

A kedves szomszédunk segitett nekünk megmetszeni a pár darab gyümölcsfát, ami van az udvarunkon. Nagyon szépek lettek. Majd ezután beállitott egy háti permetezővel, hogy permetezzük le a fákat, jót tesz nekik. EGyébként 10 éves fák és még az életben nem láttak permetet, soha semmiféle betegségük nem volt.

 

Ami engem aggaszt, hogy van két kutyánk, féltem őket. A szer neve, ami be van keverve lemosó permetezéshez, Vegesol eReS.

Ezt találtam róla neten:

http://www.beveemnovszer.hu/vegesoleresh.html

 

Sajnos guglival nem találok olyan leirást a szerről, ami megmondaná, hogy mennyi az élelmezésegészségügyi várakozási idő. Gondolom, csak ennek letelte után lenne szabad a kutyákat a kezelt területre engedni.

 

Ha nem biztos, hogy teljesen veszélytelen az ebekre nézve, akkor nem fogunk permetezni... még ha meg is betegszenek, inkább a fa, mint a kutya.

 

Köszönöm, ha tudtok segiteni!

 

Lala

Scalea Creative Commons License 2012.03.19 0 0 10170

Ma fényképeztem le kedvenc szobanövényem, a Ficus Benjamina levél fonákján lévő kórokozókat.

Vajon mik lehetnek ezek? Féltem, hogy elszaladnak, ezért a fényképezés előtt leragasztottam őket átlátszó ragasztószalaggal. :)

Scalea Creative Commons License 2012.03.19 0 0 10169

Ma fényképeztem le kedvenc szobanövényem, a Ficus Benjamina levél fonákján lévő kórokozókat.

Vajon mik lehetnek ezek? Féltem, hogy "elszaladnak", ezért a fényképezés előtt leragasztottam őket átlátszó ragasztószalaggal. :)

-Tsunami- Creative Commons License 2012.03.18 0 0 10168

MOBILUX EP 2 a géphez való zsír, ha nem lett volna benne a használati utasításban.

Előzmény: -Tsunami- (10164)
-Tsunami- Creative Commons License 2012.03.18 0 0 10167

Felszívódó és kontakt szer is egyben.

Bekerülve a nedvkeringésbe , szívó kártevőkre is hatásos.

Veszélyes és hosszú, majd egy hónak az É.V.I ideje is.

Mvi 3 nap . 

Előzmény: gergerg (10166)
gergerg Creative Commons License 2012.03.18 0 0 10166

Az a baj a bi58-al hogy a levéltetvek természetes ellenségeit is pusztítja. (katicák)  Meg a többi hasznos rovart. Úgy rémlik a bi58 nem épp felszívódó szer, szerintem az embernek sem tesz valami jót. Jól ídőzítve, felszívódó szerrel, viszonylag "kíméletesen" lehet permetezni.

Gondolj a kínaiakra akik kézzel porozzák a fákat mert már minden leirtottak ami porozna.

Előzmény: Fázisceruza (10165)
Fázisceruza Creative Commons License 2012.03.18 0 0 10165

Jahh. A levéltetveket végülis sima vízzel is le lehet veretni...

Tavaly egyszer permeteztem a levéltetveket BI58-al, akkor nagyon jónak tűnt, azért szereztem be belőle idénre is.

 

Ez a motoros vacak jó volt most a lemosáshoz, nagy vízmennyiséghez, de nem valószínű, hogy mostantól csak ezt használom, mert túl sokat nyom. 

Van hozzá másik szórófej is, azon még akarok kicsit eszkábálni, hogy óvatosabban is tudjak vele célozni.

Előzmény: gergerg (10162)
-Tsunami- Creative Commons License 2012.03.18 0 0 10164
Előzmény: Fázisceruza (10163)
Fázisceruza Creative Commons License 2012.03.18 0 0 10163

A használatiját úgy félórája tüzeltem el :)

 

Nem tudom, hogy nem bírja a rezet, mert rézből van, acél dugattyúval.

Egyébként nem nagyon érdekel, hogy mit bír, mert kicipénzé vettem expresszen, szal megy, ameddig megy.

Ettől függetlenül egész jó. A tömlőjét kicseréltem, mert orrán-száján eresztett, de most jó lett.

 

Hát figyelj..., én most lefújtam mindent ezzel a rezes-kénes cuccal, a tujákat is, a leylandikat is, sőt még a füvet is.

Nem hinném, hogy ártana nekik.

 

 

Előzmény: -Tsunami- (10159)
gergerg Creative Commons License 2012.03.18 0 0 10162

Szoktál használni? Vigyázz, mert sokan mondják hogy az mindent visz, ezzel bizonyítva hogy ...... De! Veszélyes szer! Azt is viszi amit nem kéne, tehát jól gondold meg mikor és hogy használod! Ha az alpokkal tistában vagy.... ha nem akkor inkább kérdezz itt. (megigérem hogy nem válaszolok)

 

 

 A levéltetvet egyépként a motorossal sima kenőszappanos vízzel is leszeded.

Előzmény: Fázisceruza (10160)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!